• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Ahojky holky, hlásím že Nelinka má konečně první zoubek :grinning: A ani jsem si nevšimla kdy vylezl, od 4 měsíce si dává pěsti do pusy, slintala a byla protivná, od 6 měsíce to měla šíleně dole nateklý a stále nic, tak jsem si myslela že konečně už a houbeles :grinning: Ve skoro desti měsících vylezl a to jsem si toho všimla že jsem jí dala do pusy broskev a měla větší kousek tak jsem jí ho chtěla ulomit a šáhla omylem do pusiny a on tam zoubek :grinning:

@j.cien Já vás všechny fakt strašně obdivuju že to s tím kojením vydržíte, jste fakt šikulky, ale já po takovýhle hysterákách byla zralá na blázinec a moje slabé nervy nevydržely a dala jsem jim flašku. Fakt jsi jednička i Lita že to po těch problémech takhle zvládáte. Já to vzdala ve 4,5 měsících ale na noc jsme dávály Sunar od 4 týdne abych se vyspala a taky proto že jsem neměla nervy na večerní šílené záchvaty pláče a řevu :sweat_smile:

Teda jo Bassina měla teda rekordní dvojčata to se jen tak nevídí, gratuluji :slight_smile:

Jo a s tím vyvařováním, nevyvařuji stejně jako @yorinkay, od té doby co začaly lozit po bytě, cucat si ruce, které jsou věčně na zemi tak jsem přestala vyvařovat, dudle jen pod vodou umyju, flašky projedu večer jarem a dál na to prdím. Navíc ty flašky bez BPA což my máme by neměly přijít do styku s vařící vodou. Takže já už nepřevařuji a ani už nekupujeme kojeneckou vodu, máme z vodovodu vodu dobrou u nás tak jen převařím.
22. srp 2010 ve 21:16  • Odpověz
Ahoj holky, konečně jsem se dostala zase na net...
Minulý týden jsme byli na RHB, pokaždé tam jedu se strachem, co zase bude špatně a co se jí nebude líbit. A představte si - ona byla úplně nadšená, strašně nás chválila, jaký jsme udělali obrovský pokrok!!! :slight_smile:
Honzík už leze, takže až se rozleze pořádně, můžeme přestat s cvičením!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: Jen se budeme kutálet na míči, víceméně preventivně. Daneček je taky šikulka, už se taky začíná zvedat na čtyři. Takže trénujeme lezení, kutálíme se na overbalu a na velkém míči, má jeden posilovací cvik a hlavně - už žádná vojtovka!!! :wink: :grinning: :slight_smile:
No řeknu vám, zářila jsem jako sluníčko, to byl prima den :wink:

Ale abych to zase neměla tak úplně jednoduché, tak druhý den dostali kluci pořádný průjem, takže jsme brali Smectu, zdvojnásobili dávku laktobacílků a nasadili jsme dietu. Už jsou OK.

Jinak já teda flašky ještě vyvařuju, ale už ne po každém použití, ale tak objednou. A Lucy, lahve bez BPA naopak do styku s vařící vodou přijít můžou!
23. srp 2010 v 09:33  • Odpověz
@lucy82 neni co obdivovat!Nekdo krmi flaskou a nekdo prsama :wink: :slight_smile: Ja jsem strasne moc chtela kojit,takze jsem si t nejak vybojovala..a ted uz jen pokracuju..nekdy je to sice horor,kdyz mleko tece a ony se vztekaji a nechteji pit...ale to by se mozna u flasky vztekaly stejne...Spise se bojim,ja budou potom papat,az najedeme na prikrmy v tech 6mesicich...to jsem zvedava,to bude teprv asi boj :grinning:
@darling007 Tak to je parada,ze jste byli pochvaleni a hlavne,ze se to tak moc zlepsilo,ze uz nebude treba pokacovat ve Vojtovi! :wink: :slight_smile:

Kde jste vsecky?????????????????????????????????????????
Toz piste,co mate noveho a jak se maji vasi bobinci a bobinky :wink: !
23. srp 2010 ve 20:19  • Odpověz
J.Cien - děkujeme! Strašně jsem si oddechla, ten Vojta byl fakt náročnej, hlavně na psychiku :frowning2:
Taky koukám, kde všechny jste celý den???
23. srp 2010 ve 20:39  • Odpověz
@darling007 jj,to verim..nas to asi take nemine s Teou...jeste uvidime,co rekne neurolog...a bojim se,jak to zvladnu cvicit..ale kdyz to bude treba,tak budu muset :wink:

Jsem nejaka hotova,jdu do pelechu,preji vsem poho nocku :dizzy_face:
23. srp 2010 ve 20:47  • Odpověz
@j.cien Zvládneš to, neboj! Ale je to náročné, člověk se musí odpoutat od myšlenky, že "ubližuje vlastním dětem" - ono je to nebolí, jen je jim to nepříjemné, že je držíš v té určité poloze, ale řev je to teda příšerný :cry: Už jsem to kolikrát chtěla vzdát, ale nakonec jsme to zvládli, dělám to přece pro ty broučky a pro jejich zdraví... Ale je to boj.
Dobrou noc!
23. srp 2010 ve 21:43  • Odpověz
Dobré ránko maminky, děvčata, ženy a soudružky!
U nás byla celá noc děštivá a teď taky prší, což vůbec není špatné, protože se děckám dobe spí. Naštěstí se ta angínová příšerná situace uklidnila a vše se vrátilo víceméně k normálu. Akorát jsme včera namontovali takovou tu bezpečností zábranu s brankou do dveří, protože holky se nedají nikde udržet a nejlépe by jim vyhovovalo lašovat po celém baráku. Už umí zdolávat deseticentimetrový stupínek tam i zpět, ale mám vážné obavy, že by si o něj jednoho krásného dne rozsekly bradu. Takže jsme dali tu zábranu do pokojíčkových dveří, abych na ně viděla, šel jim tam chládek a nevyvěraly stále z té místnosti. Už je dnes vidím, jak budou klečet u té branky jak vězni za mřížema a řvat a pouštět slzičky.

@darling007
To je výborné, kluci jsou moc šikovní a maminka taky, protože ta je krásně zvládá i s tím cvičením. Alespoň že jsou fakt vidět pokroky a zbavíte se toho - moc Vám to přeju.

@j.cien
Taky si pochvalu zasloužíš - i když s flaškou to byl taky někdy boj, tak přece jenom s ním může bojovat i někdo jiný než maminka, což u kojení teda moc dobře nejde.

@lucy82
Lucy, gratulace k prvnímu zubákovi, u nás je stav 8 a 6 a všady kolem sa jim to pod dásní bělá. Už se těším, jak se dokopeme k těm stoličkám.

Jinak teda Basina má váhy jako blázen. Teoreticky to krásně odpovídá těm týdnům a není to nic zvláštního, ale prakticky - ta musela mít pupek až za oceán, to si nedovedu představit, 7 kg dětí, 2 placky, cosi vody. Klobouk dolů před maminkou, prptože to muselo být ke konci příšernost nosit a fungovat. Fakt smekám.
24. srp 2010 v 07:03  • Odpověz
ahojky holky,

jdu si jen pro radu, máme půlroční dvojčátka a chtěla jsem se zeptat... jak to řešíte s návštěvou doktorů? resp. jde mi o to, kdo s vámi jezdí jako doprovod? pokud manžel, tak jak se na to dívají u něj v práci a zda mu dávají na to normálně propustku či si musí brát dovolenou?

Díky
24. srp 2010 v 08:38  • Odpověz
@miluse S námi jezdí k doktoru vždy babička, teda moje mamina - taťka pracuje v zahraničí a stejně teda nevím, on tak nějak vůbec moc nefunguje, takže i kdyby byl doma... :frowning2: :cry:
Jinak babi si bere vždycky půl dne dovolené, když musíme do Plzně, když jdeme tady doma, tak si to jen v práci "domluví" - propustky si nebere.
24. srp 2010 v 08:43  • Odpověz
@miluse
Milu, s námi chodí taťka a bere si propustku nebo si to nadpracuje - má pružnou pracovní dobu, takže to není zas takový problém, ale aby nemusel, tak normálně propustka a doktor to orazí jako doprovod dítěte k lékaři. Sam. se snažíme doktorovat i mimo pracovní dobu - hlavně, když potřebuju já, tak tatínek musí hlídat, takže co se dá odpoledne a co se nedá, tak hned brzy ráno. Také se dá např. do poradny domluvit s doktorem, pokud má ordinačku odpoledne, tak aby vás bral odpoledne - aby tatínek nemusel zpátky do práce. náš tatínek pracuje ve městě, takže vždy jen dofrčí před středisko, pomůže s holkama (je to v patře a musí se po schodech, kočárek nechat dole, takže sama nemám šanci) a pak zas jede do práce.
24. srp 2010 v 08:53  • Odpověz
@sarri... my právě máme i spešl. doktori v krajském městě, v místě bydliště do poradny většinou s námi chodí taky babička. Jsem taky právě myslela,že by si to bral jako doprovod, jen v zákoně je, že může pouze jeden z rodičů, čehož se tak nějak chytli jak u něj v práci tak i trošku on. No nějak to pořešíme. Zítra s námi jede strejda a pak máme další vyšetření až v říjnu, tak se do té doby uvidí. Holky díky za odpovědi.

Jinak sarri s obvoďákem jsme na tom stejně, taky má ordinaci v patře a sama nemám šanci, možná až kluci budou běhat, tak to bude jiný :sweat_smile:
24. srp 2010 v 09:15  • Odpověz
@miluse
Tak u manžela naštěstí nikdo neřeší, kolik nás děti doprovází, ale vlastně doprovází jeden rodič jedno dítě. Si můžou zkusit jít s dvoma miminama k doktorovi, chytráci. Jenom vypravit se tam na nějaký čas je na pos... - u nás zásadně holky nechtěly jíst, než jsme vyšly a pak vřískaly hlady. My babičky máme 70 km daleko, takže si musíme vystačit a jinak to hold nejde. Manžel má teda hodně hodin navíc, takže i tak by to bylo ok, ale dovolenou plýtvat kvůli doktorům by se mi nechtělo.
24. srp 2010 v 09:34  • Odpověz
Ahojte holky, tak my máme u Elenky druhý zoubek, valí se v těsném zákrytu za tím prvním :wink:... Anička už si sedá jakoby se nechumelilo, tak jen čekám, kdy začne stoupat jako Ela. Ta už se drží u stání jen jednou rukou jako frajírek :slight_smile:))... Jinak dnes prší, tak jdem s manžou holkám trochu zase pohnout s pokojíkem, ať ho mají zase o kousek víc hotovej...
24. srp 2010 v 11:02  • Odpověz
Šla jsem dnes opět pěšky a bosky v dešti ----6měsíční prohlídka Petr 8500/72cm, Lukáš 7490/71cm.
24. srp 2010 v 11:15  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 A proč se neobuješ? :slight_smile:)) ... to jsou teda macíci, hlavně Peťa.. a poslední bodanec byl?
24. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
Fuuuuuj, my jsme dneska extra neprijemny a urvany :frowning2: Jak se to dela, ze se jen tak najednou najde zub? My trpime uz pres 2 tydny a vysledek zatim vykoukly kousicek zoubku na obou stranach u obou kluku, ale citim jich tam klubat se az 6. K tomu tak ob kojeni se porad odpojuji a krouti, jak je to boli, dneska me Bryan desne pokousal a nechtel pustit, jak silou drzel papulku sevrenou. Dnesek je zase na palici :confounded:
Pediatra je na dovolene a ja nevim, zda nenasadit vyssi kalibr Nurofen, ale to bychom ted potrebovali kazdy den a toho se bojim. Ani Mundisal gel nepomaha, a to ma byt silnejsi nez Calgel.
Ale jsou to sikulky, uz se oba prekuluji ze zadicek na brisko sami :slight_smile:
24. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz
@lita ju,tak to jste fakticy sikulove-s tim prekulovanim!!A zubiska ohavne..to vam teda davaji zabrat :frowning2: uz aby byly venku!T se mame teda na co tesit :confounded:
HOlkam se zatim neklube nic,ale protivne jsou dnes obe o 106 :angry: a zitra jdeme na prvni ockovando+nausnice=to bude masakr :frowning2:
24. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz
@lita a co homeopatika,nezabiraji nebo jste nezkusili??
24. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz
@lita
Lituš, a mají horečku? Zuby jsou otravné, holky byly taky hrozně protivné a to nás to nejhorší teprve čeká. Bohužel nic neporadím, než si sehnat babičky, tety, tatínky, strejdy a chovat - to jediné u nás zabralo. Ale neboj, měla jsem taky nervy jako špagátky, neb jak se položila, tak řvaní. U nás zuby rostou naštěstí na střídačku.

Mužská smrtelná nemoc na 7............rýmečka
24. srp 2010 ve 14:07  • Odpověz
@j.cien
Neboj, u nás se píchaly náušnice úplně v poho a očkování taky. Ani neřvaly (teda jako dlouho, jenom výkřik, řev, cucek, do náruče a klid). Nepříjemná je horečka, pokud se teda dostaví, u nás jednou v poho a dvakrát teplota, ale na druhou stranu, to byly zas holky ospalé a do rána to odeznělo.
24. srp 2010 ve 14:09  • Odpověz
@j.cien - ani homeo, zkousela jsem jak tu chamomilu, tak i phytolaccu a nic. Viburcol, mam pocit, ze pres den nepomaha. Je to vycerpavajici, chudinky vzdycky pak odpadnou. Bryan jeci uz od rana, Tobik nezustava pozadu. Prujmy ani horecky nas netrapi, tedy aspon zatim.
Jee, tak to budu drzt palecky, at vas to nesebere. Ale zase budoete mit doma paradnice :wink: A babicky muzou zacit nakupovat nausnicky :grinning:

@lucy82 - jsem stejneho nazoru jako j.cien, urcite bychom na tom byli stejne i s flaskou. Jak pri kolikach, tak i ted pri zoubkach. Ty sis take uzila sveho, hlavne s tim nespinkanim, si pamatuju, je to uz u vas lepsi?
24. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@sarri - prave ze horecku nemaji, ale omrzelci jsou tedy obrovsky, jestli je to zvlaste dneska ti uplnkem, fakt nevim. Ale trapi nas to uz dobre 2 tydny.
Ted letim na gyndu na prohlidku, tak bude tatinek sam hlidat, docela ho lituju, snad se trochu osazenstvo zklidni. A ja se tesim do metra, jak budu jen zirat do nedohledna a uzivat si rozcuch od vetru na eskalatorech, tak malo uz mi staci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
Špagety
Jeden ženatý doktor měl jednou milostnou aféru se svou blonďatou sestřičkou, která mu zanedlouho řekla, že je s ním těhotná. Doktor nechtěl, aby se o tom dozvěděla jeho žena a tak dal sestřičce velkou sumu peněz, aby odjela do Itálie a tam porodila dítě.

Sestřička se zeptala:
"Jak Vám mám dát vědět, že se dítě narodilo?"

Doktor jí odpověděl:
"Pošlete mi jen pohlednici a na zadní stranu napište "Špagety."Postarám se o všechny výdaje."

Sestřička vzala peníze a odletěla do Itále.

Po šesti měsících telefonuje doktorova žena do ordinace a povídá:
"Drahý, v dnešní poště jsi dostal velmi zváštní pohlednici z Itálie, které vůbec nerozumím!"

Když přišel doktor domů a přečetl si pohlednici, zhroutil se na podlahu se srdečním záchvatem. Záchranka ho rychle odvezla do nemocince. Jeden z lékařů se ptá manželky, zda neví, co mohlo způsobit manželův záchvat.

Manželka vzala pohlednici a přečetla:
"Špagety, Špagety, Špagety, Špagety - dvakrát s párkem a masovými kuličkami a dvakrát bez."
24. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz
@sarri tak kez bychom to zvladli tak krasne jako vy :wink:
@lita tak to je deprimujici,ze jim nejde nicim pomoct...bobeckum malickym...hnusne zubiska!!! :angry: a noseni v satku nepomaha??ale co z toho,kdyz clovek muze nosit jen jednoho...a druhy place...vid?Ach jo...uz aby to bylo za vama!
A presne si umim predstavit,jak uklidnuji je potom na par minut hluk zivota v metru :wink: :grinning: :grinning:
Casto myslim na Petku nevim presne jeji nick,ale jak je s dvojcatky sama....to teda smekam,to bych ja nezvladla... :pensive: Manzel mi hodne pomaha a i tak je to dost mazec..nejhorsi jsou rana,kdy musim presvedcit svuj zoufale nevyspany mozek,ze musi zacit fungovat! :grinning: :grinning:
24. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
@sarri :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to je 100 bodu :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2010 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Tak u nás neprší, svítí občas sluníčko.... a je příjemně. Jsem vás dlouho zanedbávala, budu se muset polepšit.

@darling007 Velká gratulace ke kontrole a hlavně že už nemusíte cvičit vojtovku.

@lita Jejda, 6 zoubků najednou? Chudáčci malinkatí :frowning2:

Na kontroly taky musím chodit s někým, záleží jestli je manža v práci postradatelný. U doktorky se musí kočár vynést, není tam nájezd,... to by mi vždycky trefilo.
24. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz
24. srp 2010 v 15:13  • Odpověz
@j.cien Jak ti princezny v noci spinkají?
24. srp 2010 v 15:14  • Odpověz
@hanula83 bosky v dešti a bez deštníku je super, ještě tak nahá, ale to mohu jen na dvoře :wink: ne,nebodanec už byl minulý měsíc :wink:
24. srp 2010 v 16:03  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka.o jak kdy...ale posledni dobou je to des bes :confounded: Mia chce sice pit 2-3x za noc..ale hned je hotova a hned usne...jenze Tea kolikrat mezi kojenima vubec neusne..krouti se,nahlas tlaci az place...takze nespime obe :unamused: a nekdy ji musim chovat v obyvaku,aby neprobudila Miu....a zacala ted silene vyvadet u kojeni....jakoby cucne a hned rve a to silene,primo hysterak a tecou ji slzy jako hrachy..takze utesuji...pak odpadne a v polospanku ji teprve v leze muzu solo nakojit....takze tandem ted nehrozi...coz me stoji more casu a dny se toci jen v kojeni a rvani...
24. srp 2010 v 16:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.