• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@balina máme to úplně stejně jako ty, jen toho kojení máme přes den a přes noc asi 50x více. Zatím mám v plánu to tak ještě nějakou dobu nechat, jen tu odpolední sváču občas nahradit bílým jogurtem, i podle dr na včerejší kontrole to je takto zatím ok.
15. zář 2010 ve 13:23  • Odpověz
zase jsem studovala na internetu :angry: a na kojeni.net píšou, že 8 měsíční mímo by mělo mít 3x mléko. No a mě se to tam nechce vejít. Nechápu jak to mám udělat, když bych ještě chtěla někam švihnout ten jogurtík. Se na ty chytrý internetový rady asi vyprdnu... přece ty holčiny nebudu přecpávat, jen aby mi to vycházelo :unamused:
Díky za rady.

@hanula83 no to je supr. Takový výběr. Já většinou shlédnu co mají v Bille za bio a většinou dopadnu jako Maui. samý banány jabka a hrušky.

Včera jsem holkám dala poprvé v obchodě půlku rohlíku. Děsná psina jak to matlaly. Ale jelo jim to panečku
15. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz
já dávám jako základ dvě strouhaná jabka a do toho jim vždy přidám buď broskev, nebo nektarinku, blumu, švestku, hrušku, prostě co zrovná mám doma. Banán dávám jen když někde jsme, protože je to nenáročné na přípravu a taky že nemá žádnou štávu a nejsou potom zalepení jako prasátka :wink:
15. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz
@balina taky vycházím z kojeni.net řekla bych, že to děláš správně :sweat_smile:
15. zář 2010 ve 13:28  • Odpověz
Ahoj holky, po delší době kluci zároveň spinkají, tak se jdu na Vás kouknout. Asi je chůďátka zmohla návštěva doktorky, jsme tam čekali skoro 3 hodiny :angry: Ještě, že jsem sebou měla křupky, jinak nevím, jak bychom to tam přežili bez řevu:grinning:
Kluci vyrostli o 5 a 4cm, jsem koukala jak blázen, vždycky to byly max 2cm - na oblečení to teda vidět není, asi tím, jak jsou hubenější nebo to mají v obchodech špatně značený :grinning:
15. zář 2010 ve 13:45  • Odpověz
@balina
Bali, já chápu 3x mléko jako UM ráno, jogurt a mléčnou kaši
15. zář 2010 ve 14:00  • Odpověz
@balina - kluci mají mít taky 3 mléčné dávky denně, tak mají ráno mlíčko, odp jogurt a večer mléčnou kaši. Jestli chceš dávat holčičkám jogurt tak místo jednoho kojení, nebo dávky UM. Jestli si to někam švihnoutten jogurtík myslela takhle.
15. zář 2010 ve 14:04  • Odpověz
@maui No holky by toho byly schopné sníst taky tuny. Většinou dám každé tak dvě švestky (ale máme veliké) a k tomu je třeba přikrmuju těma lodičkama nebo piškotem a nebo jim to zamíchám do jogurtu.
15. zář 2010 ve 14:08  • Odpověz
@balina Jo jo, je to dobré, akorát se o to člověk musí starat, tak nevím, co je lepší :wink:)
15. zář 2010 ve 14:08  • Odpověz
Jak říká Sarri, Bali, já myslím, že mlíka máte dost :slight_smile:
Hanul, 2 švestky by holky asi neuspokojily :unamused: Dneska měly (obě dohromady) jeden velký banán, čtyři švestky a hrst hroznového vína. Jenže ty šlupky od vína se moc nerozmixovaly, tak jsem to propasírovala přes síto, ale to jsem toho zase měla o něco míň, tak jsem to dolila mlíkem a měly ovocné mlíko. Jo, já si umím udělat pakárnu :grinning:
15. zář 2010 ve 14:23  • Odpověz
Tak my dneska jsme fest protivný, vstávaly ráno po šesté a v devět ječely jak sirény, takže honem přesnídávku, obléct jednu, to už mi při oblíkání Nela sputila pořádnej ječák, vyprovokovala Sofii a ječely obě naráz. Nechápu :confounded: Já na nervy protože jsem se ještě ani já obléct nestačila, takže honem na sebe něco hodit, a posbírat věci, pití, křupky, peněženku, boty a ječely jak sirény. Nela se do toho začala dávit, hysterka takže popadnout obě a vyrazit ven :angry: SOfi usnula hned ve sklepě než jsem dopásala Nelu, ta usnula o pár minut později a vyrazily jsme na 7km dlouhou tůru :grinning: Sofie spala přes dvě hodiny. Doma opět ječečák, takže obět a spát, teď už chrupají a já si obaluji nervy vínem :grinning: :grinning:
Jsme se jely podívat na barák co má manžel po babičce, chodí tam po práci a kácí stromy aby se tam mohla hodit jen tráva, jenže pokud ten barák nikdo nebude opravovat tak schátrá. Už teď je v hrozným stavu, dole nikdo nebydlel tak dvacet let, nahoře bydlela babka 90 let stará takže podle toho ten barák vypadá. Nikdo tam nic nedělal. Švagrová říkala že nejlepší by bylo kdyby jsme prodaly byt a nastěhovaly se tam, jenže o tom nechce manža ani slyšet. Já bych tam docela šla, přece jen barák se zahradou v centru města, vše blízko, no bylo by to dobrý, tak uvidíme jak to dopadne :confounded:

@maui já puding holkám dělala, snědly to, ale začnu ho dělat až po roce z normálního mlíka, přece jen když se přidá do 500ml pudingu ještě UM tak by se to hoodně prodražilo. Taky mám pocit že jíme jen banány, jablka moc nechtějí, tak na to musí přijít, hodně jim chutná nastrouhaná okurka, když dělám salát tak jim trošku odeberu a to jim strašně chutná :slight_smile:

@balina myslím že to máš správně, jogurt je vlastně taky mléčná strava, takže my budeme mít ráno UM, dopo přesnídávku nebo jogurt, odpo masozelenin., pak zase jogurt nebo přesnídávku, nebo chleba s máslem a večer už dám tu kaši ze lžičky, protože mi prostě to mlíko večer už nechtějí pít, uděláme 250ml a Sofi vypije jen 120 a víc neche, drží dudel v puse a nesaje :confounded:
15. zář 2010 v 15:12  • Odpověz
Lucy, přesně tohle nesnáším, to balení ve stresu za řevu holek. A to stíháš pak ještě i uvařit, když s nimi jdeš ven? V kolik obědváte? Já musím mít buď vařeno nebo cestou koupím skleničky, ale procházku s vařením prostě nestíhám. Je teda fakt, že já se nevypravím dřív než v deset, a venku jsem minimálně hodinu a půl. Na kratší dobu by to za ten horor nestálo :slight_smile:
15. zář 2010 v 15:59  • Odpověz
Zkoukla jsem @Maui albíčka, nádherné kočandy. A jaké mají suprácké čepičky - zimní. Odkudpak je máte ? :angry:

My jsme se taky vrátily z venku a se slušným řevem, dneska jak je hnusné póčo tak nálada věru nedobrá. Ještě nám tatínek odjel na předváděčku někam na Moravu... Holky, dneska jsem zralá na panáka. Taková margarita, ta by se popíjela ...

No nic jdu tam holky od sebe trhat, nejoblíbenější zábava škubat se za vlasy.
15. zář 2010 v 18:08  • Odpověz
@maui to bych nestíhala, chodíme ven dopoledne po desáté, takže vařím vždy večer na dva dny. Přes den není šance, vysí mi za zadkem obě dvě a to bych nic neudělala. Jdeme po desáté přijdeme akjorát kolem jedné, převleču, a je oběd, po 14 hod jdou spát tak na hodinu, a to místo abych něco dělala jen sedím a vychutnávám si chvilku klidu páč jsem ze schodů a z vycházky totálně vyfluslá :unamused: Dopoledne bych neuvařila takže když večer jsem tak mimo že nestíhám vařit tak se koupí sklenička :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdybych chodila odpoledne tak bych to možná stíhala ale nám by to odpoledne nějak blbě vycházelo s jídlem a po 16 hod už se mi nikam chodit nechce :grinning:

Čepičky jsou perfektní taky jsem se chtěla zeptat odkud jsou?
15. zář 2010 v 19:47  • Odpověz
Ahojky dvojmamkam :slight_smile: jen rychla vecerni zdravice :wink:
Ja dnes byla cely den u nasich,pac Petr je zas v haju :confounded: a ja jsem nejaka straaasne utahana,tak mi to dnes bodlo :wink: ,deda 2x po hodine vozil a tak jsem si lehla a NIC nedelala :dizzy_face: takovy luxus :dizzy_face: Boli mne nejak v krku a navic dorazila po roce a mesici ta hnusacka mrcha v plne parade :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jsem z toho nejaka vysinuta,mam pocit,ze se mi zaclo delat mene mleka ...mozna si to jen namlouvam,ale kazdopadne jsem dnes odsala pokazde jen 110ml z jednoho prsu ...toz Teinka mela dnes trochu dietku...chudacek...ale ona ani tech 110ml na jedno krmeni nevypije. :confounded: ..no zitra se pokusim zas toho mliciska vyrobit vic :wink: a jdu se na to "poradne vyspat" :grinning: :grinning: to je trochu humoru na vecer,co? :grinning:
15. zář 2010 ve 20:30  • Odpověz
Tak to jo, Lucy, tomu rozumím :slight_smile: Já měla taky jeden čas podobný režim, ale mně se už večer většinou vařit nechce. Maximálně žehlím u televize, nebo, když všichni lehnou, vytírám. Takže vařím dopoledne. Někdy to zvládnu s holkama, ale většinou vařím, když spí. Spí tak hodinu až hodinu a půl dopoledne a pak asi 40 minut odpoledne v kočárku. Kupodivu spí líp doma v posteli, tak se většinou nechci okrást o ten svatý pokoj a ven chodíme mezi spaním.

Jo a díky všem za chvály čepiček, nám se taky moc líbily :slight_smile: :dizzy_face: Pořizovala jsem je na MMB, ale myslím, že jsou od Nextu. Bohužel Sárina si rve z hlavy i tuhle krásu :angry:
15. zář 2010 ve 21:42  • Odpověz
Ahojte dvojmamky, taky jsem se delší dobu neozvala, nestíhám. :wink: Teď jsem teprve dočetla Matýskovi Macha a Šebestovou a u toho vytuhla :wink: takže teprve teď jdu poklidit v kuchyní a žehlit, to mě picne, asi 10 košilí! :unamused: Manža před chvílí dorazil z práce, celý den na děti sama, někdyuž z toho málem šílím. :angry: A ráno na osmou razíme zas do školky. Děti mi přes den moc nespí, trochu dopoledne, a to třeba Helča jen půl hoďky, Váša o hodinu dýl, a pak třeba odpoledne už vůbec neusne, přestože vyrážíme kolem třetí zase do školky, a já si naivně myslím, že v kočárku vytuhnou. :frowning2: Jinak zatím krmíme jen 3x denně,dopolko bílý jogurt, dávám smetanový choceňský a do něj trochu přesnídávky, aby se ochutil, obídek a odpolko ovoce nebo přesnídávku nebo uvařím polentu s ovocem a přidám UM, aby si už trochu zvykali. Jinak pořád kojíme, ráno, večer, přes den tak dvakrát a v noci taky asi dvakrát, hlavně Váša bez toho prsa prostě nemůže být, holt chlap! :grinning: Ale nic jiného kromě MM mi nechtějí pít, čajík nabízím, střídám druhy, sladím Glukopurem, ale nenapijou se a nenapijou,tak většinou mezi jídly ještě kojím, aby neměli žížu. @sweethy, to jsme na tom asi podobně, ne?
@maui, to je fajn, že ses ozvala, další východočeška, to mám radost! :grinning: A holčičky máš moc pěkný! :slight_smile: Naše dvojčátka jsou asi taky trochu pozadu, teprve se začínají plazit, ale neurolog říká, že jsou OK, tak jsem v klidu. Jen Helču poslalna RTG hlavy, že jí prý pomaleji roste a nemá velkou fontanelu, tak aby viděl lebeční švy. Holky, nevíte, jestli jí ten RTG hlavičky nemůže nějak ublížit? Mně se teda nezdá, že by měla malou hlavu, myslím, že ke svému tělíčku tak akorát, ale asi je to jen pro jistotu. Helča váží ( před 2 týdny) 6,15 kg a obvod hlavy 41 cm, Vašík 7,65 kg a OH 43 cm, tak se mi ten rozdíl nezdá být tak velký. :unamused:
@j.cien To jsi dobrá, že stále MM odsáváš , a tolik! :wink: Můj rekord byl v porodce 70 ml z obou prsou, v noci, takže to nestačilo tehdy ani na jednu dávku pro oba. Ale stále kojíme, tak si to ze mě prcci prostě dokážou vytáhnout. Jinak bojkot zatím neznám, ťuky, ťuk. A u menses prý mlíčko může změnit chuť a děti to poznají, tak uvidíš. :unamused:
15. zář 2010 ve 21:43  • Odpověz
@kankovka no jo, taky nic jiného nepijí, takže prostě kojení to jistí :sunglasses:
15. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz
no já sem trochu zapátrala po čepičkách a paní na MMB plete moc pěkné
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=26753

@kankovka vidíš polenta, to mě nenapadlo. Já se chystám na kuskus
15. zář 2010 ve 22:28  • Odpověz
@maui puding mužeš varit se sunaru ale jak píše @lucy82 je to hodne drahý puding, v roku uz mužeš normálne varit puding s mlékem, jogurty ,kaše nebo pudingy s plnotučnýho mléka tak do 3 let.Doktorka mi rekla aby se mi prí nepripalovala kaše mám prej dát na dve porce normálne co dávam 500ml mléka tak mám dát jen 300ml mléka a 200ml vody a rozmíchat v tom krupičku ale to mi príde stejne jako bych dávala nízkotučné mléko vždyt to je redené vodou :zipper_mouth: já mám fakt divnou lékarku,vubec sní nejsem spokojená ale tady je jediná a nemám jak docházet do 25 km vzdálené Bratislavy,do medzimeskýho autobusu nevlezem :rolling_eyes:
já taky varím večinou dopoledne když se malá hrají nebo spí,večer jsem fak ráda že vyložím nohy a nic nedelám a nekdy by to chtelo neco ohodne tvrdšího jak víno :confused: ,holky co jste pred tím kourili nemáte zas chut?já tedy občas mám desnou chut si potáhnout,vím že mi to škodí a že jsem dlouho vydržela bez ale ten pocit když si zapálim večer a dám sklenku jsem ničím nenahradila,ti peníze stejne neušetrím,vždy si koupim místo toho nejaké jídlo a fakt se až chorobne precpávam :astonished: :cry: :cry: od porodu jsem pribrala 10kg :frowning2: a furt žeru
@balina fakt máš toho mlíka dost vždyt v 5 a 9 rano máš mliko a večer kaši s mlíka takže o.k
taky máme ovoce tak ais nejvíc jabko a všetko co ste psali a dotlačí to piškotama,mi ale už jíme i maliny a ostružiny,rastou nám tady na poli za barákem a chutnají,dokonce nám lékarka dovolila už i tropické ovoce jako pomeranče,kiwi,ananas nebo mandariky,že už mužem skoušet pomalu tak se chystám koupit a dám vedet jak sme dopadli,ináč ovoce už na večí kousky krájim a dám do misky a oni se sami krmí,mám takové misky s tím prísavkem dolu a to nacapím na ten podnos na židličce,snídane a sváču to jedí sami rukama,banán dám už celej do ruky a oni krásne snedí :wink: a už skusím i jabko a zbytek ovoce na mesíčky nakrájet do ruky a uvidím jak to zvládnou,starší holka mela hrozne ráda nakrájenou mrkev nebo kedlubnu tak na špalíky do ruky tak začnu už taky skoušet,a na snídani k máslovému chlebíku dávam rajče nebo okurku na kostičky a to fakt zbožnují,no a Alexa je zatažená na šunku :wink:
@hancac ahojy po dlouhé dobe,to ti fakt hezky povyrostli,ze značením oblečení si nic nedelej ,mi máme rok a nosí veci 6-9 mesícu pak i 9-12 mesícu a neco od 12 mesícu :confused: to záleži fakt na výrobci ale nechápu to,já sem dámska krejčová a mám jednu míru tak proste šiju podle toho ale holt je tich mír asi víc nebo co :rolling_eyes: ,to čekáni u doktora je fakt hruza,mi pravidelne navštevujem po operaci oční ambulanci a to je celodennej výlet,nabalená jsem vždy jak na hory :zipper_mouth:
@j.cien vidím že stále bojuješ,myslím na tebe je to fakt zaberák na psychiku,mne odsávaní šlo nejlíp v noci,krpci šli spát tak kolem 20tí já taky a dala si budíka na 23hod,po vyspaní vždy šlo krásne odsát mlíko a hodne,odsávala jsem z obou prsu,jen pro Alexu tá cez den vubec nechtela odemne nebo jen si trochu cucla tak jsem ji krmila tým odsátim ale cez stríkačku aby neodmítala moje prso ,každou kapku jsem skovávala a mrazila když sem mín odsála aby jsem mela pro ni,a takhle to trvalo asi dva mesíce,Samko ten normálne pil ode mne stále bez protestu,kolem 1h se budili v noci na kojení a to se už krásne oba prsníky naplnili mlíkem :dizzy_face: a to Alexa v noci jen v noci krásne pila odemne,tak moc držím palce :wink:
@kankovka ahoj mamina a co skusila si jablečnej 100% dzus? Samko ten kromne mlíka taky nic nechtel,raz jsem pila s poháru jablečnej dzus a koukal na mne jak blázen tak jsem mu dala ochutnat a netváril se špatne tak jsem mu nalila a vypil celou lahev,pak mesíc pil jen jablečnej dzus a pak zrazU prijal i čajík.A neboj ti velikosti hlavičky jsou dobrý,nás taky poslali na neurologii a UTZ mozgu,vše ok,to je individuální u každého dítete

mi už druhej den máme srajdu a vyštípaní prciny a starší holka druhej den blije tak nevím co stím lazaretem
16. zář 2010 v 08:09  • Odpověz
@sarri @hanula83 @lucy82 teda kde vám rozdávají tolik vlasu že máte ješte na stríhaní,mi stále jen pár chlupu :rolling_eyes: a tak se mi líbí culíkaté holčiny v kočárku,Samko má trochu víc ja Alexa ale stejne málinko :confounded:
16. zář 2010 v 08:11  • Odpověz
@beruska5 No, vidíš, džus mě nenapadnul, ale určitě bych ho ředila vodou. Ještě chci počkat tak do 10 měsíců. Tak uvidím. :wink:
16. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz
Čágo, bágo, zase jukám a posílám info o poslední - dnešní návštěvě poradny :grinning: Tak tedy, zde jsou míry a váhy - zítra půlročních drobánků:

Filip 9,32 kg, 70 cm
Adam 8,6 kg, 69 cm

je zajímavý, že jsem si je sama měřila v 5 měsících a zdálo se mi, že mají cca 71 cm, ale to záleží na tom, jak natáhneš nožku. nicméně váhy mají výtečné
16. zář 2010 v 16:47  • Odpověz
Teda, berusko, ty ses rozepsala! :slight_smile: Na puding prdím, je to moc práce :slight_smile: Taky se děsně přecpávám :pensive: Váha mi teda zatím stojí, ale břicho mám rosolovatý a prdýlka taky nabírá na objemu, se mi zdá :confounded: Ale fakt jak je chvilka klidu, tak klidním nervy žvancem :angry: A bez skleničky vína už si večer taky neumím představit, ale to snad není takový prohřešek, dělám si střik, tak jsou to s bídou 2 dcl denně :wink:

Naše holky taky moc nepijí. Je fakt, že já si taky moc nevzpomenu jim dát :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dávám jen vodu nebo neochucený čaj, je jim to vcelku jedno. Když mají žížu, tak něco vypijí, ale většinou jen tak cucnou. Přes 200 ml jsme se nedostaly ani náhodou. Obě dají tak 50ml za den. Tak snad si to vezmou jinde, nezdá se mi, že by žíznily, ani v noci se nebudí na pití.

Zlatovlaaska, vy jste tedy "drobánci" :slight_smile: My máme dneska rok a dnešní míry jsou 71cm a 10,25kg a 72cm a 10,6kg :slight_smile: , to nás brzy doženete :slight_smile:
16. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz
holky máte tady někdo jednovaječná dvojčata s jednou placentou? Zjistili mi to v po,včera,že jsou jednov.též mě postrašili transfúzním syndromem dvojčat,máte s tím zkušenosti?
16. zář 2010 ve 20:52  • Odpověz
@zlatovlaaska ty jo, vy máte ale krásný míry :wink:
16. zář 2010 ve 21:39  •  4 děti  • Odpověz
@petra2810 mám dojem, že petranela a ještě někdo, ale to už si nevzpomenu
16. zář 2010 ve 21:40  •  4 děti  • Odpověz
@petra2810 tak petranela ne, ale podobný nick to byl-
16. zář 2010 ve 21:44  •  4 děti  • Odpověz
Petra2810 Já mám jednovaječný, který mají společný všechno, co se dá :slight_smile: Jednovaječný jsou vždycky o něco větší riziko. Společná placenta zvyšuje riziko tím, že je dvojnásob zatížená, takže rychleji stárne a tato těhotenství se ukončují o něco dříve, aby se zabránilo selhání placenty. Transfúzní syndrom znám naštěstí jen teoreticky - společná placenta může způsobit, že jedno z dvojčátek si bere víc na úkor toho druhého, což neprospívá ani jednomu. Je důležité to sledovat a ve většině případů se to dá myslím řešit. Je to prostě jen větší riziko, nesmí se na to myslet, na každém těhotenství by se dalo najít něco, z čeho běhá mráz po zádech. Rozhodně to chce doktora, který má s těmito případy zkušenosti. A je důležité mu věřit, budeš hned o něco klidnější.
A Sarri má taky jednovajky :slight_smile:
16. zář 2010 ve 22:01  • Odpověz
@maui Tak my máme extra velké švestky, je to něco jako menší jablko :wink:)... ale i tak by to nestačilo, jíme u toho ty piškotky nebo lodičky a nebo jogurt...

@balina Ty čepičky a pletené věci z MMB jsou nádherné, díky za odkaz. Nám zase bude plést a háčkovat ta známá, tak jí hned dám tipy :wink:
16. zář 2010 ve 22:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.