• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Holky, přiznejte se! Kdo doma topíte?
Tady je to jak na větrné hůrce, jsem šla na půdu pověsit prádlo a větr jako blázen. Tuším, že dnes zase budeme doma nebo teda nevím, jak bych tlačila kočár.

@hanula83
Hani, u nás se sladké ve smyslu mlsy jí - teda zas nedělám skoro vůbec sladká jídla, velmi málo, ale nějaký ten oplatek nebo čokoládu. Až budou holky větší, tak si určo sem tam tu čokoládku apod. dají. Pokud budou mít odpovídající výdej energie, tak nevidím důvod, proč jim nedat. U nás se jí opravdu snad všechno.
1. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz
@sarri My trochu přitápíme na 22 stupňů, ale podlahovym topením dole. Radiátory, co jsou nahoře, ještě zapnuté nejsou... Ale včera teda byla zima řádná. Manža dělal něco na fasádě a musel se zabalit jako by byly největší mrazy... Já to taky nebudu s jídlem nějak hrotit, chci akorát do toho jejich jednoho roku je trošku omezovat a rozhodně jim nedávám všechno. Ale po roce už chci, aby jedly tak nějak normálně...
1. zář 2010 ve 12:31  • Odpověz
@hanula83
Hani, tož asi tak to vidím taky. Postupně po tom jednom ročku budeme najíždět na normál.
1. zář 2010 ve 12:35  • Odpověz
Já taky dávala Aničce ty dětské sušenky od Nestle. Nemyslela jsem to nějak zle, jenom abys věděla .... :wink:
Teď máme výhodu, že je zeleninová, má ráda cereální křupinky, ale ujíždí na bonbónech !!! Těch by mohla mraky. Takže je u nás režim - nejdřív kousek ovoce, zeleniny, nebo svačinu, pak bonbón.

Topím :grinning:
1. zář 2010 ve 12:46  • Odpověz
@salu Jo, tak to je mi jasné, žes to nemyslela zle :wink:))... Já jsem ráda, žes mě na to upozornila, teď vím, že jim toho nemám cpát hodně. Jen tak na mls... Taky to chci právě jednou praktikovat tak, že nejdřív si spapají normální jídlo a pak dostanou sladkost. Rozhodně bych ráda tento režim dodržela a nechtěla se dožít toho, že jim někdo bude cpát sladké před obědem. No ale uvidíme, jak ta moje teorie proběhne v praxi...
1. zář 2010 ve 12:49  • Odpověz
@hanula83 taky jsme už holkám daly BEBE brumíka lodičky, šmakují jim pěkně :grinning: KDyž to manžel řekl švagrový tak na nás vytřeštila oči co to jsme za rodiče když do tak malého dítěte cepeme něco tak šíleně škodlivýho a plnýho eček a pod. No jsem říkala aby jí příště radši nic neříkal. Má dvou letou dceru a ještě jí nikdy nic neuvařila, může jen křupky, a krmí ji pořád ze skleniček, nejlépe těch levných malých a rozmixovaných a udělá jí k tomu rýžim, brambor nebo těstovinu. A velkou skeničku má na dvakrát protože to ředí tou přílohou :angry: No nechápu jí, dítě nic nechce jíst, ani ty skleničky jí nechutnají. Prý by takhle malým dětem nedala ani banán, že jak to převážejí tak je to napuštěný čímsi nezdravým. No občas kroutím očima a v žádném případě to nehodlám takhle hrotit. POkud holky sní zeleninu, jogurt i ovoce nevidím důvod jim nedat piškot nebo něco podobnýho :confounded: Už dávám i ovocnej jogurt a prdím na to, bílej mi plivou a nechtějí ho jíst potvory.
1. zář 2010 ve 14:23  • Odpověz
@lucy82 Tak to je teda psycho, ta švagrová. Takhle to teda hrotit taky nebudu. Holky teda zatím jí ze skleniček, ale řekla jsem si, že v 10 měsících je pomalu ale jistě začnu připravovat na jídlo, které jíme i my s manžou. Teď je to zatím tak, že většinou mají ty skleničky maso a různou zeleninu a někdy jim vařím brambor, mrkev. Jogurt by mi bílý asi taky moc nechtěly, já jim ho každopádně dávám půl na půl s přesnídávkou. A banán a piškoty taky holkám dávám... No to bude teda vypadat, až ta malá přijde na normální věci, určitě se z toho osype, nebude na to zvyklá... Já taky nejsem zastánce, když maly mimčo jí takové moc "normální" jídla, ale tohle je teda dooost přehnané. Jak jsem psala, já plánuju, že v roce už holky budou tak nějak jíst s náma...
1. zář 2010 ve 14:37  • Odpověz
@hanula83 někdy jim vařím a někdy to vyhraje sklenička když není čas uvařit, hlavně nějak pořád nevím co můžou a nemůžou takže od toho roku to bude lepší, to už budeme taky pomalu najíždět na to aby jedly už pomalu vše. JAko taky nejsem zastáncem když třeba 4 měsíční cpou pribinákama a lipánkama, to fakt chudák dítě, když se tvaroh může až v roce, ale ve dvou letech už by to dítě snad mohlo jíst všechno. Nechápu fakt že jo, co bude dělat až nastoupí do školky nevím, tchýně jí dává ty sušenky od 6 měsíce, ale doma jí to nikdo nekoupí :rolling_eyes:
Nu holky usnuly, tak to tady jdu poklidit, chtěla jsem je dávat jen jednou denně, a ještě to nevydrží, dopoledne mi usínaly v kočáře v sedě a nevydržely a když náhodou jo, tak spaly jen hodinu což je naprd. Takže my pořád budeme spinkat 2X denně, jednou v kočáře jednou v postýlce :slight_smile:
1. zář 2010 ve 14:48  • Odpověz
@lucy82
Lucy, teda nevím, vlastně vím, ale říznout skleničku přílohou je dost na houby, bo to pak výživově jde do háje a pro dvouleté děcko to není vhodné ani neřízlé.
Já teď hodně vařím, ale skleniček máme taky velkou zásobu, kdyby bylo třeba - na výlet, akutka nebo jen tak pro změnu - jehněčí např. nevařím, tak to jim koupím ve skleničce. Jinak teď mám zrovna nachystaného králíka - bude toho i do marazáku a krůtu, udělám 2 chody, šupnu zamrazit a ještě tam mám kachnu na jednou v marazáku, tak to prostřídáme. jinak ještě dělám každý týden špenát s bramborama a žloutkem a ten si udělám na 2 dny a nechám to jen v ledničce. Děckám ty moje výtvory naštěstí chutnají a posledně mi krůtu chválil i manžel :slight_smile:
Jogurty jíme Activii nebo Dobrou mámu - zatím jen vanilkovou a piškotovou a aloe vera a bílou sladkou. Dávám 2dny na svačinu jogurt a třetí mléko. Jinak taky ochutnají třeba buchtu, když máme domácí ke kafi - tak párkrát za škraňku.
Co se týče ovoce, tak u kupovaného nevíš, čím to bylo ošetřeno a nemá asi příliš smysl se tím zaobírat. Co si myslím, že je hodně chemicky nadopované, tak jim nedávám. Bohužel i naše domácí broskve, meruňky a hrozny nejsou bio, neb když stříkají všichni kolem ,tak je to pak všude a ovoce tohotu druhu v bio kvalitě je v našich podmínkách trochu problém.

Taky bych řekla, že když se děti drží příliš zkrátka, tak jsou pak bez dozoru rodičů jak urvané z řetězu. Známá doma vařila jenom vegetariánská a zásadně nesmažená jídla, dcera pak objevila hranolky a hamburger a každý den po škole si dávala v rychlém občerstvení.
Já mám hrozně ráda takové ty klasické mastné smažené brambůrky - např. Luhačovické a taky si jednou za čas k vínku dáme, i když jsme i hodně olivoví.

Autosedačka je hezká, viděla jsem je i hodně v obchodech, tak asi budou i hodně prodávané. Babypoint je tuším česká značka, ne? Máme ty jídelní židličky téže značky.
1. zář 2010 ve 14:54  • Odpověz
@lita Tělocvična jsou puzle a na nich hrací deky a hrazdička (tu dneska draci zlikvidovali). Máme všude plovoučku, nikde žádný schod, takže mají k dispozici celý obývák a Pavlík se může kutálet podle libosti. Vašek jse pohodlný, ten zaujíma jen polohu na zádech nebo na bříchu. Částí ohrádky máme zabarikádované kztky a dětem nepřístupné věci.
Když jsou oba kluci vzhůru jdu za nima a uklízím v kuchyni a nebo vařím. To je výjmečně, že jen jedn chce řádit a já jsem ještě natolik mrtvá, že zůstanu ležet. Nespím, a dokud slyším bojový pokřik jsem v klidu, protože vím, že žije:slight_smile:)).
Mrkvičku jsem dala poprvé dva týdny před 6.měsícem. Udělalo mi to moc dobře, protože jsem konečně přestala mít strach aby měli dost mlíčka a konečně přestala vážit.
Večer kojím mezi sedmou až osmou, podle počasí, takže teď už v sedm, protože se nedá sedět v hospůdce.
Snad jsem na nic nezapomněla.
A máš moc krásný děti, moc pěkně vyfocené, šikulka :slight_smile: .
1. zář 2010 ve 14:54  • Odpověz
@sarri Tu zvěř co vaříš máš domácí nebo kupuješ?
Já taky topím, kluci lezou po zemi, tak ať nemají omrzliny :slight_smile: .
1. zář 2010 ve 14:57  • Odpověz
@hanula83
Hani, což o to, já se s holkama klíďo najím, ale manžel všecko vaří tak, že je to jak od maďarských hranic, tož to jim budu muset nějaká ta neslaňoš nekořeňoš zase ukuchtit :slight_smile:
1. zář 2010 ve 14:57  • Odpověz
@yorinkay
Yori, králíka mám od tetiny z dědiny a krůtu normálně z obchodu, ale občas se poštěstí aj od tetiny :grinning: Jinak maso beru většinou normálně v masně.
1. zář 2010 ve 14:59  • Odpověz
@lucy82 Vidíš, na fotky jsem zapomněla, autosedačka vypadá moc hezky a je hodně podobná té, co mám vyhlídnutou a od Sarri už i vyzkoušenou :slight_smile:)) ... To už dělají teda krásně vařila myšička. U nás holky taky už ví, o co jde, protože sotva začnu "vařila myšička...", tak už se řehtají a chrání si podpaží :slight_smile:)))... Ale samy to nedělají. Ten most, co dělá Sofinka, tak u nás dělá i Anička, dělá ho už dlouho, ještě před tím, než začala sedět, taktéž nevím, co to má znamenat :slight_smile:))
1. zář 2010 v 15:00  • Odpověz
Co se týče dovedností, tak u nás jsou holky nějaké natvrdlé či co nebo vyčurané??? Umí krásně pápá, obě to i říkaly a včíl nic, řeknu pápá a čučí na mně jako co chcu, za chvilku to třeba udělají, ale už to vůbec neříkají, prostě teď frčí říkat děda a když jsou zoufalé, tak mamamamam. Ještě dělají taktakvšelijak - což je v jejich podání dost podobné pápá, ale taky enom nekdy. Krásně říkaly táta a prdí na to - a to jim to melu furt dokola.
1. zář 2010 v 15:05  • Odpověz
@sarri U nás kupuje manža bio jogurty, nevzpomenu si na značku, tak to holkám dávám s tou přesnídávkou. Jinak já jim vařené maso, co jíme i my, ještě nezkoušela dávat, zatím jen to skleničkové. Právě nevím, jak ho upravit. Prostě jen hodit do vody a uvařit? No to musí být teda hnus :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: ... ale všeobecně, i ty skleničkové věci jsou vážně hnus, nechápu, že to ty děcka jí... Takže jim vaříš třeba normál kuřecí maso, co koupíš u řezníka?
1. zář 2010 v 15:05  • Odpověz
@hanula83
Hani, kuřecí zrovna ne - prý to jako není zrovna moc přínosné stejně jako vepřové, takže vařím králíka, krůtu, hovězí, kachnu a teď teda přidám ještě tu tresku. Jenom libové maso z kachny prsa, z králíka oberu cokoliv. Já dávám do papiňáku se zeleninou (kromě brambor) a šupnu k tomu např. ten sušený česnek, kmín, pažitku, petrželovou nať, ke králíkovi bobkový list - to koření v přiměřeném množství. A ono to voní a chutná vcelku normálně. Pak k tomu dovařím brambory nebo nějakou přílohu a šupnu to do robota trošku rozmělnit a je z toho máčkoidní pokrm s kousky - vypadá to jako ze skleničky. Yori, vaří v páře, což je zdravější, ale nemáš to pak máčkoidní a to u nás nejelo.
1. zář 2010 v 15:13  • Odpověz
@sarri To je normál, u nás taky obě už krásně uměly Jak je veliká a pak to obě naráz zase přestaly dělat, i to pápá. No a teď to zase Elenka dělá a Anička taky kouká, a nechápe... U nás teď nejvíc jede zvuk jako když se prdí pusou a nejlíp, když u toho pořádně slintají :wink:).. Tak jsem jim začala říkat, že je to autíčko. Takže řeknu jak dělá autíčko a ony začnou to tou pusou dělat... Jinak jsou chápavé až moc, ale taky dost lenošné, aby to udělaly. Vyloženě na mě dlabou.
1. zář 2010 v 15:14  • Odpověz
@hanula83
To odfrkávání pusou jako když odfrkne koník, tak to byl hit minulého týdne i s hojným slinotokem :grinning: :grinning: :grinning:
1. zář 2010 v 15:17  • Odpověz
@sarri :grinning: ... aha, to já jsem právě ještě maso nezkoušela vůbec, jen baštíme skleničkové. Vařím jen zeleninu, přílohu. To masenko jsem právě chtěla zkusit kuřecí, protože to u nás vede (u mě a manži), no tak teď nevím... Krůta by taky šla, počkám na ten 10. měsíc a pak začnem vymýšlet více vařených pokrmů.
1. zář 2010 v 15:24  • Odpověz
Ahojky vsem!
Fotky Liti a Hanuli mate fakticky nadherne!!!

U nas teda kosa fest,rano jsme melli 19st..takze hajcujeme v krbisti...akorat mam trochu obavy,ze se dost prasi..jak se priklada a ze to holky budou dychat.. :confounded:
Tea stale bojkotuje prso,koji se jen v noci a pres den odstrikavam a da si to z flasky...dnes jsem zkusila prvni mrkvikcu ze sklenicky :wink: ,sice se to ve mne mele,ze je to trochu brzy a ze bych chtela jen kojit...ale nebudu to hrotit...4mes.ukoncene mame a Tea se asi fakt odstavi sama..tak bude muset neco jist-takze pomalu zacnu...
Cekala jsem silene scenky,ze to nebude chtit ani umet papat a tvarila se u toho jako profik,jakoze to uz nekdy delala :grinning: :grinning: normalne to polykala!takze napoprve mam z toho dobry pocit,snad ji to vydrzi :slight_smile:

Mia potvurka ted zacla v noci plakat co 2h :frowning2: ...myslela jsem si,ze mne jen privolava,ze neumi znovu sama usnout...ale houbes,ma asi hlad,pac kdyz ji prilozim tak hltave pije a pije....tak nevim,jestli nemrkvickovat uz i Miu...ale je takovy Otes,ze je mi trapne ji davat navic jidlo :rolling_eyes: ....toz poradte!

Krmici zidlicky jsme dotali po kamoskach jete,dnes je manzel resuscitoval a jsou tu nachystane v pozoru :grinning: jsou to ty obri plastove obludy,ale pry jsou uzasne,tak snad je vyuzijeme....

Zitra jede manzel do Prahy,tak snad to par dnu preziju sama s bojkotem a Otesankem :wink: :slight_smile: :slight_smile:
1. zář 2010 v 17:16  • Odpověz
Holky poraďte, potřebuju chodit s Aničkou na kroužek a holky budu mít taky. Velký kočárek se mi nechce tahat kvůli skládání do auta :unamused: .Jak to udělat? Koupit golfky a dávat je tam na ležačku, nebo jednu do klokanky a druhou v autosedačce .... nemáte někdo zkušenosti?
1. zář 2010 v 17:58  • Odpověz
holky, my máme ted problém s papkáním a to u Brundi. Mléko vypije v noci či nad ránem, potom ještě ránko, když se vyspinká, na sváču termix či jogurt, na oběd dávám bud skleničky či co navařím( brambory, mrkev, brokoličku, masino, špenátek, rýži atd......)...no a Bořek to všechno spácá a bruna vše bojkotuje, prská, vzteká se skoro , že by se i pozvracel :frowning2: , prostě nechce nic . potom se vzteknu, udělám mu kaši nebo mléko a dorazí se tím. na sváču přesnídávka s piškotama nebo ovoce, dnes zvládli palačinku, každý jednu s marmeládou :confused: , no a na večeři kaše z DM.
Pomoooc, co mám vařit tomu ropušákovi Bruníkovi?

1. zář 2010 ve 20:11  • Odpověz
@sarri a co jim všechno vačíš nebo s čím. Třeba králíka, dáš tam mrkev plus ještě něco ? Mám od babičky králíka a od babičky špenát tak ten jim udělám pozítří, naštěstí mi jí jakž takž všechno, někdy si z toho Nelinka dělá mlínek a pka to v ruce zkoumá, což z toho rostu, ale dám jí něco na zabavení a jí to docela pěkně.
Jinak holky máme taky ve vaně, když hlídá i manža tak to jde, ale minule byl manžel u známýho a dělal mu počítač a nějak zapomněl na hodiny tak jsem koupala sama. byla to docela kovbojka, protože neustále stoupají a pak zase sedají do vany tak jsem měla strach aby některá nezahučela pod vodu :unamused:
No švagrová je zvláštní moc to prožívá, je i líná vařit tak je pro ni snažší dát jí něco co je kontrolovaného a neřeší to a myslí si co pro ni neudělala. Jenže chudák dítě, fakt nic nemůže.
1. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz
@sarri já se omlouvám jsem to měla rozepsaný už od odpoledne, ale pak přišla mamka a dostala jsem se na net až teď, a koukám že už si psala jak to papu holkám děláš :slight_smile: V papiňáku mě to nenapadlo dělat, zkusím to, jak dlouho to asi trvá než se ta zelenina a maso udělá? Já když to hodím do mixéru tak to mám uplně na kaši, tak aby v tom byly kousky tak tu přílohu nemixuji. Když to jen rozmačkám vidličkou tak mi to nechtějí jíst :angry:
Odpoledne jsem byla koupit podzimní bundy, no houby jsem koupila ve všech obchodech s dětským zbožím měly jen zimní a ještě ke všemu takový hnusný, přeplácaný bundy, možná tak hezký pro narozený děti ale pro roční už chci něco normálního a jednobarevnýho. Nu tak jsem v CA sehnala zateplený rifle vel. 80 a rolák. Oboje půjdu vrátit a vyměnit za větší, rifle jsem vzala 80 a jsou jim akorát, rolák 86 a je jim taky akorát, Takže rolák vezmu 92 a rifle asi 86 a snad jim to vydrží celou zimu. JInak se mi nic nelíbilo takže MMB to jistí :grinning:
1. zář 2010 ve 21:29  • Odpověz
U nas tedy netopime, ale asi je to tim, ze jsme v byte, tak nas hreji sousedi :slight_smile: Ale jeste par takovych dni a asi bych brzy take zhavila. Mam objednane penove puzzle pres MMB, tak snad brzy dorazi, od podlahy uz je pekna zima, i kdyz davam kluky na nekolik dek.

Holky, mam nekolik (zrejme mirne stupidnich) otazek.
Prvni ohledne prani - davate prckum kazdy den nove pyzamko, teplacky, bodynka atd.? Ja zatim ano, ale ted jsem jim zacala nechavat teplacky na dva dny a overalky na spani take (mame jich ted malo). Ale v Kalifornii se dost setri vodou, tak abych tam nebyla za exota. Pozdeji uz se jim nemusi menit kazdy den, pokud si to tedy nepoblindej, nepokadej, nepocuraj nebo nezasejri papanim, coz u nas nehrozi, takze to prani zrejme bude jeste casteji :sweat_smile:

Druha ohledne spaciho pytle - nemaji pak studene rucicky? Ale je mi jasne, ze kdyz je prikryju dekou, tak jim ty rucicky nakonec koukaji take. Prikryvate je jeste necim pres ten pytel? Prijde mi, ze maji zakodovano prikryti = spat a ten spaci pytel se zrovna jako deka netvari.

A treti ohledne koupani - nevadi, ze se deti pri cakani ve vanicce napiji vody? Pokud jsou tam navolno na brisku nebo se vselijak rachaji, tak se urciti napiji, ze? Na jednu stranu se jim dava prevarena kojenecka voda a pak se nalokaji neprevarene kohoutkove. To neva?
A kolik te vody ve vane mate? A odkdy je takto navolno koupete? Ja kluky zatim jeste koupu v plastove vanicce na lehatku. My tedy doma mame priserne nepraktickou rohovou vanu (uz tu byla, kdyz jsme se nastehovali). Zabira pul koupelny a mista je v ni tak pro dve akvarijni rybky. Navic bych se ke klukum skoro nedostala pres ohormne okraje. Ale ve Statech asi budu uz koupat ve vane, v baracku by mela byt docela hezky pristupna vana. Bude nam uz 7 mesicu, ale to asi jeste nebudou sami sedet, ne?

@sarri - na ty velbloudi puncosky rada vzpominam, byly ultra pohodlne! Jen se vzdycky silene vytahaly. Ted mi prijde, ze je to sama syntetika, stejne jako ponozky, takze clovek musi dlouho patrat, aby natrefil na vysoky podil bavlny. Jednou jsem me neteri privezla puncosky z outletu Gap a segra mi pak rikala, ze to byly ty nej puncosky. Na podobne jsem natrefila v Mothercare, asi se tam zajedu podivat, ty byly take hodne bavlnene. Jakmile je to na osmak trochu vice synteticke, tak to neberu.
Uz vas vidim, jak se ti holcicky rozprchnou po baraku jen v tech puncoskach a ty je s potem na tvari budes davat dohromady na prochazku :grinning: A to nas take ceka! Moje sestra jim z horoskopu vycetla, ze to budou mali raubiri. Neni daleko od pravdy, uz ted to jsou dareckove :grinning: Ale pro me ty nejlepsi a nejmilejsi, samozrejme :wink:
Ryba se nema davat, ze je to pry alergen. Ale je to jako v tehotenstvi, nekde pisou, ze se nema (alergen) a jinde zase, ze ano, protoze je to prirozeny zdroj jodu atd. Pak si vyber. Jestli na to holcicky nemaji reakci, tak vesele do toho, vzdyt uz je vam skoro rok.
Jinak ten barevne vyladeny je Tobik a prouzkaty je Bryan. Toho jeste musim poradne vyfotit pri paseni koniku, at maji oba poradnou fotecku do pasu na Konikovi :grinning:

@lucy82 - ty mas doma teda gymnastky a sidla to jsou na prvni pohled :wink: Fakt je kouzelne pozorovat, jak se z nich utvareji samostatne osubky.
Se svagrovou si asi uzijes. Nejspise ma asi tendence ti hodne radit, kdyz ma starsi dite nebo deti. Ja mam docela fajn svagrovou, ma velke srdce, ale nekdy je dost urputna, kazdopadne to mysli dobre. Manzel ted ale dost roste, kdyz s ni telefonuje, protoze kdykoli ji vypravi nejake nase prihody ci trapeni, tak ma svagrova plno rad a doporuceni, ale uz nechape, ze s dvojcatkama je jina situace. Takze mame v planu ji je nechat na hlidani nekdy hned zkraje, jak dorazime, nejlepe jestli je jeste nebo zase budou trapit zoubky, at si uzije a ochutna to prave orechove dvojceci :grinning:

@hanula83 - dekuju za roztomilou reakci na fotky :wink:
A to zviratko je nafukovaci nebo z nejake gumy? Videla jsem i variantu soba na vanoce :wink:
Souhlasim, ze je dobre deti pomula privykat na papkani a ne je drzet na jednom zdroji. A nejak nic nasilne neodpirat, jinak si to decka pozdeji vynahradi stranou bez naseho vedomi.

@yorinkay - puzzle snad uz budeme brzy mit, mam objednano, uz se nemuzu dockat, protoze ty deky se desne roluji a neizoluji. A jak daleko se ti Pavlicek dokutali z bodu A do bodu B? Nic mu zrejme neni prekazkou :grinning: My se zatim jenom tocime, prave proto uz se tesim na to puzzle, aby meli dobry teren pro zlepseni a nauceni novych triku.
Ja prave ta rana jeste dospavam, vzdycky si k ranu bud po kojeni nebo pozdeji, kdyz se probudi, beru jednoho ukecalka, ktery se probudi, aby nevzbudil brachu. A znova i s nim v pelisku u me usnu. Kdyz se pak probere ten druhy, tak ho necham v postylce vypravet tak dloho, az se mu to prestane libit a pak si ho take soupnu do postele a zase zaspime. Naucila jsem se usnout i pres to jejich povidani. Posledni dobou u toho Bryasek jeste kolem sebe boucha pestickama, u toho se boucha i do sveho pupku (to je pak zvuk jak z bubnu :grinning: ), takze jich par do zad take schytam :grinning:
Tu mrkvicku jsi tedy dala v 5 a 1/2 mesici, chapu to dobre, ze? To nam bude za par dni, takze u nas take brzy vypukne oranzove dobrodruzstvi :slight_smile:
Takze lasecky nakojis mezi 7 a 8 a pak ti vydrzi az do rana? Nebo je jeste kojis mezi tim? A jsou pak rano hladovci nenasytni? U nas jsou prave kolem te 5 hlady uplne bez sebe, rychle prebaleni je pro ne nekonecne a skuci u toho, jakoby nejedli tyden. Vzdycky trnu, aby neprobudili toho druheho.

@salu - letenky mame na 5. listopadu, takze jeste dva mesice a pak frnk pres ocean. A psat samozrejme budu, Konik je zavislost, ktere se jen tak lehce nezbavim :grinning: Sice bude mezi nami 9 hodin rozdil, ale stejne sem kazdy pise, kdy je cas, takze ja tu nejspis budu samo-plkat, kdyz vy i vase prtata budete spinkat :wink:
Dneska byl u nas pan od spedicni firmy, co u ni poptavame kontejner lodi (teda spise bednu). Budeme posilat jen sportovni vybaveni, obleceni, boty, porcelan a sklo. Vsechno sami zabali, aby to bylo co nejeefektivneji, cemuz se nepricim, ba naopak. Ale prisel nam docela mimon, takze se jeste poohledneme jinde.
A jak to jde doma dohromady s Anickou? Musi to byt pro tebe docela kolotoc, vid. Anicka ma jine potreby i jiny rezim, navic se nesmi citit ustrkovana a ted ty dve male cacorky take vyzaduji neustalou pozornost.
Urcite ty plenky muzes prodat pres MMB nebo to muzes zkusit hodit i pres inzerci tady na MK. Take muzes pisnout holkam do puvodni diskuze, treba je nekdo bude chtit koupit, nikdy nevis :wink:
Na ocni nechodime, v porodce na nedonosenckem nam zkontrolovali sitnici a tim to haslo. S ocickama maji hlavne problemy hodne nedonosene deti a to kvuli kysliku, ktery dostavaji pres dejchak po narozeni, pokud jsou na nem dele, tak jim to muze ponicit ocicka. Proto se pak hlidaji. Ale vy jste na dejchaku rozhodne nebyli, ze?
Ty decke pochoutky jsou tedy spise nechoutky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Pamatuju si zase jiny test a tam vysel uplne priserne syr Kiri pro deti. Nalepka pro deti je casto klamava a zavadejici, protoze je slozeni mnohem nezdravejsi nez nejaka obycejna verze.

@j.cien - ty to mas zase na palici, kojeni kazde 2 hodiny v noci, vzdyt se vubec nevyspis! Chjo, to je mi lito :confounded:
Tea se zrejme rozhodla odstavit se sama, coz dle toho vycucu z knizky, ktery jsem ti tu minule psala, ukazuje, ze je napred. Mia je napred v motorice a Tea zase v zivotosprave :wink:
U nas je zase Bryan napred s rucickama a Tobik s nozickama. Oba se uz pokouseji sednout a to dost bez okolku, neustale se pritahuji, at uz za neci ruce nebo za svoje nozky, kdyz jsou v pololehu, za chvilku budou mit vysoustruhovane brisni svalstvo :slight_smile: Jenze sedat si jeste nemaji, takze s nimi neustale bojuju a jim se to nelibi.
1. zář 2010 ve 22:32  • Odpověz
@lucy82 - tady by se ti nejaka bundicka nelibila? Maji nekolik jednobarevnych.
http://www.nextik.eu/148-bundy-kabaty-kombinezy
Nebo primo na strankach Nextu a pres nextik.eu to muzes za kurz 36Kc/libra koupit nebo levneji pres nekoho, kdo do Britanie pojede. Ted tam byla znama, objednala tam pres net a druhy den to mela dorucene!
http://search.next.co.uk/shop/cat-coats-gattgender-newborngirls-0?x=1&nxti=0&nxtv=0
http://search.next.co.uk/shop/cat-jackets-gattgender-newborngirls-0?x=1&nxti=0&nxtv=0
1. zář 2010 ve 22:41  • Odpověz
Jo a kojeni u nas dostava grady, zuby nas porad hodne trapi a Bryan me rano behem kojeni nekolikrat kousnul tema svyma sevrenyma dasnickama. fakt bolest urputna. Jsem si prisla jak vyznavacka SM, jak jsem mu to prso po kazdem vyprosteni ze sevreni zase dobrovolne davala zpatky, aby me za chvilku zase prubnul. On z toho snad i mel srandu, protoze se u toho pohihnaval :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. zář 2010 ve 23:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.