• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@eirin
vyvyžování - má být vyvařování :wink:
28. črc 2010 v 11:16  • Odpověz
@sarri já taky vyvařuji a peru plínky, my jedeme obyčejny látkovky a na špacír-papírovky. :wink:
28. črc 2010 v 11:29  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Sarri, mám to úplně stejně :wink:... taky čekám na čerpání dovolené, ale asi jí nebudu mít tolik co ty, celej půl rok jsem makala a vybrala si i nějakou dovolenou... A jak se ti líbilo v Náměšti? Já tam chodím téměř každý den, ale vevnitř jsem byla jen jednou na vánoční prohlídce.
28. črc 2010 v 11:34  • Odpověz
@hanula83
Hani, já jsem myslela, že bydlíte v Lošticích?

Mně se líbí skoro každý zámek, hlavně když je vevnitř nějaký nábytek a pak mám ráda takové ty staré hygienické zařízení, což teda je málokde. Ještě tento týden plánujeme SLavkov u Brna (taťka má týden dovolenou, tak výletujeme).
28. črc 2010 v 11:40  • Odpověz
ahoj maminy, jak dlouho se dá kojit v tandemu? Občas se mi u toho kroutí, pak pracují na velké náloži do plínky a pak je z toho někdy i 30-40 minut :frowning2: občas musím dokojit i každou zvlášť.
Jinak v noci kojím teda po těch 2,5-3 hodinách :stuck_out_tongue_closed_eyes:, když se začně jedna hlásit, tak budím i druhou.
28. črc 2010 v 11:45  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi, že Ty jsi čert víme už dávno :grinning: :grinning: :grinning:
28. črc 2010 v 11:46  • Odpověz
@salu
Salu, z praxe neporadím - u nás byl u jídla tvrdý chrupec a v tandemu mi nezbývaly údy na buzení dětí - jedno, aby si vytáhlo 30ml jsem kojila 46 min, takže takto to praktikovat nešlo, ale sestra lektační říkala 15, max. 20 min., déle ne.
Jestli by nebylo rychlejší je vzít po sobě, když je pak musím dokojit zvlášť?
28. črc 2010 v 11:50  • Odpověz
@zuzka72 My taky tak, papírové tedy ještě na noc. Přebaluješ je s krmením nebo častěji?
28. črc 2010 ve 12:07  • Odpověz
@eirin noc-taky papírovky a přebaluji s krmením, pokud se teda nepokadí, to dřív. :grinning:
28. črc 2010 ve 12:12  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Sarri, ne ne, já mám v Lošticích rodiče a jezdím sem k nim. Ale jinak jsem se přivdala právě do Náměště, resp. do Loučan, ale to je jedna dědina.... Joo a už mi došla mateřská... hrůza, děs a běs.
28. črc 2010 ve 12:36  • Odpověz
@hanula83
Aha, tož to kdybych věděla, tak bych dala vědět. To by byla haluz, kdybys potkala holky s taťků, bo oni zatím, co jsem byla v zámku, brázdili celú dědinu. :grinning:
28. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz
Hurá.... přišli mě ty monitory model 2010-no luxus-paráda, 2009 se mohou zahrabat. :wink:
28. črc 2010 ve 13:01  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Mně právě přijde, že je ti naši mají pročůrané strašně brzo, takže je přebaluju i mezi. A žehlíš všechny plíny? Já zatím jo, ale už mě to teda moc nebaví. Jenomže ono to tak hezky vypadá, když jsou naskládané vyžehlené :grinning:
28. črc 2010 ve 13:50  • Odpověz
@eirin Mne to taky neda a zehlim,ty nezehlene pliny vypadaji fakt hnusne :angry:
@zuzka72 tak prima,ze jsi spokojena s novymi monitory :wink:
@salu ja kojim jedine tandem,zpocatku to byl dost boj..:Tea usinala a mne chybela volna ruka na dloubani do ni...a trvalo to taky vecne,klidne i hodinu jsem kojila...silene mne bolela zada...bylo to na palici...Ale casem se to lepsilo a ted se Mia nakoji vzdy do 10min,tak si ji pak prehodim pres ten kojo polstar na rihnuti a Teu jeste nechavam pit-ji to trva pres ten pitomy kloboucek dele...nekdy i 30min
28. črc 2010 ve 14:27  • Odpověz
A hlasim,ze kycle mame OK :slight_smile:
28. črc 2010 ve 14:27  • Odpověz
@j.cien Tak to je skvělé, že jsou kyčle v pořádku, my byli včera a taky ok. Já v tandemu kojím jen když oba řvou hlady, jinak jednoho po druhém, každého deset minut. Je to pro mě pohodlnější a těch deset minut navíc mi žíly nerve.
28. črc 2010 ve 14:30  • Odpověz
@eirin plínky už nežehlím, no samo, když jsou moc počůraní až pomalu do dupajd :wink: tak je přebalím :wink: Žehlit jsem přestala ve 3měsících, ale některé s obrázkama žehlím, mají je na muchlání a jsou jemnější. :wink:
28. črc 2010 ve 14:40  •  4 děti  • Odpověz
teda holky tak mi máme jen papírovky,už ted padám na hubu a ješte ppo večerech žehlit bych už nechtela :frowning2: ,u starší holky Mimi jsem teda látkovala a žehlila tuším skoro do 1 roku a nevedela co s časem :wink: :unamused:
Nechápu jak se máma s jedním mimčem muže stežovat na díte a čas,to jsem stíhala fakt všechno i se namalovat a behat po našim hlavním meste s kočárkem nonstop,ted když si predstavím kym to všechno obléknu, nachystám jídlo tašku tak z rána je zrazu obed,nenavarené,neuklizené,dojdem s prochajdy a já už mrtvá a pak rýchle krmit,varit a ja nevím co a je večer a místo abych šla varit nebo prát na druhej den padnu mrtvá do postele v 20hod,víkendy jsou super když je miláček doma ale už se teším když budou sami chodit,už jsou ffakt moc težký když je vláčim na 4 patro a dolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

já tandem skoušela nekolikrát ale chybeli mi aspon ješte 3 ruce tak kojím po sobe aale to jsou rychlovky,naučili se čekat a kvuli 10min pláči se taky nezblázním :wink:
28. črc 2010 v 16:17  • Odpověz
A vkládám nový fotky,pak je dám i do albumu když bude více času :sweat_smile:
28. črc 2010 v 19:55  • Odpověz
Fuj, já jsem právě dožehlila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2010 ve 20:05  • Odpověz
@beruska5 Beru krásné fotečky.Koukám všude zataraseno aby nekam nevlezli :grinning:
28. črc 2010 ve 20:11  • Odpověz
@beruska5 supr fotky,rostaci na prvni pohled :wink:
@rejchl nova fotecka,ze jo?Bezva uces!!
28. črc 2010 ve 20:32  • Odpověz
@rejchl Mně se taky moc líbí, jak jsi ostříhaná.
28. črc 2010 ve 20:34  • Odpověz
@beruska5 Krásné fotky. No, popravdě, taky už jsem přemýšlela nad tím, jak to budu dělat, když kočár máme v přízemí a my jsme v sedmém patře. Teď je vozím v korbičkách, ale až budou jako ti vaši, neumím si to moc představit.. a ani na nájezdu na schodech.. je tak debilně udělaný na jednokočár, že se tam vlezu jen taktak, prostě mám na každou stranu půl centimetru. Je to boj se trefit už teď, natož až bude kočárek o tolik těžší.
28. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz
@sarri Ty se máš, já jdu právě žehlit.
28. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz
@beruska5 Super fotky :slight_smile: A jak to Berus děláš teď když je taháš dolů a nahoru? Já holky tahám jednu v klokance a druhou ve vložené tašce od kočárku, ale už jsou taky strašně těžký a nevím jak to budu dělat do budoucna :unamused:

@lita hrnečky s brčekem máme od Canapol babies http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=520188 a je to fakt super, holky čaj nechtějí už pít z ničeho jinýho, dolezou k němu, napijou se a lezou dál :grinning:

Sarri, Hani, Berus jak to máte s nočníkem? My ho dneska koupily a Nelinka mi na něm řve :grinning: To bude ještě zajímavý je na něm udržet :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak už papáme kousky a v pohodě, Nelinka nemá ani jeden zoubek a zvládá to na jedničku :wink:
@rejchl Kluci jsou suprááácký :slight_smile:
28. črc 2010 ve 20:52  • Odpověz
@lucy82
Lucy, já Ti řeknu zcela přesně, jak to bude se schodama do budoucna, neb to máme s tím podkrovím a patrama stjně. Holky se naučí zdolávat schody a míst procházky s nima půjdeš před barák - půlhodinové zdolávání schodů a další půlhodinu zpátky a bude po procházce.
U nás holky dostanou hrnec až k prvním narozeninám. Eliška si sice sama sedne, ale sedí předkloněná, takže by mi z hrnce asi spadla.

@rejchl
Rejchl. fakt Ti to moc sluší.

@beruska5
Beru, pěkné fotky
28. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz
@hanula83
Hani, ty sedajdy se dělají i kategorie 9-36 kg http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/autosedacky-9-36-kg/

Já teda žiju v přesvědčení, že od 25 kg už je jenom ten podsedák. Nebo ne?
28. črc 2010 ve 21:09  • Odpověz
@sarri Sarri, vy jste tam byli v Nám. včera, že? Já zrovna včera odjížděla k našim, jinak bychom se tam nepochybně potkali a já bych hleděla jako pérko, co to je za dvojčata a nejspíš by mi to došlo, že jste to vy, protože holky znám dle fotek, ale jistě bych tomu ještě dlouho nemohla uvěřit :slight_smile:)). My jsme u zámku pečení vaření, akorát vždycky vyšlápnout ten kopec, to je téměř sportovní výkon. Když jsem tam jela v těch největších vedrech, tak už jsem viděla i fata morgany... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ... s těma autosedačkama nevím, já se v tom tak nevyznám, ale to jsou i autosedačky od 25 kg? Asi teda jo, že... Já myslela jen od 15 - 36 kg.

@beruska5 Beru, krásné fotečky, děti jsou hrozně šikovné a taťka je určitě hrdý :slight_smile:. Pobavilo mě, jak po sobě hopsají :slight_smile:))

@lucy82 Noční jsme zatím něřešili, ale asi bychom měli, že? :slight_smile: Myslím taky od toho roku začnem...

28. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz
díki holky,no roštáci to jsou veliký :grinning: :grinning: ,samí zátaras

@lucy82 tak ja nejdrív bežím ze 4 patra do suterénu do kočikárne(zatím ich dám do postílky aby nikam neutekli nebo si neublížili),vytáhnu kočár na prízemí a rozložím , bežím nahoru pro jednoho prcka,snesu dolu,zapnu popruhy aby nikam neuteklo nebo nespadlo a bežím zas nahoru pro druhé i obr tašku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: ,a to stejné se opakuje pri návratu,pot a nádavky :rolling_eyes: :confused: :zipper_mouth: ,nosím je normálne v rukách,korbičky jsme nemeli jen vložné tašky a ty už jsou im dávno malé
a s nočníkem je to moc brzo,to začnem skoušet tak až kolem 15-18 mesíce,drív to nechápou co vubec mají delat
no jste velké šikulky s papáním,já to ríkala že nemusí mat zuby a oni vedí jako na to :grinning: :grinning:

@eirin je to diskriminace :grinning: všude je mysleno na jedno kočár a jen se divý co bych ješte nechtela,šla jsem na poštu a chtela odemknout druhý dvere abych tam vešla i já a hned mi vynadali že to taam zavarili abychom to neotvírali,že tam vlezu i skočárem,samozrejme že mi chybelo skoro 15 cm :rolling_eyes: :unamused: ,tak mi rekli at nechám deti venku,no nehrozí že je tam nechám tak 30 minut samotné,takk chodí vybavovat cez práci manžel,nebo musí prijet dedeček tak 60km aby pohlídal kočár pred poštou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

skusím si zas zmenit fotku
28. črc 2010 ve 21:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.