• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Když jste u toho oblečení, pořizujete kombinézu a i bundu zvlášť nebo jenom jedno z toho. Já jsem zjistila, že už asi opravdu je čas se po něčem poohlídnout, tak aby mi náhodou něco nepochybělo :wink:
7. zář 2010 ve 21:10  • Odpověz
@monika03
Moni, čím to je, to nevím, ale holky nám do 7m spaly se zavinutýma ručkama a se spaním vážně nebyl problém. Zkus vzít plenku, přeložit na cíp, vrchol trojúhelníku dolů a zabalit tak, aby ten roh byl vždy přilehlý a nedalo se vyprostit. U nás to výborně zabíralo - nebo klasická stará rychlozavinovačka na 3 mašle. Vypadá to jako drasťák a moja mamka to nemohla vůbec rozdýchat, co chudáčkom dělám, ale pak je tak balila taky, protože děcka se tak cítí bezpečně a do jisté míry to zasupluje to maminčino náručí.
Kdyby ji něco bolelo, tak by řvala i při chování - taky myslím, že prďochy to nebudou.

Tak jsme konečně spáchali ten výlet vozíkem. Akorát, že je to na udolání rodičů - holky tam chrápaly a po koupání ještě jako rybičky, zatímco já už se hrabu do pelechu.
7. zář 2010 ve 21:13  • Odpověz
@sweethy
Vzhledem k tomu, že nás přes zimu postihne samostatná chůze, tak bych chtěla kombinézu + bundu s oteplovákama + teplý overal do kočárku, v kterém se teda ale čvachtat po svých nebude :grinning:
7. zář 2010 ve 21:16  • Odpověz
@sarri aha, takže ještě něco navíc :wink: kdybych tak věděla jak to u nás bude s chůzí, ale asi s chozením venku zatím počítat nebudu.
7. zář 2010 ve 21:20  • Odpověz
@sarri úžasná fotka, je vidět, že jsou holky náramně spokojené :slight_smile: Kdo vezl vozíček? Ty nebo manža?
7. zář 2010 ve 21:21  • Odpověz
@j.cien Teda pět hodin spánku za noc??? :slight_smile: Nádhera a momentálně můj sen... :angry:
To, co v posledních dnech a nocích zažívám s Danečkem, je naprostá šílenost a noční můra. Vyvádí jak blázen, ať je den nebo noc, v noci je to asi ještě horší. Včera jsem to počítala - dohromady to dá asi tak dvě hodiny spánku, a to ještě v tak dvacetiminutových intervalech... Jsem vyřízená. Nejhorší je, že tím křikem vzbudí i Honzíka, kterej - drobeček jeden zlatej a hodnoučkej - spinká, takže pak je pláč dvojnásobný s) :cry:
Dneska už jsem nevydržela a zavolala MUDr.... bohužel má dovolenou a byl tam jen zástup - nějaká stará baba, no fakt nebudila důvěru, poslala nás i na ušní, ale nic... výsledek - nejspíš zuby, ale jistá si teda nebyla :cry:
No držte nám palečky, dlouho už asi tenhle stav nezvládnu... :confounded: :cry: :pensive:
7. zář 2010 ve 22:11  • Odpověz
@sarri děkuji za typ. :wink: Jsem zoufalá tak to asi prubnu, ale obávám se, že řev bude ještě větší- jí vadí i když ji dám na chvilku na bříško. Ale ona huláká i přes den- to bych ji musela svazovat pořád! :grinning: Ale, abych si jen nestěžovala- teď zrovna chrní a to dokonce oba dva!!! :dizzy_face:
7. zář 2010 ve 22:47  • Odpověz
@sarri No holkám to v tom vozítku mooc sluší, opravdu je na nich vidět spokojenost... taky bych se tak nechala vyvážet :slight_smile:)).. Chci se zeptat, tu petrželovou nať a pažitku ke králíkovi - může být i čerstvá? Já mám na zahradě hromady petrželové natě i pažitky a už to budu muset hodit do mražáku, protože už na to začíná být venku kosa... Právě jsme teď náhodou dostali takovyho pidi králíka a tak jsem řekla, že ho hned zkusím holkám uvařit...
7. zář 2010 ve 22:47  • Odpověz
@monika03 Po delsi dobe vas vsechny zdravim!!! :slight_smile: Byly jsme u babicky a dedecka na morave, no hruza porad tam prselo a jeste jsme si privezly virozu, jsme vsichni unudlani a manzel ma chycene i prudusky!!!! :frowning2:

@monika03 Mono my to takhle mame s Barou, to jsou geny, ja ji nechavam rvat, kdyz dostala prvni hysteraky tak to vydrzela i 3,5 hodiny!!! Stacilo ji vzit hlavu do naruce a byla spokojena, mam to i natocene na videu!!! No a dnes se doba hysteraku zkratila asi na hodku, a tu hodku rve a nebo ji stale podavas dudlika!!! Je to hysterka ujecena po mamince, no hlavne vydrzet!!!!! :grinning:
7. zář 2010 ve 22:48  • Odpověz
@monika03 U nás ze začátku často takhle plakala Elenka a to svazování opravdu pomohlo. Ale nakonec jsme to použili tak dvakrát, u ní tyhle ječáky trvaly jen krátkou dobu... Pak začala Anička (a ta je takovej generál dodneška), ale ta trpěla právě na ty prdíky, pomáhal Sab a fenyklovej čajík, byla po tom klidnější...
7. zář 2010 ve 22:50  • Odpověz
Dobré ránko.

@hanula83
Hani, petržel i pažitku můžeš použít čerstvou, dá se i zamrazit, ale to se pak do toho jídla blbě "dávkuje". Já bych si toho nasušila a máš na zimu.

@monika.tdm
Moni, já je vydržím nechat řvat tak 5 min. a pak to nevydržím. Jo, když zaopatřuju jednu, tak si druhá pořve, ale nechat je řvat před spaním - to neděláme. Jednak má každý v okolí nárok na klid a ne počúvat naše děcka a druhak mně ten řev taky vadí. Takže sice z postýlky nevytahuju, ale když je to nutné, tak tam s něma zůstanu nebo jim zpívám. Většinou je teda ukládáme tak, že víme, že už se jim chce spát a do těch 5 minut šmejdění po postýlce usnou.

@sweethy
Tak vozík jsme zapojili manželovi - ono to má 16kg + děcka 16kg a taťku je třeba nějak brzdit, aby moc nebujel (na kole sam.) Já dělám doprovodné vozidlo a jistím je ze zadu, občas jedu vedle a děcka mi dělají pápá, tož to je sranda, ale abych pak neměla nějaký držkopád, když na ně budu mávat :slight_smile:

Tak se nám to blíží a zitra ostáváme bez taťky. To zas budou přívaly adrenalinu. Včera jsem se dívala na jedničce na Deník doktorky - vlastně to byl už druhý díl, ale první jsem taky viděla. Je to takový velmi odlehčený žánr pro usínání. Mně se to na sledování na půl oka líbí. Jsou tam dobré hlášky: "Všechny ženy touží po stejné věci - po čokoládě bez kalorií."
8. zář 2010 v 07:02  • Odpověz
@monika.tdm tak mi přide, že popisuješ naši malou. :grinning: Jen je sranda, že ty víš po kom je, ale já jsem byla až doteď než začala vyvádět kliďas! Ale pravda táta je krapet "horkokrevný". :grinning: Ale sakra proč to mám odnášet já??? :angry: Dnes spali celou noc, ale zase se budili po 3hodinách místo po 4hod. A od šesti tady opět slečna ječí jak pavián!

@sarri to musí být bezva pohled, když vyjedete a máváte si! :grinning: :grinning: :grinning:
Jo a ta čokoláda by byl vážně vynález století! :wink:

@hanula83 taky bych moc ráda věřila tomu, že to bude trvat krátce jako u vás. Jenže myslím, že takové štěstí já nemám. Docela mi přijde, že ji to dokonce baví!!!

Ale pozitivní je to, že už mám tu pitomou jizvu konečně klidnou a už týden mi z toho nic nevyteklo. Tak snad aspoň po téhle stránce budu mít klid. :wink:
8. zář 2010 v 08:41  • Odpověz
@monika03 Nám hodně řvala Nelinka, byla taková dost uječená, ale že by prořvala třeba hodinu v kuse to se mi nestalo, jen když měla horečku a to bylo dost náročný takže klobouk dolů, jak začnou být starší a víc vnímat tak to bude lepší. Ze začátku mi ječela hlavně večer, a to měla hlad, vycucla prso a chtěla ještě, takže jsem jí dala flašku a hned byl klid. Takže pokaždé když začala ječet i ve dne tak jsem zkusila nabídnout prso a ona ještě pila a najednou byla klidnější.

No dneska je počasí hnus humus :frowning2: :frowning2: Holky mi lítají s rohlíkem po celým bytě takže zase budu mít co uklízet :angry:

U nás už se pouští i Nelinka, viděla to u Sofinky a ejhle musí se opičit :grinning: Ale jde jí to :wink:
8. zář 2010 v 08:59  • Odpověz
@darling007 Chudacku !!To presne vim,jak ti je...u nas tech5hod spanku je bohuzel jen nekdy...tak 2x do tydne..jinak spim uz nekolik mesicu 3-4h...byly dny,kdy jsem spala jen 2h a pokazde jsem rano myslela,ze nedoziju do vecera :frowning2:
Je to silene!!!Moc ti preji,at ti dr.neco poradi...ale cim to muze byt...u z jste velci na koliky atd...no to hruza,to mi ani nerikej,ze takto otresne noci muzou byt i v 9mesicich!!!
Moc drzim palce,at se to zlepsi a dej vedet!!

8. zář 2010 v 10:42  • Odpověz
@monika03 Holka vydrz, vzdyt jim je teprve mesic!!! Ty nase cacory dnes poprve vydrzely 5 hodin a to je co rict, protoze nase Verunka je maly otesanek!!! :slight_smile: To bude ale asi tim, ze jsme vymenili Bebu za Nutrilon AR, protoze Verunka strasne ublinkavala a posledni dny blila obloukem, takze byla napapana tim padem spokojena a dadala!!! :grinning:

Uz mi zacina hrabat a to jsem doma spokojena do prace bych nesla ani za milion!!! Sterilizator do mikrovlnky jsem dnes narvala do lednice!!! No, doufam, ze se to zlepsi, jinak jedu za chvili do Bohnic!!! :grinning:
8. zář 2010 v 10:47  • Odpověz
@monika03 Jo a ujecena jsem az ted, ja prej byla hodne decko!! Mama o me nevedela ani jsem pry nebrecela, tak nevim kde ten predcasny gen se u Barce nasel!!! Asi nejaky strycek!!!(Bracha od manzela, to prej byl hajzlik) :grinning:
8. zář 2010 v 10:49  • Odpověz
8. zář 2010 v 10:50  • Odpověz
@monika03 mončo my jsme to měly tak, jako "míma" holky desně ječely. Teda hlavně Barča. A zjistila jsem, že to bylo tím, že nemá přez den dost spánku. V noci to šlo, to byly zavázané v zavince jak popisuje sarri, ale přez den nedokazaly pořádně zabrat, až když jsem je šoupla do zavinky tak byl klid. Zkus to, stejně je teď už zima.... Měla sem supracký od Emitexu klasický na zavazování a holky jsem poutala asi do 5 měsíců.
8. zář 2010 v 10:50  • Odpověz
Holky, neprodavate nahodou nektera kolotoce na postylku???? Ja bych mela zajem!!! :wink:
8. zář 2010 v 11:15  • Odpověz
@balina Ty Barunky jsou stejne!!!

Ja kdyz Barunku zavinu, tak je jeste vetsi jekot, ona je trosku akcni sama ruka sama noha, takze se v zavince nemuze hybat a to je potom randal!!! :slight_smile:
8. zář 2010 v 11:27  • Odpověz
@monika.tdm Já mám dva stejny a už je nepoužíváme, kdyžtak mi písni do IP :wink:
8. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz
@monika03 Moni, ony jsou ty miminka ještě taková telátka, prostě se jim musí ledacos tolerovat... Ted už u nás holkám ledacos neprojde, protože moc dobře chápou :wink:... nebo nějaké uklidňující krémy. My jsme měli na spaní ten Johnson a byl vynikající, holkám se po něm dobře chrupkalo.
8. zář 2010 ve 12:30  • Odpověz
@sarri Sarri, taky se divám na Deník doktorky, řekla bych, že je to naprosto stejné jako Bridget Jones. I příběh mi přijde stejný... ale i když je to kopie, tak se na to ráda koukám :wink:, mám tenhle styl ráda.
8. zář 2010 ve 12:32  • Odpověz
Holky, tak teď jsem z toho úplný jelen... mně přišly zase peníze z práce. Ale dovolenou jsem dostala proplacenou už minulý měsíc, jak je možné, že mi zas došly peníze?
8. zář 2010 ve 12:42  • Odpověz
@hanula83
Hani, pokus jsi měla víc dovolené, než pracovních dní v minulém měsíci, tak se dovolená proplácí každý měsíc. Já má třeba dovolené 70 dní, takže dostanu "výplatu" cca po 4 měsíce. Jenom za letošek máš nárok na celou dovolenou, takže jí máš určitě víc, než lze vybrat v jednom měsíci.
Ale tak dobré, ne? Já bych to potřebovala po celou mateřskou, aby mi chodila ještě výplata :grinning: :grinning: :grinning:

U nás je tak začúřené, že než se vyhrabeme ven, tak bude asi pršat.
Taťka oznámil radostnou novinu, že odjede až v pondělí. A já se už tolik těšila, jak budeme samy doma a přijde mi pomoct nějaký hodný svalnatý strejda :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2010 ve 13:00  • Odpověz
@monika03 Moni a nezkoušela jsi babyvak? Nám pomáhá teda maximálně a nevím co bysme dělali bez něj. Když dítě začne křičet, utěšování moc nepomáhá, takže ho dám do vaku a do par minutek je úplnej klid, až mimčo usne, nebo se aspon zklidni. Ty mimina se tam cítí stísněně, v bezpečí a uklidnují se úplně náherně. Zkus tohle. :wink: Nevýhodou je, že z vaku bolí hodně záda, ale já jdu hned na velkej balon a takto záda nebolí a navíc to děti příjemne samo uhoupe :wink: Ještě na uklidnovaní uplakánku pouzívám doma manducu a ta je taky bezvadna, navíc z ni neboli zada.
No a na noc zavinky taky používáme, máme takové veliké pevné, sice jim z nich lezou nožky, ty přireju, ale hlavně ty ruce přikuruju a děti jsou před usnutím zklidnění a krásně takto usínají. Když byly horka, děti byly navolno, nemohly spat a šermovaly furt rukama.
Jinak u nás bojkot kojení probíhá pořád, je to děsné do nich dostat mlíko, tak jsem se rozhodla jim na večer dát rýžovou kaši do mýho odsátýho mlíka. Inspirovala mne J.cien, volala jsem si svojí dr. a ta mi taky potvrdila, že at to zkusíme. No a dnes na obed jsem jim zkusila dát i mrkvičku, byla to sranda, celý žlutý zaliskany pusiny, ale papkali :slight_smile: min. pět lžičenek jsem do nich dostala. Večer dám zas tu kaši do mlíka, už se na to těším, je takovej nezvyk vidět, jak jim šmakuje :grinning:
@j.cien prosím Tě, kolik lžiček kaše do flašky dáváš? Já včera dala na zkoušku poprvé jen dvě kávový lžičky na 100 ml a dětičkám moc chutnalo, hned to vypili a byli spokojení :wink: Takže jsme pak byli spokojení všichni a večer byl celkem vpohodě a bez křiku :slight_smile: konečně, po dlouhé době mám pocit, že se blíží vysvobození aspon částečně, protože ten bojkot kojení je šilenej. V noci se vzbudili jen dvakrát a to jsem předtím stávala ke těm našim hladovcům mnohem častěji.
@lita Liti, na kakání dostávají oba dlouhodobě laktobacilky i probiotické kapky, ale nepomáhají nám i když možná bez nich by to bylo ještě horší. Jediné co nám opravdu pomáhá je rektární rourka. :unamused: Jen doufám, že díky příkrmům a časem už ji nebudem muset používat. Davča kaká sám jen vyjímečně a Adri chytly poslední týden hrozné prdy, křičí a nemůže se vyprdět, má hodně tvrdé bříško, takže nahřeju, namasiruju, zacvičim nožkama, dám Sabíka a Babycalm a jdeme na rourku :confounded: Jedině rourka pomůže oběma, i když já ji používat nechci, ale není holt zbytí.
@beruska5 Díky moc za odpověd ohledně odvaru z ovesných vloček. Ted raději zkusím tu mrkvičku a uvidíme. Jinak ten bojkot jsi měla taky dlouho... ale jsi fakt šikovná, že jsi vše tak hezky zvládla a že tak skvěle a dlouho kojíš :wink:
@darling007 Díky moc za tip na laktulozu, asi si ji koupím a zkusím, bylo by super, kdyby taky u nás pomohla! Jinak držím moc palce, at je Daneček zdravej a hlavně aby přestal plakat, musíš to mít takhle fakt hrozně moc těžký.
8. zář 2010 ve 13:16  • Odpověz
@sarri :grinning: :grinning: Tak přijde strejda v pondělí :grinning: :grinning: ... No já se vůbec nezlobím, že mi došly peníze, jen jsem na to teď hleděla jak puk, protože jsem myslela, že mi doplatí jen ten loňský rok a šmitec. Velice příjemné překvapení, že to dělá víc, než jsem si myslela :wink:)... A to se teda bere tak, že mám nárok na dovolenou i v době, kdy jsem na mateřské, což bylo tento rok půl roku? Takže mám nárok dokonce na celou dovolenou? No vůbec jsem o tom neměla tucha... Jo holky a víte, že mají snížit od dubna rodičák na nějakých 4,5 tis.? Prý se tím ušetří miliardy na rozpočtu, hmmm, z lepší položky to teda jistě vzít nemohli... :angry: :angry: :angry: ... Jestli to schválí, tak budu vzteky bez sebe.
8. zář 2010 ve 13:38  • Odpověz
@petranela Tak to je prima,ze deti se papanim zlepsily ve spani :slight_smile: a ted uz bude jen lip a lip :slight_smile: MUSIIIIIIII!!!
Ja ten bojkot tak nejak uz blbe snasim..jsem vynervena pred kazdym kojeni,co zas bude...a pres den je to fakt silene...Te kasicky jsem dala take tak,do 100ml mleka par malych lzicek,aby to bylo jeste tekute,davam ji to flaskoou -na lzickovani vecer uz fakt nemam silu...
8. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz
@hanula83
Tak 4.500 by bylo fakt drsné a vzhledem k tomu, že je jim putna, kolik dětí je stejného věku, tak by to zas zavedli plošně. Tož na jedno děcko akorát. Akorát mi přijde blbé to zavést v průběhu, když už máš zvolenou nějakou délku rodičáku.
Ono se to už nějak utřepe. Kdyžtak povalíme do práce a děcka se asi budou hlídat doma samy nebo co?
8. zář 2010 ve 13:49  • Odpověz
@sarri Nějak tak to má být :unamused: ... jako to už by bylo fakt na protest. Přece není možné, aby ženské s dvojčaty dali 4,5 tis na celý měsíc a žer si třeba kořínky... to je vrchol :angry:. Já bych řekla, že akorát na jedno děcko je těch 7.600, ale na dvě 4.500, s tím nevyjde nikdo.
8. zář 2010 ve 14:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.