• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Tak ja dnes jen rychle se pochlubit. Dnes oslavujeme 1 narozeninky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Oslava s první babičkou super,dostali sme odrážadla,takový ti i s tyčí abych je mohla usmernovat,tak snád ješte tenhle rok využijem ale príští ješte bude dobrý,a zítra jdeme na víkend k druhý babičce oslavovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

tak hezkej víkend holky,to ten rok ubehl ani tomu sama neverím :wink: :wink: :wink:

@j.cien @sarri mi to meli taky ale já to nevzdala,byli to fakt nervi :frowning2: ale nejak jsem to vydržela,moc,moc jsem chtela kojit tak jsem to vytrpela i se stríkačkou a nočním odsáváním,ale musíš udelat co je pro tebe nejpohodlnejší a nejpríjemnejší,vystresovaná máma nic moc,jak udeláš tak udeláš a bude fajn :wink: :wink: :wink:

tak čaues
27. srp 2010 ve 21:05  • Odpověz
Holky,muj mozek uz odmita nad tim premyslet...jsem po dnesku total KO...jdu do pelechu a dej se vule bozi....Hladem ji nenecham a cely den nabizet prso nemuzu,mam jeste druhe dite....takze bud bude pit z prsu,nebo dostane odstrikane MM z flasky a basta fidli :angry: Odsavacku mam el.,je rychla a vykonna...za 10min mam cele prso vysate,tak radeji ji necham 10min kricet,nez hodinama....a neco pit musi.....

Tak dobrou nocku vsem a diky za podporu!!! :dizzy_face:
27. srp 2010 ve 21:08  • Odpověz
@beruska5 juva,tak gratulka k prvnimu rocku! :dizzy_face:
My dnes taky mame vyroci :dizzy_face: presne pred rokem jsem mela transfer 2 morulek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. srp 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ahoj holky! Tak už můžu mezi vás- dnes nám konečně pustili domů i druhé sluníčko!!! :grinning: Tak jsme zase komplet. Bylo to pro nás docela náročných 14dní, jak psychicky tak fyzicky- ale Vojta byl statečný starší brácha a hezky zvládal každý druhý den dojíždění za malou a vození jí mlíčka. Tak snad to budeme zvládat všichni i doma- oba jsou docela křiklouni a o papání se umí patřičně přihlásit! :grinning:
27. srp 2010 ve 21:43  • Odpověz
J.Cien, Lucy má pravdu, hlavní je spokojená maminka se spokojenými miminky... :slight_smile:
Kojení je moc krásné a moc fajn, ale ne za každou cenu. Abys byla u toho vynervená, holky řvaly, to za to opravdu nestojí. My vydrželi pět měsíců, ale taky se kluci začali strašně vztekat, mě to nervovalo a vyčerpávalo, kojili jsme prakticky pořád a stejně měli hlad, pak se vlastně sami odstavili i mlíčko se přestalo dělat a byli jsme rázem všichni tři víc v pohodě a to je asi nejdůležitější...
27. srp 2010 ve 21:54  • Odpověz
@monika03 Velikánská gratulace!!! Tak si to užívej, maminko, čas strašně rychle letí, tak vychutnej každý den, dokud jsou ještě maličkatí :wink:
27. srp 2010 ve 21:58  • Odpověz
@beruska5 Moc a moc gratuluju Bobkům k prvnímu ročku, to musela být velkolepá oslava... sama jsem na tu naši zvědavá :wink:... a mám dojem, že to bude stejně na dvakrát...

@j.cien Cien, je mi jasné, jak moc chceš kojit, úplně ta snaha z tebe srší :wink:. Ale jak tu píšou holky, klid a spokojenost je neméně důležitá, takže dělej co můžeš a pokud nemůžeš, tak dej flašu. Třeba je to jen dočasná záležitost a zase budeš kojit z prsou naplno... Já tyhle rádoby rady typu "hlavně nedávat flašu..." fakt zbožňuju... to jako mám nechat děcko celej den hladové? Hlavně v klidu... :sunglasses:

@monika03 Moni, bezva, že jste doma už všeci. To je hned o něčem jiném, že... Já si nedovedu představit, že bych měla být bez jedné nebo druhé. Tak hlavně si to užívej :slight_smile:..
27. srp 2010 ve 22:37  • Odpověz
@monika03 Hurááá!!!! :wink:
27. srp 2010 ve 22:38  • Odpověz
@j.cien tak jaká? Nechytla se třeba v noci? Moc ti fandím, jsi šikovná :slight_smile: . Držíme všechny palce (i kluciii :slight_smile: )!
28. srp 2010 v 09:06  • Odpověz
Jak vám usínají večer dětičky? Já jsem je vždycky nakojila, dala do postýlky, pohladila a odešla. Pak jsem tam třeba šla za chvíli, protože byl křik a bylo zapotřebí podat dudlík. Dokonce na výletě na Vysočinu jsem musela opustit hotelový pokoj aby breberky měli klid na usínání. Teď poslední týden, řev, řev, řev. Musím tam být, držet za ručičky a čekat až usnou. Oni mě snad i zkouší, protože zavřou očka a pak je otevřou a běda jak jsem na odchodu! Tohle neznám. Nechi aby si na to zvykli. Ale metoda hodinového křiku mě dost děsí. Včera jsem nechala Vaška křičet 10minut a byl celý zpocený. Jak dlouho uspáváte? Já tam byla půl hodiny a nic.
28. srp 2010 v 09:13  • Odpověz
@monika03 Ahoj Moni, tak to je super. Jsem moc ráda. Tak ať máte doma pohodičku a všechno krásně zvládáte.
28. srp 2010 v 09:23  • Odpověz
Já včera supěla, jela jsem poprvé s novým obr autem na tu krev a doktorka dovo !!!!! Vstávám kvůli tomu dřív, vypravuju 3 holky, řídím celá splavená a pak tohle. Takže v pondělí znovu :angry:
28. srp 2010 v 09:25  • Odpověz
@salu děkujeme!!! :wink: Zatím to jde, jen se mi zdá, že mají drobečci pořád hlad- jen odložíme lahvičku tak hledají kde co poteče. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kristýnka se naučila moc hezky baštit a přijde mi, že už je šikovnější než Vojta. :grinning:
28. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
Lito, dají chlapčkům ještě to očkování proti TBC? Já jak jsem chodila na plavání, tak tam byla instruktorka, která měla dítko neočkované. Říkala, že přišla v 6týdnech, ale primář ji odmítl naočkovat, protože se očkuje do 42.dne a oni byli 44 :confused: . A hexu pak taky nedali. Já bych se bála, ale každý svého štěstí strojvůdce :slight_smile: . Naštěstí je proočkovanost populace velká, takže se není moc čeho bát. Ale třeba loni zemřelo asi 14kojenců na černý kašel, chytli to od starších sourozenců.
28. srp 2010 v 10:10  • Odpověz
@monika03 hura!parada,ze jste kompletni! :slight_smile:
@darling007
@hanula83 holky,jste zlate,diky za podporu...ja se tu vzdycky chodim vybrecet :wink: ...
V noci se nakojila i Tea a to dokonce BEZ kloboucku!!!mne z ni fakt picne!Nicmene rano to zaclo nanovo :confounded: rev,silene sceny..ani se neprisala..takze dostala 4x dnes z flasky vse,co jsem odsala z toho jednoho prsu...bylo to pokazde cca 110ml...netusim,jestli ji to staci,jesti by si vysala sama vic,kdyby pila jako driv....
Je mi to lito,protoze teoreticky uz mam pred sebou jen 2 mesice plneho kojeni...ale ke kojeni musi byt spoluprace i toho mimca,na silu ji proste nenakojim :frowning2: Takze bojuji dal,ale asi se Tea proste sama odstavi...a budu ji muset asi zacit davat uz i jidlo,aby mela dost ....a Miu budu dal jen kojit....
No je to na palici!!Dvojita prace pro mne..ale co nadelam....jedno ji to omlatim o hlavu :grinning: :grinning: az bude velka :grinning: :grinning:
@yorinkay diky moc!
@salu tak to by mne trefil slak!to je k vzteku,ze se clovek tak narocne vypravi a neporidi nic...
@yorinkay
28. srp 2010 v 18:50  • Odpověz
@yorinkay ohledne uspavani-vy jste starsi,tak ti neporadim...zatim to mam take tak,nakojim a polozim a ony hned spi...ALe nedavno jsem cetla ,jak je strasne nebezpecna metoda "nechat vybrecet"...ze pry maji pak deti trvale nasledky na psychice...OMG...nevim,na to jsou asi ruzne nazory...kazdopadne tam varovali,ze 10min je max.,kdy muze detatko o samote plakat.....
Tak drzim palce,at zas usinaji v pohode,jako driv :slight_smile:
Mam pocit,ze sotva si s detma clovek na neco zvykne,tak razem je vse jinak :grinning: :grinning: holt je stale nejaky vyvoj :slight_smile:
28. srp 2010 v 18:53  • Odpověz
@yorinkay Ahoj Yorinkay, já taky většinou nakrmím, chviličku hladím po čelíčkách a kluci usnou, žmoulají si plenku a jsou v klidu. Ale taky je občas den, že je tu šílený řev, to mám pak nervy na pochodu, nevím co dřív, kterého krmit, přebalovat, koupat, chovat... když jsem tu pořád sama...
Naštěstí to není moc často, asi tak jednou za týden. A zjistila jsem, že jim kolikrát stačí moje přítomnost v ložnici, když jim něco povídám nebo čtu, tak jsem tam s nimi
Dneska jsem našla Honzíkovi třetí zub a představte si - k těm dvěma spodním předním mu nevylezl horní přední, ale na straně! To bude srandovně vypadat, až se pořádně vyklube :slight_smile:
28. srp 2010 v 19:10  • Odpověz
@j.cien to mne mrzí, že řešíš bojkot kojení. Ti moji takhle bojkotují skoro tři týdny, oba dva, fakt to nechápu, nejdřív Davča a pak za pár dnů i Adri. No je to fakt hrozný na psychiku..... Byla jsem z toho hodně špatná a unavená, ale už jsem si asi zvykla... Navíc to nikdo v mým okolí nechápe, nikdo bojkot nezažil a já zrovna dvojnásobně! V noci super a přes den katastrofa. Z návštěv kamarádek, které kojí uplně vphodě jsem měla tak trochu depku. Ti moji se přes den nepřicucnou jak jiné děti, nespolupracují... Když to nevydržím, dám jim flašku a pak odsaju. No ale ani flašku moc nechtějí a pocucávají po troškách, tak si říkám, že kdybych krmila jen z flašek bud UM nebo mým mlíkem, mohlo by to být dost podobné, ale je fakt, že se z flase napijí víc a mnohem rychleji. Jenže se mi nechce pořád jen osdávat. Nechtěla jsem kojení vzdát, když mlíko mám, tak jediný rešení u nás je uklidnit a skoro uspat v babyvaku, oni se pak přicucnou v pohodě a pijí krásně. Tím pádem je to ale horší v tom, že jsem víc doma, protože být delší doma venku a takhle pitomně kojit je ještě obtížnější, pokud se mnou není manžel. Kojení je u nás fakt hrozné, ale pořád to nejak nechcu vzdát a začínám se těšit na příkrmy.

@monika03 konečně jste všichni komplet doma! Muselo to být náročné, takto dojíždět. Jsi šikulka, že tak hezky zvládáš :slight_smile:

@yorinkay uspávání je náročné... první dva měsíce jsme položili do postýlek a spalo se skoro hned bez problémů. Říkala jsem si, jak je to super, jenže... jak děti rostou, všechno včetně uspávání je těžší. Adri šermuje rukama, vykláda, směje se, jen ne a ne usnout. Naštěstí neřve a pak většinou usne sama, ale trvá to i hodinu! Davča ale plače, nechce byt sam v postylce a musíme uspávat, ale někdy stačí jen pohladit a podat dudlík. Někdy Davča usne hezky sam, ale za chvíli řev a všecko znova.
28. srp 2010 ve 20:51  • Odpověz
V úterý se chystáme na dovču na pět dnů, našla jsem penzion na Vysočině, pokoje i s kuchyňkou, tak jsem zvědavá, jak to zvládnem. Snad budou děti v kočárku líp spat na čerstvým vzduchu a my si uděláme s manželem výlety. Je dobře, že se ochladí, protože v těch vedrech děti špatně spaly. Holky, jak vám děti v kočárkách spí? U nás mín a mín a všechno kolem je zajímá. Dost často se mele celý kočár, výskají, z dálky jsou vidět ruce, nohy, vykopávají už silou. Mám dojem, že v jiných kočárcích dětičky spí ani se nehnou! Často si říkám, co to máme na děti!!!!! Já chci taky spící děti! Ale jinak jsou zlatíčka a je s nima už sranda jak se smějí a nahlas výskají.
28. srp 2010 ve 21:00  • Odpověz
@darling007 Sofince taky začaly růst místo jedniček nahoře rovnou dvojky :grinning: Vypadá srandovně, ale už jí rostou i ty jedničky :slight_smile:

@j.cien @petranela holky jste fakt šikulky, my to taky tak měly prvně bojkotovala kojení Sofinka nechtěla a nechtěla, vztekala se jak divá, a prostě se nepřisála, jak dostala flašku vypila ji skoro na ex :unamused:Hlad měla jen nechápu proč to nechtěla, v noci pila naprosto ukázkově. Přes den jsem ji kojila jen když se vzbudila tak hned nakojit to pila krásně, pak to začala dělat i Nelinka, tak dostávala taky flašku. Měla jsem manuální odsávačku takže s ní to moc dobře nešlo, tak jedna dostala mlíko odsáté (odsála jsem kolem 200 ml z obou prsou) a druhá dostala bohužel UM. Ono se řekne vydržet ale jak je můžete silou donutit aby se přisály, nevím. Když jsem je i silou dala víc k prsu tak to taky nešlo. Měly už docela sílu :cry: Nakonec začaly odmítat prso i v noci a byl konec, odstavily se samy :unamused: Prvně jsem to obrečela ale během pár dnů jsme byly všechny 3 happy. Žádný vztekání, a já konečně nebyla tak na nervy :wink:
Takže holky když to nepůjde nic se neděje, jste šikulky :wink:

Ju a my s uspáváním to máme celkem dobrý až na světlé vyjímky, jako byla včera :grinning: Ale večer nikdy není problém, jsem tam s nima tedy v ložnici, zazpívám ukolébavku a ony během deseti minut spinkají :wink:

Dneska šly spát jednou denně, bláhově jsem si myslela že budou spát alespoň tři hodiny :grinning: :grinning: Za hodinu a čtvrt byly vzhůru, takže už spát nešly a o půl osmé jsem je dala do postýlky a během 5 vteřin byly tuhý :grinning: :grinning:
28. srp 2010 ve 21:16  • Odpověz
ahojte babulky,

s tím usínáním to máme podobné. Někdy je šoupnu do postýlek a hned spinkají a někdy dělají caviky i hodinu :angry: . Bořek je na tom lépe, ten se hodí na boček, vezme si usínáčka, šmrdolí si ho po pusince a za chvilinku spinká. Brunda s sebou šije ze strany na stranu. Ted , jak jsem si nechala umělé nehty, tak mu dělá dobře, když ho škrabkám na hlavičce, tož tak nějak.......Zásadně neberu do náruče, raději jdu do ložnice 15x, pohladím, zaspívám a jdu vedle do obýváku...někdy je to na palici, ale ze zkušenosti s Ríšánkem, kdy jsem ho chovala v náručí až do jednoho roku, tak ted vytrvávám nebrat kluky do ruk :wink:

@cien: jsi šikulka, máš můj obdiv. já jsem na tom jak lucy, jsem nervák a byla jsem z toho moc špatná, když nechtěli pít z prsu, tak jsem dala flašu a kluci spokojení a já taky.

@lita: fotenky uplně suprovní...chudátka malinká s těma sondičkama

@darling: co ten tvůj chlapisko? furt stejné?

@sarri: já se z tvých příspěvku vždycky držím za břucho..máš dar psát, víš o tom?

@beruska: všechno nejlepší k 1, ročku. Přejeme hlavně zdravíčko :slight_smile:

@moni03: gratulace veliká, že jste už všichni doma

no a holky, kterým jsem nepsala, přeji hezkou nedělku....

My jsme pořád posraní a posraní a další zubiska zatím nikde........
29. srp 2010 v 09:51  • Odpověz
a nějaké fotečky
29. srp 2010 v 09:58  • Odpověz
a ještě u babičky v retru, samostatně papkající Bruník a puberták richard
29. srp 2010 v 10:33  • Odpověz
sakris, jaksi mně blbne PC :sunglasses:
29. srp 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj, pokusím se stručně shrnout náš včerejší vélet:
Jeli jsme na ten Kopeček do ZOO. Počasí vypadalo všelijak, ale protože sa maminka celý týdeň těšila jak malé děcko, že pojede na vélet, tož sme prostě moseli jet. Cesta dobrá, děcka spaly, já sem si k manželově radosti zpívala s rádiem - jedu přeca ne výlet, né? Dojedeme k ZOO a začalo poprchat. Manžel hlásí, že něco cítí, že to bude nejspíš nějaké dítě. Po bližším ohledání zjistil problém v Adélčiných gaťách. Vytahnu přebalovaní na přední sedadlo, že závadu odstraním a ono sa to asi opravilo samo nebo co nebo v plence nic. Tož trošku naštvaná shrbená u našeho nízkého auta znovu nandávám gatě, zapínám opasek a dávám boty - ufff, trúbí na mňa auto, že jede parkovat vedle a zavazá mu v tom moje pozadí toho času nadměrných rozměrů. Chlapík zaparkuje a nám už nejdou otevřít vůbec dveře na nějakou rozumnou škvíru na vyndání věcí - hold parkoviště projektovali na trabanty. Při nakládí se zpět musel manžel vycouvat, aby byly volné zadní dveře, čímž jsme způsobili dopravní kolaps asi půlky Olomouce.
ZOO pěkná, akorát se mi zdála být nějak moc zaměřená na kozy. Holky nejvíce zaujali dva bílí chlupatí pejsci, co tam měl nějaký návštěvník na vodítku a pak kachny, husy a jim podobné ptactvo všeho druhu (teda jenom ty objemnější a pohyblivé kusy, jinak asi nepoznají, že je to zvíře nebo co) - enomže to je pro mňa očistec, protože trpím ptákofobií a mám z opeřencú husí kožu.
Šli sme sa podívat aj k bazilice, kde mňa hned u vchodu praštila do očí velká nástěnka s tématikou umělého oplodnění a toho, jaký je to velký hřích. Přečetla jsem si pár řádků o tom, že bolest neplodných párů nemá nikdo právo mírnit a bylo mi na blití. Cestou zpátky jsem si pak ještě srovnávala myšlenky o Bohu a o církvi, která snad někdy ani nemá s Bohem co dělat. Holky si naštěstí začaly něco breptat a Adélka si opřela o Elišku hlavu, tak mě to vytáhlo z blbé nálady.
Následoval shopping. V City lidí, že sem sa furt ohlédala, kde co dávajú zadarmo, že sú všecí tady, ale nic sem neobjevila, ba naopak. Obchod s dětským oblečením - jééé, majú tu už bundy a oteplovačky - jéé, bundy za 1740 Kč - na oteplováky se radši už ani nedívám, dvěma pro jistotu nenásobím, asi bych se dostala na cenu mého lyžařského oblečení, které obleču několik sezón (teda doufám, že ho ještě obleču :stuck_out_tongue_closed_eyes:). Následuje Haná a obchod Sam baby, kde marně stepujeme u autosedaček, neb u pokladny musí stát 2 prodavačky - no jo, to by jinak musely holky trpět na samomluvu, aby mohla alespoň jedna prodávat. Jdeme tedy k pokladně a ptám se na nějaká frotá body nebo body s roláčkem. Prodavačka na mě vytřeští oči, jak já v práci na děcka, když po novém roce opět zjistím, že střízlivá na Silvestra jsem z celé třídy byla zase jenom já, co prý šílím, když je léto, takové zboží se vytahuje až v září. Hlásím, že září už je příští týden, na což se ušklíbne, že až v průběhu. Tož asi su úplně prdlá, když nechcu téměř posledního srpna kupovat letní šaty. Dobrý. Potřebuju ještě nějaké nechodící botky, ať je noha v teple. Sdělím to té milé paní prodavačce (botek tam měla hodně a nikde se nám nepodařilo sehnat dvoje podobné) a ona, že musím dětem koupit normální boty, protože jim zničím nohy, že v těchto botách, co tam mají se nesmí chodit a bla bla bla - celkem dlouhý monolog a už když se dítě staví, tak potřebuje kvalitní obuv. Teda nevím, kde by se mi děcka venku stavěla a chodit po venku teď budou taky asi jen těžko. Potřebuju něco na nohu do kočáru a na to nemusím mít boty od 500 výše. Doma v botech fakt nechodíme! Připadala jsem si opět jak největší blbec, který nechce svým dětem dopřát zdravý vývoj chodidla a šetří na botech. Měla jsem sto chutí jí zvednout k hlavě svoji merellku, ať vidí, že pro chodící se u nás na botách nešetří :angry:
Jsem se nějak rozšoupla se psaním. Jdu vařit, tak krásný zbytek víkendu!
Pěkné fotky, ještě to pak důkladně omrknu a přečtu, co se napsalo :slight_smile:
29. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz
@sarri tvuj fejeton mne opet pobavil :grinning: a soucasne je to hrozne,jaka je realita vsednich dnu... :astonished: pri nakupovani pro dvojicky...

Kdepak mame nasi Bettynkovou hvezdu Zuzika?Prave se na tebe koukam,jak ti to na te fotce sekne a tech 37 ti skoro neverim :wink: :slight_smile:

@petranela tak se mi zda,ze s kojenickem bojujete take jako my....a tak ti posilam na dalku hodne sil :wink: a kez by to slo zase nekdy hladce!!!

Dnesek u nas opet ve znameni bojkotu :confounded: no coment :angry:
29. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz
tak @sarri zas hezky :grinning: a bohužel i pravdive napsané :frowning2: ,mi návštevu zoo necháme až o rok a jsem zvedavá na co budou čumet,já až do 6 let jen čumela na stánky s grilovanou klobáskou a cukrovou vatu :grinning: :grinning: :grinning:,

@irminka krásny fotky,to nádherne ušaté je Bruník? :grinning: :grinning: :grinning: Ušká má jak muj malej synovec,nemá chybu

dekujeme za blahoželaní, :wink: :wink: no oslava narozenin dopadla dobre,babička má zasranou novučičkou sedačku od čokoládový torty :sweat_smile: ,já jim ríkala že je tam nemají krmit :grinning: ,nejvíc jse jim líbili obaly s dárečku :angry: ,takže odrážadlá,hlavolami,skládačky,puzzle,hasičský autíčko a panenku,pak dodám foto :sunglasses:

@yorinkay tak drobci usínají večinou bez protestu,uložit,dát dudla a zhasínám,zavírám dvere,ale jsou chvýle bojkotu ale to nechávám brečet nejakou dobu a pak vždy tak po 5-10min pridu,pohladím,políbim,nekdy i zanadávam a zas jdu ven a drív nebo pozdeji zistí že nic nenadelají a vzdavají boj s šišnutou mámou :sweat_smile: :grinning: ,ale na ruce je neberu,občas nabídnu čajík ale usíname fakt hezky

@j.cien nic si stoho nedelej,hlavní že budete spokojené a je jedno jestli s kojením nebo odsávaním nebo s umelím mlíčkem,Saška mi tohle delala snád 2 mesíce,a už jsem to chtela vzdát,už jsem i dala láhev a zničeho nic se pricucla a zas krásne sala až do ted,ale to musí chtít to mimčo a to se nanutit nedá :wink:
ja už cez den vubec nekojím,ráno ke snídani máme kakao s lahvičky,to jim tak chutná že im to teče až po hrudníku :dizzy_face: :grinning: odpoledne sní 500ml jogurt a večer tak 600ml kaši,v noci večinou 1 kojení takže mlíka máme dost
29. srp 2010 ve 21:24  • Odpověz
@beruska5 Prave jsem na tebe myslela,ze ty jsi bojkot zvladla...takze to JDE zvladnout...ale ja na to asi nemam..no uvidime,co prinesou dalsi dny..ale trapit se tim nejak nadmerne nebudu...nejak to dopadne...Ted jsem odstrikala jeste 150ml a jdu spat,jsem KO...

Mam dnes uzasny zazitek!!!Asi se mi budete smat,ale mela jsem radost,jako male decko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: protoze jsem si po vice nez roce!!dala vanu :dizzy_face: :dizzy_face: V tehotentsvi mi to zakazali a fakt je to vic nez rok :grinning: :grinning: tak jsem si udelala male vanoce :grinning: :grinning: i se svickama :grinning: :grinning:

Dobrou nocku vsem mami i mimi :wink:
29. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz
@sarri - ja to uz psala, ze bys mohla fejetonit ci sloupkarit :wink: Jsi takova nase Carrie Bradshaw :grinning: Hezky jsem se pobavila a zaroven se zaskvirila, kdyz jsi psala o te cirkevni nastence. Nekdo hodne zapskly to tam musel vyvesit.

@j.cien a @petranela - holky, to je mi lito, ze vam deticky stavkuji a mate trapeni. Jakoby nestacily ty krusne zacatky, jen se clovek trochu otrepe, tak je tu dalsi orisek k rozlousknuti.
U nas to neni bojkot, ale take nemame kojdo uplne pohodove, hlavne s Tobikem. Pres den se vetsinou po par minutach zacne kroutit do vsech smeru, rozhazuje nozickama, ani silou ho nejde u prsa udrzet a kdyz uz to jde, tak prestrane pit a jen si tam tak pohoukava ci pobrukuje. Je to kvuli zoubkum, protoze si zacne satrat prstickem v pusince po tech rasicich zoubcich a po kojeni casto place a pak nekdy pomuze ten gelik, ale spise na chvilku, ze ho to trochu zklidni. Nebo pri kojeni na me dela to jeho kukando, cuc, kukando, cuc atd. Desne se u toho rehoni, nekdy az zalyka smichy a ja s nim, i kdyz je to na palici, tak tomu jeho rozesmatemu cumacku nejde odolat.
Tobik me navic zacal stipat do prsa, jak tak zunka a vrti se, tak tema svyma pidi prstickama najednou udela "cvak" a pekne me stipne. Posedni dobou je to jeho slagr.
Bryan uz se take zacal kroutit, take kvuli zoubkum. A take zacal delat to kukando a ani jemu nelze odolat, protoze take nasadi roztomily kukuc a ceka na moji reakci.
Flaska by nebyla resenim, protoze kdyz Tobikovi davam laktobacilky (v cca 30ml MM), tak jazyckem honi ten dudlik ze strany na stranu a nekdy se u toho take rehoni.

Procitat kojeni.net nemam cas, ale jukla jsem do nasi Baby Book bible, co nam poslala svagrova ze Statu, tam jsou popsane tipy kojenych deticek a my presne spadame do par kategorii tech jukalistu, kroutilu a stipatelu. Takze jsem koukala, ze je to docela caste.
Je tam i kapitola o bojkotu, ve zkratce par info, nevim, zda to neni identicke s info z kojeni.net, pripadne se omlouvam za opakovani jiz vami precteneho.
Bojkot je vetsinou zpusoben bud fyzickym rozrusenim, jako jsou rostouci zoubky, nemoc ci hospitalizace nebo emocnim, jako je nedavne stehovani, nemoc matky, konflikt v rodine nebo "syndrom rusneho hnizda" - prilis mnoho navstev, stres z dovolene atd.).
Je dobre zjistit pricinu a pote zacinat s kojenim jakoby s novorozenatkem od zacatku. Docasne dat stranou vsechny vase povinnosti, ktere vas odvadi od ditete (no to se lehko rika, ale tezko provadi, kdyz neni pomoc na blizku, ze). Vyvesit si telefon, udelat si pohodlnou kojici stanici, nalozit se spolecne do vany, zapnout uklidnujici hudbu a jen tak drzet detatko kuzi na kuzi po vetsinu dne. Nosit detatko v nositku co mozna nejcasteji, aby bylo blizko psu. Kojeni ve spanku ditete nebo v noci by melo pomoci dostat detatko zpet k prsu.
Pokud dite odmita, tak ho nenutte. Nechte dite usnout, s kontaktem kuzi na kuzi, a nechte jeho hlavicku na svem prsu. Nekdy deti potrebuji par dni drzeni nebo krmeni v pohodli, nez zacnou znova s kojenim.
Bojkot je nekdy zpravou vysilanou ditetem, ze chce s mamou "znovu projednat kojici smlouvu". Zkuste znovu nastolit prostredi pro kojeni, ktere melo dite rado pred bojkotem - oblibenou pozici, houpaci kreslo, misto v dome nebo mazlici pozici v posteli. Pri zapojeni kreativity ze strany matky je obvykle po bojkotu za par dni, nekdy to trva tyden.
Pokud po vsech techto opatrenich se dite nevrati k prsu, pak je dite vlastne pripraveno na dalsi fazi - odstaveni se. I kdyz je to brzy, neni misto pro vycitky, ocente, ze je vase ditko vyzralejsi nez stejne stare deti.
29. srp 2010 ve 22:22  • Odpověz
@beruska5 - vse NEJ k uzasnym narozeninam :wink: Vam uz je rok! To jste tady pekni mazaci :grinning:
Jakpak jste to oslavili?
29. srp 2010 ve 22:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.