• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@sarri u dr. dobrý- jen jsem měla vyšší tlak- vysvětlila jsem jim to nervozitou a z krve mi zjistili, že mám zase málo červených krvinek, železa. Tak mi napsal nějaké léky. Zítra jdu ještě k němu- naposledy a to už mě převelí do nemocnice, kde se budu domlouvat co a jak dál.
29. črc 2010 ve 20:20  • Odpověz
@monika03
Moni, tak to je dobré, v porodce si to už pohlídají :dizzy_face:
29. črc 2010 ve 20:37  • Odpověz
@sarri to jo, ale ještě by tak týden, dva mohly miminka vydržet! :slight_smile:
29. črc 2010 ve 20:42  • Odpověz
@monika03
A máš polohu na císaře?
29. črc 2010 ve 20:43  • Odpověz
@sarri ano obě mimi jsou prdelkama dolů- a to už minulý týden říkal, že se nepřetočí.
29. črc 2010 ve 20:47  • Odpověz
@monika03
Tož to je taky dobré. Naše holky mohly ještě ten týden vydržet, ale na druhou stranu jsem ráda, že mi porod nevyvolávali, protože, co jsem tak slyšela a viděla, tož to byla pokaždé hrůza. To už je fakt asi lepší ten císař.
29. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz
Ahoooooooooooooooooj!
Ted jsme dorazili domu,od 12h trajdame....uf
Kontrola ve 3 mesicich na 1 :slight_smile:
Takze nase Mia je otesanek a ma uz 6,5kg!!coz je nad normal...a Tea ma rovnych 5kg
Napsala nam zadanku na detskou neurologii,at tam rozhodnou,zda s Teou cvicit toho Vojtu nebo ne...pry se ji zda OK,ale pro klid duse nas tam posila...Ockovani neprobehlo,pac se ockuje od 5kg a vic a Tea ma rovnych 5kg..takze jdeme na ockovando az za 3tydny a pak rovnou pichnem i ty nausnicky
Mia dostala predepsanou takovou olejovou lazen do koupele a mliko Excipial ,na tu suchou kuzi.Jinak vse OK.

29. črc 2010 ve 20:56  • Odpověz
@sarri tomu věřím! Jen doufám, že nám to klapne nějak to naplánovat a nebudeme se muset bleskurychle přesunovat do porodky!
29. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz
@salu Dnesni vahy Mia 6,5 a Tea 5kg :slight_smile: Davam jeste 3-6kg,ale MIa uz to ma taktak...
29. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz
@monika03 Jeje,tak to uz mas za par :wink: a dalsi dvojmamka bude mezi nama :slight_smile:
29. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz
@j.cien holky jsou šikulky!!! :wink: Jo za pár- nějak mi to pořád nechce docvaknout! :grinning:
29. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz
@monika03 NEboj,az to bude ,tak do toho hned vlitnes a uz ti ani nepripadne,zes nekdy byla bez tech malych zlaticek :dizzy_face: je to moc krasne ty bobecky mit :dizzy_face:
29. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz
@j.cien díky! Jediné z čeho mám bobany je to zda to zvládnu!? No, ale budu holt muset, že? :grinning:
29. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz
Ahojte dvojmamči, dlouho jsem tu nebyla, prostě nestíhám. :frowning2: Ale občas vás pročítám. :wink:
@j.cien Gratulka ke kontrole a krásným váhám. Jen trochu pozor na ten Excipial. Nám ho dětská dr. taky dlouho předepisovala, ale kožní ho nedoporučila, že je v něm urea, což není dobrý na dlouhodobý používání. Nechci strašit, ale jen posílám dál, co vím. Na suchou kůži máme Exomegu od značky A-derma, je moc fajn, ale dost drahá, a bez receptu. :frowning2: Ale investovala jsem.
Jinak dneska proběhla kontrola v 7 měs. Vašík 6, 85 a Helča 5,85 kg, no jsme spíš drobci. Dostali jsme konečně 1. očkování, zatím jen na pneumokoka, první hexa za měsíc.
@eirin Auto jsme měnili, potřebovali jsme vzadu místo na 3 autosedačky. Máme Citroen C8, úúúžasnej vůz, jsme strááášně spokojený, pro 3 děti můžu jen doporučit. :slight_smile:
Tak pa a všechny se opatrujte!!! :wink:
29. črc 2010 ve 21:18  • Odpověz
@Monika03 Zvládneš!!!! Nic jinýho ti nezbývá. :wink: Podívej, kolik nás to zvládlo! :slight_smile:
29. črc 2010 ve 21:21  • Odpověz
Ahoj holky, taky zdravím po delší době. Kluci začínají lézt, tak mám honičku je uhlídat :slight_smile:
Dneska jsme byli na rehabilitaci, tak dobré zprávy, až se Honzík pořádně rozleze, skončíme s cvičením!!!!!!!!!!!! :grinning:
Daneček je na tom trochu hůř, s ním bude to cvičení asi na dýl, doktorka má strach, aby neměl skoliozu, je tak trochu "celý nakřivo" :cry: Ale my to zvládneme, je to šikulka.
Pořídila jsem ohrádku, teda spíš je to ohrada :wink: aby mohli bezpečně lézt a válet sudy, to je oblíbená činnost.
Eirin, my kupovali loni Citroen Picasso a maximální spokojenost, obrovský úložný prostor, vzadu tři oddělené sedačky s velkým bezpečnostním pásem uprostřed (není tam jen ten malý přes břicho), což potřebujeme, manžel má ještě osmiletou holčičku z prvního manželství, takže budeme výletit se třemi dětmi.
Monika03 - buď v klidu, všechno to přijde samo, zvládneš to v pohodě, my všechny to zvládly. Ono ti ostatně ani nic jiného nezbyde :dizzy_face:
Jinak kontrola v 8 měsících (minulý týden) - Daneček 71 cm a 7,35 kg a Honzíček 68,5 cm a 7,55 kg.
29. črc 2010 ve 21:30  • Odpověz
Ahojky Tak my dneska byly celý den u mojí babičky na zahradě a ty naše holky jsou strašně hyperaktivní, celý den chtějí chodit, běhat za psama, no chvilku nevydrží v klidu. Dopo spaly jen půl hodiny a to vstávaly už o půl šesté :angry: Spát šly po desáté, a odpoledne taky jen půl hodiny a kolem osmé nechtěly spát a chtěly skíkat do peřin, no jak z divokých vajec :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@sarri supeeeer video :slight_smile: Plazí se úžasně, používá dobře obě ruce, to naše Nelinka když někam potřebuje rychleji a lezení je namáhavější tak se plazí ale odstrkuje se jednou rukou :sweat_smile: Jak raněnej voják :grinning:

Dávám taky video :grinning: Aneb taťka hlídá, mamka věší prádlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
http://www.youtube.com/watch?v=TtYpBSrPmrw
29. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz
Teda Lucy, tak to zírám, jak jsou holky šikovný, že už se samy postaví! :sweat_smile:
29. črc 2010 ve 21:49  • Odpověz
@kankovka Sofinka už stojí od 7 měsíce :slight_smile: Nelinka se postavuje tak poslední týden :slight_smile: Nahoru jí to jde, dolů to je horší :sweat_smile:
29. črc 2010 ve 21:54  • Odpověz
@sarri
@lucy82 Ta vaše videa, no ty prdelky jsou k sežrání :grinning: :grinning: :grinning:

@monika03 Dá se to zvládnout nad očekávání v pohodě (alespoň u nás).
29. črc 2010 ve 21:59  • Odpověz
Dobré ráno! Holky díky moc- za chvilku valím k dr.!!!
30. črc 2010 v 07:51  • Odpověz
@monika03 Moni, už se Ti to krásně blíží, za chvilku uvidíš dětičky. Jaké máte namyšlené jména? V Tvém profilu je, že neznáte pohlaví, fakt jste si to nenechali říct? To bude teda dvojnásobný překvápko :wink: A neviděla jsi něco na utz? My jsme teda chlapečky skoro vždycky bezpečně poznali :grinning:

@j.cien gratulace ke kontrole, holky jsou šikovny, vidíš, bala jsi se a všecko v pořádku. Nedávno jsi tu psala, jak vyvařuješ samé dobroty, jsi dobra, jak to stíháš??? Já běhám snad celý den kolem dětí nebo venku s kocarem a stihnu uvařit tak jednou týdně a to jsem na sebe ještě hrdá, takový dobroty o kterých píšeš Ty, teda nezvládám, vařím jen rychlovky. A kdyz uz fakt nestiham, uvarim pytlik ryze na obed a dam si ji bud na sladko s tvarohem nebo na slano treba se syrem :sweat_smile: ale pochutnávám si taky a je to i dietni :wink: Jidlo nám dost často posílají obě babičky :pensive: Holky jsou taky pěkně veliký, míry máte jako my. Obdivuju Tě, že ještě kojíš v tandemu.
@salu, ptala jsi se tu, jak dlouho se dá kojit v tandemu, v tandemu to bylo super, ušetřila jsem čas a když křičeli oba, tak se najednou zklidnili. Jenže už nám tandem vůbec nejde a asi tyden kojim samostane. Nějak se mi na polstar nevejdou, těžko je na polstář dostávám, protože jsou už těžší a do zavinek se nevejdou (přendávala jsem si je na polštář v zavinkach) šermujou rukama, kopou nohama, vykladají, sledují mne a okoli, smějou se ale z kojení nic není! Pak je položím zpatky a začnou dávat najevo, jaky maji hlad potvurky jedny! :unamused: Musím kojit jednotlivě, nejlépe vleže, v loznici, kde jsou stazene rolety a celkove klid a kde je nic tolik nerozptyluje. Jinak skoro dva mesice, no strasne dlouho trvalo nez se mi deti poradne nakojily, dost často kojení trvalo hodinu, někdy to bylo i hodinu a pul, no hruza! Kdyz jsem je odtrhla, plakali hladem a stejne jsem musela prikladat znovu a znovu, mliko mi teklo malo a nebylo ho moc hlavne na zacatku. Ted se mi konecne laktace upravila, ale trvalo to teda strasne dlouho. Rekla bych, že matka priroda kojeni zrovna nevychytala, aspon ja jsem mela problemy porad a myslim, ze by mi to moc neslo ani s jednim ditetem.
30. črc 2010 ve 12:11  • Odpověz
Dneska jsou nám 4 týdny a holky teda dlabou :slight_smile: Týdenní přírůstek 310 a 305g. Váhy - Bára 2970g a El 2740g.
30. črc 2010 ve 12:22  • Odpověz
@petranela to víš, že my pohlaví víme, ale tajíme ho! :grinning:
Jinak mám teda po dnešní kontrole vysoký tlak- dostala jsem léky a na pondělí mě objednali do nemocnice do poradny tak pokud neklesne tak tam asi zůstanu! :frowning2:
30. črc 2010 ve 12:32  • Odpověz
@sarri @lucy82 máte moc šikovné holčičky. Trochu mě polilo horko, když jsem si uvědomila, že teď ty naše prdelky jenom leží, ale pak to bude pěkný šrumec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 ve 12:33  • Odpověz
@monika03 Už jsi to dotáhla hodně daleko. Bude lepší, když si tě už pohlídají. Víš jak, jednou to přijít muselo :wink: nebo chceš táhnout dalších 9 měsiců :grinning:
30. črc 2010 ve 12:35  • Odpověz
@petranela díky za odpověď. Já kojím v posteli na kojicím polštáři, holky mám vedle sebe, podám si jednu na polštář, pak druhou, ale taky se u toho někdy kroutí a kakají, pak se El zakucká, tak jí zvedám .... někdy to zmákneme v pohodě za 10 minut, jindy - když budím - tak klidně i 30 minut. V noci kojím v křesle taky na koj. polštáři, ale to mi je musí podat manžel, už se bojím, že by mi spadly. No snad to půjde takhle kojit co nejdýl.
Je super, že jsi se nakonec rozkojila, teď už to určitě zvládnete co nejdýl.
30. črc 2010 ve 12:41  • Odpověz
@salu taky si uvědomuju, že ted je to asi pohoda, ale az zacnou děti lozit, asi budu na prášky :sweat_smile:

Holky, co už máte větší děti, pořídily jste si vodicí kšíry? Já se hrozím toho, aby mi je třeba nesrazilo auto, když se oba venku rozeběhnou každý na jinou stranu. Jak to řešite???
30. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz
@salu jsi šikulka, že kojení tak hezky zvádáš, není to fakt jednoduchý! A těch 30 min je na tak malý miminka ještě krásný! :wink:
30. črc 2010 ve 12:44  • Odpověz
@salu já vím, že přijít to muselo, ale stejně.... Asi mi to začíná docházet :frowning2:
30. črc 2010 ve 12:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.