• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@rejchl Ahoj Rejchl, tak to doufám, že alespoň ty salmonelu mít nebudeš, abyste si ji nepředávali a že se to všechno nějak rychle srovná. To je děs s tím, jak jednoduše to lze chytit :angry:
@sarri a vůbec všem nemocným miminkům rychlé uzdravení. Už se vidím, jak z takových stavů budu divá...
4. srp 2010 v 17:44  • Odpověz
ahojte,
děkuji za pochvalu foteček, dovolená byla fakt super. Klukům to počasíčko moc vyhovovalo, naštěstí nebyly velká vedra. Cestu tam jsme zvládali na jedničku, protože jsme jeli v 8 večer, kluci usnuli, vzbudili se ve 3na jídlo a potom až kolem 8. a za chvilinku jsme tam byli, takže paráda. Horší to bylo cestou zpět, nebot jsme jeli v 11 dopoledne a v 17 hodin jsme byli ještě v Chorvatsku, protože takové byly kolony jako prase. Bořek chytil hysterák, tak jsme zastavili, hodinku pojezdili s kočárkem a byl klid. Přijei jsme v jednu v noci a kluci yli vyspinkaní do růžova, takže jsme do tří čučeli všichni, teda kromě utahaného tanínka, na televizi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Opalovákem jsme mastili, koupila jsem si 50 od Vichy a teda velká spokojenost, kluci nebyli ani červení a když jsme přijeli domů, tak jsme si všimly jen hnědých nožek. Byli jsme ale hlavně ve stínu pod borovicema, Brunda by neměl ani moc na sluníčko ohledně té jizvy pod nosánkem a rtíkem.

Jo, ohledně té teploty a zubů. Teda náš Richard měl při každém zubu 40 horečku a posraný byl tak denně asi 10x, no děs běs.....Tak nevím, jestli to byla jenom náhoda :confused:

majte sa babulky, už mně to tu na dece řve, papapa
4. srp 2010 v 19:29  • Odpověz
@j.cien ahoj holky,občas dočtu,ale věšinou nestíám ani psát.já kluky kojím jak si řeknou.většinou po probuzení a pak tak za 45min.až si pohrajou a chtějí spinkat,dám znova a vyhovuje nám to tak.ak se toho neboj,já někdy kojím skoro celý den,ale je klid :wink: .před koupáním dám a po koupámí znovu,pak položím do postýlky a za chviličku usnou,jinak u nás bývali večery strašnééééééééééé.vydržely plakat až do dalšího kojení.ted je všest vykoupu(pokud honzík není j¨kolem šesté ve vodě,taky je zle) kolem půl sedmé uložím a do 12-01hod.je klid..
4. srp 2010 ve 21:29  • Odpověz
@irminka super fotky, super dovča----Gratulace k 7mi měsícům :wink: :wink: :wink: :wink:
4. srp 2010 ve 21:33  •  4 děti  • Odpověz
Tak Adélka má nález v krku - buď to prý bude angína nebo šestá nemoc - dnes by to prý ještě nešlo určit, tak aby nám zbytečně nedával atb, tak se zítra udělá CRP. Bohužel teplotka se Adélce vždy vyšvihne skoro na 40, po čípku to sleze na 38 a po koupeli byla docela i veselá. Jinak skoro celý den prospala.
Tož doufám, že to bude ta šestá nemoc a ne angína.
Předpokládám, že to chytně i Eliška.
4. srp 2010 ve 21:52  • Odpověz
Ahoj holky, dekuju vsem za milou pochvalu fotek :wink: Moc me to potesilo a dodalo odvahy do budoucna. Zatim si na foceni cizich deticek moc netroufam, ty svoje si muzu stelovat podle sveho uvazeni a odhadnu je. Na druhou stranu je treba se na "dobrovolnych" modelech natrenovat, ale ted mi lasecky nedavaji moc prostoru. Hned bych se za vami rozjela a fotila, moc me to bavi. Az prijedeme na navstevu ze Statu pristi rok, to uz bych mohla nechat kluky na hlidani a slo by neco vymyslet. Jen uz by to nebyly fotky "novosek".

@balina - Bali, jak jsem psala, zatim si na cizi moc netroufam, abych to nepokandila a navic je to s nasima klucikama docela honka a na foceni je potreba klid. Kdyby se situace zklidnila, tak dam echo a muzeme neco spachat jen tak nezavazne :wink:

@sarri - jasne, jsi nas prokoukla, uz takhle trenujeme pozy na plakaty pro hladsi vstup do movie industry :grinning:
A jak uz jsem psala, vy uz jste v reklamni branzi zajete, holciny jsou modelky k pohledani :wink:

@petranela - Petko, nejlepsi je aranzovat je, kdyz jsou uplne vytuhli spankem. Jak ted mel Bryan nekolik dnu prehozeny rezim, tak byl dokonalym modelem :grinning: Tobik ma s hlubokym spankem pres den problemy, takze je na tech fotkach probuzeny, ale jeste vlacny.
Kdyz kluky odpojim, tak si nestezuji. Prijde mi, ze ze zacatku saji o sto sest, takze se rychle zasyti. Kdyz jsem je vazila, tak za tech 7-8 min nabumbali cca 120 ml, coz je celkem dost. Kdyby bumbali vice, tak budou mit problem s refluxem, takze bych je stejne nenechala prepijet, tudiz si zrejme zvykli. Vim, ze Tobik si umi pisknout, kdyz mu nestaci - treba kdyz mu davat Laktobacilky v trose mlika z lahve a nez ho presunu k prsu, tak piska nebo kdyz si potreboval odkrknout behem kojeni, tak si take popisknul, ze mu to nestaci. Ale kdyz ho normalne odpojim po tech 7-8 minutach, tak je v pohode stejne jako Bryan. Mas doma vahu, ze by sis ta svoje kotatka prevazila, abys vedela, kolik toho za urcitou dobu vyzunkou a kolik jim staci ci nestaci?
S nalivanim prsou nemam tedy problemy, to bych nesmela kojit celou noc, tolik mlicka zrejme nemam.
U kojeni se mi nerozptyluji, proste jsou docela zamereni na zunkani a moc se rusit nedaji. Jen ted, kdyz jim rostou zoubky, tak se mi behem kojeni casto odpojuji (hlavne Tobik) a prave to prikladam tem zoubkum, protoze po kojeni casto placou a strkaji si pesticky do pusinky a slintaji. I dudliky maji ted radeji latexove nez silikonove, protoze jsou mekci a nejspise jim dasnicky tolik nedrazdi. Ale to nejspise neni vas pripad, vid.
Uz jsi mluvila s tou laktacni poradkyni?

@zuzka72 - jak uz jsem tu psala Petce, pro aranzovani je dobre, kdyz hluboce spinkaji, coz je v jejich veku uz docela problem. Proto je pro foceni novosek nejidealnejsi obdobi prvni 2 tydny po porodu. To se s nimi da delat cokoli, aranzovat do ruznych poloh a navic jeste netrpi kolikama a podobnymi problemy, tudiz se nebudi a neplacou.
S tim usmevem je to cihani na moment, miminka se casto usmivaji ze spanku, jen ho musis zachytit. Prijde mi, ze se usmivaji ze spanku, kdyz jsou malinko vyruseni, ale neproberou se. Neni to ani smich, spise takove protazeni oblicejiku :slight_smile: Kdyz byly ty vedra, tak byli docela kozeni, ale ted uz vedra asi nebudou. Muzes to zkusit brzy rano, kdyz uz je svetlo, ale jeste chrupkaji.

@rejchl - co ta vase salmonela? Jsou kluci v poradku, nekandeji ani nemaji horecky? Budou vas nejak prelecovat nebo to nechaji nejak vyprchat? Tohle fakt neuhlidas, tak si hlavne nic nevycitej ani nekoukej zpatky. Kdokoli to muze pritahnout k vam domu nebo to muzete jednoduse pobrat nekde venku. Klucici maji jeste citlivy imunitni system, proto se tomu neumeji branit a jsou nachylnejsi. Hlavne ze je to podchyceno vcas, brzy se z toho oklepete a bude zase veselo :wink:
4. srp 2010 ve 21:59  • Odpověz
@sarri - to je mi lito, chuderka malinka, takovou vysokou teplotu! Je dobre, ze jsi sla k doktorovi, ja bych take nevydrzela pri takovych teplotach cekat na dalsi dny. Budu drzet palecky, at je to hned pryc a holcicky to netrapi!
4. srp 2010 ve 22:03  • Odpověz
@ali.cka moc dekuji za tip a radu o kojeni!S takto castym kojenim nemam zatim zkusenosti...ale je fakt,ze dnes rvala Mia uz hodinu po kojeni a pripadalo mi,ze hladem :confounded: nic nezabralo,nesla utisit,az jsem ji dala prso,tak pila jak diva...je to nenasyt otesanek jeden :grinning: :grinning: Jen nevim,jestli teda davat pit pri jednom i Teince...ona je tak hodna,ze skoro vubec nerve...ale kdyz jsem ji dnes pripojila po te hodine,spolu se rvouci Miiou,tak se napila taky.....
No je to zapeklite s tim kojenickem :confused: a to jsem si uz frkala,jak to mam ošéfované :grinning: :grinning:
@sarri Bobecek Adelinka :frowning2: Anginu vam teda nepreju,to radeji tu 6tou nemoc :confounded:
Tak at mate alespon klidnou noc a at je zitrek lepsejsi :wink: :slight_smile:

Ja uz taky padam do pelechu,kdo vi,jaka bude noc u nas....
Dobrou vsem :dizzy_face:
4. srp 2010 ve 22:05  • Odpověz
@sarri držím pěstičky ať je to ta šestá nemoc :wink: Nelinka jí taky měla a Sofinka to od ní nechytla, a to si navzájem vyměnují dudlíky!!
4. srp 2010 ve 22:14  • Odpověz
@irminka - nadherne fotky z dovolenky, vypadalo to na opravdovy veget a vsichni tam vypadate spokojene :slight_smile: Cesta tedy musela byt zahul, ale jste sikuldy, jak jste to bravurne zvladli.

@j.cien - ja se snazim kojit az po 3 hodinach, max. nekdy o kousek drive, ale neriskuju to, protoze u nas by to delalo neplechu. Jednou jsem byla nucena je nakojit po 2 hodinach (sli jsme k dr. a nevydrzeli by) a docela je potrapilo boleni briska. Jenze u nas nejspise hraje roli ten reflux, coz neni vas pripad.
Nepsala jsi te pani na kojeni.net? Treba by ti poradila.
Jak to dnes slo, stejny scenar nebo uz se Mia zklidnila? Urcite to nebude trvat dlouho a je to jen prechodny "manyrek", jak potrapit maminku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: Do skrine bych ji ale nezavirala, ani do supliku ci krabice od bot :wink: :grinning:

@yorinkay - do stanu by se mi take nechtelo, nehlede na to, ze bychom potrebovali jeste druhy stan na potreby pro kluky :sweat_smile:

@hanula83 - teda ty mas pomocnice, za chvilku ti budou nosit palacinky do postele ke snidani :wink:

@salu - presne tu samou autosedacku jsem doporucila me sestre pro dcerku a je s ni spokojena. Super cena, dobre vysledku crash testu a hezke barvicky. My mame pro kluky vajicko take od Cybexu. Design je delany v Cesku v Konsepti studiu, majitel firmy je totiz Cech.
4. srp 2010 ve 22:45  • Odpověz
@j.cien - jeste jsem chtela napsat, ze kdyz jsme byli na sonu briska, coz poprve bylo necele 3 hodky po kojeni, tak kluci meli jeste plne zaludecky. Tudiz u nas mohlo hrat roli, ze travime pomaleji a to nemusi pkatit pro vas.
4. srp 2010 ve 22:51  • Odpověz
@lita :wink: dík za tip, ale já je začít aranžovat když spí na zádech, tak jsou v momentě vzhůru :grinning: , no jo už jsme prošvihly ten věk :cry: tak pro příště vím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2010 ve 23:00  •  4 děti  • Odpověz
Holky, ktera mate rada Pampersky, nasla jsem dobry kontakt nebo alespon mi to tak prijde.
Maji giant packy - mini 108 ks, midi 96 ks, maxi 82 ks atd. - za 339 Kc. Pri odberu 4 a vice baleni je doprava zdarma, posilaji PPL. Je to firma z Olomouce :wink:
http://www.vsevyhodne.cz/detske-pleny/

nebo pro Prazandy - Pemi drogerie na Zizkove nebo Palmovce je maji jeste levneji - za 331,50 Kc
Sleep & Play giant pack maji za 240 Kc
http://www.pemi.cz/drogerie/katalog.asp?L1ID=hyg&L2ID=dp&L3ID=739713025691
4. srp 2010 ve 23:02  • Odpověz
@lita jaká sedačka???? hoďte mi odkaz prosím. Děkuji. :wink: Fotky před spaním, s pávem a jak vypadáme, když furt slintáme :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2010 ve 23:05  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 - to je ono, musi byt proste kozenky :grinning:
Pri pristich dvojcatkach uz to pujde hladce. Nebo ze by patercatkach? :slight_smile:
http://video.novinky.cz/video/doporucujeme/?videoId=11474
4. srp 2010 ve 23:08  • Odpověz
@zuzka72 - nechapu, jaka sedacka?
4. srp 2010 ve 23:09  • Odpověz
4. srp 2010 ve 23:11  • Odpověz
@lita Ahojky Lituško,kluci jsou uplne zdraví.Ve středu nám udělá kontrolní výtěr,zda už je to pryč.Jára má sice ještě řidší stolici ale nic víc.Já si na vysledky volam az pristi tyden,tak uvidime.Anibych se nedivila kdybych to mela taky.Furt se s nima muchluju:grinning:
5. srp 2010 v 06:25  • Odpověz
Holky, díky za teplotkové podpory. Dnes vyrazíme nechat udělat to CRP a uvidí se. Adélka je stále teplá, ale chcípl teploměr a druhý je hrozně pomalý, tak jen dle pohmatu. Nurofen jí zabírá líp než Paralen a Mudr. mi říkal, že pokud není teplota u takového mimina nad 40, tak dávat jenom jeden přípravek po 6 hodinách - prý spíš proto, aby ho nebolela hlava a až pokud teplota přesáhne 40, tak střídat Nurofen s Paralenem po 3h.
Eliška je zatím ok, tak kdyby to bylo jako u Lucy, že to bude mít jen jedna, tak by mi to vůbec nevadilo.
Z ELiška se klube jakýsi nespavec - včera si dopoledne chrupla od 9-12, ale apk už celý den nespala a do pelechu šla v 8. Babička s nima spala v pokojíčku a říkala že od 2 do 4h byla Ela jako rybička a nespala, pak usnula a v 6 už zase mléko a vstává se. Ach jo, a tak jsme krásně spávaly.
5. srp 2010 v 06:45  • Odpověz
Holky,co máte ty pěnové puzzle, myjete je nebo perete? Kluci je začínají ožižlávat, tak bych potřebovala nějaký tip na údržbu :slight_smile: ,dík.
5. srp 2010 v 07:52  • Odpověz
@yorinkay já jen občas přejedu hadříkem, ale my máme zatím ho jen 14dní, takže pak asi to budu řešit sprchou a vysušením. :wink:
@lita děkuji :wink: :wink:
5. srp 2010 v 08:12  •  4 děti  • Odpověz
dobré ránko,

@sarri:přeji rychlé uzdravení a doufám, že to nebude angína :angry:

ještě k té dovolence: byli jsme v apartmánu, kousek od moře,ale v dědince, takže jsme každý den měli v půl jedenácté dopoledne pekařské auto přistaveno u vrat a mohli si koupit, co jsme chtěli i mléčné výrovky. paráda, že jsme nemuseli lítat do sousedního městečka, teda, jasně, že jsme jezdili, ale bylo perfektní, že jsme měli hezky zdroj papkání u sebe.
Do hotýlku jsme jezdili kdysi a do stanu také...manža je blázen do kempování, už má v plánu, že by jsme začali jezdit i s klukama :confused: , snad ho to přejde, protože těch věcí pro kluky je opravdu hodně. já jsem si vystačila s plavkama, nějaké dvoje šatky, tričko, kratasy a teplákovkou a nazouvákama. Jooo, dětičky zasrali i 3 bodyna denně, umíte si to představit, že? :wink:

@zuzka72 : kluci k sežrání

V pondělí manža dělal opět defekt na kočárku. Byla jsem s klukama pod pergolou a ted taková šupa.........manža vyšel z garáže a nos rozšalovaný a pod okem, asi tak půl centimetru fláganec od krve. Buchlo mu kolečko , když nafukoval pneu. Neřeknu, kdyby jen duše, ale celý plastový disk. Hned jsem volala do Meziříčí, kde kočárky vyrábějí a hned mně PPL poslali nový disk i s pneu....a zadarmo, bez zbytečných keců.
Takže dámy, co máte Dorjan...opatrně s nafukováním, at není velké neštěstí :angry:
5. srp 2010 v 09:02  • Odpověz
@lita My jsme s ní taky hodně spokojení. Máme ještě od Chicca key 2-3 a ty Cybex je lepší.

http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1679365
5. srp 2010 v 09:55  • Odpověz
No nazdar holky.Tak hlásim príchod s nemocnice domu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
V uterý ráno nejdrív uspali Samka a zmerili mu tlak v očích-super výsledky,je uplne v porádku.Pak po nem vzali Sašku a vysvetlili mi že ji nadviihli oční víčko a do oka tam kde je skovane pod víčkem vyvrtali dírku a napojili na nejakej kanálek co vytvorili aby ji mohla odtekat tá vnitroočná tekutina s očka ven a okamžite se ji srovnal tlak v oku na normál :wink: :wink: Je celá oteklá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: na tváry a ješte mela alergickou reakci ná náplast co ji prelepili oko tak má chudinka cez pulku tváre čári jako by bila obarená nebo spálená,mela tam i takový puchýrky s tekutinou,to si rožkrábala jak ji to svedilo tak vypadá hrozne,mažeme azulenovou mastou tak douufám že ji to zmizne co nejdrív.Očičko má ješte prej hodne meký tak si tam nesmí šahat aby si neublížila,tak se ted určite ješte nekolik dnu nebudou spolu se Samkem hrát. Zatím to prej vypadá dobre ale jen by hádali,chce to čas :sweat_smile: ,v pondelí jdeme na kontrolu a nekdy v prosinci zas pujdem na pár dní ležet do nemocnice aby ji uspali a zmerili tlak v očku.Kapeme 5 druhú kapek 5x denne.Bili tam dve maminy asi s 3 letími detma a jsou tam už po 4 na operaci glaukomu,nepomohlo jim to tak doufám že to nebude i náš prípad :confused:
Když jse na ni podívám je mi do pláče,celá opuchlá,spálená ale tak už jsme doma a doufám že se to brzo zrovná
5. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz
Tak je to angína. Adélka má antibiotika, ale je celkem spokojená, akorát ospalejší. Včera vypadala mnohem hůř.
5. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz
@beruska: ale ty tvoje malé chudátka, tak je museli trápit .....A Saška to jak snáší? Je mně vás všech moc líto, ale hlavně, že miminkům pomohli.

@sarri: to je škoda, ale co se dá dělat, antib. rychle zaberou a bude dobře. Ani se nedivím, že to malá chytla. Takové počasí, chvilku hnusně horko a potom zase, že by jsme si mohli i přitopit. Tak at se brzy udraví, princezna jedna
5. srp 2010 ve 13:38  • Odpověz
@beruska5 to je hrozne,kdyz to ctu...bobecci mali,takove potize!!Ale hlavne,aby to pomohlo a dobre,ze to mate uz za sebou a moc preji Sasence,at se ocicko zahoji !A tech kapek..to teda cely den jen hlidas,co kdy kapat...vid?
Tak se drzte!!Jste statecni,jak to zvladate!!ja bych byla uz nekde sesypana a k nicemu...
@sarri Tak prece ta hnusacka angina :frowning2: !At vam ATB zaberou a at je Adelinka za par dnu fit! :wink:
5. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz
@beruska5
Beru, hlavně, že to má za sebou a ono to bude na tom obličejíku každým dnem lepší. Já bych v té nemocnici asi byla za uřvanou krávu, protože bych z takových pohledů asi okamžitě slzela.

Já se obávám toho, že za chvilku pomažeme k doktorovi s Eliškou, protože babička musí zítra do práce a večer odjíždí, takže budou holky pospolu - teda pokud nemáte nějaká spolehlivý návod, jak se naklonovat a být s každým děckem zvlášť.

@irminka
Irmi, nás na to dokonce někdo upozorňoval, že pozor na to přehuštění u plastových koleček. Docela je škoda, že k tomu třeba za příplatek nebyla i kola kovová. Ony ty plasťáky jak chytnou "osmicu", tak už s tím nic nejde dělat.
5. srp 2010 ve 14:31  • Odpověz
@sarri: kdyby praskla duše , tak to beru, ale že se rozervalo to plastové kolo, tak to je síla. už jsem viděla manžela bez oka, nemocnice, invalidní důchod :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Měl prostě štěstí. A fakt jsem byla překvapená, že za to ani nic v tom Meziříčí nechtěli a na druhý den to bylo pře PPL doma.
Vy máte také Dorjan,že? Ten červený? Ajak si s ním spokojená? Já si myslím, že se mně tam kluci na zimu nevlezou :angry: . Asi budu jezdit v retru či v čem.Nebo v Croozeru(vozík za kolo- máme 2010 3v1). A holky jsou v Dorjanu v pohodě? My už máme sporták asi 2 měsíce a pochybuji, že je tam narvu v zimních bundách a ve fusaku, sakra :angry:
5. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
@irminka
Irmi, máme i Emana, Dorjana mám u našich, ale v obou kočárkách je místa stejně - ono asi ve všech, co se vejdou do 80 toho místa musí být +- stejně. Ale neboj, já myslím, že se tam vejdou, holky mi za posledního čtvrt roku nepřibraly ani kilo. Já právě vím o tom, že to kolečko prdne, když se přehustí pneu - my to foukáme přesně na atm.
5. srp 2010 v 18:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.