• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@hanula83 tak to jsem tuman,ale ja fakt myslela,ze to jsou obe holky :grinning: klasika...maminky vidi,ze jsou kazda jina..ale ostatnim pripadaji stejne :wink: :grinning:
@zuzka72 supr,tak se tesim,Betynku mam na predplatne :wink:

Ja mam uz hruzu,co zase Mia predvede... :confounded: uz to vypada na stejnou scenu jako vcera a predevcirem :frowning2:
3. srp 2010 ve 20:29  • Odpověz
@j.cien kolem 3.měsíce a pak ještě později měli podobné problémy. Vašek chvíli pil a pak začal hrozně křičet. Manžel ho odnesl pryč a když jsem ho vrátila v klidu dopil a nebo už nechtěl a šel spát. Ale musel se uklidnit. Bylo to hrozný a bála jsem se zůstat na večerní krmení sama doma. Přešlo to!
3. srp 2010 ve 20:36  • Odpověz
@yorinkay moc diky za povzbuzeni!Je to na palici!!Cetla jsem i v te databazi na kojeni.net....a nemlich stejne to tam ma hodne maminek :confounded: a nezbyva nez vydržať!A snad to opravdu preje :wink:
Ted jsem nakojila mimo plan uz po necelych 2hod...rvala jak tur,ale hned se prisala a napila se...tak jeste vykoupeme a pak ji zkusim znova nabidnout....Uvidime,jaka bude noc....
Mam strach kojit casteji nez po tech cca 2,5hod...aby pak zas nemela ty koliky horsi...nevim,co myslis,je to pravda,ze se micha to stravene mliko s nestravenym....?Nebo neni problem nakojit treba po hodine....???Uz jsem z toho jelen,co by na ni platilo....at neco nezmrsim :unamused:
3. srp 2010 ve 20:43  • Odpověz
@j.cien Já nikdy tak často nekojila. Myslím si, že by to nemělo vadit. kdyzž má chuť :slight_smile: . Vašek mi to dělal večer před spaním, i když pak už nepil spal až do dvou do rána, takže hlad neměl.
3. srp 2010 ve 20:57  • Odpověz
@yorinkay tak diky :wink:
Sotva jsem si zacala kojeni "uzivat",tak takova divocina :confused: ...Skoda,ze nam ti mali clovickove nemohou rict,proc tak blbnou... :grinning: a co delame spatne :grinning:

Pekny vecer a klidnou nocku vsem maminkam i mimuskam :dizzy_face:
3. srp 2010 ve 21:01  • Odpověz
@j.cien Vydrž, přejde to, věř tomu :slight_smile: .
3. srp 2010 ve 21:38  • Odpověz
@j.cien vydrž, to přejde, jsi dobrá, že kojíš a holky mají pěkné váhy-můžem ti jen závidět. :wink:
3. srp 2010 ve 21:49  •  4 děti  • Odpověz
dobrý večer děvčata,

tak se hlásím z dovolenky...........................paráááááda, chlapečci byli kouzelní ,mužíček také,pomáhal , jak nejvíce mohl, takže nad míru velká spokojenost. Nebylo moc vedro, takže super, nebyli jsme zničení z vedra a mohli jsme všichni fungovat na stopercent.

Snažím se vás dočíst, ale vy jste toho teda nakecaly kočky jedny :slight_smile:

Dnes jsme byli na 2. očkování a 7. měsíční kontrole. Bořek má 7,9 kg , 73 cm a Bruno 7,7 kg a také 73 cm.

Viděla jsem, že jste tu někde psaly o papkání. Hošani se na dovolené naučili papkat chleba s máslem, zuby ještě nemáme , ale ládujeme se jak diví. Také jim chutnají palačinky s marmeládou, bílý jogurt i špenátek milují. Takže si na lepek moc nehrajeme :sweat_smile:

Všechny moc pozdravuji, dobrou noc

Nějaké fotenky z dovolenky
3. srp 2010 ve 22:57  • Odpověz
@j.cien Tak tak, taky vidím ostatní dvojčata stejné. Akorát u Lucy je poznám určitě, tam je to jasné :slight_smile:)

@irminka Irmi, vítám tě zpět, no teeeda, jde vidět, že jste si to pořádně užili a tak to má být :slight_smile:. Super fotky, co říkali kluci na moře? :slight_smile:

My jsme dnes pekly buchtu, tak dodávám fotky, jak mi holky pomáhaly :slight_smile:))) :grinning:
3. srp 2010 ve 23:55  • Odpověz
Dobré ránečko,
tak dnešní nos byla děs, běs, hrůza bída a utrpení v jednom. V půl druhé Adélka řvala a byla jak kamínka, tak jsem ji změřila a v zadečku měla 39,4 °C , tak jsem jí tam mrskla Paralen a protože furt řvala, tak dostala mléko - toho vypila normálně 170 ml a začala hrabat puzzle. No, trvalo dlouhou, než usnula, teplota na omak klesla, ale pořád se budila. Do toho začala Eliška, která spaní zabalila v půl paté, dostala najest a pak po masáži a hlazení, aby nevzbudila Adélku (a tatínka, bo ten dnes vyjel autem do Francie, tak jsem chtěla, aby byl vyspaný a dala si matračku k holkám do pokojíčku), usnula do šesti. Od šesti už znovu trdlujeme - Adélka teda spí.
Nechápu tu teplotu, jak se vzbudí, tak ji přeměřím a uvidíme, kdyžtak budu muset k doktorovi, což by byla akce - do čekárny s kočárem nevjedu, bo je to po moc schodech, takže bych musela mít Elišku na sobě v klokaně a Adélku vzít nějak na ruce.
No, kéž b to bylo OK - i když nevím, taková teplota, i když si odmyslím půlstupně za zadek, tak bezdůvodně to nejspíš nebude.

@irminka
Irmi, super fotky, kluci jsou na staršího bráchu hodně podobní. To je dobe, že dovča stála za to.

@hanula83
Hani, co pomáhaly? Dyť Ty tam někde hongáš nohama a holky pečou! Výborná akce - zvedlo mi to náladu, holky jsou moc milé. Já su totálně nevyspaná nadopovaná kafím. Nějak jsem v noci už ztrácela nervy, neb jsem jen lehla a hned vstala. Taky se budu muset začít krotit nebo další slovíčko, co se holky naučí bude doprdele. Mě fakt asi nejvíc vytáčí to ,že se mi chce hrozně spat a nejde to. Navíc, teď byla taková spací pohodička. Do pokojíčku se šlo v noci max. jednou.
Teda doufám, že se to nebude opakovat nebo mě bez chlapa klepne.

Taky jsem včera holky vážila a za týden lození a plazení zhubly- Adélka 40g (má přesně 8kg) a Eliška dokonce 120g (má 7840g) - a to se Ela 2x za týden dojídala ještě v noci. Je jak kyselina.
4. srp 2010 v 07:37  • Odpověz
@j.cien
Jsi fakt bojovnice, smekám a myslím, že to zas přejde a když by ne, tak i ty 3 měsíce jsou na červený diplom :wink:
4. srp 2010 v 07:39  • Odpověz
Takže teplota 38,7 v konečníku. Doktor funguje až od půl třetí, tak odpoledne zajedeme.
4. srp 2010 v 08:00  • Odpověz
@sarri Chudátko malý, tak snad z toho nic nebude :frowning2: Nám doktorka říkala že pokud jsou teploty tak počkat dva dny a teprve potom pokud to nepřejde šupajdit k doktorovi, ten ještě nic nezjistí ani z CRP. Takže my tam minule byly a poslala nás domů s tím že máme dát čípek a pokud to do dvou dnů nepřejde tak znova přijít i s močí že to tam teprve poznají. Nelinka měla zánět nosohltanu. Ale teĎ posledně když měla ty horečky tak jsme tam ani nešly, jen jsem tam zavolala, a třetí den horečka klesla a další den se osypala. Tak uvidíš, Nelince právě kromě teploty nic nebylo, jen když měla horečku tak plakala, ale pak už byla v pohodě. Tak držím pěstičky

No a my jsme taky lozením zhubly, včera jsem je vážila tak Nelinka má 8,4 a Sofinka 8,5 s plínou a oblečením. Takže už tak nepřibíráme :sweat_smile:

@hanula83 Jéé nádherný fotečky, holkám hodně vyrostly vlásky viď :slight_smile: Teda koukám že tu mám jediný dvojčata co si nejsou vůbec podobný :confused: :confused: :pensive: :sweat_smile:

@j.cien vydrž, ty večery u nás byly taky šílený a to jsme byly na noc na UM. Nelinka se šíleně vztekala, nechtěla se napít, měla šílenej záchvat pláče a napila se až tak p o půl hodině a vyžahla všechno na ex. Taky jsem nechápala co to má znamenat, byla jsem zoufalá a děsila jsem se každého večera. Nedokázala jsem si představit že na ně nějaký večer zůstanu sama. Ale kolem 5 měsíce se to upravovalo postupně samo :slight_smile:
4. srp 2010 v 08:51  • Odpověz
My dneska měli budíček ve 4.00, Pavlík řval s dudlem v puse jako když ho na nože berou. Teplotu neměl. Vzbudil i Vaška. Tak jsem po dlouhé době v noci kojila. Pak jsme ho museli přebalit (nepokakaného) a unosit. Málem jsem jela na pohotovost, takový pláč jsem za celých 7měsíců neslyšela. Ráno jsem potkala našeho doktora, říkal, že se to mezi 4. a 10.měsícem stává. Jeho dcera vstávala ve dvě :slight_smile: ! Doufám, že to bylo poprvé a naposledy.
4. srp 2010 v 09:02  • Odpověz
@irminka vítej zpátky, úplně jsi mě navnadila, hned bych taky jela :slight_smile: ! jak jste zvládli cestu? Jeli jste to na jeden zátah nebo dělali přestávky? A bydleli jste v hotýlku nebo jste šli pod stan? Manža chtěl vyrazit do Krkonoš na narozeninovou oslavu pod stan, ale naštěstí nás nepozvali :sunglasses: .
4. srp 2010 v 09:05  • Odpověz
@sarri Tak to je naprd, že máte trápení s teplotkou, co třeba zoubky, u vás by to bylo možné, že rostou další... Vy se nedostanete k doktorovi bezbariérově? Naše doktorka (kterou jsem měla i já jako děcko) má naštěstí zadní dveře, kterýma chodí ona sama a sestra a my máme to privilegium, že tama k ní taky chodíme. Vůbec nejdu přes čekárnu. A to můžu kočár nechat před těma dveřma. Kdybych šla sama, tak tam zaklepu, sestra vezme jednu, já druhou a je to.. Jsem za to ráda, protože tak aspoň nemusíme vždycky čekat s nemocnýma v čekárně, to se pak chytají nemoce jedna dvě, my jsme tam totiž vždycky zatím byly jen kvůli očkování nebo prohlídce... Jsem ráda, že jsme ti mohly trochu zvednout náladu, to je pech s tou teplotou zrovna když taťka odjel, co.

@lucy82 Jo jo, holkám teď hodně rostou vlasy, už jim to přerůstá i přes uši. No ale stříhat nebudem, v roce to akorát třeba zastřihnem, ale chcu dělat copánky :slight_smile:))

Tak když vám ty holky zhubly lozením, tak jsem zvědavá, jestli i u nás bude mít to sportování nějakej efekt. Elenka je teď jako na trní, pořád stojí a jakoby u toho tancuje. Vlastně málokdy ji vidím sedět, je takhle stále a stále...

@yorinkay Jo, určitě se to může stát, u nás se taky v noci stalo, že byl bezdůvodnej pláč. Mně přišlo, že se jim třeba něco blbyho zdálo a pak byly tak vyděšeny, že už neusnuly :frowning2: ... akorát jsme asi nekrmili, jen dali čaj a pak se šlo zas spát.
4. srp 2010 v 09:16  • Odpověz
@lucy82 U vás si teda opravdu holky nejsou moc podobné. Ale ono je to tím, že jedna je celá ty a druhá celej tatínek. To byste si museli být s manžou podobní, aby byly i holky :grinning: :grinning:
4. srp 2010 v 09:19  • Odpověz
@yorinkay
Yori, nedovedu si představit, jak by holky v noci spustily a my byly někde pod stanem :grinning: :grinning: :grinning: Tuším by další noc bylo okolí zcela liduprázdné.

@lucy82
Lucy, já toho doktora asi zkusím, Adélka jen leží a smutně kouká, tak uvidíme, co nám řekne. Taky se tahá za uši, ale to dělají obě a už hodně dlouho, tak si myslím, že si s těma ušima spíš hrají, než že by je bolela.
A holky jsem vážila nahaté. Chtěla jsem Adélku alespoń chovat, jenže Ela v ohradě řve, chce lozit po bytě. Leze, leze,leze, sedne, leze, leze, sedne, leze, sedne, leze, sedne a najednou prásk spadne dozadu. A to se mi zdá, že sedí hezky, ale jak ji něco moc zaujme a rozvášní se, tak přepadá dozadu, takže jí dělám záchranu - ono to teda na 100% vychytat nejde, bo v ohradě nebo postýlce ji nemám stále na očích, tak hold musím spoléhat, že s tím organismus tak nějak počítá.
Teď obe spí, tak snad jim to dlouho vydrží, protože ta noc byla po dlouhé době opravdu děs.
4. srp 2010 v 09:24  • Odpověz
@hanula83
Hani, doktor sídlí na dětské polyklinice a soudruzi tam neudělali ani výtah, takže schodů jak naprdnutých a kočár se musí nechat v takové jakoby zimní zahradě (no aj mám bobky, že si nějaký spoluobčan zapůjčí na "sběr" železa a jiných kovů). Ale dojede mamka, vzala si dovolenů, tak se budu moct věnovat jenom pacientovi.
No, já jsem právě četla, že horečka jakoby při růstu zubů je největší pediatrický mýtus, že není dokázané, že by růst zubů mohl za zvýšenou teplotu a že je v tom vždy něco jiného. No, Adélka už má zubů plno, ale teplotka nikdy nebyla, natož 39.
4. srp 2010 v 09:29  • Odpověz
@hanula83
Hani, práskla Ti taky Elenka někdy dozadu při sezení? Mně se na těch fotkách zdála jak svíčka, krásně rovný posed, to Eliška prva neuměla, posadila se a přidržovala se rukama, teď se nedrží a sedí taky krádně rovně, tož ale tak každé patnácté sednutí práskne.
4. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
@sarri Tak snad to nic nebude, držím palečky.
Mě sebou teda nikdy při sezení nepráskly dozadu, ale kámošce dvojčata to taky dělaly, za pár dnů se to naučily a už byly opatrné :wink:
No my jdeme dát jogurt a jdeme do města pro křupky.
Sofinka už má prořízlou druhou dvojku nahoře, a jedničky se někde asi zapomněly :grinning: Bude to náš upírek :grinning:
4. srp 2010 v 09:38  • Odpověz
@sarri Tak uvidíš, asi bych taky ještě počkala a až kdyby nezabíraly medikamenty, tak bych řešila dál... Jo, taky jsem slyšela, že teplota a zuby nemívají souvislost. Jenže ono je to zvláštní, když se zrovna klube zub a teplota je a přitom jiné příznaky nemoci nejsou. Takových podobných studií už bylo popsáno mraky, může to tak být a nemusí. Já věřím tomu, že to souvislost může mít... Sarri, Elenka se mi za poslední týden tolikrát udeřila do hlavy pádem dozadu, že ani spočítat to asi nemůžu. Nejhorší je, že tomu nejde zabránit, musela bych být stále u ní a přidržovat ji. Ona totiž když stojí, tak se tak po půl hodině začne rozčilovat, že si chce sednout, ale nesedne si. Teda většinou večer, když už je hodně unavená. Já ji posadím, ale ona znovu stoupne a po chvíli se zas rozčiluje a tak to jde furt dokola, až pak chvíli stojí a prostě se rukama pustí, což má za výsledek výše zmíněné... U sezení se jí to stává ve vaně, protože to tam podkluzuje. Ale paradox je, že ve vaně se tomu začne vždycky chechtat, když jí to takhle podklouzne... Já už to beru tak, že lepší, když sebou práskne v ohrádce, kde má pod sebou měkko, než na dlaždicích. A jak už párkrát bácla, tak si dává větší pozor, je mnohem opatrnější.
4. srp 2010 v 09:47  • Odpověz
@sarri my měli takové teploty minulý týden, Štěpánek byl úplně horký a v zadečku jsem mu naměřila 39,4 taky jsem nejdříve myslela, že zuby, tak jsem mazala dásničky gelem jak divá:slight_smile: druhý den už teplotkovala i Vendulka, občas jsem dala paralen a čekala jsem, co se vyklube, po třech dnech teploty odezněly a děti se osypaly, takže šestá nemoc jak vyšitá, vše odeznělo samo. Ale tak to bylo u nás, u vás to samozřejmě může být úplně něco jiného. Přeju ať to není nic vážného a ať je Adélce brzy lépe.
4. srp 2010 ve 12:49  • Odpověz
@j.cien řekla bych, že jde o růstový spurt, kolem toho třetího měsíce to bývá, takže zkus vydržet a kojit kdykoliv si Mia řekne a ono se to množství mlíčka upraví a zase bude dobře. Aspoň teda jako laik to tak vidím. Nám se to pokaždé v tom kritickém období vyhlo, asi proto, že malí byli u prsa pořád, tak jsem změnu nezpozorovala.
4. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
@irminka paradni fota z krasne dovolenky :wink: myslela jsem na tebe,co budes rikat,jake to bylo s tak malyma prkama a je to super,ze vse klaplo OK a ze jste si to vsichni uzili :slight_smile: Jaka blya cesta,jak to mali snaseli?A mazalas je opalovakama?A co rikali na more??
@hanula83 nadhera!!holky jsou teda silkuly pomocnice :grinning:
@sarri drzim palce k doktorovi,at to nic vazneho neni...bobinka malinka...
@yorinkay tak to byla teda silena noc...co nam ty nase deti jeste prichystaji...? :confused:
@hanula83 to mate bezva,ze takto muzes k dr."ze zadu" a bez cekani!!luxus!
@sarri jj,presne to mi rikala kamoska zubarka-ze je to nesmysl aby zoubky provazela horecka...moc jsem ji neverila..ale asi je to teda pravda...

Holky moc vsem dekuji za povzbuzeni,ohledne hysterickeho vecerniho rvani nasi Mii!Jste hodne,to vzdy potesi a take verim,ze to prejde :wink: CHvalabohu,ze uz nejsme v panelaku..to by na nas 100%sousedi zavolali socialku,ze vrazdime Miu..pac ten rev je priserny :confounded: Ona asi bude takova trochu hysterka...treba pres den,kdyz je unavena a tesne pred tim,nez usne,tak taky silene rve.....Tea si promne ocicka a v klidu si usne a Mia to vsechno ořve.....Po kom to dite je? :grinning: :grinning: :grinning: Minule prosaklo od tchyne,ze manzel rval pry tak,ze ho jeho tata zavrel jeste v perince do skrine :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2010 ve 13:32  • Odpověz
@sweethy jj,taky mne napadl ten spurt...jenze mliko strika a je ho habakuk...a ona rve jak silena vztekem se az zalyka a kdyz ji v tom hysteraku u prsu vrazim dudel,tak okamzite saje jak diva....a kdyz vymenim dudel za prso tak zase rve...je to na palici....uz se zase bojim,co bude vecer :confounded: jesteze manzel byva po vecerech z doma,sama bych to asi nezvladla....
4. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
@sweethy A tys kojila treba caste nez co 2h?Ja se trochu bojim ji dat pit zase treba uz po hodine od zacatku posledniho kojeni...at zas nema horsi ty koliky...nevim....co myslis?
4. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
Holky díky, k večeru toho doktora asi dáme. Chuďátko leží, kouká. Dopoledne spaly 3 hodiny obě a Za 2 hodiny Adélka zase spinká. Po ranním čípku to kleslo na 38 v zadečku, ale asi je unavená z té noci - naspala toho hrozně málo a Eliška taky - ta se válí v ohrádce a tuším taky vytuhne. No, Elišku musím utahat, aby spala v noci a ne přes den.

@j.cien
Vzpomněla jsem si, že jsme měly takové blbé období, kdy hrozně řvaly u večeře u flašky. Hysteráky jako blázen. Dala jsem cucek a ten cumlaly, dala flašku s mlékem a řev. No, mslela jsem si, že chyba je v tom, že už jsou moc unavené a nejí, protože se jim chce moc spat a nespí, protože mají hlad. Pak jsem je krmila dřív a bylo to ok, ale taky jsem se vždycky děsila večeře.
U nás je na hysterické řvaní odborník Eliška. Adélka spíš mrčí - zní to jakoby dospělí nadával v nějaké neidentifikovatelné řeči.
4. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@j.cien Jo, to je fajn, právě se bojím, že kdybysme přešly ke zdejšímu doktorovi, tak ten takové pochopení mít nebude :confused: ...

@sarri Tak to máte řvaní jako u nás, Ela taky řve, že by jí člověk dal korunu a Anička spíš nadává :sweat_smile: ... tak skočte k Dr. však za to nic nedáš... chuďátko :frowning2:
4. srp 2010 ve 13:52  • Odpověz
@j.cien já už přesně nevím jak to je, ale kdysi jsem to četla, že mimčo má třeba hlad a místo toho sytějšího mlíčka jí teče ze začátku to přední, tak proto se vzteká, nevím, jestli to může být, možná zkusit trošku odstříkat, jestli by pak nepila lépe, ale to asi spíše jen tak střílím. Jinak já fakt kojila kdykoliv si řekli, prostě byli nervózní, tak šup prso, možná proto jsou teď teda takoví závisláčci, ale problémy nějak se zažíváním nebo že by se jim to mlíčko nějak smíchalo jsme nikdy neměli, musím zaklepat, nám se vůbec takové problémy naštěstí vyhly.
4. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.