• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@sarri My jdem na kontrolu buď příští týden nebo ten další, tak taky jsem zvědavá, kolik nám naměří. U nás je obzvlášť Elenka hrozně dlouhá, ona celá taková veliká :slight_smile:. Tlusty je fakt silny slovo, ale oplácany jsou trošku oplácany jo ;))... tak pak napiš míry a váhy.
3. zář 2010 v 09:40  • Odpověz
@petranela Zkus jim dávat laktulozu, stačí tak 2 - 3 ml denně, já dávala večer, a ráno se krásně vykakali...
3. zář 2010 v 10:07  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mám zhlédnuté fotečky a myslím, že jich sem nedáváte dost :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Teď je už to zajímavější, jak jsou mimča akčnější!
Aďulka se nám začala stavět na všechny 4. Určitě to má taky nějaký název, ale nevím jaký. Sice doufám, že ještě chvilku vydrží ve stavu "podlahovém" a jen se budou šoupat dozadu, ale jsem na ní děsně pyšná! :slight_smile: Zoubky zatím nic. @Když to čtu, třeba od Lity... Teda protivné jsou, ale spíš jak se nudí a už mají velké plány, ale ještě nic nesvedou. Ale už je to velká sranda co?

@j.cien u nás byl taky bojkot, sice asi ne v takovém měřítku jako u vás. Holky to ve 3 a 6 měsících zkoušely. Vždycky tak týden bylo děsný cacrání. Ale teď je klid. Už rezignovaly nebo si zvykly, že není úniku :grinning:. Teda kojíme už fakt málo, jen ráno a dopolední přesnídávku. Sem tam si ještě po kaši cucnou na spaní, ale to je fakt aby se neřeklo.

@petranela Nám doktorka říkala, že kojeným dětem se má lepek dávat dříve, že díky protilátkám (či čemu) v MM snášejí daleko lépe. A to mluvila o lepkových kaších. I když necelé 4 měsíce je asi fakt brzo. Zase jestli je to jak říká Beruška ....

Přidávám pár foteček. Co byste řekly, že dělají na té poslední????? No samožřejmě s tátou čumí na reklamy v telce ! Nejoblíbenější zábava.

3. zář 2010 v 10:30  • Odpověz
@lita Tak já nedávám každý den čisté pyžamko, když vykoupu, dostanou overálky a v tom spinkají a jsou i ten následující den. Pokud se mi přes den ušpiní, tak dostanou třeba tepláčky a večer zase nový overálek. Tepláčky používám 2 dny. Rozhodně nemají každý den úplně všechno komplet nové.

Spací pytel nepoužívám, spinkají pod dekama a i když mají ručičky venku, tak je mají teplé. Spíme při otevřené ventilačce.

Holky koupu v plastové vaničce na takové molitanové podložce (vylisovaný medvídek), dám plínku a na tom leží. Když jim omývám obličej, tak mi olizujou houbu, takže určitě vodu ochutnají. Vody mám, že mají nožičky ponořené po kolínka, zádíčka do půlky, hlavička je vyvýšená díky té podložce. Ale taky jak otáčejí hlavičku, tak mají ponořené ouško a to zase řeším já, že mám strach, tak jim pak podpírám hlavičku.
Na sezení do vany jsou taková sedátka: http://www.caryfuk.cz/detske-potreby/detska-hygiena/koupani/sedatko-do-vany-aquababy-ruzne-vzory
Za Aničky to nebylo, ale uvažuju o tom.

No přiznám se, že když byla Anička doma, tak jsem to jaksi všechno nezvládala. Teď už chodí do školky, tak je to volnější. Ale zjistila, že jsem doma a přemlouvá, že chce chodit po obědě. Ale zatím ji vozí manžel a já pořád nevím, jak to budu dělat - musím pro ní dojít do třídy - ale jak s dvojčátky????

Na kyslíku jsme nebyly, tak nevím, proč tolik toho očního, když to máme v pořádku. :frowning2:
3. zář 2010 ve 12:03  • Odpověz
@sarri @lita - zkusím vzít teda 2 sedačky najednou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tatínek nám za 3 neděle na týden odjíždí, tak to musím mít vše vykoumané :sunglasses: Ježiš, to mě asi odvezou do blázince :grinning:
3. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz
@hanula83
Hani, tak váhy máme 8100 - i doma stejně při vážení - já je vážím každý týden - a výška 73 a 71cm - Eliška byla u měření hodně živá, takže to beru s rezervou, neb jinak by za 2 měsíce poporostla o 1,5 cm a Adélka o 3, což se mi nezdá.

@salu
Salu, tak jestli to bude na bláznec, tak se nech odvézt k nám a já Ti pohlídám děti :grinning: :grinning: :grinning:
Manžel odjíždí příští čtvrtek, někdy v sobotu se sice vrátí, ale v pondělí pak do dalšího úterý bude v háji - my naštěstí budeme odpraveny v neděli k babičce, 3 dny s holkama sama mi bude bohatě stačit. Z našeho bytu se dostat je fakt záhul - 3x třetí patro a kočárek po schodech ze sklepa a to vše pak zas po vycházce, tak to by mě každý den kleplo, takže chodíme až po odpolením spaní a svačině, kdy už je manžel doma.
A na ten kroužek se nedá s kočárkem rovnou pěšmo? Já kam to jde, tak radši s kočárkem - nemusím řešit parkování a opětovné nakládání a pásání děcek. U nás ve městě a vlastně skoro všude je problém zaparkovat tak, aby se daly v pohodě vytáhnout sedačky z obou stran auta :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@balina
Bali, šoupání se do zadu si moc nepřej, naše Eli lezla prvně pozpátku a to byla hrůza, neb někam docoufala a začala řvat, protože nevěděla co dělat, tak jsem nedělala nic jiného než odstrkovala dítko od nábytku či zdi. Holky jsou šikulky a krásně se smějí.
3. zář 2010 ve 13:05  • Odpověz
@balina moc krasne fotecky!
@salu tak to smekam,ze zmaknes vsechny 3deticky sama!to mne by fakt odvezli...obcas jsem taky sama a je to docela jizda i se dvema :grinning: :grinning:
@sarri ja chcu taky pohlidat detiiiiiiiii :grinning:

Holky, ta moje Tea je talent na papani lzickou :wink: ,normalne basti,nic nevyplivuje,polyka!!Dnes stapla pulku te sklenicky mrkve...tak nevim,jestli to nema moc..kdyz teprva zacina s jidlem... :confused:
Akorat je mi to takove pitome...ze jedne davam jidlo a druhe jen prso..a ona se kouka bobecek...tak nevim,Liti,jestli uz ji taky tu zeleninku nezacit davat....smankote,furt jakesi dilema :confounded:
3. zář 2010 ve 13:18  • Odpověz
@j.cien
Já bych se na zeleninku vyprdla a dala to až od půlroku, i na uměláku se děckám může dávat příkrm až od půl roku a Ty jí stejně dáváš odstříkané a v noci pije.
3. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz
@sarri toz to jsem zase zmatena...uz jsem s tim zacla,tou mrkvou :confounded: a ocividne ji to chutna a navic vcera i dnes sama krasne kakala,coz predtim jen trubickou a kroutila se cele noci...ted spi...OMG,fakt nevim,co delat....
Ale na UM se prave zacina s jidlem uz po ukncenem 4.mesici!
A cetla jsem na tom kojeni.net,ze nez davat MM+UM,tak radeji MM+prikrm jidlo...myslim v tom jejich veku 4m
3. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz
@j.cien
Právě jakože je vícero názorů a podle některých se mezi UM a MM dělat ani rozdíl nemusí a začíná se kolem toho půlroku. Obecně podmínky pro zahájení příkrmu jsou - dítě rychle přibírá na váze, má více jak 6 kg a je starší 4 měsíců - ono se začíná hlavně přikrmovat kvůli železu, že pak z masíčka mají děti želízko. Úplně to záleží na Tobě - píšu, co jsem pochytila a jak ty příkrmy pochopila já - dávají se hlavně kvůli masu, to, že se jede prva mrkev a další zelenina postupně je kvůli případným alergiím, které se tak snadno vypozorují a pak už to valíš s masem. Rozhodně vařená zelenina není sytější než mléko, které je samý tuk, takže to, že se dává příkrm kvůli tomu, že děcko má po mléku hlad je blbost - jo, večer se zvýší kalorická hodnota mléka nějakou tou rýží.
3. zář 2010 ve 14:11  • Odpověz
@j.cien
A buď ráda, že krásně jí za lžičky, já jsem z jídla měla noční múru - moje nejdivočejší sny byly oranžové :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2010 ve 14:12  • Odpověz
Ahoj maminky,

po dlouhé době jsem zavítala mezi vás, nějak pořád není čas :confounded:
Mám tak trošku problém, tak si jdu pro radu. Holky jsou ve většině na umělé výživě (mléka mám poskrovnu a odsávám a zbytek dokrmuji), krmím je Nutrilonem HA a mám problém s Kačenkou, která mi hodně ublinkává, nejen po odříhnutí, ale při škytání a i se mi stalo, že po třech hodinách, když jsme šly znovu krmit, tak při přebalování si také ublinkává jakoby šťávy a dvakrát se stalo, že mi to vdechla, začala se dusit a měla pěnu u pusinky. No nic moc, já skoro paniku (už jsem chtěla jet na pohotovost), poté, co jsem jí otočila na bříško a párkrát jí plácla po zádíčkách tak se nadechla a bylo to dobré, pak jsem jí pořád chodila kontrolovat jestli to není třeba úplně jiný problém, ale dýchá bez problémů, tak to nevypadá na nic jiného. A teď přemýšlím, čím to je. Viděla bych to asi v tom Nutrilonu, ale teď nevím co, zda zkusit Bebu HA nebo rovnou koupit Nutrilon AR, který je právě pro děti, které ublinkávají, ale ten už není hypoalergenní. Co mi poradíte? Máte některá s tím nějaké zkušenosti? Chtěla jsem volat doktorce, ale ta už tam není a nechce se mi čekat do pondělka, bojím se, že se mi zase bude dusit po ublinknutí.
3. zář 2010 ve 14:31  •  2 děti  • Odpověz
@vlckulka
Já bych zkusila rovnou mléko pro ublinkávače Nutrilon nebo Bebu. Neznám teda nikoho, komu by to úplně přestalo, ale jakýsi posun pár lidí zaznamenalo. S tím dušením - to asi nic jiného neuděláš, než co jsi udělala a když spí, tak ji mít na monitoru. Holky mi v tom jednom měsíci tak 1x-2x týdně špatnou koordinací dýchání, brkání apod. vyblindily celou dávku. Jinak ale ublinkávaly málo a spíš vyjímečně. Někdo hold ublinkává a nic moc velice se s tím dělat nedá viz. Lita nebo Maui - holky ublinkávaly i přes neublinkávací Bebu i v půl roce.
3. zář 2010 ve 14:49  • Odpověz
@hanula83 to víš každej lékar taky rekne a doporučí neco jiního,nevím presne proč to akože má detem do 3 let vadit,možná alegrie alebo co,ale co dnes neni alergén že jo :confused: a pritom normální jogurty nebo tvaroch mužou,a pritom to mléko nechám projít varem,ale to asi mají dohodu stíma firmama a doporučují to :confounded:
bohužel po každí ti nemoci si ríkam že si to vybýráme dopredu a ono zas a zas neco novýho,tak nevím do kdy budem ti nemoci furt vybýrat :frowning2:
@sarri presne tak já taky od roka byla na obyč.kravským mlíku v jeslích,u mne je to bohužej fakt i ta finanční stránka a vím že im to obyčejní neublíží a mají hodne vitamínu ze stravy a mojeho nočního mlíčka, takže nestrádají :wink:
3. zář 2010 ve 14:57  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
@vlckulka naše Sofinka ublinkávala až do 6 měsíce. Někdy hned po jídle a někdy třeba až po 3 hodinách, takže buď zkus tu AR a nebo to budete muset vydržet :unamused: My jsme první 6 týndů měly Bebu HA a pak jsme přešly z finačních důvodů na normální Bebu a potom na Sunar normální. Holky v pohodě akorát to ublinkávání. I v noci když jsem kojila tak mi třeba vyblinkala celou dávku, někdy jo někdy ne, myslela jsem že po UM blinkat nebude ale bylo to stejný. Kojila jsem 4,5 měsíce a teprve až začaly fakt pořádně papat tak blinkat přestala. Někdo nemá dovivinutou tu záklopku tak se jídlo vrací zpět. Nelinka mi blinkala jen občas a jen když se přejedla nebo měla rýmu jinak ne.

@sarri krásné míry koukám že jsme tu nejmenší :sweat_smile: :sweat_smile: a holky prdelky krásný, taky máme punčochy 56-62 a pořád jim jsou :grinning:

@balina supeeer fotečky holky jaký mají vlásky, moooc krásný princezny :slight_smile:

Kdo neviděl na FCB dávám odkaz holek, tatínek si hrál když a natáčel holky když jsem byla v obchodě :grinning:

http://www.youtube.com/watch?v=kH64Ex2Re10&feature=player_embedded
3. zář 2010 v 15:11  • Odpověz
@lita Konečně jsem se sem dostala abych ti odpověděla :slight_smile: . Pavlík se kutálel klidně přes celý obývák dokud se někde nezarazil, takže jsem ho lovila pod žehlícím prknem nebo zašprajcovaného pod lehátkem. Teď si už od leze, ale zatím máme styl Meresjev, tak doufám, že to časem vypilujem do něčeho elegantnějšího :slight_smile: . Vašek stále jenom leží nebo se přetočí na bříško. Nazpět ani náhodou. Už mi došla trpělivost a pan doktor mu dal ještě 14dní, pak nás pošle na vyšetření na neurologii. Živý je prý dost, tak asi bude líný :grinning: .
Byli jsme na 8měsíční kontrole, Pavlík má 68cm a 8,52kg, Vašek 70cm a 8,48kg. Takže Pavlík Vaška ve váze pěkně předehnal a to jeden čas vážil o 3/4kg méně!
A abych nezapomněla, opravdu kojím až ráno. Dneska mi vydrželi až do půl šesté, hurá! A já je ráno nepřebaluji aby se mi moc neprobudili. Jsem ráda, že jsme se toho vstávání do plné čilosti v 5ráno zbavili. Pravda, měla jsem naklizíno a navaříno, ale radši se vyspím :slight_smile: .
3. zář 2010 v 15:24  • Odpověz
@sarri jj,presne tak to jer,jak pises-nad 6kg po ukonc.4m se muze zacit s prikrmy....ta zeleninka se dava jako prvni proto,aby si na tu chut deti zvykly driv,nez na chut sladkych kasi...ze bynpak jako to nesladke nechtely...kalorie to ma jasneze mizerne..ale treba takova kukurice s bramborem jsem koukala na tu slenicku,ze ma skoro 3x tolik kalorii jak ta hola mrkev :wink:
Ja si u Tey myslim,ze ma hlad-protoze kojim 6-7x za 24h,a teoreticky by melo dite dostat cca 1/6 sve vahy v MM-tj.max 1 litr....no a ja odsaju pokazde mezi 100-130ml a to by mela asi malo :confounded:
Takze v poledne zaciname s tou zeleninkou...a na vecer do MM tu ryzovou kasu...snad to tak bude OK :wink:
Jsem z toho sice volako zmetena...pac jsem chtela kojit do tech 6m plne,ale k tomu by mi ta Tea musela spolupracovat :frowning2:
3. zář 2010 v 15:27  • Odpověz
Co použiváte pro děti na pití? My zatím měli jenom lahvičky klasické a teď bych chtěla holkám koupit už nejaké "pitítka". Tak ať nekoupím zase nějakou blbost .... :wink:
3. zář 2010 v 15:30  • Odpověz
@lucy82 nádherný video! Supr bžunda :grinning:
3. zář 2010 v 15:32  • Odpověz
@balina
Už se mi to budí. V rychlosti - co nekupuj, tak hrneček s pítkem MAM - neumím z toho ani já. Na doporučení Lucy Canpol se slámkou a ještě se mi líbí tento, ale vyzkoušený ho nemám http://www.babydracek.com/zbozi/2361-lovi-nevylevaci-hrnicek-lovi-360°
3. zář 2010 v 15:34  • Odpověz
@lucy82
Lucy, video je bomba - holky šikulky, video hezky zhudebněné, taťkovo lýtečko chlupaté jak má byt a podlaha stále stejně krásná :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2010 v 15:36  • Odpověz
@balina Bali my jsme měly pitítka ale holky to moc nebaví z toho pít, ze začátku jo ale jak začaly lézt tak by si k tomu pití musely lehnout a to se radši nenapijou :grinning: Takže jsem koupila lahvičky s brčkem a to je opravdu baví a vypijí mi z toho hodně :wink:
http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=520188
3. zář 2010 v 15:37  • Odpověz
@sarri :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Dííky :grinning:

Nu já se půjdu pomalinku chystat, ségra má loučení se svobodou i s novomanželem takže večer jdeme s manžou na rande :grinning: :grinning: Mamka přijde a holky nakrmí a dá spát a pak na nás tady počká až se vrátíme, je zlatááá, ségra jí taky sice pozvala ale mamka bude radši s holkama :grinning:
3. zář 2010 v 15:41  • Odpověz
@balina My používáme s DM babylove a ten se klukům moc líbí. Ten Od MAM máme taky, kluci z něj pijí rádi, ale jsou pak tak mokří, že je můžu komplet převléknout :slight_smile: .
3. zář 2010 v 16:11  • Odpověz
@hanula83 už jsem to našla
3. zář 2010 v 19:40  •  4 děti  • Odpověz
@balina No krásné a už hrozně velké holčičky, to letí, já se asi pominu... U nás se telka zatím zakazuje, a to máš vidět, jak na ni pořád nasisávají, takže asi je dobré je nechat třeba na ty reklamy nebo nějaké znělky, aby si jí tak nevšímaly.

Tak já taky nedávám holkám denně čisté oblečení, teda samozřejmě pokud se totálně upatlou, tak to hodím do pračky. Ale když je to ještě dobry, tak jim nechávám denní oblečení většinou tak dva dny, někdy i tři, ale to málokdy :wink:... A noční overalky nechávám ty tři noci určitě, pokud to nepročůrají, tak není důvod to měnit. My v pyžamku nikdy nepapáme, takže se nezašpiní..

@sarri Jasně, to měření je potřeba brát trochu s rezervou. Asi to není nikdy úplně přesné... Přibíráte ještě? Já jsem úplně napnutá, kolik holkám doktorka naváží, protože se mi teď zdá, že moc nepřibraly. To tak samozřejmě má být, jenže Elenka ztrácí ty svoje mišelinky na stehýnkách a to mě fááákt mrzí :frowning2: :wink:

@beruska5 To je pravda, dnes je alergen snad všechno. Já to s kravským mlíkem risknu určitě dřív než ve 3 letech :confounded:

@vlckulka S tím ublinkáváním by ti mohla poradit Lita, vím, že taky měli podobný problém. My jsme jeden čas taky hodně ublinkávaly, a někdy se mi zdálo, že snad Elenka vyblinkala všechno mléko, co snědla. Ale evidentně ne, když zvesela a hodně přibírala...

3. zář 2010 ve 22:19  • Odpověz
@lucy82 Teda Lucy, takhle jsem se už pěkně dlouho nezasmála, jako teď při sledování toho videa :grinning: :grinning: :grinning: .. jak Nelinka tlačila Sofinku na tom chodítku/jezdítku to bylo něco :slight_smile:)... a úplně čubrním, jak jsou holky už fakt šikovné. U nás Elenka stojí už skoro 2 měsíce a sice už se drží jen jednou rukou, ale není úplně stabilní. A leze úplně jinak než vaše holky. Má takové pomalejší pohyby, jakoby si rozmýšlela, jestli teda ten krok udělá nebo ne :wink:)). Vaše holky se mi zdály hrozně rychlé :wink:...

3. zář 2010 ve 22:35  • Odpověz
@wobludka Ty jsi se tady nedávno ptala na dvojčecí golfky, které jsou od sebe oddělit. Zrovna jsem na jedny narazila na MMB, tak mrkni... je to jen tip :slight_smile:. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22550968&tab=0
3. zář 2010 ve 23:11  • Odpověz
@hanula83 bezva, díky za tip :slight_smile: jen se obávám, že s tímhle bych asi žádnýma dveřma neprošla :frowning2: viděla jsem na netu takový spojky, že se tím prý dají scvaknout víceméně kterýkoliv golfky, ale montáž byla vyšší dívčí - já potřebuju udělat cvak cvak a mazat
4. zář 2010 v 08:25  • Odpověz
@hanula83 Ahoj Hanuli, jdu za tebou na radu, jak je to s tou dovolenou po mateřské? Vím, že jsi to tu se Sari řešila. Já se kvůli tomu nejsem schopná dohodnout s naší účetní. Ona je fakt šílená, ale moje mamka ji miluje, takže je absolutně nemožné se jí zbavit a co řekne to je svaté.
Vy jste si o proplacení dovolené zažádali písemně a to ještě před nástupem na rodičovskou dololenou? A z čeho na ní vlastně vzniká nárok? Je možné, že je to třeba jen u státních zaměstnanců nebo dané nějakým vnitropodnikovým nařízením?
4. zář 2010 v 09:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.