• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@darling007 My budem kupovat 9 - 25 kg Caretero Ibiza, fialkové :slight_smile:... zatím jsou to horcí kandidáti a co nejdřív už je objednám.

@maui Tak to asi paní už stáhla... vyfotím, jak to dojde :wink:

@sarri My jsme taky u babi a holky mají na sobě pyžamka po synovcích, protože jsem si vlastní zapomněla vzít. No a taky vypadají jak kluci, krom náušniček :wink:)
18. zář 2010 v 08:39  • Odpověz
Holky, já jsem našla poradnu o autosedačkách a trochu to projela. http://www.emimino.cz/poradny/autosedacky/
Faktory pro koupi další autosedačky po vajíčku:
- ze sedačky čouhá hlava - pokud trčí nohy, tak to nevadí
- dítě má min. 9m
- dítě samo jistě sedí a usedí delší dobu
- dítě má 9 kg a více
Jinak vajíčka jsou nejbezpečnější (ve Skandinávii se musí proti směru jízdy jezdit dokonce do 2,5 roku) a taky děcku nejpohodlnější.

U nás čouhají nohy a hlavy máme teda taktak, ale váhy mají do 8300g, takže se budeme ještě vajíčkovat a sedačku budeme kupovat s izofixem asi BeSafe 9-18 - teda ale je to pálka.

@maui
Maui, to je super, že máš zase chvilku na internet. Holky mají tak krásná očka.
Nás čeká dovča už za měsíc - Český Krumlov s kolama, tak už se hrozně moc těším, jak si budu šlapat a děti prdět ve vozíku. Akorát se děsím zas toho balení. V létě jsme brali na dovolenou snad celý byt - kufr plný a rakev plná a teď teda nevím, kam to dám, když na střeše budou kola.
18. zář 2010 v 10:03  • Odpověz
@sarri Tak my vše splňujeme, i ta hlava už trochu čouhá, u Elenky určitě... O tom pohodlí bych si nebyla tak jistá, holky jsou tam fakt strašně natlačené... To je taky hlavní důvod, proč už chci koupit druhou...
18. zář 2010 v 10:16  • Odpověz
@sarri Sarri, na internetu jsem opět na úkor domácnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale dnes mi přijede na týden mamka, tak to snad dám zas do kupy :grinning: My máme dvě vajíčka, každé jiné, a do toho jednoho už se holky nevejdou - v ramenech je to děsně úzké :frowning2: Koupili jsme větší sedačku v Globusu v akci za 1300,-Kč, je certifikovaná a mně to stačí. Druhou máme po Kubovi, je v perfektním stavu. Problém je, že holky ještě ještě nevydrží dlouho sedět, takže momentálně nikam nejezdíme :frowning2: Jako dát za sedačky víc než za kočár, to mi přijde docela drsný a i zbytečný.... Ale pěkný jsou :slight_smile:
18. zář 2010 v 10:27  • Odpověz
@hanula83 ja už jsem taky nakupovala :grinning: Přece nedopustím aby holky nebyly fešandy. Koupila jsem tyhle setíky http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37277752&tab=0
Jednu v aukci a druhou jsem našla na MMB a o dost levnější než jí nabízí tato paní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. zář 2010 ve 13:58  • Odpověz
@Maui no to si my nasadila brouka do hlavy, já mám fusaky tyhle http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=511350 a musím vyzkoušet jak budou na ten sporťák pasovat. Doufám, že jo....

ostatně vůbec jsem nepochopila so se s tím Bumbleridem respektive dovozcem stalo. Jen má všude napsáno, že kolekci 2010 vypustili a soustředí se na 2011. My jsme dovozci - i když úplně jiného sortimentu - a něco takového bysme si nikdy u zdravého produktu nedovolili. Vlastně ani bysme nedopustili aby nám utekl celý rok kšeftu. Nějaký zakopaný pes :unamused:
18. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
Tak teď čučím, že ty BeSafe jsou s izofixem jenom 0-18 za 10.000 - tak to teda ne. Tak další kandidát je Römer - na pohled se mi teda nelíbí ani náhodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ono všechny izofixy jsou tak o 2.000 dražší. Máte někdo?
My jezdíme autem sice ne každý den (jsem zapřísáhlý nepřítel toho vyvážet děti a svoji prdel v autě tam, kam dojdu nebo dojedu na kole a to bez dětí jsem na kole dojela opravdu hodně daleko), ale zato pak delší trasy a navíc to naše současné autíčko už není tak bezpečné jak bych si představovala a jestli koupíme to nové, tak to též nebude hned, neb ho vyrábí na zakázku a čeká se.
Právě mám taky strach, že by to holky neuseděly, ono to polohování je u těch sedaček nic moc úplně u všech.

@balina
Bali, tak to budou fakt kočky :wink:

@maui
A odkud máte ty Vaše zimní čepky? Už se asi někdo ptal a já jsem nedávala pozor, že?
Teda jsem hledala na MMB něco na tu zimu a narazila na ty Vaše super kabátky - ty bych si hned koupila mít zase miminka. Tak mám pocit, že všichni potřebují vel. 86 nebo co... :grinning:
18. zář 2010 v 15:39  • Odpověz
Ahoj holky, vidím, že řešíte i autosedačky, poraďte, jakou? Nechci nic drahého, kluci už mi dost čouhají z těch vajíček a zádička mají tam kde má být zadeček-takže to asi není dobré :frowning2:
18. zář 2010 v 15:56  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi a nejdou ty popruhy v autosedačce provléct ještě vyšší dírou? My tam máme 2 díry, aby i větší děti měly zadek na správném místě. Kluci mají teprv 7m, to je na sedajdu ještě brzy - neuseděli by to a řvali.
18. zář 2010 v 18:34  • Odpověz
@sarri no oni to mají úplně až nahoře :frowning2: , jsme zkoušeli je dát do sedačky u známe a líbilo se jim to, měli výhled :wink: , no ještě počkám, ale raději už zjišťuji :wink:
18. zář 2010 v 18:40  •  4 děti  • Odpověz
@balina Tak to je nádherný kompletek :slight_smile:)... bude holkám jistě moc slušet, určitě dodej fotky. :wink:

@zuzka72 Zuzi, já si taky myslím, že je u vás ještě brzo na výměnu sedaček, kolik vlastně měříte a vážíte?

@sarri Maui má čepice od Nextu.
18. zář 2010 v 19:16  • Odpověz
@hanula83 no nevím, před měsícem měl Péťa 8,5/71 a Lukajda 7,5/70 :wink:
18. zář 2010 v 19:44  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, tak to buď fakt v klidu, to mají ještě čas :wink:
18. zář 2010 ve 20:28  • Odpověz

@balina Bali, díky za tip, vypadají dobře, budu muset vybírat. Já si myslím na tenhle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37112902&tab=1 Mají různé barvy, ale mně se líbí tenhle neutrál.
19. zář 2010 v 09:32  • Odpověz
@balina Bali, koukala jsem ti do albíčka, máš nádherný holky :dizzy_face:
19. zář 2010 v 09:33  • Odpověz
@sarri Sarri, ty kabátky byly hned pryč :slight_smile: My už potřebujeme 92, 86 nám bývá úzká přes prsa :confused:
19. zář 2010 v 09:35  • Odpověz
@maui Maui, to jsem ráda, že taky už potřebujete 92 jako my :slight_smile:))... U nás to hodně záleží na značce, ale třeba overálky 86 jim bývají tak tak a máme normálně už 92, kalhoty některé taky máme 92 a jsou jim dobře, dokonce přes bříško bych řekla, že malé (když si sednou, tak to táhne). Když jim dám body 80, tak jim to u krku už sjíždí dolů, takže už jen donosíme...
19. zář 2010 v 10:04  • Odpověz
Tak já su z teho vážně jelen - z těch velikostí. Mám za to, že 86 je velikost na 18m a na výšku 86, ne? Já kupuju 86 na zimu, teď nosíme 74 a 80 - to záleží na značce, ale rukávy teba všechny zahybám a na délku to máme taky delší. Teď mám teda pochybnosti, jestli nám to bude, když všichni pořizujete větší :astonished:

@maui
Maui, kolik tak holky měří?
19. zář 2010 v 10:27  • Odpověz
@sarri Určitě by to mělo být tak, že když má dítě 70 cm, tak by mu mělo stačit číslo 74. Jenže my jsme buřtíci a tak 74 na šířku ani neoblečem a teď už ani na délku. Stahuje se jim to u krčku dolů. Takže nosíme 86 body a když byly jen jednou vyprané, tak jsem taky zaohýbala rukávy, ale teď už jsou prané víckrát a rukávy ani nezaohýbám. U těch 92 bych musela, ale to nosím overálky a ty nám jsou na délku úplně perfektně. Overaly 80 neoblečem ani na délku, musely by mít holky pokrčené nožky :unamused:, a pořád se to rozepíná mezi nožičkama. Když jsme dojížděli overaly 74 a byly na knoflíky, tak se jim ten knoflík urval... Jinak jak máme ty zimní bundičky velikost 1 - 1,5 roku (asi těch 86), tak mám takové obavy, že už pod to holky ani nedají svetr. Rukávy jsou jim dlouhé, ale přes bříško to zapnou tak akorát...
19. zář 2010 v 11:45  • Odpověz
@maui diky :slight_smile:
a ty fusaky jsem kupovala kytkovaný, protože mám černý kočár. Taky aby to bylo aspoň trošku holčičkovský.

Teď mě děsíte s velikostma. Já kupuju 80ku s tím, že vydrží celou zimu.... Jestli budu muset kupovat v lednu nové kombinézky tak mě picne.
19. zář 2010 ve 12:00  • Odpověz
Přji všem hezkou neděli :slight_smile:
J.cien jak je? Co prsíko? Už je to lepší? Já s tím měla problémy dost často. Zkoušela jsi tvaroh? Nakonec to vždy povolilo. A lupla jsem si Brufen, docela to pomohlo. Zmenší se otok a však víš :slight_smile: .
19. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz
@sarri Sarri, holky mají 71 a 72cm, ale 74 a 80 nám není ani náhodou, je nám to úzké přes bříško i rukávy a ani na délku to nevyhovuje. Aby holkám bylo body pohodlně, musí mít zapnuté délku od ramene k rozkroku kolem 40cm a to mají většinou 92, ale i nějaké 86.Fakt záleží na výrobci. Bundičky jsme kupovali 92, abych pod ně dostala pohodlně ještě nějakou vrstvu. Jsou jim delší a volnější, ale podle mě je to OK a vydrží jim to v pohodě až do jara. Tvoje holky jsou oproti nám poloviční, vám by měla ta 86 stačit :slight_smile:
19. zář 2010 v 15:28  • Odpověz
@maui Tak to máte zhruba jako my. U nás je Anička 9,4 kg/71 cm a Elenka 10,1 kg/74 cm... My teda body máme právě teď už většinu 86/92. Ty 80 ještě donášíme, ale tím stylem, že jim na to dávám třeba ještě tričko s krátkým, protože to právě u toho krčku mají stažené... Myslím, že Sarri taky může být víc v klidu, 86 jim bude stačit, když mají přes 8 kg.
19. zář 2010 v 16:58  • Odpověz
Holky mají na výšku 71 a 73, tak jsem si říkala, že když za 2m poporostly o 2 cm, tak 86 nemají šanci dorůst a v pase nám většina věcí je volná - břušisko jim leze jen po jídle a prdelky mají jak když vrabec setne paty - no teď u babičky se určitě popravily, neb včera nezájem o večeři a to je u nás kaše během chvilky pryč a včera nic, bo byly s babi tchýní a dědou na prochajdě a návštěvě - dnes už je mi jasné, proč večeři nechtěly - trnky (jako švestky), piškoty a to, co bylo na halenkách, kabátkách a riflách byla tatranka.
Navrhuji založit uzavřené fórum "Perličky naší babičky" :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2010 ve 20:22  • Odpověz
@sarri: mám to také tak. Dnes jsem byla u našich na obídek, měla jsem pro kluky navařeno a naše mamka, že jim zkusí dát polevku....no sežraly jedna dvě a potom jim dala bramborovů kašu z omaštěným kuřatem a dali si druhý nášup.....tož já snad začnu vařit i pro chlapečky normálně.
Když začnou řvát, tak jim baby dá za škraně mléčnů čokoládku a je klid......potom je všecko zasrané od čokolády, prostě paráda :slight_smile: :slight_smile:

My jsme zasoplení všichni, takže odsáváme jak diví, ještěže z toho mají kluci čurinu. S odsavačkou jim jezdím po pusině, sem tam jim to vrazím do nosíka, potom si to vrazím i já :sweat_smile: a spokojenost na obou stranách, nosy čisté, usměvy na rtu, co více si můžu přát :slight_smile:
19. zář 2010 ve 20:32  • Odpověz
@sarri No jo, to by bylo jistě vděčné téma :wink:... Spíš mě ale už víckrát napadlo, jestli z tohoto tématu neudělat soukromé :wink:.. Tak já jsem dnes holkám sama osobně dávala dort, ale jen ten piškot z toho.. Jako naše mama by jim cpala něco každou hodinu. Dneska měly odpoledne mléko a mama už za hodinu jestli náhodou nemají hlad, že by jim dala Pribináček, aby chuďátka hlady neumřely :wink:)))))))... Tak jsme jim ho daly, dneska holky jedly asi 7x místo obvyklých 5 jídel...

Tyhle šatečky jsem dnes objednala, protože jsem zjistila, že nemáme ve skříni žádné šatečky k ročním narozkám... Měla jsem původně nachystané jedny, ale ty měly holky na focení a dle naší mamy je trapné si vzít jedny šatečky dvakrát, tak jsem se musela poohlídnout jinde :grinning: :grinning:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36264303
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37386942
19. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz
Ahojky dvojmamky :slight_smile: jsem opet mezi zivymi :wink: :grinning: i kdyz jen tak tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@yorinkay dekuji za optani,prso jsem ledovala a tvarohovala a pred kojenim zase nahrivala...byla jsem na Paralenu,nakonec bez ATB,coz jsem rada ...a snad je to uz OK :wink:
Ale to teda bylo! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: obri ruda jitrnice pres cely spodek prsa..bolelo to jako prase a holkam ani jedne nechutnalo to mliko :frowning2: ...jeden den jsem dokonce musela dat obema UM,poprve...protoze z prsou nesla ani kapka!!!
Nicmene se mi Mia po tom UM totalne poblila,3x za sebou...no bylo to zoufale...
To bych fakt neverila,ze se to muze stat-bylo to tou menstruaci :stuck_out_tongue_closed_eyes: volala jsem te laktacni pani a pry se fakt muze prechodne laktace snizit az na nulu!!!Fakt sok-najednou z mych prsisek jen prazdne zvykacky :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Ale uz mam zase mlikarny a jedeme dal :grinning: :grinning: :grinning:
Tea stale pres den bojkoti,uz to nehrotim,odsaju a ma to z flasky...v noci 3x kojim

Zitra snad vse doctu,ted letim do pelechu..aspon na 3h spanku v kuse :dizzy_face:
Vsem preji poho nocku!
19. zář 2010 ve 20:40  • Odpověz
@j.cien
Teda jsi fakt bojovnice a šikulka - to s tou MS - já jsem měla za to, že přijde, až když se kojí opravdu jen malinko a ne v plné kojbě :astonished: Někde jsem četla, že se děti i umí odstavit, že mléko chutná trochu jinak. U nás se říká, že na posraného aj záchod spadne, tož s tím bojkotem, MS a zánětem to na Vás sedí. A 3x za noc - děvčico, Ty si asi něco jako perpetum mobile či co....
@hanula83
Taky jsem nad tím přemýšlela, že bych docela nerada, kdyby mě tu šmíroval teba někdo z naší obce mezi rovinama....a brát jenom ty, co k nám patří a nechodí jenom šmírovat....
@irminka
Irmi, já su taky nachcípaná, ale úplně hnusně, že bez kapek nedýchám, kašlu, že si málem cvrknu a o soplu nemluvě. Asi je to tím, že jak spím s holkama a nemám celou noc otevřené okno, abych mohla zalézt do duchen a spím odekrytá, tak pak ráno je tam chladno a já furt holá.
19. zář 2010 ve 21:57  • Odpověz
Holky, a co vy ostatní? Byly byste pro zamknutí témy? Já teda vůbec nevím, jak se to dělá, ale kdybyste to chtěly i vy ostatní, tak bychom to určitě nějak pořešily :wink:

@j.cien Teda fakt klobouk dolů, že se tak snažíš :slight_smile:... Já bych byla bez spánku odvařená - taky proto si můžu dovolit chodit o půlnoci na koníka :wink:

20. zář 2010 v 00:34  • Odpověz
@sarri Sarri, to si děláš srandu, že babička už cpe holky tatrankami! :astonished: :slight_smile:
20. zář 2010 v 07:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.