• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@hanula83
Hani, šikulka.
Eli začala lézt konečně dopředu a sedí už taky hezky, no a Adélka plazí první ligu, když má za čím a konečně taky něco ustojí na čtyřech. Semtam dokonce zedva kroky uleze a zbytek doplazí.
http://www.youtube.com/watch?v=JSVxxZRHUvU
http://www.youtube.com/watch?v=m4gfV5YbThA
2. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
@hanula83
No a když tak jezdíte, tož to byste mohly dojet aj do Kroměříže - tady máme oproti náměšťskému parku úplný megapark :dizzy_face:
2. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
@sarri Sarri, ono je to u nás horší s časem, manža věčně není doma a tak je v podstatě zázrak, když nás někam vezme. Jinak minulý týden jsem měla půjčené auto od našich, ale doufám, že na podzim budu mít zas svoje a uvidíme, to bychom nějaký výlet udělat mohly :slight_smile:.
2. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
To je nadherně co? vubec nestíhám vás dočítat, protože jsme pořád někde venku...
Jen jsem shlédla fotečky a děcka teda rostou jako z vody ! Musím vás dočíst komu už doti stojí a lezou ...

@lita Lituš nádherný fotky. Nechtěla by si mi nafotit koťátka? Že bysme se nacpaly, nebo by sme se mohli někde sejít???
2. srp 2010 ve 13:53  • Odpověz
Ahoooj holky :slight_smile:

Tak Eliška má průjmíka od čt večer, v pátek dělali výtěr a dneska z toho vylezlo Campylobacter!!! Co jsem tak čučela na netu, je to něco na způsob salmonely! Měla chudinka horečku 39,1 .... ale už jsme to srazili, má dietku, řve hlady.... co vám mám povídat. Radši bych si to odbyla za ní Zítra jdeme k zastupující doktorce, tak snad nás toho brzo zbaví.

Jsem z toho taková smutná, teď jen aby to nechytil Davídek. Nakoupila jsem SAVO všeho druhu a jdu vydrhnout byt.
2. srp 2010 v 16:44  • Odpověz
@lita Nádherné fotečky ... jsi fakt šikulka!!!!!!! Nechceš se tím živit? Já bych si u tebe hned nějaké fotky objednala.

@zuzka72 To jsou fkat bobíšci, nádherná kukadla a jak tam baští melouna je úžasný.
2. srp 2010 v 16:47  • Odpověz
@hanula83 To jsou fakt princezny! A jsou si dost podobné, co?
2. srp 2010 v 16:47  • Odpověz
@sarri Jééé, to jsou nádherná videa. K sežrání..... každá jiný styl, ale dostanou se kam potřebují..... úžasnýýýý!!!!
Já už se tak těším, až prcci polezou....:dizzy_face:
2. srp 2010 v 16:50  • Odpověz
Ahojky vsem :slight_smile:
nejak se mi seka notas,tak vase nova videjka zkusik okouknout pozdeji :wink:
Fotecky paradni,Hanuli holky jsou super vysmate :slight_smile: a Liti,ty posli alespon par fotek do Betynky :wink: ,zrovinka v poslednim cisle vyzyvaji,ze se hleda mimi na titulni stranku :dizzy_face: a urco by byli z tvych fotek nadseni!!
Dnesek byl u nas krasne slunickovy :slight_smile:ale Mia mi dava nejak zabrat :unamused: .. ..vcera predvedla neco priserneho u vecerniho kojeni...rvala jak pavian a cela ruda,vzdy se prisala a hned zacla silene vriskat...trvalo to pres hodinu..ja uz jsem byla uplne hotova..Nakonec jsem ji musela vymenit prso a prisala se pak az pres Tein kloboucek!!To uz jsem zkusila jen ze zoufalstvi.... :confounded:
No a pak spala od 22 az do 8.30 !!!!
Teu jsem normalne v noci nakojila,ale Mia byla tuha,tak jsem ji nebudila......no divne divne to bylo,snad se to nebude opakovat :rolling_eyes:
2. srp 2010 v 19:10  • Odpověz
Tak jen Vám chci sdělit, že jsme mediální hvězdy a asi v zářijovém vydání Betynky bychom se měli objevit :wink:
2. srp 2010 ve 20:55  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka.o Zuzi tak to je jak u nás.U nás mají oba salmonelku.Dáda bez příznaků a Jára měl teploty a prujem.Uz jsou oba dobry ale z vyteru maji furt salmonelku.Uvidime za tyden z vyteru jestli se jich jeste drzi,Pry az pul roku:frowning2: to trva :angry:
2. srp 2010 ve 21:28  • Odpověz
@rejchl Ahoj Rejchl, sleduju tvoje trampoty se salmonelou a pořád mi nejde do hlavy, jak to klučíci chytli - našli ji i u tebe? Anebo je to z nemytých rukou? Doufám, že se to brzy spraví - půl rok, to by byla pěkná hrůza!!
2. srp 2010 ve 22:45  • Odpověz
@basina basi ja na vysledky teprve cekam.Budou az pristi tyden jelikoz moje mudra ma dovcu.Nikdo nevi odkud to chytli.Ale doktorka rikala ze staci nekde polozit dudlika a je to.To prej neuhlidam. :angry:
3. srp 2010 v 06:39  • Odpověz
Od Moniky03 !!!!!!!!!!

Včera - 2.8.2010 ve 12,45 se nám narodil Vojtíšek 2760/49 a ve 12,46 Kristýnka 1860/44.

:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

Tak nám tajila páreček :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
3. srp 2010 v 08:39  • Odpověz
Dobré pozdní ránko - strašíme opět od šesti :frowning2:

Tak jsme včera opět zavítali do obchodu s autosedačkama, takže napíšu poznatky:
- nejbezpečnější a nejpohodlnější kategorie je pro holky 9-18 kg - jdou nejvíce napolohovat a jsou velikostně přizpůsobené i těm ročním prďolům, tato kategorie má vydržet dítěti do 5-6 let
- kdo chce ušetřit a neplánuje dlouhé cesty, tak je možnou pořídit i sedačku 9-2 kg, ale tu 9-36 nedoporučovala a musm jí dát zapravu - pro dítě 9 kg je velká a musí tam být vložka a pro ty větší je to pak malé - vizuálním srovnáním jsem to musela uznat, ta sedačka byla velikostně jako ty 9-25 kg, ty, co byly spešl pro 36 byly obrovské, že se tam dala dospělá ženská

Takže jsem opět na začátku, protože jednak manžel se vyjádřil, že cenu nemám řešit a že mám vybrat něco z té kat. 9-18 kg, bo má v plánu kupovat nové auto, tak pak by se koupila sedačka s isofixem. Doporučovali značku Römer, které jsou teda vzhledově nic moc a to polohování se mi zdálo být oproti např. Chiccu malého rozsahu. Prostě chcu, aby kromě bezpečnosti a pohodlí ta sedačka vypadala dobře. My cestujeme celkem hodně, takže mám celkem strach, aby se v tom dobře sedělo a nejezdili jsme s muziků.
3. srp 2010 v 08:47  • Odpověz
Jú, copatá Monča má páreček - dlouho žádný nebyl :slight_smile:
3. srp 2010 v 08:49  • Odpověz
@salu
Salu, jakou má Anička autosedačku?
Že bychom od Vás okoukli i autosedačku, když už jsem obšlahli jídelní židličku :wink:
3. srp 2010 v 08:49  • Odpověz
@sarri výborná videa, holky jsou kouzelnýýý :slight_smile:
K těm autosedačkám, nemyslím si že kategorie 9-18kg vydrží do 5 let, švagrová tuto kategorii má a neteři je dva roky a dva měsíce a ted budou kupovat kategorii 9-25 nebo 36 protože je jí autosedačka malá a to není nijak silná, nemá ještě ani 13kg :unamused: Takže já fakt teda taky pořád nevím jakou. Za romerku se mi tolik peněz dávat nechce, zvlášt když nejezdíme tolik často. Prostě na to není :cry: :cry:
Líbí se mi i tato:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27529153&tab=10
3. srp 2010 v 09:42  • Odpověz
@lucy82
Lucy, teď jsem četla jinde, že do těch 18 kg, je to tak do 3,5 roku.
My ještě někam vyrazíme, ať si jich holky vyzkouší víc a uvidíme.
Jinak je to teda krušné, teď jsem holky uložila, Eliška padla, ale Adélu stále slyším halekat. Trdlujeme od šesti. Nechala jsem holkám na hraní taková obrovská sluchátka s dlouhou tlustou spirálovou šňůrou, tak byl na chvilku klid, ale jinak je to fuška. Nejlíp se zavřít do pokojíčku, kde nic není - teda já si myslím, že tam nic není, ale ony si vždy něco najdou.
Asi začnu vyrábět hračky pro děti - mobily, klávesnice, kabely, prodlužky, žehličky, dálkové ovládání, tiskárny, televize - vžše identické z nezávadného materiálu na žužlání.
3. srp 2010 v 09:52  • Odpověz
@sarri jojo taky jsem si říkala že hračky jsou na nic, kabely, uSB kabely, telvize, ovladače, vysavač a pod. to je jejich :grinning: :grinning: MY jsme vstávaly v osm :slight_smile: A Sofince rostou dva zoubky místo jedniček nahoře rostou dvojky, to bude vypadat jak upír :grinning: :grinning: Takže to opruzení bylo asi k zoubkům.
No počkej až ti budou všude stoupat to pak bude terno :grinning: Sofinka je už machr a náležitě to Nelince ukazuje, navíc jí teď ukradla víčko od přesnídávky a Nela tady ječí jak na lesy :grinning: :grinning:
Ale teď jsem jim koupila hrací stoleček od fisher price a u toho kupodivu vydrží docela dlouho, ostatní hračkky už je nezajímají, jen ty kabely, stoleček a panenka tu uplně milujou :grinning:
3. srp 2010 v 10:06  • Odpověz
Holky, které už máte děti ve sporťáku, myslím tím hlavně asi s bumbrlíkem, kde na děti nevidíte, jak jste spokojené? Nebo spíše, jaký byl přechod do něj a kdy jste dávali? My jsme to zkusili teď v neděli, Štěpánek už má 8,5kg, tak už se mi pro něj zdála vanička těsná a byl to boj. Malí plakali, že mě nevidí, byli tam takoví utopení a já jsem si připadala hloupě, jako bych tlačila před sebou prázdný kočár. Ono je to určitě i tím, že děti nesedí, ale sedět asi nebudou ještě nějakou dobu, tak nevím, nevím, jak zvládnou být namáčklí ve vaničce, ale momentálně jim to náramně vyhovuje :sweat_smile:
3. srp 2010 v 10:26  • Odpověz
s výběrem autosedaček vás úplně hltám, já se v tom asi budu pořádně plácat, takže děkuju sarri, že tady popisuješ své průzkumy :wink: s jídelní židličkou jsem se nakonec taky inspirovala a zatím jsme moooooc spokojení :dizzy_face:
prosím, když krmíte prcky, máte pro každého zvlášť misku, abyste věděli kolik kdo snědl nebo jim to dáváte z jedné. Já dávám s jedné, nějak je té manipulace kolem na mě moc, ale právě nemám přehled, protože Vendulka jí mnohem hůř než Štěpánek, tak přemýšlím, jak to dělat.
3. srp 2010 v 10:31  • Odpověz
@sweethy
Sweethy, klidně jim to můžeš ve sporťáku krapínek přizvednout - jako v autosedačce, aby trochu viděli. Ptala jsem se na to pediatra - holky šly od půl roku taky do sporťáku, a říkal, že s pevnou oporou zad není polosed problém. U nás je právě jízda po směru jízdy od začátku populárnější než dívání se na maminku - kazím jim výhled a taška na madle taky :grinning:
Štěpánka si teda ve vaničce představit nedovedu :grinning: Naše holky mají 8 kg. A stím tlačení jakoby to byla kára a né kočárek - u nás s tím mají problém babičky, takže ty mají kočár, kde si tlačí proti směru a s holkama si povídají. Já, abych pravdu řekla, když už se vyštrachám ven, tak su docela ráda, že je na chvilku nevidím, neb je mám hodně na starosti sama a che se mi zírat někam do zeleně a u toho mlčet :sunglasses:
No a krmím každou zvlášť ze své misky a sní vždy celou porci, kterou si navážím. Vyjímečně krmím z jedné na střídačku a to pak dostane každá zas stejný počet lžiček +- šul nul.
3. srp 2010 v 10:42  • Odpověz
@sweethy u nás byl přechod na sporťák u bumbleride v pohodě, holky čučely furt ven a byly hodnější než ve vaničkách, zato teď je to přestalo bavit a Nelinka se vzteká a nechce tam sedět, chce lozit a pohybovat se a kočár jí nudí :frowning2: Takže my chodíme ven když je doba spánku a když se proberou tak tu cestu nějak vydržíme. Někdy je v pohodě, někdy je to peklo.
A jinak s krmením, já krmím od začátku z jedné misky jednou lžičkou. Dávám každ lžičku na střídačku takže plus mínus sní vše, teď se mi začaly v jídle nějak nimrat a sní mi o polovinu míň než před měsícem :unamused: Nu ale nutit je nebudu, takže už nesní každá 200g zeleniny jako dřív ale tak 130 někdy i míň :frowning2:
Ale banán, nektarinky, meloun, okurka to jim šmakuje :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@lucy82 taky jsi od začátku trošku zvedala do sedu? Protože si myslím, aby viděli, že musí být zvednutí hodně a to zatím moc nechci.
A u krmení taky dávám jednu lžičku, ale Štěpánek ji slupne vrchovatou jako malinu a Vendulka se s tou jednou krmí tak na 5x a to je pro něj dlouhá doba na čekání, tak někdy dostane navíc, tak pak nevím. By se mi hodila nějaká půlená miska, aby byla jedna, ale každý by měl svůj díl. Jinak věřím, že ovoce chutná více, přece jen je sladší a řekla bych, že je u něj mnohem více variací než u zeleniny. My začnem ovoce za 11 dní, tak snad mi potom nezačnou protestovat u zelniny :sunglasses:
3. srp 2010 v 11:12  • Odpověz
@sweethy jojo zvedala jsem jim to do polosedu když byly vzhůru, aby viděly, v autosedačce jsou taky zvedlý a v těch 6 měsících si myslím že už je to ok. holky taky ještě neseděly, sedět začala Sofinka kolem 8 měsíce, Nelinka před 9 měsícem :slight_smile: Zvedni jim to, oni pak budou koukat a budou spokojenější :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:27  • Odpověz
@sweethy já mám holky v Bumblíku ve sporťáku taky trošku zvedlý a holky jsou nadšený. Ještě jsem jim odendala tu zadní část, jakoby přehodila přez korbičky a holky se na mě otáčejí. Tvářejí se tam jako paní radové :grinning:
3. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz
Ahojte holky,

@zuzka.o Tak to je hrůza s tou salmonelou, jaksi se to teď rozmohlo!! Už jsem v okolí slyšela více případů, i u dospěláků... No jo, to bylo taky těma vedrama, jídla se snadno zkazila a pak je to hned... :frowning2: ... Ne, holky jsou každá úplně jiná, možná se to tak občas zdá, a někdy si jsou na fotkách podobné, ale opravdu jsou každá jiná - asi po všech stránkách :slight_smile:)

@j.cien To byla na fotce jen Elenka, jak stojí v postýlce :slight_smile:)), akorát měla nejdřív pyžamo, pak denní obleček :slight_smile:). Anička zatím stojí jen na čtyřech.

@zuzka72 Zuzi, tak to gratuluju, asi si nejspíš speciálně to číslo budu muset koupit, abych vás omrkla :slight_smile:

@salu Prosím moc pogratuluj Moničce k párečku :slight_smile:. Já ji tipovala na kluka a holku, bylo to jasné :slight_smile:))... budem se těšit na fota.

@sarri Já jsem téměř rozhodnutá koupit tu sedačku 9 - 25 kg a pozděj tu 15 - 36 kg... Sice nejezdíme denně, ale ta investice za to myslím stojí. Ta 9 - 25 za 2 tisíce (krát dva) to ještě není taková hrůza a nějakou dobu to určitě vydrží, pak prodám dál... No a pak koupím tu, co už měnit nebudu...

@sweethy Já nevím, jakej máš sporťák, já mám golfky a tam se to dá napolohovat do takovyho pololehu. Začala jsem tam holky dávat tak před těma 2 měsíci a jen do té co nejvíc ležicí polohy. Teď už dávám hodně do sedicí, protože Elenka už sedí sama a Anička sice sama ještě nesedla, ale taky jí to tak občas dám, ona pak pěkně vidí ven. Holky na mě nevidí, ale já na ně vidím okýnkem ve stříškách a nebo zastavím a podívám se, co tam kujou :wink:

3. srp 2010 v 15:52  • Odpověz
Tk já krmím z jedné misky a každému po 1lžičce, takže mají stejně, nebo z talíře a to rozdělím na půlky a každá půlka je jednoho, asi dát každému svou misku a lžičku, bych se asi ulžičkovala, jak bych to střídala. :wink:
3. srp 2010 v 17:11  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.