• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@j.cien Elinka to teď měla taky. Sice ne s prsem, ale s flaškou. Kroutí se, vyvádí jak vzteklej čertík, řve, flašku vyplivává, pak jí zase chce.... já to teda přisuzovala tomu campylobakteru.
To je naprd, že se nevyspíš.... Eli počas té nemoci vstávala 1x, někdy i 2x, Davídek vydrží celou noc. Teď se to u E ustálilo na 1x, dneska dokonce překvapila a od 22,30 (kdy papala) vydržela do baštění 7,00. Super. I když tedy můj spánkový dluh se nedá jednou nocí dospat :grinning:
24. srp 2010 v 16:53  • Odpověz
@j.cien A jak to máte s očkováním? Nám pořád vyhnisává vpich po TBC, tak na očko ( možná) jdemem 1.9.
24. srp 2010 v 16:54  • Odpověz
@zuzka.o jdeme zitra..+ nausnice..
24. srp 2010 v 16:59  • Odpověz
Zdravim, tak se neopiju!!!! Verunka ma zase sadry!!! A malem jsem tam dala doktorovi pres hubu, mlady a drzy, no idiot!!!! :angry: Nechal nas dve hodiny cekat, a mel blbe kecy!!! Jestli v pondeli bude zase tak drzy, tak prisaham, ze po nem skocim!!! Nase Mudr ma dovcu!!!

No co me ale potesilo, tak jsme dnes udelali super kup!!! Beba 1HA 900 g jen za 398 kc a to v lekarne no nekupte to!!!! :grinning:
24. srp 2010 v 18:44  • Odpověz
@j.cien ty jo, ted mi to doslo, kdo vlastne picha usi??? Pediatr??? Ja nemam silu jim to pichnout!!!!
24. srp 2010 v 18:45  • Odpověz
@monika.tdm pediatr nebo na ORL :wink:
24. srp 2010 v 18:51  • Odpověz
@monika.tdm bobecek Verunka s tema sadrama!!Ta musi byt trpeliva,beruska mala,ze to tak musi snaset...a to je tedy vrchol,nechat vas cekat a jeste mit blbe kecy :angry:
24. srp 2010 v 18:52  • Odpověz
@j.cien Dik!!! ja uz jsem usi pichala ale svym holkam to nedokazu na to nemam!!! :sweat_smile:
24. srp 2010 ve 20:22  • Odpověz
@monika.tdm jj,ty jsi jak moje segra :grinning: :grinning: ted jsem ji prosila,at to holkam pichne-ona je Mudr-a pry,ze se boji! :grinning: :grinning: :grinning: mohla jsem usetrit 400.- :wink: :grinning:

Holky dobrou vam vsem i vsem mimuskam :dizzy_face:
24. srp 2010 ve 20:32  • Odpověz
ahojte,

s těma zubama je to děs běs, my už máme 2 a 1, posraní jsme opět a zase, tak čekám co bude, komu přibude další.

@zuzka72 : s tím chozením naboso to také znám, lépe se utíká,že? Já jsem tak minulý týden valila v sandálech, ale strašně se to klouzalo, tak jsem hodila boty do kočáru a valila s kluky domů.....No nadšení bylo veliké, řehotu na celou uličku :wink:

@sarri: vtípek vynikající...takový ze života :slight_smile:

Holky, jak vám detinky spinkají? Moji hoši jsou spát tak kolem 20:00, vzbudí se kolem 04 na mlíčko, hned usnou a spí tak do 07-07:30........ kolem 09:00 jdou spinkat, spí tak 1,5 , potom jdou kolem 13:00 a spí také tak 1,5 hodiny a potom jsou vzhůru až do večera..je to fuška je zabavit :sweat_smile:
24. srp 2010 ve 20:41  • Odpověz
@irminka
Irmi, u nás se jde spát taky kol. 20h, budí se kol. 6 na mléko a zrovna teď si ještě chrupnou tak do 8 - (no minulý týden jsme trdlovaly od šesti), pak je dávám až po obědě kol. 13h a to si dají 2-3 hodinky spánku, ale dost záleží na počasí, když už v 6 pálilo slunko, tak se jim spat nechtělo, teď je docela dobře, tak si ještě chrupnou. oufám, že jak se ozimí, tak budou pěkně ve tmě ještě chrupat.
24. srp 2010 ve 20:57  • Odpověz
@darling007 jééé já myslela lahvičky s BPA, jsem trdlo, nějak to po sobě už nemám sílu číst :sweat_smile:

@lita nu holky my už od 7 měsíce spinkají naštěstí celou noc bez buzení na mlíčko :slight_smile:
A teda s těmi zuby vám to nezávidím, chduáčci malý, už si tolik vytrpěly s refluxem a teď zase zoubky
A :frowning2: Nelinka už má i druhý zoubek a naprosto v pohodě, akorát vystrkuje pořád jazyk ale je happy, žádná protivoza nic, tuk tuk:wink:

A teď mi táta bude posílat pro holky plno hraček z USA, samý hrací, mluvící blbůstky asi za 9 těchto věcí plus dudlíky a lahvičky s pitíčkem zaplatil 100 dolarů :confused: :confused: Tady by tolik stály dvě věci :angry: :angry:

@monika.tdm chudinka malá, ach jo to je trápení, držím palečky ať má nožky co nejdříve v pořádku :wink: A jinak s naušničkama my je nechaly nastřelit a super, chvilku si poplakaly ale nehnisalo to, nekrvácelo :wink:

@irminka tak u nás se jde spát kol 20h a spíme tak do půl osmé až osmé, dneska jsme vstávaly až o půl deváté :sweat_smile: Tak pak dostanou mlíčko a pak kolem jedenáctý jdeme ven, to my spí většinou tak hodinu v kočáře, jak kdy, někdy jen půl, a pak kolem 14 hod jdou do postýlky a spinkají tak 1h-1,5h. Nelinka by vydržela i spaní jen jednou denně a to po obědě, ale Sofinka ještě ne, takže počkáme na Sofinku a pak budou snad už chrupkat jen jednou denně :slight_smile:

24. srp 2010 ve 21:05  • Odpověz
@zuzka72 Jéé Zuzi, tak to já nahá nechodím ani doma - kdybych náhodou šla kolem zrcadla víš :slight_smile:)))))))))... :grinning: :grinning: ...
24. srp 2010 ve 21:29  • Odpověz
@monika.tdm Moni, tak to by po tobě snad nikdo nechtěl, abys ještě vlastním miminkům píchala uši!! :slight_smile:)))... My jsme to měly docela dobré, doktorka používá nastřelovačku, takže to bylo velice rychlé. A holky se spíš jen lekly a chvilku řvaly, ale dobry...

@j.cien A ty platíš u doktorky za píchnutí náušnic? Já platila čistě jen ty náušnice...

@sarri Vtípky velice dobré :slight_smile:))

U nás se teda zoubky zatím přecházejí jakoby nic... Elence vylézají dva najednou a nezdá se mi nějak protivnější... Ona je takovej flegmoš.

Tak u nás se poslední týden Anička uspávala v náručí u televize, prostě se jí nikdy nechtělo jít spát, tak jsem ji musela vzít a pak teprve usnula... no tak jsem tomu dnes učinila přítrž :wink:))... Holky jsme uložili do postýlek a já jsem si k nim lehla na zem na karimatku a dělala, že spím. No zázrak, obě jak mě viděly "spát", tak taky lehly a za chvíli vytuhly :slight_smile:...

Přidávám fotky, jak Anička už dnes krásně sama sedala... a taky foto nového koberce do dětského pokoje :wink:.. vybíral manža.
24. srp 2010 ve 21:39  • Odpověz
Blbne mi přidávání fotek....

24. srp 2010 ve 21:51  • Odpověz
@irminka jj, bosky je to nej :wink: jinak u nás se budí hoši tak kolem 6, pak do 7 si hrjí, pak jdou spát tak do půl 9, Pak spí kolem 11.30 a pak spí kolem 15.30, pak jdou po koupání v 18 a soí do t+ch 6 , ale oni jsou ještě malí, tak myslím, že se to změní a jíme v 6, 10.30, 13.30, 16.30 a 18 :wink:
@hanula83 já se zrcadlům vyhýbám,neboj :wink:

@monika.tdm DEBIL---ho liskni aji za mě hajzlika, když ho to nebaví, ať táhne k lopatě blbeček, ať se vžije do situace toho dítěte, nebo matky. Jsem se teda vytočila :frowning2:
24. srp 2010 ve 21:52  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83 jů vy u stojíte? Ty jo a lozí holky, sedí, nebo něco přeskočili, ti mojijsou lenoi až teď se tak nějak začínají točit, al nic moc :frowning2: To je krááááásnej koberec, kde ho mají? :wink:
24. srp 2010 ve 21:54  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, ty se nemusíš vyhýbat zrcadlům, tam nic nehrozí, u mě by se mohlo stát že v lepší případě naprasknou... :grinning: ... Jo jo, Elenka stojí už měsíc. U ní to mělo vše hrozně rychlý průběh. Nejdřív nedělala dlouho vůbec nic, ani otáčet se nechtěla. Pak kolem toho 6. - 7. měsíce se konečně začala otáčet naplno. Když jim bylo čerstvě 8 měsíců, tak si Ela v jeden týden sedla, stoupla a začala lézt... šílené. Anička začíná teď být to samo. Takže ono to může být ze dne na den a pak se nepřestaneš divit - jako já :wink:)... Koberec je z Prostějova, ale nevím přesně odkud, kupoval ho manža a už chrní. Akorát dnes říkal, že ho doprodávali, takže ho asi už nemají. Byla to velice výhodná koupě, je pěknej a metr čtvereční stál 149 Kč.

24. srp 2010 ve 22:09  • Odpověz
@zuzka72Ať ťa ještě netrefí, prosím ťa!!! :grinning:
24. srp 2010 ve 22:10  • Odpověz
@sarri - a kdyz mely kocicky po ockovani teplotu, dala jsi jim nejaky cipek? Nebylo by to moc chemie v jeden den? Nas to zatim v nejblizsi dobe neceka, v pulce zari pujdeme na krev a podle toho se uvidi. Pediatra by tu hexu nejspise chtela rozdelit do casti, aby to nebyl pro jejich telicka takovy napor, porad jim vychazi malo protilatek. Jsem rada, ze ma umirneny pristup, bojim se toho v USA, asi tam budu za exota, kdyz budu bojovat za co nejmirnejsi ockovani a hlavne jen jedno v jeden den. A kalmetizaci udelame pozdeji, pokud vubec, protoze se v USA (kupodivu - se divim, ze si to ty farmaceuticke giganty jeste nevyboxovaly) pro tubere neockuje.

Spagety jsou super, to by ho fakt asi museli omyvat :grinning:

@j.cien - my satek nakonec nemame, chtela jsem poridit, ale v tom kolotoci jsem ho ani nestihla poridit, ted bych rada konecne pronajala ta nositka, abychom videli, zda v nich kluci vydrzi a v USA je chci koupit na ebay, maji bud levna nova (ze zrusenych skladu ci firem) nebo jeste levnejsi z druhe ruky. Tam se jen bojim, zda nebudou nejak vytahana, ale tvari se bytelne. Pak takove nositko vychazi na nejakych 40 USD a nove tady 2.500 Kc, a ted se to jeste musi vynasobit 2.
V centru bylo narvano lidma! Proc ty lidi nevypadnou na dovolenou pryc? Ani nebylo tolik turistu. V c&a jsem koupila klukum bodycka za 75 Kc a ponozticky z bio bavlny, moc prijemne, nam uz jsou vsechny ponozky malinkate a zarezavaji se.

Petulka je fakt ikona, takhle prcky zvladat uplne sama od zacatku. Hlavne ty zacatky jsou zahul.
Ale i Darling je na to skoro sama, takze ta take sklizi muj obdiv, jeste navic musi s klouckama pravidelne cvicit, coz musi byt na palici, kdyz u toho placou, protoze pak je clovek zase musi nejakou chvili uklidnovat a muze pomalu znovu zacit dalsi kolecko.

O tech ranech mi povidej, tak desne se mi nechce z pelechu a ted se ty nase male treperendy budi kvuli zoubkum, nekdy je jeste uspim, ale dneska byl Bryan nekompromisni, nic nepomahalo. To ti ale mozek naskoci hodne rychle pri takovem jecaku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Teda ty tvoje posledni noci jsou tedy strasak, to je mi lito, ze se to takhle zvrhlo, snad se holcicky umoudri. Uvidis, treba to za par dni s ubyvajicim mesicem bude zase lepsi.

@zuzka.o - teda ty mas ale sikovna miminka, takhle krasne spinkat :wink: Az do rana! A jsou pak vyspinkani do ruzova, nejsou pak hlady a zizni sileni? Tak je to totiz u nas.
Ja ta nase kotatka jeste kolem 23:00 budim na kojeni a pak mi vydrzi do cca 5-5:30, ale pak jsou hlady uplne vztekli a pri prebalovani knuci netrpelivosti a ja trnu, aby neprobudili toho druheho.
Nas prave kvuli tomu hnisani po TBC nechteli kalmetizovat, protoze to pry u nedonosencu je skoro pravidlem a musi se odsouvat hexa, ktera je dulezitejsi. Ale jak jsem psala, zatim nemame ani jedno pigarko, a to uz nam je 5 mesicu.

@zuzka72 - bosky v desti by se mi take v dnesnim teplicku moc libilo, jenze ja se tady v Praze docela stitim, ted dest splachne vsechny ruzne chcanky a podobny hnus a v tom se mi moc lebedit nechce :sweat_smile:

@irminka , @sarri - teda vam lasecky luxusne spinkaji, jak jste je to naucily? U nas je tedy nejvetsi dira v rezimu to, ze zridkakdy usnou spolecne. Vetsinou je to tak, ze jeden se probudi a druhy prave usne.
Je na to spani dohromady pres den nejaky trik, rada, kouzlo ci zaklinadlo?
Na uspavani to pres den u nas moc neni, kdyz jsou vzbuzeni a nejevi znamky unavy, tak je neuspim, to si chteji povidat, hrat nebo nejnoveji se tocit na brisko.

@lucy82 - tak to je super, ze ti holcicky takhle krasne spinkaji, fakt si to po tech besnych nocech zaslouzis! Pamatuju si, jak jsi tu psala ty hruzne nocni story. Trochu mi to pripominalo nas ze zacatku a
desila jsem se, zda se to s nami nepotahne. A hle, vy ted takto krasne spinkate, uplne bez buzeni az do rozumneho rana, to jste tady na diskuzi asi nejlepsi :wink: Jako by ti to holky ted vracely za ten spankovy deficit anebo ho potrebuji dohnat samy :grinning:
Take u tebe bych se rada poptala, jak to delas se spanim pres den, das je do postylky, i kdyz se jim spat nechce? A pak je tam nechas osudu svemu nebo je uspavas ci jsou pravidelne ospale samy od sebe?
A jake pak hracky jste si objednaly? Ze bych si nekam napsala par tipu od tebe a pak si je proklepla, az budeme ve Statech.

@monika.tdm - s tou sadrou je to teda chudinka mala, takhle malinka a uz ji trapi. Vim, ze je to pro jeji dobro, ale stejne je to smutne. Sama vim, jak to je, kdyz jsme meli kluky osondickovane nebo kdyz byl Tobisek v nemocnici. Sice si to nebudou pamatovat, ale jde o ten moment prave ted, kdyz broucci trpi a clovek jim to nevysvetli.

@hanula83 - Hani, ten koberec je ale krasny! Z toho budou holcicky urcite unesene :wink:
Stejne jak nas ty zlobidylka malinkata nuti vymyslet nove triky jak na ne, clovek se nestaci divit, kolik kreativity se v nem bere :grinning: Prijde mi, ze my jako matky mame neskutecne vyvinuty pozorovaci talent. Vzdycky me prekvapi, jak si manzel urcitych veci ci ritualu nevsimne, ale je pravda, ze ja jsem s nimi skoro nepretrzite.
24. srp 2010 ve 22:24  • Odpověz
Kdyz uz tu jedou vtipy, tak tento se mi moc libil:

Nastoupí stařenka do autobusu a ptá se šoféra: Nechcete oříšky?
Ale ano, děkuji.
Druhý den to samé a šofér říká: Dejte si i vy!
Chlapče, já už nemůžu, já už nemám zuby!
Třetí den znovu: Synku, nechceš oříšky?
Šofér už celý zvědavý se zeptá: Babi, a odkud máte ty dobré oříšky?
Z Toffifee :grinning: :grinning:
24. srp 2010 ve 22:28  • Odpověz
A pak jeste jeden aktualni pri grilovaci sezone:

Když muž griluje...

Po dlouhých studených měsících konečně přichází letní grilovací sezóna.

Je proto důležité zopakovat si pár pravidel etikety této specifické "outdoorové" aktivity, vzhledem k tomu, že je to jediný druh vaření, kterému se "skutečný muž" věnuje. (Pravděpodobně proto, že v sobě obsahuje prvek nebezpečí práce s otevřeným ohněm.)
Jestliže se tedy muž rozhodne grilovat, uvede do pohybu tento sled událostí:

Běžný postup...
(1) Žena nakoupí všechny potraviny.
(2) Žena připraví salát, očistí zeleninu a připraví moučník.
(3) Žena připraví maso na grilování a uloží ho na podnos společně se všemi nástroji a omáčkami a přinese to muži, který pohodlně sedí u grilu s pivem v ruce. Nyní přichází to podstatné:
(4) MUŽ DÁ MASO NA GRIL.

Další běžný postup....
(5) Žena jde dovnitř pro talíře a příbory.
(6) Žena vyjde ven, aby muži oznámila, že maso se pálí. On jí poděkuje a požádá ji, aby mu přinesla další pivo, zatímco on situaci vyřeší. Opět to důležité:
(7) MUŽ VYJME MASO Z GRILU A ODEVZDÁ HO ŽENĚ.

Další běžný postup....
(8) Žena připraví talíře, salát, chléb, příbory, ubrousky a omáčky a přinese vše na stůl.
(9) Po jídle žena uklidí ze stolu a umyje nádobí.

Nejdůležitější ze všeho:
10) Každý POCHVÁLÍ MUŽE a poděkuje mu za jeho KUCHAŘSKÉ a KULINÁŘSKÉ UMĚNÍ.

(11) Muž se zeptá ženy, jak si užila svůj volný večer , když nemusela vařit.

Po její nevrlé reakci dojde k závěru, že některým ženám se prostě nikdy nezavděčíš...
24. srp 2010 ve 22:32  • Odpověz
@lita No když dávám je do postýlky vždy ve stejnou hodinu, plus mínus půl hodiny, oni si třeba hrajou, jsou v pohodě, ale dám je spát. Dám je do postýlky, chvilku stoupají, pak když řeknu hají tak rychle skočí do peřiny a dělají že spí. Jsem tam s nima, lehnu si na postel a buď jim něco falešně zazpívám, nebo broukám a nebo jen dělám pšt, pšt, a ony většinou do dvaceti minutek spí jak dudci :wink: Už ví že v postýlce se spinká takže už je to super :slight_smile:
No a ty noci, neříkám že se nebudí, ale vzbudí se jen na dudlík když ho vyhodí z postýlky, když ho mají v postýlce tak si ho najdou samy a nebudí mě :slight_smile: Jsem za to ráda, protože já když se fakt nevyspím tak jsem hoodně nepříjemná :grinning:

A hračky jsme neobjednávaly, jen jsem řekla tátovi ať něco pokoupí a on šel a koupil :sweat_smile: , uvidíme, sice to bude v angličtině ale nevadí :slight_smile:
koupil myslím toto:
http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/little-singing-alfie/
http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/nursery-rhymes-book/
http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/47303-crawl-and-learn-bright-lights-ball/ ................... :slight_smile:
24. srp 2010 ve 22:43  • Odpověz
@lita Smutne to je, nevim proc ji panbicek tak tresta!!! No a na druho stranu si myslim, ze Verunka uz si na ty sadry zvykla!!! Mas pravdu, jeste ze si to nebude pamatovat!!!
24. srp 2010 ve 22:46  • Odpověz
@lita
Lito, já je ráno po mléku a po obědě dávám spávat každou zvlášť - jedna do pokojíčku a jedna do ložnice. Zdá se mi, že pak spí lépe. Taky jim nechám v postýlce nějaké hračky, takže někdy usnou pak při hraní. Večer to máme bohužel jak Hanka - Eliška si usmyslela, že musím jít spát s nima, takže si lehnu do pokojíčku na zem a předstírám spaní (teda kolikrát málem vytuhnu doopravdy) a když už vidím, že je Eliška v klídku a jenom něco brblá, ale už leží, tak se pak plížím ven. Adélka bývá většinou rychle tuhá, i když teď je to před spaním taková divočina - mají spacáky, ale stejně v nich sedí, klečí, stoupají - alespoň se o to pokouší a jde jim to s nohama v pytli dost blbě.
Spaní je boj, stačí vedro, zuby, nemoc a je to zase v pytli.
Při teplotě po očkování se dá normálně čípek, pokud je hodně vysoká, pokud děcko jen tak lehce temperuje, tak se nemusí, ono to většinou fakt samo do dalšího rána odezní. Já jsem jednou dala Paralen (jednorázově zabral), ale to měly obě přes 39 a jednou jsem je nechala tak, to už spaly, když jsem si toho všimla, tak jsem je jenom kontrolovala, jestli to nestoupá.
Vy nemáte ještě žádné očkování za sebou?

Litino grilování mě přimělo k tomu, že si na teho manžela taky trochu postěžuju. Minulý týden jsme byly s holkama u babičky a tatínek dostal za úkol uklidit byt, natřít konstrukci na prádlo a povysávat auto. Úklid bytu spočíval v tom, že vše přeletěl vysavačem, prach vysál i z některého nábytku, ale jen namátkově, koupelnu neumyl pro jistotu vůbec a věci, co se jen tak někde válely a chtěly dát na své místo, tak ty taky nechal tak. Konstrukci nenatřel - prý nemáme barvu (mně asi teče z prstu nebo co) a auto nevysál. Buď mu k dobru, že byl každý den do šesti v práci. A to nás čeká září plné služebních cest, tak si užijeme.

A ještě jedna perlička našeho dědy, který má moc rád masénko, když sledoval s holkama Teletubbies: "To je ale blbosť - proč jijú furt ten pudink a toustíček, když tam běhá samý králík. Já bych si upékl králíka!"
25. srp 2010 v 07:05  • Odpověz
@hanula83
hani, koberec je moc hezký - holkám s určitě taky líbí. Myslím, že jsme takový taky prohlíželi, ale jsem chtěla pokojík do oranžovo-žluto-zelena a to se nedalo nic dětského sehnat. Měla jsem strach, aby to u nás nebylo jak u kolotočú, ale na baráček se asi na sladěnost vyprdnu a koupíme ten příšerný silnicový, protože vím, jak to děcka hrozně baví.
25. srp 2010 v 08:22  • Odpověz
@hanula83 jj,za pichnuti ma na dverich napsano 200Kc za 2 dirky :wink: ,nausnice mam svoje,holky dostaly od moji segry zlate,takove starosvetske s kaminkem..ale jsou prekrasne :dizzy_face: takove obyč kyticky :dizzy_face:

Uf,holky,vsechny vas moc obdivuji,jak statecne zvladate vsechny zdravotni patalie s detma!!!Ja mam jit jen na pitome ockovani a uz mam z toho prujem a zaludek jak na vode...jsem nemozna!!!
25. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
Ahoj holky, tak my byli včera na očkování, Adrianka měla v noci teplotku 37,5 a teď ráno je bez teploty. Davča je v pohodě. Ale včera odpoledne oba pěkně řvali, že jsme nestíhali je uklidnovat. Snad to dnes bude už vpohodě. Davča váží 6,8 a Adri 6,2. Jsme objednaní na naušničky, ale naše paní doktorka je jen propichuje, nenastřeluje. Museli bysme jinam, tak nevím, jestli to píchání není moc bolestivý. Kdo máte holčičky, co doporučujte?
Obdivuju vás, které zvládáte dodržovat stejný režim pro obě děti, protože tohle je opravdu těžké. Naši jsou každý jiný, Adrianka je spáč, Davídek vydží půl hodinky a už se budí a vyžaduje hrozně moc pozornosti. Je ale sikulka a hodne vepredu. Abych docílila stejného režimu spaní a měla čas pro sebe, používám babyvak nebo manducu na uspávání. Ale nevím jak dlouho se to takto dá dělat.

@sarri a @lita super vtípky, hned po rádu jste mi zvedly náladu! :grinning:
@hanula83 koberec se mi taky moc líbí. Holky jsou moc hezký a šikovný! :slight_smile:
@j.cien u nás tandem už taky dlouho nehrozí. Děti většinou přes den kojení bojkotují, tak abych je vůbec nakojila, musím uspat v babyvaku a pak se v polospánku milostivě napijí. Noci jsoui ale zlaty a deti se meni v andilky. Pres den je to děs, protože vůbec nechtějí normálně spolupracovat. Ani flašku v bdělém stavu nechtějí, jako by je jídlo rušilo a jako by ani jíst nepotřebovali, koukají všude možně, ale to takhle nejde. Ríkám si, co to mám za děti a je mi záhadou proč obě kojení bojkotují, ale všechny triky o kterých píšou v databázi na kojeni.net. jsem vyzkoušela a pomáhá jen bavyvak. Uplně závidím těm kamarádkám, které kdykoliv přiloží, dítě se napije a za deset minut nemají co řešit. Já tu lítám doma s vakama a asi si odrovnám záda. Dřív jsem hrozně ráda kojívala polospící děti venku, to bylo ideální, jenže ty potvurky mi už nechtějí v kočárku spinkat a tak je to boj i venku, takže se mi samotné na delší dobu s nima ani nechce. O víkendech jezdíme s manželem celý dny po vyletech, on uklidní jedno dítě ve vaku, ja je nakojím, pak druhé, no připadám si poslední dobou jako exot a minule jsem měla i depku, když jsme byli na vylete se známýma, kdy jejich holčička spala celý výlet, ani si neskopala deku a náš kočár se mlel příšerně, děti nespali, vyskali, broukali a asi pak i brečely hlady.... u nás je to krmení od začáku naprosto šílené. Jen se děsím toho, jestli budou tak vyvádět později i s příkrmama.... :frowning2:
25. srp 2010 v 09:32  • Odpověz
@sarri Sarri, já jsem vždycky chtěla mít vše sladěné, jsem na tohle trošku psycho. No ale co jsou holky na světě, tak na to trošku už prdím. Teda co se domu týče. Leží tu všemožně kde co, a už to neřeším, že dva plyšoví medvědi se prostě nehodí do obýváku na parapet :wink:)). Jinak holek pokojík bych chtěla trochu sladit. Chtěla jsem ho nejdřív celej buď růžovej nebo fialovej. Ale posledních pár měsíců jsem změnila názor a chci, aby byl víc barevnej. Myslím, že takovej má být dětskej pokoj - barvy. Rozhodně ne jak z cirkusu, ale nepřehánět to se sladěností :wink:).... to máš pravdu, ten silnicový je vážně příšerný, a já se budu tajně modlit, aby holky nějak nelákal :wink:)))... právě jsem si říkala, že když máme holky, tak to pro ně nemá význam. Ale je fakt, že je spousta holek, co si hrajou s autíčkama.... S tím plížením jsem se teď zasmála :wink:, včera to bylo u nás to samé, bála jsem se pohnout, aby se Aňula nevzbudila, ona je taková filuta, že kolikrát dělá, že spí a když se něco šustne, tak je hned na čtyřech...

@lita Jo, to máš pravdu. Co se týče mého manžela, tak on je už tak nějak schopný se postarat o holky, ale spousta naprosto základních věcí mu stále uniká. Například já poznám, kdy chcou holky přes den spát. Začnou být umrčené a dudlík není nikde poblíž nich. On je třeba začne chovat a neví, co s ní má dělat. Přitom by stačilo tak málo, dal by jí dudlík a ona by v klidu usnula... Přitom mu to říkám od doby, co se narodily - dudlík, dudlík, dudlík :wink:))... jdu přečíst vtipy :slight_smile:
25. srp 2010 v 09:38  • Odpověz
@j.cien Tak to u nás nestálo nic nastřelení náušnic. Jen ty náušnice, jedna stála 150 Kč... ale nemusela jsem si je od ní kupovat. Tak ty musí být krásné, s kytičkou. Já bych chtěla něco podobného, ale až časem. Teď vydrží na nějakou dobu tyhle provizorní, myslím titanové... Neboj, já taky měla z očkování bobky, a když je píchala, tak jsem to vždycky obrečela... Možná už jsem teď trošku otupěla, uvidíme u dalšího bodance... Jak se ti holky párkrát o něco bouchnou, tak ti píchanec přijde v podstatě ještě dobrej... :wink:

@petranela Já teda myslím, že nastřelení je lepší, hlavně je to asi rychlejší a tím pádem se holky tak netrápí a ani to našim holkám vůbec nekrvácelo... No ale jsou tu i mamči, co nechali propíchávat a myslím taky dobry...
25. srp 2010 v 09:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.