• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Děcka, tož fčíl jsem sem nadatlila úplný román a ono sa to ztratilo úplně nenávratně, tož tu su z teho jeleň.
2. zář 2010 v 07:08  • Odpověz
@lucy82
Lucy, toho králíka jsem dělala jenom s bramborem a mrkví - inspirovala jsem se na http://www.maminkam.cz/kralici-maso-s-mrkvi-a-bramborem Ale dělala jsem to v papiňáku - teda v mamčiném jakémsi moderním papiňáku a blbě jsem ho zavřela, takže mi nefungoval a maso jsem nakonec vařila klasicky asi hodinu. V tom papiňáku by mohla stačit tak půlhodina? (dnes to budu dělat, tak uvidím), záleží jak velké kusy toho masa budou. Já jsem králíka včera chystala - nám nohy a holkám obrala trup. Mrkvu k temu hodím normálně celú a hodně a brambory uvařím zvlášť ve slupce a pak oloupu a pokrájím na malé kostičky. K tomu králíkovi přidám pár lístků bobkového listu, který se teda pak vytáhne a granulovaný česnek - ale pozor jenom česnek - některé jsou se solí - a kmín.
Třeba krůtě na menší kousky stačí v tom tlakáči jen 20 min., hovězí jak kdy a jak co - dávám 45-1h, ale i tak to umí být tužší.

@lita
Lito, já jsem oblečení na noc neprala po každé noci - ono se teda většinou něco ublindlo nebo prokáklo, ale když to bylo čisté, tak jsem to neprala. Teď házím do pračky, když se mi to zdá být učunčané - spací overaly většinou dají 3-4 noci, oblečení na den většinou podle učunčání, neb to holky vládají celkem rychle, takže jak si to umaže, poslintá jedna, tak dostávají čisté obě, aby se ty hadry praly spolu.

@salu
Salu a o co obě v autosedačkách? Já jsem tak holky nosila ještě sedmikilové. Vytáhneš z auta a nemáš s tím žádnou práci navíc. Holky budou v teple, někam je v tom postavíš a má volné ruce. Sice je to tíha, ale pokud na kroužek pojedeš autem a půjde zaparkovat někde, odkud nepůjdeš daleko, tak bych použila jenom ty autosedačky.
Já teda golfky nemám, ale myslím, že golfky ani snad nejdou dát úplně do lehu a je to v podstatě plátno mezi konstrukcí, tak e pro záda mimina asi taky nic moc.
Když vezneš autosedačku a druhou do klokana, tak tu v klokaně budeš muset na přechod venkem obléct a budeš ji mít pořád u sebe, takže se blbě čurá a i o tu druhou se hůř pečuje, takže je to na zvážení, navíc v té autosedačce se dají uhoupat :slight_smile:
2. zář 2010 v 07:36  • Odpověz
http://www.emimino.cz/diskuse/matyskuv-raj-31784/

Holky, chci Vás upozornit na tento eshop http://matysek.mimishop.cz/ Mají hodně nejlevnějšího zboží, ale mám s nima velmi špatnou zkušenost. Nakupovala jsem tam 2x jednou nákup kol. 2.000 - přebalovací tašku, hračku, plášěnku na kočárek - platila jsem předem, zboží došlo za více jak měsíc, taška měla protrženou síťku na boční kapse - no stane se, bylo to zabalené a všimla jsem si toho až později, šlo to snadno opravit. Pak jsem tam holkám kupovala bazének a kloboučky - po objednávce mi paní volala, že v požadované velikosti je jen jeden klobouček a že mají jeden o číslo větší a že je to jen o 2 cm a je stahovatelný, takže to stáhneme kolem hlavičky. Zboží přišlo hned, ale druhý klobouček byl velikostně pro mě - oproti tomu požadovanému jiný odstín barvy, jiný strřih, jiný stahovací systém, který teda stejně nestačil, neb to bylo větší tak o 10 cm a ne o 2. Takže jsem jim napsala email, že to chci vyměnit, ať mi objednají požadovanou velikost, tak že jo,jo. Poslala jsem to za 38 Kč zpět. Měsíc se nic nedělo a pak jsem byla u našich na 14 dní - mezitím bez jakéhokoliv upozornění ten klobouček poslali a protože jsem nebyla doma a oni to poslali jako obchodní balík, tak se jim to vrátilo zpět - bohužel, obchodní balík se skladuje 5 dní a manželovi to na poště odmítli vydat stejně jako ho tam nechat nebo mi to poslat k našim - hold smůla - na jednu stranu to tady umí vrznout i sousedce - jednou mi přišly dokonce prachy a dávala mi je sousedka. Taky Diplom mi předávala sousedka. Prostě roznašeči to vrznou komukoliv v baráku...to sem teď ale patří jen částečně. Balíček tedy odešel zpět, volali z obchodu a paní se oháněla tím, že mi posílala email, že zboží bylo odesláno - oni totiž vždy napsali, že se to odesílá, ale tentokráte opravdu ne. Takže že si musím zaplatit poštovné 120 Kč - jsem jí napsala, že poštovné je 38 a sama jsem za tyto peníze ten klobouček poslala. Nakonec jsem zaplatila 120 kč poštovného, neb jeden klobouk je mi pro 2 děti na prd a s tímto obchodem už nechci mít nic společného. To, že poslali jiný klobouk byla jejich vina a místo omluvy požadovat nadsazené poštovné....Tak jsem se s přáním krásného zbytku léta, spokojených zákazníků, bystrých zaměstnanců (ta slepá paní, co prohlížela ty kloboučky a shledala je shodnýma asi nebyla ta správná volba) a co nejméně hrubých pravopisných chyb v koresponenci odporoučela.
2. zář 2010 v 07:58  • Odpověz
@sarri ještě se vracím k včerejším debatám o jídle. Vařím vždy malou cuketu nebo patizon a to dodá vodu. Onhdá jsem cuketku pomixovala na omáčku a do ní rozmačkala mrkvičku a hned se to víc podobalo normálnímu jídlu. A taková rajská s těstovinka, to už byli normální Luculské hody :slight_smile: .
2. zář 2010 v 08:02  • Odpověz
Ahoj ženský,hrozně se omlouvám ale nešel mi net:frowning2:Postupem času se vás budu snažit dočíst.Jinak máme za sebou prvni očkování.Břečeli jsme asik jen 3 minutky ale ten den byl šilený.Nebo spíš kluci byli šílení.Vážíme 6300g a 6800g.:slight_smile:Davídek nám konečně kaká sám,ale díky kapičkám SabSimplex.Zkoušela jsem mu je vysadit a pak jsme museli opět rozhánět.Takže kapičky fakt výborný.Moučnivku máme furt.Uz zkoušíme i Pagavit,ale po něm se mi Dáda osypal,tak ho musim mazat filakou.Furt se nás to drží a občas se jim to ze rtu uplne odloupne a mají na rtíkách krvavé flíčky:frowning2:Jinak se umíme parádně vztekat a vyvztekávat pozornost.Přidávám pár foteček.Už musíme ven nabalovat.Ta zima je šilená.Jaroušek jak už začíná pást koníčky,Dáda je línej,hlavu prostě nezvedne.
2. zář 2010 v 08:14  • Odpověz
@yorinkay
Tak to mě nanapadlo, asiže já ty cukety nerada - prababička to cpe do všeho a mně to přijde jak vařený oharek, ale ona to zas může fakt ve všem :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2010 v 08:15  • Odpověz
Dopr.... co jsem to za rodiče, na Seznamu na mě vyjelo že svátek má Adéla, já su osel, já to nevím :confused:
2. zář 2010 v 08:19  • Odpověz
AHojHolky, jen občas sem sem zašla ,a el ted na to vůbec nemám čas, takže se omlouvám, že sem vám jen tak lezu, ale potřebovala bych poradit, protože jsem celkem zoufalá. Máme dva klučíky, je jim 14 měsíců...kupovali jsem kočár trojkombinaci, Milano Twin, stál asi 17tis. , a včera se mi u něj ulomila rukojet, normálně prsaknul plast, manmžel se to snažil slepit,a le marně, takže ho budeme asi reklamovat, nebo já nevím...to mi ale neřeší to , v čem dětičky dál vozit...uvažuju o koupi golfek,a el nechde koupit něco špatného...mohlůi by jste mi rposím poradit, jaké golfky jste kupovali?je jich opravdu nepřeberné množství a já tápu a nevím....Děkuju moc za rady a at vám dětičky rostou ve zdraví:slight_smile:
2. zář 2010 ve 12:01  • Odpověz
U nas je zase vyhrocena situace se zubama, ja uz se zblaaaaazniiiiim, pomoooooc :frowning2: Vzdyt uz je to mesic!
Na dnesni noc ale byli zlaticka, spinkali do 6, pak jsem jeste zalehla v 8 a spinkali se mnou do 10, proste idylka, tak mi to ted asi vraci. Na noc dostali cipek silnejsi kadence - Nurofen a asi kvuli tomu hezky spali. Minule noci se Bryan budil uz ve 2 a pres den byli oba zas jak sileny. Jenze ja jim ten Nurofen nechci rvat kazdou noc, vzdyt uz bych jim to byvala cpala mesic a to moc.
Ted jsem je take kazdeho dala do postylky v jinem pokoji, protoze ocividne potrebovali na chvili zabrat a halekali jak poblazneni, tim se jeste vice navzajem povzbuzovali. Bryan to vydrzel dele, ale uz take konecne usina.
Jim snad rasi vsechny zuby nahore, dasnicka dole je uplne hladka a uzka a ta nahore je samy hrbolek a vykukujici zoubky, jak zepredu, tak i zezadu dasnicky.

@sarri - to znam, take mam nekdy napsan velespis, pak si to omylem dam do bloku, jak rejdim rukou po laptopu a jak napisu jedno pismeno, tak je smazano, az na to jedno pismeno. Jenze kdyz uz to clovek jednou vypotil, tak ti to neda to zase nadatlit.
Dekuju za pripominku, neter je Adelka :wink:
Tobias ma nove svatek 12. zari spolecne s Marii, tak si tam asi pridame i Bryana, ktery by byl jinak osizeny o ceskou klasiku :grinning:
S tim nedoplatkem za cerven mi to mamka take rikala, jsou to ale hnupove. Ale hlavne ze doplati ten zbytek. Jen jsem zvedava, kdy to prijde.

@salu - souhlasim se Sarri, take taham/tahame v autosedackach. Kluci maji bez par gramu 7 kg a autosedacky 4,5 kg a stale jeste to s vypetim vsech sil lze zvladnout, pokud neparkujes nekde daleko. Hazim si je na ruce do loketni jamky (nebo jak to misto popsat), protoze tak se mi lepe nesou nez v ruce. Take si myslim, ze pro takoveto malinke berusky jsou golfky nevhodne a ted v zime v nich bude echt zima.

@rejchl - Jarousek ma tedy luxus haro, moc mu to pri paseni koniku slusi! :wink:
2. zář 2010 ve 12:39  • Odpověz
@sarri - o mych negativnich zkusenostech s obchodem Matyskuv raj jsem tu psala a varovala ostatni na konci dubna, viz muj prispevek uplne dole
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cekame-dvojcata/?page=554

Skoda ze i ty ses napalila. Asi zalozim nove tema ve foru Vybava s nazvem Matyskuv raj - Negativni zkusenost, at varuju ostatni. Tvari se jak seriozni eshop, ale skutek utek, tak at to vedi ostatni.

Maji nizke ceny a velky sortiment, ktery ale neumeji dodat. Navic jim to trva vecnost, coz u mimin dost vadi, protoze za par mesicu uz plno veci neuzijes. Take mi lhali, ze se s nami spojovali, coz nebyla pravda. Kdybych jim nezavolala a nedomluvila se s nimi, at na ten zbytek radsi zapomenou, tak to snad nikdy nedodaji. Nakonec nedodali jeste jednu nebo veci, ktere dodane meli byt, ale na to uz jsem nemela silu.

Hlavne ze na svych strankach maji seznam nespolehlivych zakazniku!!! To je snad for, urcite to jsou lide, kteri se napalili uplne stejne a pak si po par mesicich tu jejich drahocenou zasilku nevyzvedli, protoze uz nakoupili jinde.

A vibrovaci lehatko od Fisher Price, co mame od nich, pekne boucha, nakonec jsme to vyresili tak, ze jsme rozepli potah od kontrukce, nicemu to nevadi, ale je to primarni vada. Pry mame zpatky poslat ten motorek, pritom to v nem urcite neni, je to spise v tovarnim uchyceni na tu konstrukci a se sroubovakem to proste spravit nejde.
Prijde mi, ze berou nejake sunty z Polska, proto jim to tak dlouho trva.
2. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz
@lita
Tož sém nedávala pozor. No podle diskuse na emiminu je těch lidí mnohem víc, kteří s nima měli problémy.
Lituško, mně se to s těma zubama nezdá - měsíc je hrozně dlouho. Jestli to nebudou takoví ti mužští cíťové, však víme, jak rýmečka s chlapem zatočí :grinning: :grinning: :grinning: To byl pokus o vtip. Jinak mě sam. mrzí, že mají hoši stále nějaký neklid - měsíc je vážně dlouho. Mně stačila Adéla protivná a chovací 3 dny. Jinak byly zuby zatím ok a to už jich má děvčička 8 a další 2 těsně.

Králíček už piští v papiňáku a mně s a v trúbě peče krůtí masičko s ertepličkama a sýrem, mňam! Děcka chrupec.
2. zář 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahooj :slight_smile:

Tak se zase zapojuju, je to hrůza se mnou, nestíhám!

Tak s MATÝSKEM mám stejnou zkušenost, zboží dorazilo až po měsíci a neúplné, ani se mi to neobtěžovali dát vědět... a to jsem je asi 100x upomínala!!! Ceny jsou sice ¨dobré, ale to je tak vše. Ale s kvalitou zboží jsem doteď spokojená. I ta léhátka jsou v pořádku, vibrace funguje (tu miluje Davídek)

@rejchl Jééé, vy jste krásní :dizzy_face: Nás očkovandu pořád ještě čeká!!!

@lita Kluci už jsou naočkovaní?

Musím si postěžovat, včera jsme měli jít na očko, byli jsme domluvení s mudr.... ale ona tam nebyla!!! Ach jo! No a stejně by neočkovali. Jak měla Eliška na konci července ve výtěru ze zadečku Campylobactera (něco jako salmonela), dostala antibiotika, pak kontrolní výtěr byl negativní, anti jsme vysadili.... a celé se to odehrávalo u zastupující mudr, naše měla dovču... tak včera mi sestra u té naší doktorky vynadala, proč jsem nešla na další výtěr, když ten poslední byl pozitivní! Já na ní čučela jako zjara, jako jak pozitivní,... tak ta zastupující mi lhala, že je výtěr čistý! Fakt! Nechápu.... asi neumí číst nebo co.
Tak včera udělala sestra další výtěr (oběma) a zítra budou výsledky. Držte nám palce, ať je to negativní.... jinak asi někoho půjdu od plic seřvat!
2. zář 2010 ve 13:25  • Odpověz
@stazina Jejda, to je nemilé! Doufám, že vám reklamaci uznají, když se manžel pokoušel to slepit. Ale s golfkama neporadím. Já jsem zatím moc spokojená s Bumblíkem, brzo se nám tam dětičky nevejdou na délku, tak budeme muset okouknout sporťáckou verzi.
Zkus juknout na www.dvojcatka.cz , tam mají velký výběr a já tam kupovala kočárek a velká spokojenost.
2. zář 2010 ve 13:28  • Odpověz
@lita Ty zuby, to je mor! Chudáčci, takhle dlouho je to trápí?
2. zář 2010 ve 13:29  • Odpověz
@j.cien Já jsem chtěla s příkrmy počkat, ale obě mimča si o to řekla. Byly nespokojení, hladoví,... teď co mrkvičkujeme, tak se zklidnily. Takže jsem nebyla přesvědčení, že je třeba dětičky pozorovat, ony samy nejlíp ví,c o potřebují.
2. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz
Tak po 1 roční kontrole Samko 9,9kg a 79 cm Alexa 9,6kg a 77cm :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
pridala jsem nové fotky s léta a s narozenin do alba a pár ich šoupnu i sem

konečne trochu sluníčka tak zdrháme ven,starší holka už doma ze školy,pred nedávnem byla taky takový mrňe a už je ve 3 tríde :sweat_smile: :sweat_smile: toto ubehlo
2. zář 2010 ve 14:16  • Odpověz
@lita moc dekuji za ten prispevek o bojkotu :wink: ,zapomnela jsem zareagovat....bohuzel je to stale stejne,v noci se koji krasne dokonce bez kloboucku!,ale pres den ani nahodou...takze Swinguju a dostava to flaskou...v poledne jsem zkusila tu mrkev,vecer ji do MM pridam trochu te ryzove kase...
@zuzka.o No to je trestuhodne,ze ti mylne rekli,ze je to negativni...tyto infekce jsou fakt hlidane a musi se hlasit i na hygienu!!
A co teda davas papat-zatim jen tu zeleninku v poledne??
@beruska5 Krasne deticky!!!
2. zář 2010 v 16:42  • Odpověz
@j.cien Je to děs! Jsem pěkně naštvaná a doufám, že to zítra bude negativní. Ještě mi napadlo, jestli to třeba není chyba laborky. Že do telefonu doktorce řekli, že je to negat. a pak poslali zprávu s pozit.výsledke¨m.... ale to jsou jenom moje spekulace, nejhorší bude, když to bude teď pozitivní! :angry:

Dávám mrkvičku, už i mrkvičku s bramborem.... ve skleničkách, bojím se kupované zeleniny a dusičnanů v ní, až povyrostou, pak budu norm.vařit.
Odpoledne dávám ovocné, měli jablíčko a jablíčko s banánem.
A moooc jim to šmakuje. Byli fakt nespokojení, příšlo mi že hladoví... no a po zavedení příkrmů je to bájo. Dětičky si řeknou co a kdy chtějí. A jak mi skáčou po lžičce, to je sranda :grinning:
2. zář 2010 v 16:52  • Odpověz
@beruska5 krásné fotečky :dizzy_face:
2. zář 2010 v 16:53  • Odpověz
Dobrý večer maminky.Omlouvám se,že vstupuji do Vaší diskuze,ale potřebuji poradit.Nemáte některá zkušenost se sluneční stříškou na naše dvojčatové kočárky?Já ji dnes koupila-od Emitexu a jsem z ní pěkně zklamaná.Zkusila jsem dát na kočárek a visí to jak strašák.Já myslela,že to bude pěkně vypnuté díky drátu,který v tom je ,ale moje představa byla poněkud naivní.Je fakt,že jsem to v reálu neviděla,jen na fotkách a malém kočárku.Budu moc ráda,když mi někdo poradíte.Díky.
2. zář 2010 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj holky, na dovču jsme nakonec nejeli kvuli pocasi , :unamused: asi by to nemělo cenu a tak jsme dovču zrusili. Manzel ma z práce volno, tak stejne porad neco podnikame a doma skoro nejsme. Je to ale super, když jsme na ty děti celý den dva, rozdíl je strasne moc poznat. Kdyz jsem sama, lítám od jednoho k druhýmu. Ted je to pohoda :wink:

@lita fotečky náááádherný, nemohla jsem se Tvoje kluky vynadivat! :slight_smile: Taky moc díky za příspěvek o bojkotu, je to zajímavé. U nás se bojkotuje i nadále skoro pořád a trvá to už hrozně dlouho, řekla bych že snad už měsíc. :unamused: Ale dneska mne Adrianka moooc překvapila, dvakrat se přicucla normálně a vydržela deset minut. Asi se nasytila a pak začala vykládat, smát se, ale podstatné bylo, že se nacucla hned a v podstatě se napila. No uvidím, jak se situace bude vyvíjet dál. Nechci to kojení vzdát, doufám, že až začnou příkrmy, bude líp.
Jinak overálky na spaní také nemají každý den čistý, nosí je větsinou tři čtyri dny a pak vyměnujeme. O tom koupání jsem taky přemýšlela, myslím, že by se mělo dávat pozor při koupání, aby se nelokli. Manžel s nimi při koupání děla blbinky, voda stříká všude a když jim tece na hlavicky, tak jistě stece i do pusiny, nelíbí se mi to. Pokazdý mu říkám, že musí dávat pozor.

@j.cien jsi šilkovná, že ten bojkot tak dobře zvládás, já z toho byla psychicky kolikrát uplne rozhozená, ale už jsem si zvykala. V noci taky kojím bez problémů, ale ty dny jsou prostě pitomý.

Máme pořád problémy s kakáním u Dávídka. Skoro nekaká a často musíme používat rourku, protože vidíme, ze se trápí s plným břískem. Doktorka nám doporucila odvar z ovesných vlocek, ktery máme přidávat do mlika, jenže na netu jsem se dočetla, že na kakání je vyborny, ale obsahuje lepek a takhle brzy by se raději neměl přidávat. Zkoušely jste taky někdy pro dětičky tento odvar? A je možný ho dávat třeba jen po lžičkách místo v mlíku?

Adrianku jsme vzali na nastřelení naušniček a dopadlo to dost hrozně. :unamused: Naše dr. nenastřeluje, jen uši propíchává a tak jsme šli k jiné doktorce. No a výsledek je ten, že Adrinaka má druhé ouško píchnuté krivo, skoro na okraji ouška a to dost znatelně, na první pohled! Museli jsme naušnicku sundat a za tyden za dva bude nastřelení znova. Doktorka dělala že se nic nestalo.... :confounded: a přitom to bylo vidět na první pohled.
Jinak Davča váží 6,8 kg a Adrianka 6,2 kg.

@rejchl sleduju, že moje i Tvoje deti rostou pěkně zároven :wink: Kluci jsou moc roztomilí!
2. zář 2010 ve 22:28  • Odpověz
@sarri - asi mas pravdu s tou rymickou & spol., proste chlapi vse prozivaji vice :grinning: Jak ty prdiky, tak ty zoubky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nejhorsi je, ze mi minule pediatra neverila, ze to muzou byt zuby takhle brzo, az jim pak sahla do pusinky a videla, ze si nevymyslim. Oni maji uz celou horni dasnicku pripravenou vypuknout, ale nejak se tem hajzlikum zoubkum nechce prorezat, pod kuzickou dasne jich ale nahmatam hodne. Budu se muset poohlednout po nejakem geliku na urychleni proriznuti zoubku, i kdyz se mi kluci takhle bezzubi libi, ty jejich bezelstne usmevy dokoran :slight_smile:
Jsem si zase malem ucikla smichy do gatat, kdyz jsem si predstavila toho kralicka pisticiho v papinaku. Nechytil ho vas deda v Teletubbies? :wink: :grinning:
Ja kralika moc rada, i kdyz jsme ho v detstvi meli casto, tak se mi neprejedl. Jen ted jsem ho uz veky nemela a nejak si ho v krame netroufam koupit. Ve Spanelsku se ji hodne, tam kdyz se prijde do supermarketu do oddeleni masa, tak tam na tebe z vitriny vykoukne neco, co je kralik, ale vypada to spise jako stahla kocka :sweat_smile:
S tim eshopem Matysek je to teda gol, cetla jsem si tu diskuzi na emiminu a jsou to tedy supaci. Pamatuju si, ze jsem mluvila s nejakou pani, jejiz pristup byl take arogantni. Opravdu by to stalo o hromadne hlaseni na COI nebo nekam do TV. Je preci nestoudne, ze si dale vesele uraduji a oblbuji dalsi nevedome lidicky.

@zuzka.o - tak to je sila! Takhle si zahravat s vasim zdravim a jeste tam z tebe udelaji blbce. To si pak clovek prijde jak ve spatnym filmu. Budu vam drzet palecky, at jste v poradku a cisti. Co na to vase pediatra, kdyz zjistila, ze chyba je na strane te zastupujici doktorky a ne vasi?
Ockovani stale jeste nejsme, ted nekdy mame jit na krev a podle toho se uvidi, nejspise nas naockuji po castech, rozkouskuji tu Hexu, aby to nebyl velky zahul na organismus. Nejvetsi sranda bude to sladit se Staty, to bude jeste docela kovbojka.
Nejdriv jsem tu narikala kvuli prdikum a ted zas zoubky, fakt je to uz mesic a zatim jen bobtnaji a nevylezaji a kluci jsou polosileni, spapnuli by si pesticky a u niceho nevydrzi, casto halekaji, oz pak prechazi v plac nebo krik, nebot se jim nedari usnout. Ale jsou to moje sikulky nezbedny, tak je s nimi kopec srandy.

@beruska5 - krasne foto, hlavne ta z travy s balonem, jsou jak ozdubky na zahradu :wink:

@j.cien - a kdy chces zacit prikrmovat Miu? Ne ze by to potrebovala :wink: ale kdyz uz to delas pro Teu, tak jestli neplanujes nejake kojeni nahradit svacou.

@petranela - dovcu si muzete udelat kdekoli, i doma, hlavne ze si ji uzivate :wink:
Vidis, uz kotatka ten bojkot treba prestava bavit, vidi, ze s maminkou nehnou :grinning: U nas pres den nekdy opickuje Tobik a Bryan me zacal drtit bolavyma dasnickama, nejvic po ranu.
A probiotika na vase kakani nepomahaji? Pockej, az prijdou zoubky, jak budou vystavne kakat :wink:
2. zář 2010 ve 23:41  • Odpověz
Dobré ránko.
@petranela
@lita
K tomu koupání - též jsem nad tím kdysi přemýšlela, jak bylo to o těch dvojčatech a jeden klučina v porodnici se nakazil čímsi fuj, co obsahuje voda z vodovodu - tedy spíše to bydlí v trubkách. My jsme chodili na plavání a tam se normálně potápělo a děcka si sam. lokly - stejně tak doma, jakmile skončilo statické období na "zajícovi" - koupala jsem vždy ve vaně, miminečka jednu po druhé na podložce a cca od 5m obě spolu bez ničeho. Myslím, že aby byla voda ve vaně problém, tak by jí musely vyglgnout jako toho mléka, že pokus si lokne, tak stejně většinu vybrkne ven nebo je to tak malé množství, že pokud to není vyloženě novorozenec, tak mu to neublíží. U nás je to ve vaně hrůza - jedna teda je v sedátku a druhá má volno (střídáme tyto pozice během kopele) a to je na břicho, prelézt se, na kolena, stoupnu, nemůžu zpátky sednout, tatínek posadí (koupe naštěstí manžel, já když je vidím v té vaně, tak to nezvládám, neb mám intenzivní pocit, že se tam hrůzně praští) a tak furt dokola.

Tak jsme vytáhli ty punčocháče - máme několikery, co dostaly holky od tetiček, když se narodily a teď nám už i některé dokonce jsou - velikost 56-62 je nám jako ulitá. V těchto téměř nedbalkách se holky rozhodly nafotit několik odvážných snímků pro potěchu oka mužských kolegů, hlavně těch, co je trápí zubíky a potřebují se teda kvalitně odreagovat :grinning: :grinning:
3. zář 2010 v 07:22  • Odpověz
holky moc díky za pochvali
@petranela hezky váhy :wink:
u nás to bylo s kojením-nekojením stejne asi mesíc a pul hroznej bojkot cez den jen vztek,pláč,odpor a pak se jen tak Alexa nasála a akoby se nic nedelo a od té doby bez problému :sweat_smile:,mezi 3-5 mesícem stím býva velikej problém :unamused:
ohledne lepku-ovesný vločky neobsahují lepek ale spracovávají se na pracovišti kde múžou prijít do styku s potravinama co obsahují lepek a nalepí se na ne,takže obsahují úplne minimum ak vúbec nejakej lepek,ale na obal se to napsat musí,ve svete se oves doporučuje i pro deti mladší 6 mesícu a je tam napsáno že lepek neobsahují.Já ovesní kašy zbožnuji a tak jsem si zistovala všechno,a mi ovesní kaši jíme od 5 mesíce.Já ,píšu já osobne bych ten odvar určite skusila,ale každý udelá neco jinýho :wink:

@lita ja králika jedla 4x v živote a vubec mi nechutnal :stuck_out_tongue_closed_eyes: stále mi moc smrdí,dávala sem ho i do mlíka nebo potrela horčicí a nepomohlo :zipper_mouth:
jo,jo asi je necháme u babičky na trávniku jak zahradní trpaslíky :grinning: :grinning:
no a mne zas potešila lékarka,tak Alexa mela od narození pupeční kýlu,nosila do 5 mesícu kýlni pás a lekarka ješte v Čr nám rekla že už to je supr a nemusíme nosit,ale stále má Alexa moc vylezlej pupík,manžel ríka že vypadá jak nafukovačka s čudlíkem :grinning:,tak jsem se ted na to ptala a rekla mi naše nová lekarka že stále tu kýlu má a bude muset na chirurgii na zašití,další narkoza :rolling_eyes: :rolling_eyes: , ale že to necháme až na príšti rok,ted ješte v listopadu pujde na uspání stím očičkem tak aby ji neuspávali tak často,se fakt už poseru :zipper_mouth: :rolling_eyes:

@zuzka.o taky sem všude slišela jak kojené deti mužou príkrmi až od 6 mesícu a nekojené od 5 mesícu ale taky mi prišli hrozne hladový a že im to mlíko nestačí,já jen kojila ale od 5 mesícu sme zavedli príkrmi a spokojenost nadevše,a kojila sem 5xcez den mezi príkrmama až do 10 mesícú,ted jen v noci :slight_smile:

ahojky @rejchl,moc krásny fotky,jak ste už veliký :grinning: a Jaroušek jak je krásne vlasatej

no a doktorka mne trochu sprdla,se mne ted na 1 roční kontrole ptala co za mlíko malý ted mají,já že v noci kojím a cez den už asi 2 týdni dávam kravský plnotučný,provarený.A že to nemám,to neni dobrý a že do 3 let bych mela dávat jen sušení ako sunar a tak,no je to každého vec ale sunar i ostatní sušenáky je taky kravský mléko jen sušení a od roka podle mne zbyteční,i starší holka od roka pila normálni mléko,jogurty a tak,a i z finanční stránky to bych musela každej 3 den kupovat novou krabici :fearful: :confused: a teda fakt nekradu
3. zář 2010 v 08:01  • Odpověz
@sarri hezké prdelky :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2010 v 08:02  • Odpověz
@beruska5
Beru, já teda z kravského míním po prvním roce vařit kaše a na pití jim dám asi ještě umělák, ale jak píšeš, tak je to každého věc a do tří let mi to taky přijde úplně nesmyslné. Já jsem chodila od 15m do jeslí a žádné Sunary se tam nevedly, jedla se normální strava a pilo normál mléko. Obzvláště pokud kojíš v noci, tak by to kravské nemělo vadit.
Já su ráda, že máme doktora chlapa, který nám do jídla ekecá - předtím jsme měli doktorku a ta to taky furt chtěla řešit.
3. zář 2010 v 08:17  • Odpověz
@sarri Sarri, krásné prdelky :slight_smile:))... my jsme měly úplně stejné punčocháčky, dostaly jsme je už na Vánoce, ale ty nám nejsou už tak 4 měsíce, možná i víc... A myslím jsme měli i trošku větší velikost. Tak to teda nechápu... Zas takovy tlusťouši zas nejsme, ne? :wink: ... a dodatečně všechno nej Adélce :slight_smile:

@beruska5 Tak to máte opravdu samo lepší... tak snad si ty potíže vyberete dopředu a pak už bude klid... Já jsem taky plánovala holkám od roka dávat kravské mléko. Určitě nebudu čekat do jejich 3 let. Ještě se na to optám naší doktorky, ale nechápu. Co ti vlastně řekla, že se to tak dlouho nesmí?

3. zář 2010 v 08:57  • Odpověz
@lita To zvířátko je takové tužší, z gumy, ale nafouklé :slight_smile: ... Anička na tom vydrží chvilku, ale Elenka ta na tom řádí jako ďas :slight_smile:) ... s tím jídlem je to tak, že taky si myslím, že odpírat je horší než dávat - třeba to sladké. Ale samozřejmě s mírou... Vždycky mi to připomene ten film Válka Roseových, kde měli hlavní aktéři dvojčata a paní jim od mala dávala sladké - preventivně, prý to pak nebudou vyhledávat. No a vyrostli z nich pěkní buřtíci :slight_smile:))
3. zář 2010 v 09:03  • Odpověz
@hanula83
Dnes jdeme do poradny, tak bude měření, asi jsme malé po mamince na délku nebo co - i když mně se nezdají. Před dvěma měsíci měřily 69,5 a 69 - tak Ty máš holky vyšší. Mně se tu podle fotek nikdo nezdá nějak oplácaný a to zcela vážně.
3. zář 2010 v 09:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.