• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@hanula83
To jsem myslela v poměru k současnému stavu.
Kdes to učula?
Já mám za to, že v té koaliční smlouvě je pouze snížení peněz v té čtyřleté variantě.
8. zář 2010 ve 14:13  • Odpověz
@hanula83 těch 4,5tis by mělo být pokud jsi doma 4 roky, teda doufám tak jsem to četla. A ten kdo bral míň jak 11tsi hrubého by měl taky dostávat míň, no já doufám že těch 7.600 zůstane, panebože to já nevím jak by jsme vyžily už teď je to trošku drsný, nad vodou mě drží jen že vrátí před vánoci tu mateřskou.
Ale s hypotékou a všema poplatkama máme 13tis v prd navíc mana teď nemá moc práce, protože státní firmy ruší své zakázky kvůli debilní vládě takže nevím jak to bude :frowning2: :frowning2:
8. zář 2010 ve 14:16  • Odpověz
@lucy82
Lucy, taky dáme za bydlení deset, takže můj příjem to nepokryje, na druhou stranu chceme postavit domeček, takže se snažíme dávat stranou a taky si chceme něco užít. Přijde mi, že se nejvíc bijí takové ty normální rodiny, kde člověk poctivě x let maká, zajistí si vlastní bydleníčko, děti a pak jen hledají, kde mu vzít, protože ti, co nikdy nemakali, tak těm vzít není co, takže si myslím, že bychom třeba ty peníze, které manžel vydělá navíc oproti tabulkově pro naši rodinu potřebným 21.000, bychom měli darovat potřebným. Jako proč bychom se měli mít dobře, že?
8. zář 2010 ve 14:30  • Odpověz
Jo a taky si myslím, že by konečně taky kromě toho, kde sebrat prachy, mohli přemýšlet o tom, co udělat pro to, aby si lidi mohli vydělat.
8. zář 2010 ve 14:35  • Odpověz
Se tady zas rozvášňuju. Holky spí. Chtěla jsem je dávat jenom jednou denně, ale když spí do 8 až 8:30, tak stejně do oběda nevydrží a jsou protivné a žmolí se, tak když je dám v 11 chrupat, pospí tak do 12 a teď jsem je v 14:30 dala znova, protože večer by mi zas kol. šesté už usínaly. Nějak to spaní během dne nemůžu pořádně vychytat. Včera spaly pes oběd a pak nám usnuly v tom vozíku někdy kolem půl šesté, takže pak byly zas ještě čilé.
8. zář 2010 ve 14:39  • Odpověz
@sarri
@lucy82 Říkala mi to švagrová, že to četla už před týdnem na netu, pokoušela jsem se to najít, ale je to už delší dobu, tak jsem to nenašla... Prej tam nebylo nic o čtyřleté variantě. No nevím, já taky věřím až tomu, co se děje na mym účtě, takže zatím neřeším... Tak my za bydlení vynakládáme neustále, protože se stále něco dodělává, teď fasáda. A hotovy komplet se zahradou to asi nebude snad nikdy :unamused:, protože ty peníze se šetří fakt pomaličku...

Sarri, mně přijde, že oni přemýšlí fakt jen nad tím, aby se měli dobře oni. Nikdo z nich nemyslí na ty, kteří jim ty prachy vlastně dávají - což jsme my. Je mi z toho zle, a nejvíc z toho, že mají zadarmo snad veškerou dopravu, navíc dostávají příspěvky X tisíc na benzín a spoustu jiných věcí mají zadarmo. Takže těch 100.000 měsíčně ani nemají pořádně za co utratit :angry: :angry: :angry: , už mě zas bere vztek... Jinak máme stejný problém se spaní jako vy. Holky vstávají kolem 8, dopoledne většinou už neschrupnou, někdy kolem 11 to zapíchnou. Jinak někdy spí 1x a někdy 2x denně, prostě jak to vyjde, taky to nemám vychytané... Dnes spaly od 12 do 14 a už je asi spát nedám...
8. zář 2010 ve 14:48  • Odpověz
Ahooooj , politici, tím se ani už nezabývám, by mi asi šmejklo!!! :angry:

Potřebuju radu. Zima na krku, kupovaly pro mimča fusaky a ještě jste je měly v kombinézce? Nebo jenom jedno z toho? Já nevím, co pokoupit. Poraďte, prosím.

Moc se mi líbí tohle....ale jestli to není zbytečné kupovat,vždyť to znáte, vše 2x..... tak ať nepořídím blbinu!
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29380099&tab=0
8. zář 2010 v 15:22  • Odpověz
Tož ja tady v SK bohužel dostávam rodičák zhruba v prepočtu tých 4.500kč :frowning2: :frowning2: a nemuže se tady vybírat jak dlouho,proste 3 roky pro všechny :rolling_eyes: ,a je to tady o dost drahší než v ČR-máslo 250g stojí v prepočtu 39kč,mléko plnotučné 1l 18kč a to nakupuji v Lidlu to jejich nejlevnejší :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to nechutný a stále berou jen nám a ne sobe

Stím spaním to máte holky ale celkem fajn.Mi bohužel už pravidelne vstávame ráno v 6:00 :stuck_out_tongue_closed_eyes: hrajeme se, pak kolem 7:30snídane a pak hajat tak do 9:30 ale to ja už neusnu,další spaní kolem 12:30až a ješte v 16:00 no a večer kolem 20:00 chodíme spávat už na noc do tich 6hod rána

deti jsou mrzuté,už druhej den sme nebyli venku,stále prší takovej prašan hnusnej a fouká,mela jsem starší holku prihlásit do taneční školy ale to sme taky odložili na príšti týden,tak doufám že bude líp
8. zář 2010 v 15:38  • Odpověz
@zuzka.o tak na zimu určite kombinézku a prikrit hrubou dekou ale když bude hodne zima tak fusak taky určite,to vynosíte
8. zář 2010 v 15:40  • Odpověz
@beruska5 To máte teda strašné, takové ceny!!! A jak s tím zvládáš vyjít? :astonished:
Děkuju za radu. :slight_smile:
8. zář 2010 v 15:46  • Odpověz
No manžel má tak 16.500 kč a ja tých 4,500kč +1700 prídavky na 3 deti=22.700, nájem 10,000kč,takže nám na jídlo,plínky,školu,internet,benzín už h...o zustane.Zabavit sme se už nebyli ani nepamatuji a odložit neco taky nehrozí.Každej mesíc zachranuje babička,a pritom by to melo bejt opačne :rolling_eyes: :zipper_mouth: a ted ešte manžel byl mesíc na marodke,takže dostane jen 50% :stuck_out_tongue_closed_eyes: z platu a ja se pujdu obesit :confused: .Je to furt jen o počítaní,tak me to štve,pred tím nebyl problém a ted jen starší holce na vše co by chtela jen ríkam "na to ted nemáme" a je to fakt debilný a nezlepší se to než pujdu i já do práce za 2 roky :rolling_eyes:
občas se cítim jak nejakej sociál,kupuji v akci večer chleba po 3 i 5ks a zamrazím jen abych ušetrila,a to nechci moc od života jen zdravý, najedený,oblečený deti a strechu nad hlavou.
jo mne zas chytla depka ale je to fakt hruza,závidím mamičkám co si užívají a mužou jen tak jezdit na výlety a nákupi,takhle to fakt nemelo být ale co tak nejak prežijem ti 2 roky a snád se to zlepší
takže na záver moje rada je BABIČKA :frowning2: :sweat_smile:
8. zář 2010 v 16:55  • Odpověz
@j.cien Ahoj, jo je to šílené,, zatím nevíme výsledky z moči, budou zítra odpoledne. Nejspíš to ale vypadá opravdu na ty zoubky, rostou mu horní přední, oba dva najednou, má to hodně nateklé a zarudlé. Mažeme Calgelem, masírujeme takovými těmi kartáčky, ale stejně přijde na řadu většinou Panadol, je uplně chucinka vyčerpanej od toho věčného pláče, nejde ničím uklidnit. Je to pořád trápení s těma malinkýma bobískama, viď :cry: Taky jsem si myslela, že když jsme se konečně vyhrabali z každodenních kolik, tak bude pokoj, ale ono je pořád něco :cry:
Ten spánkový deficit je opravdu strašný, držím ti palečky, abyste už měli taky konečně lepší a klidnější noci :wink:

Petranela - díky, čekáme na výsledky a uvidíme, zatím je to pořád stejné, akorát já i Daník jsme den ode dne víc umoření...
Laktulozu určitě vyzkoušej, ta nemůže ublížit. Hlavně pozor na dávkování, začínali jsme asi na 1,0 ml a postupně jsme zvyšovali, pokud se nedostavil výsledek. Pokud si dobře pamatuju, dávali jsme pak každý večer asi 2 - 2,5 ml a ráno bylo "nadělení v plence" :slight_smile:
8. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz
@beruska5 Beru, to je šílený, fakt. My se teda taky snažíme s manžou šetřit, ale ony jdou teď všechny peníze buď do holek nebo do baráku, na nic moc jinyho fakt není. Vy máte navíc ještě jedno dítě, ktery má jistě spoustu výdajů do školy, takže naprosto chápu a především s tím trapným rodičovským příspěvkem a do toho ty nehorázné ceny... hrůza...:frowning2: :unamused: :angry:
8. zář 2010 ve 21:44  • Odpověz
Jinak my už napevno stojíme obě dvě, motivace Aničky mít výhled jako Elenka byla opravdu silná :wink:))... no ukázka, jak nám jsou už trapně těsná vajíčka...
8. zář 2010 ve 21:54  • Odpověz
@sarri Sarri, mám na tebe dotázek. Pořád koketuju s tím, že objednám už ty autosedačky Caretero, protože jsem opravdu na pro nás lepší nenarazila.. Tys je viděla life, co to je dole za ten podstavec? Neznamená to, že se ta autosedačka na to vždycky připne? Já potřebuju, aby byla ta sedačka stále přenosná, protože někdy jezdím s manžou, někdy s našima...
8. zář 2010 ve 22:55  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím se po strašně dlouhé době, vždy sem jen nakouknu, přečtu co se dá, posbírám rady a tipy, podívám se, jak vám všem krásně špuntíci rostou a pak zase šupky k dětičkám :grinning:
My jsme teď měli dost ošklivé rakce na očkování - Prevenar a Hexa, takže jsme si užili dva perné dny, kdy oba plakali a kňourali, malá nechtěla baštit, Ondrášek měl horečky. No bylo mi jich líto šmudlíků.
Holky, chci se zeptat, nechávaly jste holčičkám nastřelit náušnice nebo klasicky propíchnout? Moje doktorka mi doporučovala nastřelení, ale slyšela jsem, že to víc hnisá?
8. zář 2010 ve 23:07  • Odpověz
Dobré ránko.
U nás prší a to jsem po dlouhé době měla domluvenou dopolední vycházku s kámoškou, kterou vidím jednou za uherský rok. Ach jo, tak zase budu celý den čučet s děckama doma. Abych pravdu řekla, tak jsem byla včera i s manželem na procházce a nějak mi přišlo, že za ten den jsou moje zážitky akorát, co které dítko udělalo - to jsou ty lepší a veselejší - a jak jsem vařila a pověila prádlo. S žádným jiným dospělým než s manželem ani do kontaktu nedojdu a občas mě to už leze na mozek. Kdybych nepokecala tady s Vámi, tak nevím.

@hanula83
Hani, já jsem ty autosedačky pochopila tak, že to má takovou základnu, ze které to vyndat nejde - upevní se to celé i s tím plastovým podvozkem. Jakákoliv vyšší kategorie sedaček od vajíčka už není běžně přenosná s děckem, ale z auta do auta ji sam. předělat můžeš. Ty váhy těch sedaček jsou cca kol. 15 kg (to jse u té kategorie 9-18, ty do 25 jsou možná i těžší), ale na tom nic nevymyslíš. Přendat z auta do auta to jde, ale nosit se v tom děti už nedají.
No manžel včera začal koketovat s myšlenkou na nové auto, tak nějak o tom přemýšlíme, protože naše jsme dostali a i když je ve výborném stavu a tchán si ho hýčkal, tak už dnes nesplňuje mnohé požadavky a to i na bezpečnost, takže bych na jednu stranu nové auto brala a na druhou mi nové přijde zbytečné, když v KM ano garáž nemáme a bude mrznout venku. By nějaké lehce ojeté stačilo. Je to dilema zbavit se min. půlmega, co suším na barák.
Jéé, ty jakoby rifloelasťáky máme taky, ale vel. 9-12 a kolem břicha nám to vůbec nedrží, tak tam budu muset něco udělat s gumou - vidím, že holkám to taky padá :grinning: :grinning: :grinning:
Vajíčka jsou Vám těsná na šířku, na délku to pod hlavou vypadá ok, já bych je ještě nechala. Ve Skandinávii se musí jezdit v protisměru do 2,5 roku, je to nejbezpečnější a ten pololeh ve vajcu aj děcku nejpohodlnější, i když jsou tam nasardelené - ty normál sedačky jdou polohovat jenom děcentně, i když výrobce udává 5 poloh.
A ty hnědé halenky by se nám zas hodily pod hnědé kabátky :grinning: :grinning: :grinning:
Objednala jsem háčkované čepičky - asi stajné jako Vaše růžové. Prý až za deset dní, tak uvidíme.

@beruska5
Beru, a mně bylo vždycky divné, proč je Hodonín narvaný nakupujícíma Slovákama. No, když popisuješ ty ceny, tak se ani nedivím.
Já jsem jednou byla ve Skalici v dětském obchodě, že utratím nějaké taťkovi diety a ono ouvej, ještě dráž než u nás - a to mi oblečení a dětské věci vůbec přijdou dost drahé - kamenné obchody hrůza.
Kdyby alespoň ti chlapi měli možnost nějakého přijatelného výdělku a jistotu práce.

@zuzka.o
Zuzi, máte skoro 5m, takže na zimu určo kombinézy a i fusak - asi přesedláte během zimy na sporták, ne? Ono se to nezdá, ale holkám jsem teď, když bylo 14 °C dala froté pančocháče, semišové kalhoty a boty s froté uvnitř a měly nohy studené a to je měly pod nánožníkem - jak se děcka nehýbou, tak musí být nabendané a s tou kombinézou máš jistotu, že se nikde neodhrabe. Ležící mimina zabalíš do čehokoliv, ale pak už bych kombinézku pořídila. Je to i praktické na oblékání, dáš do toho děcko tak, jak je doma, max. něco přioblékneš - na to je bezva koupit velké semišové overaly - mají to i Vjetnamci.
9. zář 2010 v 07:45  • Odpověz
A už máme zahradníky - babička nakonec koupila :slight_smile:
9. zář 2010 v 07:48  • Odpověz
@elly01 tak mi sme nechali ouška normálne propíchnout,je to taky rychlí,zapálení to nemela vubec ani Alexa a ani starší holka pred 8 lety,do týdne sme ani nevedeli že ji neco píchali
chteli sme je nejdrív dát nastrelit ale naše doktorka to nedelala a nechtelo se nám chodit jinam a je to fakt rychlý :wink:

@sarri no to oblečení hruza ceny,ja sem už byla zvyklá na ceny v Čr a když chci neco na oblečení tady i u vietnamcu je to skoro raz tak drahý,to nechápu takovej kousek máme od sebe a ten rozdíl
mi to máme bohužel asi 60km do Čr nejakého obchodu takže když budu chtít dojíždtet na nákupi asi moc neušetrím,máme staré auto a to žere asi 10-12l/100km :frowning2:

ted se strídaji v teplotách,cez výkend mela Alex teplotu ted zas Samko,a kadí a kadí :confounded: ale nic jiního jim neni takže zas další zuby.Oba mají zatím po 8 ks :grinning:
Alex už sama stojí i bez držení ale ne a ne se odhodlat na ten první krok,Samko ten se stále nečeho pro jistotu pridržuje,tak uvidíme kdy se oba rozbehnou,to bude honená :confused: :sweat_smile:
9. zář 2010 v 10:12  • Odpověz
@lita nevím proč ale dnes neco ríkali o krocanovy v rádiu a mne si tak napadla :sweat_smile: že když budete už tenhle rok na vánoce v USA tak co budete mít -smažeou rybu nebo krocana?Já si neumím predstavit vánoce bez ryby a majon.salátu a samo i kapustnice :grinning: :grinning:
9. zář 2010 v 10:15  • Odpověz
Berusko5, moc dekuji za radu. Nase pani doktorka prave i nastreluje, proto stale vaham co zvolit. Hlavne aby to malou moc nebolelo :frowning2:
9. zář 2010 v 11:28  • Odpověz
@elly01
Elly, nebude ji bolet ani jedno, ani druhé. My jsme píchali na ušním a byla to rychlovka s kapičkou krve a chviličkou breku. Nic nehnisalo, jen jsme to týden čistili slivkou a protáčeli.
9. zář 2010 v 11:33  • Odpověz
Ahoj holky, vsem bych hrozne rada odpovedela, ale posledni tyden nestiham, doufam, ze o vikendu si budu moc zasednout k netu a hezky si zase popovidat :wink:
Neco na me vlezlo, chytil to ode me Bryan, tak oba nudlime. Do toho ty zoubky, pediatra mi navic dnes rekla, ze se jim dokonce drive jeste vyklubou ty spodni, kterych jsem si nevsimla! Tem hornim, ktere je tak trapi, dava jeste tak 2-4 tydny, to se mame na co tesit. Koupila jsem prirodni gel Citrovital, at do nich porad necpu ten "kokain".
Na dnesek milackove hezky spinkali do pul 7, probudil me Bryan, byl na brisku cely odrotovany na druhy konec postylky a uz se mu to nelibilo. Ale pak uz jsem neusnula, museli jsme k doktorce na prohlidku. Kluci maji 66 cm, Bryan 7 kg a Tobik 6,8 kg.
V utery jsme byli na rehabku, kluci pochvaleni, jak se hezky vyvijeji. Bryan se hezky spravil a vycentroval, ale naopak Tobik nam zacal delat rohlika, pri kazdem prebalovani se zacal chytat za pidika a tim se tvaruje do rohliku a naramne se mu v te poloze libi. Takze musime zase stimulovat rucicky na kolinka a dostali jsme jeden cvik z Vojtovky, mame ho cvicit 2x denne, ale trochu se ho bojim, musim si to osahat.
O vikendu jsme tu meli kamarada z Anglie, takze jsme nekolik dnu po sobe hodne courali venku a kluci uz z toho byli docela prestimulovani. Ted tu mame manzelovu mamku a bratra, takze bude zase o zabavu postarano. Dva dny jsem ted v kuse porad neco prala, kluci maji nove obleceni ze Statu, tak uz nejsme jak socialove, protoze ze vseho vyrostli, ja mela objednano ze Statu, tak jsem jim tu nic nechtela kupovat, no posledni tyden uz byla krize, vsechno bud poslintane, poblindene nebo pocurane, takze jsem porad prala dokola a kluci meli stale hlubsi vystrihy a zariznute gumy v jejich pneu :grinning:
A u nas velika novinka, zaciname s prikrmy! :slight_smile: Takze tu se mnou prosim mejte strpeni, budu se tu do aleluja porad jak hlupina na neco ptat. Vubec nevim jak zacit. Koupila jsem do zacatku par sklenicek na zkousku, nez jim sama zacnu varit.
Jeste rychle doplnim, na co se tu nekdo ptal. Deti smi tu bazalku i majoranku. A ovesne vlocky lepek neobsahuji, ale nase pediatra zahustovani vyvarem z ovesnych vlocek nedoporucila kvuli kolikam, protoze pry jakekoli zahustovani koliky jen zhorsuje. A zatim mela vzdycky pravdu.
Omlouvam se za monolog, brzy se vratim s odpovedma i pochvalama vasich krasnych deticek i fotecek - a u @sarri i zadecku, na ty nase kluci pekne slintali a to doslovne :wink: :grinning: :grinning: Asi se budou chtit stehovat ne do Kalifornie, ale na Moravu :slight_smile:
9. zář 2010 ve 14:55  • Odpověz
@j.cien Já na lžičkování kaše taky nemám nervy a sílu. To bych krmila věčnost. Vím, že se na kojeni.net krmení z flašky kritizuje, ale u dvojcat to snad ani jinak nejde, než z flašky. To až časem, až se naučí lžičkou. Dostat do nich par lžiček mrkvičky mi trvá dost dlouho, natož kašičku, ale dnes se Adri rozjela a mrkvička jí šmakovala krasně, chtela vic a vic a jak videla lzicku, otvirala pusinu. Nevíš, jestli se ve čtyřech měsících může dávat ta kaše do mlíka i během dne? Třeba jen jednou během dne a pak na noc? Nikde jsem to nenašla a k dr. jdu až za týden. Zvlášt když jedu na vychazku, potřebovala bych, aby děti byly napapaný, spaly a já abych si vycházku taky užila. Posledni dobou to byl des, deti ani v kocarku nespali a vykrikovali, myslim, ze hlady. Kvuli tomu se mi s nima nechtelo ani nikam chodit a vracela jsem se totalne vyrizena a znicena.

@lita Liti, tak taky začínáte s příkrmy :wink: těším se, že si tu budem vyměnovat zkušenosti. Já jsem nemyslela, že začnem tak brzo, ale v našem případě to snad pomůže, protože bojkot kojení je strasnej, nic vlastne nepomohlo a děti jsou porad šílene hladový.

@elly01 Nedávno jsem taky řešila, jeslti propíchnout uši nebo nastřelit. Rozhodla jsem se pro nastřelení, uši pak vůbec nehnisají a nemusí se nic čistit. Jen se nám stala nepříjemnost, doktorka jednu dírku nastřelila tak křivě, skoro až ke kraji ouška, takže jsme museli naušničku sundat, dírku nechat zarůst a zítra jdeme na přestřelení. Ale asi bych šla znova do nastřelení.
9. zář 2010 ve 21:35  • Odpověz
Holky, děkuji moc za rady ohledně náušniček. Asi to nechám nastřelit, paní doktorka mi to i doporučovala, tak snad to bude dobré. Půjde tam ale tatínek, protože já si vyžírám všechna očkování a rehabilitace, takže už jsem za matku tyranku :grinning: Takže ať si to taky jendoutaťka zkusí :grinning:
9. zář 2010 ve 21:55  • Odpověz
@elly01 To je sranda, já na nastřelení taky vyslala taťku a zůstala jsem s Davidkem doma. Zítra tam s ní jde taťka asi taky :wink: prý byli překvapeni, že jde on místo maminky. Tak at se poradi naušky hezky nastrelit :wink:
9. zář 2010 ve 22:04  • Odpověz
Holky konečně jsem tu to diskuzi objevila, kikslo mi PC, nemohla jsem to najít, pak našla, ale neuložila a teď konečně objevila. Co se týká příkrmů, tak mě Lukášek nechtěl vůbec lžičku a prskal a Péťovi to teklo z pusy, než jsem ho utřela, tak druhymu, takže jsem rezignovala a dávala jim to asi 2týdny z flašky, na jiné diskuzi mě mamina s 1dítkem málem ukamenovala, ale ať si sama zkusí krmit dvojčata. No a asi po 2týdnech jsme pozvolna přešli v klidu na lžičku, takže holky v klidu i já "zkušenáů mám problémy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@zuzka.o kombinézky pěkny, ale velikost 80 se mi na vás zdá už docela malá, měli by to mít volnější, raději si nech napsat míry.
9. zář 2010 ve 22:06  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Moc díky za odpověď, já jsem už napsala i do E-shopu, jak je to myšleno a pán mě nějak špatně pochopil a vysvětloval mi, že autosedačku OPRAVDU musím v autě uvázat pásama, že jinak to prostě nejde :wink:)). Přitom mě zajímala jen ta základna... Sarri, rozhodně ti do toho nebudu kecat, ale jestli sušíte na barák, tak auto fakt nekupujte, to je snad nejhorší investice, jaká existuje - na rozdíl od baráku :wink:. Ve starym se to ještě chvíli vydrží a až budete mít baráček, tak kupte auto :wink:... Já vím, jak teď skládáme korunku ke korunce, aby se to tu nějak konečně dodělalo. A taky manža přišel s tím, že by koupil nové auto, ale hned jsem mu to zatrhla, protože to považuju fakt za zbytečné. Máme Fabii a on ji taky opečovává jak mimino, takže je v super stavu, naprosto dostačující. Já bych teda chtěla taky pro sebe auto, ale žádné velké prachy se do toho investovat nebudou. Já se potřebuju jen dostat z bodu A do bodu B a při mojí jízdě (při které se ostatním řidičům otevírá kudla v kapse - obzvlášť na dálnici) to bude s každým autem bezpečně :wink:))... Ty rifloelasťáky, jsem ráda, žes je tak nazvala, protože jsem si dodneška nebyla jistá, jestli to mají být jakože tepláčky nebo elasťáky :wink:)). Už jsem začínala mít depku, že to jen naše holky prostě mají jako elasťáky :slight_smile:. Je to taky velikost 9 - 12 a na bříšku nám drží dobře, akorát jak se holky plazí a šoupou, tak si to vždycky stáhnou pod pupek... Ale tyhle kalhoty jako jedny z mála na holkách opravdu drží... Tak nám pak hoď fotky čepiček :slight_smile:

Tak jsem si za ty překvapivě utržené peníze z loňské dovolené udělala radost a objednala holkám dvoje zateplené kalhoty na zimu. Jsou z MMB použité, ale na fotkách vypadají luxusně, tak jsem zvědavá.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37091161
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36839418

@elly01 My máme nastřelené náušnice a neukápla ani kapička krve a ani při tom, ani po tom. Promazali jsme to jen jednou (už nevím čím)...
9. zář 2010 ve 22:42  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, už si to ulož do oblíbených, odtamtud se ti to nikdy nevymaže :slight_smile:...

@petranela My taky večer krmíme kaší z flašky. Se lžičkou si to vůbec nedovedu představit, holky jsou utahané, hladové, ospalé. No a já to samé, takže jsme všichni rádi, když to proběhne co nejrychlej :wink:)...

Jinak dnes se mi vytentila pračka, hrůza, jsem zvědavá, kdy dojde k opravě... A dnes jsem holkám rozšířila ohrádku o ty zbývající dva díly, taťka se k tomu pořád nemohl dostat, tak jsem to vzala do vlastních rukou :wink:)
9. zář 2010 ve 22:55  • Odpověz
@hanula83 a @zuzka72 to jsem ráda, že taky krmíte kaši z flašky. A jaký poměr dáváte, kolik lžiček? Myslíte, že můžu přidat nějakou tu lžičku do flašky i přes den? Ne že bych to dávala vždycky, to určitě ne, ale třeba před cestou, nebo když budu potřebovat mít od nich klid delší dobu? :grinning: Nevím, jestli je to u nás vhodný i přes den, měli jsme teprve čtyři měsíce. Já jsem v příkrmech zatím totální amater!
@hanula83 Hani, ty zateplené kalhoty jsou krásný, dobře jsi udělala, zrovna jsem se po podobných na mimibazaru na zimu taky dívala, ale nebyly tak hezky, obyč bez obrázků.
9. zář 2010 ve 23:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.