• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Teď koukám, že se to zobrazuje jaksi jinak, takže první dvě fota svisle dolů...
14. zář 2010 v 17:54  • Odpověz
Dnes máme 8 měsíců. A míry Štěpánek: 9560g a 73cm a Vendulka:7960g a 69cm, jsou to malí obříci:slight_smile: A to zatím papáme jen zeleninu v poledne, ovoce odpoledne a teď jsme začli kaši na večer, fakt nevím z čeho se jim tak dobře daří :dizzy_face: asi se projevuje to jejich celonoční pocucávání u prsa :sunglasses:
14. zář 2010 v 18:00  • Odpověz
Tak gratuluji k prohlídkám ! Super, že takhle všichni prospíváme! Ťuk ťuk ťuk.
Ale hlavně teď jsem si všimla : @sweethy ty jsi u mimin stačila udělat bakalaře? No to si deláš prd... :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2010 v 18:12  • Odpověz
holky,jdu vsechny jen pozdravit a zasi si postezovat....jsem tak neskutecne nasrana dneska :angry: :angry: :angry: omlouvam se,za ten slovnik ,ale predstavte si:2mesice jsme objednani s Teou na tu neurologii-2mesice!!!!drivejsi termin nemeli!!!a kdyz tam dnes prijdeme,tak ta milostiva pani detska neuro.dr.-tam nebyla!!!! :angry: :angry: :angry: proste si VZALA DOVOLENOU :angry: :angry: :angry: No myslela jsem,ze me tam trefi slak!!!Ani se neobtezovali mi zavolat, a laskave nas treba preobjednat!!!a predstavite si,ze mi dalsi termin dali ZA MESIC :angry: :angry: :angry:
Takze jsem tam udelala takovy kraval,ze nakonec telefonicky sehnali jinou detskou neurol.dr,ktera se na Teu podiva "už"pristi tyden ......
Tak mi reknete,co je to za bordel!!!v tom nasem malomeste v te stupidni statni nemocnici,kde je jim ukradene,ze se dite vyviji a ze kazdy ztraceny tyden,kdy uz jsme mohli cvicit Vojtu,nas bude stat v budoucnu o to vice sil :frowning2:
Je to vazne k vzteku,pripadala jsem si tam jako pitomec,ze se musim trapne doprosovat.....no hnus!

14. zář 2010 ve 20:17  • Odpověz
@balina no jo, už je to tak, v těhotenství mi to nevyšlo a opravný termín to jistil, takže dětem byly čtyři měsíce, když jsem je na pár hodin opustila a jela státnicovat :sunglasses:
@j.cien soucítím s tebou, je to děs, co se může v dnešní době dít :unamused:
14. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz
@j.cien Doktoři jsou někdy jak pánibozi a my běžný póvl se musíme podřídit. Ach jo. Držím pěsti a přeji pevné nervy. Nemáš tam nějaké známé? Bohužel to pořád funguje nejlíp :unamused: . Teď jsem četla, že je dobré mít v rodině 1doktora, 1právníka, 1stavaře a 1instalatéra :slight_smile: aby si mohli pomáhat, něco na tom bude :grinning: .
14. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz
@j.cien A pořád na tebe myslím s tím vaším kojo, jsi statečná!
14. zář 2010 ve 20:50  • Odpověz
Dobré ránko.
Tak si užíváme bez tatínka a já už od půl šesté žehlím :angry:

@j.cien Tak to bych udělala kravál taky a asi bych i na to odd. poslala nějakou chválu směrem vzhůru.
@hanula83 Hani, dobré míry - 74cm je dost. Holky vypadají dočista rozumně. Taky jsem koupila ještě nějaké vyteplenější věci, i když Adélka si ze všeho dělá kraťasy a nejnovější trendy velí sundávat všechno, co mají na hlavě, takže když jsem jim dala šátky, tak byla celá procházka o tom, že ony sundávaly a já nandávala. A polystyrenujeme - už je skoro celý barák olepený a teď dojde na vrtání a snížek, tak už se těším, holky to měly v hlavě, já v botách a bude hůř, ale za příští týden to má být hotové i s fasádou :slight_smile:
15. zář 2010 v 06:38  • Odpověz
@sarri Máme naprosto stejný problém s čepicema, už z holek šílím, protože si je neustále sundávají. A nejhorší je, že když v kočáře sedí, tak na sebe krásně dosáhnou a sundávají je i jedna druhé. Asi si zase přes léto odvykly od toho mít něco na hlavě... na zimu budem mít čepice na zavazování a v rukavicích si to snad rvát dolů chtít nebudou... To je právě nejhorší, ten polystyren, pak už sama omítka je za chvilku :wink:
15. zář 2010 v 07:26  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Hlásím se k problémům s čepicema, Sárinka se může zbláznit, když jí nasadím čepičku. Rve si z hlavy i kupucu :angry:
Sarri, v kolik chodíš spát? Já zaléhám mezi jedenáctou a dvanáctou a mám co dělat, abych se vykopala z postele v půl sedmý kvůli Jakubovi...a to jsem dřív bývala taky ranní ptáče :slight_smile: A do kolika ti holky spí? Mně se právě budí mezi tou šestou a půl sedmou a pak už neusnou :angry:
15. zář 2010 v 07:42  • Odpověz
@maui
Ahoj Maui! Jak bude probíhat oslava? My to plánujeme na 9.10., protože pak ještě jedeme na dovolenou.
No, já chodím spát v 10 - někdy později, ale to je spíš vyjímka a na mléko se holky budí po 6 a pak ještě spí do 8 - 9. Já když bych se nevykopala z postele hned brzy ráno, tak pak když usnu, tož je to další vstávání mnohem horší. Navíc jsem si zvykla, že ráno žehlím, uklízím nádobí a dám si v klídku snídani, projedu internet.

Holky si sundávaly i čepice na šňůrky a taky si v tom vozíku za kolo osahávaly očička - teda Adélka osahávala Elišce a ta řvala.
15. zář 2010 v 08:10  • Odpověz
Jo, to je snad nejhorší, když se píchají do očiček a nebo se škubou za vlasy. Druhý problém jsme prozatím vyřešili, ustřihla jsem jim tu ofinku... Fakt jsem se snažila, aby to nebylo jak podle hrnce... No ale vzhledem k tomu, že jsem byla šťastná za každý ustřihnutý pramen bez krve, tak to dopadlo, jak dopadlo.
15. zář 2010 v 08:27  • Odpověz
AHoojky holky

@maui No na tebe jsem pořád myslela kde jsi že se tady neukážeš :slight_smile: Holky jsou naprosto kouzelný úžasný jak je každá stejná :slight_smile:

Jinak s čepicema máme stejný problém, spíš u Sofinky, ale pak si je nakonec nechají ale tak dvacetkrát zastavuji a nandávám, jenže když to vidí Nelinka tak si to rve taky z hlavy dolů :angry:

Já chodím spát kolem jedenáctý a holky teď začaly vstávat nějak brzy, chodí spát v osm a Sofi vstává o půl sedmé, před 14ti dnama vstávala o půl deváté a teď tak brzy :angry:Takže tak do sedmi polehávám a vstáváme, pak jdou spát až po desáté do kočáru a pak znova po druhé hodině odpoledne.

No teď Sofinka sedá na nočník a Nelinka na ní kouká, hlavně že nahý tam sedět nechtějí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sarri Jak je to prosím s těma dortama, jaký jsi objednala? Vůbec nevím jaký mám objednat, dělat se s tím fakt nebudu, protože to neumím, ale nevím co koupit aby to mohly ochutnat i holky :unamused:

Nelinka už se taky pouští a ujde pár krůčku, Sofinka ta už chodí furt, doleze někam kde si může stoupnout a jde :grinning: Je to sranda takovej prcek a už chodí :grinning:

@hanula83 jů super míry, teda deset kilčo :slight_smile:To mají holky hezký apetit, mě už nechtějí holky večer vůbec mlíko :unamused:Takže dám večer kaši a budeme mít míko jen jednou denně, nevadí to? :confused: A holky už se od sebe taky liší že? Už je taky rozeznám :slight_smile:
15. zář 2010 v 08:36  • Odpověz
@hanula83 Jů Hani super, taky asi Nelince tu oinu zastřihnu, sponka nehrozí takže mi asi nic jinýho nezbývá už jí to leze do očí :unamused: Jenže nevím jestli to zvládnu, stříhání nehtů je u nás katastrofa, tak co potom vlasy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2010 v 08:38  • Odpověz
@lucy82 No já jsem jim dala do pacek hřebínek a mezitím stříhala. Nevzala jsem to klasicky podle kastrolu, ale snažila jsem se jako to dělá kadeřnice :grinning: :grinning: ... a nakonec jsem to stejně zastřihla jakoby podle kastrolu :wink:))... No a stále jsem se modlila, aby se holky neškubly a já jim nevypíchla oko... Používala jsem právě ty dětské nůžky na nehty, raděj... Jak píšeš, se sponkou bych se stále nervovala, jestli to nespolknou... prostě delší ofinku můžou mít až budou větší, jinak ostatní vlásky jim nechám růst :wink:... Lucy, pro mě jsou holky od začátku každá jiná, ale je pravda, že teď už konečně i ostatní lidi vidí ten rozdíl :wink:... Sofinky jsem si všimla na FB, no super, fakt moc krásně tlapkala.

Jinak k ročním narozkám, u nás je na to ještě trošku brzo, ale rozhodla jsem se, že jim udělám každé dortíček já osobně, něco, co by už mohly papat. No a pak nechám udělat ještě každé dort od cukrářky, ale vůbec nevím, co nahoru. Ráda bych klasický kulatý tvar a nahoru nějakou vkusnou figurku, nejlépe jednu větší, ale nevím jakou. Princezna je moc složitá, pejsci, kočičky, to má každej... tak fakt nevím.
15. zář 2010 v 08:49  • Odpověz
@lucy82
Lucy, já myslím, že toho děcka nemají šanci ochutnat nějak , aby jim z toho bylo blbě a na párkrát do pusy můžou téměř vše - teda ořechové těsto ne, ale objednala jsem dvoupatrový v růžovém marcipánu jako zvenku a nějaké dětské ozdoby na tom, vevnitř piškot a máslový krém. Normálně jsem si vzala od místní cukrářky katalog.
Mléko dávám vlastně jako takové jen ráno, jinak jogurt a kaši - tu pak zapíjí jen čajem. Někdy jim dávám ochucený sunar místo jogurtu na svačinu - třeba venku.

@hanula83
Hani, ofina - teda jsi dobrá, já jsem to po dlouhém boji ustřihla jak podle kastrolu - a to jsem se to snažila klasicky přes prsty, jenže se tak mlely....Ještě musím tu odstranit tu máničku, co mají vzadu, ale to vezmu zastřihávačem, co mám na strojku na nohy - jsem jim tak i vlasy, co šly přes uši - načasat a přejet zastřihávačem.
15. zář 2010 v 08:51  • Odpověz
No my máme stále mléko ráno a pak ještě jednou odpoledne. Jinak kaše, zelenina s masem, ovoce...

@sarri A nemáš někde foto dortíku? Nebo nám ho pak určitě nafoť, já potřebuju nutně inspiraci :wink:))... No já jim ty vlásky přes uši zatím nechala, i ty vzadu, stejnak tam zatím mají jen pár chloupků.
15. zář 2010 v 09:01  • Odpověz
Sarri, my budeme slavit asi natřikrát - nejdřív s kamarády, pak s našima a pak s tchánovcema. Velkou oslavu jsem odmítla. Holky z toho stejně budou mít prd a já o náš malej byt narvanej k prasknutí taky nestojím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dělat budu asi dva dorty - pro gratulanty - to dělám jako margotkovou buchtu a ozdobím čokoládou, ořechy a šlehačkou, a pak pro holky malej dortík, něco takovýho: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776
Rozvěsíme pár balonků, holky se budou plazit v šatičkách, abychom měli trochu narozeninovou atmosféru na fotkách, a končím :slight_smile: Nějak se mi do ničeho velkého nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hani, smekám před tvou kadeřnickou praxí! Já se vždycky rosím jen u stříhání nehtů, na vlasy bych si asi vůbec netroufla. Naštěstí naše holky a to jejich chmýří ještě dlouho zásah nůžek potřebovat nebudou :grinning:

Jinak my pijeme 240ml mlíka ráno a 240 ml mlíka večer. Prý by v tomhle věku měli mít aspoň 500ml denně, tak s tím jogurtem to tak nějak snad dáme dohromady. Kaši zatím nedávám, holky pořád pijí mléko zahuštěné nutritonem kvůli blinkání, tak je to asi zasytí. A mají nejmíň 10,5 kg, tak je taky nechci moc přecpávat :slight_smile:
Jogurty mi moc nepapají, musím jim je dávat s banánem, a to ještě v poměru dva banány a jednu Activii dohromady pro obě.
15. zář 2010 v 09:15  • Odpověz
Lucy, mně na fotkách holky moc stejný nepřipadají, většinou se tváří každá jinak, ale v reálu je poznávám horko těžko. Nejlíp to jde, když jsou vedle sebe :slight_smile: Fotky si raději ukládám hned do počítače, dokud mám v živé paměti, koho jsem fotila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tvoje holky jsou teda šikulky, to je bomba! :slight_smile:
15. zář 2010 v 09:20  • Odpověz
@maui Maui, prosím tě, jaká kadeřnická praxe??? :slight_smile:)) Já stříhám akorát manžu a to jen strojkem, taky má na hlavě pár chlupů... My taky budem slavit tak na dvakrát, ještě nevím, jak to uspořádám, ale dvě oslavy určitě budou. Jednu obrovskou si taktéž nedovedu představit, to by ani nemohlo být doma.... Moc díky za tip na dortík, ukládám si to :slight_smile:
15. zář 2010 v 09:30  • Odpověz
Holky, nevíte, od kdy se může puding? Já myslím, že už bych ho mohla holkám dát, ne? Ale ještě jsem neslyšela, že by ho někdo vařil z umělýho mlíka a normální mlíko jim dávat ještě nechci. Nevíte, jak to je?
15. zář 2010 v 10:37  • Odpověz
@hanula83 pekne jsi to ustřihla, holky jsou fešandy.

tak vás čtu a koukám, že se zase koupu v příkrmech :unamused:. Asi tam máme o jídlo méně, protože mi to nevychází....
ráno v 5 kojení, v 9 další kojka, 12,30 masozelenina, 15,30 ovoce, 19 kaše. Asi by holky měly mít víc mlíka ale nevim kam jim ho frknout???? a to bych jim chtěla, od příštího měsíce, zkusit dát ráno třeba jogurtík. Tak co dělám blbě???
15. zář 2010 v 11:08  • Odpověz
Já myslím, že to děláš dobře :slight_smile: Co ti nevychází?
15. zář 2010 v 11:50  • Odpověz
@maui Tak to zatím zkus jen s vodou a cukrem... a nebo jak to píšou v tom receptu. Já taky občas dělám takový dezert. Holkám jsem ho ještě nedávala. Uvařím jablka, trošku potlačím, vliju pudink s vodou a cukrem a nechám zhoustnout, jí se to s piškotama, je to dobry :wink:

Já taky myslím, že ti to vychází, my máme též 5 jídel denně. Akorát to máme trošku posunuté. Kolem osmé mléko, pak zhruba v 11 oběd, pak ve 2 mléko, pak v 5 ovocná přesnídávka, a v 8 kaše.
15. zář 2010 ve 12:01  • Odpověz
A jo, to je fakt :slight_smile:
15. zář 2010 ve 12:08  • Odpověz
@maui
Maui, já jsem o tom pudinku četla, že to jako nemá pro děti žádný přínos (teda krom toho mléka), že ty škroby nic moc. Jinak jako občasník pro potěchu chutí bych ho klidně udělala. Moje generace to jedla od 3m. Jinak od roka se může z kravského vařit. Já jsem zatím dělala děckám krupicu z vody a až to vychladlo, tak jsem do teho dala UM, ale je to teda nic moc postup a chuť taky nic moc.
15. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz
@balina
Bali, jídel máme taky 5, mléko, ovoce, oběd masozelenina s přílohou, jogurt nebo mléko, mléčná kaše. Vychází to přes den po těch 3 hodinách.
15. zář 2010 ve 12:26  • Odpověz
Holky, a co dáváte tedy k těm svačinkám? Já mám pocit, že furt jedeme v banánech. Banán a jabko, banán a nektarinka, banán a broskev, banán a jogurt, banánový mlíko :slight_smile: Trochu nuda, ne? Už jim dáváte kousky ovoce? Já pořád mixuju a pak do toho nahrubo rozmačkám banán.
15. zář 2010 ve 12:40  • Odpověz
@maui My máme ovoce na zahradě, takže já teď většinou něco utrhnu, oloupu, vypeckuju, nakrájím na malé kousíčky a holky to papají. To ovoce už většinou nemixuju. Ony to požmoulají. Máme švestky, jablka, hrušky, ringle, mirabelky. Měli jsme i višně a teď jsou i maliny a ostružiny, ale to holkám ještě nedávám, až příští rok. Banán dávám teď zrovna moc nedáváme. Jinak ke svačinkám ještě jogurt a taky jsem tu už holkám psala, že jsme zkoušeli Bebe Brumík Lodička a holky se po tom můžou utlouct.
15. zář 2010 ve 12:59  • Odpověz
Tak to máte fajn, Hanul, já pořád lítám do obchodu, holky jsou jak kyseliny :stuck_out_tongue_closed_eyes: A kolik toho ovoce prosím tě tak snědí? Naše holky slupnou klidně každá dvě velká jabka (nastrouhaná) a ještě by se dožíraly křupkami, ale v tom je krotím :slight_smile: Dostanou tak jednu, aby neřvaly :slight_smile:
15. zář 2010 ve 13:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.