• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@sweethy Ten nánožník bohužel jde přidělat jen k té podložce teplý :frowning2: Takže budete asi muset vystačit s dekama, já jim ty deky složím a dám aby to měly i pod nožičkama a drží to tam pěkně
19. srp 2010 ve 21:27  • Odpověz
@lucy82 aha, já si říkala, jestli tam není nějaký fígl, tak holt budem muset deku pořádně omotat. Asi se moc vrtí, ale jednou už jsem deku dokonce i ztratila a vracela se pro ní asi 100m :sweat_smile: Tak to nemají úplně vychytané :angry:
19. srp 2010 ve 21:49  • Odpověz
Tobik se nam dnes odpo prevalil ze zadicek na brisko a uz to nejmene 10x zopakoval a rovnou i v postylce :slight_smile: Takze se mam na co brzska rana tesit :grinning: Vcera se tam skoro dostal a dneska si hrali na dece na zemi, odesla jsem do koupelny umyt lzicky, vratim se a byl na brisku. Takze jsem jeho poprve nevidela, ale pak mi to rad zase predvedl. Bryasek se take usilovne snazi, uz uz tam skoro je, budu pozorovat brasku a zkusim ho navest.
Kazdy je tedy napred v necem jinem, Tobik v toceni a paseni, Bryasek zase v pouzivani a koordinaci rucicek.

@j.cien - Marti, zkusim stahnout par fotek kluku na balone a dat je sem. Dulezite je mit balon mirne povyfoukly, spuntem dolu, pres nej hodit treba plinu, dat kocicku briskem na prostredek balonu, zadicky k sobe, drzet za zadecek a pripadne jistit rukou. Muzes si sednout na zem a mit balon mezi nohama. Cim vice jdes dopredu, tim je to pro ne tezsi, dozadu lehci, jako bys je mela v naruci oprene o tvou hrud. Dobre je s nimi take pohybovat do stran, to ted mame za ukol my, uz si nepamatuju proc presne. U toho s nimi muzes pohupovat, jakoby trosinku driblovat, maji to radi a uklidnuje je to. Dulezite je, aby meli nejakou stimulaci pred sebou, nejlepsi je sednout si s micem pred vetsi zrcadlo, to miluji, uplne vidis, jak zvedavosti natahuji krcky :slight_smile: Nebo kdyz to delas v pokoji bez zrcadla, posad pred mic manzela nebo nekoho jineho a at dela na ne dela opicky.

Jeste tu muzu napsat par stimulacnich cviku, co delame, jsou zabavne a kluci se velkou rychlosti zlepsili.
Kdyz je budete davat na brisko na paseni koniku, tak vzdycky ze zadicek, ne je tam pasivne polozit. Kdyz jsou na zadickach, tak jim upazit rucicku ven a pres tu je otacet za zadecek. Mozna jim ze zacatku budete muset pomahat s rucickama, ktere si zapomenou pod sebou. Pozdeji uz si je maji vytahovat sami. Meli by mit polohu na loktech, jakoby si cetli knizku. Pokrokem je, pokud se rucickou treba dotknou obliceje, aniz by hlavicku sklonili, ale naopak sli s rucickou nahoru. Z briska je zase zpet otocit na zadicka.

Kdyz lezi, muzete stimulovat otaceni do stran a meli by do toho smeru natahovat rucicku, pokud ne, tak jim pomozte, oni si to tak osvoji. Aby se casem zacali natahovat za hrackami do vsech stran.

Pokud maji zatate pesticky, muzete jim prstiky rozplest tak, ze jim budete stimulovat rucicku vrnici hrackou (takove ty natahovaci, co chvilicku bzuci a trepou se u toho). Tu vrnici hracku jim date nahoru na rucicku (opak dlane) a meli by pesticku zacit otevirat, pak jim do otevrene rucicky zase date tu vrnici hracku, aby zacali vnimat. Tobikovi to velice rychle pomohlo.
Do otevrene dlane jim davejte ruzne materialy a povrchy, pry je tam plno nervovych zakonceni a stimuluje to pro poznavani a pouzivani rucicky. Davam jim tam treba suchy zip, sustivy obal, samet, ruzne latky, igelit atd. Samozrejme pod dozorem, aby si to nesoupli do pusinky. Pusinka je takova jejich treti rucicka, proto si tam strkaji veci, aby si je pusinkou osahali.

Davat jim otevrene rucicky dlani na zvednuta kolinka (kdyz maji skrcene nozicky nahoru, pokud je maji trochu hadrove pokrcene do stran, tak jim pomoci), aby se vycentrovalo drzeni telicka. Casem si sva kolinka zacnou uvedomovat sami a davat si na ne rucicky, my uz to delame :slight_smile:

Kluci opravdu udelali velky pokrok a urcite nam ta cviceni pomohla. Je to i zabava, zadne nasili.
19. srp 2010 ve 21:49  • Odpověz
@balina - Bali, nikdy nevis, treba te to chytne a jeste sveho pritele predbehnes a on si bude fotak pujcovat od tebe :wink: :grinning:

@j.cien - a mas nejake tuseni, proc Teunka v noci tak place? Nepomuze si ji vzit k sobe do postele? Nebo to radsi delat nechces? Ja si je k sobe nekdy rano soupnu, kdyz se probudi brzo a nespi. Nechci, aby vzbudili brasku. Vetsinou se zklidni a pak i usnou, nekdy drive nekdy pozdeji. A neprijde mi, ze by si na to zvykali. Vecer usinaji ve sve postylce bez problemu, pres den jak kdy, ale za to muze casto prave nevyspalost ci unava a pak nemuzou zabrat.
Nespi Tea pres den hodne, ze treba pak v noci nemuze spat?

A jeste par odkazu k tem uvazum satku - ruzne navody s fotkama, rady, odpovedi atd.
My snad uz brzo poridime ty nositka, tedy nejdrive jen pronajmeme na zkousku.
http://www.salatky.cz/index.php?substranka=3u2
http://www.salatky.cz/index.php?substranka=3
http://www.salatky.cz/index.php?substranka=nejcastejsi-otazky-k-noseni-deti-v-satku

http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/1
http://www.babysatky.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=21&Itemid=6
http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy/

Nebo se muzes poptat na teto diskuzi
http://www.nosenideti.cz/china.php
19. srp 2010 ve 22:13  • Odpověz
@sweety ja jsem do kočárku nechala ušít vložky a holky teď vůbec nekloužou. Ohromně se mi ten kočár vylepšil a bylo to za pár kaček :wink:
20. srp 2010 v 08:19  • Odpověz
Holky, tak kdepak jste všechny dneska? My máme konečně první zoubek, to jsme se ale načekali! :slight_smile:))... Ve středu na mě vykoukl u Elenky a Anička tam má takové hrbolky, tak to taky vypadá, že tam něco bude...
20. srp 2010 v 10:36  • Odpověz
@balina jé, to je fajn nápad. Kde jsi je nechala šít, jestli se můžu zeptat? A je to moc pěkný vzor, úplně to ten kočárek rozzářilo :wink:
@hanula83 gratuluju k zoubku, takže budou nové šaty? :wink: Já jsem si zrovna dneska říkala, jestli je v pořádku, že myy ještě zoubky nemáme, tak jsem už klidná :sweat_smile:
20. srp 2010 v 10:56  • Odpověz
@sweethy No kéžby byly nové šaty, ale na to se u nás nehraje :unamused: ... takže asi nic. Já jakmile jsem je přestala očekávat, tak se konečně ten první zoubek objevil. Já sama jsem měla prý první zub kolem roku, tak jsem myslela, že holky to budou taky tak mít...
20. srp 2010 v 11:00  • Odpověz
U nas vstavacka v 5 a pak uz se nespalo kvuli zoubkum. Uz je to takhle intenzivne tyden, at mi nikdo nerika, ze budeme takhle trpet jeste dlouho, gely na nas vubec nezabiraji, davam ten homeo cipek, ale nepusobi moc dlouho. Nurofen se jim bojim davat takhle dlouho. Navic nemame teploty, jen jsme deeeesne umrceni, u niceho nevydrzime, spatne spime a snedli bychom si pesticky.

@balina - Bali, kolik stoji ta vlozka a kdyz pani reknu, ze je to na dvojceci Bumble, tak bude vedet? A je to prijemny matros?
Mne se samozrejme nejvice libi jeji latky pro holky, kterych je tam vetsina.
20. srp 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahoj maminy,
jdu na radu. Jak často sterilizujete lahvičky a dudlíky? Jsem asi nemocná, ale sterilizuji po každém použití, takže vlastně pořád. A co dudánky? Máme je připravené pohotovostně v postýlce, ale holky o ně moc nestojí, ale přesto občas dudnou a ty sterilizuji jednou za několik dnů. Říkám si, že mám přece jen nedonošeňata, ale zase nevím, zda je dobré to přehánět, aby pak naopak nebyly příliš choulostivé a náchylné.
20. srp 2010 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz
@vlckulka
Já jsem to sterilizovala taky po každém umytí a doteď to dělám, když si třeba v těch flaškách nechávám čaj, tak mám z toho takový lepší pocit, že není tak kontaminovaný bakteriema a můžu ho tak uskladnit. Neboj, jak si začnou cpát do pusy všechno možné, tak se "zocelí".
20. srp 2010 v 11:56  • Odpověz
@vlckulka - ja tedy sterilizuju flasticky po kazdem pouziti a umyti, nejak divne mi to neprijde, jako kdyz umeju talir po jidle, tak lahvicku umeju a vysterilizuju po pouziti. Dudliky tedy sterilizuju priblizne kazdy den, nedelam si ale carku, ktery kdy a jak moc byl pouzit, mame jich plno po cele domacnosti, takze kdyz neco sterilizuju, nasoupu tam i dudliky.

Na myti lahvicek mam moc rada prostredek od Farlinu, ma fajn pumpicku, kterou to hezky vstrikne do lahvicky a pekne peni, je to prirodni slozeni a hezky vse odmasti.
http://www.drogeriemartina.cz/detska-drogerie/detska-kosmetika/detske-oleje/farlin-prostredek-myci-500ml-detsky::1040028.html
20. srp 2010 ve 12:31  • Odpověz
Holky, já zrovna něco podobného stále řeším. Jak lahvičky sterilizujete? Já je teda jenom vymyju po každém použití a tím to hasne. Jednou za čas převařím v hrnci s trochou kyseliny citronové... no a jinak tak jednou za den nebo dva vymyju Jarem... Ale chci se zeptat, jak čistíte lahvičky od čaje? Mně to nejde štětkou, Jarem, vyvařením, prostě ničím. Stále tam ten čaj zůstává... A taky jak jsou dudle na flaších, tak tam zůstává to mléko, na to mi nepomáhá ani ten Jar, musím to šudlat tak dlouho, dokud to není pryč... není nějaký jednodušší způsob?
20. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz
A dudlíky umývám vlastně pořád. Holky je stále hází na zem, takže dudlíky jsou v téměř vařící vodě tak 5x denně.
20. srp 2010 ve 13:05  • Odpověz
:wink: @lita diky moc za rady i za odkaz na satkovani :wink: nasla jsem tam odpoved na sve otazky :slight_smile:
A ta moje Teinka...nevim,co to ted v noci ma ..chudatko moje..po kojeni proste nemuze usnout...pritom vecer usne krasne,to nakojim,odrihne si,polozim a hned spinka...a v noci katastrofa...nakojim,odrihnu,polozim..a uz zacne-zvuky,jako kdyz tlaci,cim dal hlasiteji,az pobrekava,vzteka se...je tak hlasita,ze mi zacne budit Miu..tak ji nosim,houpu ji v naruci na balonu...uklidni se,polozim ji a zacne nanovo :frowning2: Bojim se ji brat si do postele,ale nevim..asi to tak dopadne :confounded: Pres den spi malicko!!Po takovych 20minutovkach....max 2-3h pres den...a v noci max.6hod...to se mi zda strasne malo!!!Vsude se uvadi v tom veku cca 4-5h pres den a 11h v noci!!!A tomu i odpovida Mia.....
20. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
@sweethy pani je z MMB : darint@email.cz na MMB tuyen t. (darint)ID 243892 . Vložka stala 250 1 ks takže dohromady 549 včetně poštovného. Materiál je pevne jakoy režné plátno a přijemné nekousavé. Jen jsem se paní zeptala jestli je umí na Bumbl a hned mi poslala fotky příkladů. Těch vzorečků tam mají mraky a fakt krásné. Mrkněte. ..
20. srp 2010 v 17:14  • Odpověz
zas ahoj,když je manžel doma ani se nedostanu za PC,ted usnul tak to využiju :slight_smile: .Manžel byl dnes na sonu a má nejaký krvní zrazeniny v kolenu,v uterý jde k ortopédovy a to jsem zvedavá co se stím delá,jestli operace nebo co :confounded: :confused:
ostatní sme naštestí zdravý,starší holka si porád užíva dovolenou v tatrách,zítra dorazí domu,už se ji nemužu dočkat,sme ji koupili novej školský batoh takovej ten s disnejprinceznama a ozdobama,snila už rok že takovej dostane,tak ted meli slevu z 70€ (2000kč)na 19€(600kč) takže supr koupa za skvelí vysvečení,nato že byla od 2 let v čechách a ted jen 2 mesíce se učila ve škole slovenský jazyk mela samí jedničky a jednu 2 ze slovenčiny (za dva mesíce supr),tak už nemužu vydržet,ona se vždy hrozne teší a ječí radostí :slight_smile: :grinning:

@lita tak ja nevím co to delají za náplaste :frowning2: jen mučí deti :rolling_eyes: ,to ti vubec nezávidím tu apoteku doma,mi už naštestí jen jedny kapky do oka,už to vypadá supr v pondelí jdem zas na kontrolu tak uvidíme jak dopadneme

@zuzka72 hezkej kočárek ale ti malé kolečka a hladké kolečka by mne osobne vadili,beháme dost po hrbolatém terénu a i do lesa,ale je fakt moc hezkej,akurát mi prišla pláštenka do dešte od emitexu a perfektne sedí takže hurá i za dešte :wink:
20. srp 2010 v 19:17  • Odpověz
@beruska5 všák já ho nemám do lesa :grinning: , ale do Olomouce na brózdění :grinning: :grinning:
20. srp 2010 ve 20:04  •  4 děti  • Odpověz
ahojte,

tak já také už moc nevyvařuju flašky, umývám jen jarem a semtam to všechno hodím do mikrovlnky vyvařit. Stejně už všechno zkouší ochutnat, takže si myslím, že je to už zbytečné.........

Ted jsem měla jít na oslavu narozenin, ale nejdu nikam, nebot moje dvě dětičky asi tušili, že maminka chce prchnot a ne a ne usnout, drtila jsem jich od sedmi, nespali totiž od půl třetí :angry: . Manžel je v práci, babička už nachystaná, že bude hlídat...a já jsem tak akorát ralá do duchen...tož tak. Všem přeji hezkou a ničím nerušenou noc
:wink:
20. srp 2010 ve 21:03  • Odpověz
@irminka tak to znám, oni ty dětičky to snad nějak vycítí :wink:
20. srp 2010 ve 21:23  •  4 děti  • Odpověz
@j.cien - ty zvuky, jako kdyz kadi, dela i Tobik, kdyz ho boli zoubky. Vas asi zoubky ale nezlobi, vid. Jestli ji tedy netrapi neco jineho? Ale proc zrovna v noci a ne pak pres den. Nezkousela sis ji po tom kojeni vazit? Treba toho vyzbrunda moc a pak je ji tezko. Tomu by odpovidala ta skytavka, jak jsi tu minule psala. Nebo naopak malo a mrci hlady? To je jen domnenka. Kluci po delsim probuzeni sajou jak blazinci. Nebo se treba probuzenim hodne pocura a pak se ji nelibi byt v mokre plene - od toho byva take skytavka.

Snad ji toto obdobi brzy prejde, kluci si zase nekdy brzy rano zacnou pobrukovat a trnu, ze mi jeden druheho vzbudi, coz se take stane, mluvi i pres dudlika.

Kazdy ma jiny pristup k vychove, ja se brani do postele ze zacatku branila, ale beru si je tam jen kdyz se neco deje a ne pravidelne a ne na celou noc. Pri usinani jdou do sve postylky. Ne vzdy to zabere, kdyz jsou zcela proloupnuti, tak se tam vedle me proste mrcasi, ale stejne pak aspon ke konci usnou. A hlavne mi nebudi toho druheho. Pokud si prostudujes attachment parenting, tak se toho treba prestanes bat. Je to jako s nosenim, kdyz usedave placou.

Co se tyce spanku, tak Tobik je take obtizni spac, pres den mu to jde spatne, ale nekdy se mu podari tvrde vytuhnout, hlavne v kocare. Ale doma se casto budi a kdyz malo spi, tak je pak desne rozmrnkany a nemuze zabrat. Pak prave pomaha ho dat na mou postel do mekkeho polstare, dat dudu, chvilicku ho pohladit na celicku nad nosankem a vytuhne, ale chce to odchytit ten spravny moment. Prijde mi, ze nerad spinka na tvrdem. Bryan diky tomu, ze si cumla palec, tak se uspi sam i v rusnem prostredi.

@beruska5 - teda s tim manzelem to je naprd, to bude na nemocenske asi delsi dobu, vid. Jak to bude mit s praci?
Hlavne ze se ocicko uz hoji a vypada hezky a ze kapete uz jen jedny kapky. Ja si snad budu muset vyrobit plakat a nalepit si ho nad prebalovak, abych nezapomnela kdy co komu dat.
20. srp 2010 ve 21:35  • Odpověz
@irminka , @zuzka72 - to take znam, hlavne opak - kdyz se ma jit rano k doktorovi, tak zrovna vyspavaji jak spalek a musim je budit :slight_smile:
20. srp 2010 ve 21:37  • Odpověz
Holky, tohle sem musim hodit. Az nebudete vedet co s penezma, tak mrknete na tento odkaz, prodava se ve dvou odstinech, tak pro kazde ditko jeden :grinning: To je neskutecne, co uz se vsechno vyrabi pro decka a za kolik se to prodava. Jen je take dobre, ze ten samy produkt se na americkych webovkach prodava skoro za pulku! Ze by do toho pro Cechy sazely drahokamy? :sweat_smile:
http://www.eshopbaby.cz/katalog/sweetpeace-houpacka-graco-p3180

A treba ve Statech prodavaji takove "nezbytnosti" jako box na vlhcene ubrousky, ktery je udrzuje teple! Ten maji v zakladni nabidce. Zrejme dobre na noc, aby se deti nebudily.
20. srp 2010 ve 21:41  • Odpověz
@lita jj,nemyslim si,ze by tim Tea se mnou nejak chtela "manipulovat"jakoze by se domahala noseni atd...na to je opravdu malinkata..spise ji fakt neco trapi..ale je to na houbes,kdyz s ni pak operuju polovinu noci..nez znovu na par minut usne....a taky me stresuje to,ze nechci aby probudila i Miu...no je to boj! :wink:
Dnes pro zmenu sileny rev po koupani,kdyz jsem chtela nakojit ...Mia dostala primo zachvat...tak jsem ji rychle soupla do satku,nez Petr dokoupal Teu a behem par minut se ukldinila,rihla si!!poradne a pak se krasne napila....takze ono to rvani ma vzdy asi duvod :confounded:
Bobecci mali...nemaji to jednoduche,kdyz si neumi rict,co je to prave trapi....

Mejte vsichni poho nocku :dizzy_face: ja ficim uz zalehnout....kdo vi,jaka zase bude nase noc :confused:
20. srp 2010 ve 21:42  • Odpověz
@lita no krása ,to fakt nevedí co už vymyslet a ti prachy co za to chtejí vždyt to je hruza :frowning2: a to se najde hodne lidí co to koupí jako nutnost :rolling_eyes: :confused: a supr vec,to bude fakt asi tima drahokamama
ti teplý vlhčený obrousky tak dobrý :grinning: :grinning:
no vypadá to že manžílek bude dlouho doma,nejhorší je že má na smlouve minimálný mzdu takže i taková bude nemocenská,ach jo :confounded: on by nejradči jel hned do práce ale jsem mu rekla že je to blbost tak za pár dní nebo týdnu by skončil zas doma na pn-ke,tak v uterý budem vedet víc.Dostal ted akorát dobrou ponuku jezdit kamionem holandsko od zárí tak uvidíme jak dopadne noha,jezdil by sice na týdnovky ale lepší plat,jen to musí doléčit.
to ja sem si popsala každou krabičku s kapkama presním časem kdy kapat a stejne jsem to nekdy spletla

stím vyvarováním lahvý tak mi už vubec nevyvarujeme,tak asi do 9mesíce jsem to delala jednou vždy večer když šli spát a dudle jak se povedlo,ale ted je to fakt zbytečný,inač Samko je težkej závislák od dudlu,v puse má jeden v ruce Saškin a ak se zadarí tak i náhradní,nejsem nadšená ale radeji nech ho má,starší holce jsem sebrala dudana ve 2 mesících a cucala si prsty do 7 let v noci :rolling_eyes: :sweat_smile: .Ale tak v roku a pul začnem postupne omezovat.Krsná co bydlí v Torontu mi riká že v Kanade a Americe je uplne normální když i 5 leté deti jsou s dudlama a plenkama :confused: :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. srp 2010 v 09:19  • Odpověz
@j.cien - u nas take nekdy plac - na ruku - krkanec - klid, proste se sami jeste neumi zvednout a tlaci je to tam, tak nam to nejak sdelit musi. U nas jsou ted ee rana kvuli zoubkum, v noci pri kojeni kolem 11 jim soupam cipek a rano pak uz neucinkuje, takze jim to prichazi k sobe a boli je to.
Co Teunka, nebyla nejaka zmena minulou noc? Mesic se nam skoro zakulatil, v utery ma byt uplnek, takze uz ted to na ne muze pusobit.

@beruska5 - ajkote, s tou minimalni mzdou je naprd, manzel me sestry to ma take tak, dela v restauraci a tam je vsechno take na cerno. Manzel by si mel dat pozor, jako ridic musi mit nohy v poradku a kolena jsou nevyzpytatelna. Snad se z toho nejak do zari vylize, tak at se setri, aby byl rychle fit. To znamena, ze budes na vsechny 3 decka pres tyden uplne sama! To bude docela hukot. Bude pryc cely tyden a pak zase tyden doma nebo jak to bude mit?

Holky, koukala jsem u tehulek, ze Basina uz porodila a rovnou 3,5 kilove macicky!! To je opravdova rekordmanka, vzdyt takove vahy casto nemaji ani jedinacci :slight_smile:
21. srp 2010 ve 22:31  • Odpověz
fííííha teda Basina takový cvaldi má,to je asi fakt rekordmanka :grinning: :grinning:
@lita týden bude v čudu, prijede v pátek odpoledne nebo večer užije si sobotu a
a nedeli a v pondelí šupa spet,tak ho budem mít doma jen na víkendy :unamused:
a tvuj manžel co delá?tušim si psala že v kancelári asi neco s pc ale nejsem si jistá jestli si to psala ti že se ted prestehoval do kanceláre blíž a pritom je doma mín :confused: :wink:
s tou minimální mzdou je to na prd,rádi bychom i hypotéku na barák ale kto nám ji dá když máme 3 deti a min.mzdu?to že mu na učet chodí víc banku nezajíma je to svinstvo,i doduchodu se mu započte málo ale co má delat když to tak funguje u večiny zamestnavatelu :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. srp 2010 v 09:06  • Odpověz
Ahoj holky, konečně se hlásím po našem intenzívním kurzu plavání. Chodili jsme celý týden, půl hodiny dopoledne a půl hodiny odpoledne, potom masáže dětí a odpoledne i sauna. Vydrželi jsme jenom chvilinku, ale jsem ráda, že si zvyknou. V zimě můžeme celá rodinka vyrazit do Laa :slight_smile: .
Dám sem nějaké fotečky z potápění. Šli jsme pod vodu hned první den, kluci docela řvali (stejně jako všechny ostatní děti v kurzu :wink: ), ale ve čtvrtek se to zlomilo a vypadali dost spokojeně. To už křičeli jen při plavání na zádičkách, protože u toho se musí pořádně makat bříškem.
K tomu vyvařování. Já sterilizovla všechno po použití v pařáku v mikrovlnce. dudlíčky jednou za čas, jak mi přišli pod ruku. Od té doby, co se kutálí po celém bytě a při tom olizují podlahu a okusují puzle, nohy od hrazdičky i od stolu, nevyvařuji nic. Jednou za čas hračky (ne nohy od stolu) umyju jarem. Čistota je důležitá, ale nepřehánět (třeba hektolitry Sava vám zadělají akorát na slušnou alergii :slight_smile: ).
22. srp 2010 v 10:30  • Odpověz
@lita tu houpačku mají v OV v sambaby na prodejně, mě osobně se strašně líbila, když jsem ji viděla.
je ale fakt, že ty peníze bych za ni nedala
22. srp 2010 v 10:53  • Odpověz
@lita Tak asi je to uplnkem...ale dnesek byl cely den docela mizerny...holky 2x prorvaly kojeni a vubec se nenapily :frowning2: ..toz to jsem jeste nezazila...holt me stale neco prekvapuje kolem tech mych deticek :grinning: jen se modlim,at to prejde a at mame zase nejake normalni dny a noci :wink:
Mia ted po koupani zase chytla hysterak a odmitala se prisat :unamused: ,tak jsem ji ponosila v satku a behem 5min byl klid a uz sama hledala pusinkou a hned se pak pricucla a poradne se napucla.....No nemit ten satek,tak uz jsem asi v Opave....pac v tom jejim stavu zadne jine noseni nezabira.....
Uz se zase bojim,jaka bude noc....ale rozhodla jsem se,ze se tomu nebudu poddavat a nejak to proste jeste ty 2 mesice dobojuju s kojenim a pak se uvidi...jak zacnou neco vice jist...jestli to treba nebude lepsi....nebo horsi :grinning: :grinning: :grinning: OMG!
Dala jsem si frtana Jegermajstra a jdu chrnet :wink:

Mejte poho nocku vsichni :dizzy_face:
22. srp 2010 ve 20:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.