• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@zdepros No od dvou měsíců se holky už vzbudily tak jen jednou za noc na jídlo... a za dalších asi 14 dní už prospaly celou noc.. Já bych se taky řídila spíš podle váhy než podle korigovaného věku, nejste až zas tak moc nedonošení... Kdyby tak o 3 měsíce, tak je to asi něco jiného.
6. zář 2010 ve 21:48  • Odpověz
@lucy82 na ten stoleček co máte jsem koukala taky, ale přiznám se, že mi to přijde děsná pecka :unamused:
Pak se mi ještě líbí tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22712494&tab=0

6. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz
Tady pro Sarri dodávám fotky našich zimních bundiček. No Ela ji obleče teda tak akorát přes bříško, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat za pár měsíců a ještě se svetrem :confounded: ... Je to velikost 1 - 1,5 roku.
6. zář 2010 ve 22:01  • Odpověz
Jo, u nás teď nejvíc ze všech hraček vítězí takovej ten hrací klavírek, kterej má pár tlačítek a když se to zmáčkne, hraje nějaká melodie. Ten jsme dostali po jednom dítěti zdarma, je to takovej starší kousek. A přitom má největší úspěch :wink:)
6. zář 2010 ve 22:03  • Odpověz
@zdepros My jsme začaly spát celou noc až v 7 měsících a jednom týdnu :slight_smile: A to až poté co jsem začala jako odpolední svačinku dávat kaši a večer kolem 19h mlíčko. Teď už spí celou noc a někdy kaši dám někdy dám jen přesnídávku. Takže vydrž, mě se budily jen na jídlo, dala jsem čaj a nechtěly, řvaly dokud nedostaly mlíko, jinak neusnuly. Budily se kolem 4 ráno. Takže vydrž nebo zkus ty kaše.
6. zář 2010 ve 22:28  • Odpověz
@hanula83 Super budničky, to měly v Tescu? Teda tak takovýhle u nás nemají :unamused: No mám vybraný na MMB jen nevím jestli brát vel 80 nebo 86 :confounded:
6. zář 2010 ve 22:29  • Odpověz
Dobré ránko.
Včera měla Eliška nějaký protivný den, byla hodně uřvaná - má tam těsně na proržení další 2 dolní zuby, tak nevím, jestli je to tím, ale vůbec si nechtěla hrát sama, jen když jsem jí vymýšlela zábavu, naspala 2x po hodině a večer od šesti už jenom řev. Ani ve vaně ji to nebavilo. Po jejich koupání jsem se zdekovala do vany já, neb už jsem na ně neměla sílu a tatínek s něma sledoval Včelí medvídky. Nakonec s 8 hezky usnuly a spaly až do ranního mléčka a teď ve spaní ještě pokračují.

@zdepros
@balina
S těma bramborama je to tak, že ony prostě přemrznou a pak jsou takové sladké. Osobně je třeba s králíkem klidně dám zamrazit, protože toho dělám jenom s mrkví a té je tolik, že ty brambory úplně přebije a jsou tam vlasně jen proto, aby mi tu šlichtičku zahustily, takže tam to klidně dám, ale jenom maso s bramborama je blbost - to je pak lepší si dát maso a ty brmabory operativně dovařit. Jinak mrazím hotová jídla - 2 porce spolu do sáčku nebo plastové nádoby. Když se udělá jídlo s těstovinama nebo rýží, tak ony vypijí vodu je to takové sušší, takže to pak před podáváním po ohítí promíchám a přidám vodu.
Jo a zkuste papiňáček, je to rychlé a čistá kuchyň.
Ještě se to dá zavařovat - sousedka jenom zavařuje, ale ta má jedno děcko, tož sa tuším aj trochu nudí :slight_smile:

@sweethy
Teda obdivuju chuť vrhnout se hned na další. Já mám takový pocit, že kdybychom tomu nechali teď volný průběh, tak za chvílu zas bliju jak šakal.
Osobně bych teda nejradši další miminko bez těhotenství - pro mě to nebylo nic, co bych toužila znovu zažít, asi krom dvou pohodových měsíců.

@lucy82
Lucy, Vy jste prostě šikulky. Už máte objednaný dort na první narozeniny? Já jsem hrozně chtěla od jedné paní tady - dělá fakt nádherné, ale měsíc a půl dopředu už bylo pozdě. Tak máme jinde patrový růžový s medvědem.
7. zář 2010 v 07:45  • Odpověz
@hanula83
Hani, bundičky jsou hezké - ještě to chce pořádné čepice a nohy do fusaku a po kolena sněhu :grinning: :grinning: :grinning: a můžeš tlačit alejí k zámku :grinning: :grinning: :grinning: Mně už se taky poštěstilo - sehnala jsem 2 podzimní kabátky, 2 vyteplené laclové rifle a takové fleeceové kombinézy ve stylu lední medvěd i s ušima. Klasické šusťákové kombinézy máme z bazárku a ještě chcu nějakou soupravu oteplováky + bundu nebo něco ve stylu kožíšek, což by ale asi na jejich vycházky moc praktické nebylo a vyloženě do kočáru buou ti lední medvědi, tak asi ještě ty oteplováky a bundu.
Hrozně se mi líbí ty Vaše háčkované čepičky, potřebovala bych něco k těm bundičkám na podzim - jsou hnědé kopie dospěláckých, tak bych k tomu chtěla nějaké něžné čepičky nebo i takové ty teplé kloboučky.
Chtěli bychom tuto zimu už jet na hory (teda nejdřív únor/březen), tak uvidíme, jak se to vyvrbí.
7. zář 2010 v 07:55  • Odpověz
7. zář 2010 v 07:59  • Odpověz
@lucy82 Já bych brala ty 86, budou v tom mít ještě svetr a další vrstvy... Já se docela modlím, aby nám to přes tu zimu fakt vydrželo... :wink:... Jo jo, jsou z Tesca, viděla jsem je tam hrozně dlouho, až pak tchýně nám je koupila, aniž by věděla, že po nich jedu :wink:))... Ale v pátek už jsem je tam neviděla...

@sarri Já chci taky ještě nějaké oteplováky nebo rovnou kombinézy... ale to taky na MMB, nové bývají to dost drahé... Medvěda s ušima jsme měli na loňskou zimu, byly to opravdu parádní kabátky a ještě jsem je ani neprodala, ale byly úžasné... Ty laclové rifle jsou moc hezké. Já normálně lacle moc nemusím, ale tyhle vypadají pěkně a navíc budou pěkně držet :slight_smile:... Bundička vypadá super, je to roztomilé, jak ti mrňousi nosí takové dospělácké oblečení :wink:). Ano, ty čepičky by k tomu byly ideální. Na MMB ty čepičky háčkuje strašně moc ženských, tak zkus mrknout, jinak ti můžu doporučit naši paní, ale bydlí v Mohelnici :wink:...

Já dnes valím pomáhat manžovi... no hlavně, ať je ta fasáda co nejdřív už hotová :unamused:
7. zář 2010 v 09:18  • Odpověz
dobré ránko,

tak já mám ted hodku klidu, teda klidu v uvozovkách. babička šla na chvilinku vozit,potom valí do práce a já jsem povlekla všechny postele, vyčistím klukům krmící léhátka, mají to jak prasata a budu třídit hadérky. Včera mně kamoška opět poslala balík hader, no mám co dělat. jo, a po spánku jedeme na poslední hexu, moooc se těším na ten řev
:wink:

Já bych také už @lucy koupila 86, holky jsou už velké baby :slight_smile: . také jsem na MMB sehnala dva kabošky na podzim a kluci jsou v nich suprovní, musím to nafotit. Alespon teda foto

7. zář 2010 v 10:23  • Odpověz
ahojky vsem :slight_smile:
Neskutecne vam vsam zavidim ty klidne prospane noci!!! :frowning2:Ja kdyz naspim roztrhane 5h,tak je to zazrak...
My stale bojkotime :unamused: Tea je nakojitelne uz jen v noci..ani po ranu ani po koupani uz do ni prsisko nenarvu,takze je na flasce a ja stale odstrikavam...teda,jsem ani netusila,ze tu odsavacku az tak moc vyuziju :angry: :grinning: :grinning: Vecer dostala ryzovou kasi do MM,pres flasku,pac na lzickovani uz vecer nemam energii...a v poledne snedla pul sklenicky mrvkicky..tak snad to nejak probojujeme a casem se to srovna :wink:
Mia stale koji plne,uz ji skoro neunesu...orientacne se blizi uz k 8kg...je to macoňa :grinning:

Fotecky haderek jsou prima-kde to shanite,takove super kousky?? :wink:

Swety-ty jsi drak!!!Mas muj obdiv,ze bys hned sla do dalsiho miminka! :dizzy_face:
7. zář 2010 v 10:32  • Odpověz
@sarri papiňáček už mám v merku, já mám jenom ten klasickej velikej a ten se mi nechce ani zapatlávat.

jinak holky krásný úlovky. My byly nakupovat s babičkou v Tescu, holky zase vyrostly z velikostí, a babička si pochvalovala jak je to tam krásně levné :slight_smile: No ona je prostě báječná! Koupily jsme holčičkám takový suprácký teplákovky, růžovky s vyšitou kytkou. Úplně slaďoučké, klidně bych ji brala taky. Sice bych v ní vypadala spíš jako růžové prasátko... :grinning:
Na MMB pořád obhlížím, zda se neobjeví nějaké holčičí komb ve vel. 80. To tak čekám, že by holky mohly v zimě nosit. A furt nic zajímavého, ale asi je ještě brzy

@j.cien no chuděro, to si užíváš :frowning2: pevné nervy!
7. zář 2010 v 10:55  • Odpověz
@irminka
Irmi, přesně něco takového jsem chtěla, ale nesehnala. Musela jsem už s oblečením jednat, neb máme na takové ty teploty do 15 °C jen jedny podšité světle růžové kabátky s když se perou, tak hold smůla, jedině bundy od teplákovky a pod ně vrstvení.

@balina
Bali, já to jídlo jedu ve velkém - jedna porce je pro obě 300g, takže toho ukuchtím vždycky tak 2-3 kg výsledné šlichty. Tlakáč mám velký po babičce (teda ona měla celkem nový - není to nějaký retro, ale už jsou zas jiné a ten má mamka a s tím jsem to nezvládla :grinning: :grinning:

No, já mám na MMB pocit, že to tam všichni dali po zimě a je vyprodáno - nebo všichni číháme na 86 :angry:

@j.cien
Teda už by sis spaníčko zasloužila. Mně jak něco vzbudí tak ve 2 ráno, tak mám pocit, že už su vyspaná a vůbec se mi už spát nechce - to pak usínám hrozně dlůho a někdy vytáhnu klidně žehlení. Naštěstí spím jak dřevo, takže většinou se mnou nic nehne. Ale pravda je, že zaleháváme v 9 a záhy vytuhnu. O víkendu mě holky vzbudily a myslela jsem ,že se nám zastavili hodiny, protože bylo teprv půl jedenácté a my jsme byli už celkem dlouho vytuhlí.
7. zář 2010 v 11:47  • Odpověz
@sarri Krásný kabátek dneska jsem objednala podobný, jeden už mám doma, myslela jsem na jaro a ejhle je to 86 a oblíkla jsem to Nele a je jí to akorát :unamused: Tak jsem hned jeden další našla na MMB a snad bude brzy doma. Ještě mám v merku tuto zimní bundu a tuto kombinézu.
A sháním tuto vestičku, kdyby jste někdo takovou našel dejte vědět :slight_smile: Jednu mám potřebuji druhou, v srpnu jich bylo na MMB mraky a teď jen pár a hned jsou pryč, a když tak stojí kolem 300 což se mi zdá nějak moc :unamused:
7. zář 2010 v 11:48  • Odpověz
@j.cien Téda 8 kilo to jste pěkný buřtíci, Teuška neví o co přichází :grinning: No asi se odstavuje sama, ale to nevadí, zjistila že z flašky to není taková námaha, jak u nás Sofinka :unamused:

A jám mám rýmu, počasí jedno debilní, včera jsem dvakrát zmokla a dnes tady soplím, ani jsme nešly ven, holky spí v postýlce a dneska budeme doma, se mi to tý ledárny nechce :frowning2: :frowning2:
Ještě jsem si objednala přes MMB svetry tak počkám až dojdou aby jsme byly na tu zimu lépe připravený a ještě rukavice nemáme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2010 v 11:52  • Odpověz
@lucy82 tak přesně tyhle bundičky jsem od někoho dostala 2. jedna tahle barvička a druha má trošku jiný odstín. Jenže jsou 86 a to myslím že budou holkám děsně velký. No třeba se děsně nějak napusnou a v únoru jim to bude...

@sarri 3 kg šlichty je supr výkon :grinning: No začnu to dělat taky tak, aspoň to maso. Jinak se s tím cacrám, že neudělám nic jinýho. Jaký dáváš koření ke králíkovi? a co k hovězímu? Já tam všude zatím frkla jen kmín.
7. zář 2010 v 11:55  • Odpověz
@balina
Ke králíkovi bobkový a sušený česnek (psala Beruška, že prý je míň agresivní než čerstvý na žaludek, ale pozor, koupí se se solí nebo bez soli!) - to je moje oblíbené koření, pak se dá koupit i sušená pažitka a petrželová nať, taky dochutí rajčata, ale ty se musí do šlichtičky loupat - to je dobré, když dělám s těstovinama, ve skleničce s treskou byl od 8m kopr, tak to se taky může a ještě tuším bazalka a majoránka - tím si nejsu jistá, ale tuším mi to tak ta Beruška psala.

@lucy82
Lucy, já vestičky vzdala, nikde nebyla velikost, takže jsem celou jednu objednávku - tu z které jsem měla takovou radost, že mají roláková body a tepláky zahradníky - stornovala. Teď jsem to všechno koupila nové, takže vesty už kašlu - to by byl ještě svetr pod ně...
7. zář 2010 ve 12:13  • Odpověz
jo a já mám políčeno na tyhle bundičky :grinning: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36907431&tab=0
7. zář 2010 ve 12:15  • Odpověz
@balina
Jestli baštíte šenát, tak ten dělám z protlaku - nebo jak to nazvat - prostě z té zmrzlé šlichtičky - a to je rychlovka - s bramborama a žloutkem - z půlky kostky na 2 dny 600g šlichtičky a do dalšího dne nechám jenom v ledničce. Zrovna včera jsem dělala.
7. zář 2010 ve 12:15  • Odpověz
@balina
Bundička hezká, ale jenom jedna?
7. zář 2010 ve 12:16  • Odpověz
a do špenátku zavařuješ to žloutko,že?
7. zář 2010 ve 12:20  • Odpověz
@irminka
Já vařím bokem celé vajca a vylúpnu žlotek až do hotového, ale šlo by to i rozklepnout oddělit a zavařit. Ono se má z důvodu salmošky vařit vajco 10 min. a tak dlouho ten špenát neprovařuju, když je z té kostky.

Irminko, co to odpružení, nevíš jaké to máte? A pod tu hlavu?
7. zář 2010 ve 12:22  • Odpověz
Já dnes jaxi nemám nic na práci, děcka chrápú a protože tu byla o víkendu babička tchýně, tak máme aj pouklúzané. Odpoledne vyrazíme na kolo.
7. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz
Já dávám ještě tymián, mám ze zahrádky a k tomu hovězímu to pěkně pasuje. A když vařím hovězí, dám tam jak pro dospělé, 3kuličky pepře a nového koření+malý bobkový list. Vývar mám pak pro nás do omáček nebo na cokoliv.
7. zář 2010 ve 13:12  • Odpověz
Musím si postěžovat, dala jsem si včera česnekovou pomazánku a takový žlučníkový záchvat nepamatuji ani po pořádné spářce :unamused: . A ke všemu zase straším v práci a dneska až do večera, ach jo.
7. zář 2010 ve 13:13  • Odpověz
@sarri oni těch bundiček tam mají mraky. Jenom vybírám/čekám kdy bude za dobrou cenu. Jednu mám a teď čekám až mi zlevní tu druhou :grinning:

špenát taky vyzkouším.
7. zář 2010 ve 13:44  • Odpověz
@sarri: toto je ten podhlavník http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31931901&tab=4 a to odpružení nemohu najít, nebot se to na učtu Aukra po 60.ti dnech maže a já nevím od koho to přesně bylo, ale je to s těma gumičkama, je to asi starší verze

Hlásím míry z dnešní kontroly: Bořek 8,40 kg a 75 cm....Bruník 8,40 kg a 76 cm....ten náš malý Bruníček už toho velkého Bořulu dohnal a to není masinko a zeleninku :wink: . Při očkování řev jak kdyby je vraždili, ale už jsme ok, uvidíme, co bude večer....

7. zář 2010 v 15:38  • Odpověz
Ahoj holky! Potřebuju poradit, nevím co s Kristýnkou- skoro celou dobu co ji máme doma se šíleně vzteká a ječí. Jak jsem psala, chovat jsme neučili, ale to je jediné jak ona zmlkne, že se vezme do ruky. Je to i v noci i přes den, fakt toho moc nenaspím... :frowning2: Jí v pohodě a prdíky si myslím, že to taky nejsou. Nevíte někdo čím to může být???
Jinak včera kontrola a malá už má 2,80kg a Vojta 3,92kg takže kynem statečně. :grinning:
7. zář 2010 v 16:02  • Odpověz
Ahoj holky
@lucy82 , kaši už jsme zkoušeli, večer a výsledek žádný,, no oni se budí tak mezi jednou a druhou a pak čtvrtou a pátou tak jsem ji dávat přestala, už takhle jsou dost těžcí :slight_smile: , ale zkusím tu kaši místo té sváči, už to tu někdo psal, jestli jsi to nebyla ty :slight_smile:
@sarri díky za info o vaření :slight_smile: , taky to zkusím ve větším, zatím jsem toho moc nedělala, Kubík bojkotuje vše co není mlíko, no časem si snad zvykne :slight_smile:
7. zář 2010 ve 20:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.