• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@jaanna11 já ho momentálně nemůžu nosit, protože mi beznadějně padá :slight_smile:
17. srp 2010 ve 22:32  • Odpověz
@j.cien hele a kolik to kostuje to zvetseni????
17. srp 2010 ve 22:37  • Odpověz
@j.cien Už jsi podnikla něco ohledně toho, jak se ti zdálo, že jedna holčička je trošku jako hadrová panenka (bohužel si nepamatuji která)? Začli jsme chodit na týdenní kurz plavání, kde jsou i prožitkové semináře. Jsem nadšená a můžu jen doporučit. Včera jsme měli přednášku od fyzioterapeutky, mluvila i o tomhle. Chce to posilovat a plavání je na to docela fajn, takže doporučuji :slight_smile:
17. srp 2010 ve 22:39  • Odpověz
Dnes jsme byli na rehabce, kluci byli pochvaleni za pokrok :slight_smile: Jeste stale mame nerozcviceny jeden faldik na krku, takze na tom pri paseni musime maknout. Bryan dnes dostal ten Prepulsid na jeho reflux, podle vysledku gastro sondicek ma ten reflux porad silny, proto se take na brisku vice ulejva, protoze ho to boli. Budeme muset chodit na EKG, protoze to je drijak (nebo jak se to vlastne pise).
Jsem uplne grogy, kluci byli zase uplne vysinuti kvuli zoubkum, navic manzel chodi pozde z kanclu, takze nepomuze pri koupani. On tedy pomaha tak, ze utesuje pripadny plac hladoveho. Dnes slibil, ze dorazi do pul 8 a prisel o hodinu pozdeji, Tobik byl uplne brunatny krikem, ze pak ke konci uplne odpadnul, chudak. Manzel si prestehoval kancl za roh, aby mohl byt k dispozici a je to tedy spise naopak, travi tam vice casu, nez kdyz byl v centru. A ja se prosit nebudu, kdyz ho pozadam jednou. Fakt toho mam dneska plny ksandy :unamused:

@beruska5 - sondicky uz probehly, byla to hlidacka 24 hod v kuse, aby si to nevyrvali, jsem rada, ze to mel kazdy v jiny den, to by jinak neslo. Tobik ma reflux, ale ne tak silny jako Bryan, proto dalsi medikament dostal jen Bryan. Vecer uz davkuju asi 7 ruznych lahvicek, takze se rada zase rozrostla o dalsi lektvar.
A Tobik mel take alergickou reakci na naplast, nejdrive mu otekla tvaricka a kdyz mu to sundali, tak mel cely den obrovske cervene fleky.
Co ty vase ocicka, uz je lip?
Teda pro zmenu manzel zalehl, to je sila, vy mate teda obdobi. Ale ty mas tuhy korinek, takze to jako matka pluku zvladnes :wink: Drzim palecky, at to dlouho netrva!

@j.cien - uz se holcicky srovnaly a spinkaji lepe? Proste se nekdy nezadari, urcite se zase vrati do spinkaciho normalu. Uz se tesim na sychrava, zamracena a tmava rana, vzdycky me to spise deptalo kvuli vstavani, ale ted budu doufat, ze to klukum pomuze spinkat dele.

@balina - krasne fotecky jsi vyrobila :wink: Hlavne ta Baruska s rozcuchem na zadickach je kouzelna! A moc hezke pozadi se ti povedlo. Koukam, ze kdyz se pritel k tomu nemel, tak jsi to vzala do svych rukou - sikulka, jen tak dal :wink:
Jen mozna trochu pozor na zradnou stredovou kompozici. Pri foceni deti je dobre mit svetlou expozici, ostrit na ocicka - na spodni rasy, pokud se povede. Fotila jsi v preferenci clony nebo sis dala program ci automatiku? Se clonou se muzes vynaradit :slight_smile:
Holky budou mit ze svych foto za par let desnou radost. Ucinene modelky!

@zuzka72 - takze uz mate zoubek venku? Fotky sem, at vidim, jak to vypada! U nas se jich klube nekolik najednou, auuu.

@petranela - to jsme na tom uplne stejne! Oni to tedy nedelaji pokazde, casteji to dela Tobik, Bryan jen nekdy. Pricitam to tem zoubkum, protoze to delaji, kdyz je to nejvice trapi. Ale jsou u toho tak roztomili, jenze proste museji bumbat, takze jim ty jejich sosolinky pekne drzim u prsa a snazim se, aby se mi nevykroutili, ale aby jim to nebylo neprijemne. Docela bojovka. Tobik je zizalka, tak se vzdycky nejak vykrouti, kdyz chce. Ja tedy tak benevolentni nejsem, zadne cekani, kdyz se odpoji, tak ho hned lupnu k prsu, ale on vylozene chce. Maximalne z toho je 12 minut misto 8. Pak nazdar, protoze pak jeste musim pul hodiny drzet a neminim stravit kojenim cely den bez prestavky, to uz by me miglo uplne :confounded:
Co jim to zkusit take zprisnit a kdyz pak uvidi, ze nedostanou a budou muset vydrzet do dalsiho kojeni, tak se treba prizpusobi. Mne totiz prijde, ze jak jsem jim to kojeni musela zkracovat z 25 na 15, pak na 10 a pak na 7-8, ze to vypozorovali a proste ze zacatku vysosnou vice, aby jim nic neuteklo :slight_smile:

@sarri - ja jsem prave rada, ze ten krtek moc nemluvi, protoze se na nej budou moci koukat se svymi US kamarady, budou to vsichni chapat. Vim, ze ti Teleblbis jsou udelani podle ruznych studii, ale mne se proste nelibi. Jenze nerikam ne, treba se to klukum bude hodne libit, tak jim to pak samozrejme neodepru.
Calgel u nas uz sel na druhou kolej, zvysila jsem kadenci na silnejsi gel, ale nic moc ucinek. Jsou chudaci jak vysinuti, kdyz je to boli nejvice, to skuhraji, bouchaji kolem sebe, nervozne si hryzou packy, zvysuji vyskot, ktery pomalu prechazi do kriku a place. At uz se jim to prorizne. Jak dlouho to trva? Kolik vam vyrasilo zoubku najednou?
17. srp 2010 ve 23:07  • Odpověz
@lita jj zoubek je, ale asi to nenafotím, je to takové hrbolaté nic a pusu nechce raubíř otevřít, ale zkusím....Teda těch medikamentů, ty jo z tebe bude lékárnice :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jen mozna trochu pozor na zradnou stredovou kompozici. Pri foceni deti je dobre mit svetlou expozici, ostrit na ocicka - na spodni rasy, pokud se povede. Fotila jsi v preferenci clony nebo sis dala program ci aut :grinning: :grinning: :grinning: Hele nepište si tady tyhle věci :grinning: :grinning: vůbec nevím, která bije :cry: a deptá mě to :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kurnik holky, jak tomuhle můžete rozumět? :confused:
18. srp 2010 v 06:44  •  4 děti  • Odpověz
@nikolad zlus mrknout ke každé do alba a uvidíš... :wink:
18. srp 2010 v 06:46  •  4 děti  • Odpověz
@lita fotila jsem prvni nastrel s automatem. jen jsem si nechala prinest fotograficky svetla, protoze pocasi naprd a hlidat svetlo se mi nechce. O vikendu chci najet na dalsi kolo. takže zkusim svetlou expozici a očička. Už teď je mi jasné že jsem propásla to období, kdy holky jen pasivne ležely a fotky mohly být propracovanějsí. Teď jsem je víceméně střílela. Měla jsem v hlavě takovou jednu fotečku, jak si Barča dává hlavičku nastranu na ruce, ale potvurka je děsně rychlá.
Přítel si objednal DALŠÍ foťák. No tak jsem mu jeden natrvalo zabavila. Fakt mi neni jasny na co má takových foťáků, když fotka ani jedna. No tak abych nekecala, nějaký dělá. Tohle je jeho dílo

@zuzka 72 takže první zoubek? a řvali kluci hodně než se vyklubal? Je mi jasné že tvoji asi ne. Všichni víme jak jsou děsně hodní. Naše holky řvou už asi měsíc, ale mám pocit, že to má spíš co dělat s příkrmama než se zoubkama :grinning:
18. srp 2010 v 07:59  • Odpověz
@balina no Péťovi se tlačí taky 4ven a Lukajdovi co chvilu vylezou další 3. vzal to hopem, ale Péťa to má pomaleji. Jinak slintají o 106, úplně děsně-furt mokří. No a pláčou jen když si strčí něco do pusy a zabolí je to a Lukajda tu poslední noc než zub vylezl se budil i ze spaní, takže neboj, jsou strašně hodní a nepláčou-to je fakt, ale jsou to děti a občas zamrčí, nebo zapláčí, když vypadne cumel, ale max tak 2minuty. A asi 2x se mi stalo, že dostal jeden, nebo druhý strašný histerický pláč a nebyl k utišení až vzlykal-důvod nevím, z ničeho nic, ale jinak fakt moc hodní, oproti jiným vrstevníkům na srazech to můžu snad posoudit. :wink:
18. srp 2010 v 08:49  •  4 děti  • Odpověz
@balina jsem zapoměla-krásná fotka :wink:
18. srp 2010 v 08:50  •  4 děti  • Odpověz
a ted mně baby řekněte, jak poznáte, že se klubou zuby třeba 4 najednou. My máme zatím jeden zub a to Bruno, dásenka mají nalité oba dva, ale už měsíc a pořád nic :angry:
18. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz
jo,jo krásné fotky, jste fakt šikulky :wink:
18. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz
Máme kočár a je vymakanej......PPL už u nás byl a jen jeden, dovezl všechno najednou, TV je ještě v bedně a kočár-no BOMBA, barva je tmavší, než na fotkách a je super.
18. srp 2010 v 15:05  •  4 děti  • Odpověz
18. srp 2010 v 15:06  •  4 děti  • Odpověz
@irminka no já to nepoznám, říkala to mudr :grinning: :grinning:
18. srp 2010 v 15:07  •  4 děti  • Odpověz
@balina - Bali, nevim, co mas za telo fotaku, ale zkus si ho priste nastavit na preferenci clony - na kolecku by melo byt neco jako A nebo Av. Tim si pak muzes na fotaku sama nastavit clonu a tim upravovat ostreni (aby treba vynikly jen oci nebo bylo rozmazane pozadi) a take svetlost. Ta automatika je docela naprd, protoze tak delas ze zrcadlovky de facto tezky kompakt a nevyuzijes jeji prednosti.
Cim nizsi clonove cislo, tim vetsi rozostreni pozadi, vice svetla, tudiz potreba mene casu, tak lepe udrzis z ruky a nebude to rozmazane ani bez svetel a cvakne to ostreji i neklidne ditko. Ja preferuju prirozene svetlo, maximalne nejakou odrazku (muzes klidne pouzit blok bileho polystyrenu). Pripadne si muzes mirne zvysit ISO, ale pozor, pri vetsich cislech to muze byt zrnite.
Take hodne zalezi na sklech nez na telu. Jake objektivy mas moznost pouzivat? Pevna skla jsou super portretaky, hlavne proslula 50mm, tu by pritel mohl mit ve vybave. Maji vetsinou nizsi clonova cisla, proto jsou super pro foceni uvnitr.
Pak je super teleobjektiv, ten je zase lepsi ven, protoze potrebujes velky rozestup, coz doma moc nejde, pokud nemate tanecni saly :wink: Jen je to horsi se svetelnosti, pokud tedy nemate profesionalni za 40 tisic. Ale venku s nim vykouzlis krasny "bokeh" - to jsou takova ty svetelka a paprsky v pozadi.
Dobre je si prostudovat manual k fotaku nebo si od pritele nechat vysvetlit zakladni obsluhu a treba si poridit knizky od Scotta Kelbyho, ty jdou cist i na materske s dvojcatky, kratoucke kapitoly, jednoduche vysvetleni bez obtiznych terminu, tady maji tu trojsadu za zvyhodnenou cenu http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-grafiky-a-fotografy/balicek-c.-9
Ja mam take rada knizky od Bryana Petersona, viz ty same stranky.

@zuzka72 - Zuzi, to mi povidej, davkovni a podavani vsech tech leku a vitaminu trva dele nez koupani. No jsem tedy zvedava, kdy na nas ten zoubek vykoukne. Zatim citim jen kousicek. A kdyz ten zoubek vykoukne, za jak dlouho doroste doroste? Doufam, ze pak uz to neboli.
Ja vim, ze foto mluva zni nekdy cize, ale treba brzy presedlas z kompaktu na zrcadlo a pak uz staci precist jednu knizku a jsi v obraze :wink: Ale naucit se to precizne se vsema kouzlama je beh na dlouhou trat, skoro jako se naucit perfektne jazyk.
18. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
@lita tak to já raději přenechám zkušenějším, jako jsi ty, nebo Balina, vím, že je to nad moje síly. U fotky s Betynkou jsem si já ani otec nebyla jistá, které dítě to je, jsem to, ale matka nepoznám vlastní dítě :cry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
18. srp 2010 v 15:37  •  4 děti  • Odpověz
18. srp 2010 v 15:37  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi a to jste vy na tom titulu?
18. srp 2010 v 15:40  • Odpověz
@hanula83 neeeeeeeeeeeee my ne
18. srp 2010 v 15:45  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Aha, tak to jsem zas nějak blbě pochopila... už jsem se chtěla zeptat, co ti to tam s dětma v tom ateliéru udělali!! :slight_smile:)) Že vypadají totálně jinak :slight_smile:)))))))))
18. srp 2010 v 15:47  • Odpověz
@hanula83 my budeme asi až v zářijové Betynce- :wink:
18. srp 2010 v 15:53  •  4 děti  • Odpověz
@monika.tdm tusim kolem 300,pac tam museli trochu zlata pridat...ale o jedno cislo se to jen nejak natahne a to je levnejsi :wink:
@yorinkay jj,mame Teu stale dost gumovou...nepodnikla jsem nic moc,akorat jsem ji objednala na detskou neurolku,aby to odborne posoudili a na zaklade toho by nas pak doporucili na to cviceni...jenze tady to desne trva..mame termin az v pulce zari a to jsem ji jeste ukacala :astonished:
@lita to verim,ze jsi unavena..zvlast,kdyz jsi na to sama..ach jo,ti chlapi to nekdy nepochopi..jake to je :confounded: Ja ted mam dost desne obdobi..sotva se zmirnily koliky,zmakli jsme Miino hystericke vecerni rvani..tak zacina Tea-v noci po kojeni odmita spat a krici,nepomaha hladit,dudlikovat,vlastne ani nosit---trva to az do dalsiho kojeni..takze moje bidne spani se smrsklo na mizerne 4hod prerusovane a jsem uz dost hotova :frowning2:
@balina uzasne foto:slight_smile:
@zuzka72 co delam blbe???Ja chci taky hodny deti!!! :grinning: :grinning:
18. srp 2010 v 16:03  • Odpověz
@lita Dani,nemas prosim nejaky odkaz,kde bych nasla foto a navod na cviceni na balonu??Nevim,jestli to delam dobre...moc se jim to totiz nelibi :confounded:

A holky dotaz-kdo pouzivate satek-je uvaz "kriz s vnejsi kapsou" opravdu bezpecny uz ted,kdyz jeste nemaji pevnou hlavicku??Podle netu ano,ale kamoska,jak me videla tak nosit,tak se zhrozila,ze pry je to naprosto nevhodne-ze tezka hlava jim tlaci na pater :confounded: tak nevim...cim se mam teda ridit...mne ten uvaz vyhovuje nejlip a Mia je v nem stastna :dizzy_face: ale nerada bych ji tim skodila :confounded:
18. srp 2010 v 16:18  • Odpověz
@zuzka72 zuzi, ty jsi ďábel s kočárkama :grinning: :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2010 v 17:33  • Odpověz
@zuzka72 fakt ďábel ! :grinning: Ty tvoji kluci se mají, když drandí v tolika vozech. Aby si jim z toho neudělala navyk :grinning: :grinning: :grinning:

@lita Litus, mě to zase tak moc nebaví. Jen jsem chtěla udělat trošku hezké fotky na památku. A hlavně babička mě pořád uhání, že nemá co do rámečků. A přítelův foťák je fakt profi, určitě toho umí moře, ale já ho využila jen protože dělá lepší fotečky než můj maly kompakt. Vzhledem k tomu že fotečky docela zdařilé, budu ho sem tam používat, když mě náááhodou chytne kreativita, ale že bych to chtěla zkoumat to zase ne.

@j.cien hodný děti určitě máme všichni stejně :stuck_out_tongue_closed_eyes: , jen Zuzka je taková super žena, že nám to dává vyžrat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. srp 2010 v 18:23  • Odpověz
@j.cien taky máš hodny děti, všechny jsou hodné, jen některé se víc hlásí,aby o nich bylo vědět. :wink: a navíc až budeš mít 4dítě, tak budeš jiná, nebudeš tak ze všeho vyklepaná, úzkostlivá a prostě to budeš brát jinak(teda nemyslím konkrétně tebe, to jako všeobecně) :wink:
@salu
@balina :wink:
18. srp 2010 v 19:10  •  4 děti  • Odpověz
ahojte,

tak i Bořula má první zoubek, takže sraní, řvaní máme dablovaně, prostě paráda.....uvidíme, jaká bude noc. dala jsem jim Nurofenek proti bolesti a gelík na zklidnění, tož uvidíme :confused:

teda @zuzka 72 : ty tvoji kluci jsou si čím dál víc podobnější...kukadla, jak dvě zrcadla :wink:

@lita: teda ty se vyznáš, jde vidět, že tě fotografie velmi zajímá, šikulka

@j.cien : ale chudatko naše, s tím spaním je mě to líto. Pořád něco, hold jsme dvojmaminky a je to náš uděl. Já jsem šla včera sppát brzy v 22 hod., manža v práci, tak jsem si řekla, že bude v noci zubní tartas, tak at mám něco naspané, no a kluci se vzbudili Bořek ve 4, popapkal a hned usnul a Brunda se vzbudil až v 6:30, paráda. A myslíte, že jsem spala? Prd, pořád jsem se přehazovala ze strany na stranu a potom se mě zdálo, že manžela přejelo auto Jednoty a bylo po spánku. Uplně se mně udělalo zle, sen byl uplně živý..no fuuuj
18. srp 2010 v 19:40  • Odpověz
Tak dnes šli kluci spát v 18,30 a Péťa už je po 3totálně posranej, má horečku, rvu do něj Nurofen a je úplně hin, chudáček-blby zuby ať už jsou venku :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2010 ve 22:30  •  4 děti  • Odpověz
ahojky holky zase po dlouhe chvice sem se tady ukazala na skok.děti mi spi tak sem toho musela využít.jsou to takovy raubíři nechcou mi usinat v postylkach tak je musim houpat v kočarkach no prostě děsny až usnou tak je potom davam do postylek a co vy jak usinate.dala jsem nove fotečky jsou šikulky.malej umi už pomalu par sloviček nejvice mu jde tata neni,tata kdeje a tata dej jinak papa,hop,a mala taky mama tati hop ham ale nejraději si zpiva lalalala.tak se mějte hezky a zase někdy papa
18. srp 2010 ve 22:38  • Odpověz
Ahoj holky, jen potřebuju rychlou radu od holek, co máte bumbleride, dá se přidělat nánožník nějak ke sporťáku? Už jsme konečně dali ty vložné tašky pryč. Když mají deku, tak jim docela sjíždí, tak jsem myslela, dávat nánožník, ale nevím, jestli třeba nejde jen k té vložce se zipem, tu my tam teď ještě nemáme.
19. srp 2010 v 19:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.