• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@lita to srandovní pití máme občas taky, říkám tomu styl potápěč, ponor a nádech bokem. Nic Pavlíka nebolí a vydrží mu to dva dny a pak to udělá až třeba za týden.
13. srp 2010 v 10:50  • Odpověz
Dokument jsem viděla a přišel mi takový realistický, žádný med kolem huby. A naknec stejně všichni řekli, že jsou šťastní, že děti mají. Takže skandální byl jen název :slight_smile: .
Jak jste tu probírali tchyňky, tak já mám taky zvláštní. Naštěstí bydlí hodinu cesty autem a my ve třetím patře (má špatné kolena). Jezdíme tam občas na návštěvu a toto nějak přežiju. Včera jsem měla přednášku na téma jak je solení nezdravé :slight_smile: ! Příště jí řeknu jak je nezdravá nadváha :grinning: !
Ale když to tak čtu, tak mě jímá hrůza, protože budu tchyně dvojnásobná. Asi si budu muset pořídit ještě holčičku :sunglasses: .
Kamarádka má bratra, říkala, že její mamince nebyli děti vůbec zapůjčeny na hlídání, tak se nevnucovala. Švagrová šla pak do práce a najednou byli u babičky celé prázdniny! To jenom pohled z druhé strany :slight_smile: . My budeme určitě jiné :slight_smile: :wink:
13. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@lita To je dobře, že už máte sondičky za sebou. Teď už bude dobře. Jenom další zoubky, začít s příkrmy.... :slight_smile: Držím palečky
13. srp 2010 v 11:05  • Odpověz
@hanula83 Teda,to je primo strasidelne...s monitorem a dekou kolem hlavy :pensive: nase Tea ted porad taha vsechno na sebe,sevlika si kabatim tim,jak si ho cely zveda a dava do pusy,deku taky...obcas ji davam v noci po kojeni spat i s tou plinkou,co ri do ni odrihne...tak to uz teda pro jistotu nebudu!

@lita Ahojky,to je prima,ze to mate za sebou s tema sondickama.myslela jsem na vas :wink: To behani po doktorech musi byt desne...ja to primo nenavidim..ale co clovek nadela,ze? :confounded: Nas ceka v zari detska neurol. a gynda s Teinkou..tak uz ted mam z toho hruzu :unamused:
13. srp 2010 v 11:41  • Odpověz
Holky, takže holky na kontrole ok, prostě to jen musí dosoplit a dokašlat.
Volala babička tchýně, že si mame dnes dojít na grilování (původně bylo v plánu jet na víkend k našim), tak jsem jí připomněla, že máme tu angínu a že nedojedeme, bo já su ráda, že žiju a pravila, že to máme z klimatizace - infekční onemocnění. No, klimatizace měla teď cca 14 dní pohov, bo bylo celkem fajn, zapla jsem ji včera, chladíme jen na 25 a toho chladícího proudu se holky nedostanou, když je v těch místech potřebuju mít, tak to vypnu. Toliko perličky jedné babičky.
Naštěstí volala ta druhá, že si zítra jedno dítko vezme do pondělí - to bych mohla s druhou přijet k nim a zůstat tam. Takže toho využívám a zítra posílám Adélku (je na tom zdravotně lépe) k babičce. Vím, že mi bude smutno, ale na druhou stranu, obě budou mít zvýšenou péči a já si trochu dáchnu, možná dám i nějaké to poceníčko dle rady manžela :dizzy_face:

@hanula83
Hani, tak jsem se při příležitosti dnešní kontroly zeptala pediatra, jestli se dítě může např. tou duchýnkou ve spánku udusit, protože u nás je zachumlávání se k mantinelu a do duchny též velmi populární - holky teda spí většinou ve spacáku, ale když je teplo, tak bez ničeho a pak je přikryju, no a v průběhu noci se do toho zabalí - tomu prostě nezabráním. No a říkal, že mi nikdo neřekne, že to možné není, ale prakticky, zdravé dítě desetiměsíční, pokud by nemohlo dýchat, tak ho to vzbudí a pokusí se překážku odstranit. Problém by mohl být při nemoci, když by si ublinklo nebo mělo vysoké teploty a bylo tedy fyzicky hodně oslabené. Apropos zkus manžela ve spánku dusit, jestli ho to vzbudí a bude se bránit :grinning: :grinning: :grinning:
Nauvažovala jsi o přikoupení podložky k Nanny?
13. srp 2010 v 11:51  • Odpověz
@yorinkay
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to o tchýni, nohách, 3. patře a nadváze :grinning: :grinning: :grinning:
13. srp 2010 v 11:55  • Odpověz
@sarri: ty jsi číslo s tím manžou...To je dobrý nápad, dnes se o to polusím a když tak mě uvidíte ve zprávách v pondělí- rubrika černá kronika :wink:
13. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
@sarri Tezka zavist, taky bych se potila!!!! :wink:
13. srp 2010 v 16:03  • Odpověz
Jestli tohle neni vrchol zubu, tak me zitra odvazi smer Bohnice. Kluci probreci - tedy spise prorvou - tak 80% casu, kdy jsou vzhuru, pokud zrovna nepadnou vysilenim z jekotu. Ja bych tedy padla s nimi, ale ten druhy je vzdycky vzhuru a se silenym vyrazem na tvari cuca pest nebo zurive boucha kolem sebe, pripadne se propina do pismene C (Bryanova specialitka) a pak se tak uvezni pod hrazdickou.

Do toho mi manzel s radostnym usmevem na tvari oznamil, ze na konci rijna neodjede do Anglie na 3 dny, ale na 5 dni, coz ma byt super, protoze tak muze jet za tetou a strejdou, za kterymi jsme meli jet vsichni spolecne a ja se na to tesila. To jsem fakt nejak nepochopila, jeho radost opravdu sdilet nemohu, protoze uz ted me jima hruza, jak to s nimi sama provedu, navic tyden pred odletem do Statu, takze v totalnim provizoriu. Za tohle asi budu muset brzy jit ke kadernici (kde jsem od rijna nebyla), na masaz (tu jsem dostala k narozeninam v cervnu a stale se tam nedostala) a nejake foto kurzy. Na ty bych moc rada, jen nevim, jak to udelat, aby mi pres ten den nerupla prsa. Jsou to celodenni kurzy. Je tu nekdo kojici, kdo byl cely den v terenu bez moznosti kojit ci odstrikavat?

Uz me tu z toho vseho docela jebe :frowning2:
Omlouvam se, ze jsem se tu tak vytlachala a neprispeju plnohodnotne do diskuze, musim zas jit ...
13. srp 2010 v 17:11  • Odpověz
@lita jejda,to mas teda zahul...bobecci mali,ze ty zubiska tak davaji zabrat :confounded: a nemuzes jim dat trochu Panadolu od bolesti...?Ten je na zaludek pomerne setrny....nebo zkusit jeste homeopatika...?Ach jo,tak at mas aspon trosku klidnou noc... :wink:
S tim celym dnem bez nakojeni a bez odstrikani...to si ja osobne neumim predstavit :confused: mne doslova strikaji prsa,kdyz uz je to dele nez 3hod bez kojeni pres den....v noci to vydrzi max.5hod a jsou tvrde jako sutr a fest bolave...budes muset aspon nouzove nekde odsat...jinak to nevidim...
13. srp 2010 ve 20:52  • Odpověz
@j.cien - uz je lip, ted kotatka spinkaji, Tobik se vzbudil, ale zase usnul. Ja dostala migrenu, tak jsem si lupla Ibalgin rapid a fakticky rychly ustup. Takze jsem ted nadupana a urcite neusnu.
Trochu jsem si procitala diskuze na MK a asi zkusim koupit homeo cipky Viburcol, ty pomahaly hodne detem a mozna i tu Chamomilu vulgaris.

Zkusim take misto Calgelu pouzit Mundisal nebo Kamistad. Je to v poradku, holky lekarenske zachrankyne? :wink: Smime to, kdyz nam je bez tydne 5 mesicu?
Jestli zitra ty cipky nikde nesezenu a budou zase uplne vysinuti, tak jim asi lupnu Nurofen cipek, ty mam doma. Bryan se poslednich par noci vzdycky vzbudi s ohromnym krikem, urcite to je kvuli zoubkum. Stejne je zajimave, jak je to oba bere se stejnou intenzitou na den.

Me tedy prsa skoro netecou, ani kdyz v noci nekojim 6 hodin. Ale natekaji a pres den se bojim, ze by to bylo fest, protoze kojim kazde 3 hodky. Do te nasi Medely jdou dat baterky, takze na cestovani super, jenze spise kde to provest a neprilakat pozornost s tim vrnivym motorkem :slight_smile:

@yorinkay - jsi me dobre rozesmala tim popisem kojeni na styl potapec :grinning: Fakticky to tak vypada! Jen Tobik se vynoruje nejak moc casto :grinning:
A teda s tou tchyni to je take dobra taktika, jestli ty jsi to bydleni bez vytahu nevzala schvalne s vyhledem do budoucna :wink: Ja tuhle podobne sousedce (ne moc oblibene) pomahala do schodu s jeji taskou, nejel vytah, bydli ve 3. patre a take ji boli koleno. A ve druhe ruce jsem balancovala 6 kg balik z posty s pracimi gely pro kluky. Holt je ten trenink s autosedackama znat :slight_smile:

Taky si nekdy tak rikam, jaka tchyne asi budu a bojim se, aby ze me nebyla jedubaba, kdyz ty tchyne ze strany manzelu jsou vetsinou takove. Moje tchyne je zatim v pohode, take ze nas deli ocean a kontinent! Ale s tou jeji vypomoci byla uzasna a porad se zajima, zda mi neco nechybi. Trochu se bojim, jake to bude ve Statech, posledni rozhodnuti je, ze budeme u ni bydlet ne prvni mesic, ale rovnou prvni pulrok, kvuli financim do rozjezdu. Ale take aby si ji manzel uzil, pere se s chorobou. Zatim se ji dari vyhravat (TUK TUK).

@sarri - vceli medvidky chci take! Na tech jsme se ujizdely s moji sestrou, pisnicku si nekdy broukam do ted :slight_smile: Ja si nemuzu pomoct, ale Teletubbies se mi nelibi, takze ho kluci asi moc neuvidi. Vim, ze deti na tom hypnoticky jedou, ale takova ceska verze mi prave prijde ten krtek a mnohem roztomilejsi.

Ty bys normalne mela zacit psat fejetony, vazne! Ja se vzdycky u tech tvych peripetii pobavim (promin), mas dar popsat vazne situace nevazne, takovy nas modrokonsky Mensik :wink: :grinning: Ale neboj, take s tebou soucitim, treba kdyz nespis a jsi vystavena kriklavym osubkam :sweat_smile:
A to same se nam tady klube z @yorinkay diky jeji chatrne tchyni :slight_smile:

@hanula83 - Hani, ja bych tedy vsechny nadychane veci z postylky odstranila. Polstarky obzvlaste. Ale i plysaky nebo plonkove deky a pliny. Kdyz mam neco poveseneho na postylce, tak se snazim mimo jejich dosah. Nedavam je spat ci bez delsiho dozoru s cintakem nebo plinkou kolem krku. Ten mantinel je otazka, kluci uz mi take cestuji a rotuji a hlavickama pekne brnkaji o prycny, tam kde mantinel neni. Podle organizace propagujici osvetu SIDS by v postylce nemelo byt nic, ani mantinel. Ale broji tam hlavne proti tem polstarkum a plysakum.
Teda sok to musel byt priserny, ufff, hlavne ze je vse v poradku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: Kazda tady asi zname adrenalin pri falesnem poplachu, ale tohle byl tedy strasak.
13. srp 2010 ve 22:36  • Odpověz
@sarri Sarri, já si to právě taky vždycky myslela, že kdyby se dusila, tak ji to probudí. Jenže ona má většinou v noci fakt hrozně hluboký spánek. I ráno ji kolikrát musím budit, je 9 hodin, Anička už dávno v postýlce řádí a s ní to nic neudělá... Není to tak vždycky, ale vím, jak tvrdě dokáže spát... A potom - proč začal houkat monitor zrovna, když měla tu deku omotanou... a nikde v rožku neležela, byla přesně uprostřed... :pensive: ... ještě teď mi z toho naskakuje husí kůže.. Jo, manža by se určitě vzbudil, zkoušet to nebudu, nerada bych přišla k úrazu (mohl by si mě splést s nějakým vrahounem) :wink:)) .... A jak to myslíš s přikoupením podložky? To jde? Jako aby to zabíralo celou plochu postýlky? To ale stejně nejde, ne? Buď bude na jedné podložce nebo na druhé a tím pádem ta první začne houkat...

@j.cien Já jim taky dřív dávala plínku a taky jsem ji oddělala, jakmile usnuly... No teď už si od ní odvykly, ale potřebujou něco cítit, alespoň toho mazlíka.. Každopádně to byly pořádny šoky :frowning2: :frowning2:

@lita Já právě polštářky a jednoho medvěda v postýlkách měla, když se holky ráno vzbudily dřív, tak si s nima hrály... No ale po dnešní noci šli všichni pryč, ale s tou dekou by mě to nenapadlo asi ani ve snu, že se dokáže takhle blbě omotat zrovna kolem hlavy.... a s tím mantinelem už to taky začínám chápat, nebezpečné může být vše... Víš naše Elenka teď už dosáhne všude, stále od ní musím posunovat věci co nejdál. V kuchyni mám postýlku u zdi a kousek nad postýlkou je taková ta bílá krytka na elektriku. Prostě že tam někdy v budoucnu může být výpínač, zásuvka... ale teď je tam ta bílá kulatá krytka. Ona si ji našla a tím prstíkem vyrýpla. Já pomalu ani nevím, že tam něco je a ona to našla... Nejsou tam žádny dráty, je to jen duty, takže tam nebezpečí nebylo. Ale taky by mě to nenapadlo. Nebo jsem holky postavila v golfáči na verandu, zvonil mi mobil doma, tak jsem pro něj letěla a hned se vrátila zpět. No Elenka si zas našla kousek polystyrenu a už ho žvýkala :unamused:. Přitom byl dost natěsno připevněnej ke sloupu a ona si na něj stejně dosáhla a vyrýpla... během minuty... :confounded:.. musím s ní teď mnohem víc předvídat...
13. srp 2010 ve 23:15  • Odpověz
@hanula83
Hani, k té Nanny jdou připojit 2 podložky - obě jsou připojeny k jedné vyhodnocovací jednotce, takže když děcko leží alespoň na jedné z nich, tak je to ok - Adélka jela k babičce, takže dnes zkusím připojit ty dvě desky a podám zprávu. Přece jenom, když už budou ty desky dvě, tak by to houkat nemuselo.
http://www.detatko.eu/zbozi/1801/Nahradni-podlozka-BM02D-Jablotron-Nanny

@lita
Mně Teletabbísi přišli úplně stupidní, když jsem to kdysi zahlédla v TV, ale teď, když jsem pár dílů viděla, tak mi to přijde pro malé děti celkem "naučné". "Co je to?" "To je židle!" "Jejejej, ta je židle." "Ano, to je židle." :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Taky tam furt melou dokola barvy a počítání. Mně na krtkovi vadí a vadilo - já ho nikdy nemusela, ani jako děcko- že tam se právě málo mluví. Ale holky mají knížky a plyšáka a líbí se jim, když si to čteme a díváme se na obrázky. Ty písničky z včelích medvídků jsou vychytané, textoval to Svěrák a děcka to fakt zaujme.
Ach jo, zuby - u nás to blbě snášela Adélka - zrovna na dovolené. Tuším, že 3-4 dny byla hrozně protivná, nezahrála se ani na chvilku a jedině se chovat. Mazání Calgelem mi přišlo efektivní tak na 3 minuty, než si to všecko polízala a pak byl křik nanovo. Ještě jsem jí dávala do mrazáku kousátko s gelem, tak to ji na chvilku zabavilo, ale jinak pomáhalo jen chování. Naštěstí to bylo na té dovolené, takže se chovat mohla, neb nebylo co jiného na práci. Lezly jí 3 zuby najednou.
Tak ať Vám to dá brzy pokoj.

Ještě k tomu spaní - u nás si holky lezou na duchýnku, aby se do ní mohly zachumlat nebo jsou celé i s hlavou pod ní - já bych je musela dávat jenom do toho spacáku a nic. Docela je chápu, protože já spím jak dřevo a zakrytá i s hlavou.

Apropos kdo zkoušel, jak se chová spící manžel bez přísunu O2?
14. srp 2010 ve 14:13  • Odpověz
já to zkoušela a manžel na mě: co to mám za nové praktiky......., hned v tom viděl něco úplně jiného :sweat_smile:

a my máme ze zubů horečku, tak jsem s Bruníkem doma a babička šla na prochajdu s Bořulů...ty zuby jsou fakt svinské :angry:
14. srp 2010 v 15:48  • Odpověz
@irminka
Jejda, Irmi, teď jsem si vzpomněla, jak se Ti chlapi nechávají přiškrcovat a přidušovat aby se jim postavil a občas to někdo přežene :grinning: :grinning: :grinning:
14. srp 2010 v 16:24  • Odpověz
@sarri: tož teda manža zatím problémy nemá..může kdykoli a kdekoli, takže s přiškrcováním končím :wink:
14. srp 2010 v 17:20  • Odpověz
Ruzne hry pro rodice s miminkama, rozdeleno dle veku, podporujici vyvoj
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172052&e=landing&ccat=play_and_learn&ctypecode=np

My stale bojujeme se zoubkama a nosime se, v kocaru se nesmi zastavit, gely na nas nepusobi , chamomilla vulgaris take ne, trochu pomaha cipek Viburcol, zitra vyzvednu objednane jine homeo Phytolacca Decandra, indikace na zoubky pro deti co kousou, to jsme presne my, takze kojeni boli a dudliky nejdou vyndat.
Pry rostou prvni spodni, u nas ale nahore a hooodne brzo, rekla bych ze nejmin 4 najednou, alespon u Tobika. Jen jsme se oklepali z kolik, naucili s refluxem, tak tu mame zoubky.
15. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
@lita tak fajn,ze aspon ten Viburcol trochu pomaha...,je to boj,s tema zubiskama...uz se na to "tesim" :wink:
Ja jsem dnes jak prastena pytlem...posledni noci naspim pouhe cca 4hod...bud nespi Mia a skyta a vzteka se...je ochotna spat uz pouze a jenom na brise :frowning2: tak mam z toho hruzu,ze je tak celou noc...ale jinak proste nespi a rve :frowning2: ..a kdyz nahodou nerve a spi,tak Tea hlasite tlaci a stejne se nevykadi..dnes jsem ji musela uz vytrubickovat...chudinka,ta tam toho mela :confounded:
Navic se jim silene rozhodilo denni spani...resp.Tea skoro vubec pres den nespi :confounded: vcera spala pouhou hodinu pres den!!....tak nevim,co delam blbe....a stale k nam chodi nejake navstevy...a tak nejak to uz nedavam .....

Tak jsem si postezovala a vsem preji poho den :wink: :slight_smile: :wink:
15. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj ženský :slight_smile:
Koukám, že se tu řeší zoubky, chůďátka malý ... no u nás zatím nic - ťuk ťuk ťuk. Nám se holky začaly ohromně nudit, takže musíme být pořád venku a bavit. Potvůrky jedny už u ničeho dlouho nevydrží a doma už mají všechno okoukaný. Taky se Aďulka začala budit ve 4 ráno a myslím, že je to hladem. Kolik jim dáváte kaše na noc? Dávám z flašky takže je dost řídká a mají jí tak 150. Není možný, že by toho sežraly tolik :grinning:

Vyzkoušela jsem fotit alá @Lita. Mám to v albíčku tak nakoukněte. Jako od Lity to samo není ale na první focení to docela ujde. Ještě si to dneska vezmu do fotoshopu trošku to oříznu vybarvím vymažu a celkově vyladím a pak je budu rozesílat na všechny strany :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2010 v 17:24  • Odpověz
@balina krásny fotky, ale vidím, že máš taky fajnovej přístroj to já z digitálem asi nikdy nedokážu :frowning2:
@lita zuby jsou hrůůůůůůůza u nás to teď drží hlavně Lukajdu, vždy si něco dá do pusy a spustí, jako tur, ale myslím, že tak za 2dny to snad bude venku. :wink:
@sarri
@irminka přiškrcování :wink: :wink: :wink: :wink:
@hanula83 ty jo, tak to je děs, kluci spí s plínkou, usínáčkem medvědama, mantinely atd. bez toho ani rána, tak to jsi mě šokovala. Navíc máme ty monitory na plínku a jak už sebou kluci melou, tak pravidelně mezi 3-4 hodinou je vypínám, jelikož houkají, že sjeli :angry: tak nevím, jestli má cenu to ještě dál mít :astonished:
15. srp 2010 v 17:36  •  4 děti  • Odpověz
Jsou to stary fotky, ale takhle nějak to vypadá u nás v postýlce-někdy i hůř. :frowning2:
15. srp 2010 v 17:46  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Já se taky ráda zachumlám do peřiny, no ale předpokládám, že se neudusím :wink:)... u holek ale mám teď už fakt strach... bylo to přinejmenším děsivé. Teď jsme to s manžou zrovna zas probírali a není jiné vysvětlení, než že se opravdu "přidusila"... :frowning2: :frowning2: ... úplně je mi z té představy zle.

@zuzka72 Zuzi, já taky byla celkem v klidu, že mají plyšáky v postýlce, polštářky, mantinely... ale po téhle zkušenosti mi to za to prostě nestojí. Mantinely tam zůstaly, jsou tenoučké a pevně jsem je přitáhla, tak snad nebudou nebezpečné. A ještě mají mazlíka, ten je taky normovaný, tak by neměl ublížit... Jinak tam nemají nic, ani nejsou přikryté... Jo a ohledně Respisense, tak ty jsem používala u našich, ale už je tam holkám taky nedávám, neboť stále padaly... Zítra tam ale jedem a budem tam do středy, tak nevím, jestli jim je zas nedám i za cenu planých poplachů...

Holky, já dnes celej den gruntovala, jsem úplně zhuntovaná... ale aspoň je zas trochu uklizeno. Poslední dobou se tu furt práší, protože manža dělá na fasádě... Jo a ještě jsem natřela na barevno náš zahradní domeček. Ještě to bude chtít jeden nátěr... každopádně je to lepší než ta původní černá.

@balina Bali, fotečky moc povedené, těžce profesionální :slight_smile:

15. srp 2010 ve 22:18  • Odpověz
@hanula83 Hani a ty jim nedáváš peřinu? To v zimě jim bude zima,ne? My teda máme peřiny, ale stejně sí je odkopou. Kurnik to je dilema....
16. srp 2010 v 09:17  •  4 děti  • Odpověz
@balina
Bali, je možné, že toho "sežerou" tolik. Holky teď jí kaše 200g - někdy zůstanou 2 lžičky - a kolem toho půlroku té řidší ve flašce taky zbodly kol. 200ml. Nám se střídá žrevé období s normálním. Holky teď váží pořád pod 8kg - jeden týden něco zhubnou, další přiberou a celkově si stojí na váze.

Holky, tak jsem si od sobotěnky rána vyzkoušela, jaké to je, mít jenom jedno děcko (Adélka odjela k babičce) a je to pohodička jako blázen. Včera jsem už tu nudu nemohla vydržet a vygruntovala skříň s oblečením (ta to potřebovala jako sůl).
Dnes jedeme k babičce taky, tak to zas začne - budu na ně sama, protože babička chodí do práce a děda taky.
Eliška teda bohužel ještě soplí a začala hrozně vřískat u odsávání soplů - je to s ní boj a ten řev, že si celý barák musí myslet, že ji asi tak žhavým železem mučím. Fakt příšernost.
16. srp 2010 v 10:21  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, právě, že teď jim peřinu nedávám, protože je horko a deku si stejně odkopou, tak to ani nemá význam. No a v zimě budou mít samozřejmě peřinu :slight_smile:

U nás holky sní 250 kaše, ale není to úplně hustá kaše, taková řidší... Dělám to od oka dokud to trochu nezhoustne...

16. srp 2010 v 10:59  • Odpověz
@hanula83 to je hrůza s tou dečkou :frowning2: Kluci spí už asi 2 měsíce jenom na bříšku, ze začátku jsem v noci nespala a chodila je pořád otáčet, pak jsem se ptala doktorky a že prý je mám nechat, že se už takhle velké děti nepřidusí, tak nevím, asi budu zase chodit....

Nám na zoubky pomohl až Calgel. Když bylo nejhůř, tak jsem ho použila na noc, aby se kluci vyspali. Je v něm myslím lydokain a můžou ho děti od 5ti měsíců. Viburcol, kousátka, chladítka ani normální gely nic.
16. srp 2010 v 11:10  • Odpověz
@hankac a ty máš nějaké monitory?
@hanula83 :wink: my sníme jen 150ml :frowning2: a nej nám chutná krupicová s medem od sunarky :wink:
@sarri to je hrozny, jen jedno, bych se cítila, jako nesvá, takovej nezvyk :wink: ale zase jsi si odpočala, no já bych asi furt visela na telefonu a kontrolovala-jsu magor. A babča je dobrá, že to zvládne to u nás by ani nehrozilo :frowning2:
16. srp 2010 ve 12:05  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi, to víš, že mi chyběla, ale na druhou stranu to vážně nebylo špatné, obzvláště po té angínové hrůze, kdy mi bylo fyzicky špatně a holky hrozně uřvané. Ona se Adélka má u babičky dobře, prý nebyl žádný problém, jenom ráno řvala máma, ale pak už jsem ji slyšla v telefonu jenom bába, bába :slight_smile:
16. srp 2010 ve 12:12  • Odpověz
@sarri Já si to taky s jedním vůbec nedovedu představit. Manža třeba jen s jednou odejde na zahradu a já už se cítím divně, že mám na starosti jen jednu... :wink:... v případě nemoci je to ale opravdu jiné, pamatuju si, když jsem měla tu střevní chřipku, tak jsem nebyla pomalu schopná se postarat ani o sebe... hrůza. Takže bych též uvítala, kdyby si holky někdo vzal...

@zuzka72 No ještě jste malí, my ze začátku taky snědly míň kaše. Teď se rozjely a kdybych jim dala jen 180 jako dřív, tak by vřískaly, jakmile by byla prázdná flaša :wink:... Začínám mít pocit, že i těch 250 je teď pro ně nedostačující... Mají to během chvilky vypité.

@hankac A vy nemáte monitory dechu? Já bych bez toho asi nespala vůbec, teď jsem se právě přesvědčila, že opravdu nejsou zbytečné... Nechám je co nejdýl to půjde. Akorát Elenka už po tom skáče, tak mám strach, aby se to nepokazilo a tím pádem to třeba přestalo zrovna v noci fungovat...
16. srp 2010 ve 12:19  • Odpověz
@hanula83
Hani, já myslím, že pod tou matrací by to mohlo něco vydržet. Dala jsem 2 desky do jedné postýlky a i přes Eliščiny akrobatické výkony nic nehoukalo. Ona je schopná spát s nohama visícíma z postele a včera usnula vsedě opřená o postýlku a v ruce měla dřevěnou žirafku.
No, já počítám, že si je babička bude brávat. Jako malá jsem u babičky trávila hodně času, taky jsem s nima jezdila na dovču - jednu s našima a pak ještě s prarodičema. Až budou větší, tak budou k babičce určit jezdit obě a teď je zrovna to nejvíc padací období a ještě i to řvací, tak to radši jen jednu.
16. srp 2010 ve 12:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.