• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@beruska5
Beru, tak to dělám taky, kočár, děcka po jednom a proměněná v jeden velký čúrek odjíždíme na procházku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2010 ve 21:26  • Odpověz
@beruska5 super fotky, krásné dětičky a co to máš za golfáč a jak se ti s ním jezdí? :wink:
28. črc 2010 ve 21:28  •  4 děti  • Odpověz
golfáč je ZEKIWA a je skvelej,lehkej a dobre ovladatelnej :wink: jen manžel frfle že nemá chladič :grinning:
28. črc 2010 ve 21:31  • Odpověz
Mám na vás dotaz... donutila vás dvojčata ke koupi většího auta? Protože manžel s tím pořád otravuje, sice je fakt, že do kufru nedáme ani složený kočár, ale zatím s kočárkem nikam cestovat nepotřebuju (u našich máme jiný kočárek).
28. črc 2010 ve 21:42  • Odpověz
@eirin Zatím nedonutila, ale nám se kočár hlubokej i golfáč vlezou do kufru - do kombíka i do krátkyho (tam už se ale pak moc dalších věcí nevejde).
28. črc 2010 ve 21:44  • Odpověz
@beruska5, @sarri Teda holky to já se asi radši ztrhám než lítat tolikrát nahoru a dolu :grinning: :grinning: :grinning: Dolů to je v pohodě, vložené tašky od bumbleride jsou celkem velký takže se tam ještě v pohodě vejde. Ví že nemá dělat blbosti takže jí ani nenapadne si sedat apod věci. Nahoru jdu s nákupem, takže vyndám v kočárkárně jedno dítě, dám do tašky, vezmu klokanku, navleču do ní Neldu, dám si batoh s nákupem na záda, popadnu tašku s druhým dítětem, do druhé ruky ještě někdy tašku se zbytkem nákupu a valíme hore :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: První patro jde skvěle, Sofinka mě ze zdola povzbuzuje ,,hooohooo,, Nelinka z klokanky na ní kouká a řehní se, druhé patro jdu už s obtížemi, třetí už nadávám, a posledníé patro nenávidím, jsem zplavená až na pr... velice často mi vyklouzne sprosté slůvko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jsme doma a to vždy zpívám sláva nazdar výletu..... no na palici :grinning:
Ale nějak si nedokážu představit nechat jednu doma a druhou ve sklepě :unamused: Obě by mi řvaly jako tur, takže musím vymyslet něco jiného...

Nu a k tomu nočníku to si myslím že je na učení nejlepší čas, jak začnou sedět. Aby ve dvou letech už byly bez plen. Kamarádka malýho začala dávatz na nočník v 6ti měsících a v roce a dva měsíce měl plenku jen na noc :sweat_smile: Nebudu to hrotit ale aby si na to zvykli, máme jeden hrací a jeden normální tak uvidíme :sweat_smile:
28. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz
@eirin
Donutila nás ke koupi rakve na střechu.
28. črc 2010 ve 21:51  • Odpověz
@lucy82 Lucy, já viděla v televizi pořad a tam říkali, že půlroční dítě se spíš nočníkem stresuje. Že absolutně nedokáže ještě ovládat svěrače, takže po něm chceme takřka nemožné. Že optimální je opustit plenky ve dvou letech... Ale to byl pořad v TV a každej na to má jinej názor. Já jsem si taky říkala, že budu zkoušet holky dávat na hrnec, jak začnou sedět, ale ještě nějakou dobu počkám. Já myslím, že dítě se dokáže naučit na hrnec velice rychle, že to ani takovou dobu trvat nemusí.. Švagrová dávala tak max. měsíc kluka na hrnec a už nosí plínku jen na noc. Ale jsou mu už přes dva roky...
28. črc 2010 ve 21:57  • Odpověz
@hanula83 Tojo od 6 ti měsíců je blbost, jen aby si na to ty děti zvykly, jednou posadit a uvidí se, dávat po spinkání, po jídle a uvidíme. Švagrová malou dávala na nočník od těch 8mi měsíců, jen na zkoušku, po roce už na dýl a zkoušely to, malá je od roku a půl bez plenek. Tak uvidíme, zatím je to moc nenadchlo :grinning:
28. črc 2010 ve 22:09  • Odpověz
@lucy82 Jasně, zkoušet se může, akorát já právě po zkušenostech se synovcema to asi nebudu tak hrotit a pak se na to vrhnem kolem toho roku :wink:.
28. črc 2010 ve 22:14  • Odpověz
@eirin Koupili jsme Citroen C8, manželovi bylo moje Picaso malé :slight_smile: . Výhodná koupě, v Holandsku, bouračka, už ho měsíc opravují a ještě to chvíli potrvá, ale není kam spěchat :grinning: !
28. črc 2010 ve 22:52  • Odpověz
@hanula83 Zkus si pročíst diskuzi na téma bezplenková kominikační metoda, budeš čučet čeho jsou pidimiminka schopná :grinning: :grinning: ! Přijde mi to hodně ulítlé, ale když se zeptáš našich rodičů, tak ti budou přísahat, že jsi byla v roce bez plín, takže na tom něco bude.
28. črc 2010 ve 22:55  • Odpověz
@yorinkay Tomu věřím, ale v roce bez plín za dost drastických okolností. Prostě po shlédnutí toho dokumentu (i s nadhledem) je mi jasné, že takové malé miminko ještě nedokáže tychle svaly ovládat a já ty svoje k tomu nutit nebudu :wink:. Jo jo, tuhle diskuzi znám, párkrát jsem si v ní četla a docela mi to stačilo... Ať si říkají, co chtějí, ale podle mě je to blbost. :unamused:
29. črc 2010 v 00:00  • Odpověz
@hanula83 Taky jsi ponocovala :slight_smile: , byla jsem vzhůru, ale nikdo tu nebyl :unamused: . Uvidíme, ale chtěla bych to zkusit příští rok v létě, to mi přijde tak akorát. Ale to j ještě strašně daleko!
29. črc 2010 v 06:26  • Odpověz
Jéééé holky děkuju:grinning: Se uplne červenam:grinning: Musela jsem se sebou neco udelat abych nevypadala na vitani obcanku jak jezikuze:grinning:
29. črc 2010 v 06:56  • Odpověz
@yorinkay Přesně tak jsem si to právě taky říkala :wink:. Příští rok v létě by to bylo ideální. V tom roce asi začnem zkoušet jen na nočníček občas, aby si trošku zvykly a doufám, že v tom létě bychom se mohly zbavit plínek :wink:... a zas tak daleko to není, utíká to hrooozně rychle :wink:
29. črc 2010 v 08:52  • Odpověz
@yorinkay Já jsem ponocovala až do tří, normálně se mi nechtělo vůbec spát. Ještě že holky spinkají až do osmi, jinak bych byla jako rozvařené rajče dnes...
29. črc 2010 v 08:53  • Odpověz
@lucy to je jasné že každé mimčo je jiné,klidne to skoušej a možná to pujde ale s vlastní skušenosti nám to nešlo se starší dcerou takhle brzo,jen brečela a brečela a nechápala co po ni chci,ani si neuvedomila když se náhodou i vyčurala do nočníku,ale asi v 18 mesícich jsem ji tam posadila a za týden jsme byli bez plenky,nesmí se to detem sprotivit nebo pak budou rvát jen co uvidí nočník,jak píšou holky tak nekdy v zime začnu trochu skoušet na nočník ale príšti rok na to vlítnu natvrdo a konečne začnu možná šetrit penízky :grinning: :grinning: :grinning: za plenky
a krásne si napsala jak snima beháž po schodech,to já taky ve 4 patre už jen nadávám :stuck_out_tongue_closed_eyes: doufám že to začnou opakovat krpci :confused: ,

ale jak psala sarri už aby behali a pak bude místo procházky cesta po schodech nahoru a dolu ale aspon je už nebudu vláčit :grinning: :confused:
29. črc 2010 v 09:06  • Odpověz
K tomu spanku,dneska silena noc.Nebyl uplnek nebo tak neco????Kluci se budili po dvou hodkach na jidlo.To uz se mi dlouho nestalo.Dáda vetsinou spinka v noci 6 hodin a Jára max 5hodin ale dnesni noc fakt rachot.Nejradsi bych zalehla,ale musim na vyter jestli nemam taky tu salmonelu:frowning2: Blee :frowning2:
29. črc 2010 v 09:14  • Odpověz
Holky, já to s těma plenkama vidím tak, že k narozeninám teď dostanou každá hrnec (jeden je hrající a jeden obyč. s obrázkem teletubbies :slight_smile: ) a občas je tam posadím, ale žádný důsledný systém a natvrdo bych do toho šla asi až to příští léto. Já jsem šla v 15m do jeslí bez plen, to ale u holek asi nehrozí.

@hanula83
Hani, mně se taky jaksi pořád nechtělo spát, ale holky spaly dobře až do 7.

Sláva, mám za sebou dnes ráno zubaře - další půlrok bude pokoj. :sunglasses:
29. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
@eirin NE, my máme Ford Focus 3dveřovej :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2010 v 11:26  •  4 děti  • Odpověz
@eirin My to právě řešíme. Máme ještě 5,5 letou dceru, takže dát dozadu 3 sedačky je trochu problém a do kufru se nám teda kočár nevleze ani náhodou. Máme Citroen C4. Takže už pokukujeme po nějakém větším autu :frowning2:
29. črc 2010 ve 12:59  • Odpověz
Tak děkuji všem za odpovědi ohledně auta, dám přečíst drahému, aby viděl, že to jde i bez kombíka :grinning:
29. črc 2010 ve 13:06  • Odpověz
@j.cien díky za odpověď ohledně kojení. U nás je to stejné :wink: Kolik teď tvoje holčičky váží? A jakou velikost plen papírovek tak používáš?
29. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz
@salu to mi povídej, my bychom potřebovali 7mi místny, jelikož je nás moc, ale kde vzít na to a nekrast a kočár do kufru nenarvem žádnej :frowning2: Jinak papírovky my už berem č.4-ty ostatní byly hned durch-hlavně v noci.
29. črc 2010 ve 14:36  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi, sedmimístné by byla zbytečná investice. Mysli na galánky od starších chlapců a na vnoučátka :grinning: :grinning: :grinning: Lepší bude mikrobus :wink:
29. črc 2010 v 16:08  • Odpověz
http://www.youtube.com/watch?v=m4gfV5YbThA

Holky, tak to je naše plazítko Adéla.
29. črc 2010 v 16:39  • Odpověz
29. črc 2010 v 19:11  •  4 děti  • Odpověz
@sarri tak to je krásné!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2010 v 19:16  • Odpověz
@monika03
Moni, jak to dopadlo u doktora? Kdy půjdou prcci ven?
29. črc 2010 ve 20:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.