• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Mislatko, tak to se teda budu modlit, at to stihnou dodat !!! ach jo. Muzu se zeptat, jakto že tvoji mimísci měli takhle velký váhový rozdíl při narození? Jinak jsou úžasní, holčička to krásně dohání.

Sarri - já se fakt musím smát :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 21:20  • Odpověz
Carrinko, taky se přidávám ke gratulantům, tak se ozvi, ať víme podrobnosti :slight_smile:

Mislatko, tak dětičky opravdu k sežrání, jak se hihňají :slight_smile:)), navíc mají hrozně roztomilé obličejíky a taky jsou si podobní, akorát fakt jedno v dívčí a jedno v chlapecké podobě, super :slight_smile:. A taktéž obdiv, že plně kojíš :slight_smile:

Maui, tož to já bych ji v tom taky nenechala, kdybych byla svědkem ukládání nálože do plínky :slight_smile:))

Teda Sarri, tfííí :stuck_out_tongue_closed_eyes: , chuděrky žabičky, když si představím ta stehýnka, tak mi to vždycky připomíná naši Aničku, měla totiž taky taková žabí stehýnka, když se narodila :wink:. Ale možná spíš bych to přirovnala k závodnímu kuřátku :wink: ... téda, ten nákup, holt asi manža uvažuje racionálně a chce si nanečisto zkusit, jak to bude probíhat, až nebude co do huby... :sweat_smile:... Tož raděj se pořádně najez, než dojedete dom :slight_smile:...a Pyridoxin je jinak na co? Můj manža, jak je profesionálně zdeformovanej z práce, tak taky preventivně do sebe pořád něco cpe :confounded: a taky by nějaké to placebíčko potřeboval.

J.Cien, ježišmarjá, konečně jsi tu, už tu na tebe čekáme pěkně dlouho :slight_smile:... tak piš piš piš, už se nemůžem dočkat :slight_smile:.
6. kvě 2010 ve 21:26  • Odpověz
Řeklo se namazat, tak jsme namazali :grinning:, chuděrky moje, jsem to pak znich drhla :dizzy_face:

Salu, nevím, až do poslední chvíle mi dle UTZ tvrdili, že Barborka je větší o cca 300g a že mají kolem 2500kg, dokonce mě hnali rodit do fakultky v Ostravě, že kdyby byli náhodou pod 2kg, takže to pro mě bylo překvápko, že Ríša je takový macík :slight_smile:
No s kočárkem to snad vyjde, my jsme k tomu brali i autosedačky, takže ty jsme si dovezli jak jsem byla v porodnici a na kočár jsme čekali...držím palce, jakou barvu sis vybrala?? ružovošedou? tu jsem chtěla taky :slight_smile:

Jinak všem děkujem za pochvalu :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz
musím do hajan, páč kdo ví jaká bude noc
dobruuu
6. kvě 2010 ve 21:57  • Odpověz
Mislatko, tak hlavně, že byli oba v pořádku, já se prostě bojím, aby si holky to jídlo nějak "nekradly", ale to snad odhalí ty průtoky ne?
Kočárek jsem objednala VITU, bez autosedaček. A ty máš jakou?
6. kvě 2010 ve 22:00  • Odpověz
Ahoj holky, u nas stale divocina, dnes mi tu milackove rvali nepretrzite skoro 5 hodin a ja uz byla na odvoz :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale ted na chvili roztomile pimpaji, tak jsou k zulibani :slight_smile:

Vcera v noci jsem zkusila mamin napad - dat moje mlicko Tobikovi z lahve, aby toho vysosnul vice nez z prsa, protoze je v noci nejak liny sat a dava skoro pulku toho co rano a pak se budi hlady ani ne za tri hodiny. A vydrzel chrupkat 4 hodky, Brajik s nim drzel basu :slight_smile: Tak to ozkousim zase dneska v noci, uvidime, zda to opet zafunguje.

Darling, Yorinko, Zuzi, Hani, Mislatko - moc krasne fotecky, nadherne deticky, radost se na ty fotky koukat :slight_smile:

My dnes zazitek - manzel vyrizuje americky pas a obcanstvi pro nase male obcanky. A kluci musi mit svuj pas, pry bude platit 5 let, coz mi nejde do hlavy, kdyz za pul roku budou vypadat uplne jinak nez ted. Takze jsme byli kluky nechat vyfotit na pas, to jim je 6 tydnu!
Pozadavky na foto - dite se musi koukat do fotaku (zkuste ho hlavne premluvit, at v tom svetle ma ty oci vubec otevreny, natoz ho donutit koukat do objektivu), musi byt videt obe usi, nesmi brecet, nesmi mit nic v puse, pozadi musi byt bile, nesmi mit na sobe bile obleceni a dalsi bla bla.
No, budili jsme tam ty nase lasky skoro pul hodiny, protoze byli totalne vytuhnuti po tom 5hodinovem maratonu place odpoledne. Ruzne jsme je lochtali, jenze kdyz uz otevreli ocka, tak jen tak na skvirky. Kdyz uz meli ocka jakz takz otevrena, tak je zase v tom ostrem svetle atelieru zcela zavreli a zase vytuhli. Navic jsme je museli posadit na zidlicku (opet pripominam - 6ti tydenni miminka a maji sedet na zidli) a zezadu je drzet rukou, tak aby nebyly videt nase prsty ci ruka.
Nakonec jsme je nejak vyfotili, museli jsme, protoze zitra v 9 mame termin na ambasade. Ani bych po tech jejich pozadavcich nebyla prekvapena, kdyby je tam chteli podrobit pohovoru.
6. kvě 2010 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj Lito, tak to je teda síla! To snad není možný, co si ti úředníci nevymyslí. Držím palečky, ať vám to dobře dopadne.

A přeju hodně síly a pohodovou noc a ať už se vám ten rytmus sladí.
6. kvě 2010 ve 22:10  • Odpověz
Jeste jsem nejak zachytila, ze se tu povidalo o koupani. Tak u nas se koupe kazdy den, mame to jako ritualek, koupu ja a musim rict, ze me to bavi a tesim se na to. Jen kdyz se nejak treba opozdime na prochazce, tak kluky vezmu jen mokrou zinkou na prebalovaku.

Do vody davam trochu mandloveho oleje, jinak nic vic, nemyju mydlem ani samponem. Po koupani ale poctive mazeme, aby nebyla sucha kuzicka ci ekzem. Kluci maji hrozne radi, kdyz jim davam teplou zinku na brisko, to je vzdycky zklidni a pak se nam hezky koupe :slight_smile:

Rada bych sehnala nejaky cenove prijatelny krem ci telove mleko pro deti s citlivou pokozkou s hrozbou ekzemu, nemuzeme tudiz mit ani hermanek ci mesicek, coz skoro 99% vyrobku pro deti obsahuje.
Zkouseli jsme Bioderma ABC, ten je uuuzasny, krasne nam sednul, odstranil pocinajici suchou loupajici pokozku, ale ta cena je desne vysoka, navic pro 2 deti. Mela jsem ho za VO cenu, ale stejne je to drahe. Ted mazeme Cannadermem, kde je konopi a bambucke maslo, ale take je to drahe a navic po tom mliku "voni" jako travka a to mi u malych deticek moc nesedne.

Nemate nejaky tip na takovy krem ci mleko?
6. kvě 2010 ve 22:13  • Odpověz
Salu - dekuju :wink: Uvidime, s cim na nas zitra pro zmenu vyrukuji, to vis, urednici.

A ja tobe drzim palecky, at ti to vyjde s kocarkem! To jsem netusila, ze jsou zase vypadky v dovozu, na zacatku roku to vypadalo, ze se poucili z lonska a poptavku lepe pokryji. Ja cekat 2 holcicky, tak bych do te Vita sla take, moc se mi libi kombinace ruzovo-seda, i na obleceni :slight_smile:

Tady mas pripadne odkaz na stranky pani Silvie ze Slovenska http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=101397
a take eshop na mimishopu http://bumbleride.mimishop.cz/
Treba by ti tam mohli sdelit vice podrobnosti.
6. kvě 2010 ve 22:18  • Odpověz
Litus, diky moc. Už jste sehnali tu paní na výpomoc? Musíš na sebe dávat pozor a odpočívat!
6. kvě 2010 ve 22:21  • Odpověz
Salunko - odepsala jsem na nekolik inzeratu a uz prislo par odpovedi. Jedna pani se mi libi a je dokonce z nasi ctvrti! Zni dost seriozne a ma na hlidani i zivnostak. Jeste pockam na zbytek odpovedi, pak se s nimi setkame a rozhodneme. Uz to potrebuju, jak kocka drbani.
6. kvě 2010 ve 22:27  • Odpověz
Tak to zní moc dobře. Já myslím, že osobní setkání Ti hoooodně napoví.
6. kvě 2010 ve 22:32  • Odpověz
Lito, tak ať dobře vyberete. Jak su teď týden u našich, tak si vzala 2x na 4 hodiny holky druhá babička. To je teprve lébes. Když si je vezme moje mamka a stále je odněkud slyším, tak to není ono. Jenže babička tchýně si je vzala za toho půlroku přesně 3x, takže nic moc frekvence. Holky jsou teď takové hodně uřvané - říkám si, že je to těma zubama. Dopoledne ještě ok, ale odpoledne skoro nespí a nějak se vůbec nedovedou zabavit - včera jsem chodila po dvoře s klokanou a babička druhou na rukách. Tak už jsem objednala i druhou klokanku, protože na rukou se pronesou.
Holky, jak je mám namotivovat, aby se otočily ze břicha na záda? Když schválně trdluju tak, aby se otočily, tak to nezabírá, začnou řvat, že nevidí, co se děje, ale otočit se - to ne.
7. kvě 2010 v 08:08  • Odpověz
S těma kočárkama to taky nechápu. Obchodníci jsou pěkně blbí, když si neumí zajistit dostatek zboží. Spousty maminek to od koupi odradí. Nikdo si nechce objednávat moc dopředu a pak když to není hned k mání...
Kočulko, jak vy jezdíte na tom sporťáku? Zvedáš jim to trochénku? Ten sporťák Eman to nemá do úplného lehu a budeme ho brat za 2 měsíce do toho Špindlu na dovču, tak snad to může být.
7. kvě 2010 v 08:14  • Odpověz
A v neděli máme svátek, holky. Já jsem si nakoupila kvítečka do zahrádky - což mi připomíná, že je mám ještě pod kočárem :grinning:
7. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz
autor
Ahojky, začínám vám Hani váš režim závidět. :grinning: U nás se dneska jedlo ve 2 h, tak jsme si jako chtěli pospat, ale chyba. Adu začala hulákat v 5 h a naštěstí jim to vydrželo do 6 h, ale ty skřeky. Ona normálně zpívala, ale brutálně nahlas. :grinning: :grinning: :grinning: Pak se přidal Toma a v 6 h se to už nedalo poslouchat, tak je mažel donesl. Tomča samozřejmě v postýlce stál, jako vždy, takže máme strach, aby se nepustil šprušlí a nespadl. Jo a do teď nespí a vyvádí mi tady. Oba. :angry: :angry: :angry: :angry: Dneska se jdeme vítat, takže je musím uspat venku, zima nezima, nebo budou nemožní. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera jsme instalovali autíčkový koberec, je parádní, malí jsou z něj totálně urvaní. :grinning: Vypadá to tady teda jak u kolotočů a ne u nás v obýváku. :grinning: :grinning: :grinning: Ale je super, manža jde shánět autíčko na dálkové ovládání. Akorát se bojím, že z toho Tomča bude mít prd. :grinning: :grinning: :grinning:

Lituš, my mažeme slunečnicovým olejíčkem z lékárny, je výborný a za pár korun. :wink: Dělají teda jen malá balení, ale necháváme si navážit větší, udělají nám to na místě. :wink: A s tou pomocí neváhej! Spánek potřebuješ jako sůl, v kuse a ne trhaně. S tím focením jsi mě dojala, myslela jsem, že je něco možný jen u nás v banánové republice. Normálně jsi mě překvapila. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Cien, ahoooooooj. Jakpak se máte? CO holčičky? Už se těšíme na fotíno. :wink:

Ivuško, vy teda jedete! Já myslela, že jen my jsme takoví blázni. :grinning: :grinning: Plazit se v 5 měsících, tak to klobouk dolů. :wink:
7. kvě 2010 v 08:19  • Odpověz
autor
Sarri, už jsme zvedli, páč Tomča začal mrčet a neuspokojovalo ho to. :grinning: Však budou za chvíli sedět, tož co. Jinak sproťák je bomba, nedá se to s hlubokým srovnávat, fakt. :slight_smile:
7. kvě 2010 v 08:20  • Odpověz
Koču, dost se děsím, že my budeme mít nějaký autíčkáč v obyváku taky :confounded:
Tady je hnusně, poprchá. A to jsme chtěli jet zítra do Lednice na výlet - tož to teda nevím.
7. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz
Kočule, Tom je ďábel - my máme ještě postýlky i ohradu navrchu.
7. kvě 2010 v 08:24  • Odpověz
Holky ležet v kočáře taky nebaví - když nespí - nejradši by se nosily v klokaně. My jsem doma jezdily na sporťáku, ale teď u babičky máme korby, tak jezdíme s korbama.
7. kvě 2010 v 08:26  • Odpověz
autor
Mě malí vydrželi naležáka teda docela dlouho, až poslední dobou mrčí. A ten koberec, je hodně do zelena, samé domečky a parčíky a zvířátka. :grinning: :grinning: Možná jsme asi blázni, ale oni měli takovou radost, Tomášek se plazil od jendoho domečku ke druhýmu. No holt to tady nějakou dobu přežijeme. :wink: Jinak postýlu máme dole tak 14 dní, úplně na tom nejnižším. Co už s ním. :grinning: :grinning: :grinning: Nejhorší je, že se mu zalíbilo chodit okolo konferáku, takže se ho drží a pomalu dělá kročky. :astonished: Pak neví jak dál, páč slézt ještě neumí, takže nasadí mrčáka a už víme, která bije. :grinning: :grinning: :grinning:

Počasí je nic moc, ale když nebude pršet, tak fakt valíme. Včera jsme byli doma a to teda bylo něco. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. kvě 2010 v 08:34  • Odpověz
Lituš zkus Excipial U lipolotio(hodně mastný), Excipial Hydrolotio (míň mastný, na léto asi lepší). A jinak sleduj nakce bioderma má občas 1+1 a to už jde :slight_smile:
7. kvě 2010 v 08:35  • Odpověz
Já mám s krémama na tělo blbé zkušenosti - lepší je olejíček. Po těch krémech byly holky takové zmatnělé a blbě se oblékaly. My mažeme olejem Alpou Batole a Hippem - zdá se mi, že je to prašť jak uhoď - snad i ta vůně stejná. Slunečnicovým jsem taky mazala - normálním co je do jídla, ale děti pak voněly jak čerstvě naplěný fritáček :slight_smile:
7. kvě 2010 v 08:43  • Odpověz
A silnicový koberec je super - sama bych si pojezdila - nebo se jen tak natáhla přes parkoviště, radnicu, školu, benznku, autoservis a náměstí a spala :grinning:
7. kvě 2010 v 08:44  • Odpověz
autor
Yori, Excipial je dobrý, ale bacha na to. Já mám alergie, atopák a dost vysušenou kůži, takže jsem ho jednu dobu používala, ale nedá se dlhouodobě. Když ho potom vysadíš, tak ti pokožka dost vysychá a měla jsem na kůži i bílé šupinky. Přešla jsem na Adermu, myjeme tim i malé a ta tohle nedělá. :wink:

Sarri, to jste museli dost ušetřit. :grinning: :grinning: :grinning:
7. kvě 2010 v 08:45  • Odpověz
autor
Doufám, že se na mě nezlobíš, já jen třeba abyste s tím třeba neměli problémy. :wink:

Sarri, autíčkový je nejlevnější v Brenu, v OC Centro Zlín. Prošmějdila jsem ledasco, ale ten náš tady vycházel tuším kolem 120 Kč za metr plus 35 Kč obšití za metr. Na netu kolem 200 Kč a v jiných kobercích to bylo taky nějak tak. :grinning: Jinak mají více druhů, můžeš si vybrat. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. kvě 2010 v 08:57  • Odpověz
Ono je to u každého jinak. Já mažu děti La roche Lipikar baume (to když byli ze začátku strašně suší) a teď máne A-derma exomega mléko. Jenže jsem to dostala, bych se taky nedoplatila. Mlíčko dělají 400ml a stoj přes 400kč, je vhodné pro atopiky, na rozjetý ekzém je to samé, al krém a nebo ještě hutnější balzám. Zklidní, zacelí a hlavně se neškrabeš, tolik propagační leták. Co jsem prodala mi lidi nepřišli hodit na hlavu a někteří se i vrací :slight_smile: . Jedné kamarádce jsem darovala, ale ta nebyla spokojená, ale ona je umrčená, tak těžko říct :slight_smile:
7. kvě 2010 v 08:59  • Odpověz
Koču, já kupím asi jenom kusovku - v obyváku máme málo místa, tak spíš na zpestření do pokojíčko. Už jsem i přemýšlela - kdyby nebylo zbytí, že bych zrušila jídelnu - máme tam velký oválný stůl pro 6 - a udělala jim velkou ohradu tam - máme kuchyň na stupínku, částečně oddělenou od jídelny barem, takže by nebyl problém tam mrskout pár zábran. Uvidíme, jak se to vyvine.
Tady nám zas prší. Ach jo.
7. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz
Já su pako, básním tady o Adermě a ty ji používáš, nějak se mi to popletlo s biodermou. Zu nemám moc ráda, Protože měli strašnou obchodní zástupkyni (vidíš co má všechno vliv na to co ti v lékárně nabídnou :grinning: )
7. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz
Jo a normálně - tatínek odjel v ne večer a ve středu po práci dojel. Holky se z něj mohly posrat - vysmáté jak kachličky, ruky natahovaly, celé tělo k němu. Choval Elišku, pak ju položil, prošel kolem Adélky (chovala ju babička), že jde vyhodil žvýkačku, jenže Adéla myslela, že ji jde a vzít a to jste měly vidět ten obličej, když ne.
Dnes dojede zas, tak su zvědavá, kolik zas bude radosti.
7. kvě 2010 v 09:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.