• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Dobré ránko,
tak jsem pro nás dvojčatové maminky zřídila soukromou skupinu. Tímto zvu všechny, jež zde přispívají a mají zájem pokračovat v této partě.

Přístup zatím mají petranela, eirin, kocule, zdepros, hankac, zlatovlaaska, mislatko, salu, sweethy, zuzka.o, rejchl, beruska5, sarri, balina, haassinka, ivaajirka, yorinkay, irminka, hanula83, darling007, kankovka, lucy82, lita, maui, j.cien, ali.cka, zuzka72, monika03

Na koho jsem zapomněla, tak se omlouvám a není problém ho přidat.

http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pokracovani-dvojcatek-09-10/?page=1

22. zář 2010 v 07:53  • Odpověz
@lucy82 Nám se taky střídá žravé a nežravé období, někdy by zbaštili nevím co a jindy skoro nejí, dřív jsem to hodně řešila (člověk má pořád v hlavě tu dobu, kdy jsme byli na JIP a každý spapaný mililitr byl výhra) ale teď už to neřeším. Stejně je to zbytečné, nedostanu to do nich, a když náhodou jo, stejně to vyblinkají. Oni si to za pár dní doženou, uvidíš...
22. zář 2010 v 09:26  • Odpověz
Spíš jsme ale většinou "nežerky" a vím už, že s tím nic nenadělám. Kluci přibírají v normě, takže klid, nemá asi cenu to řešit...
22. zář 2010 v 10:18  • Odpověz
@sarri Ja chcu též!!!! :grinning:
22. zář 2010 v 10:48  • Odpověz
@monika.tdm
Promiň, už tam si!
22. zář 2010 v 11:01  • Odpověz
@monika03 Ahoj Moni, pokud satek, tak jsem na you tube nasla neokoukane video, jak ho navleci... tedy neokoukane proto, ze si mimco nenavazuje zadna unavena mamina, ale pekny skejtak :slight_smile: posilam: http://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0&mode=related&search
I kdyz ja to podle nej zkousela a moc mi to neslo, tak nevim, v cem je chyba :slight_smile:. Asi mi bude vyhovovat jiny uvaz :frowning2:

@sarri Sarri, pridas mne taky? Moc sem nepisu, ackoliv jsem s Vami jiz mluvila, jen na jine diskuzi. Porad mam totiz pocit, ze Vam zkusenym zenam nemam cim prispet. Ale trebas se rozepisu... :slight_smile:.
22. zář 2010 v 11:23  • Odpověz
@basina
Basi, jsi tam :wink:
22. zář 2010 v 11:35  • Odpověz
@basina jééé díky moc, už jdu na to juknout. Docela se na něj těším,protože bych potřebovala udělat i účto, stojí mi tam už tři měsíce min. a nejsem schopná k tomu sednout. Tak snad mi to pomůže.
22. zář 2010 v 11:35  • Odpověz
@sarri díky :slight_smile:, tak snad se prestanu stydet... :grinning:
@monika03 No já nevím, mne to fakt podle návodu nešlo :frowning2:. Jaký šátek máš? My vatanai. Když tak napiš zkušenost, ráda se případně poučím... taky bych někdy potřebovala mít volné ruce. :wink:
22. zář 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holky,mohla bych se k vám taky přidat?Už dlouho vás pročítám,ale nepřispívám a bylo by mi po vás smutno.Mám 3měsíční dvojčátka kluky.
22. zář 2010 v 11:46  • Odpověz
@basina já na šátek zatím čekám- takže uvidím co přijde. Už jsme s manžou zoufale hledali na netu v pátek večer a on vlezl na aukro a tam jsme nějaký vybrali. Máme i pro malou od Chicca takové nosítko- i pro novorozence co nedrží hlavu. To využívám hodně, když jdu nakoupit, abych měla aspoň jednu ruku volnou. Ale na doma jsem měla představu, že ji budu mít pevně na těle. Tak uvidíme. Jééé asi klid před bouří- tady se usnulo po jídle, tak to jdu zkusit aspoň na chvilku zalomit taky. HURÁ!!!! :dizzy_face:
22. zář 2010 ve 12:02  • Odpověz
@tommar
Ráda Tě přidám, pokud nám trošku poodhalíš svou identitu :wink:
22. zář 2010 ve 12:08  • Odpověz
@sarri dekuji! :wink:
22. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz
@basina jééééééééééééé, ty jsi se na nas prisla podivat??? :grinning: :wink:
22. zář 2010 ve 12:48  • Odpověz
@sarri jj,pokusím se to nějak dohnat,zatím jsem upravila svůj profil
:wink:
22. zář 2010 ve 12:59  • Odpověz
@tommar
Už jsi tam :wink:
22. zář 2010 ve 13:01  • Odpověz
@sarri Díky :dizzy_face:
22. zář 2010 ve 13:04  • Odpověz
Holky mám dotaz-kluci mají na hlavičkách takový žlutý šupinky který se jim odlupují,je na to něco?
22. zář 2010 ve 13:30  • Odpověz
@tommar Tak my to máme ještě dodneška, ale už jen trošinku a navíc je to zarostlé vlasama. Když byly holky malinké, tak to měly víc a já jim to ničím neodstraňovala, odloupalo se to postupně samo... Jinak hodně lidí doporučuje olejíček a jemně to vyloupat nebo vyčesat...
22. zář 2010 v 18:58  • Odpověz
autor
Ahojte holky, moc vás zdravím. Tak vy začínáte soukromničit? :grinning: :grinning: :grinning: Ani se moc nedivím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak se můžu přifařit? Absolutně netuším, jak to funguje...
22. zář 2010 v 19:32  • Odpověz
autor
Už vás mám... :grinning:
22. zář 2010 v 19:35  • Odpověz
Ahoj holky,už jsem dlouho nepřispěla,ale konečně máme novej noťas (jelikož PC v ložnici,kde mě večer holky spí mě je celkem na prd),tsk snad se to teď trošku zlepší.Přidáte mě mezi sebe?Díky :slight_smile:
22. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz
tommar měli jsme taky šupinky a dost nám na to pomohl Excipial mléko - nevím jak se to přesně píše,tak píšu jak se to čte :grinning: :grinning:
22. zář 2010 ve 21:19  • Odpověz
ještě je i mastička,ale to mléko se pěkně roztíralo
22. zář 2010 ve 21:20  • Odpověz
ježiši jak jsem dlouho nepčispívala,tak jsem z toho jelen,jak to děláte,že píšete té dotyčné a zobrazí se vám před odpovědí?
22. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím vás po xy mesiacoch...dnes som konečne zapla koníka, ale zatiaľ len na chvíľku. Som uťahaná ako pes............ Čítala som, že riešite problémy s jedením a odmietaním...včera a dnes mi štrajkovala Mirinka. David mi tiež robil starosti, ale vyzrala som na neho. Konečne si obľúbil fľašu na pitie a čajíček, tak som to využila. Nechcel papať obedy ani večere, vždy zjedol len 4-5 lyžičiek a zatvoril pusu. Mohla som robiť čo som chcela, ale ani nasilu sa mi nepodarilo vtisnúť mu ďalšiu lyžičku. Tak som mu skúsila ponúknuť medzitým čajíček a ten bral. Takže keď už nechcel papať, tak som mu dala k ústam fľašu a pekne otvoril pusinku a šup tam lyžičku s papaníčkom :grinning: Vždy nakoniec porciu dojedol, ale fakt som ho takto pri každej lyžičke naťahovala. Trvalo to asi 3 dni a teraz už nepotrebujem fígle :slight_smile: No ale hneď na to začala Mirka vymýšľať, ale možno je to len preto, lebo som uvarila nové jedlo, pridala som k mrkve, bramboru a masu červenú repu a naviac som na snídani začala dávať jogurt...

Mohli by ste mi poradiť, aké porcie asi varíte? Vlastne my máme len necelých 8 mesiacov...už asi týždeň dávam aj snídani namiesto kojenia. Kojím len raz za deň a potom po kúpaní a v noci. A chcela som sa opýtať, či možem dať deckám Actimel.
22. zář 2010 ve 21:46  • Odpověz
No nám začala bojkotovat Hanička mlíko,tak taky přemýšlím jak ho do ní dostat.Takže jedem hodně jogurty a kaše.Dr mě řekla,že jim mám dávat i neslaný sýr,což teda nevím co přesně myslela a když mě ještě nejí pečivo,tak jak jim ho mám dát - samotný?
Miradko my jsme asi stejně staří jako vy a náš jídelníček je asi takový:
každá prďolka sní
ráno - mléko 100-150ml
svačina - přesnídávka 150ml
oběd - zelenina s masem nebo žloutkem 150-200ml (těch 200ml to jim musí fakt chutnat,když to nesní,udělám jim mlíko asi 50ml,ale málokdy to vypijí)
svačina - jogurt + event. nějaké ovoce (odpol. mě nechcou moc papat,asi je to tím,že se nabouchají hodně oběda)
večeře - Janička 150ml mléka
Hanička 100ml kaše nebo opět jogurt ( většinou kaši odmítá)
Takže taky docela bojujeme,ale holky pospívají,tak už to tak nehrotím jako dřív.

22. zář 2010 ve 22:00  • Odpověz
V noci naštěstí nepapáme :grinning: to bych asi nepřežila :grinning:
A s tím Actimelem teda neporadím. :frowning2:
22. zář 2010 ve 22:02  • Odpověz
@komver Jééé a kedy sa narodili holky? My sme 27.1. :slight_smile:
Keď to tak čítam, tak na to idem asi zhurta...na snídani (zhruba 8.30) dávam (ešte len týždeň) jogurt s ovocím, prípadne do neho nastrúham piškot (Sunarka), obed máme o 12 masozeleninový príkrm alebo žĺtok (koľko gramov mäsa dávaš na jednu porciu? Ja 20g, ale neviem, či to nie je moc, najprv som dávala len 10g) a potom zhruba o 15:00 nakojím a potom až o 18:30 kašičky. Už dávam aj normálne detskú krupicu. Dr dala súhlas. Aj pečivo som im už dala, asi 2x som im už dala rohlík žužlať, 2x dostali rohlík s lučinou a chutilo im. No nič, pre dnes to balím. Dobrú noc :slight_smile:
22. zář 2010 ve 22:16  • Odpověz
Tak my jsme 29.1 :wink:
Dávám taky 20g,většinou vařím na 2 dny,takže dávám 40g.Samozřejmě krát 2,takže vlastně dávám 40g do jednoho jídla,dlabeme společně z jedné lžičky.
A to ti děti jí až v 8:30?Tak to holky jí nejpozději v 7,většinou v 6:30.To ale bude tím,že nejí v noci.
Takže vy přes den jíte jenom 4x?Tak proto asi do holek nemůžu tolik nacpat,když jí 5x :astonished:
22. zář 2010 ve 22:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.