• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@miradka
@komver
Holky, tato diskuze má pokračování jako neveřejná - jestli máte zájem, tak Vás ráda přidám.
23. zář 2010 v 08:12  • Odpověz
Ahoj holky,
občas sem nakukuju a byla bych ráda, kdyby tato diskuse pokračovala. Nejsem moc velký pisálek, ale občas jsem pro zajímavost jukla, co je u vás nového. Bylo pro mne zajímavé srovnávat třeba holky J.Cien, které jsou skoro stejně staré jako ty moje.Budu , když mě k sobě vezmete a nebo když budou jiné dvojčatové maminky přispívat do tohoto fóra. Já se taky vynasnažím přispět a ne jen chodit šmírovat :wink:
23. zář 2010 ve 14:18  • Odpověz
Budu ráda - nějak mi to vypadlo :slight_smile:
23. zář 2010 ve 14:24  • Odpověz
Patenko, jsi tam a klidně se přidej více aktivně - člověku se tolik uleví, když si ponadává a pochválí se :wink:
@patenka

http://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skupina/maminky-na-materske-s-dvojcaty/
23. zář 2010 ve 20:01  • Odpověz
@sarri jasnačka, pridaj nás tam. Čo vlastne znamená neverejná a verejná? Už som tu dlho nebola, tak sa dívam, že sú tu nové pravidlá :fearful:
23. zář 2010 ve 20:06  • Odpověz
Ahoj sarri přidáš mě taky?Díky
23. zář 2010 ve 20:06  • Odpověz
@komver tak to sme sa tesne minuli :slight_smile: Jedia zhruba o pol 9 ale musím to posunúť na 8. Zhruba o 5 ráno sa budia, to ide muž do práce, tak im dám vždy prso, ale myslím, že tam toho už moc nevycucajú, ráno tam skoro nič už nie je. Také naozajstné kojenie je vlastne len 2x za deň. Okolo pol 3 a o pol 8 večer.
Takže kŕmiš z jednej misky a jednou lyžičkou? Teda zároveň? Ja som si to tiež tak predstavovala, ale nešlo to. Mirinka chcela strašne rýchlo papať, takže som nestíhala dávať medzitým Davidovi. Normálne som ju nestíhala kŕmiť. To bolo zpočiatku, teraz už je normálne.
23. zář 2010 ve 20:13  • Odpověz
Tak to seš fakt dobrá,že ještě kojíš,já jsem kojila částešně už od začátku a přikrmovala UM a to nám vydrželo do 5 měsíců.Pak jsem to vzdala,protože holky už se nechtěly přisát,takže ten pátej měsíc jsem vlastně už jenom odstříkávala a bylo to dost náročný a mlíka bylo stejně málo.
Krmím obě najednou i když taky papá každá jinak,takže buď ta druhá počká,nebo dostanou víc lžiček po sobě,jak kdy,ale snažím se aby dostali zhruba každá půlku.Neboj to vychytáš,musíš to zase vyzkoušet,třeba teď nebudeš stíhat dávat Davídkovi :grinning:,u těch dětí se to strašně rychle mění.
U nás je to teda fakt na přeskáčku,bud dělá fóry jedna nebo druhá,ať už s jídlem nebo se spaním.Tak doufám,že nebude období,kdy budou dělat fóry obě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2010 ve 20:22  • Odpověz
@miradka
@komver
Do neveřejné diskuse mohou přispívat a číst ji pouze pozvaní registrovaní uživatelé, takže už nehrozí, že Vás tu bude špehovat "milá sousedka".

Jste tam http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pokracovani-dvojcatek-09-10/
24. zář 2010 v 08:59  • Odpověz
Jééé, Sarri, můžete mě prosím také přidat do registrované diskuze? Chodím sice málo, ale alespoň rychle čtu co je nového:slight_smile:))
24. zář 2010 v 10:21  • Odpověz
@sarri tak to ma nenapadlo :fearful: , je fakt, že moju prezývku pozná kopec ľudí...
24. zář 2010 ve 21:13  • Odpověz
hplky,já bych chtěla taky přidat.sice jsem ted neměla moc času psát,ale doufám,že ted přes zimu to bude lepší.my celé prázdniny projezdili a včera jsme se vrátili po 14 dnech s chaty.ale ráda si přečtu nové rady a zkušenosti.jinak u nás nic nového.pořád kluky plně kojím mají kolem sedmi kil(nevím přesně,máme poradnu až za týden).moc se těším až vás dočtu,hlavně jak rostete a jek se máte!
27. zář 2010 v 09:41  • Odpověz
@sarri mohla by jsi mě prosím přidat taky? já sice skoro nepřispívám, ale občas nakukuju pro rady.
díky
27. zář 2010 v 15:00  • Odpověz
@geliva
Ahoj, jsi tam!
29. zář 2010 ve 21:05  • Odpověz
@sarri Ahojky Sarri, já bych se taky ráda k vám přidala. Šlo by to ? :wink:
30. zář 2010 v 10:10  • Odpověz
@sarri díky moc
30. zář 2010 v 11:08  • Odpověz
@beatrice7
Jasně.
30. zář 2010 v 11:14  • Odpověz
Ahojky tak se hlásíme po delší době :wink: hlásíme z poradny kluci jsou vyrovnaní mají 9100g a 77cm:o))stále kojíme Ivošek 7zubů a Zdenda 6zubů:o))tak zase někdy páá pááá~3~chodíme za ruce,pořád se pereme:o)),děláme pacipaci a taky nás baví dělat baf:o))děláme jak jsme velký,pápá a povídáme pořád:o))
7. říj 2010 ve 14:42  • Odpověz
Ahoj holky, hledám dvojčátkovou diskuzi a koukám, že už jste neveřejné, můžu k vám?
9. říj 2010 ve 04:35  • Odpověz
Ahoj holky. mužu se vás zeptat kolik vaši prckové bumbali cca ve 14 dnech? ti naši jednou vypijí 40 ml, pak 60 ml, pak zas méně nebo více. docela mě to trápí, protože by měli víc. A druhý dotaz budili jste je na jídlo cca po 3 hodinách nebo jste je nechávali až se o jídlo přihlásí sami? díky za odpovědi.
23. říj 2010 v 18:03  • Odpověz
@provazek mě Vojta tak v těch 14dnech pil cca 70-80ml, ale to samé mi pila Kristýnka až skoro v měsíci. Nech je oni si sami řeknou kolik jim stačí. :wink:
No a ze začátku jsem je pravidelně budila, ale pak mi dr. řekla, že přibírají ukázkově a že je už nemám budit. Tak čekám jak mi vstane jeden- nakrmím a pak vzbudím druhého, abych neměla rozhozený režim.
23. říj 2010 ve 23:12  • Odpověz
@provazek mě holky vypily ve 14 dnech taky kolem 40 ml.Byli jsme v nemocnici se zápalem plic a já je musela každý tři hodiny budit a zapisovat kolik vypily,tak si to moc dobře pamatuju.Vůbec neřeš,že pijí míň než mají,naše holky tak pijí do dneška,nikdy mě nevypily dávku jakou by měly podle tabulek.Záleží jenom na tom,jestli budou přibírat,každému dítěti to stačí jinak.
A jak píše Monika,ze začátku jsem budila každé tři hodiny ( asi do 2 měsíců) a pak jsem budit přestala.Od té doby mě holky nikdy nejedly v noci :sweat_smile:
25. říj 2010 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky, poraďte jaké koupit mlíčko pro prcky kdybych nekojila?
26. říj 2010 v 10:25  • Odpověz
@gilotek my máme trojčátka adr nám doporučila nutrilon ten je nejkvalitnější a nejvíc podiobný mm.
Hoolky chci se zeptat když se vám dvojčátka narodily měsíc před termínem začínali jste s příkrmy podle věku nebo až podle korigovaného věku, naši kluci jsou strašní žravci a tak bych ráda zařadila nějakou tu kaši ve4 měs. ale nechci je zase moc brzo zatěžovat

26. říj 2010 ve 14:20  • Odpověz
@gilotek
Kdyby se kojení nedařilo, tak už v porodce dostanete nějaký dokrm - já jsem měla mléka málo, tak se dokrmovalo Bebou a u té jsme zůstali. Jinak jsem pak vyzkoušela kdeco a je to prašť jak uhoď. Ta Beba či Nutrilon (ten je od stejného výrobce jako Hami) a Sunar je takové nejznámější, krásně se to rozpouští a nehrudkovatí - na cestu do flašky jedině toto. Mně třeba na Nutrilonu vadí, že hodně pění, což už je teď taky jedno, ale u malých dětí mi to vadilo. Cenově to vyjde taky na +- stejně - čeho je víc za míň, tak to má zas větší odměrku :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2010 ve 14:25  • Odpověz
@mrkvicka28
Mrkvi, Dr. chtěla přikrmovat podle kalendářního věku - od 4m příkrm. Já jsem začala asi o měsíc později a byla to stejně hrůza, neb nám to nešmakos. Tak přeju pevné nervy.
26. říj 2010 ve 14:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.