• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@sarri však jasny, a oni už tak povídají-no super. :wink: A čím si to zasloužila, že jela jen jedna, že né zrovna ta druhá, nebo to bude na střídačku? :wink:
@hanula83 :grinning:
16. srp 2010 ve 12:42  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Takhle u nás občas taky holky spí... pro ukázku dvě fotky :wink:)... Takže to funguje s dvěma deskama?

16. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi, Adélka už byla ok a Eliška ještě soplí, tak proto ta volba.
16. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@sarri aha, tak to jo :wink:
16. srp 2010 ve 12:45  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83 super polohy, až k nevíře :grinning: :grinning:
16. srp 2010 ve 12:46  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83
Hani, tak to je vážně dobré :grinning: :grinning: :grinning:
U nás je to tak, že mají v postýlce - přes den, když je vedro, tak nic (jen mantinel), večer, když je chladnějc, tak je dám do spacáku a nepřikrývám, ale když je vedro, tak je až nad ránem nebo v průběhu noci přikryju a to s tím dělají psí kusy - na duchýnku si zásadně lehnou a když se hrají a chce se jim už chrupat, tak hledají něco podobné polštáři, aby si tu hlavičku položili na to a přitulily se, tak jsem právě zvažovala, že už bych jim i tu postýlkovskou plytkou peřinku dala.
16. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
@hanula83
Hani, podle fotek máte ty postýlky jakési megaširoké - máte 70 cm šířku?
16. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz
@sarri To je právě ono, u nás taky holky vyhledávají polštářky, aby si podepřely hlavičky... viz. foto Aňula :slight_smile:))...

@zuzka72 Zuzi, musela jsem to právě vyfotit, taky mi to přišlo k nevíře takhle usnout :slight_smile:))... ale u nás když jsou holky ospalé, tak usnou jakkoliv a kdekoliv :slight_smile:)...

Holky, takový dotaz. V mém okolí se vyskytl takový případ (nejsem to já!!) :slight_smile:))... Prostě chlap se rozchází s ženskou (kvůli jiné ženské), mají tři děti, dvě už větší a jedno malé, dvouleté. On si chce to dvouleté vzít třeba na půl dne a neříct ženské, kam si dítě bere. Ženská samozřejmě nesouhlasí. Dítě mu v klidu půjčí, ale chce vědět, kam jede a kdy přijede. Načež chlap vyhrožuje sociálkou (soud by prý byl na dlouho), že si nechá určit, aby si mohl dítě brát a ženská s tím prý nic neudělá. Myslíte, že je to pravda? Že můžou na sociálce určit, kdy si bude dítě brát a na jak dlouho a ženské by nemusel říkat, kam s dítětem jede?
16. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz
@sarri To je ohrádka :slight_smile:)).. obojí.
16. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz
@hanula83
Myslím, že toto v pravomoci sociálka nemá, že to musí určit soud a než se to určí, tak se vydá nějaké předběžné rozhodnutí a styku dětí s otcem - teda pokud je to třeba. Ale pochybuju, že by pak musel oznamovat, kde s dítětem bude.
16. srp 2010 ve 12:57  • Odpověz
16. srp 2010 ve 12:57  • Odpověz
Fuj, doufám, že mě to nikdy nepotká.
16. srp 2010 ve 12:58  • Odpověz
@hanula83 a spravuješ je, nebo je tak necháš dospat?
16. srp 2010 ve 13:03  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83 bohužel je to otec, může s ním kam chce pokud soudně to nemá jinak stanoveno :frowning2:
16. srp 2010 ve 13:04  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Jo, to já taky doufám, nejhorší jsou tahanice o děti :frowning2: :frowning2: :frowning2: ... asi bych se snažila udělat maximální kompromis, jen ne se o děti přetahovat... No právě ten chlap vyhrožuje, že si to zjišťoval, že na sociálce tohle můžou určit a vůbec to nemusí jít přes soud... Jasně, předběžně se dá určit styk s dítětem přes soud, ale prý sociálka je mnohem rychlejší, je to prý okamžitě.... fakt nevím... ještě se poptám Fialinky, ta by to mohla vědět.
16. srp 2010 ve 13:06  • Odpověz
@zuzka72 No takovy krkolomny polohy trošku spravím... Třeba Elenka (druhá fotka), to už bylo fakt moc, tu jsem dala na bříško. Aničku jsem myslím nechala být, všimla jsem si, že si takhle docela často lehá, asi se jí leželo dobře, tak jsem ji nechala... Jo jo, je to otec a matka mu nechce bránit, aby si dítě bral. Jenže on je takovej tupec, že jí prostě nechce říct, kde s děckem bude. To by mě taky dost vytáčelo.... Přece jsou lidi a můžou se nějak domluvit, ne... já tohle nechápu. Nevím o co mu jde, kdyby jí řekl, kam si dítě bere, tak mu ho půjčí a je klid.
16. srp 2010 ve 13:09  • Odpověz
@hanula83 bohužel ke konci vztahu už se dokážou málokdy dva domluvit, většinou jsou to jen naschvály a odnáší to právě nejvíc děti :angry: :angry: :angry: :angry: :confounded:
16. srp 2010 ve 13:27  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, ani nevíš, jak mě právě tohle dopaluje. Snad těm dospělákům jde především o děti, ne? Tak snad něco překousnou, i nějakou trapnou hrdost, hlavně, aby děcka byly co nejvíc v klidu. Už tak musí rozvodem trpět... Hrůza.
16. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
Monitory jsme měly půjčené na půl roku, takže teď je už nemáme. V té půjčovně nám řekli, že pak už nemají smysl. Teď jsem jim koukala i na jejich stránky a mají to tam tak i napsané. Uvidíme, asi je půjčíme znovu.

Mě přijde, že někteří lidé začnou, když se jim sesype vztah, úplně blbnout. Jak píše Zuzka dělají naschály a tak. Děti jdou stranou a nejdůležitější je jejich vlastní zraněná hrdost. Faktem je, že když nějakou dobu nějak žiješ (a není to úplně špatné), tak je dost těžké se s takovou změnou vyrovnat.
16. srp 2010 ve 14:25  • Odpověz
Ahoj holky, ,mohla bych Vás požádat o radu? Dáte mi prosím tip na kočarek pro dvojčátka? Mame 80dveře, Díky moc
16. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
16. srp 2010 v 15:01  • Odpověz
Ahoj holky, pár dní jsem byla bez notebooku, tak konečně jsem vás dočetla.

@lita s tím odpojování u kojení to máme stejné. Přesně jak píšeš, odpojí se po chviličce, začnou se smát nebo mi něco vykládat, což je krásný, ale nanapijou se.... U nás to asi zoubkama ještě není, prohmatala jsem jim pusinky a nic. Mám dojem, že ty moje děti začaly brát kojení jako zábavu, že můžou být se mnou a tak toho pěkně využívají a vykládají mi. Taky je všechno hrozně rozptyluje, kytky, obrazy, lampičky, musím kojit po jednom v ložnici se zataženýma žaluzkama, co nejvíc v klidu a nejépe se na ně nedívat, protože pak zahájí oční kontakt, odpojí se a děsně se při tom baví mršky jedny. Většinou musím počtat několik minut nebo i pul hodinky až zjistí, že mají opravdu hlad a pak se většinou konečně napíjí, ale je to u nás věčný boj a než se nakrmí, zabere mi to zase spoustu času.... Už jsem se radovala, že se děti nakojí za deset minut a zase nic.... Nejvíc se mi ale osvědčilo uklidnit nebo trochu uspat děti v bavyvaku a pak pijí uplně krásně, no ale normální to u nás rozhodně není, z vaku mne bolí záda a nechce se mi do něj dávat děti pořád... když vidím kamarádky, které kojí úplně v vpohodě, děti se jim u toho nevrtí a krásně pijí, říkám si, co pořád dělám blbě :frowning2:

@hanula83 to musel být fakt šok s tím monitorem.... :frowning2: ještě že to tak dobře dopadlo, ja taky říkám, zlatý monitory, zapnu je a spím v klidu. Jinak mají holky úžasný polohy při spaní, neuvěřitelný :grinning:

Posílám vám naše aktuální fotečky.

16. srp 2010 v 15:38  • Odpověz
@nikolad tenhle je super, jsou k němu korbičky a s nimi vychází zhruba na 13 tis. Vejdeme se krásně do osmdesátek dveří.
http://www.babyexpert.cz/produkt/kocarek-emmaljunga-cangaroo-twin-09-akce/
16. srp 2010 v 15:41  • Odpověz
@sarri taky jsem si vyzkoušela jaké je to s jedním dítětem a je to fakt pohodička!!!!! : :grinning: Je to obrovský rozdíl, ale neměnila bych, jsem ráda, že je máme, dvojčátka jsou náhodou moc fajn. Asi bych se doma nudila a pracovala bych z domu, ale takhle se to se dvěma nějak nedá.
Holky, necháváte občas děti večer jen s manželem? Ja jsem to takhle dvakrát udělala, jela za kamarádkama od sedmi do desiti a bylo to výborny, pěkně jsem se odreagovala, sice prý trochu plakali než usnuli, ale ještě že mame ty babyvaky, který jsou u nas teda k nezaplacení. Manžel je v nich uklidnil a šlo to i beze mne :wink: Když je problém a křičí, do pár minutek se bud zklidní nebo usnou.

16. srp 2010 v 15:58  • Odpověz
Máááááááááme zuuuuuuub!!!! :wink: :wink: :wink:
16. srp 2010 v 16:29  •  4 děti  • Odpověz
@petranela a jak to uděláš s jídlem? odstříkáš, nebo jsi pryč v mezičase? taky by mi bodlo vypadnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. srp 2010 v 16:45  • Odpověz
@salu já kolem sedmé kojím, pak děti spí a na první noční kojení se budí nejdřív v jednu, takže nemusím odstříkávat. Náš Davídek teď začal hlasitě výskat, včera výskal snad celej den i v kočárku, strašně ho to baví. Vypadnout a odreagovat se opravdu skvěle pomůže :slight_smile:
16. srp 2010 v 17:36  • Odpověz
@petranela jé ty se máš, já kojím pořád po 3 hodinách, i v noci. mají snad zabudovanýho budíka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. srp 2010 v 18:44  • Odpověz
@salu neboj, holky jsou ještě malý, ty intervaly nočního kojení se Ti taky budou brzo prodlužovat. :wink:
16. srp 2010 ve 20:17  • Odpověz
@petranela To byly fakt šoky s monitorem, nechtěla bych to znova zažít... Teď jsme u babičky a budu jim dávat Respisense, tak se zas těším na plané poplachy... Jinak moc krásné dětičky, hrozně rychle rostou a Davídek už krásně drží hlavičku, jak tak vidím :slight_smile:... Jinak povyražení z kopýtka ti schvaluju, určitě je potřeba občas "vypnout"... akorát jsem to ještě nezkoušela, asi bych nevypla úplně, přemýšlela bych, co se doma děje. Ale relax je potřeba jako sůl... Za měsíc se vdává kámoška, tak jsem tam chtěla jet :wink:...

16. srp 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.