• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@monika.tdm tak to jsi mě utěšila, že je to i jinde. :grinning: Já je taky neučím na chování tak nevím co to zkouší- a to je doma 3dny i s cestou!!!! :grinning:
Jo a oprava- Vojta samo není ořez, ale pořez. :grinning: :grinning: :grinning:
30. srp 2010 ve 20:41  • Odpověz
@sarri Jééé, to je sranda, jak jsou v těch pytlích jako dvě figurky :slight_smile:).. a krásné kloboučko-čepice :wink:...Jo, tak to u nás taky, některé typy ponožek vydrží na nohách tak pět vteřin... Proto jim už kupuju jen pevnější, které jen tak nesundají :wink:... No a boty - capáčky to samé. Když jdem ven, tak nasadím a než vyjedeme, tak jsou dole... už jim je ani nedávám, protože se u toho vždycky pěkně zapotím, než jim je nandám a ony to hned vyzujou... Takže budem nosit až boty. Právě něco jim na ty nožky budu muset dávat, když začne být chladněj. Další capáčky už ale kupovat nechci, protože ty už by asi neužily... Jak píšeš, ono se to nějak samo vyvrbí :wink:... Jinak ses ptala na toho koníčka, to je takové hopsadlo, prodávají to u Ťamanů.. máme zatím jen jedno podle toho, jak to moc bude oblíbené :wink:. Ale zatím to vypadá, že je to zajímá opravdu hodně a rády se na tom houpou. Akorát je musím ještě držet, nedosáhnou na zem. A taky se u toho dost vyřehtají :wink:... Jo a jinak to číslování capáčků a normál botiček je asi fakt jiné. A nedávno jsme potkali paní s holčičkou, zrovna jí koupila první papučky. Tak mi je ukazovala, chtěla jsem to Ele jen tak ze srandy vyzkoušet a ona to obula úplně tak tak, a to bylo číslo 19... a když si stoupne, tak by jí to bylo malé, takže potřebujem tak 20.

@irminka Irmi, děkujem :wink:.. my máme ty silikonové dudlíky a ty zatím nejsou nějak vytahané, docela to vydrží... Máme Nuky. Ty máš asi ty kytky, že?

@yorinkay Taky díky za tip, to budu muset pozděj pověřit manžu, ať teda botičky zařídí :wink:...

@lucy82 A jaké teda máš autosedačky, hoď pak foto :wink:
30. srp 2010 ve 21:24  • Odpověz
@j.cien papáme všechno, někdy mám pocity, že by mě klidně vyměnili za kus žvance (nejlépe za rohlík, ten budu dávat jako největší svátost, 1xtýdně v neděli :slight_smile: ). Kojím ráno kolem půl šesté. Vezmu si je do postele, kojnu a nenápadně vyměním prso za dudel, spící vrátím do postýlky. První vstává Pavlík, někdy kolem půl osmé, snažím se ho ještě zalehnout, ale většinou je odnesen do "tělocvičny" a já vstávám až s Vaškem o půl deváté. To udělám chybý pokus o kojbu, ale kluci jsou jiného názoru a prso považují za vhodný předmět k hraní, teda okusování a ožižlávání a nakonec se na mě smějou co to na ně jako zkúšam. Takže v deset je sváča. To je pro mě kámen úrazu, protože nikdy nevím co jim mám naservírovat. Někdy mají švestičky, dneska jsem zkusila chlebík se sýrem. K obědu je co dá zahrádka, takže cuketa a mrkev :slight_smile: . Už jsem vařila i rajskou s těstovinama :slight_smile: (čerstvých 8měsíců jsem oslavila novinkou). Masíčko dávám hovězí, kupuji bio v Jihlavě. A na odpolední sváču dávám ovoce nebo jogurt, někdy kaši. Večer jenom kojím, po kaši mi nespí o nic líp :slight_smile: . Já si pak dám decánko aby to ranní mlíčko měla nějaké grády :slight_smile: !
31. srp 2010 v 00:06  • Odpověz
Jo a momentálně máme nespavou, takže když spíme dopoledne, odpoledne to stojí za starou bačkoru. Přestávám mít čas na cokoliv, takže je pro mě problém uvařit oběd. A to jsem dva týdny zpět vařila každý den pro nás i pro rodiče.
31. srp 2010 v 00:08  • Odpověz
Jdu spát, hodin je jak na kostele a zítra budu jak mátoha, ale ten klid a to ticho! Dneska večer jsem si užila, měli jsme tu kamaráda (Lita asi bude znát Michal Hromas alias Rachad ze Souku) a pěkně jsme si zavařili a hlavně pojedli. Byl steak z tuňáka a toho vínka, mňam!
31. srp 2010 v 00:11  • Odpověz
Dobré ránko.
Tak jsem si chtěla vzít včera do města takový krásně červený baloňáček, že budu ladit ke kočárku a ono to nějak kolem zadku, oprava: kolem mé prostorově velmi výrazné zadnice, nešlo zapnout :angry: Tak si říkám: "Děvčico, cos jako čekala? Váláš si celé dně řitisko doma a tá jedna procházka Ťa vážně nevytrhne.!"
Drsná podzimní realita téměř rok po porodu - stále kynu. Zrovna se chstám poslat email do sportcentra, že si rezervuju místo na hodině spinningu a půjdu si pro jistou smrt.
Škoda, že se nedá hubnout třeba žehlením, protože tam mám zase pěknou hromádku a jen co dosnídám, tak se na ni vrhám.

Ve spacáku stála Adélka, tak jsem jí ten spacák trošku narovnala, ať vypadá na fotce dobře a Elišku tam šupl manžel už rovnou na stojáka (taky mají za sebou molitany, kdyby někdo focení nepřežil a bácl). Nejvíc populární je u nás stavění se u branky v pokojíčku. Včera jsem pořád odbíhala, neb jsem jim vařila oběd a to se tam vždycky buď obě postavily nebo klečely a řvaly: "Mamamam, mamamam!" Adélka by se i zahrála sama, ale Eliška vymyslí nějakou řvací akci, a tak se Áda přidá.

@hanula83
Hani, včera sme čekali manžela, neb šel k lazebnici, a naproti holiče je obchod jenom s českou certifikovanou dětskou obuví, tak jsem tam vlezla aj s kočárem, nechala holkám přeměřit nohy a omrkly jsme boty a nakonec máme objednané dvoje první chodící podzimní béžové vel. 19! Jsme čuměla, ale holky mají 18 nohy!

Jsem se teď s nakupováním vážně rozšoupla, protože jsme koupili croozera,boty, dovolenou, včera jsem holkám objednala asi za 2.000 oblečení - tepláky - našla jsem obchod s semišovýma a flaušovýma lacláčema a body tam měli s roláčkem a vrstveným efektem, vesty na ven jsem koupila a nějaké zimní čepice a teplé overaly pod oblečení - pak poreferuu o kvalitě, protože to bylo za velmi slušné ceny. A ještě nás čekají ty autosedačky a to jsem si taky udělala radost a koupila si prádélko korzetek :slight_smile:
My teď máme doma 20 °C, já teda sedím v ramínkové košilce a je mi výborně, ale pro děcka je 20 na triko málo. Mně se strašně líbí ty zahradníky, že jsou v tom děcka taková upravená, když jim dám nějaké body, kalhoty a triko, tak to tričko mají pořád vyhrabané, gatě spadené...Ponožky dříve či později zaručeně vyzují úplně všechny - včera froté podkolenky - jako po másle, nohy studené...
Idu přitopit tú žehličků!
31. srp 2010 v 07:27  • Odpověz
@sarri: doporučuji na crooera dokoupit odpružení. My s ním už jezdíme asi tak 3 měsíce, klukům jsme dokoupili nad hlavu takové podhlavníky, když usnou, tak , aby jim hlaviska nelétaly a odpružení dokoupil na aukru...prostě supr věc, jezdíme do hrboch a kluci jsou v klidu. A velký poznatek: s Croozerem jezdím i jako kočárek a nemohu si ho vynachválit, jednou rukou se dá voziti, prostě paráda.
S tou prdelinkou ani nemkluv, před chvilkou mně Richardek řekl, že se mně nějak třepu stehniska a řitka...sprosták jeden, tak kráááásnooou maminku nemá nikdo :angry: :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: :wink: :wink:
31. srp 2010 v 10:10  • Odpověz
@irminka
Irmi, prosímtě, kupovali jste to odpružení toto? http://www.aukro.cz/item1210746422_odpruzeni_na_detsky_vozik_croozer_model_2005_2010.html
Je to jakési kutilsky vyrobené, tož nevím.
A je třeba k temu vozíku kupovat pláštěnku? Jako jestli to chvilku vydrží, když začne pršet ne že pojedeme cíleně v děšti? V děšti jsem se už najezdila dost, někdy celý den, ale děti do takového počasí teda zatím tahat nehodlám :wink:
Vím, že s tím jezdí maminy i jako s kočárkem. Na dovolené to tak určitě používat budeme, ale takto vyloženě jako kočár se mi to vzhledově nelíbí - pro kluky ještě jakštakš, ale moc si nedovedu představit, jak si holky vystrojím a dám do toho sportovního vozíku.

Hurrá, hurá, hurá, podzim je tady - déšť, tma, zima, větr. Konečně!!!
Mně to počasí tak nabudilo, že bych do toho hned s tím kolem vyjela!
31. srp 2010 v 10:41  • Odpověz
Ahojky teda Sarri mě to počasí uvedlo do takové depky že se z toho dostanu zase asi až na jaře, zvlášť když jsem zjistila že nemáme co na sebe, holky ze všeho vyrostly :frowning2:
POčasí je hnus, na to že je ještě začátek září je to teda síla taková zima, ještě jsem nezapomněla na to hnusný studený jaro a už je tu zase podzim :frowning2: :frowning2: Já bych nejradši bydlela někde u moře, to by my vyhovovalo nejvíc, ale zase v tomhle počasí se líp schovávají tuky :grinning:
31. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
My dnes v tom picasi absolvovali Tesco a lekarnu..stve me,ze se neda jit ven s kocarem...dopo jsem byla,ale bylo to desne...ani keri nechce jit ven a od rana je v pelechu Tak mame po lete ani se na ten pdzim a dlohou zimu a tmu netesim........musime poridit nejake sanky....jestli se nejake delaji pro 2 deti naraz...

Dnes jsme dostali pozvanku na vitani obcanku...docela pozde,ze?
Dnes v 17:13 • 2 děti • Odpověz • Opravit překlepy
31. srp 2010 v 17:14  • Odpověz
@sarri: nevím, jestli máme přesně toto, ale myslím, že my tam máme fymy a ne ty pružiny. Musím se poptat manžela, ale není doma, potom hodím odkaz,ju?A pláštěnku nemáme, zatím to pršání vydrželo, ale to jsem s tím jela jako kočárek asi pul hodky ve velkém dešti a hošani mokří nebyli, jen já a to až na gatkách :wink:
31. srp 2010 v 19:54  • Odpověz
pardon gumy a ne fymy
31. srp 2010 v 19:55  • Odpověz
@irminka
Irmi, díky. Pak dej ještě vědět o tom odpružení.

Tak podle předpovědi se nám pičasí opět vyčasí. U nás přestalo pršet jenom vždycky na chvilku, tak jsem ven ani nešla a dělaly jsme s holkama opičí dráhu v pokojíčku.
Když tam jsem s nima, tak jsou v pohodě a ani mě nepotřebují, ale jak z tama odejdu jenom pro pití, tak se postaví k té mříži ve dveřích pěkně vedle sebe a hysterák :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zitra je tak nakameruju, ať si broučci za dvacet let nemyslí, že byli vždy jen milá usměvavá miminka.
31. srp 2010 ve 20:23  • Odpověz
@sarri No vidíš, já ti říkala, že ty normál boty jsou trošku něco jiného než capáky. Aničce jsem ještě žádné boty nezkoušela, ale mám dojem, že má trošku menší nožku než Ela... Anička má uspodu takové štíhlé nožky jako laňka, na rozdíl od Elenky, která má nohy po mě a jsou jako dva podstavce :wink:... Tož to mám z tebe taky depku, že už máš na zimu tak nakoupeno. My máme z druhé ruky vestičky na podzim a k narozkám dostaneme zimní bundy od babi, už jsou koupené, z Tesca a moc krásné. Jinak mám nějaké body velikost 86/92, které mimochodem oblečou už teď, ale jsou jim delší rukávy. Čepice nám bude plést ta milá paní, co od ní máme i háčkované a taky k tomu uplete svetříky. Jinak žádné kalhoty nemáme, máme koupené roll-upky 92, ale jsou jim ještě velké, není to na zimu, max na ten podzim, tak snad do toho dorostou. Ale nemám vůbec žádné punčošky, z těch mi rostou strašně rychle, asi kvůli těm záhybkům na stehýnkách... A taky se budem modlit, ať ještě oblečem ty Emitexy, to jsem teda zvědavá...

31. srp 2010 ve 20:58  • Odpověz
Ahoj mamky dvojčatovky, měla bych na vás prosbičku - sháním dvoje golfky, které se dají spojit k sobě, nemáte některá zkušenost? Sestra má o 7m starší dítko, často je hlídám oba a tahat dva kočáry je dost nepraktické :confounded: Ale zároveň je chceme používat i samostatně, když zrovna kluci nebudou spolu...
31. srp 2010 ve 21:42  • Odpověz
@hanula83 Hani prosím, prosím, potřebuji maminku s holčičkami do dalšího vydání Betynky, mohla by jsi se zůčastnit. O nic nejde, jen pokec o mimčách a fotky. Pokud souhlasíš, pošli mi na tebe kontakt. Děkuji :wink:
31. srp 2010 ve 21:50  •  4 děti  • Odpověz
@yorinkay - teda, vy jste si ale zagurmetili :wink: Bleda zavist, to muselo byt posmaknuti!
Ta vase rana mi pripominaji nase, take kojdo kolem pul seste, jeste pak vetsinou spinkaji, ale nekdy jeden z nich uz nevytuhne, toho si pak dam vedle sebe a vetsinou pak zaspi i se mnou. Co mas na mysli "telocvicnou", ohradku? To ho tam odneses a nechas ho tam samotneho si hrat a jdes spat nebo si ho vezme na paskal manzel? My bohuzel ohradku budeme porizovat az ve Statech, tady to ted nema cenu, navic nevim, kolik toho budeme moci vzit sebou. Ale uz bych ji dost brala, jenze to u nas ani neni ted kam dat.
A v kolik jim davas ten obed, odpo svacinku, veceri a v kolik naposled vecer kojis? Celkem dost mi to pripomina nas rezim, zatim tedy bez prikrmu, ale brzy nas uz cekaji. A kdy jsi jim naservirovala jejich prvni prikrm, na konci nebo na zacatku sesteho mesice?
Ja si ted take dopravam decanko cerveneho :slight_smile:

@sarri @hanula83 - vy o domacich botickach, ja ted objednavala pliny po netu a natrefila jsem na tyto domaci bacurky s certifikatem zdravotne nezavadne obuvi - velikosti 19-22, ceny 140 Kc. Jsou to takove ty klasiky, co jsme nosily my :slight_smile:
http://www.vsevyhodne.cz/detska-domaci-obuv/

Jinak ty Emitex zavinky/fusaky do autosedacky nam uz de facto nejsou :confounded: Dneska jsme byli u doktora na EKG, Bryan je v poradku, kvuli tomu dryaku Prepulsidu, co bere na reflux. Rano jsem pripravila po lete ten fusak do autosedacky a snazila se tam kluky narvat a deeeesne se jim to nelibilo, byli v tom priserne nastreleni! Takze fusaky letely (a to doslova) pryc a obalila jsem je dekou. Mozna jeste na chivlku do kocaru, ale to se bojim, ze se do tech korbicek uz nevejdou.

Podzimni/zimni obleceni mam objednane ze Statu a prijede za tyden i s tchynkou a svagrem, jedou k nam na navstevu. Tesim se jak na ne, tak i na to obleceni :sweat_smile: Protoze my uz nemame skoro co na sebe, ted se mi nechce tady nic kupovat, kdyz mam objednano. Tak stale dokola tocime par bodynek, overalku a teplacky. Konecne budou mit kluci prvni dzinecky :slight_smile:

Prodavaji se puncosky i pro kluky? Nebo se jim nedavaji? Mne prijde, ze jim bude na nozky zima, jak nozickama placaji, tak se jim teplacky vykasavaji a ponozky to nezachrani.

@sarri - to je uzasna fotka! To je kocicka rozesmata, vypada jak vcelicka z pohadky :wink: A uz mate takovych vlasku, to by slo natuzit pekne na kohouta pankace a strasit tim drahe spoluobcany, co se ti pohrabou do kocaru :grinning:
Fotky kocicek ve fusaku stojici jsou take super, vylozene jim koukaji kulisarny z ocicek :slight_smile:
Ty kalhotky zahradnicky mas na mysli laclacky? Tady jsou jedny z MMB, zateplene, ale nevim, zda je to vase velikost
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36791133&tab=0

Jinak ten domek na plazi zas take nebude uplne superlativum, bude to docela z ruky a trochu se bojim izolace ci samotky :confounded: Musi se tam jet pres nejvyssi horu v okoli serpentinama nahoru a dolu a posledni vetsi supermarket je prave na te druhe strane. Navic to nejsou zadne Maledivy, ale poradne studeny Pacifik, kde se neda poradne koupat ani v lete, pokud tedy neobliknes neopren. Ale to pak zase riskujes, ze si na tebe udela zalusk zralok. To si nedelam srandu, zraloci tam jsou, protoze tam jsou lvouni (vetsi tuleni) a zraloci si prave surfare v neoprenech pletou se lvounama.

@hanula83 - holcicky jsou roztomile certice, ta cervena se k nim rozhodne hodi :wink: Spoluprace je ocividne bavi, na to uz se take tesim, to je lepsi nez vsechny TV sveta dohromady, nejlepe tedy v ohradce, aby se jim ta spoluprace kreativne neroztahla za hranice jejich pusobnosti :grinning:
Co ten pocit v brisku, nejake novinky pro pobaveni plena?! :wink: :grinning:

@j.cien - pokud si dobre pamataju, tak jsme v detsvi se segrou mely sanky pro dva, byla tam dve drzadla.

@monika.tdm - velikanska gratulace k sundani sadry! To musi byt uleva pro vas vsechny, chudinka malinka se ted muze konecne protahnout a pomazlit :slight_smile:
31. srp 2010 ve 22:00  • Odpověz
Zase nesu par fotek, tentokrate i blizke portety kluku, tam je podle me videt, ze jsou kazdy jiny :slight_smile:
A jeste jedna, kde pri paseni koniku horlive debatuji a pak momentka, kdy vytuhl jak Bryasek tak i tatinek, neumim rict, kdo drive :grinning:
31. srp 2010 ve 22:31  • Odpověz
Dobré upršené ránko.
Teda musím ( @lita ) pochválit fotky - to se nedá, hoši tady na mě tak bezelstně čučí -moc krásné, ten v tmavě modrém to má ještě tak barevně vyvážené, že se na to fakt nemůžu vynadívat.
Pančochy nosí i chlapci - jen si vzpomeň, jak v takových těch velbloudích nahnědlých hoši pobíhali ve školce a v tom zastrčenou flanelovou košilu :grinning: :grinning: :grinning: Mně osobně se to na nošení doma vůbec nelíbí, to dám radši tepláky, ale pančocháček různých obrázkových a vyteplených máme snad milion - dostli jsme a jsou tam i velikosti 56, které jsou asi tak na mě, tak snad letos v zimě nám pod rifle už budou. Zatím jsem dávala punčošky jen k sukni, ale pod kalhoty jim to, jak bude zima vrznu - a jak budou protesty při oblékání, tak v tom beztak budou běhat po baráku a bude vymalováno :grinning: :grinning: :grinning:
@hanula83
Hani, kolik proboha měříte? Lucy psala, že mají 70 cm, u nás to na tipuju taky kolem těch 70 cm - spíš něco nad a kupovala jsem velikost 80 a 86, ale ta nám bude stopro hrozně velká. Kombinézy mám 80-86. Normálně teď holky nosí 74 - oblečky z Tesca 6-9 - v těch mi na šířku drsně plápolají, gumy v pase volné. Kdybys měla čas :grinning: :grinning: :grinning: a fakt neměla pro něj žádné využití, tak hoď foto těch bundiček - se nechám inspirovat. Právě čekám, že by mohli mít ještě něco v Tescu pěkného na zimu, akorát ještě nejsu rozhodnutá, jestli jenom bundy - jedny kombinézy mám z MMB - pěkné, ale nechala bych jim je jen tak a na parádu bych ještě něco pořídila. Bohužel nás nemine takové to válení se dětí v břečce - ach jo, z toho já budu na prášek, jak začneme chodit z venku jak prasata.
O nohách mi nemluv - u nás je to úpně dědičné, moje nohy vypadají tlusté, ať vážím kolik vážím, mohla mi lézt žebra a pánev, ale nohy jak slúpky ve vinohradě. Holkám bych hrozně přála, aby je měli po babičce tchýni, protože ta má nožky jak modelka, jenže pochybuju, že ty naše tlustonohé geny něco přebije. Jo a ty boty nám v Renu byly vážně 18 velké - normální boty, proto jsem čučela, když nám to teď změřila.

Dnes ráno byly zas holky v těch spacákoch na stojáka, ruce jak led, jak se držely postýlek, ale stály. Adélka ohlá, neb si to nějak nešikovně přišlápla.

Asi mi neporadíte, co dělat, aby beze mně chvíli vydržely v pokojíčku samy, co?

Několik dotazů:
1. Od kdy umývat dětem v myčce? Sem tam použiju pro ně i naše nádobí a vařím v kastrolech, co se myjí v myčce, ale jejich hrnky, flašky, misky, lžičky a nevímco eště jedu horká tekoucí voda a jar v ruce.

2. Od kdy pomeranč - citrusy obecně? Koupila jsem od 8m skleničku treska, brambory a je v tom citronová šťáva, holkám to moc chutná, přestože to smrdělo hrozně rybama a taky jsem četla, že ryby dětem nee a pak že joo, tak jsem to prubla a reakce žádná, kromě mňam, mňam, mňam.

3. Jak to děláte ve vaně? Máme jedno sedátko do vany a druhá je tam volně, ale to je vražedná akrobacie - dělá tam psí kusy.

@zuzka72
Zuzi, kdy jste byli v Betynce? Je to i někde na netu?
1. zář 2010 v 06:55  • Odpověz
@sarri na netu to není a byly jsme teď v té aktuální zářijové :wink:
1. zář 2010 v 09:08  •  4 děti  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
@sarri tak mě holky v ohradě sami nevydrží, musím tam být s nima a to si mě ani nevšimnou a hrozně je zajímají hračky, ale jen se vzdálím tak je řev jak na lesy. Takže aby si sousedi nemyslely že jim ubližuju, je do ohrady dávám jen když si tam s nima lehnu já. Jinak jsou po zbytek dne mimo ohradu, vlezou si tam když se chtějí podívat na hračky a zase pádí pryč :unamused: Teď tady Sofinka jezdí s chodítkem a chvilku do toho sedá, pak s tím jezdí, někam narazí a tak pořád do kola. Nelinka jí křupky :grinning: Nemám žádný kvítka na zemí, jen na parapetu takže nehrozí že by se v něčem vrtaly, jediný co mi vadí je že mi vypínají televizi a nastavují časovač na troubě :angry:

Tu tresku ve sklenkách jsme taky měly a byla dobrá, a píšou že od 9 měsíce se může treska a ještě nějaký druh ryby ale teď si nevzpomenu :unamused: citrusy by si neměly, ale pokud se zkusí a nic to holkám neudělá tak myslím že není problém, my zkusily i jahody které mají být silně alergení a v pohodě holkám po tom nic nebylo.

různý misky který nejsou z plastu umývám i v mičce a holky většinou krmím z těhle misek, protože do těch plastových se mi dvě dávky vejdou tak tak. A jí i z normálních lžiček protože ty plastový jsou malý a nejsou tak hluboký.

A Sofinka už chodí za jednu ruku :slight_smile: Jenže se mi zdá že se nějak zasekla, od 7 měsíce stojí a chodí kolem nábytku a Nelinka je během jednoho měsíce na stejný úrovni jako Sofinka, dokonce Nelinka už taky stojí chvilku sama bez opory a udělá pár kroků bez držení. Tak se obávám aby nezačala i dřív chodit :grinning:

A naučily se jak dělá prasátko, to je tak srandovní jak to dělají :grinning: :grinning:

@lita teda kluci jsou suprovní, úplný modelové, nádherný kukuč, a fotečky jak jinak než suprovní :wink:

@hanula83 holky jsou boží jak stojí u toho zvířátka, mamka jim ho chce taky koupit už se na něj těším, další krám do bytu :grinning: :grinning: A už je vidím jak přes to lezou a skáčou, nooo potěš :grinning:
Autosedačky jsem koupila babypoint, zkoušela jsem to u kámošky a holky v tom sedí perfektně tak jsem je objednala.

Holky nevíte někdo kdy přijde ta proplacená mateřská? Říkaly v řijnu tak jen jestli není nějaká změna

fotečky autosedačky, holky dělají vařila myšička kašičku a oblíbená činnost naší Sofinky :unamused:
1. zář 2010 v 09:25  • Odpověz
Normálně, naše holky stále ještě chrní... já teda fakt nevím. Vzbudila jsem se 7:30 a ony si vykládaly v postýlce, tak jsem ještě chvíli ležela, že tak za 10 minut vstanu. No do té doby vykládání utichlo a když jsem tam došla, tak chrněly a chrní doteďka... nechápu, tohle je i na mě moc. Jdu je vzbudit, nakrmit a pak vás všechny dočtu :wink:))
1. zář 2010 v 09:44  • Odpověz
@zuzka72 Ježiš Zuzi, nestraš!! A budou tam fotit jen děti doufám... Můj ksicht opravdu není výstavní a o zbytku ani nemluvě. A kde to probíhá? Písni mi podrobnosti do IP :wink:... Já jsem vás v té Bety ještě ani neviděla, musím to napravit.

1. zář 2010 v 10:13  • Odpověz
@lita no jak jinak-kráááásné fotečky a tatínek super :grinning:
@lucy82 ty jo, vy máte vlásků :wink:
@hanula83 jj už píšu :wink:
1. zář 2010 v 10:19  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83 Haniiiiii-IP prosím odpověď ať vím, jestli hledat dál. :wink:
1. zář 2010 v 10:36  •  4 děti  • Odpověz
@lita Díky za tip ohledně papučků, beru v potaz :slight_smile:. Ony se právě myslím ani jiné dnes nevyrábí, než takové ty retro :slight_smile:.. nebo jsem na jiné nenatrefila... asi je to holt osvědčená klasika... Tak pocit v břichu je pořád stejný a zatím tomu nepřikládám na významu. Tak nějak si říkám, že je to blbost, že prostě už magořím :wink:. Ale to jsem si říkala právě i loni :grinning: :grinning: ... Jenže to jsem nebrala prášky, teď je beru. Bohužel vím o tom, že jsem jednou zapomněla vzít a tak mi to hlodá pořád v hlavě... Vliv by to být nemělo, ale po loňskym roku už mě nepřekvapí nic... Máš pravdu, sledovat holky, jak si teď spolu hrajou a hrozně se tomu nahlas smějou, tak to je opravdu mnohem lepší než TV. Už jsou to veliké filuty a pěkně mazané :wink:... Jinak fotečky jsou nádherné naprosto všechny, a u těch dvou posledních mi vyhrkla i slza, to je táák miloučké :slight_smile:... Jasně, punčošky nosí i kluci, je to velice praktické :slight_smile:

@sarri Já taky punčošky vzhledově moc nemusím, ale holkám je dávám a budu dávat, protože je opravdu jen tak nevyzujou a vím, že jsou trochu v teple... My jsme se měřily v 8 měsících a to měly 70 a 73 cm, tak jsem zvědavá příští týden na měření... Ono samozřejmě záleží na značce oblečení, některé jsou jim ještě 80 v pohodě, ale třeba body, co jsme měly 74/80, tak ty jsou jim opravdu už maličké, u krčku se jim to stále vytahuje dolů. Jinak 86 máme tepláčky z Globusu, jsou jim dobře, akorát když jsou v nich už delší dobu a hodně řádí, tak si je trošku stáhnou a šlapou po nohavicích. Jenže zase tepláčky 80 jsou jim vesměs už malé. Oblečení z Tesca, to taky oblečou tepláčky 6 - 9 měsíců, ale jsou jim už hooodně tip ťop, budu už vyřazovat. Jinak tepláčky z Kiku, tak ty měly 9 - 12 měsíců a jsou jim už krátké, možná jsou trochu i seprané, ale už je mají spíš jen na donošení. Jinak klasické trička 80 s krátkým rukávem, tak ty oblečou ještě v pohodě. S dlouhým máme teď 9 - 12... Ale určitě už holky tak nepřibírají, vidím to na nich a Elenka už taky nemá ty záhybky tak strašně nepřístupné jako dřív... což mě i mrzí, já je tak strašně ráda omačkávala :slight_smile:)))))). Ty bundičky ti nafotím, jak půjdem k tchýňce, my je ještě nemáme doma - má to být ten dárek k narozkám :wink:... akorát jsem si vyškemrala, aby mi je ukázala :wink:. Nevím, jestli to bude tvůj typ, ty jsi hodně na červenou, já jsem hodně na fialovou a růžovou. Ty bundy jsou fialovo-růžové s puntíkama :wink:... No u nás to bude určitě tak, že Aňulka bude mít nožky po manželovi (má opravdu moc hezké nohy - obzvlášť na chlapa, akorát chlupaté, ale to Anička snad nezdědí) a Elenka po mě, což moc komentovat nebudu... Jim se ty postavičky rýsují už teď, je to poměrně zřetelné... Jooo, ty boty asi taky záleží na značce, bůhví, podle čeho to kdo šije... Tak u nás zabírá to, když na mě holky nevidí, to pak ví, že jsou tam jen ony dvě a tak si hrajou spolu a na mě si snad ani nevzpomenou. Když jsem s nima v obýváku, tak si taky dokážou hrát samy, ale po delší době se začnou nudit a jak mě tady vidí, tak je to jak popisuješ. Stoupačka k ohrádce a mamamamama :wink:))... Tak si s nima buď začnu vykládat nebo si k nim vlezu a hrajem si, teda většinu času si ze mě dělají stupátko, takže jsem obalená dětma... První dvě otázky nevím, sama nemám zkušenost. Třetí - my máme holky pořád ve vaně úplně na volno, různě si tam plavou a hrajou a vydržely by tam i hodinu, kdybych je nevytáhla. Je pravda, že každá už se pěkně praštila do hlavy a měla každá pořádnou bouličku na hlavě. No ale od té doby si dávají pořádný pozor a ví, že to klouže a mohlo by to bolet...

1. zář 2010 v 10:43  • Odpověz
@lucy82 No u nás je to zvířátko děsně oblíbené. Buď jim ho dám do ohrádky (ale to musím hlídat, aby na něj nechtěly stoupat) a nebo je "povozím" venku z ohrádky a to se jim taky líbí. Já je teď sem tam taky vypustím z ohrady ven, ale když si třeba potřebuju něco nutně dodělat a holky už se k večeru nudí. Takže je dám na chvilku ven, to je pro ně největší svátek, tak jsou jako pěny. Já na ně vidím, zároveň třeba domyju nádobí a pak si je vezmu zpět do ohrádky, kde si hrajem...

Jinak jsem zkoušela holkám dát Bebe Brumík Lodička, no ty z toho byly vyjevené jako by spadly z višně... a tak jim to šmakovalo! Akorát nadělaly pěkný bordýlek... U nás teď svačinky probíhají tak, že si k nim vlezu do ohrádky, ony si sednou naproti mě a krmím je zároveň. Naštěstí jsou poslušné (protože mají hlad) a nikam mi neutíkají. Takže opět zvažuju, jestli má pro nás smysl krmicí židlička...
1. zář 2010 v 10:50  • Odpověz
Ahoj holky, tak nám dneska začal další školní rok :grinning: Anička nemohla dospat školky, vzala 2 šampáňa, aby oslavily narození séger :sunglasses: , tak snad budu mít víc času sem nakouknout.
Výsledky krve máme v pořádku, tak už nemusíme dávat železo - hurrrrráááá.
Holky už se usmívají, když na ně mluvím, tak je to takové veselejší. Pořád kojím obě najednou, bříško už nás tolik nebolí, tak tolik nebrečíme (používám Baby Calm). Obě mají 4,5 kg a hrozně rychle rostou - z věcí, z plínek .... ty moje mega zásoby - nevím, co s tím budu dělat. Myslíte, že to prodám přes aukro nebo MMB?
Z počasí teda nadšená vůbec nejsem, každou procházku vytahuju pláštěnku, je děsná zima, vítr.

Chodila jste některá s dětma na oční - kvůli tomu, že jste dvojky a třeba dřív narozené s nižší porodní váhou?
My byly v porodce, pak na 6 nedělích, jdeme zase ve 3 měsících ..... chudinky, rozkapou jim oči, čekáme 1/2 hodiny, pak měření ..... nevíte, do kdy se chodí, když je vše OK?

@hanula83 pozor na lodičky, mají 50% cukru - jukni na:
http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp?y=test/test-dnes-cukry-v-detskych-potravinach.htm

@j.cien u nás je vítání 2x do roka, takže my půjdeme až tak v listopadu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lucy82 vy teda rostete, hrozně to letí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lita nádherné fotky !
@monika03 na chování taky neučím, naučila jsem si i babičky, že chvilku pochovají a pak zpátky položí, když jsem tu sama, tak bych se zbláznila. Ale pozoruju, že už tolik nebrečí (kvůli prdíkům).
1. zář 2010 v 11:26  • Odpověz
@lita Kdy se stěhujete? Asi jsi to tu psala, ale nestíhám dočítat. Budeš ale s náma v kontaktu, že jo ??????? :frowning2:
1. zář 2010 v 11:29  • Odpověz
@salu No vidíš, taky mě mohlo napadnout, že jim to tak šmakuje proto, že je to tak sladké, že... Je pravda, že je na sladké učit nechci, ale zase si říkám, že sem tam to snad neuškodí... Dávalas a dáváš Aničce sladké? A jestli jo, v jaké míře?
1. zář 2010 v 11:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.