• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Prozatimni poznatek s kasi po koupani je, ze kluci po ni krasne usinaji skoro hned. Jeste je nechavam na chvilku docvaknout u prsa, ale tam mi dneska skoro hned usnuli. Takze misto usinacku mame kasi :slight_smile: Ale kdo vi, jak jim to dlouho vydrzi.

@yorinkay - ja prave budu chtit rodicak na 4 roky, protoze pak budu chtit byt vedena jako mamina na plny uvazek do 7 let deti kvuli zdravotnimu pojisteni v Cechach. Overila jsem si, ze ja i deti budeme normalne pojisteni statem, takze bychom tu mohli vzdycky par veci vyridit behem pobytu.
Tatinek je tedy sikulda, jak to vsechno sam zvlada. Do prace chodis na par dni, tak si chlapecky o to vice ty ostatni dny uzijes.
Ta fotka je uzasna! Velika chvala manzelovi :wink: A klucici tedy rostou pred ocima a stale jsou nadherni :wink:
A jeste dotaz - jak varis v te pare? Mas specialni hrnec nebo proste na paraku?

@beruska5 - to je mi lito, ze to ty doktori takhle povorali u Sasenky, treba vam ta naplast pomuze, fakticky pomaha ve vetsine pripadu, tak treba jeste neni nic ztraceno a budete mit o narkozu mene :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To blinkani a horecka muze byt nejaka rychla strevni chripajzna, hlavne ze je uz lepe. Kdyby to mela byt nejaka breberka, tak by to trvalo dele.
To jsem netusila, ze je u vas na Slovensku takhle draho, nejen bydleni, ale hlavne to jidlo, asi se obchodnici pekne svezli se zavedenim Eura. Jestli tady zvednou to DPH na jidlo, tak to take bude paseka. Jednotna dan je sice pekna vec, ale ne 15% nebo kolik to chteji zavest. Treba v Kalifornii to je jen nejakych 8% na vsechno, coz je skoro o pulku mene.

Na vanoce bude nejspise ten mega krocan, ale nejspise z nostalgie pripravim bramborovy salat, jen doufam, ze tam maji nejaka vetsi baleni nakladanych okurek a ne jen nejake pidi sklenky na chut. Tak je to treba s makem, je tam myticky spojeni s opiem. Clovek ho najde maximalne tak vysypany na bagelu, v obchodech prodavaji takove pidi pytlicky, zadne poradne pytliky pro naplneni kolacu a uz vubec ne umlety jako u nas. To mi bude dost chybet, na mak jsem ulitla :slight_smile:
A vlastne i tvaroh je tam docela raritka, maximalne nekde na farme, ale to pak stoji jak kostka zlata, protoze je to bio a rucne delany. Tvaroh miluju, takze si ho snad budu vyrabet sama, uz jsem si do laptopu ulozila i postup. Jenze s plazicimi se ci behajicimi dvojcatky do vsech stran to na domaci vyrobu tvarohu nejakou dobu rozhodne nevidim, budu rada, kdyz stacim neco navarit.
Ke stedrovecerni veceri dela manzelova mamka kraba, ktery je v te dobe v zalivu v sezone, takze je cerstvy a je to docela pochoutka, takze mi to rybu nahradi. Ja stejne kapra moc nemusim, to spise rizky :slight_smile:

@hanula83 a @sarri - my v tech Emitex zavinkach fakt byli totalne nastreleni, mozna to bylo tim, ze kluci meli backurky na nozickach a davala jsem je do autosedacky. Mame sice oproti vam jen 66 cm, ale uz nosime veci 9-12 mesicu a nekolik veci objednanych ze Statu ve velikosti 6-9 mesicu nam proste neni, coz me docela naprdlo, sice je v pohode prodam, ale my je zrovna potrebujeme. Ale treba obleceni z Tchiba ve velikosti 74/80 nam je stale jeste vetsi, ti jedini to snad sijou podle cisla.

@hanula83 - teda v tech ruzovych golfkach vam to nesmirne slusi, holcicky jsou jak malovane obrazky :wink:
Megaohrada super! Pri takovemto rozmeru uz to skoro neni ohradka, ale de facto samostatny pokojik, takze jim to urcite vydrzi na dlouho.
Ohradku budu chtit take, tchynka take doporucuje, i presto ze ve Statech je to ted pry mimo, asi aby deticky meli rozlet. Snad se mi podari nekde na ebay sehnat pouzitou, kdyz ji nikdo nepouziva. Nechci byt otrokem svych deti a neustale je mit v merku nebo naopak privazovat za nohu ke stolu, kdyz pujdu na zachod.

@sarri - tatulda je teda silak, kdyz zvladne po kopcich za sebou tahnout pres 30 kg a jeste ho to bavi :grinning: Asi take budu muset ve Statech prosadit tento dvoukocar za kolo, aby manzela nenapadlo poridit 2 vozitka, pro kazdeho jedno. Trochu se bojim, ze me to ceka, protoze svagrova ho mela pro dceru, pokud ho tedy neposlali dale, tak potes :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Drzim palecky, at tech par dnu samotky v pohodne ustojis, hlavne pri koupani a chozeni ven, jako na potvoru ma tech par dnu byt pekne, takze te to ven asi vyzene.

@j.cien - jak je u vas, stale kojeni po 3 hodinach i v noci? Teda ty mas vydrz, zlata maminko :wink: Holcicky si te v duchodu budou muset predchazet, abys nemusela hnout prstem :grinning:
Ja uz mam take nekolik tasek obleceni, stale se nemuzu dokopat je nafotit a vyvesit na MMB. Ale musim to udelat, nez odjedeme, coz uz je za 6 tydnu. A uz nam take zacina pekna honka, no nejak nevim, jak to pofackujeme, bude to echt stres.

@petranela - take si ted uzivam tech prvnich dni s prikrmy a kasickou, je to neco noveho pro nas vsechny a hrozne me to bavi :slight_smile: Take se tesim (mozna vic nez kluci :grinning: ) na tu vecerni kasi, mam takovy prijemny pocit, ze se konecne napapnou a ne jen bumbaji to ridke mliko :slight_smile:
Kasi davam ryzovou Moje prvni kasicka a davam o jednu odmerku mene, aby mi to jeste proteklo 3kovym dudlikem. Ted budu objednavat ten Ycut dudlik na kasi, az dorazi, tak jim kasicku jeste o tu jednu omerku prihustim, at maji posviceni :grinning:
K tomu kakani, urcite vam pomuze, az se deticky zacnou vice hybat. Nasi kluci jsou docela aktivni, hlavne Bryan, ten se toci na brisko z obou stran a to temer nonstop, je k neuhlidani. Tobik je takovy lazo plazo, otoci se, kdyz se mu chce a ma vice prostoru. Ale jak kluci zacali kopat, tak se nam peristaltika zlepsila. Muzes deticky zkusit sama stimulovat k otaceni, dej si je treba na zem (je treba tvrdy povrch, tudiz postel nebo gauc je zcela nevhodny povrch) a pomalu je zacni otacek pres prdelku, meli by pak sami zacit tlacit raminka. Ze zacatku jim budes muset po pretoceni asi pomoci vyprostit rucicky, ale casem je nech zapolit, docela rychle se to nauci. Timhle cvicenim se jim treba rozpohybuji strivka :slight_smile:
Vetsinou se deti nauci pretacet na jednu stranu a ta dalsi jim trva dele. Tak je to u nas u Tobika, Bryan to zacal hazet na obe strany po par dnech.
S kocarem chodim ven, jak to zvladam a podle pocasi. Kdyz je ee, tak ven nejdeme, nevidim duvod courat se v desti, stejne by kluci byli pod plachtou a z cerstveho vzduchu by meli spise pradelnu v kocare :sweat_smile: Chodim vetsinou s nekym, bud manzel, mamka nebo kamaradka, co bydli za rohem. Kocar mame totiz v aute a blbe se tu parkuje, takze kdyz je auto od baraku dale, tak bud kluky nese manzel nebo je necham s nekym u baraku a ja jdu pro kocar. Pokud je nekde poblize, tak je utahnu v tech taskach i sama, ale pak mam ruce vytahnute jak orangutan. Kluci uz jsou v kocare docela v pohode, budto spi nebo cumakuji, nekdy si zaryci, ale to vetsinou pomuze dudu a dlazebni kostky :slight_smile: Ale spise je to honka, kdyz dorazime domu, protoze jsou pak rozmrzeli a nejradsi by jedli oba hned ted.

@darling007 - jak to u vas vypada, uz se spinka lepe? Nas take dost trapi zoubky a uz vice nez mesic. Po Nurofen cipku kluci vzdycky krasne prospali az do rana, jenze jim ho nechci davat casto, takze ho meli asi jen 3x. Jinak na nas samozrejme nic nezabira, jako pri kolikach. Presne jak pises, clovek se oklepe z kolik a jsou tu zoubky. Hlavne ze to neni vazneho, za par let uz nam to prijde jako prkotina :slight_smile:

@monika.tdm - prebaluju take pred kazdym kojenim, ale pak v noci (u nas kolem 23) vetsinou uz ne, sahnu na plenu, pokud mi prijde procurnuta, tak je prebalim, ale vetsinou ne, tak jim ji nechavam az do rana (kolem 6-7). Pokud se kdykoli pokaknou, tak je samozrejme hned prebaluju. Kdyz byli v lete jen v plenkach, tak jsem mela tendenci je prebalovat pres den casteji, protoze kdyz jsem sahla na pocuranou plinu, tak mi to nedalo je v tom nechat.

A kdyz uz tu padaly fotky podzimnich budnicek, tak toto jsou nase, kluci budou jako cmeli medvidci :grinning:
12. zář 2010 ve 22:49  • Odpověz
A uz tu mame prvni z mnoha potencialnich dotazu na tema prikrmy :wink:
Pisou, ze se ma varit v kojenecke vode, to jako vse - zelenina, brambory i maso?
Kolik by toho melo CCA slupnout pulrocni mimi - jak zeleniny k obidku, tak i ovo-pyre na svacu?
A kolik toho vase deti vypiji ci kolem toho 6. mesice vypili po svace a obede? Po jidle mam davat k prsu, ale netusim, na jak dlouho. Kluci jsou mala prasatka a klidne by se prezbrundili, cemuz chci kvuli refluxu predejit.
12. zář 2010 ve 23:40  • Odpověz
@lita Jo jo, vše se vaří v kojenecké vodě, já to tak taky dělám. Taky hlavně proto, že nevím, co v té naší vodě z kohoutku je, musíme ji nejdřív dát na rozbor... Jinak vím, že holky ve 4 měsících (když jsme začínali s příkrmy), snědly každá půlku skleničky mrkve, takže každá nějakých 60 g. No ale to jsem je pak ještě dopájela mlíkem. Postupně jsme přešli na další zeleninu a maso a už se mlíkem nedopájí. Sarri píše, že nejvydatnější je králičí a krůtí, my dáváme hodně krůtí a králičí budu vařit tento týden.... S ovocem jsme začaly ještě pozděj, možná v těch 6 měsících a to každá ze začátku snědla tak 3/4 skleničky (klasická přesnídávka). Teď sní každá jednu a ještě se musí zajídat piškotama nebo Brumíkem :wink: a nebo jim do toho přimíchám jogurt (což my jíme až tak od 7 - 8 měsíce, prý se dřív nemá kvůli ledvinám nebo játrům)... Děkujeme za pochvalu :wink:, s tou ohrádkou, právě já si myslím, že tam naše holky vydrží právě proto, že je moc nedáváme na zem, takže ony nejsou zvyklé si lozit kde chcou. Takže v ohrádce mají teď hromadu prostoru a přitom mi nepřevrací květináče a taky mám klid, když potřebuju jít pověsit prádlo apod... Takže to je moje doporučení :wink:
13. zář 2010 v 07:57  • Odpověz
@lenulinka21 tak máte moc hezký váhy,my sme ted na roční kontrole meli 9,9 Samko a 9,6 Alexa
o chození se nebojím,za chvíli se rozbehnou a ješte budem spomínat na ti krásni časy když nechodili :grinning: i když bych byla docela ráda kdyby si ti schody vyšlapali už sami :sweat_smile: :confused:
@lita krásne bundičky,stím krabem tak to jo ten bych ješte asi vedela nahradit místo kapra,rízky ti taky miluju, ale proste vánoce bez tí rybyny si neumím predstavit,muj manžel i holka večinou rízky jedí na vánoce,oni im moc vadí kosti ale mynulej rok jsem i udelala pangase bez kostí a spokojenost nadevše,ale mne nevoní moc jak ryba i chut má odlišnou
ohledne príkrmu tak zeleninu normálne varit na paráku,já mela bavlnenej hadr na hrnci,delala to tak moje babička tak proto,a ne nemusíš varit v kojenecký vode to je blbost :rolling_eyes:vždyt maso i zeleninu prevaríš tak to je zbyteční,naše tekoucí voda je skvelá :wink:
Ze začátku ten první týden s prikrmama snedli vždy len pár lžiček,po týdnu tak 100ml každej a zakaždím jsem pak ešte kojila,to se tíče i presnidávky,od takovýho 7 mesíce snedli tak 200ml a pak ted už sežerou :grinning: kolem 250-300ml na obed,ale každé díte je jiní.Tak asi mesíc po zavedení príkrmu jsem ješte po každím jídle i dokojila a pak už sami mi dali najevo že nechtejí a stačí im jen čajík po jídle.Tak dávej po jídle určo tak mesíc stále i prso a uvidíš jestli chtejí a když né tak dej čajík
13. zář 2010 v 08:15  • Odpověz
@lita To bude mít manža radost, od takového kumštýře jako jsi ty pochvala zahřeje :slight_smile: .
K těm příkrmům. Dokojovala jsem asi týden. Jak snědli kolem 150g jídla jsem neviděla důvod je ještě nalévat mlíčkem. Hlavně jsem měla pocit, že je ho furt málo a tak jsem chtěla aby bylo dost na večer :slight_smile: . Ale v tomhle jsem byla fakt švihlá. Vážit jsem je po kojení přestala až začli jíst obídky. Ale mě to zachránilo kojení a každý máme nějakou úchylku :grinning: :grinning: :grinning: .
V tom kolik toho mají sníst jsem taky vůbec nebyla jistá. Tak jsem se orientovala podle kupovaných skleniček. pro dět 6měsíců mají 190 nebo 200g, takže to je plus minus obvyklá dávka. Pak jsem na kojení (snad) našla, že dítě sní 150-200g, velcí jedlíci i 250g. A je to pravda. Beruška už to ví z vlastní zkušenosti. Pro mě je teda Beruška nejvyšší instance ohledně jídla. Pod to co napíše bych se podepsala :slight_smile: . A vždycky čekám na její rady ohledně jídla a vaření. Tomu říkám zdravý selský rozum. Dík :slight_smile:
Vařím v pařáku a liju do něj normální vodu. Řekla bych, že je to vlastně už vaření v destilované vodě (když si představím ten proces). To mi přijde koj voda zbytečná. Naopak instantní kaši určitě z koj vody a na pití taktéž. Čaje zatím nevařím. Ale asi tam švihnu normální vodu :slight_smile:
13. zář 2010 v 09:14  • Odpověz
@lita A ještě tě poprosím o radu. Vašek se mi pořád točí jen na bříško. Zpět se otočil asi třikrát a to jen náhodou, spíš to bylo takové upadnutí a nebo v rámci hry kdy si nevšiml jak to udělal (že bychom měli doma Kung fu Pandu :grinning: ?)
Všichni mě samozřejmě uklidňují, že je čas a že je jinak šikovný. Ale asi to znáš sama, prostě mám blbý pocit a hotovo. Doktor my slíbil, že mě příští týden pošle na neurologii, tak vyčkávám. Ale ty máš ty chztré knihy, nenajdeš tam něco? Přiznám se, že já radši nic nehledám, protože jak na mě někde vykouknou ty měsíce, kdy se dítka už točí, tak je mi zle. Nechcu na něj spěchat, ale už z toho nemám dobrý pocit. Dík, :slight_smile:
13. zář 2010 v 09:20  • Odpověz
@lita AR mléko jsem vyzkoušela a máš pravdu, Kačenka byla totálně zabetonovaná, sice jí to trochu pomohlo, neublinkávala tolik, ale zase se nemohla vykakat a pořád byla plačtivá, takže jsem to vzdala a je na normálním Nutrilonu. Při krmení hrozně hltá, napolyká vzduch a pak to lítá, neublinkává sice nijak výrazně, ale prostě ublinkává i třeba dvě hodiny po krmení, má pod hlavičkou na pleně mokré kolečko a na tvářičce zaschlé mlíčko :confounded: Klíny do postýlky pořídím, ani jsem nevěděla, že to existuje. Jen jedna otázka, jak je to s monitorem dechu? Funguje, když je tam ten klín a dítě vlastně leží z poloviny na něm (tedy alespoň, co jsem vykoukala z obrázků).?
13. zář 2010 ve 12:41  •  2 děti  • Odpověz
@yorinkay Tak nám Elenka nechtěla tak do 7 měsíců dělat vůbec, ale vůbec nic, jen ležela na zádech ani se sama nepřetáčela na bříško. Pak se teda začala přetáčet a pak zničeho nic sedět, lozit a stát během jednoho týdne!!! Jako hleděla jsem na to jako puk. Do 7 měsíců vůbec nic a v 8 měsících už stála... Já bych to nechala vyloženě na něm, až se na to bude cítit, klidně až v roce..
13. zář 2010 ve 12:55  • Odpověz
diky za rady! :grinning:
13. zář 2010 ve 13:03  • Odpověz
Ahojky vsem :slight_smile: jen rychla zdravice,pac mi Tea stale bojkoti,tak na nic nemam cas...jen tu litam do pasu hola a furt dokola zatemnuju a nabizim kozy :confounded: a ona uz tedy obcas cucne,ale kdyz ji zvazim,tak po tomto cca 30min "kojeni" ma vypito 30-40 :unamused: ..takze OOprd :angry: a to ma vypit za 24h cca 900 :frowning2: Takze odsavam a prudim ji jeste pak s flaskou,coz ona odmita uplne stejne jako prso :frowning2:
Kontaktovala jsem laktacni ligu,takze mi 2 poradkyne radi,co dal...toz takove to mam ted bojove :astonished:

vsem preji poho dny :slight_smile:
13. zář 2010 ve 13:07  • Odpověz
@j.cien Tak to je fakt opruz!!! To te lituju!!!
13. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
@j.cien Hodne zdaru a pevne nervy!!! :wink:
13. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

Teda, vy jste toho zase napsaly....uf, snad to nějak dolouskám.

@hanula83 To je mazec, nic nic a najenou Elenka zvládne vše za týden, to je šikula!!!
Zrovna včera jsem řešila v hlavě obě dvojčata, za týden máme jít do rizikové poradny k primáři a bojim bojim co řekne. Elinka i Davídek nemají rádi být na bříšku. Zvedání hlavičky berou jako nutné zlo, za chvilku se rozčilují, rozčílení přechází v řev.... vůbec se jim tam nelíbí. Jinak ale hlavičku drží krásně (při chování), ale na bříšku neee.
Tak snad nedostaneme velkého sprďáka! :sweat_smile:
@vlckulka Nám ten AR nutrilon fakt pomohl. Davídek se vykaká krásně a už neublinkává. Já jsem ne nedonošencích měla pro Davídka ten klín do postýlky a normálně to s monitorem dechu fungovalo, tak se nemusíš bát.
@yorinkay Fotka náhderná. Já bych ráda dala dětičky vyfotit, ale bojím se Elinčiny špatné nálady. Když je vyspinkaná, napapaná, tak je v pohodičce, řehní se.... ale jak se jí něco nelíbí, to jsou ksichtíci. Z fotek by nebylo nic.
@lita jééé, to jsou super bundičky :dizzy_face: Vy už se stěhujete za 6týdnů???? Tyyy brďo, to to letí.
Jakou prosím dáváš kašičku? Já koupila Nutrilon vanilka, ale ještě jsem jí nezkoušela. Někdo mi řekl, že kaše nedával, že zabetonovaly... tak se toho trošku u Davídka bojím.
S tím jak dorazíte domů a oba chtějí hned baštit, to máme stejné. Jakmile vyrazím ven, domů se musím vracet až na čas papání. Oba (i po hodině od papání) hned chtějí mlíčko, a jakmile se mi to déle, to je řevu :grinning:
@j.cien Fakt tě obdivuju, jak vydržíš "bojovat" s Teou. Doufám, že ti ty poradkyně poradí, co s ní. Držím palce, jsi fakt máma s velkým "M".
13. zář 2010 ve 14:33  • Odpověz
@lita Je to šílené, jak to ta mudra zvorala!!! Ještě teď mi je hrozně, vztekle.... Elinka se s tím vším musela probojovat sama, chudinka, jak jí to asi muselo bolet! Další ATB jsme nedostali, prý to zaléčení stačí a že už tam toho campylobactera máme jen ojediněle, že to už nemá smysl. Ve středu jdeme na kontrolní výtěr, pak s uvidí... no a po tom snad očkovando. I když Davídkovi přes víkend zase vyhnisal ten vpich po TBC, tak nechápu. Eliška ho má podle něj krásně zahojený.
13. zář 2010 ve 14:37  • Odpověz
@lucy82 No, to je pech s tou autosedačkou! Paní je asi nějaká mimo, ne?!

@petranela Držím palce, ať se to s kojením brzo vyřeší.
13. zář 2010 ve 14:40  • Odpověz
@vlckulka Je koukam, ze to je stejne jako u nas!!! No nastesti to prejde, musime vydrzet, ale to prevlikani me fakt uz depta!!! A pusu maji porad jako by lizaly nanuk míšu! :grinning:
13. zář 2010 v 15:17  • Odpověz
@yorinkay jak píše hanula83 taky bych to nechala na ne samotné,každé dítko je jiné a drív či pozdeji budou delat všechno,já sem se taky cítila blbe když sem tady četla co nekteré deti už umí a mi ani prd :rolling_eyes: a pak to prišlo stejne jak u hanuli ze dne na den,sice pozde ale prece :wink:
díki za pochvalu ohledne jídla :grinning: :grinning: :grinning: na varení čaje taky obyčejnou vodu stačí prevarit,mne ti potvurky odmítají čistou vodu pít tak dzusy(100%jabkovej,hroznovej a ted už mužeme i multivitamínovej)a ti čaje ale nekupuji ti detský sypané (nechutnají jim),ale normální sáčkové ovocné nebo bylinkové :slight_smile:
@j.cien teda presne vím čím si procházíš,já už asi ze vzteku že mám tolik mlíka a Saška tolik bojovale že nechce že sem se toho kojení taky nevzdala a byl na mne asi príšerní pohled :rolling_eyes: ,byla jsem vyčerpaná,vzteklá ale nakonec sme to zvládli, tak ti moc,moc držím palce je to fakt težký co všechno deláš a spetne budeš na sebe moc pyšná že ti to stálo za to :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: a vydržela si
13. zář 2010 v 15:21  • Odpověz
Holky,jste zlate,diky moc vsem za podporu :dizzy_face: !!
Mlika mam stale dost pro obe,stridam prsa a Mia mi tak udrzuje laktaci,protoze si hodne vytahne...a jinak furt odsavam pro Teu...no nejak to uz doklepu jeste ten apon mesic,plneho kojeni a pak zacnu s jidlem ..a snad Tea bude OK.Ty laktacni poradkyne obe nezavisle mi radily,ze u Tey ted kase a zeleninky nemaji smysl,ona potrebuje tekutiny=mliko,a to v mnozstvi,ktere zatim nejsem schopna do ni dostat...ani prsem,ani lahvickou :frowning2: zkousim i po lzickach...no je to hruza!
U ni je problem to,ze se nenaucila spravnou techniku sani,ze pije jen pres ten pitomy kloboucek ...pasivne to,co ji tam natece...pri kojeni v tandemu ji to mlikou spoustela Mia...tandem ted nehrozi..tak ona proste netahne :frowning2:
Uf.....
Ale Beruska to zvladla,takze to jde :wink: :slight_smile:

Krasny vecer a dobrou nocku vsem maminkam i mimuskam :dizzy_face:
13. zář 2010 v 18:25  • Odpověz
@monika.tdm tak jsem si to pročetla a není to nic hrozného, zřejmě to vše bude způsobené tím, že Kačenka je fakt žrout a hrozně hltá - mám pocit, ta nás jednou sní i s botama :grinning:
dnes jsem byla na kontrole na gyndě v nemocnici v Mělníku po šestinedělí a je tam naprosto skvělá sestra, tak se tak bavíme a ona mi povídá, že má kamarádku, co má také dvouměsíční dvojčátka, jmenují se Barunka a Verunka a jedno mímo, že má na nožičkách sádřičky, tak mi sepnul mozek a povídám "Nejmenuje se náhodou Monika?" a prý ano a dobraly jsme se k tomu, že se asi opravdu jedná o tebe - ten svět je ale malý, což?
13. zář 2010 v 19:50  •  2 děti  • Odpověz
@vlckulka No je clovece!!! :grinning:
13. zář 2010 ve 20:31  • Odpověz
@vlckulka Hele a byla to Eva Vosykova??? Tak trocha silna to zena!!!???
13. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz
@monika.tdm Ano byla, to jest ona, je to taková kopice srandy :grinning: . No podle toho co říkala jsem vůbec nepochybovala o tom, že se jedná o tebe.
13. zář 2010 ve 22:20  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky, maminy :slight_smile: Nakukuju po celém světelném roce a koukám, jak jste všichni vyrostli! Nemám šanci vás pravidelně sledovat, ale často na vás myslím a občas nakouknu, abych viděla, jak válčíte. Koukám, že Yorinkay řeší, co umí a co by měli umět - nelekej se, Yori, každé mímo je fakt originál, hlavně, že nějaký pokrok vidět je. My jsme oproti stejně starým miminkům tady (Lucy smekám :slight_smile: ) taky hodně pozadu. Tenhle týden nám bude rok a teprve jsme začaly lézt a Sofinka začala sedět. Na neurologii se neznepokojují, tak jsem taky klidná. Holky se vyvíjejí, ale svým tempem. Všechny vás moc a moc zdravím, jdu mrknout, co děláte :slight_smile:
14. zář 2010 v 08:30  • Odpověz
@maui ahojky,ti si tady už fakt dlouho nebyla.Už ste tak velcí? :confused: ani se mi tomu nechce verit,toto letí co :dizzy_face:
a co jak to zvládaš,Alexa ta už sama stojí ale krok ješte neudelá bez opory,Samko ten stojí ale musí se stále držet,to @lucy tak ti jej princezny jsou prebornice šikovné,mi je máme holt nejaký líný ale co, nás taky poslali na neurologii a je vše ok,nemáme nic uspechat,když se im bude chtít tak začnou chodit :wink:
já dost na muj vkus zanedbávam starší holku,ted nastoupila do 3trídy a teda nestíham s ní delat ani úkoly a celkovo mám pocit že je trošičku stranou co mne fakt mrzí ale nejak furt nestíhám :rolling_eyes: ,ona potrebuje hodne dozoru nad sebou když delá ukoly,furt se ptá, moc jí to samotní nejde,úkoly delá i na 3x až je to aspon trocha prijatelný :confounded:
14. zář 2010 v 11:49  • Odpověz
Ahoj Beru, hrůza, jak to letí! Jakub holky zbožňuje, občas je jeho pomoc fakt zlatá, ale dlouho ho to taky nebaví :slight_smile: Taky mám výčitky, že ho zanedbávám. Škola mu jde naštěstí sama, ale on je hodně kontaktní a já nemám většinou chuť nebo čas si s ním povídat. Minulý týden si vzali holky děda s babi, tak jsem s ním aspoň 3,5 hodiny hrála Monopoly. Naštěstí má príma povahu, nijak se tím netrápí....aspoň doufám :slight_smile:
14. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz
tak to máš super že sním si aspon chvýli sama,to mne nehrozí tak nejbliší rok :rolling_eyes: ,Mimi je taky zbožnuje a hraje do zbláznení,naštestí.Tak doufám že za takovej rok se to trochu zrovná a budu mít trochu času i nani,když už budem bez plínek..... :frowning2:
14. zář 2010 ve 14:34  • Odpověz
@vlckulka tak jste me aspon podrbaly!!! :grinning: jo holka kdyby jsi vedela co my jsme vyvadely, kdyz jsme byly svobodne a mlade!!!
14. zář 2010 v 17:25  • Odpověz
@maui Ahojky, no tebe jsem neviděla ani nepamatuju!! Tak hlavně, že o tobě víme :wink:...

My jsme dneska byly v poradně, Elenka má 10,1 kg a 74 cm, Anička má 9,4 kg a 71 cm. Za dva měsíce vyrostly každá jen o centimetr :wink:...

14. zář 2010 v 17:45  • Odpověz
Jo, holky a přišly mi ty zateplené kalhoty - první dvě fotky. Je to velikost 86 a jsou jim fakt úplně dobře, dokonce to zapnou tak akorát... Další dvě fotky jsou body 86/92 Globus.
14. zář 2010 v 17:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.