• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@sarri My bydlíme na malém městečku a do školky a na kroužek dojíždíme 10 km. Takže auto je nutnost :frowning2: A to parkování je u nás taky děsný, už jsem přemýšlela, kde to nechám, abych ty 2 autosedačky netahala moc daleko.
4. zář 2010 v 10:28  • Odpověz
@lucy82 úžasný video :grinning: a moc se mi líbí to vaše vozítko, hodíš odkaz, prosím :sunglasses:
4. zář 2010 v 10:41  • Odpověz
dobré dopoledne,

jsem uplně grogy :angry: . Ty moji 2 pišišmundi se vzbudili včera v 23:15 a usnuli až dnes v 03:00, no to teda nevím, co to mělo znamenat. Neřvali, takže to zubiska nebyly, ale bordel dělali dooosti veliký. Byla jsem na ně sama, neb můj muž kdesi jezdí na kole již od středy a vrátí se až v neděli. V příštím životě budu chlap, není jak jim :slight_smile: :slight_smile:

Ráno jsem se vztekla s Richardem ohledně, jestli pojede hrát hokej nebo fotbal....no myslela jsem, že mě trefí šlak.Nevyspalá, hladná, hlavu jak střep, děcka řvoucí v ložnici a puberátk s ksichtem jak kdyby mě chtěl probodnout, co ho furt otravuji a starám se............No nic, už je dobře, dala jsem si růžové štěstí ( Ibalgin) a snad mně ten škopek neupadne.

@lucy: no videjko suprovní, jsem se řechtala tak potrhlá, holky jsou perfektní a šikulky a tatka to dobře dal dohromady, prostě super :wink:

4. zář 2010 v 11:24  • Odpověz
opět nějaké fotenky:sourozenecká láska, každodenní borčus v obýváku

Jo a mám novou gebulku - nelekněte se prosím mého ksichtu, hold už nejsem žádná mladice :wink: , hodila jsem krátký sestřih..po 12.ti letech dlouhých vlasů :wink: , manža o tom neví, to bude až přijede z výletu :confused: :confused:
4. zář 2010 v 11:52  • Odpověz
Holky, chci se zeptat, zvlášť našich "lékárnic"...
Máme už pár dní problém, Daneček najednou z ničeho nic a hlavně v noci začne vřískat, ale ukrutně. V noci ho to budí, třeba po hodině nebo po hodině a půl, kroutí sebou, že nejde skoro vůbec udržet, staví se do luku, že by si snad zlomil vaz... :frowning2: Chovám ho, chodím s ním po bytě, houpu na míči...nepomáhá nic, až vyčerpáním usne. A za hodinu znova. Takhle to trvá celou noc, už pár dnů...
Už včera jsem si všimla, že má opruzeniny kolem pytlíčku a na pindíkovi. Dneska ráno to měl úplně rudé a teď když jsem ho přebalovala, tak to měl rozmokvané úplně do krve! :cry: A dala jsem si to do souvislosti - určitě zhruba po hodině čůrá, vypadá to, že pokaždé když se počůrá nebo pokaká, tak ho to musí hrozně pálet a takhle vříská. Už jsem zkoušela Imazol, olejíček, Infadolan a teď nakonec jsem zkusila pudr s aloe vera...
Nemáte nějaký tip na mastičku, olej nebo cokoli, co by mu rychle pomohlo? Díky moc...
4. zář 2010 ve 12:55  • Odpověz
@darling007 ahojik no malej taky v noci řve v kuse opruzeniny nema ale ma je mala a koupila jsem na to pytyol dava se to trošička a pokud to do 4dnu nezabere tak k doktorce male to zabralo užasně jinak s malym taky v noci ho hojdam na rukach i v kočaru a až usne spi jen 10minut a na novo mamka řika že jestli to nejsou zuby ža někoho u toho boli i uši je to možne s nejstarší dcerou jsem to měla taky tak jinak poradit neumim hodně štěstíčka a at se rychle uzdraví bobanek
4. zář 2010 ve 13:07  • Odpověz
@irminka jj ja to zažívam taky každou nocinku tak je to děsny taky jsem na to sama tata ten je cely tyden v praci vždy od uterka do uterka a starší dětičky maji bezstarostnou nocinku a ja kmitam od jednoho ke druhymu.taky jsem si hodněkrat řikala že bych chtěla bejt chlapem ti to maji vše na haku.a ja nestiham nic nemam čas ani vyžehlit ještě že mam babičku ktera příjde a v těchto věcech mi pomuže je to fakt děsny papaap a držte se v noci ja jim hraji divadlo s plyšakama hahaha :grinning: :grinning: :grinning:
4. zář 2010 ve 13:12  • Odpověz
@yorinkay
Yori, nárok na to máš všude - nemusíš být státní zaměstnec a žádala jsem si u zaměstnavatele písemně před skončením MD, dovolenou Ti proplací za každý měsíc zvlášť a zároveň dostáváš rodičovský příspěvěk. Napsala jsem to takto:
Věc: Žádost
Z důvodu ukončení mateřské dovolené dne 1.7. 2010 žádám o čerpání celkové nevyčerpané řádné dovolené od dne 2.7. 2010.
Pokud víš, kolik té dovolené máš, tak bych to tam připsala, naše účetní byla v nemocnici, tak jsem to nevěděla přesna, proto tak formulované.
4. zář 2010 v 16:32  • Odpověz
@darling007 teoreticky na to rozmokvane by mel Imazol krempasta pomoct...,jinak potirat cernym cajem...Mne se za suverenne nejlepsi ten krem na opruz.od Weledy :wink:
Pokud je to hodne skarede,tak bych asi zkusila posadit ho do slabouckeho roztoku hypermanganu-jen slabounce ruzovy roztok...zasusuje a je proti plisni,ktera casto ty opruzeninky infikuje :confounded:
Jinak na ty hodne skarede u nas psavali takovou michanou masticku,kde byly ATB i kortikoidy :confounded: takovy dryják..
Bobek maly,to ho fakt asi pali to curani....a zkus pri prebalovani jen umyt vodou a vyfenovat do sucha,to pry take pomaha :wink: Drzim palce!
@irminka uzasne foto a kluci maji ty mooooodre ociska po tobe :wink: to je frajeřina! :slight_smile:
4. zář 2010 v 16:38  • Odpověz
@sarri Díky! Už jsem trochu hledala a něco našla. V ponělí ji to omlátím o hlavu. Tváří se jako mistr světa a plácá nesmysly. Sebeprezentace by jí šla, tváří se jakoby se naše firma bez ní musela do minuty zhroutit.
4. zář 2010 v 19:38  • Odpověz
a co říkáte na Sudocrem? Když měli kluci škaredé prdelindy, tak jim to moc pomohlo.......no, ale neměli to teda až do krve.

@cien: děkuji a očiska mají i po tatínovi, jsme modroocí všichni i s babičkama a dědečkama, jen Richard má hnědozelené po švagrovi :confused: :confused: :sweat_smile:
4. zář 2010 ve 20:01  • Odpověz
vidíte, ještě, že jste mně to připomněli s tou dovlenou. Musím to také spáchat. A tu délku, jak budu dlouho doma musím nahlásit na sociálce nebo automaticky dávají 3 roky? jsem blbka, vůbec nemám přehled :sunglasses:
4. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz
@j.cien Děkuju moc za rady, vyzkoušíme. Hypermangán doma máme, Imazol taky, černý čaj taky... Snad se mu to brzy zlepší, je to fakt šílené, musí ho to strašně bolet a pálet. No nespím ani on ani já a vlastně ani Honzík, protože ho ten vřískot v noci i ve dne ruší. Ale nemáme se kam jinam "uklidit"...
4. zář 2010 ve 20:37  • Odpověz
@irminka
Hoši na první fotce vypadají jako jednovaječná dvojčata :grinning: ...a mamince to taky moc sluší.

O rodičák se žádá na ÚP. Nejlíp si zavolat na OSSZ, do kdy máš mateřskou a od druhého dne se pak žádá o rodičák. Žádost jsem si podávala cca měsíc před skončením MD. Ohledně délky - další formulář - automaticky je na 4 roky, o 2 i 3 se žádá. Do žádosti se uvádí dítě nejmladší - druhorozené dvojče a dá se ano do kolonky společně. Prvorozené se pak společně s dalšími dětmi uvádí níže taktéž s ano v kolonce společně. Ty formuláře z netu normálně berou vytištěné, takže ty origoš fakt není třeba.
Formuláře se dají stáhnout a vyplnit na https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=RodP100501101&SSID=64872
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=VnRodP090101119&SSID=64873
4. zář 2010 ve 20:54  • Odpověz
@lucy82 Video nádherný, boží, úžasný, skvělý!!!!!! :grinning: Nádherný holčičky máte! Můžeš prosím prozradit, co to máte za vozítko? Moc se mi líbí! Máme po Matýskovi takové auto, něco na tenhle způsob, ale zadrhávají se kolečka, verk jeden! A nejde to opravit.

Jinak ve čtvrtek jsme byli konečně na 1. hexe, ale zatím žádná reakce, tak snad už to bude dobrý. Vašík 7,65 kg , Helča jen 6,15 kg. Takže máme Otesánka a Drobečka. Vložím pár nových fotek. Dobrou noc všem.
4. zář 2010 ve 23:44  • Odpověz
Ahoooj všechny :slight_smile:

Tak včerejší výsledek výtěru byl hnus!!!! Davídek čistý, ale Elinka ještě toho Campylobactera má, sice ojediněle,ale má! Tak jsme mohli pokračovat v antibiotikách ještě pár dní a bylo by. chudinka se trápila, kroutila...ještě že jsem jí dávala probiotika Biopron junior a dietku bez laktozy ještě dlouho po ukončení léčby antibiotiky! No vlastně probiotika jsem dávala pořád.
Jsem strašně naštvaná a nevím, koho seřvat. Ta zastupující doktorka by to stejně popřela, tak si nepomůžu ....ale včera jsem musela od doktorky vyrazit na dloooouhoou procházku do kopců, kde jsem se vypotila a vynadávala a vyvztekala!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5. zář 2010 v 08:46  • Odpověz
@lucy82 nááááááááááááádherný video. Moc jsem se pobavila,holčičky jsou šikulky :dizzy_face:
5. zář 2010 v 08:46  • Odpověz
@kankovka Zrovna včera mi sestřička říkala, že už jsme na hraně, když nemáme ještě žádné očkování a kkoukám, že vy jste oočko až v 8měs. Ty jo...to je váhový rozdíl, ale oni to doženou :wink:

Elinka má 6,99 a Davídek 6,55 .... ve 4,5měs.... :sweat_smile:
5. zář 2010 v 08:48  • Odpověz
@irminka krásní chlapečci, to jsou kukadla! Brzo na ně začnou lovit ženský :grinning:

@darling007 Elinka měla opruzeniny a pak taky jak měla průjem, tak zadeček do krve. Pomohl jedině Imazo, Mazala jsem ve velké vrstvě a hodně rychle se to vylepšilo. Ona ta vrstva chrání před stykem s agresivní močí....
5. zář 2010 v 08:54  • Odpověz
@balina to jsou krásný žulínky :dizzy_face:
5. zář 2010 v 08:57  • Odpověz
@lucy82 video úžasné, musela jsem to zkouknout celé a fakt jsem se nasmála. Máš moc šikovné holčičky :dizzy_face: A i manžela, že Ti tak hlídá, u nás zatím nehrozí.
5. zář 2010 v 11:20  • Odpověz
Ahojky holky, mooc děkujeme :grinning:
Chodítko je to toto, dá se to sklopit a slouží to jako odstrkovadlo ale holky ještě nedosáhnou nožkama na zem jak jsme prťavý :sweat_smile:
http://www.slune-cz.cz/hroch-se-zabavnymi-kostkami-fisher-price/

No jinak druhou autosedačku stále ještě nemáme :angry: V pondělí přišla ta první, když jsem paní volala tak mi slíbila že ve středu dojde ta druhá kterou mi nedodaly. Ve čt jsem ji volala a prý že tu autosed. ještě nemají a že přijde tak v pondělí, v úterý, že mi ještě v pátek zavolá :angry: Jsem už na ní vyjela co je to za služby a dorazila mě tím že říká jo vy jste chtěla tu zelenou že jo :angry: Barvu jsem chtěla růžovou a nikdo mi v pátek nevolal, takže jsem fakt nasraná, protože jí v týdnu manžel montoval do auta a teď jsme potřebovaly někam jet autem tak jsme zase vyndaly vajíčko, bo mi bylo blbý jednu nechat ve vajíčku a druhou v sedačce :angry: Já si vždy vyberu nějakej eshop kde je to nejlevnější a pak takhle dopadnu :angry:
5. zář 2010 v 11:21  • Odpověz
@sweethy Díky :slight_smile: Manžel je fakt v tomhle na jedničku :wink: Postará se naprosto bez problému, přebalí, dá najíst, akorát teda je neumí uspat, a večer jim dát mlíko, to se napijou jen ode mě, nevím proč :unamused:
5. zář 2010 v 11:26  • Odpověz
@lucy82 Dík za odkaz. :slight_smile:

@zuzka.o No my jsme narozený 34+6, tbc máme očkovaný v porodnici, ale 1. synflorix až v 7 měs. a teď v 8 měs. 2. synflorix a 1. hexu. Všechno se to zpozdilo, protože Helča neměla ty potřebný kila a pak byla nemocná. Ale doktorka to nějak nehrotí. Jen neví, jestli nám pojišťovna proplatí ten Synflorix, že je to docela pozdě. Takže si ho možná budem hradit sami. :unamused:
5. zář 2010 v 11:37  • Odpověz
Holky zdravím vás z práce! První den, ale zatím to jde.
5. zář 2010 ve 12:38  • Odpověz
@zuzka.o Tak to je radost..ze tam ta potvora ve steru jeste je...a dobre,zes davala ty probiotika!!To je otresne,ze se to muze stat :angry: to se ti nedivim,to bych vrazdila :angry: takovy binec!! :angry:
A mate takove vyrovnane vahy-parada!A jak teda prikrujes-co davas a kdy??

To me stve,ze to prima video od Lucy neskounu :confounded: se mi to na tom mem ubohem PC seka :angry:
@yorinkay Teda,ty jsi drak!!Kdo ti hlida??
5. zář 2010 ve 13:31  • Odpověz
@yorinkay Teda ty už pracuješ? To jsem nějak nepostřehla :unamused:
Jinak s tím proplacením dovolené je to tak že pokud áš za rok 2010 odpracovaných alespoň 60 dní tak máš nárok na dovolenou za celý kalendářní rok. Mateřská se do odpracovaných dní taky počítá. Šéfka mi proplatila jen 10 dní stím že na víc nemám nárok, tak jsem se nedala protože by mě připravila o 9 tis. Takže mi to pak proplatila, ale když jsem ji volala tak mi třískla s telefonem že mi nebude proplácet celých 20 dní když jsem se válela doma na mateřský :angry: No co na to říct :confounded:
5. zář 2010 ve 13:38  • Odpověz
@j.cien Manžel :slight_smile: . Už kojím jen ráno a večer, tak to jde dohromad\y. a dneska to byla pohoda, nedělní dopoledne je klídeček. Po obědě to už bylo horší a pak už mě naštěstí vystřídal kolega (včera zapíjel 70tiny kamarádů, dvojčata slavila 35 :grinning: ). Poprvní jsem byla jen na půl dne aby to nebyl takový šok. Ten pravý očistec přijde v úterý, pojedu už celých 11hodin, ufff.
5. zář 2010 v 16:28  • Odpověz
@lucy82 U mě je šéfová mamka, v tom není problém. Ale ona se bojí své účetní :slight_smile:
5. zář 2010 v 16:29  • Odpověz
@yorinkay Tak to jsi sikulka :wink: ze jsi to tak zvladla s prikrmy pekne nacasovat :slight_smile: Takze kojo 2x a mezitim uz papaji nebo jeste i mlecko ?
5. zář 2010 v 17:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.