• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@monika03 Neboj, taky jsem si pak říkala, jak to hrozně rychle uteklo a kam se mi mohly do toho břicha vejít a že je to vlastně zázrak, že tam vyrostly dvě. Já sice už nějakou zkušenost měla díky Aničce, ale zase ti povím, že teď mám doma na starosti 3. Anička si chce taky se mnou hrát, ráno to musím ukočírovat, že nakojím, pak jdu udělat snídani Aničce, učešu jí ..... dneska jsem se se všema vypravovala k doktorce.... do toho ukousnu rohlík, taky se dojídám sušenkama .... no hrůza :unamused: Zvládneš to, neboj, doma si uděláš režim. Já taky s Aničkou lítala ještě ve 12 hodin v pyžamu :grinning: užívej si mateřství a nestresuj se řečma chytrých lidí.
30. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz
No ahojky.Tak mi dneska bili na odberech krvy,no hrúza.Saške vzala krev a když jsem ji odnesla do čekárne manželovy abych vzala zas Samka na odber začalo jí téct tolik krve jako by ji chudinku podrízli :confused: ,manžel má celou mikinu od krvy a celá podlaha taky,no jatka :frowning2: :frowning2: a čím víc brečela tím víc to teklo a né a né zastavit,sestrička behala s uterkami a vatou,malí deti a mamičky v čekárne vydesení na smrt,u Samka naštestí žádní potíže nebili.Ted šel manžel pro výsledky a pro správu noo a v pondelí máme nástup do nemocnice.Tak asi v uterí Sašku budou operovat na to očičko a myslím že asi hned naraz i uspí Samka aby mu zmierili tlak v oku a vyloučili ten glaukom co má Sašenka.Už jen 2 dni doma a mám dost bobky,už aby to bilo za náma :confounded: :frowning2:
30. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz
@beruska5 Přeju hodně sil a ať máte vše v pořádku. My si zažily odběry minulý týden a taky to stříkalo všude :frowning2: manžel držel, já bulela, hrůza.
30. črc 2010 ve 13:24  • Odpověz
@lucy82
Lucy, tak jsem omrkla Sofii a Nely a ty naše se mi oproti nim zdají jak miminka - no, co se pohyblivosti týče, tak Eliška v plazení nijak nespurtuje a je v poslední době ořvánek, protože lozit do zadu je na houby, neb se nedostane, kam chce. A adélka, co objevila plazení, tak nemá žádnou motivaci zvedat zadek, protože se rychle doplazí, kam chce - aspoň ale není uřvaná. Domácnost se nám mění v prázdný prostor, protože v ohradě dlouho nevydrží a zajímá je sam. vše, co nemá - nejvíc elektrika. Nemám ty věci ale kde dávat - teď se mi např. sápaly po kvítku na baru, tak ho budu muset oflákat nebo to by nedopadlo dobře. Taky mi lezou do šuplíků - otevře, strčí tam ruku a už dělám zásahovku. Musím koupit něco proti otevírání.
Manžel má jet příští týden na služebku, tak mám dilema, jestli odjet k babičce, čehož se trošku děsím, protože jsem s nima nikdy autem tak daleko nejela a vím, že když začnou řvát, tak se nebudu moc soustředit na řízení a navíc minule, když jsme jeli od babi, tak jsem 4x potkala po dvou kombajnech na frekventované cestě a za posledníma jsem jela skoro 15 km, protože tam byla úzká cesta nedaly se vůbec předjet. No a z toho, že budu s holkama 3 dny sama mám taky děs, protože mi nechtějí spát 2x denně - dávám jen po o a včera ELiška nespala skoro do deseti - řev jak blázen a když jsme ji vzali do obyváku na zem, tak se posadila a hrála se - no moje nervy. Jenže jedla o půl sedmé, takže bděním znovu vyhládla a musela se před spaním ještě dokrmit.

Jdu vařit - taťka nachystal na pizzu.
30. črc 2010 ve 13:44  • Odpověz
30. črc 2010 ve 14:37  •  4 děti  • Odpověz
@beruska5 Chuďátky, vydrž, budeme na vás všichni myslet, uvidíš, bude to dobré, jen to překonat, dokážeš to....Hodně sil... :wink:
30. črc 2010 ve 14:38  •  4 děti  • Odpověz
30. črc 2010 v 16:58  •  4 děti  • Odpověz
@petranela Neni co obdivovat!Ja take varim jen rychlovky,ale vareni mne vzdy bavilo a roky jsem byla zvykla varit denne,tak mi to ani neprijde...manzel na Crohnovu nemoc,tak varim,at neji po hospodach..at ma kvalitni stravu doma..Varim rychle a mam velkou pomoc,ze manzel vezme holky na 2hod kocarkovat a to pak litam v baraku jako furie a bleskove varim+uklizim atd :wink: A tandem kojeni je pro mne pohodlny,zatim mi na ten posltar vejdou..sice jim tak nejak divny visi ty nozicky..ale nestezujou si :grinning: a zatim je teda nerusi nic,mam nahlas radio cely den,kdyz mam navstevu,tak cele kojeni prokecam..a holkam to neva...teda zatim :wink: Jen mne stve,ze nedokazu Teince odbourat ten kloboucek...bez nej by to bylo lepsi,takto ho kazdou chvili lovim nekde mezi prsy..jak Tea mele hlavickou...
A ty jsi sikula,ze kojis,i pres vsechny prekazky!Mne pripada,ze jsem se tim tak nejak probojovala a ted uz proste kojim :dizzy_face: Ale nebylo to bez problemu a 1000x jsem mela chut s tim slehnout..kdyz Tea nepila....
@salu paradni prirustky na vaze! :wink:
30. črc 2010 v 18:45  • Odpověz
@beruska5 chudacci s tou krvi!!a hlavne moc drzim palce,at ut je ta operace stastne za vami!!Obdivuji,jak to statecne zvladate!!ja uz bych byla nekde zhroucena...
@zuzka72 Mne z tebe picne!SNad zase neshanis kocarek!!!?? :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2010 v 18:51  • Odpověz
aktualni momentka :slight_smile:
30. črc 2010 v 18:52  • Odpověz
30. črc 2010 v 18:53  • Odpověz
@j.cien v čem spočívá Crohnova nemoc? To rádio je dobrá věc, alespoň děti spí a nejsou hned zbuzené, jako cukrové panenky, když spadne špendlík. :wink: Super vše zvládáš-vidíš a takovy jsi měla obavy a te
ď je s tebe supermáma a supermanželka. :wink: JO sháním golfáč, jsem totiž posedlá :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 v 18:57  •  4 děti  • Odpověz
autor
Ahojte holky, moc vás zdravím. Ani sem nestíhám nakukovat, naši diblíci mi dávají zabrat. :grinning: :grinning: :grinning: Tomášek už sám chodí, ujde tak dva metry. :grinning: :grinning: :grinning: Jinak umí bezvadně běhat, když se drží např. stěny nebo sedačky jednou rukou, to za ním nestíhám fofrovat dát mu třeba pyžamko. Adu aby nebyla pozadu řádí podobně, takže cirkus. :grinning: :grinning: :grinning: Ale jsou to zlatíčka, chodí už se tulit, Adu je vyloženě chovací typ, ta by se chovala celý den. :grinning: :grinning: :grinning: Všude vlezou,do kuchyně máme zábranu,páč to by nešlo, rádi jdou do šuplíků a elektrický dráty, to je taky príma. :grinning: :grinning: :grinning: Toma už jezdí ve velké autosedačce, čouhaly mu nohy z vajíčka. :grinning: :grinning: :grinning: Má 76 cm a 9kg, Adu 70 cm a 8kg. Toť je zkratce u nás, doufám,že jste zdraví a máte se v tom šíleným počasí fajnově. :wink:
30. črc 2010 v 18:59  • Odpověz
autor
@j.cien Teda vy jste velicí, jeeeee. Já tady teda dlouho nebyla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 v 19:00  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi,na tebe nemam :wink: to ty vse zvladas levou zadni :wink: :slight_smile: a jsi teda kocarkovy maniak! :grinning: :grinning: :grinning:
@kocule Ahooooooj!JJ,my jsme obrici....teda Mia,to je fakt Otesanek :grinning: Uz jsem si rikala,ze strasne dlouho neozyvas!Tak prima,ze je u vas vse OK a jste teda sikuly-Tom uz sam chodi!!!
30. črc 2010 v 19:17  • Odpověz
@zuzka72 je to autoimunitni onemocneni zazivaciho traktu..postihuje to hlavne tenke strevo,ale i tluste...chronicky zanet sliznice,provazeny prujmy,zvracenim,hubnutim...horecky..ten akutni atak je hrozny.strida se to s obdobim klidu..ale stale s uzivanim leku...Petr ma po radikalni operaci,kdy mu vzali pulku tenkeho a pulku tlusteho streva...to bylo pred 4lety..od te doby ma obdobi klidove faze,tak se modlim,at to tak zustane co nejdyl idelane uz na trvalo...coz bohuzel nehrozi :frowning2:
30. črc 2010 v 19:21  • Odpověz
autor
@j.cien Buď ráda, my jsme hubeňouři. :grinning: :grinning: :grinning: Není nad poctivý základ,malá to vyběhá,uvidíš. :grinning: :grinning: :grinning: To je hrozné, chudáček tvůj muž. Jak je to se střevama, tak je to na zabití. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže denně vaříš? Máš můj obdiv, já to začínám dávat až teď. :pensive:
30. črc 2010 v 19:45  • Odpověz
autor
Teď trošku dočítám, Beru, držte se. Určitě všechno dopadne dobře,uvidíš a prďošci budou v pořádku.

Sarri, jako bych to viděla u nás. :grinning: :grinning: :grinning: Já s nima byla teď sama týden a poslední 3 dny taky u babičky,nedalo se to vydržet. :grinning: :grinning: :grinning: Sama mezi čtyřma stěnama,bleeeee. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak s malýma super. :slight_smile:
30. črc 2010 v 19:52  • Odpověz
autor
Jé a Salu má taky miminka, moc moc blahopřeji. :wink: Takže změna ve jménech? Proč se těm chlapům Ema nelíbí? :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzi, ty jsi ďábel. :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2010 v 19:53  • Odpověz
autor
Holky moc mě to mrzí, ale musím se rozloučit,čeká mě ještě vaření a uklízení. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mějte se krásně, opatrujte se, hlavně zdravíčko. Beru,moc moc držím všechny palce, ať to dobře dopadne a jste zdraví. :wink: K.
30. črc 2010 ve 20:14  • Odpověz
@j.cien aha, tak hlavně, že už to má lepší, to je nepříjemné, no snad to bude dobré. :wink:
Jinak já vařím stále denně 13obědů a můžu vám holky říci, že mě to pěkně se.e. Už se těším až zedníci vypadnou a já budu vařit jen 7obědů denně. A po prázdninách jen 5-jupíííí :wink:
30. črc 2010 ve 20:26  •  4 děti  • Odpověz
@sarri co já bych za to dala kdyby se jen plazily :grinning: :grinning: Užívej si to :grinning:
Holky taky zajímají všemožná dráty, USb kabely, sluchátka, televize, vypínače atd a nejvíc vysavač, kam se hrabou hračky :grinning: Jinak mě teď holky taky dělají problémy u spaní, v kočáře v pohodě, ale doma děs, ráno spí jen půl hodiny a to ještě přes půl hodiny uspávám. POřád stoupají, položím jednu, stoupne si druhá a tak stále dokola, pak už i řvu ale stejně mají ze mě dobrej den :confounded:
Ty máš štěstí že ti vydrží v kočáře, mě se Nela vzteká, asi je to i tím že na mě nevidí, takže já ven můžu jen když je doba spánku a když se vzbudí tak musím doufat že bude hodná nebo se bude vztekat :angry: :angry:

@zuzka72 Ty jsi ďábel, jak to proboha stíháš???? :confused: :confused: :confused: :confused: že ty máš někde schovanou chůvu a uklízečku :grinning:
@j.cien Holky jsou krásňoučký a koukám že taky plenka přes hlavu :grinning: To když viděly v nemocnici tak na mě málem posílaly sociálku :angry:
30. črc 2010 ve 20:44  • Odpověz
@lucy82 musím, co mi zbývá :cry:
30. črc 2010 ve 21:09  •  4 děti  • Odpověz
@lucy82 u nás bez plenky na ksichtíku neusnou, mám jednu i rozstříhanou na čtyři kusy a votím ji v autosedačkách a pohotovostně v kabelce. Bez plínek ani krok. :grinning: Jsem Petrovi říkala o tom kočáře-málem mě zabil :grinning: :grinning:
30. črc 2010 ve 21:11  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Nelinka taky bez plíny ani ránu, ale ona si to nedává na obličej ale do ruky a tam žmoulá roh až usne :grinning: Kamarádky holčičky zase usínají s autíčkem v ruce, a prstíkem šahají na kolečka a tím usnou :grinning: Takže vozí v kočáře autíčka :grinning: :grinning:
30. črc 2010 ve 21:24  • Odpověz
30. črc 2010 ve 21:28  •  4 děti  • Odpověz
@kocule teda vy ste machri :wink: že už Tomášek chodí,Sam a Alexa jen stojí když se nečeho drží a udelají i pár kroku ale když mají skrinku nebo krabici o kterou se mužou držet,ale sami to ješte nehrozí.Ale už ted jsem na mrtvici,jsou všude,nekdy mám pocit že mám aspon 10 detí :rolling_eyes:

@lucy82 no u nás taky ted jsou aktuální kabely,vypínače a hodne ich baví dreveníma kockama trískat morzeovku po radiatoru,nekdy trískaj i hodinu,co si asi myslí sousedé :confused: :grinning: :grinning:
ja našim detem vubec nechybím :sweat_smile: nevým jestli se tešit nebo plakat :wink:

holky moc dekuji za prání,musí to dopadnou dobre,tak na nás občas myslite

:angry: :angry:
30. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz
@beruska5 Držte se ! Taky na vás myslíme. :wink:
Jinak naši prckové bez plínky taky neusnou, prý to mají po mamince. :grinning:
30. črc 2010 ve 22:08  • Odpověz
@kocule - jeee, jsem si castokrate rikala, jak vam asi je a zda je vse v poradku. A vy uz chodite a behate, takze se chobotnice jeste rozrostla a ma vetsi akcni radius :grinning:

@beruska5 - drzim palecky, at to vsechno dobre dopadne, v pohode to zvladnete, co nejmene slzicek, trapeni a boleni! To muselo byt priserne, jak z te male chudinky strikala krev. Me stacilo rozebrat, kdyz to milackovi neumeli nabrat a tou obrovskou jehlou mu tam porad rejdili, ale kdyby mu u toho jeste strikala krev, tak bych je tam asi pozabijela :confounded:
Je dobre, ze te lasecky takhle zabavaji, alespon porad nemyslis na to hrozne utery. Uz aby byla streda, vid.
Nadherne fotecky jsi tu nechavala, mate krasnou barvu ocicek, jako studanky :wink:

@j.cien - jsi tedy drak, jak to uzasne vse zvladas! Poklidit barak, mit kazdy den navarino, latkujes, kojis v tandemu a jeste dopisujes na MK, tedy nejaky diplom bychom ti tu za nasi diskuzi mely vystavit :grinning:
Holcicky jsou tedy kocicky, jak spinkaji :slight_smile:

@yorinkay - u nas jsou kluci take kazdy jiny, zatim neumi rict, zda primo intro a extrovert, ale kazdy se chova jinak - at uz jde o styl place, smichu, povidani, papani. Bude zajimave videt, jak se jeste vyloupnou :slight_smile:
A ty kosilky vam moc slusi, tak hlavne ze jste je stihli unosit alespon na to foceni, my nektere veci ani nestacili obleci.

@petranela - jeste k tomu balonu, ma byt mirne povyfoukly, aby nebyl tvrdy. Ja na nem lasecky houpu a kutalim s nimi do stran a to se jim moc libi :slight_smile:
Manducu snad brzy pronajmeme a ozkousime, uz by se nam hodila ted. Koukala jsem, ze ji ve Statech nemaji, tam maji Ergo, ktere nam doporucila znama ze Statu. Cetla jsem, ze Ergo je vhodnejsi pro muzske, nebot je sirsi v ramenou, takze bych rada pronajala oba modely a uvidime, zda koupime jednu znacku ci obe.
A tchyne mi neradi, zatim. Je od nas tisice km :slight_smile: Ale v zari prileti na 2 tydny a bude u nas bydlet, tak uvidime. Ale ona sama vychovala 4 deti narozene v rozpeti 5 let, tudiz mozna bude mit uzitecne rady.

@rejchl - holky ti uz asi poradily, tady bych nerada radila, nebot my zatim opruzeni nebyli TUK TUK. O tom Imazolu a Sudocremu jsem cetla, ze pomaha pri silnych opruzeninach. Ale zda se muze davat i na krcek fakt nevim.
Ja kluky koupu kazdy den a na krcek se poradne soustreduju, proste jim tu hlavicku a bradicku nadzvednu, abych se tam poradne dostala, at se jim libi ci ne. Ted v teple se tam musi dost potit, jak je to kuze na kuzi. My navic ted dost slintame, jak nam rostou zoubky, takze at je tam radeji cisto :grinning:
Uz jsou ty opruzeniny lepsi, cim jsi to tedy nakonec mazla?
A Jara tedy na te fotce vypada opravdu hodne nemocny :grinning: Jeste, ze jsou teplomery :wink:

@sarri , @lucy82 - krasna videa, uz se tesim a zaroven hrozim :slight_smile:

@eirin - nadherne deticky mas! Jsou jak panenecky :wink:

@salu - k delce kojeni, ja v porodnici kojila cca 25-30 minut, pak mi pani doktorka naridila 15 minut a smitec (cca 1,5 tydne po porodu). Tobika jsem od zacatku dokrmovala, ale po par tydnech jsem uz prestala, ale my byli vice nedonoseni nez vy. Na gastru nam to zkratili na 10 minut, jinak ze se prepijeji. A ted naposled nam to zkrouhli jeste na 7-8 minut, nebot pry moc tloustnou. Takze by to zrejme chtelo omezit ten cas, deticky se brzy prizpusobi a ty budes mit vice casu. Kazda minuta draha :wink:

@lucy82 - ty hrnecky s brckem vypadaji moc fajn, odkaz ulozen, dekuju :slight_smile:

@darling007 - jak bylo na dovolene? Nejake fotecky? :wink:

Holky, ktere mate parecek, tato pani MK prodava pouzite znackove veci po svych dvojcatkach, treba si vyberete :wink: Ale zas tak vyhodne ceny nema - http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=208264

Co se tyce auta, my mame kombika VW Passat a s kocarem a pejsandou se tedy vejdeme tip top. Chudak Maggie sedi za prednim sedadlem na zemi, drive se roztahovala bud na zadnich sedadlech nebo v kufru. Ale uz si zvykla a dokonce si tam vleze sama i bez uplatku ve forme rohliku :slight_smile: Kocar mame v kufru permanente slozeny, nebot ho domu nenosime - bydlime v 5. patre s malym vytahem a od a k vytahu je jeste dost schodu. Ve Statech ale rozhodne poridime nejaky "van", at se nemusime mackat, proste rodinka :slight_smile:

Jinak Tobik zase place po kojeni a behem kojeni se neustale odpojuje, jak ho to boli. Ach jo, at uz mame tu ph metrii za sebou, at mu muzou predepsat nejaky lek, desne trpi, mysacek muj maly :frowning2:
Bryan uz se konecne prehodil zpatky na denni rezim, ale tech par noci bylo krusnych, kdyz si zacal v 5 rano povidat. Minulou noc mi to oba vynahradili a hezky pimpali :slight_smile:

Jo a dneska se kluci na sebe navzajem usmali, tak jsme z toho meli druhe vanoce :grinning:
30. črc 2010 ve 23:04  • Odpověz
A zase par fotek, tentokrate par dvojcecich a jeden naaranzovany Tobik k tomu :slight_smile:
31. črc 2010 v 11:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.