• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Holky a kdepak mame nasi Koculku???uz se dlouho neukazala...
5. zář 2010 v 17:59  • Odpověz
@j.cien Ne, mezitím už nemlíkujem :slight_smile: . Kluci jsou docela jedlíci. Akorát Vašek má od včerejška 39, tak čekám co bude. Zítra asi skočíme k doktorovi, ale moc se mi tam nechce, pořád doufám, že to přjde. Nic mu není, nekašle, nepšíká, jenom trošku chrochtá :slight_smile: . Stříkám mu do nosíka mořskou vodu, ale to jako bych nic nedělala, tak uvidíme kam se to vyvine.
5. zář 2010 v 18:15  • Odpověz
@j.cien Je nás magistrů hodně naknap a na mamku je toho už moc. Je jí už 62 a je unavená. aspoň ji pomůžu a manžel děti zvládne a on nemá teď práci (kromě starání se o počítače v lékárně)
5. zář 2010 v 18:19  • Odpověz
@yorinkay jj,tak to je prima :wink: a hlavne,ze "sefova" bude mit pochopeni,kdybys pripadne musela zustat doma...snad to nic nebude a Vasik bude rano uz OK :wink:

Poho nocku vsem :dizzy_face:
5. zář 2010 ve 20:04  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
5. zář 2010 ve 20:24 • melissa0013
@wobludka Tak to by byly dobré nějaké tandemové, ale ty by se asi zas nedaly rozdělit :unamused: ... Nevím, tak asi neporadím... Já mám golfky super, téměř všude projdem, ale rozdělit nejdou...
5. zář 2010 ve 22:01  • Odpověz
@yorinkay Tak vidím, že už ti Sarri odpověděla. A o co té účetní vlastně jde? Pokud sis loni nevybrala celou dovolenou, tak máš na ten zbytek teď samozřejmě nárok...

@sarri No já do všech žádostí dávala Elenku (je starší), baba mi řekla, ať to tam tak napíšu. Ale jasně, mělo by to být nejmladší dítě. I když to asi je v tomhle případě celkem jedno...
5. zář 2010 ve 22:43  • Odpověz
A přidávám pár fotek, z dnešní "procházky", bylo už půl sedmé večer a my jsme se vydaly ven :wink:).. Jen na hoďku, ale bylo to fajn, už je takovej ten podzimní vzduch, působí na mě jaksi nostalgicky :slight_smile:... No a zkouška hrnce, holkám se na něm teda vůbec nelíbilo, tak to opravdu necháme až na ten rok :wink:...
5. zář 2010 ve 22:54  • Odpověz
@hanula83
Mně zas říkala, že to jedno není a že je to poznat na r.č. - Eliška má na konci nižší číslo než Adéla, ale prakticky je to sam. jedno.
Super, že jsi za mě odzkoušele Emitexy, trochu mě leklo, že hoši Bryan a Tobík je mají malé, ale když je dají Vaše holky, tak to jsem klidná :grinning: :sunglasses: Taky je vytahnu nebo u nás po ránku 5 °C - holky mají na spaní body, overaly, froťáky ponožky k tomu, spacák a ještě duchýnku. Pořád měly studené nohy a ruce, tak jsme jak pumpy na zimu.
Hani, psalas, že jste měly stejné panšochy - take Ti to froté (ty uzlíčky či jak to nazvat) prolézalo na druhou - lícovou stranu? Jsem 2x dala pančocháče a vypadají, že v tom chodí denně od narození.
Už jsi stříhala vlasy - máte takové hezké, holky vždycky načesané. Nám to roste nejvíc nahoře - takový pankáčový pás a z toho už jsem musela odstříhnout tak 2 cm a teď už by to chtělo zas, protože oproti ostatním vlasům to mají blbě dlouhé a nedaří se mi to učesat, no a vzadu by to taky sneslo.

6. zář 2010 v 06:48  • Odpověz
@sarri No ohledně těch papírů, vím, že na některy jsem psala obě holky a v těch papírech přímo na rodičák vím, že jsem napsala Elenku a pak do těch dalších kolonek - jako sourozence Aničku... Prostě baba mi to vzala a neřešila. Oni peníze poslat musí, tak je jedno, jestli na první nebo druhé dvojče :wink:

Já jsem se právě taky lekla, jak Lita psala, že už jsou jim Emitexy menší... Holky je naštěstí ještě oblečou, ale už to mají tak akorát. Každopádně v těch golfkách to vypadá poněkud nezvykle :wink:)... My v noci máme body + overaly a ponožky. Zakryté jsou dekou, ale stejně se odkopávají... Z těch dek jsem měla dlouho dilema, zda jim je dát, ale zvítězilo to, že je fakt zima. Tyhle jsou zimní, beránkové, tak snad si je nebudou motat na hlavu... Teď jsem se ti byla speciálně podívat na ty punčochy :wink:. Nevím, jestli to froté prolézá na druhou stranu, ale mají ty punčošky hoodně zmolečky. Nezdá se mi, že by to bylo to froté, každopádně žmolky tam jsou dost...
6. zář 2010 v 09:55  • Odpověz
@sarri Ty vlasy - u nás se Anička už narodila s docela dost vlasama a pak jak jí to rostlo, tak hlavně u vrchu, jak píšeš. Elenka neměla skoro žádné vlasy a roste jí to celkem rovnoměrně, lehce na ofině víc. Začínají to mít obě skoro v očích, tak uvažuju, že ustřihnu.. :wink:. Ale doteď jsem ještě nic nestříhala...
6. zář 2010 v 09:57  • Odpověz
Ahoj holky, po delší době se hlásíme a chtěla bych poprosit o radu, když vaříte dětičkám může se tem zbytek zmrazit, když toho udělám víc?, kupujem skleničky, ale občas i něco udělám a tak nevím jestli to můžu zmrazit :unamused: a ještě nějaký trik jak zrušit noční papání? Kubík se budí kolem druké pak kolem páté a vždy s děsným řevem ani chování , dudlík nic nepomůže než flaška, i když večer dám kaši, kterou teda moc nechtěj tak je stejně budíček a to už dávám i to sytější mlíko, no zachvíli je zřejmě neunesu :slight_smile:
6. zář 2010 v 10:06  • Odpověz
@zdepros Tak u nás si to noční papání holky odbouraly samy, ale já bych zkusila asi dávat čajík, nechat zhasnuto, třeba pochovat... no ale nevím, každy mimčo je jiny..
6. zář 2010 v 10:09  • Odpověz
@zdepros
Mrazit můžeš v podstatě všechno - já mám několik druhů jídel v mrazáku, navařím do zásoby a pak to jen tahám. Nemělo by se ovšem znovu mrazit to, co už mrazené bylo, takže zelenina, maso pouze čerstvé.
To noční jezení bych taky potlačila čajem nebo něčím, co běžně pijí. Pokud myslíš, že za den mají jídla dost, tak je tak zkus oblafnout, ale to, že se v noci nebudou budit - tak na to musí přijít sami a proti tomu nic nezmůžeš.
6. zář 2010 v 10:38  • Odpověz
@hanula83 Holky jsou uzasne a mas je moc krasne pooblikane! :slight_smile: A co to jsou za golfky??

U nas klasika,kojo v 19,24,3,6....uz se tesim,az se nekdy za rok za dva vyspim!
:grinning:
D :grinning:nes prijel deda vozit,tak jsem rada,trochu jsem pouklizela a upekla svestkovy kolac a nasulala knedliky,takze dnesek je ve znameni slivek jeste by to chtelo zazdit slivovicu
Probrala jsem holkam obleceni a uz maji strasne moc veci malych...tak je mi to az lito a musim popremyslet,co s tim... Nemam moc cas to fotit a nabizet pres MMB...ani to neumim vlastne,jen jsem tam kupovala,ale nic nikdy neprodavala....

6. zář 2010 v 10:56  • Odpověz
@j.cien
Ty jsi šikovná, taková hostina. Slivku si dej a bude kojo v 19 a pak až v 6 :dizzy_face:
A už je to dobré? Vzdor skončil?
Věci schovej pro další dvojčátka! :grinning: :grinning: :grinning:
Já všecko prodávám, nemám to kde skladovat a s dalším děckem v nejbližší pětiletce nepočítám.
6. zář 2010 v 11:16  • Odpověz
@j.cien To jsou golfky Chipolino, jsou fajn :slight_smile: a byly nové za 3 tisíce, no nekup to :slight_smile:... My máme náš kočár u babičky, tak nám nezbylo, než vyrazit ještě v golfkách, ale na tohle počasí už jsem je chtěla schovat... To jsi šikula, takového vaření a pečení. Já peču bublaniny, protože máme teď hodně ovoce a dělám z toho holkám přesnídávky a zbytek mrazím. Jinak vařím klasicky jen obědy a zas tak nevyvářím :sweat_smile: ... Já jsem na MMB zaregistrovaná a prodávám tam akorát plínky Popolini, jinak žádné oblečení taky ještě ne. Nebyla jsem zatím schopná se dokopat k tomu, abych to nafotila a hodila tam... Ale rozhodně to chci prodat, co s tím, akorát to bude ležet ve skříni...
6. zář 2010 v 11:27  • Odpověz
@hanula83
Hani, taky musím pochválit - růžová Vám moc sluší, jsou v tom kočárku hezky barevně sladěné :wink:
6. zář 2010 v 11:40  • Odpověz
@sarri No hlavně to vypadá opravdu zvláštně v tom golfáku :slight_smile:))... nevím, přijde mi takovej letní a do toho ty zimní zavinovačky :slight_smile:))
6. zář 2010 v 11:48  • Odpověz
Nevím jestli je tu ještě jiný blázen jako já. Ale pro všechny případy, kdyby chtěl někdo rodičák jen na 2roky, je třeba volbu provést do 22.týdne věku dítěte. Takže to jsem dost prošvihla! Jsem pěkně naštvaná, ale už s tím nejde nic dělat.
6. zář 2010 ve 13:20  • Odpověz
Tak to vypadá, že MS dorazila, ach, ach bylo mi bez ní krásně :sunglasses:
Jsem myslela, že bude delší pauza, když pořád ještě tak často kojím, no nevadí, aspoň můžeme pokoušet štěstí o dalšího prďolu, vzhledem k tomu, jak dlouhá byla cesta k těmto dvěma, tak asi není na co čekat :sweat_smile:
6. zář 2010 ve 13:56  • Odpověz
@yorinkay teda holka ty jsi drak :slight_smile: ja bych už docela taky šla do práce, ale hokly nemá kdo hlídat. Docela by se mi to líbilo tak na 2 dny v týdnu. Jen co holky trošku povyrostou, hned je někam udám :grinning: :grinning: :grinning:

@sarri a to mrazíš celý jídlo dohromady? Třeba naše holky měly dneska hovězí s mrkví a bramborem. Já vím, že brambory se snad ani zamrazit nedají, že mají potom takovou děsnou chuť ??? Takže já si vždycky udělám jídlo na 2 dny, ale zrovna dneska sem si říkala, že patlání s masem je děsný. To ještě ta zeleninka, to je hned ..

@lucy82 pěkný chodítko. Já po nich zrovna dneska koukala a objevila jsem tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25527999&tab=3
Nemáte s ním někdo zkušenosti?

Díky za rady s pitítkama. Hnedle bylo rozhodnuto :slight_smile:
6. zář 2010 ve 14:01  • Odpověz
@irminka irmi, ve vás se ta rodina nezapře! Jste si tááák podobný. I s pubošem :grinning:
6. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz
@sweethy Koukala jsem na fotečky a děti jsou překrásný,´Štěpánek má světlý očka a Vendulka tmavý to je sradna něco jako u nás :grinning: :grinning: A co to mají na krčku? Nebojíš se že se uškrtí?
@hanula83 Ty tvoje holky mě baví, jsou úžasný :slight_smile: Hezký tričenko jak sedí na tom nočníku :slight_smile: JInak u nás nočník taky bez odezvy, utíkají pryč jen ho vidí :unamused:
A Sofinka už chodí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Sice je to takový srandovní, pustí se a rychle letí s rukama nahoře, otevřenou pusou a letí k nejbližšímu bodu aby se mohla chytnout :grinning: :grinning:
@balina chodítko je super, a slouží jako stoleček to se využije :slight_smile: My máme stoleček od Fisher price a holky jsou tam pečený vařený, jak to hraje.
6. zář 2010 v 15:10  • Odpověz
Na MMB jsem našla to odstrkovadlo co máme, za super cenu :slight_smile:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33933619&tab=3
6. zář 2010 v 15:14  • Odpověz
@lucy82 jo,jo, děti jsou každý úplně jiný, jsem za to ráda, aspon se co nejvíce vyhneme srovnávání.
Na krčku mají jantarové korálky, mají to už od 4 měsíců a zatím v pohodě, tak snad žádné nebezpečí nehrozí :confused:
6. zář 2010 v 18:20  • Odpověz
@lucy82 to odstrkovadlo je super, přemýšlím o něm, protože kromě lezoucího válce a nějakých chrastítek a plyšáků děti nic moc hraček nemají, tak jestli si to tak chválíš, tak asi objednám, na mmb se fakt dají sehnat výhodně. Můžeš dát odkaz i na ten stoleček? Tímto budu ráda za každé doporučení na nějakou hračku, která se dětem v tomto věku líbí, nějak nemám nápady.
6. zář 2010 v 18:24  • Odpověz
@sweethy stoleček máme tento http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36425231&tab=3 u toho holky fakt vydrží dlouho, pak je baví kostky házet do kyblíčku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37024737&tab=0 a dávat kroužky na takovou tyč něco jako tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36879964&tab=0
To je teď docela zabaví, pak to odstrkovadlo a židle a kabely, máme tady hrozně moc hraček a vesměs by si vystačily s málem. Nejvíc je baví ty co hrají a teď je začaly bavit knížečky se zvířátkama, Nelinka mi to vždycky podává a já ukazuju a oni jsou úplně nadšený :slight_smile: Už umí jak dělá pejsek, prasátko, kravička a kačenka :slight_smile:

Ju @sweethy a ty korálky mají nějaký význam?
6. zář 2010 ve 21:17  • Odpověz
@sarri Děkuji za rady, takže nakoupit čerstvé maso a zeleninku a udělat zásoby a jak je to s těma bramborama jak tu psala Balina, dáváš je tam taky zmrazit?
@hanula83 Hani a kdy holky přestali v noci papat?, já pořád nevím čím se mám řídit, jestli tím korigovaným věkem nebo normálním, na poslední prohlídce, to jsme ještě neměli ani normálně 6 měsíců, mi dr řekla že můžem začít s příkrmi a můžu dát sunar 2, já jí říkám že je až od 6 měsíců no a ona že se taky přihlíží k váze dětí a to jsme měli 7,6kg, no ale spinkat v noci už by ale mohli :slight_smile:
A očkovaní taky ještě nejsme, jdeme den před sedmiměsíčníma narozeninama :slight_smile:
6. zář 2010 ve 21:31  • Odpověz
@lucy82 Lucy, tak u vás mě to chození vůbec nepřekvapuje po té, co jsem shlédla to video. Holky jsou už perfektně stabilní a pohyby jsou korigované :slight_smile:)... U nás se sice Elenka drží jen jednou ručkou, ale ty její pohyby jsou jako chameleon, ještě takové nejisté :wink:... Aničku jsem dnes opět našla v postýlce stojící. V ohrádce nestoupne, ale v postýlce jo, tam je okraj trošku blíž, tak se přitáhne...

@sweethy Aby ses nedivila, nejednou jsem slyšela, že pár nemohl léta otěhotnět, pak podstoupili umělé a potom se jim zadařilo hned i přirozeně, protože si nedávali pozor a spoléhali na to, že jsou "neplodní" :wink:... Já jsem teď pár dní přemýšlela nad tím, co bych dělala, kdybych byla zase těhotná. Já teda doufám, že ještě jedno dítě mít budem, ale teď zrovna ne, jednak jsem ještě brzo po císaři a jednak chci trošku "vypiplat" holky, abych si to další mateřství pěkně užila :slight_smile: ...

Holky, tohle je trochu z jiného soudku, ale tak mě to vytočilo, že i v dnešní době se tyhle věci běžně dějou :unamused: :angry: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/210163-sarkozyho-manzelka-zasluhuje-smrt-napsal-iransky-list.html ... Teda abych upřesnila, nejsem rozezlená na Sarkozyho manželku :wink:
6. zář 2010 ve 21:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.