• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Nějaky fotky: Nevím jak se to uspořádá, takže Péťa objevil chuť melounu, novy monitory, a ostatní.Jinak ty monitory jsou drsny, už nepotřebuji ani lampičku, celou noc blikají, modře,oranžově,zeleně a červeně, podle toho co dítě zrovna dělá, no hrůza-jako v cirkuse a tím, že se kluci odkopou a spí bez peřiny, tak je to barevná hudba.
31. črc 2010 ve 13:51  •  4 děti  • Odpověz
Koukám, že se mi tam připletla i fotka s Kubou-tak to je bomba, on se totiž nechce vůbec fotit a Adam to asi vyfotil potajnu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2010 ve 14:14  •  4 děti  • Odpověz
@lita Foto opet uzasne!A bobinek Tobik..ze ho to trapi..uz aby to vysetreni mel hotove a mohli mu neco dat,aby ho to aspon nebolelo :frowning2:

Nase holky maji nejakou asi spavou nemoc :grinning: :grinning: vcera prospaly krome kojeni temer cely den!!na koupani jsem je musela budit! a dokonce ani Mia nemela vecerni kolikovani :dizzy_face: takze uzasny pohodovy den :slight_smile: az jsem mela hruzu z toho,jaka bude noc....a kupodivu krasne spaly i v noci!Kojila jsem ve 21 a pak az 4.20 :dizzy_face: a pak spaly zase az do 8mi :dizzy_face: :dizzy_face: a ja s nema :grinning: :grinning:
A dnes dopo s dedou kocarkovaly,pry spinkaly a ted po kojeni jen pul hodinky vydrzely vzhuru a u je mam zase tuhe :confused: tak nevim,co se to deje :confused:
31. črc 2010 ve 14:31  • Odpověz
ahoj holky,

tak mi vlastně došlo, že už patřím sem mezi vás :slight_smile:
Naše druhá noc doma byla opravdu záživná, málem jsem dostala infarkt, když mi v noci spustil poplach monitor dechu :unamused: - vyletěla jsem z postele a bafla jsem Verunku do ruky a ta spinkala jako andílek - nepřišlo mi, že by nedýchala nebo se nějak dusila, dle mého planý poplach :confounded:
31. črc 2010 ve 20:23  •  2 děti  • Odpověz
@vlckulka vitej :slight_smile: ! a gratulka ke krasnzm holcickam :dizzy_face: !
Meli jsme zpocatku take falesny poplach..pak to manzel malinko poposunul a od te doby uz ani jednou...
31. črc 2010 ve 20:39  • Odpověz
@lita Litusko mazla jsem to rybilkou.Uvidime jak to bude vypadat za par dni.Jinak krásné fotečky.Ty jsi profi fotografka???Máš moc krásné fotky.
31. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz
@j.cien naše děti posledních pár dnů taky víc spí! Je mi to hrozně divný co tak najednou a oba! Jsem taky moc ráda :grinning: Mohlo by jim to vydržet, protože byly dny, kdy nespali vůbec a Davídek hodně pobrekával.
@lita fotečky máš naprosto úúúžasný! Jsi šikulka, fotky jako od profíka! :wink:
@vlckulka moc gratuluju k holčičkám, spinkají Ti, nebo jsou akční? A co kojení, jak se daří?
@zuzka72 Zuzi, Ty jsi vážně drak, tolik obědů vařit denně! Tak to já bych fakt nezvládla.
31. črc 2010 ve 23:00  • Odpověz
@petranela určitě by jsi to zvládla, když musíš, zvládneš všechno a už ti to ani nepříjde. :wink:
31. črc 2010 ve 23:02  •  4 děti  • Odpověz
@petranela holky jsou moc hodné, napapají se a pak spinkají, jen ojediněle se objeví nějaký prdík, a kojení zatím nezvládáme, měly jsme v porodnici problémy s papáním a nabíráním, při kojení se sice přisály, ale rychle se unavovaly, tak zatím odsávám mléko a dostávají ho flaštičkou a až naberou, tak zkusíme kojit - uvidíme, zda se zadaří
31. črc 2010 ve 23:57  •  2 děti  • Odpověz
@petranela Petrunko souhlasim,prckove nam taky chrni docela dlouho v noci.Na dnesek chrnel Dáda celých 8 hodin.Uzasny.Jen tak dal:slight_smile:))
1. srp 2010 v 08:37  • Odpověz
@zuzka72 foto super!!! holka ty deti rostou jak z vody!!!! :wink:
1. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz
Vám tak hezky děti spinkají ???? Já kojím pořád po 2,5 hod. i v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. srp 2010 v 16:01  • Odpověz
@salu vydrz!ja to mela taky tak!!kojila jsem furt co 2,5az3h..ve dne v noci...ale casem se to postupne v noci natahuje :wink: presne,jak me tu holky uklidnovaly,tak to tak opravdu je :dizzy_face: Cim budou vetsi,tim se budou umet vice napucnout a pak v noci budou i dele spinkat:slight_smile:
Ja to nechci ani zakriknout,ale posledni noci jsou prima,naspin i 5-6h v kuse-coz je opravdu luxus! :dizzy_face:
1. srp 2010 v 18:07  • Odpověz
@salu já teda kojím doteď i v noci max po 2 až 3 hodinách, což je opravdu hodně náročné, ale jak jsem tomu ze začátku nevěřila, tak si na to nějak tělo navykne a ráno bývám i odpočatá :sweat_smile: ale teda holkám, kterým dětičky vydrží spát více hodin vkuse mooooc závidím :wink:
1. srp 2010 ve 20:41  • Odpověz
Rejchl, Petranela, teda nám je už víc než osm měsíců a pořád krmíme přes noc 1 - 2x :frowning2: Kluci ne a ne vydržet, to už ani nebudím toho druhého, když se jeden vzbudí, ale je to vlastně ještě horší - například včera v noci jsem vstávala po 1,5 hodině k oběma, pěkně na střídačku :cry:
1. srp 2010 ve 20:44  • Odpověz
@j.cien - nam take minulou noc spali luxusne, az do 5:30 :slight_smile: Pres den je docela hlidam, aby den neprospali, jinak si zas prehodi rezim a u Bryana srovnani ted trvalo nekolik dni. Ted mi tu oba jeste skotacili pod kolotocem, Bryan je dost neklidny, asi zoubky, protoze porad hloda pesticku.

@vlckulka - nekdy to proste hlasi falesne. Pokud mas ty monitory pod matraci a anti-refluxni klin na matraci, tak je dobre ten monitor soupnout prave pod ten klin. Kdyz jsou mimi jeste malinka a lehka, tak to pod matraci nemusi dobre snimat, je to ostatne napsano v jejich manualu.
Nam ted hlasi falesne celkem casto, protoze se kluci zacinaji rotovat po postylce.

@rejchl - tak snad vam ta rybilka pomuze, ja jim na zadecky davam krem michany primo v lekarne s peru balzamem, krasne to voni a zatim se neoprudili. Ja si snad nakoupim sysli zasobu sebou do Statu :slight_smile:
Dekuju za mila slova ohledne fotek, profik nejsem, do toho mam jeste moc daleko, ale rada bych se jim jednou stala, mozna sen, ale treba to jednou bude realita :wink:

@petranela - dekuju :slight_smile:

@salu - zatim jste malinci, vydrz, snad bude lip! Jiste si pamatujes moje narky a bezesne noci. U nas to trvalo trochu dele, ale ted kluci dokazi spinkat treba i 5-6 hodin v kuse, jen pak rano jsou nevyzpytatelni, nekdy vydrzi do 8 a nekdy cumakuji a povidaji uz v 5.
Muzes si treba odstrikat mlicko a nechat manzela je jednou nakrmit a ty si muzes dat tak 4 hodiny spanku v kuse, at uz nekdy vecer nebo treba o vikendu pres den.

A rovnou sem davam nove fotky - kluci dohromady a pak pro zmenu naaranzovany Bryan :slight_smile:
1. srp 2010 ve 22:14  • Odpověz
@lita Lituško, fotky máš opět fantastické!!! Ty by sis mohla přivydělávat jako fotografka malých dětí, jde ti to vážně skvěle!!! Kdybys nebydlela tak daleko, měla bys mne jako první zákaznici. My máme fotky takový obyč v porovnání s Tvýma! A jak se Ti podaří kluky tak pěkně naaranžovat??? Kluci jsou nádherní a jsou si tak podobní!
Lito, ještě k tomu ukončování při kojení. Když kluky dřív odstavíš, nevadí jim to? Nechtějí víc? Nedávají to nejevo pláčem?

Holky co kojíte, jak to děláte v noci s prsama? Asi s nalíváním prsou problémy nemáte, já teda bohužel pořád jo a pokud mám delší přestávku v kojení, prsa mam jak kameny a všude je mokro. Bohužel musím děti budit, jinak by mi vydrželi spát taky krásně dlouho. Odstříkávat se mi pořád nechce, protože musím odsávat občas i přes den, když se mi je nepodaří nakrmit... Já mám dojem, že se z těch problémů s kojením nevyhrabem... :frowning2: bohužel je to horší a horší. Jakmile si je příložím, častěji a častěji se stává, že se hned odpojují, Davídek někdy začne plakat a někdy se zase směje a kouká všude možně, ani plina na zakrytí okolí nepomáhá, takže se kojení prostě nepovede... Adrianka se směje a taky se nanapije... Jakmile je položím, začnou dávat najevo pláčem, jak strašný mají hlad! Připadám si fakt jako exot, vy tak pěkně kojíte a já už začínám z toho vyšilovat, protože přes celý dny nedělám nic jinýho, než to, že se snažím do nich to mlíko dostat, bud z prsu, nebo z flašky, protože pak brečí hlady. Ani z flašky nechtějí pít... já nevím co to mám za děti?! Nestalo se tohle některé z vás? Zítra budu volat laktační poradkyni, at se k nám přijde podívat, kéž by nějak pomohla, já už vážně nevím co s nima! Venku a v noci je to v pohodě, oni pospávají a krásně mlíčko vysajou se zavřenýma očima jak andílci, ale přes den jsou rozverní až hruza.... proto chodím co nejčastěji ven s kočárem a kojím na lavičkách děti v polospánku. Ještě že manžel po práci a o víkendech tak pomáhá.

1. srp 2010 ve 22:54  • Odpověz
@vlckulka vítej,neboj kojení se zrovná,nám to trvalo 6 týdnu až začali pít odemne,jen sem odsávala a odsávala jak družstevní :grinning: :grinning: a vyplatilo se,kojím doted :wink: :wink:

Sam prespí celou noc tak do 6 hod do rána a až pak kojím,Alexa ta se budí 1 nekdy 2x za noc na kojení,nikdy jsem toho druhého nebudila :confused: ,každej má jiné potreby na krmení a spánek :wink:

jo holky tak ja tak za 30min vyrážím do nemocnice,zatím nejsem mocnervozní,ješte si to nepripouštím,to asi až zítra když mi je vemou na operační sál,manžel je ale na mrtvici,tak nám držte palce at to dobre dopadne :confounded: :confounded: :confounded:
mám kufr jak kráva,tolik prkotinek a zabere to tolik místa,a stále nevím jestli mám vše :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lita zas nádherný fotky
@zuzka72 ta stim melonem nádhera,krásne ma vykuleny kukadla :wink: :wink:

tak zatím pa
2. srp 2010 v 05:36  • Odpověz
@lita kouzelný fotky, kluci jsou modelové :sunglasses:
2. srp 2010 v 08:56  • Odpověz
@beruska5
Beru, držíme palce i palečky, ať je to co nejdříve šťastně za Vámi.
Teda s tím kojením jsi to měla taky drsné. Já jsem taky 6 týdnů odsávala, ale od 3. týdne jsem měla mléka méně a méně a holky furt ne a ne pít, tak jsem to vzdala.

@lita
Lito, jestli Ty nám nekecáš a nejedete s klukama dělat kariéru do Holywoodu. Tuším na nás příští rok vykouknete z nějakého seriálu :wink: Klukům to moc sluší, jsou takoví miminkovští k pomuchlání a ten kukuč.

Tak jsem si včera četla a říkala si, že to musí být hrůza, jak Darling a Sweethy krmí ještě v noci a že su ráda, že je v noci klid (sice zas strašíme od šesti, ale od 8 do 6 je klid), jenže dnes ve dvě ráno řvala Eliška jak tygr usurijský a nepomáhalo nic - ani chování s chozením. Pak jsem jí dala napít řepáku (džus z červené řepy) a dala ho 120 a usnula. Hold jsem se rouhala.
Pravda je, že spánek je návykový a když si člověk navykne spát 5 hodin, tak za čas mu to bude stačit, zato, když dává dvanáctky, tak je pak v háji zeleném, když děti po nocích zlobí.

Jinak jsme byli v obchodě s autosedačkama a asi - asi, protože mám dilema viz. níže - do kategorie 9-36. Ono teď může mít sice dítě od těch 25 kg podsedák, ale má se to zakázat a dokonce prý pokud chceme jezdit za hranice, tak tam už je to snad zakázané, bo to při nehodě podkluzuje, takže pevná sedačka co nejdéle. No ale, to dilema - projíždla jsem včera testy na netu - teda ušetřím Vám hledání, všude je totiž jen jeden test z Německa, kde je pár kousků, z toho 2 katagorie 9-36kg, takže podle testu vyberete prd a když to berete podle značky, tak i renomované značky mají úlety a jeden model vychvalují do nebe a druhý propadne. Navíc, ty, které se mi líbí, nikde netestují. Další věc je cena - testované sedačky jsou v kategorii těch dražších a to už se dostáváme za 2 sedajdy nad 10.000.
Mně se hrozně líbí ty Ceretero Diablo http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=1740094 V obchodě jsme do ní posadili Adélku a byla jí díky dvěma vložkám dobře už teď. Akorát 3 polohy do lehu je posun cca o 2 cm, takže dítě pořád sedí. Jinak mi přišla pohodlná a ta barvička - měli zelenou a byla krásně ostrá veselá. Ještě chci pozkoušet i jiné sedajdy, tak pak dám vědět. Koupíme je holkám k prvním narozkám. Z vajíčka jim lezou nohy, ale četla jsem, že nevadí, pokud se nihy dotýkají sedadla v autě, že vyměnit se má sedačka až když není celá hlava opřená a čouhá. Proti směru jízdy ve vajíčku je to nejbezpečnější.
2. srp 2010 v 10:00  • Odpověz
Ahojte holky, jdu vás dočíst :wink:, my jsme měli poměrně nabitý víkend, v sobotu konečně na tom Kopečku. Tak jsem se pokochala žirafama, ta zvířátka se mi vždycky hrozně líbila. Akorát, teď si nejsem jistá, jak je to v ostatních ZOO, ale tady mají ty žirafy docela malý výběh a nevidí je tak nějak pořádně navolno. Ale nevadí, i tak jsme si to užili :slight_smile:)).

@j.cien Teda, tak to jste mlsoňci :slight_smile:))... My jsme měli ve 3 měsících 6 a 6,3 kg, to jste nás pěkně předběhli :slight_smile:).

2. srp 2010 v 10:16  • Odpověz
@sarri Tak to já s holkama už jezdím. Ze začátku jsem se bála, ale to spíš proto, že bych na ně neviděla a nevěděla, co se tam děje. Teď jak po cestě žvatlají, tak je pořád slyším a asi bych to neměla, ale občas řídím jen jednou rukou a druhou šátrám dozadu, co tam ty dvě dělají. Ale ony jsou v autě vždy hodny, jak se jede, tak je to super. Nesmím zastavit :grinning: :grinning:, asi už jim dělá zle i ta malá autosedačka.... Však žádnej stres, můžeš kdyžtak zastavit, provětráte se a zas jet dál... Po dálnici je to horší, ale taky se dá kdyžtak sjet...

Jinak u nás je to se spaním tak, že Anička musí po 3 hodinách prostě spinkat, jinak je zle :slight_smile:)). Takže už ji automaticky po 3 hodinách ukládám a ona jde spinkat. Takže spí většinou 2x denně celkově asi 3 hodiny. Elenka nepotřebuje spánek snad vůbec, ale naštěstí je moc hodná a vůbec o ní nevím. Když potřebuje, tak si usne kdekoliv, tak ji nechávám. Ale přes den toho teď moc nenaspí. Večer jak je uložím, všude zatáhnu, tak jdou obě bez řečí spinkat... Joo a když jsem vás tak četla, tak jsem si uvědomila, že Elenka dost často usíná s nějakou hračkou. Hraje si s ní a prostě usne a stále ji drží v té poloze v ruce... Plínky přes obličej už nepotřebujeme, ale mazlíčky musí mít pokaždé. Když jsou zrovna vypraní a mokří, tak jim dávám aspoň plyšáky... Musí je cítit na obličejíku :slight_smile:)).

Myslím na Berušku, jak se jim daří, aspoň to budou mít za sebou :confounded:

@lita Fotečky jsou naprosto báječné, jsi fotografka na svém místě, trpělivost růže přináší :slight_smile:). Moc hezké.

2. srp 2010 v 10:37  • Odpověz
@lita nádherné fotky, píšeš naaranžovný, jak to ale děláš, to ho položíš, jak chceš, když spí? a jak ho přinutíš se smát? :grinning: :grinning: Nechápu, jsi fakt dobrá, chtěla bych tě mít tady, aby jsi mi vyfotila tak krásně kluky-jsi profesionál-klobouk dolů. :wink:
2. srp 2010 v 10:47  •  4 děti  • Odpověz
@kocule Koculko, tebe zdravím a jsem ráda, že ses nám konečně ozvala a víme, že je vše v pořádku :slight_smile:... u nás se sice ještě nelítá, ale taky už máme víc zábavy :slight_smile:
2. srp 2010 v 10:52  • Odpověz
@lita já asi zajdu k nějaké místní proti fotografce, když vidím ty Tvoje fotečky, taky chci takové hezké :confused: A nebo, nechces si udelat vylet na Moravu? Měly bysme se Zuzkou zájem :wink: ráda za takové fotečky zaplatím :wink:
2. srp 2010 v 10:57  • Odpověz
@sarri Ty autosedačky, cos našla se mi taky strašně líbí, už jsi tu dávala na ně odkaz na jiné stránky, tak jsem se do nich úplně zakoukala. Akorát někde jsou vyfocené s tou vložkou pod zadečkem a někde jako opěrka hlavy, tak kam to patří? Já o nich těžce uvažuju... ale o těch fialkových :dizzy_face:
2. srp 2010 v 10:59  • Odpověz
@sarri Tak teď jsem si všimla, že ty sedačky jsou každá jiná váhová kategorie, jsem trdlo. Mně se líbí hodně ty 9 - 25, cos tu dávala dřív http://www.sedim.cz/detail.php?zbozi=1173765... ježiš to bude ještě rozhodování...
2. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@hanula83
Hani, já jsem jela minule od našich dvě hodiny 70km - hold všade samé klásek, kam sa Hanák podívá a take všade samé široké kombajnek. U nás bývá většinou v autě pohodička, ale když je teplo, tak v těch sedačkách přikurtované moc být nechtějí a obzvláště jsou-li vyspané, tak spouští hysterák. Nějak výrazně chladit se bojím, aby na ně nefučela zima a nebyly jsme zachlazené, bo sme nedávno měly rýmu skoro měsíc. Navíc jsem od začátku těhotenství neřídila a začala až teď a necítím se být tak dobrá, obzvláště při parkování, tak takové to centimetrování, abych někam zajela a vyjela, tož to nevím.
K našim stejně nakonec nejedu - ne z důvodu cesty, ale protože se dělá na baráku fasáda a hoši tam budou řezat polyš a halekat od božího rána, takže všude po zahradě budou kuličky, které by holky jistě rády ochutnaly. Tak na to prdím a pokusím se přežít 3 dny o samotce.
2. srp 2010 v 11:07  • Odpověz
@hanula83
Taky se mi líbí ta fialková, mně se líbí snad všechny. Asi necháme holky, ať si vyberou - máme vínově červené auto, takže tam stejně ladit nebude nic.
2. srp 2010 v 11:11  • Odpověz
@sarri :grinning: :grinning: :grinning: ... jo jo, u nás se taky holkám ve vedrech v autosedačkách nelíbí, no ale když se jede, tak jim to asi nevadí, neřvou... Já s nima byla před pár dny po všech čertech a najela jsem přes 50 km, místama po dálnici, holky byly v pohodě, byly vzhůru a asi spokojené, žvatlaly si. Ty 2 hodiny jsou už asi dlouho, tak s přestávkama by se to nějak zvládlo. To parkování, já teda vůbec nemám žádnej odhad, už se mi párkrát stalo, že jsou "šourla" o jiny auto, ale nikdy jsem zatím nic neodřela, to parkování je hrůza, parkuju jen tam, kde je dostatek místa :sweat_smile: .. Jinak my budem taky kuličkovat ohledně fasády, ale až na podzim, tak se na to těším. Loni se to taky dělalo na podzim, byla jsem v 9. měsíci a řezala polystyren :sweat_smile:.. No a letos se bude dělat druhá půlka...

Fotky z dneška jak Elenka z vesela stojí :slight_smile:)
2. srp 2010 v 11:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.