• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@lita Vtípky jsou super, a bohužel pravdivé... :wink: ... Jinak my taky přes den většinou spíme každá zvlášť. Já mám jednu postýlku v kuchyni a v obýváku máme ohrádku, takže jedna usne v postýlce a druhá v ohrádce... no a nebo obě v ohrádce, tam je místa dost, tak je to většinou v pohodě. Stane se, že do sebe šťouchnou, ale vyjímečně.
25. srp 2010 v 10:04  • Odpověz
@hanula83 fotecky moc krasne!a fakt vypadaji naprosto spokojene v te ohrade!!coz mam rados :grinning: t,ze ty nase holky nebudu ohradou tyrat...jeste aby to ony braly stejne :wink: :grinning:
@lita :grinning: :grinning: :grinning: tofife :grinning: :grinning:
25. srp 2010 v 10:13  • Odpověz
@petranela nase dr.taky nenastreluje...ale mam ji rada,verim ji,tak to risknu s pichnutim....rikala mi minule,ze ty deti rvou kvuli tomu,jak jim minutu drzi hlavicku pevne na stranu..ne proto,ze by to samotne pichnuti bolelo....ze je jim ta poloha neprijemna,tak proto pry krici...tak snad to prezijeme,podam info :wink:
A s kojenim mas teda patalie....chjo...je to fakt boj!
Teu posledni dobou musim taky uspat do polospanku a je nakojitelna uz par dnu pouze v leze :confounded: ,coz mi taky hodne omezuje mista a cas,kde mohu kojit :angry: A predtim chudatko strasne krici,tecou ji slzy....je to stresujici...ale presne jak pises,vse je mnohokrat popsano na kojeni.net a bohuzel nezbyva,nez to vydrzet a doufat,ze s prikrmy to nebude boj jeste vetsi :frowning2:
25. srp 2010 v 10:18  • Odpověz
@j.cien Tak já jsem holkám nikdy nedávala tu volnost, že by mi mohly lézt přímo po zemi. U nás to ani nejde, protože máme dole všude dlažbu a mohly by si pěkně natlouct... Takže ohrádku berou jako jejich prostranství, kde si můžou dělat co chtějí :slight_smile:... Asi kdybysme měli všude koberce a nebo plovoučky a já je dávala volně na zem, tak by mi do ohrady taky nechtěly... Jinak když je bereme ven z ohrádky, tak jsou vždy pod naším dohledem třeba na gauči. Předevčírem jsme je zkusili dát chvilku na deku přímo na zem a byly jak u vytržení. Jenže to fakt nejde, jednak je to tvrdé a jednak je to studené teď přes léto.
25. srp 2010 v 10:21  • Odpověz
@j.cien u nás myslím ze začátkem příkrmů nastal konečně klid kolem jídla. papají pěkně a pak i ty tři hodiny vydrží určitě, ale já je pak ještě dokojuju, ale to jen tak pro radost a aby líp usly, jinak porce co sní by jim určitě stačila.

zážitek z dnešní procházky: už se mi stalo vícekrát a dnes zase, potkali jsme nějou paní, tak že se podívá do kočárku, s tím nemám problém, pokud mi je třeba zrovna nebudí a ona hned,, jé dvojčátka, kde jste je vzali?,, no co na to říct, tak se jen usmívám. Ale příště snad řeknu, že je dávali ve Fertimedu za 60tisíc, tak jsme takové výhodné nabídky nemohli nevyužít :sunglasses:
25. srp 2010 v 10:24  • Odpověz
my máme prďoly přímo na zemi, máme dřevo na zemi, máme pro ně i to pěnové puzzle, tak si můžou vybrat kde budou. Neumím si představit, že bych jim omezila prostor, ale to je povahou, naši by to prostě nezvádli, jsou zhýčkaní :sweat_smile: a pokud se někdy praští, tak aspoň se naučí, že příště musí dát větší pozor, ale jsou šikoluvé a jsou to spíše výjimky.
25. srp 2010 v 10:26  • Odpověz
@sweethy ju!tak to rada slysim,ze se trable kojici s prikrmy zlepsi!!! :slight_smile: Ono to kojeni je vlasnte moc krasne,ale nesmi zrovna probihat nejaky spurt nebo bojkot nebo jak se tomu vysilovani rika :unamused: ...Nekdy jsou kojeni,kdy u toho vsechny 3 doslova slintame blahem :dizzy_face: ....jen skoda,ze uz dlouho takove nebylo... :grinning: :grinning:
Jj,uz jsem to 1x odpovedela,na stupidni dotaz-stupidni odpoved-rekla jsem jim,ze za 35tis jsme si dokonce mohli vybrat holciccky :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2010 v 10:31  • Odpověz
@sweethy Tak na dřevěnou podlahu bych je sem tam taky dala, ale o dlažbu se praští jednou a možná taky naposled... takže to fakt nemůžem. A vám děti nelezou do šuplíků a skříněk? Já jsem právě i proto ráda, že holkám se v ohrádce daří, že je nemusím lovit kdovíkde :wink:...
25. srp 2010 v 10:32  • Odpověz
ja tu horadu chtela kvuli krbu,mame krbova kamna a bojim se,ze se to toho flaknou nebo se o ne oprou a spali se....a taky kvuli pejsandy...ona je sice zlata...no jeste uvidim,zatim jsme ji jeste ani nesmontovali...
25. srp 2010 v 10:33  • Odpověz
@hanula83 jj,to ze si tam i samy o sobe usnou svedci o tom,ze je to "jejich teritorium" a jejich doupe s pocitem bezpeci,coz je prima pro ne i pro tebe... :slight_smile:
25. srp 2010 v 10:34  • Odpověz
mame sice v obyvaku plovoucku,ale jsou tam ta kamna a pred nema je dlazba a pak je to spojene s kuchyni a tamje take dlazba :confounded:
25. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
@hanula83 no je fakt, že ještě úplně nelezou, jen válí sudy a šuplíky taky zatím nemáme, bydlíme v novém necelý týden, a dokonce i krb máme, tak až bude zima, tak budem řešit, ale i přesto ohrádku v plánu nemám, tak asi budu muset mít oči na stopkách a nějak to uhlídat než se naučí co můžou a co ne. Ale jinak ať si kramaří jak chtějí, o co se budu bát, tak holt půjde do vyšších míst :wink:
25. srp 2010 v 10:38  • Odpověz
@j.cien tak to máme podle popisu doma stejně jako vy :wink:
25. srp 2010 v 10:39  • Odpověz
@j.cien Tak my máme i plovoučku, ale v horním patře, kde mají i pokojík, tam se můžou taky vyvalovat na zemi. Pokojík ještě není hotový, máme tam dokonce i stolní počítač, takže to půjde všechno pryč a pak je budu v pokojíku vypouštět i na zemi na koberci.... Jinak dole je všude ta dlažba a plno nebezpečných lákadel a museli bysme předělat celej barák. Takhle nám to všem vyhovuje a je to v pohodě... Až budou chodit a aspoň trochu vědět co můžou a co ne, tak bude ohrádka zbytečná :wink:...
25. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@sweethy Tak pokud tam nemáte ještě moc věcí, tak je to dobré. Já jsem za ohrádku neskonale vděčná, můžu jít v klidu na záchod a vím, že jsou v bezpečí :wink:
25. srp 2010 v 11:05  • Odpověz
Holky, v Lidlu je teď akce na zábranu do dveří - koupili jsme ji do pokojíčku, protože tam na holky částečně vidím z kuchyně a taky, že tam šel z jídelny chladný vzduch. Furt mi z tama vylézaly a takto je to paráda. Normálně ty zábrany stojí přes 1000 Kč. http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-927F226F-8467A9F3/lidl_cz/hs.xsl/index_13032.htm
Já si teda děcka volně nedovedu představit - ihned něco objeví, kvatináč, tašku, vázu, kabel. Dolní polohy máme bez nádobí, ale i tak lezou do skříněk a to bych fakt nedělala nic jiného, navíc ještě každá hrabčí jinde.
25. srp 2010 v 11:43  • Odpověz
Trochu drsné - omlouvám se slabším náturám, které mají alergii na velgarismy, byť i výstižně použité. Pak prosím nečíst:
Velmi ukřičená, neatraktivní žena s hrubými rysy vchází do Tesca s
dvěma dětmi za sebou, křičíc oplzlosti na ně celou cestou ke hlavnímu vchodu.
Vrátný u vchodu jí říká:
"Dobrý den madam, vítejte v Tesscu, máte nadherné detičky. To jsou
dvojčata?"
A tlustá škaredá žena přestane křičet potáhne nosem:
"Samozřejmě, že nejsou. Starší má devět a mladší sedm. Proč si
myslíš, že to jsou dvojčata? Copak vypadají stejně ty idiote?
"Absolutně ne", odpovídá jí vrátný.
"Jen nemůžu uvěřit tomu, že Vás někdo šukal dvakrát.."
25. srp 2010 v 11:50  • Odpověz
@sarri :grinning: Nechtěla bych vědět, jak dopadl vrátný :wink:))
25. srp 2010 v 11:57  • Odpověz
@sarri :grinning: :grinning:

Holky tak hlasim nausnice nasazeny a ockovando provedeno :wink: ,rvaly chudinky strasne... :frowning2: ale jen chvilku a pak obe usnuly..ted je tatka vozi v kocarku po zahrade..zatim OK.A hlasim nase vahy:Tea 5,6kg a Mia OTESAN 7,2kg!!!
Samotne nausky byla akce cca 1 minutu obe dirky,byla jsem u toho a kricely fakt hlavne kdyz jim drzela sestricka tu hlavu na bok....dr.byla rychla a zrucna a prolily kazda jen 1 kapicku krve...ale i tak mi to rvalo srdce :wink: a jsem rada,ze uz je to za nama...ted jeste aby to nehnisalo a bude to fajn :slight_smile:
25. srp 2010 v 16:59  • Odpověz
@j.cien To je bezva, že to holky všechno statečné zvládly. Nás ty naušničky taky čekají, tak se bojím, že budu řvát. Prý to mimča ani moc nebolí, hlavně je prý řvou když jim drží hlavičku, přesně jak jsi psala.

@sarri :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2010 v 17:25  • Odpověz
@j.cien gratuluji k nádherným váhám, to je úžasné, jak je Mia vypapaná jen z Tvého mlíčka :dizzy_face: Tolik měla Vendulka v půl roce a to byla zčásti na dokrmu UM.
A s naušničkami jste statečné všechny tři. My nakonec nedali, nějak jsem tu naší ukřičenou Vendulku nechtěla trápit, i když je mi jasné, že to je mžik a ani si to nepamatují, ale dá si sama až bude chtít, což určitě bude nejpozději ve školce :sunglasses:
25. srp 2010 v 17:33  • Odpověz
@sweethy no ta nase Mia je opravdu silene tlusta....ona proste u toho prsa z par minut zvladne vypit silene mnozstvi...to je videt,jak saje a polyka v rychlem tempu....zato Tea pres ten pitomy kloboucek to jen tak pocucava...a i kdyz je u prsu treba 3x tak delsi dobu,tak toho nevycucne tolik :confounded:
Rikala dr.,ze Teince muzu uz zkusit nejakou kasi a zeleninku...ale to je mi blbe,jedne davat a druhe ne...nevim,mozna jeste tedy pockam s prikrmy pro obe na tech 6mesicu.....
25. srp 2010 v 17:36  • Odpověz
@j.cien já bych zatím nepřidávala, pokud přibírá aspoň něco a nehubne nebo nestojí na váze, tak asi ji to stačí a ty dva měsíce do příkrmů utečou rychle a začala bych potom dávat společně, ale je to samozřejmě na Tobě :wink:
25. srp 2010 v 17:39  • Odpověz
@sweethy bylo to strasne..jak ta tlusta jehla projela tim malineckatym ouskem :cry: brrrrr....asi me to bude jeste v noci strasit a doufam,ze mi to moje holcicky odpusti... :wink: a hlavne si preju,at jim to nehnisa...at o tom uz zitra nevedi,jak rikala sestricka...ale to se mi nezda...pamatuji si,jak neteri to hnilo a jak rvala,kdyz se ji to muselo protacet :frowning2:
25. srp 2010 v 17:39  • Odpověz
@sweethy jj,taky si to tak myslim....navic ona ted v noci tak tlaci a heka a ma prdiky ...a jeste bych ji zabetonovala nejakou kasi...nevim...zatim fakt pockam.Tea pribrala za mesic 600g,coz pry staci...a Mia-to je no coment...
25. srp 2010 v 17:41  • Odpověz
@j.cien tak to přibrala krásně, i přesto že se váhově liší od Mii, ale to je normální, že každé mimčo váží jinak :wink:
25. srp 2010 v 17:45  • Odpověz
@sweethy jj,ale vypadaji vedle sebe srandovne :grinning: ani ne jako dvojcatka :dizzy_face: Budu muset nasadit Mii dietu :grinning: :grinning:
25. srp 2010 v 17:48  • Odpověz
Holky, koukam, ze asi jedina cesta, jak deti pres den uspat, je rozsadit je. Tobik hure usina, pokud neni vycerpany ze zoutku jako tyto dny, takze kdyz se mu chce spat a Bryan si tu busi do hrazdicky nebo povida, tak proste neusne a porad se budi. Nebo usne na malinkou chvilku, probudi se a pak uz nezabere a je unaveny protivka.

@j.cien - teda ta Mia je snad rekordmanka teto diskuze :grinning: A Teunka ma na svuj vek rozhodne krasnou vahu a pribira presne tak, jak by se libilo nasi Dr. - tydne 150 g. Ja tedy duvod davat prikrmy nevidim. Navic by ses s tim musela vyvaret jen pro jednu.

@lucy82 - dekuju za ty tipy na hracky, schovam si je. Je k neuvereni, jak jsou nektere veci ve Statech levnejsi nez tady. A ja jsem take protiva protivna, kdyz se nevyspim, tak doufam, ze to kluci brzy pochopi :grinning:

@sarri - tak jsem dneska uspavala Tobika pres den stejne jako ty sve holcicky, behem par minut jsem klimbala vedle nej, jak na povel. Nonanek mel par mm od meho nosu a roztomile mi dudal do tvare, to jsou momenty k nezaplaceni :slight_smile:
A jaky spaci pytel mate? Z nejakeho vymakaneho materialu? Ja o nich take premyslim, kluci se uz pekne odkopavaji a noci budou studenejsi. Docela se mi libi ty od Dita Angel http://www.littleangel.cz/spaci-pytle/6-12-mesic
Tedy hlaska dedecka me dostala do kolen, to by stalo zaramovat :grinning:

@beruska5 - tak to budes mit doma docela veselo - byt na deti uplne sama pres tyden, navic Milinka bude zase chodit do skoly, sice pres den aspon bude ve skole, ale po skole pribudou ukoly a uceni se.
Segry manzel dela kuchare v restauraci a take ma oficialne min. mzdu, ostatni na ruku. Akorat ze vsude na zacatku naslibuji hory doly a pak skutek utek, takze neustale strida praci.
Muj manzel ma svoji firmu, dela zastupce americkeho vyrobce silnicni techniky pro Evropu a stredni vychod a pak tu jeste v Cechach stavi stroj na vyspravku silnic. Jenze je krize a business docela vazne.
25. srp 2010 ve 22:35  • Odpověz
Vsimly jste si nove funkce pod svym prispevkem - Opravit preklepy?
25. srp 2010 ve 22:37  • Odpověz
Nasla jsem fusak, ktery mozna klukum poridim do kocaru. Je od JJ Cole, na amazon.com ho maji uz od $45,.tady bohuzel drazsi. Maji 2 velikosti, 0-12 mesicu a 1-3 roky.
http://jjcolecollections.com/urban-bundleme
http://www.eberunka.cz/detail.php?zbozi=1198369
Maji take verzi do velkeho mrazu, ale ten je uz moc drahy.

Od stejne firmy je dobra vychytavka na ulozeni plen, ubrousku a dalsich prebalovacich doplnku + prebalovaci podlozka na zem. U nas by se to hodilo, nebot to neustale stehuju z patra do patra a jsem si jista, ze to tak bude i po prestehovani. Opet to tady vychazi na priserne penize oproti Statum.
http://jjcolecollections.com/diaper-caddy
http://www.eberunka.cz/detail.php?zbozi=1198420
25. srp 2010 ve 22:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.