• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Dobré ránko všeckým.
U nás je fakt celkem dobré - děcka si v postýlkách cosi mumlajú, tož už by aj mohly zabrat a já si snídám po prospané noci. Sice nám svítil do okna měsíc jak blbý a Adélka chytla jakýsi hysterák, ale pořešil to manžel. Teď spaly 10 nocí bez našeho zásahu :sunglasses:

@j.cien
Taky myslím, že váhy normální - i Tea. Já bych řekla, že po příkrmu se stejně víc nepřibírá než po mléku. Vždyť to mléko je samý tuk oproti libovému masu a zelenině.
Náušničky jste zvládly. Teď už jen, aby to fakt nehnisalo. Nám se to po píchnutí krásně zatáhlo a nehnisalo - jenom očistit slivovicí a protočit, ale pak vypadl Elišce kamínek a dali jsme jí místo náušničky na reklamaci náušnici po babičce a to jí to úško začalo hnisat, takže při čištění řvala jak tur. Naštěstí ji to jinak nebolelo a čištil manžel.

@lita
Lito, chtělo by to spíš eshop na způsob www.littledevil.cz :wink:
Holky mají spacáky úplně obyč - bavlněné plátno, nějaká vyteplovací vycpávka a bavlněné plátno. Máme je k povlečení a velká spokojenost, neboť holky by mi jinak spaly na duchýnce a ne pod ní a jak jsem už psala jsou noci, kdy do pokojíčku vůbec nepáchneme. Jo a velikost máme do 18m a zdá se mi to teď už tak akorát, ale nejspíš by teď děcka měly přestat tak moc růst, když už se i oblečení dělá velikost 12-18m.
Fusak vypadá dobře, ale chtlo by to zkusit, jestli je trošku zmuchlovací - moc pevné ty horní vrstvy jdou blbě formovat do menších (dvojčecích) kočárků. My máme fusaky z loňska fleeceové a ještě Emitex do sutosedačky, tak snad to ještě letošní zimu bude dobré. Taky už jsem holkám koupila kombinézy na zimu - z bazárku, ale spokojenost. Ještě bych chtěla nějaké podzimní a zimní parádní. No v obchodech zatím nic není.
Jak to bude vlastně u vás doma za oceánem s počasím? Už zas nevím, kam se to přesně stěhujete :confused:

Jinak jsem vybrala podzimní dovolenou v Českém Krumlově, že bychom vzali možná kola a vozík, ale vůbec nám nevychází žádný volný termín. Buď je manžel v háji nebo máme hody nebo budou mít holky narozeniny. Holky už mají na hody kroje, akorát Adélce s nelíbil čepac a rvala z něj takové ty pičičandičky, tak to bude ještě zajímavé.
26. srp 2010 v 07:12  • Odpověz
Ještě Vám musím napsat, jak jsem včera obědvala. Od večeře zůstaly špagety, co vařil manžel, tak jsem si to včera kol. 11 ohřála a vzala za holkama do pokojíčku, že to tam sním. Sedla jsem si na turka na zem a jen, co jsem dosedla, přilezly holky jak dva pejsci a sam. hrrr na ten můj talíř, tak jsem ho honem zvedla nad hlavu, jenže berušky se postavily každá jednou rukou držíce se mého kolena a druhou šmátrajíc po tom talíři. Tak jsem nevěděla, co dělat, jestli chytat děti klátící se ve stoje opřené o moji nohu, ale co s tím jídlem, rajčatovou omáčku jsem opravdu všude mít nechtěla. Tak jsem tak seděla a řehnily jsme se tomu všechny 3. Nakonec se mi je tou volnou rukou podařilo odehnat a jídlo jsem musela nechat na pozdějc.
26. srp 2010 v 08:55  • Odpověz
Ahoj holky, já nějak nestíhám :frowning2: jak jsem sama na 3 děti, tak lítám jak pošuk. Přebalit jednu, druhou, nakojit, přitom mastím s Aničkou prší, stříhám obrázky, hrajeme si na doktorku .... ale už půjde příští týden do školky, tak budu mít volněji - snad :grinning:

Bára a Eliška rostou hrozně rychle, byly jsme na očním, mají to OK, ale za měsíc znovu na kontrolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já ty doktory nemusím, než se vždycky se všema třema vypravím, to je děs. Zítra nás čekají kontrolní odběry krve, měly jsme málo železa. To zase bude :frowning2:

Hrozně se těším, až budou holky víc vnímat, vědomě se usmějou ...... zatím sledují barevné hračky, kolotoč .... hlavičky už taky hezky chvilku vydrží mít zvednuté při pasení.

Dávaly jste dětem k Hexe i Prevenar? Doktorka není moc zastáncem všech možných očkování, ale říkala, že když to byly dvojky a s nižší porodní váhou, tak by jim ho dala...... pak nás taky čekají naušničky. Dávaly jste dvojkám např. jinou barvu kamínku?

Taky už máme od včera to větší auto. Do C4 narvat 3 sedačky byl horor a dát tam kočárek - bez šancí! Takže ke všem doktorům se mnou musel chodit manža a nosit autosedačky. Ale byla jsem ráda, že tam byl, ja holky svlékala, on asistoval při vyšetření a pak si vzal druhou .... jen ať taky vidí, že to není žádná sranda :wink:

Tak se mějte všechny moc hezky a ať vám dětičky krásně rostou.
26. srp 2010 v 09:11  • Odpověz
@sarri tak holky už mají kroje! Ty budou nádherný!!! To budou fotečky :wink:
@j.cien tak super, že mátě očkování i naušničky za sebou. Hod sem pak nějaké fotečky holek v naušničkách. Jinak bych taky příkrmy jedné nedávala, počkala bych a dávala oběma zároveň.

Mne se moc líbí tyto fusaky, ale ta cena! U nás v ČR je všechno strašně předražený. Nemáte je náhodou některá? Vypadají úžasně.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18861220&tab=1

26. srp 2010 v 09:16  • Odpověz
@petranela
Peti, tak ty fusaky jsou moc hezké, ale 2x ta cena, navíc já jsem na zimu dávala nánožník a to bylo z fusaku vidět prd. Ale takové pěkné jsem snad ani ještě neviděla.

@salu
Salu, hexu i prevenar jsme očkovali spolu - jedna noha, druhá noha a ok. Náušnice mají holky stejný styl ale jiné - bílé zlato se zirkony - Eliška srdíčko a Adélka kytičku. Taky jsem zvažovala stejné ale jiné barvy kamínky - daly se pořídit s růžovým nebo modrým a bílý zirkon a přestože ty růžové byly moc hezké, takové něžné, tak jsem do toho nešla, neb mi přijde, že ten bílý šutřík pak ladí ke všemu.
26. srp 2010 v 10:30  • Odpověz
26. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tak my v noci zhaseli rozpalena telicka :frowning2: bobinkam obema vylitla teplota,po odectu 38...dostaly cipek ,ktery ovsem ihned vykakaly...takze prebalovacka na 2x a cipek nanovo...byly mrzute,plakaly,nechtela kojit a pritom chtely :frowning2: ...musela jsem vzbudit tatku,pac sama bych to nedala....takze nakonec kazdy jsme meli v posteli jednu holccicku a takto preckali noc....
Rano se nakojly a zdaji se OK,dirky po nauskach vypadaji zatim naprosto klidne...tak uvidime.
Maji stejne kyticky,jen jinou barvu kaminku :dizzy_face: Mia ma bledounce modry...temer bily a Tea ma tmavsi do fialkova :dizzy_face: Koupila jim je moje segra a jsou moc mile,takove na stary zpusob,klasicke naivni kyticky :dizzy_face:
Casem hodim foto....
Dostaly taky do jedne nozky Hexu a do druhe Prevenar....
S prikrmy zatim fakt pockam...nechce se mi zacit krmit jen jednu....a asi je to fakt,ze z te zeleninky by Tea stejne vic nenabrala a v podstate ma vahu OK...jen ta Mia nam dava spatny vzor :grinning: :grinning: je to fakt otes!
26. srp 2010 v 11:04  • Odpověz
Holky, od Oloumoce, kde se jsou v Olmiku nějaké obchody s autosedačkama? Chtěla bych to ještě omrknout. Tu, co mám vybranou jsem ještě nikde neviděla, tak bysme si udělali výlet a dali snad konečně už i ten Kopeček.
26. srp 2010 ve 13:20  • Odpověz
@salu My jsme nechávali kamínky stejné... ale my máme zatím jen provizorní náušnice. Chci jim pozděj koupit zlaté, nejlépe z bílého zlata... Hexu i Prevenar jsme dávali zároveň. Každý do jedné nožičky... no aspoň jsme to vzali jedním vrzem, než se trápit na několikrát.... Holčičkám to moc sluší, na fotce vypadají stejně :wink:

@j.cien Fotečky náušniček určitě dodej, potřebovala bych inspiraci :wink:...Tak teď jsem se speciálně šla podívat, kolik měly holky ve 4 měsících a je to 6,7 kg a 7,1 kg... ale my jsme byly z Nutrilonu, ta Mia z tebe asi opravdu vždycky vše vycucne :wink:))... tak ať jste zase co nejdřív fit, to očkování bohužel někdy provází tyhle nepříjemnosti...

@sarri Těším se na fota těch maličkých vlastenkyní :slight_smile:))) (nebo jak je ženský rod od vlastenec) :slight_smile:))... My jsme byli na Kopcu tak před měsícem a dobré, akorát nevím, jestli tam v tu dobu už byli ti klokani. Jestli jo, tak jsme je pěkně prošvihli... No a na žirafky, na ktery jsem se těšila jak děcko, tak ty jsem málem taky prošvihla, protože už byly v domečku schované a nedá se tam vjet s kočárem :unamused:

Já dnes už třetí noc jsem byla s holkama v pokojíku, aby usnuly a konečně si poprvé odevzdaně lehly a usnuly. Ty dva dny předtím se převalovaly vždy tak půl hodiny a u toho ještě něco breptaly a sem tam jekly...
26. srp 2010 ve 21:09  • Odpověz
Ahojky
Tak my včera byly na 10ti měsíční kontrole a holky mají obě stejně (aspoň v něčem jsou si podobný :grinning: ) Obě mají 8,41kg a ,,pouze,, 70cm :slight_smile: Nějak moc nerostou za dva měsíce pouze o centimetr :confused:

Holky a budu muset taky vyřešit ty noční fusaky, odkopávají se, teď to jde, ale za chvilku začne být zimějc tak nevím, bojím se že v tom nebudou chtít spát, ale odkopaný jim bude zima. V roce je chci už dát do pokojíčku, snad ho manža teda stihne dodělat :confounded: Hlavně že na to má čas tolik měsíců a doposud tam nehnul ani prstem :angry:

Nelinka už má zoubky dva a nahoře to má šíleně nateklý, takže asi za chvilku vyrazí i přední. Sofince roste pátý zoubek a ta to nateklý prozměnu nemá vůbec.

Dneska mi Nelinka spala jen 30 minut v kočáře a odpoledne usnout nechtěla, pořád si vyndávala dudel a dávala mi ho a šíleně se u toho řehnila. Prvních 20 minut jsem se smála taky, pak už ne. POtřebovala jsem dát lasagne do trouby a potřebovala jsem aby spaly a nelezly mi k rozpálené troubě :confounded: No jen jsem se vzádlila hysterák jak ... nešla utišit, do toho se i pos... tak jsem ji přebalila a znova do ložnice a jen se blížila ke dveřím začala ječet. Tak od dvanácti nešla spát a usnula až po 20h. A kupodivu vydržela uplně v pohodě. Takže je budu muset už asi začít dávat spát taky jen jednou denně :confounded:
A v ohrádce mi nechtějí být vůbec, občas si tam zalezou ale jinak šmejdí po bytě, naštěstí už se naučily kde co je a na co se nesmí šahat, takže už je to v pohodě. Akorát mi neustále vypínají televizi :angry: To je naučil manžel, má z toho děsnou srandu a já depku jelikož je vše zapatlané, od televize počínaje po kuchyňská dvířka konče. Připadá mi že na jednom konci načnu a můžu začít uklízet znova. Hrůza :rolling_eyes:
26. srp 2010 ve 21:27  • Odpověz
U nas byla noc i rano ve znameni zoubku, v noci se Bryan s placem vzbudil ve 2 (odnosil to tatinek), pak ve 4:30, to jsem je pak oba nakojila a sla spat v 6, jenze jak jsem Tobika polozila, tak se v tech 6 probral, pak nastesti zabral a v 7 se probudil zase Bryan. Tak jsem si ho vzala k sobe a kdyz kolem 9 zacal zabirat, probral se Tobik. No proste zabava, ale zase jsme se s Bryasek pekne pomazankovali :slight_smile:
Pres den chudinky skoro nespali, neslo jim zabrat, jak je berou ty zoubky a kdyz uz vytuhli, pak jen na chvilku. Ted spinkaji, ale Tobik po koupani strasne plakal.

@sarri - littledevil.cz by bylo pro nas jak delane :wink: Ale zase na to, jak moc je ty zoubky boli, tak to jsou zlaticka statecna.
Jestli vyjde cas, tak se na ten Fusak od JJ Cole zajedu podivat do Malviku, ale objednam az ve Statech. Mame jeste zavinky od Emitexu do autosedacky, ale prijde mi, ze jim budou uz male a ze se v nich poti jak dvere od chliva, takze nejspise pudou do sveta.
Spaci pytle jeste musim prozkoumat, ale urcite jim je poridim, jen nevim, jakou velikost. Ty pises, ze maji do 18ti mesicu, ale treba ty od Dita Angel jsou 6-12 a pak 12-24 mesicu, toz jsem z toho volako zmetena.

Stehujeme se do San Franciso zalivu, takze tam nemrzne, v zime je tam kolem 5-10oC, ale dost tam chcije misto snezi. Ale treba na tyden ci vice pojedeme do hor a tam samozrejme mrzne.
Takhle to tam vypada http://www.google.com/images?hl=en&biw=1280&bih=612&tbs=isch%3A1&sa=1&q=tiburon+california&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
Prvnich 6 mesicu budeme bydlet u tchynky - zmena, drive to mel byt jen 1 mesic, tak snad to nebude na palici. Ona je fajn, ale vsichni jsme mirne popudlivi, takze snad bude co nejmene vypjatych scenek. Chce nam uvolnit jeji loznici, protoze je to nejvetsi pokoj. Je to nejkrasnejsi pokoj z celeho baraku s uzasnym vyhledem. Ale je mi blbe to prijmout, protoze je tam 40 let zvykla spavat, ma tam svoje pohodli a kvuli nam by se stehovala dolu. Navic pro nas by to dole bylo vhodnejsi, je to blizko kuchyne, terasy a zahrady, kam muzeme vypustit jak psa, tak i decka (jen ne zahradu, ta je svazita). Jenze loznice je tam mini a mozna se tam vsichni nezmestname spolecne s nasim harampadim.
Navic nam nabidla, ze muzeme bydlet v jejich dome na plazi, tam by to bylo super, je to bungalow, hned na plazi, v zime je tam mozna krasneji nez v lete (neni tam mlha), jenze ten dum pronajima a nechceme, aby kvuli nam ztacela penize, navic by bylo nefer vuci ostatnim sourozencum, takze nechceme pusobit hore v rodine, jen co prijedeme. Ale pokud bude volno, tak se tam radi na chvilku presuneme. Jen budeme muset hned na zacatku poridit nejake vetsi auto.

Krumlov ja moc rada, jedna z nejoblibenejsich destinaci u nas, ma zvlastni kouzlo a atmosferu. Na cuketkovi ve foru najdes plno doporuceni na dobre restaurace, kafirny, cajovny apod. http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=925 Treba vam to nakonec vyjde.
A uz mas nejake foto holcicek v kroji? Nebo bude premiera az v den D?

@salu - odber krve vam nezavidim, uz jich mame za sebou nekolik a vzdy plno revu a slz ode vsech (tedy mimo sestricek, ty jsou spise orosene nez ubrecene). Dalsi nas ceka behem 2 tydnu, ani na to radsi nemyslet.
Prekrasne holcicky a ten outfit je take uzasny :slight_smile: Vypapkane uz jste tedy solidne :wink:

@petranela - Petko, ty fusaky znam, jsou z Holandska, take se moooooc libi, komu ne, ze :wink: Je zajimave videt, kolik mono-cekatelek ci mamimenk je ma v albicku vybavicky. U duo-cekatelek ci maminek na ne clovek nenatrefi, proc asi? :grinning: Nejen ze jsou krasne designove, ale vypadaji i dost vymakane, stejne tak ten jejich wrapper - zavinka.

@j.cien - chudinky male, pigarko je boli a pak jeste ta teplota. Hlavne ze jste to zvladli a preji, at je dnesni noc odpocinkova, hezky spinkaji a nic je neboli, at to vsichni nazenete.
Nausnicky kyticky se mi moc libi, neni nad klasiku. Ale klukum ji odepru :grinning:

@lucy82 - teda to je neco, holky maji uplne stejnou vahu na deko, to se jen tak nevidi!

@hanula83 - vy jste tedy mely take uctihodne vahy. Nas doktorka tipla, takze se hlidame a ted mame 6,8 a 6,6 kg. Jsem rada, ze se ten rozdil vraci k tomu puvodnimu pri porodu, byl mezi kluky 140 g, pak se to vysplhalo na nejakych pul kila a ted se Tobik snazi a zase dohani brasku :slight_smile:
26. srp 2010 ve 22:25  • Odpověz
A takhle meli kluci sondicky, je videt i ten mini-computer, ke kteremu byl pripojen druhy konec sondicky a musel se vsude nosit a nezapomenout na nej, jinak by se to klukum vytrhlo. Mysicky byli sikovni a pasli koniky i se sondickama v brisku.
26. srp 2010 ve 22:46  • Odpověz

@lucy82
Lucy, to u nás by taky byla spokojenost, kdyby si holky mohly lozit po bytě, ale nějak jsem nevydumala, co s kvítkama. Už tak jsem se jich hodně zbavila a holky hrozně touží hrabat se v té hlině a ochutnat ji. Mají pro sebe pokojík a občas si můžou šmejdit v obyváku, ale ten je spojený s jídelnou a kuchyní a tam je stupínek, který jim při lezení nedělá problém, ale na jeho kraji je i bar a ten je vhodný ke stavění se a to mám strach, že pácnou a praští se o ten schodek, takže si to tam můžou prolézt jen po jednom a za dozoru.
U nás je teď takový hit lozit a stavět se o mě. Jedna se mně postaví drživši se mých zad a druhá se postaví o tu první a pak už jenom čekáme, kdo spadne jako první. Holky lozí po sobě, chytají se sebe. Eliška je na to háklivá, když Adélka na ni nebo se jí chytí, ale sama to dělá taky. No někdy je to opravdu sranda.

@lita
Lito, na té druhé fotce je tak krásně :dizzy_face:
Tak dovolená bude - v tom Krumlově. Já jsem tam byla ještě s našima někdy na základce. Nakonec jsme to museli nechat na týden, kdy mají zrovna holky narozeniny, takže oslava bude o týden dřív - i s babičkama, kmotrama a stařénkama :sunglasses: A budeme kupovat vozík za kolo a pojede se s kolama. OMA! (oh, my ass)
Tak ať to hezky u babičky zvládnete - půlroku s dětma sice uteče, ale bydlet s někým je o hodně, hodně velké toleranci.
A budou kluci umět česky? No, aby si s holkama rozumněli, až se prokope pod oceánem kanál a my přijedeme vlakem, tož aby kluci pochopili, co děvčata bolí při hře na doktory. :wink:
Jo a díky za odkaz. :wink:

@hanula83
Hani, na žirafy musíte do Lešné, ony tam mají baštírnu v domečku, kam se vleze i s kočárem a je to patře, takže vidíš ty jejich velké havy přímo za plexisklem - fakt super. Holky na ně čučely jak na mimozemské civilizace. Celkově je tam ta ZOO moc hezká.
27. srp 2010 v 07:44  • Odpověz
@sarri V Olmiku taky mají baštírnu za plexisklem, jenže se tam nedá dostat kočárem - nebo jsem to nevysondovala.... Jinak na ZOO v Lešné jsem taky už slyšela samou chválu, budem tam muset někdy vyrazit, ale nejspíš až příští rok.
27. srp 2010 v 09:50  • Odpověz
@lucy82 To je právě to, co jsem já nechtěla a naštěstí asi jak holky nepoznaly, že lození po domě je super, tak to ani nevyžadují a jsou v ohrádce rády. Já si to právě moc neumím představit, celej den za nima lítat a uklízet a nebo se nervovat, aby nešáhly, kam nemají...

@lita My jsme měly rozdíl vah při narození půl kila. Pak se skoro srovnaly a pak se zase úplně rozjely a naposledy měly rozdíl 3/4 kg... tak jsem zvědavá na kontrolu v 10 měsících.
27. srp 2010 v 09:57  • Odpověz
@sarri Ohledně těch autosedaček, já vůbec nevím, kde v Olmiku nějaky mají, já budu vybírat a kupovat jen přes net... kašlu na to.
27. srp 2010 v 09:58  • Odpověz
@lita Lito, tak to byly šikulky se sondičkama, že to nesli tak statečně :wink:... A myslíš, že jsou to fakt zoubky? Mně se to zdá poměrně brzo. Já jsem taky čekala zoubky ve 4 měsících, měly nateklé dásně, slintaly, kousaly... no a zoubky přišly až teď.
27. srp 2010 v 10:02  • Odpověz
@salu Nevim proc, ale vypadaji jako by se chystaly na plovarnu!!! Holky ciperky!!! Krasne foto!!! :grinning:
27. srp 2010 v 10:33  • Odpověz
@lita Klucici statecni!!! Koukam, ze i u Americanku leti boček!!!! :grinning:
27. srp 2010 v 10:34  • Odpověz
@lita Bobinci malinkati!!S tema sondickama..chudacci,moc je obdivuji,jak to statecne zvladli a na foteckach jsou moc krasni-fakticky zvaz ten Hollywood :grinning: :grinning:
Juuuuuuu,domek na plazi-tak to je sen meho muze :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Uz se vam to stehovani blizi....moc vam preji,at je to vse v klidu a v pohode,vcetne toho souziti s tchynkou :wink: ...tolerance bude treba mraky,na vsech stranach...ale jiste je to pro zacatek to nejlepsi reseni!

Teda,na ty zubiska se uz fakt "tesim"..ale ze vseho nejvice se tesim,az se nekdy poradne vyspim :frowning2: ...tj.nekdy asi v pristim zivote :grinning: :grinning:

Spaci pytel pouzivam pro Teu,strasne kope nozkama a je ihned odkopana...jsem zvykla mit celou noc otevrene okno a to bych ji fakt nachladila..takze je v pytli a je spokojena...Mia chrni na brise,takze odkopani nehrozi :wink: ...aspon nejaka vyhoda tehle jinak nebezpecne polohy na spani.. :confounded: ale na zadech ona absolutne neusne...ani pred den ani v noci...
27. srp 2010 v 10:59  • Odpověz
@hanula83
Hani, neboj, to přijde - děcka jsou chytré jak opičky a ten volný prostor a věci mimo klec je dříve či později budou lákat. Mně když se vzdalují, tak beru dálkové a na to vždy chytí a lezou ke mně.
U nás byl od deseti hysterák. Začalo to tak, že jsem jim šla pro pití a to začala řvat Eliška, Adélka se přidala snad ze solidárnosti nebo co a pak už řvaly a řvaly - naprosto k neutišení. Tak jsem je vyslékla, mrskla do spacáku a do postýlek a spí. Tak 2 týdny fungujeme na jednom spaní a dnes (vstávaly v 8) před jedenáctů mosíjú jít chrápat. Hlavně si člověk nesmí myslet, že už to má pod kontrolou :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@sarri Sarri, tak já nemám v plánu je držet v ohrádce do dvaceti :slight_smile:)))))))... jen je tam chci udržet co nejdýl, protože vím, že jakmile je začnu pouštět na volný prostor, tak do ohrádky už mi nepůjdou. A to právě chci až v době, kdy už to nebudou takovy trdýlka a budou vědět, že tam se nesmí, to se nesmí... A hlavně budu vědět, že se mi nepraští silou o ten "beton" co máme na zemi v obýváku. No a kdyby to začaly vyžadovat už teď, tak pošupou do pokojíku, jako u vás. Akorát si budem muset víc pohnout a fofrem ho dodělat a "zabezpečit"... U nás je oproti vám rozdíl v tom, že pokojík máme v horním patře a já jsem věčně dole v obýváku nebo v kuchyni, takže to je dost blbé.
27. srp 2010 v 11:55  • Odpověz
@hanula83
K těm sedačkám - ty Ceretero jsme vyzkoušeli za vás a naše Adélka tam krásně sedla. Já bych právě chtěla ty besafe zkusit, ale teda nevím, kde na ně narazím. koupila bych pak taky přes net. Jsem četla, že děcko ve vajíčku musí mít nad hlavou 2 cm plastu, což teď holky tak akorát mají, ale kilo mají jen 8, takže kdy to budeme měnit, to teda fakt nevím. Ony přibraly za poslední 4 měsíce ani ne kilo, takže jestli to další kilečko bude trvat další 4 měsíce, tak nám z vajec vyrostou na délku.
27. srp 2010 ve 12:01  • Odpověz
@hanula83
Já jsem se nakonec na pokojík vyprdla - navrhla jsem si nábytek, ale pak jsem to znovu promýšlela a nábytek se nechá udělat, až tam půjdou klasické postele a postýlky do háje. Není alespoň v čem krámovat a po čem lozit. Oblečení jejich mám v obyváku, neb je stejně oblékám v koupelně a jídelně, tak na ten pokojíček prdím a taky plánujeme nějaký domek, tak uvidíme. 7 let máme hypotéku, tak bychom to po fixačním období doplatili a možná něco nechali postavit. To je ale zatím ve hvězdách.
27. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz
@j.cien U nás se spí taky zásadně na bříškách a to obě dvě. Začala s tím Ela a Aňula už teď taky jinak neusne. Je zázrak, když je najdu spící na zádech... Asi nebezpečná poloha, za to těžce vyhovující :wink:)

@sarri To máš pravdu, já taky si vždycky myslím, že teď už mě OPRAVDU nic nepřekvapí a ono se vždycky něco najde :wink:. Jako teď naposled s tím spaním. Celých devět měsíců byly zvyklé usínat samy, většinou neprotestovaly a usnuly. Teď se mi celý můj systém zvrhl a šel do kytek, protože Anička takhle prostě začla odmítat spát... No takže po týdnu uspávání v náručí zabralo až to, že teda s nima musím usínat. Nedělá mi to nějaké potíže. Horší je to, že se mi pak nechce vstávat až holky usnou :wink:)... Naštěstí jsem zavedla systém, že večerní úklid, moje koupání atd. se provede ještě když jsou holky vzhůru a tak už se pak po holek usnutí jen přemístím na gauč nebo do postele...

Ty autosedačky, já myslím, že jestli v tom dobře seděla, tak nevadí, že ještě nemá těch 9 kg, nemyslím, že se na tom musí tak bazírovat. Nám jsou právě vajíčka už dosti malinkatá, jsou v nich opravdu stísněné, hlavně na šířku, ale i na délku. Takže autosedačky asi nepočkají až do roka... Jinak s těma kilama jsem zas zvědavá na 10-ti měsíční prohlídku...

Já bych se na pokojík taky vyprdla, ale chci to mít už hotové, ať je aspoň od toho už pokoj. Nemám totiž komplet dodělaný snad žádný pokoj - kromě kuchyně a možná obýváku. My skříně do pokojíku máme, ale jinak o dalším nábytku taky zatím moc neuvažuju. Akorát jsme měli doma takovej starej konferenční stolek a tak mě napadlo z něj holkám udělat malý stoleček - renovovat ho a nějak nabarvit. Židličky mají zatím takové ty plastové - růžové. No a taky k tomu stolku byla taková křesílka, tak ty bych taky chtěla nějak upravit a dát jim je do pokojíku... No a nemám záclony a taky nějaké dekorace tam chci dát.
27. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz
hazim par fotek s nauskama :wink: ,neumim to zaostrit tak zblizka...tak to asi moc nebude videt :confounded:
27. srp 2010 v 17:17  • Odpověz
dala jsem foto i do albicka,tam jsou ty nausky lepe videt :wink:
27. srp 2010 v 17:39  • Odpověz
Holky me picne!!mam tu ucebnicovy bojkot kojeni :frowning2:
Tea cely den nebyla schopna se nakojit....silene sceny,propinani do luku,,slzy jak hrachy a smrt v ocich pri pohledu na bradavku...tak jsem odsala a po flasce skocila jak diva a ne jeden nacuc ji vypila(100ml)...OMG,me asi trefi slak!!
Tak jsem hledala na kojeni.net nejakou chytrou radu...ovsem jedina zni:vydrzet to a dal nabizet prso....a hlavne nedat flasku....ale na to teda nemam nervy-nakrmit strikackou 100ku mlika :angry:

POMOOOOOOOOC!!!!!!!!!!!!!!!!
27. srp 2010 v 19:32  • Odpověz
@j.cien
Ach jo, holky. Já bych nabízela, nabízela, ale pak bych to taky dala do flašky. Normálně kamoška nemá mléko, tak dá prso a zbytek z flašky. Se to říká vydžet, když děcko plače a druhé mu kontroje :frowning2:
27. srp 2010 ve 20:19  • Odpověz
@j.cien no rada je asi stejná, vydržet pokud opravdu o kojení stojíš. Já nevydržela, ruply mi nervy a nabízela flašku, nestihla jsem ani odsát, pamatuji si že jednou pily normálně a z ničeho nic se začaly vztekat a nechtěly se přisát :unamused: Druhá do toho řvala hlady, takže jsem Sofince začala dávat flašku víc než Nelince. Nevydržela jsem to :frowning2: Brečela jsem i s nima, a přiznám se že mi to za ty nervy nestálo, u flašky se uklidnily a pily lépe. A není nad spokojené dítě a maminku :wink:
Držím pěstičky :wink:
27. srp 2010 ve 21:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.