• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@hanula83 juva,uz na nozky!bobinka mala zlata! :dizzy_face:
26. črc 2010 ve 14:27  • Odpověz
@zuzka.o tak v tom opravdu neporadim :confounded:
26. črc 2010 ve 14:28  • Odpověz
@hanula83 no to je šikulka..... rozesmála mi ta přestavava narozené kozenky.... hezké přirovnání :grinning:
26. črc 2010 ve 14:28  • Odpověz
@j.cien my totiž máme půjčený starý kočár od tchýně, Liberta.... no a pořád tomu upadávají 2kola. vždycky stihnu jen tak tak kočár udržet a už jsem vzteklá. Je široký 40cm, myslím ložná plocha. Tak bych radši něco bezpečnějšího a taky třeba trošku širšího, ti naši dva bobíci jsou tam už v presu.
26. črc 2010 ve 14:29  • Odpověz
@zuzka.o jj,to si umim predstavit...ale myslim,ze ty nove mono kocarky jsou snad taky tak strasne uzke..tak fakt jedine nejaky retro asi...aby byl sirsi...
26. črc 2010 ve 14:31  • Odpověz
@hanula83 co dáváš na svačiny? Obědy nám jdou dobře, vařím zeleninu ze zahrady a k tomu někdy maso (nakoupila jsem na bio farmě hovězí). Ale nemám fanatazii na sváče. Klukům chutnají kupované výživy. Ale jogurt jí sto let, žmoulají to, teče jim to z pusy, v očích děs a němou výčitku, mamko co to je za hnus!!! O ovoci ani nemluvím, nastrouhané jablko neprošlo vůbec, ale to nechutnalo ani mě. Zkoušela jsem meruňku, aji jsem to osladila. Snědli to ,ale neměli z toho žádnou radost.
26. črc 2010 ve 14:32  • Odpověz
@j.cien no, co jsem v obchodě měřila, tak cca 38cm, takže by si mimča pohoršila .... a oni strašně rychle rostou, za měsíc do délky 4cm!!! Prý už jsme délkou jako 4,5měs mimča...budou to habánci po nás :grinning:
26. črc 2010 ve 14:33  • Odpověz
Holky, nemáte tip, jak mimčům dát bez lžičky kapky s tím železem a ještě rozdrcený prášek v čaji? Davídek to bere v pohodě, ale Elišce takhle úplně zhnusím cokoli na lžičce. Jen jí vidí, už se šklebí, že to jako nezbaští. Dřív jsem jim na lžičku dávala Sab simplex, to se olizovali.
26. črc 2010 ve 14:35  • Odpověz
@zuzka.o A jake ted mate miry a vahy?A jak probiha vas bezny den,s cim si deti uz hraji,mate pravidelny rezim?
Ty moje kotatka zatim nic asi nezajima...krome prsa co 3h :grinning:
26. črc 2010 ve 14:37  • Odpověz
@zuzka.o Ja jim kapu ty kapky na prdy BabyCalm primo do tlamicek a taky Lefax tim davkovacem jim to primo pumpnu do tech hubicek....
26. črc 2010 ve 14:39  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi ja nechavam je ty co vim,ze maji umyte ruce.Ale s kocarem jezdi i pritelova bába a to uz pod kontrolou nemam.Urcite na ne sahaji samy hnusny scvrkly duchodci.Ale neboj,uz si na ni doslapnu.Zacina me pekne sr*t.Do vseho se mi cpe a radi.Minule zahlasila,ze kdybych sla s malym do nemocnice,tak ze by si druheho nechala u sebe.V zadnem pripade by ho nedala k me mamce.Jak si tohle vubec dovoli rict......No to jsem se zas vytocila:grinning: Jen ji vidim jsem nastartovana:grinning:
26. črc 2010 ve 14:39  • Odpověz
@rejchl to chce klid :wink:
26. črc 2010 ve 14:43  • Odpověz
@j.cien min.středu jsme měli Eliška 64cm a 5,640g a Davídek 63cm a 5090g.
Nejlepší je chrastítko špendlík, to jim jde do pacičky, už si třískají do chrastítek v lehátku na hrazdičce, pak se jim moc líbí hrací hračky, to strnou a poslouchají.... taky se už řežou, sice bezezvuku, ale úsměv mají od ucha k uchu. A milují kravinky s nohama, včera si s Davídkem táta telefonoval do chodidla, ten se mohl uřehtat.
Jo a líbí se jim, když jim zpívám a pískám.
No a flašku mají nejradši.
Jo a hrají si s ručičkama.... dneska byla Elinka naprosto fakcinovaná svojí pravou rukou, různě si jí natáčela, zvedala,....
26. črc 2010 ve 14:44  • Odpověz
@zuzka.o my taky dáváme kapky se železem a pak drtíme tabletu kys. listové. Vše dávám na lžičku s trochou mlíka a holky zatím mlaskaj :slight_smile: jenom to děsně barví :frowning2: takže když mrskají ručičkama, tak mám co dělat, abych to nevyklopila jinam.
26. črc 2010 ve 14:46  • Odpověz
Kdy mám dávat holky pást koně? Když je mám na hrudi, tak jí nekontrolovatelně zvedají a mám strach, aby se nebouchly, jak jim pak sama bimbne dolů.
26. črc 2010 ve 14:48  • Odpověz
@j.cien To vazne nejde:grinning: Tahle jezikuze dokaze vytocit i moji tchyni a to uz je co rict. :angry:
26. črc 2010 ve 14:49  • Odpověz
@zuzka.o ju,tak to je uzasne,to uz jste fakt akcni!!podle nas...my jsme takovi mimoni jeste porad...Mia teprve vcera objevila,ze se da rucka dat do pusinky :wink: tak si ji tam furt rve -celou pest a pak ji natahuje :grinning:
JInak po jidle vydrzi vzhuru tak hodinku...pak mrci a chcou spat...a po vecerech rvou,to mamji prdiky :confounded:
Tak se tesim,az je bude neco uz zajimat!!Pod hrazdickou rvou...na kolotoc se nedivaji vubec..jen poslouchaji,to vetsinou u snidane..kdyz teda my chceme posnidat,nez budu kojit...
26. črc 2010 ve 14:49  • Odpověz
@salu jj,nam rikali hned od zacatku zkouset davat i na brisko :wink:
26. črc 2010 ve 14:51  • Odpověz
@j.cien Jo jo, včera se jí to podařilo a mě málem omývali :wink:)... a teď se stále pokouší, ale naštěstí jí to ještě nejde. Postýlka šla okamžitě už úplně dolů...

@zuzka.o Zuzi, ono to tak právě úplně vypadalo :slight_smile:). Pravda, ta kozenka by musela být taková vykrmenější, naše Elenka má pořádné lýtečka a stehýnka :sweat_smile: , ale i tak se jí podlomily... Ten kočár, popravdě jsem ani širokej monokočár ještě neviděla. Mně přijde, že se to dnes dělá strašně uzounké. I pro to jedno děcko je to malé.. nebo nějaký tandem.

@yorinkay My máme ráno mlíčko (Nutrilon), pak obídek (zelenina s masem, ale ze skleničky), pak zase mlíčko, pak přesnídávka (ovocná, jakákoliv, dobrá je přímo s piškotama už hotová, a někdy jablko nebo banán, ale to hodím do mixéru, nestrouhám to, holky se u toho dávily) a večer kaše (taky jakákoliv, sní vše)... My jsme popravdě ještě jogurt nezkoušeli, když jsem ho chtěla zkusit, tak Kocu psala, že by se měl až tak od 7 měsíců, tak jsme to odložili a od té doby se k tomu nedostali...
26. črc 2010 ve 14:52  • Odpověz
@rejchl Tohle je všude, v každé rodině, nech ji vykecat a udělej si to po svym :grinning:
26. črc 2010 ve 14:56  • Odpověz
Tady přidávám, jak Elenka předčítá a Anička poslouchá :slight_smile:)) a další dvě fotky, jak se Eli pokouší stoupat...
26. črc 2010 v 15:22  • Odpověz
@hanula83 holky jsou akční! My se začali točit a mám toho až nad hlavu!
Dneska jim nešmakovala ani ta výživa, tak já nevím, asi dám zase mrkev a třeba chleba s máslem :grinning: ! Nevíte někdo od kdy se může něco takového?
26. črc 2010 v 16:28  • Odpověz
holky nestíhám dočítat, večer dočtu jen poklidím.
Chtěla jsem se zeptat jakou budete pořizovat autosedačku pro děti? Tu od 9 kilo? Vůbec nevím jakou pořídit, jezdíme jen občas a to nikam daleko, musím nechat autosedačky v autě protože nosit je nahoru to bych nezvládla. Do kočárkárny už se nám nevejde nic dalšího. Takže mám dilema, mou vybraný autosedačky netestovaly tak vůbec nevím jaký. Poraďte jak jste na tom vy???
26. črc 2010 v 19:10  • Odpověz
@yorinkay
Yori, já dávám snídaně - mléko, svačina ovoce nebo přesnídávka (strouhané jabko zaleju 1/4 jakékoliv ovocné přesnídávky, rozmačkaný banán, jabko s piškotama), oběd maso se zeleninou (zrovna mám v tlakáči hovězí a bude se zeleninkou a rýží), 2. svačina je mléčná - mléko nebo jogurt (zkus bílou sladkou activii) a večer kaše - chutnají jim snad všechny, největší úspěch měla zatím asi krupicová s medem.

Holky, tak mi dnes přišly plavky z Litexu - objednala jsem si sportovní červené. No a když jsem to oblékla a šla se podívat do zrcadla, tož Pamela z Pobřežní hlídky hadra - teda až na ten pupek, nohy a ostatní osádlení :slight_smile: Plavky jsou průhledné a bradavky i s dvorci z nich září jak stovky žárovky - k tomu ty moje "nenápadné" čtyřky. Každopádně mám nejspíš plavky na domácí čváchání v bazénu, protože na veřejnost v nich prostě vylézt nemůžu.

Zaujala mě vaše debata o chlapech. Náš taťka je taky zlatý. Jak dojde z práce, tak fungujeme společně. Akorát nemám ráda, když se říká, že mi pomáhá. Jsou to děti jeho jako moje a já si svoje odpracuju doma stejně jak on v práci, takže pak mi přijde logické, že to, co je třeba udělat, děláme spolu nebo si práci dělíme. manžel pracuje v kanceláři a nevidím žádný důvod, proč by pak nemohl všestranně fungovat. Něco jiného by bylo, kdyby řídil kamión a musel být vyspaný, tak jasně, že by si doma musel dát oddych.

Dnes jsme byli na nákupech - holky to žraly a nemohly se na obchody vynadívat, já už jsem zdaleka takové nadšení nesdílela, leč velký nákup byl nevyhnutelný. Velké zklamání bylo ze zlínského H&M. Této značky jsme měly krásné semiškové teplákovky a kompletky, ale v tom obchodě se mi naprosto nic nelíbilo - možná snad pár věcí, které byly předražené a ještě ani neměli naši velikost. Takže jsem pak zas nakoupila oblečky v Tescu :wink:

Lucy, autosedačky mám v merku tyto: http://www.sedim.cz/detail.php?zbozi=1677490
My teda jezdíme hodně a daleko, takže nebudu pořizovat tu do 36 kg - i ta do 25 vydrží na dlouho.

Holky dejte tip na podzimní dovolenou, kde by měla prťata svůj komfort - postýlky, jídelní židle a dobrý terén na vycházky s kočárkem nebo cyklostezky mimo silnice pro MV vhodné pro vozík za kolo. Líbil by se mi třeba Český ráj, NP Podyjí nebo Rakousko....
26. črc 2010 ve 20:39  • Odpověz
@lita
Lituš, díky za tip na čepičky a kloboučky - ono když přijde na lámání chleba, tak je fakt problém sehnat 2 stejné, stejné velikosti (nám vyhovující) a ještě v barvě, která nám bude ladit.

Jo a taky bych uvítala nějaké tipy, co dát holkám k prvním narozeninám - nějak se to pomalu ale jistě blíží. Dohromady dostanou asi http://www.funkids.cz/cz/menu/88/katalog-hracek/hracky-dle-znacky/epline/clanek-6125-epline-i-teddy-medvidek-s-fotakem-fotoaparatem-a-mp4/ - pouštím jim před spaním relaxační hudbu a do budoucna to budou i pohádky (jako děcko jsem milovala pohádky s písničkama, co mi naši pouštěli na kazeťáku a dodnes si ty písničky pamatuju a vždycky jsem měla hroznou radost z nové kazety s pohádkama) a dávám jim tam noťas, bo jim to nemám na čem pouštět. Ale ještě bych chtěla pro každou něco - nějakou hračku, ale vůbec nemám šajnu co.
26. črc 2010 ve 20:46  • Odpověz
@yorinkay
Máslo bych prdla tehdy co jogurty - teda nejdřív od toho 7m. Já jsem jim to dla až od 9m - no zatím jednou, nějak v jídelníčku zatím nemám pro pečivo využití.
26. črc 2010 ve 20:48  • Odpověz
@lucy82
Lucy, jak to děláš, když 2 děti lozí? Naše Eli lozí couvačky, Adélka se plazí dopředu, ale zadek zvedá jednou za uherský rok. Tož ale nedělám nic jiného, než že odstraňuju děti od nábytku - máme v obyváku samý roh, kvítka... jakmile je ale přemístím, tak řvou a v ohradě vydrží vždy jen chvíli.
26. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz
A ještě jeden dotaz - doufám, že už poslední- jak vám děti sedí? U nás je to s rovnováhou v sedu bez opory takové všelijaké, chvíli sedí rovně (teda fakt jenom řádově pár sekund) a pak jdou do předklonu (záda rovná, ne kulatá), až se rukama chytí zemi - nebo spíš si začnou hrát s nohama.
Viděla jsem, že Elenka od Hanky sedí krásně rovně - to teda u nás fakt nehrozí.
Jo a ještě přepadají do stran.
26. črc 2010 ve 20:54  • Odpověz
@sarri Máslo dávám někdy do zeleninky. Spíš mě zajímalo od kdy si děti dají pečivo.
Zkusila jsem dát Vaškovi kousek broskve a to statěčně žužlal, vypadal naprosto spokojeně. Prostě je velký kluk, tak jaké pak strouhané!
26. črc 2010 ve 21:10  • Odpověz
Zítra koupím nějaké dětské piškoty nebo sušenky a zkusím to dohromady s ovocem. Taky jsem si říkala, že bych mohla zkusit kašičku, ta jim docela chutnala. Naštěstí jim mléko ode mě večer stačí, tak se nemusíme dojídat kaší.
26. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.