• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@rejchl Jsme na tom úplně stejně, máme stejně staré děti a stejné váhy :wink: Snad už je Jaroušek v pořádku, ty teploty u tak malého miminka musely být šílené... manžel měl o víkendu 39 hrozně jsem se bála, aby to děti nechytly, vzpomněla jsem si na Tebe, že jsi psala, že malý má tak vysoké horečky. Jak mu je teď?
27. črc 2010 ve 20:54  • Odpověz
Tak jsem ty nase myspuliny prechvalila. V noci zase rodeo, spat jsem sla po 11, v pul 3 huronak od Bryana, totalne probudil Tobika a toho jsem po kojeni uspavala do 5 do rana, aby v 6 proloupl oci Bryan. Bryana jsem pres den musela budit, byl totalne vytuhly, takhle kozeneho jsem ho dlouho nezazila. Vubec nesel probudit, normalne jsem mu prskala nahlas u ucha, na zada a nic s nim nehlo. Vzdycky na par sekund otevrel oci a zase upadl do hlubokeho spanku.
Jsem zvedava, jak bude spat dnes v noci, trochu se bojim, aby si neprevratil rytmus.

@zlatovlaaska - presne tak, overalky jsou jim uplne male a to je velikost 68. Nastesti jsem je koupila na MMB, ale meli je jen par krat na sobe, pak prislo to vedro. Ted budu kupovat rovnou velikost 80 a 74 proste preskocim, at je jim neco take volnejsiho.

Souhlasim, ze ty zacatky fakt byly krusne, nez se clovek naucil rozpoznat, co se kocickam deje a jak jim pomoci a zachazet s nimi, co se jim libi a nelibi. A rozhodne zadne vycitky, kojila jsi, co to slo, ted se z kojeni dela az moc velky fenomen. Hlavne ze se detickam dobre dari a maminka je spokojena. Kdyby byvalo klukum pomohlo to AR mliko, tak uz na nem davno jsou a ja uz bych si spokojene pososavala vinko a k tomu prikusovala krvavy steak ci syrovou rybu :wink:

Nas ted zase cekaji tri tydny ruznych doktoru, tak vy si zatim vymalujete (nas to take pred stehovanim ceka, budeme byt pronajimat, tak at je cisty) a pak muzeme vyrazit na drandeni. Jen doufam, ze nam zase neporostou fest zuby, jinak nas uslysis pres pulku Phy a radeji to uprkem otocis na druhou stranu a budes se tvarit, ze byla v Pze stavka :grinning:

@beruska5 - radu s ovocnymi prikrmy si musim pamatovat, budu doufam, ze na nic mit alergii nebudou. U nas v rodine na jidlo alergie neni, tak snad.
A jak jim ten chleba davas, nakrajeny na kosticky? Nedusi se tim?

@petranela - Petko, ja bych se nejak netrapila tim, ze jsi deticky rozmazlila. Konas, tak jak to citis a to je podle me lepsi, nez se krecovite drzet nejakych "zarucenych" rad. Kazde ditko je jine a tudiz potrebuje jiny pristup. Ja deti v postylce rvat nenechavam, pokud to je zazivaci problem, tak si je klidne vytahnu, nenecham je tam prece trapit, kdyz si samy nemuzou pomoci.

Pokud knouraji z nudy, tak se jim snazim vymyslet jinou zabavu nebo si s nimi povidam. Nekdy take vezmu na prochazku po byte, pokud je nic nebavi a rozhodne toho nezneuzivaji. Proste mi prijde, ze si reknou, co zrovna potrebuji a v jejich veku v tom rozhodne neni vypocitavost.

Navic napriklad attachment parenting podporuje chovani deti a pry z nich nakonec vyrustaji nezavislejsi a vyrovnanejsi osoby, nez kdyz je nechas spartansky brecet. Ale to je zase opet jedna teorie. Jak jsem psala, chovala bych se k nim tak, jak to sama vycitis, od toho mas preci matersky pud :wink:

To ze zacnou plakat, kdyz se nic nedeje je preci prirozene, si predstav, ze budes zavrena v postylce a budes nucena jen lezet na zadech a koukat do stropu, kdyz zrovna prochazis rychlym vyvojem a vsechno te enorme zajima?

Manducu si chci na 10 dni pujcit, az pojedeme nekam na cestu a budu doufam, ze se jim tam bude libit. Super by se nam pak prenaseli do kocaru v aute, ktere je nekdy zaparkovane dale od bytu. A take bychom mohli na dovolenou do hor a nemuseli se tam plahocit s kocarem. A hlavne bychom si je tam mohli soupnout po kojeni, kdy musi byt pul hodiny ve vertikalni poloze. Takhle bychom meli volne ruce a mohli si treba udelat snidani ci poklidit.

U toho pribirani je to urcite individualni, u nas je to asi take tim, ze jsme nedonosenatka a mame vetsi problemy s dychanim. Doktorka to videla, kdyz lezeli na brisku, ze se jim jako propadalo brisko v jednom miste u zeber a to pry neni dobre, i proto pry jim to na brisku nejde, protoze to neudychaji. Dneska jsem tam zase dala Bryana a poblindil se mi na deku. Ale na tom mici je to super! Obema se na nem libi a me to take bavi, jsou na nem k zulibani :grinning: Navic je to zase neco noveho, cim je mohu zabavit, kdyz je nuda.

Kojim 7-8 minut a pak odpojuju a zadny krik ci protest se nekona. Podle me se vzdycky prizpusobi, aby si priste za tu chvili vysosli tolik, kolik potrebuji. Doktorka rikala odpojit, i kdyz budou kricet, ale to se nas nastesti netyka, protoze fakt nevim, jak bych se chovala.

Tobik si vcera cucal pesticku, pak ji vyndal a zacal si ji prohlizet a otacet :slight_smile: A dneska si ji zase prohlizel Bryan a kdyz jsem pred nim cinkala krouzkama, tak k nim zvedl rucicku a pomalu zacal rozevirat prstiky tak, aby ty krouzky mohl uchopit a cele to napjate sledoval :grinning:
27. črc 2010 ve 21:01  • Odpověz
@petranela to mam radost,ze jsi s Emanem spokojena!ja jsem z nej uplne nadsena!!perfektne se s nim jezdi a je lehky a jedou rukou ovladateny,takze na kazdou prochajdu muzu brat i pejsandu s sebou :wink:

My dnes meli docela ufnukany den a do toho navstevu..zitra jdeme na kycle a pozitri na poradnu ve 3,mes :dizzy_face:

Krasny poho vecer vsem :dizzy_face:
27. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz
@hanula83
Hani, mateřská mi došla včera - nechápu, došly normálně prachy ve stejné výši (či spíše níži) jako obvykle, akorát místo 7. to bylo až 26, což je teda úlet jako blázen. Když mi to zhnětli poprvé, tak mi ty prachy přišly až příští měsíc.

Dnes byl výlet do Náměšti na Hané na zámek. Já jsem šla na prohlídku a holky se s tatínkem kočárkovaly a pak jsme skončili v Olmiku v Olympii v hračkářství a vybírali a vybrali :slight_smile:

@rejchl
Jak se léčí salmonela u prťátek? Já jsem to měla jako školačka asi v druhé třídě a musela jsem do nemocnice a léčilo se to dietou rohlík a litry černého neslazeného čaje (muselo se vypít několik konví a starší spoluležící mi poradil to lít do umyvadla, takže sestřičky jen žasly, kolik toho vyžahnu).

Jinak naše holky váží 8 kg a nosíme velikosti 68, 74, 80.
27. črc 2010 ve 21:19  • Odpověz
@lita Máš pravdu, náš Davídek je mnohem zvědavější než Adrianka a proto i víc poplakává když se mu nevěnujeme. Jakmile ho vezmu do náruče a ukazuju věci v bytě, hned přestane poplakávat, vykuli očička, otevře pusinku a sleduje vše kolem neuskutečně, někdy je to hrozně vtipný, jak se o vše zajímá a kouká vyjeveně :slight_smile: Jakmile ho položím do ohrádky, zase krourá a nudí se. Povolala jsem babičky a dědečky, aby přijely bavit dětičky, protože už jsem fest nestíhala domácnost. S dětičkama mne to baví, ale pak už nic jiného nestíhám, den mi uteče vždycky hrozně rychle.
Doufám, že taky budeš s manducou spokojena a klukům se v ní bude líbit, obrovská výhoda je, že budeš mít volné ruce. Já jsem teda z manducy uplně nadsena! Je to vážně skvělé nosítko.
Ten balon musím taky vyzkoušet, mám ho doma na skříni a zatím se na něj pořád práší, tak ho konečně omyju a dětičky budou mít snad novou zábavičku :slight_smile:
Jstě moc šikovní, že vám jde tak skvěle kojení! Jste hezky sehraní. A taky je výborný, že klukům nevadí, že je odpojíš, to já bych nemohla, dřív nebo později by začali kričet, že mají malo. My teda děsně bojujem s kojením od začátku, pořád čekám, kdy dojde ke zlepšení a ono nic.

@j.cien Eman je vážně super kočárek, krásně ovladatelný i jednou rukou jak píšeš. Chodím nakupovat do Alberta, jednou rukou ho vezu a v druhé mám košík a takhle jezdím v uličkách jako po másle :wink: Jo a všichni když mě vidí, tak mne ještě pouští :grinning:
At vám kyčle i poradna dopadnou na jedničku!
27. črc 2010 ve 21:38  • Odpověz
@sarri Tvoje holky jsou drobounky oproti našim, to my nosíme ted tyhle velikosti :astonished: ... mám fakt holt doma otesánky
27. črc 2010 ve 21:42  • Odpověz
@petranela
Peti, drobounké teda nejsou. Spíš co značka, to jiná velikost.
27. črc 2010 ve 22:01  • Odpověz
@petranela
Vždycky nás někdo zastaví a rozplývá se, jak jsou tlusťoučké...
27. črc 2010 ve 22:02  • Odpověz
@lita O nošení dětí jsem našla moc hezký článek, musím ho vytisknout i tchýni, ta má pořád s našim nošením nějaké problémy a řeči a samozřejmě se jí to "nějak nezdá"....
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=75
My děti vpodstaně ani nekonejšíme, když už moc plačou, dáme je do babyvaku nebo do manducy, oni se za pár minutek uklidní, často pak za chvilinku usnou a položím je zpátky kde byli. Šetří nám to hodně času, energie a nervů. V náručí by takové uklidnování trvalo věčnost. Nosítka s sebou nosím i na vycházky, když je problém, rychle si pomůžme. :slight_smile:
Jinak holky, tak vám tchyně tak rady radí? Věřím že jo. Já mám pak hlavu jako balón! :angry:
27. črc 2010 ve 22:11  • Odpověz
@sarri Koukla jsem Ti do alba a holky jsou teda moooc krásný, neřekla bych že jsou tlusťoučký, tak akorát.
27. črc 2010 ve 22:14  • Odpověz
@petranela Mně naštěstí tchýně neradí vůbec a kupodivu ani moje mamka.
Nevím, jak je to možné, ale u nás, když děti brečí, tak nějaké chování vůbec nepomáhá. Jen je ududlíkovat vleže, to na ně platí a zatím zabírá :grinning:
27. črc 2010 ve 22:14  • Odpověz
@eirin Máš štěstí s tím raděním, já si to užívám pěkně často... :confounded: Moje mamka ne, ta je v pohode.
Dudlíkování vleže je taky fajn, to je naše první fáze uklidnování, ale ne vždycky zabere. To máš super, že zabere tak hezky u vás.
27. črc 2010 ve 22:18  • Odpověz
@petranela To by mě kleplo.. sice nějaké pokusy nenápadně mi poradit byly, ale přišla jsem s protiargumentem a ukázalo se, že lepším (např. můj novosklad versus staré skládání na obdélník a podobně).
Oni ani nebrečí a teď už se dají zabavit, nevím čím jsem si zasloužila tak hodné děti.
27. črc 2010 ve 22:21  • Odpověz
Jinak jsem si uvědomila, že jsem vám ještě prcky ani neukázala, tak to napravuji:
27. črc 2010 ve 22:22  • Odpověz
@eirin Dětičky máš rozkošný :wink: krásně se smějí. Zuzanka vypadá hodně podobně jako naše Adrianka :slight_smile:
S tím raděním od tchýně, tak já už raději na její rady vůbec nareaguju a neopovídám, nechci se s ní hádat. Zjistila jsem, že to pomáhá, když změním téma a zamluvím to. :wink: Ty rady jsou ale šílené!!! Jinak tchýně je moc hodná a děti zbožnuje, ale jeji připomínky nenávidím! Nedávno se Davídek trochu poškrábal na obličejíku a to těsně před její návštěvou, no to zase bylo... že má moc dlouhý nehty, že je musím častěji stříhat, pořád chtěla po mne nůžky, že je mu sama ostříhá, no nedala jsem jí je, ještě bysme museli na pohotovost... Musím si na ni pořád dávat pozor, ona mne ve všem pořád kontroluje, upozornuje, no děs běs... Jinak by dětem snesla modrý z nebe, je z nich uplně hotová.
27. črc 2010 ve 22:39  • Odpověz
@petranela No já bych své tchýni do ruky nůžky taky nedala, ale ona je soudná a nikdy by si tohle nedovolila. Ona si ani nedovolí vyndat děti ze zavinovačky, když jí to přímo neřeknu, ač si třeba myslí, že je jim horko. Ptá se mě úplně na všechno, jestli může (pochovat, podržet, dát dudlíka). Máš pravdu, že jinak to asi nejde než to zamluvit.
27. črc 2010 ve 22:43  • Odpověz
@eirin tak tchyní máš super tolerantní, taková se jistě široko daleko nevidí :wink:
27. črc 2010 ve 22:53  • Odpověz
@sarri Sarri? A proč jsi neřekla? Ráda bych vás aspoň poznala osobně :slight_smile:)...

Já se dnes vzbudila kolem šesté a nemůžu spát a vzbudila jsem tím i holky, takže papáme dnes extra brzo.
28. črc 2010 v 06:27  • Odpověz
@eirin Tak to máš opravdu dobrou tchýni :slight_smile:... My to máme úplně jako Petruška, tchýně by se pro holky rozdala, ale ty její rady, no děs a běs, ale dělám to taky tak, že jedním uchem tam a druhým ven a udělám si to po svym... Jen pevně doufám, že jednou taky nebudu taková tchýně, protože ono se to mluví a pak člověk dělá stejné chyby :confounded: :sweat_smile:
28. črc 2010 v 06:42  • Odpověz
@sarri Tak mně mateřská stále nedošla a to jsem té paní volala minulý týden v úterý, ujišťovala mě, že to jde okamžitě zařídit... ach jo. Náhodou dnes jedu do Olmika, tak se tam zastavím...
28. črc 2010 v 06:44  • Odpověz
@hanula83 Hani, přesně tak jedním uchem tam a druhým ven a nerozebírat to s ní. Pak si to udělat po svým. :wink:

Holky, které máte páreček, oblékáte děti stejně? Je dost těžké sehnat nějaké pěkné kousky. V obchodech nic pro dvojčátka páreček není. Líbí se mi, když je holčička oblečená do něčeho pěkného holčičího. Dají se sehat pěkná bodyčka, tepláčky, ale není to ono, mám dojem, že ta naše malá pak vypadá jako kluk. Chtělo by to nějaké pěkné kompletky.
28. črc 2010 v 08:49  • Odpověz
No jak sem psala minule že nechtejí zlatíčka cez den nakojit,tak už zas kojíme dopoledne i odpoledne,zistila jsem že je musím hned po zobuzení nakojit,ak je chvíli nechám hrát nebo brečet tak nechtejí,ale ešte rozospalé pekne papají :grinning: :grinning: tak zas kojíme v noci kolem 2h,pak ráno kolem 6h,dopoledne tak v 10h a odpoledne v15h ,na to že sme včera meli 11 mesícu krása :grinning: :grinning: :grinning: tak kojení zdar

@lita ten chlebík dávam nakrájení na kostičky,ze začátku tak asi 1cmx1cm,a nedusili se,občas im zaskočilo ale pak pohoda, ted už trochu večší kostičky chleba jedí.Máme takový misky s uchytkou ze spoda co se nalepí na ten podnos na židličce,tam im dám už nakrájení kostičky chleba a( v poslední dobe i nakostičky nakrájená rajčátka im moc chutnjí),a sami už jedí a krmí se ja tam sedím jen jak dohled,je to paráda,Samko ten si nacpe i 3 kousky naraz,je pažravej :grinning: a Saška nejradeji sundá dole šunku,sní ji, a máslovej chleba rafinovane zahodí na podlahu :confused: :grinning: holt je asi víc na maso :grinning: :grinning:

@petranela já je stejne moc neoblékám,Saške se snažím dát trocha ružové ale mám hodne veci od mamini po 2 klucích tak to večinou u Sašky nečím doladím,ale osobne se mi to moc asi nelíbí když jsou stejne oblečené

@eirin hezká fotka,moc jim to sluší :wink:
28. črc 2010 v 09:29  • Odpověz
@petranela Petru už je zase ten náš "starý" Jarin:grinning: Vzteklinka vzteklá:grinning:
@sarri Dostali jsme na horečku panadol baby sirup a na prujem Hilak.Toť vše.Akorát že jde o salmonelu se přišlo až týden po začátku horeček.A to už mu bylo dobře.Příští týden nás čeká ještě jeden výtěr,jestli je to už dobre.
@lita Chtela jsem se zeptat,jak jsi mi radila pouzivat masticku Imazol na ty opruzeniny.Tak jestli jim s ni muzu maznou i pod krckem.Maji to pod tema faldikama osklive,jak se jim tam drzi mlicko nebo zvratky.Pokazde se mi to nepodari zachytit do bryndaku a oni si tam skoro nenechaji sahnout.Tak to maji osklive a rude.Nebo jim to mam zasypat nejakym zasypem??
28. črc 2010 v 09:31  • Odpověz
@rejchl Já bych jim to pod krčkem nemazala tím Imazolem. Já to holkám mezi těma faldíkama na krčku natírala klasickou mastičkou na zadeček. Třeba Rybilkou, sice ona smrdí, ale není to tak strašny, za ten pěknej krček to stojí :wink:...
28. črc 2010 v 09:55  • Odpověz
@hanula83 Hanul dekuji,maznu jim to tou rybilkou:slight_smile: Me ani nesmrdi:grinning:Prijde mi to jako klasicka masticka.Nebo uz jsem si na ten odér zvykla:grinning:
28. črc 2010 v 09:57  • Odpověz
Přidávám pár foto.Jára ve spánku.Furt má pusu plnou slin,vypada jak kdyby mel vzteklinu.
Dáda v novém outfitu:slight_smile:) Vypadají v nem jak skřítci.
Jára když měl teplotky.Opravdu vypadá hodně nemocně:grinning:
A Jára ve 4:00 ráno když jsem se ho snazila ukecat aby jeste spinkal.
Dáda nám klasicky na polstari spinkat nebude.Cestuje a cestuje naz se dostane do jeho oblibene polohy pod polstarem.
A posledni spolecna tulící:slight_smile:
28. črc 2010 v 10:07  • Odpověz
@eirin Juva,tak ti jsou uzasni!!!A latkujes-parada!
@beruska5 parada,to jsi kojici profik a k tomu krasne papaji-no idealni stav :dizzy_face:

moje zlaticka dnes spinkaly krasne-kojila jsem ve 21 ,pak az ve 3 a zase spinkaly az do 8h :dizzy_face:
Dnes mame kycle a odpo cekam na navstevu holky.co se uz dlouho zname z Fertimedu ,jsou obe tehulinky,tak se tesiiiiim na ty jejich briska :dizzy_face: upekla jsem 2 babovky a taky masicko zapecene ve slehacce,ale to mam trochu moc pikantni..tak snad mi nedaji kosem :grinning: ja mela jako tehule nejradeji neco s chilli :grinning:
28. črc 2010 v 10:16  • Odpověz
@rejchl krasne fotecky krasnych skritecku :dizzy_face:
28. črc 2010 v 10:17  • Odpověz
@petranela Já děti stejně neoblíkám, maximálně se snažím je nějak sladit. Mám pár kousků, které jsem dostala od příbuzenstva, které jsou stejné jen v různých barvách, tak to dávám když jdeme třeba k doktorce nebo na návštěvu..

@j.cien Teď moc nelátkuju, jelikož jsme dostali strašně moc plínek dvojek a už z nich odrůstají, tak abychom je sdělali :sweat_smile:

Normálně Zůza se přestala budit v noci na kojení, spí od večera od devíti do pěti do rána, už to takhle má čtyři noci po sobě.. Martínek se ještě jednou vzbudí kolem druhé třetí. Je to paráda.
28. črc 2010 v 10:38  • Odpověz
@eirin
Krásní prcci a oblečky taky :dizzy_face:

@rejchl
Nespavé dítko má lišácký kukuč. No jo, ale hned po ránu takto svěží výraz u holek teda nemusím. Dnes vstávala Eliška v půl sedmé a už se jí nechtělo, naštěstí má tatínek dovču.

@j.cien
Snáď jsi čert - jak to děláš? Neříkej, že k tomu vyvyžování a kojení ještě pereš plenky?

@hanula83
Hani, to su teda zvědavá, jak to bude s rodičákem. Z července mi mají zaplatit už jen jeden den mateřské, do toho bych měla dostat rodičák a ještě by mi měl zaměstnavatel poslat penízky, bo zároveň čerpám dovolenou. No, kdyby mi ještě tak nájemník platil nájem a inkaso a nemusela to za něho zatáhnout, tak by to bylo super.

Vyšupla jsem taťku na pochůzky do města, tak mám chvilku veget a po kafíčku se vrhám něco uklidit nebo se po 3 týdnech mimo domov nějak nemůžu vyhrabat z bordelu.
28. črc 2010 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.