• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@monika.tdm :grinning: :grinning: :grinning: No jo, každej má jinou úchylku. :grinning: :grinning:
10. srp 2010 v 17:50  •  4 děti  • Odpověz
@monika.tdm :wink: :wink: :wink: :wink: tak, jako já-stejnej vkus-děkuji, dělám čárky, co zvítězí. :wink:
10. srp 2010 v 17:51  •  4 děti  • Odpověz
ahoj maminy,

potřebuji poradit - jak dlouho jste po císaři krvácely? Mě se to nějak nezdá, krvácení mi skoro ustávalo a teď se zase objevilo, ale takové velmi slaboučké, spíše jen špinění, ale krvavé, ne hnědé. Tak nevím, zda vyrazit k dr. nebo zda je to o.k. Jiný problém nemám, jizva je krásná a nebolí.
Jinak se musím pochválit, skoro po čtyřech týdnech se mi dnes poprvé podařilo nakojit Kačenku, krásně se přisála a pila, Verunka zatím prso odmítá, ale snad to také zvládne.
10. srp 2010 ve 20:45  •  2 děti  • Odpověz
ahoj maminy,

potřebuji poradit - jak dlouho jste po císaři krvácely? Mě se to nějak nezdá, krvácení mi skoro ustávalo a teď se zase objevilo, ale takové velmi slaboučké, spíše jen špinění, ale krvavé, ne hnědé. Tak nevím, zda vyrazit k dr. nebo zda je to o.k. Jiný problém nemám, jizva je krásná a nebolí.
Jinak se musím pochválit, skoro po čtyřech týdnech se mi dnes poprvé podařilo nakojit Kačenku, krásně se přisála a pila, Verunka zatím prso odmítá, ale snad to také zvládne.
10. srp 2010 ve 20:45  •  2 děti  • Odpověz
tak nevím, proč je tam můj příspěvek dvakrát, buď nějaký šotek nebo levé ruce :grinning: :grinning:
10. srp 2010 ve 20:47  •  2 děti  • Odpověz
@sarri
@lucy82 holky preji rychle uzdraveni a hlavne i pohodove spani...pac presne vim,jake to je byt totalne nevyspana a nepreju to teda nikomu!!!Tak se drzte!
10. srp 2010 ve 21:10  • Odpověz
@vlckulka Ahojky,s kojenim drzim palce,urcite to pujde,chce to jen vydrzat! taky mi Tea nepila,jen z flasky a nakonec se mi ji povedlo rozkojit :wink:
S krvacenim jsem to mela tak,ze nakonec jsem s ruznou intenzitou spinila v podstate celych tech 6 tydnu...takze to myslim bud uplne v klidu :slight_smile:

Vsem preji poho nocku a uzdraveni!
10. srp 2010 ve 21:13  • Odpověz
@vlckulka To je v poho. Já třeba 2 dny nic a pak zase slabé. Je to dáno i zavinováním dělohy. Buď v klidu.
10. srp 2010 ve 21:25  • Odpověz
@zuzka72 No to jsou ty inteligentni blondynky, vis!!!! :wink:
10. srp 2010 ve 21:48  • Odpověz
10. srp 2010 ve 21:50  •  4 děti  • Odpověz
@vlckulka Hele ja nakoupila vlozek, ze s nema muzu jit na trh, protoze mi rekjla svagrova, ze po cisari krvacela tri mesice a ja uz pres tyden nic, tak to kdybych ja zacala zase krvacet tak bych byla rada, protoze nevim co s tema vlozkama budu delat, ja jsem pres tampony a ty v sestinedeli se nesmi pouzivat!!! Takze prvni ms a jedu zase v tamponech!!!! Asi s nema vytapetuju!!!! :grinning:
10. srp 2010 ve 21:53  • Odpověz
Holky jedete na dudlikach????? Jsem si rikala ze se budu snazit bez nej, ale tady je od 20 hodiny randal tak jsem jim je narvala do hrdla at je chvili kjlid!!!
10. srp 2010 ve 21:54  • Odpověz
@monika.tdm My v dudlíkách jedeme a to hlavně, když je doba jídla a máma nějak nestíhá, to je pak jediná možnost, jak ty hladovce na chvíli utišit :sweat_smile:
10. srp 2010 ve 22:08  •  2 děti  • Odpověz
Tak jste mě s tím krvácením uklidnily, už jsem se viděla, jak mažu k dr. a ta si mě bude chtít nechávat v nemocnici :unamused:
10. srp 2010 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz
@vlckulka
Celé šestinedělí je krvácení ok - pak se jde na prohlídku a to už by se krvácet nemělo. Já jsem taky s různýma přestávkama a intenzitou vpodstatě těch 6 týdnů krvácela.

@monika.tdm
Moni, bez dudlíků si to teda nedovedu představit - krásně se tím uklidní - teda většinou. Myslím, že fakt, že je to jednou budeme muset odnaučit, za ten klid stojí.

Jinak - včera si Eliška pospala dopoledne 2,5 hodiny, ve 12 vstala a pak už nespala, v 6 byla utahaná jako kůň a v 7 vtuhla u večeře - normáln se na každou lžičku budila, tak se nám to děcko unavilo, takže v půlce kaše jsem ji přenesla do postýlky, a tak spala až do 6 do mléka.
Angína postupuje tak, že jsme zasoplené až za ušima - no já asi nejvíc. Když neřvaly v noci děcka, tož jsem zas já chrápala, jak nemožu dýchat. Taťka si s nama vyloženě užívá.

Včera jsme koupili cestovní postýlku - teda manžel cestou z práce - výběr jsem nechala zcela na něm, tak máme modrozelenou (ani jsem vlastně nic jiného od taťky nečekala - když navleču holky do něčeho modrého, tak se vždy tetelí :wink: ) Potebuju je momentálně na spaní rozdělit - včera mi spala každá jinak - krom angíny je trápí srajda a ublinkávání - po jídle jim někdy více někdy méně vyjede - dávám to za vinu těm lékům, tak uvidíme, jestli se to po dobrání zlepší - no, takže jedna si uprdne, začne řvat, vzbudí tu druhou a pak už mi obě nezaberou, takže je zkusím dát separé - stejně tak v noci, kdyby se mělo opakovat to Eliščino vyřvávání.

@lucy82
Jak to vypadá? Teplota pryč nebo se něco rozjelo?
11. srp 2010 v 07:14  • Odpověz
Ahoj holky,tak máme za sebou kontrolu na kyčlích a ve 3 měsících.Kyčle máme vpořádku.Jára má 61cm a 6kg,Dáda 62cm a 6,5kg.Za 14 dní nás čeká první očkování.Tak jsem na ně zvědavá.
Chtěla jsem se vás zeptat na radu.Ještě ke mě nedorazila MS.Už bych ráda začla brát HA,ale MS furt ne a ne dorazit.Je to normální????
11. srp 2010 v 08:52  • Odpověz
@rejchl
Rejchl, pokud kojíš, tak ms nemusí vůbec přijít - klidně i 2 roky, většinou ale, když se frekvence kojení pak s příkrmama sníží, tak menses přijde.
Kluci jsou šikulové, očkování se neboj, max. budou trošku protivní a teploučcí, le to do druhého dne přejde. Jsou to jen 3 očkování - teda pokud dáte hexu s pneumokokem dohromady - a pak je zas dlouho klid.
11. srp 2010 v 09:10  • Odpověz
@sarri Sarri ja prave nekojim vubec uz 2,5 mesice.Jsou na UM.Ale jeste trosku mlika mam.Protoze mi obcas z prsou kape.
11. srp 2010 v 09:35  • Odpověz
Holky, tak u nás dnes v noci taky hrůza. O půl deváté jsem obě holky uložila, Elenka hned usnula, Anička začala řvát, tak jsem ji chviličku nechala. A když to neustávalo a nabíralo na intenzitě, tak jsem tam šla. Ona celá vyřehtaná, takže mi bylo jasny, že ze spaní nic nebude. Když jsem ji vzala do náruče, tak za chvilku usnula. Jenže sotva jsem ji položila do postýlky, tak řev... Prostě usnula o půl jedenácté. Ve čtyři ráno zase řev jako tygr, takže jsem si ji vzala do postele a zase tam samozřejmě šaškovala a spát se jí nechtělo. Sotva jsem vzala do náruče, tak opět usnula... chci ji dát do postýlky a opět řev. Nakonec se mi podařilo ji v postýlce nějak uspat a spaly jsme do 9... No ale téda, taky už nejsem na takové výjevy zvyklá a vůbec nechápu, čím to mohlo být. Teplotu neměla a pořád se řehtala a chtěla si hrát... že by zuby?... ale ještě je nečekám, protože já prý měla zuby až v roce...

@sarri Sarri, taky jsem dnes v noci pochopila maminy, které se opravdu vůbec nevyspí a to několik měsíců, hrůza... Moji tchýni by jako první napadlo, že potřebuju pomoct, když jsem nemocná a holky taky. Ale asi bych byla raděj, kdyby si vzal volno manža... :wink:

@monika.tdm Tak to je fajn, že to nebude žádný zdlouhavý proces... a nebudou Verunku tolik trápit..

@j.cien Moc pěkná nová fotečka :slight_smile:))... popravdě mám docela podobnou (s podobnou barvou trička), tak ji sem dávat nebudu, ať se nepletem! :slight_smile:))

@zuzka72 Zuzi, kočárek určitě modrý, je krásný. A postýlka se mi líbí hnědá, ale ta oranžová je zase mnohem veselejší, asi bych volila oranžovou :slight_smile:...
11. srp 2010 v 09:50  • Odpověz
@vlckulka To je naprosto normální s tím krvácením. Mně to taky třeba na chvilku ustalo a pak se zas objevilo. To je šestinedělí :wink:. Mně to trvalo naštěstí přesně na den s koncem šestinedělí... A bezva, že tak pěkně kojíte :slight_smile:

@monika.tdm My bez dudlíku ani ránu :wink:...

Jinak jak tu Sarri píše o cestovní postýlce. Nám zas taťka kupoval koberec do pokojíčku. Úplně jsem se děsila toho, co doveze a řekla mu, ať to napřed nafotí, já se rozhodnu a on pak koupí. Nafotil jen jeden koberec a ten je naprosto úžasnej. Vůbec bych od něj nečekala, že vybere něco tak pěkného. :dizzy_face: Už ho máme i doma a je opravdu super, až ho někdy milostivě rozmotáme, tak ho nafotím :wink:)...
11. srp 2010 v 09:59  • Odpověz
Sarri, buď v klidu, u nás určitě NEEEE!!!!!!!!!! :grinning:
K nám je to akorát tak přijít v devět večer, skoro už spící kluky rozdovádět, že jsou pak vzhůru do jedenácti a zase v klidu odejít. Pomoc žádná, to nepřichází v úvahu :angry:

Rejchl, já dostala poprvé menzes, když bylo klukům víc než půl roku. Sice jsem kojila, ale ke konci už to bylo asi hodně málo, měli pořád hlad. Ale stálo to zato, myslela jsem, že vykrvácím :cry:
11. srp 2010 v 10:06  • Odpověz
@hanula83
Hani, ta vaše noc mi něco připomíná - zkusilas jí dát čaj nebo mléko - Eliška minulý týden lupla ještě před spaním stovku řepového džusu s vodou - byla nějaká furt hladová - asi 4 noci po sobě musela dostat napít. Taky by to mohly být zubíky - mrkni, jestli jdou vidět přes dásno, to jsou pak děcka nevysvětlitelně protivné - u nás vyžadují chování.
Manžel si bohužel vzít volno nemůže - taky bych nejradši jeo doma, ale měl dovolenou před týdnem a když jsme byli na dovolené, takže šetříme dny na podzimní dovolenou a na Vánoce.
Nějak už to do soboty doplácám, mám sice zalehlé uši, hlas jako bych chlastala první ligu, ale vynalezla jsem bezpečný pokoj - na podlahu do pokojíčku jsem dala prošívané zimní duchny, na to deky a holky se tam můžou stavět třeba na hlavu a když prásknou, tak do měkkého a já nemusím dávat záchranu. Paradoxně momentálně ta angína nejvíc kosí mě, tak se v rámci možností povaluju. Mám teda nachystanou asi dvoumetrovou hromadu prádla - hold zvracení a průjem, převlékala jsem e včera každou 4x a všechno oprat + nějaké poblité ložní prádlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2010 v 10:07  • Odpověz
@sarri At je brzy lépe, musí to být teda záhul :frowning2: Ale manža je frajer že to takhle krásně zvládá s tebou, to by manžel asi nedokázal kdyby chodil do práce :unamused:
No my včera byly u doktorky, CRP má v pořádku, na nic špatného nepřišly, jak jsme ale přišly do ordinace tak začala řvát jak tur, drřela se mě jak klíště a nemohla jsem ji ani vysléct. Jak se ji doktorka dotkla spustila vyrvál, pak řvala celou cestu autem a i doma se mě držela jak klíště. V děvět večer se vzbudila a měla zase horečku tak jsem jí dala čípek a do jedenácti jsem ji musela chovat, protože jakmile jsem ji položila do postýlky ječela. No a dneska ráno bez teploty a za hodinu už měla 37.3 a tak nevím jestli to bude stoupat nebo ne :unamused: Jenže nevím jak mám vzít malý moč, když neustále někde chodí :unamused:
11. srp 2010 v 10:18  • Odpověz
@darling007 Opravdu pomoc k nezaplacení... ani nevím, jestli se smát nebo brečet :unamused: ... To my máme pravý opak, moje tchýně by se až moc chtěla rozkrajovat a já zas jsem ráda, když si můžu dělat věci po svym... Nedávno jsem byla u nich a dávala holkám kuličku hroznového vína (když jsem se otočila)... takže ona osamotě s holkama - dělá mi to husí kůži.

@sarri Ano ano, jak právě večer nechtěla spát, tak jsem jí dala čajík, vypila ho celej a šaškovala dál... Měli jsme ji i v obýváku u televize, až pak nakonec na mě usnula... Možná měla hlad, ale spíš mi přišlo, že chce prostě společnost :sweat_smile: ... Je mi jasny, že chcete šetřit dovču, no když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Zkus jí říct o pomoc... Neznám ji, ale třeba by byla ráda, že může strávit pár dní s holkama? S prádlem je mi to jasné, no ale ono nemá nožičky, takže se (v rámci možností) v klidu kurýruj...

11. srp 2010 v 10:21  • Odpověz
@hanula83
Hani, proč nemůžou hrozen? Já bych holkám bez slupky a zrnek klíďo dala. Babičce říkat nebudu - požádali jsme ji o hlídání jedné přes noc za 14 dní, kdy náš známí slaví 30 a jdeme k němu na sklep a řekla že jo a že už teď má z toho hrůzu :sunglasses:
11. srp 2010 v 10:41  • Odpověz
Jo a na to, co se děje, když holky nevidím, nemyslím - řekla jsem si, že to prostě řešit nebudu a myslet na to nebudu. Dětem nemá šanci nic ublížit, protože je to vždycky jenom chvilka, takže stavění na nohy a dávání do sedu ve 2m hold musely na pár minut přežít, já jsem svoje řekla, manžel to zopákl, ale dělat kvůli tomu prudy asi nemá smysl.
11. srp 2010 v 10:44  • Odpověz
@lucy82
Lucy, manžel si dá v práci oddych - spánek mu sice chybí, ale já taky funguju od 6, takže jsme rozhodli, že pokud bude jedna v noci vyřvávat, tak půjdou od sebe a my taky.
11. srp 2010 v 10:51  • Odpověz
Sarri, přesně tak, taky to už moc neřeším. Jen párkrát jsem viděla, jak vyhazuje kluky do vzduchu (přitom ví, jak má Daneček slabá zádíčka a že mu to ublíží a že s ním cvičím jak pitomá!), zkoušela jsem něco říct a sotva jsem na pár minut odešla, bylo to nanovo... :angry:

Hani, on asi každý extrém je špatně, nechápu, proč se ty tchýně nemůžou chovat prostě "normálně" :grinning:
11. srp 2010 v 10:52  • Odpověz
@sarri Sarri, bez slupek a zrn bych jim ho dala taky... to byla celá kulička... a Ela nesnáší kousky ani v zelenině, takže jsem už viděla, jak se tím dáví... Já taky nedělám prudy, nesnáším hádky, spory a nedořešené problémy. Takže říkám vše na rovinu, jak to bude a nebude a okolí to holt musí respektovat... Naštěstí už jsme se to všichni naučili. Já už tak nelpím na tom, že posazují Aničku, když ještě nesedí a oni (i naši) zase respektují moje názory... Ale ze začátku to byl někdy taky boj. Protože oni to dělali ve svojí době nějak a myslí si, že jsem hysterka, když něco chci dělat jinak :wink:.

11. srp 2010 v 10:53  • Odpověz
@darling007 Tak vyhazování do vzduchu bych nezkousla ani v nejhorším snu. Může mu tím vážně ublížit... :pensive: ... Asi se bojíš jí něco říct důrazněj, ale tohle je už trochu moc, když by to nepochopila normálně, tak bych jí to řekla trochu hlasitěj... Není to tak dlouho, co ukazovali, jak chlap vyhazoval do vzduchu dítě. Poškodil mu něco na hlavičce a musel do nemocnice. Například já dělám to, že holky vezmu do obou rukou nad hlavu, to se jim líbí, ale netřesu s nima a neházím s nima. Prostě je tak jen chviličku držím...
11. srp 2010 v 10:58  • Odpověz
@hanula83
Přesně tak to je - dřív se to dělalo, tak co hysterčím - chce to hodit za hlavu - hlavně u nás to nemá smysl, babička tchýně ja má tak max. 4 hod./měsíc a svojí mamce v rámci možností něco řeknu.
11. srp 2010 v 11:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.