• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
J.cien-houby posera, zvládla jsi to super.
Zkus je ve dne budit a v noci je zkus ududlat dudlíkem,měli by to pochopit :grinning: a otočit si to. :slight_smile:
Zuzka.o-ti jsou super a kde jsi koupila ty modré deky, nebo co to je? :wink:
8. kvě 2010 ve 21:46  •  4 děti  • Odpověz
dnes
8. kvě 2010 ve 21:49  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, to jsou super deky, prodáváme je u nás v krámku, z té látky jsou i župany, máme i polštářky. bezva se to udržuje a je to strašně příjemná matroš. (a jsou různé barvy). Ušijí jakýkoli rozměr.
8. kvě 2010 ve 22:00  • Odpověz
Zuzko gratuluji k dětičkám, jsou nádherné :slight_smile:
9. kvě 2010 v 06:55  • Odpověz
J.cien ještě jednou blahopřeji, krásné holčičky a moc pěkná jména. tatínek u nás doma taky míval večerní službu. Já jsem věděla, že je s klukama a ti mohli vřískat jak chtěli a já spinkala. Budila jsem se až když mě přišel probudit, že už to nejde ududlíkovat :slight_smile: !
Po kolika hodinách přes den budíš? Určitě je lepší po 3hodinkách, dětičky si to v noci začnou sami natahovat. Ale malinká mimuša v tom nějak nevidí rozdíl, noc den, všechno jedno :slight_smile: . Tak se drž!
9. kvě 2010 v 06:59  • Odpověz
zuzi a cena, třeba takové velikosti do kočárku? :slight_smile:
9. kvě 2010 v 08:25  •  4 děti  • Odpověz
Zizi.o moc krásné mimuška a moc vám to sluší :slight_smile: A ty fotečky po narození jsou úplná bomba :slight_smile: .Mě mimuška ukázali až na druhý den :frowning2: a tatínkovi přes sklo Ríšu, taky nic moc neukázali :frowning2:
J.cien v porodnici jsem to taky nedávala a bylo to tam otřesný, nebyla jsi náhodou ve fakultce v Ostravě Porubě?
Režim jsme měli taky převrácený, ustálilo se to tak nějak samo, hlavně ve dne nezatemňovat okna a určitě budit na jídlo a snažit se je chvíli udržet bdělé, v noci jenom přebalit a nakrmit, nehrát si, ale ono to bude nějak dobu trvat :frowning2: ..hlavně vydržet :wink:
Jo a holky jsou nádhernýýýý :slight_smile:
9. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz
Yori diky :wink: budu se snazit vydržať :wink: :grinning: Ve dne budim a krmim co 3h,ale dnes jsou vzhuru a krici jedna pres druhou a tvari se,ze by jedly furt.....OMG,jaky je nejmensi mozny interval mezi kojenim??Jako aby se jim nemichalo to natravene mliko s cerstvym....at nejsem pak v tom kolotoci:krmeni-prdy-krmeni-prdy...... :confused:

Mislatko jj,presne tam -ve FN OV jsem rodila-a teda des bes!!A ted me skoro trefil slak,jak si ctu ty propousteci zpravy od holek...a je tam napsano,v 8.52 se narodil plod A,jmeno MIA,pohlavi MUZSKE!!!! :angry: :angry: to me teda poser,tak ja mam syna :confused: !
Cela slavna FN,at se jde vycpat!Pristup otresny,navstevy jen 1 hodinu denne a pak je nemilosrdne vyhodi.manzel to mel 50km a to jim bylo taky fuk...hned jak zarvali konec navstevtak nabehla uklizecka s mopem a normalne mu prejela po ponozkach...a ja 2 deti u prsu,nohy na zemi na spickach a ona mi rika:"s dovolenim"....jako abych ji asi zvedla ty nohy!!!!
No meganus!!!
9. kvě 2010 ve 12:28  • Odpověz
MegaHnus to melo byt :wink:
9. kvě 2010 ve 12:28  • Odpověz
j.cien jj, přesně tak, já ještě chytla strašnou megeru dětskou sestru, taková starší tmavovlasá (byla myslím dis.), no nejednou jsem tam kvůli ní bulela. Nemohla jsem se rozkojit a ona mi to furt předhazovala, protože na pokoji semnou byla mamina,která kojila obě dvě dvojčátka, nehledě na to, že mi jeden den seřvala, že mám děti budit co 3-4 hodiny na krmení a nenechat je spát a druhý den, když jsem to tak udělala, tak mi vynadala a řekla proč krmím spící dítě :angry: :angry: . Taky ju mám na fotkách z porodního sálu, manžel říkal, že tam na ní klepal ,ať mu ukáže Ríšu na vyfocení a ta megera se otočila zády :frowning2: , mám to všechno zdokumentovaný, tak to sem když tak dám. Další sestřičky byly teda zlatý a ta co měla na sále Barunku, tak ju vzorně ukázala.
Na té první fotce je Ríša a to druhé Bára...to je rozdíl co? megera jedna. Na té 3 fotce ta tmavovlasá to je ona (ani nemá roušku, potvora).
A stou hladovkou to byl taky mazec, ale já jsem se jim na to zvysoka :angry: , sežrala jsem ty přesnidávky co byly v boxech a nechala jsem si donést jídlo...
ukázali ti holky na sále? Nebo až druhý den?
A ty propouštěcí zprávy, tak to je fakt síla :angry: :angry:
9. kvě 2010 v 15:15  • Odpověz
Tak jsme dorazili z akce, bylo to kupodivu dobry a počasí vyšlo.
9. kvě 2010 v 19:05  •  4 děti  • Odpověz
Cus holky!!!! Gratuluji k prirustkum a ostatnim vse nejlepsi k svatku matek!!!! :wink:
9. kvě 2010 v 19:24  • Odpověz
Mislatko jj,tak tu si pamatuji pŕesne-fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: !Ale ja teda mela takve fuj jeste asi 3...jen snad 2byly na mne mile...jinak otresne :angry:
Na sale mi holky ukazali,napred jednu,pak druhou...a taky na JIP mi prinesli ke kojeni Teu,3x..ale to mi bylo neprijemne,nemohla jsem ani zvednout hlavu a ta sestra mi tahala za tu bradavku...a hned me zdeptala,ze s takovyma bradavkama kojit nepujde vubec....takze ja okamzite v depce....Mia blinkala,tu mi dali az pak ten druhy den....
A taky mi predhazovali,ze na jednicce je pani,co koji OBE dvojcatka a najednou....
Tea se neumi prisat doted...jen pred ten priblbly kloboucek...a to se tvari,jak strasne saje...ale stejne si cucne strasne malo...v porodnici po vazeni-po 3/4hod piti mela na vaze jen +12.....takze ji davali prikrm...
Moc bych ji chtela taky poradne rozkojit,ale nejde mi to..ona se vzteka,furt jakoby hleda..a cucne a hned se pusti a zase hleda...no stresuje me to. :confounded:
Z te flasky to vyzunkne raz dva...tak se bojim,ze s ni to kojeni budu muset vzdat....
Ale jeste budu zkouset,treba,az trochu vyroste a zesili,tak se ji bude chtit vice tahat.... :confused:
9. kvě 2010 v 19:55  • Odpověz
J. Cien - tak jsi porodku přežila - neboj, teď už musí být všechno jen lepší a lepší. Ještěže jste tam nemusely být dlouho. Holčičky jsou krásné a režim si časem zavedou samy. Ono je zpočátku fakt asi nejlepší je krmit co 3 hodiny. Kojit se může i každé 2 - znám hodně holek, co prostě musely každou druhou hodinu kojit - no u dvojčat je to drsné - mně připadlo, že i po těch 3 hodinách nedělám nic jiného než krmím - no v porodnici jsem fakt jen krmila, dokrmila a začala znovu, doma jsem pak zvládla nějakou tu hodinku vyšetřit, ale zas byly boje s brkáním. Ono je vlastně furt něco - teď ty zuby - Elišce 2 naráz a Adélce 2., takže když je to chytne, tož řvou a řvou a pomáhá jenom chovat - je to takové to řvaní, že mám strach, že by si mohly uřvat kýlu.
Ale byli jsme na výletě v Lednici a bylo to opravdu moc příjemné - prošli jsme park, holky se nadlábly - termoska na příkrmy měla premiéru- pro deuschsprechende Touristen jsme byli další atrakcí- bylo hezky, takže spokojenost - a provětrali jsme Emana - akorát na něho nemám pláštěnku, neb originál za 600 - ale mám objednanou nějakou neorigoš za 200, tak uvidíme, jestli to bude ok?
J. Cien - jakou jsi pořizovala pláštěnku?
Přidávám nějaké fotečky z véletu :wink:
9. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz
J.cien radši ji to dávej ze stříkačky. Jsou děti, kterým lahvička nevadí a klidně pak pijí z prsu (moje laktační poradky ně jim říká skokani) a pak jsou děti, které to pak už nezvládnou (fajnšmekři :slight_smile: ). Nikdy nevíš, které máš dítko. mě to tou stříkačkou šlo líp jak z lahvičky. Dáš malé malíček do pusinky a lechtáš ju na horním patře, ona ti ho začne cucat a ty budeš pomalu přistříkávat. Je to šup šup a nic tím nezkazíš. S těma bradavkama neumím poradit. Já neměla problém, tak jsem se tím moc nezabývala. Zkus odsávačkou odstříkat trochu mlíka, ono to líp poteče a ta bradavka pěkně vstane či jak to mám napsat :slight_smile: .
9. kvě 2010 ve 20:56  • Odpověz
A teda s těma vašima zážitkama s porodnice, fakt hrůza. Až teprv teď vidím jak mi u nás bylo dobře. Všichni na mě byli hrozně hodní, se vším mi pomáhali. A dětičky po císaři si nechávají sestřičky u sebe tak dlouho než se mamka cítí, že to zvládne. a s příkrmama tam žádné cavyky nedělají, ale je pravda, že o alternativním krmení tam neslyšeli :slight_smile: . Takže Znojmo jen doporučuji. A to jsem měla dokonce takovej blbej nápad, že pojedu rodit do Brna :sunglasses: .
9. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz
j.cien nejdůležitější je chtít a věřit si
Já jsem z porodnice šla stím, že jsme byli jen na UM (střašně moc jsem už celé těhu chtěla kojit.) , ale po císaři mlíko nikde a když začlo, tak jsem si nevěřila a pořád jsem měla strach,že pláčou hlady. Po nějaké době jsem zjistila, že to jen hlady nebude :grinning: a začala jsem si věřit (hlavně po vážení u dr., když jsem viděla, že prospívají krásně)
Po příchodu z porodnice jsem to začla dělat tak, že jsem první kojila (hlavně v noci) a pak dokrmila . Časem začly děti po kojení odmítat příkrm a já si začla věřit, že to utáhnu :grinning: (a hlavně jak jsem zjistila jaká je to uleva, když pořád nemusíš dělat mlíko)
Musíš vydržet, Teuška je ještě hrozně malinká a ono chvíli trvá než se sehrajete.Musí se prostě naučit tu bradavku pořádně chytnout a taky tím přisátím se ti ty bradavky jakoby zpevní a jde to líp. Taky si myslím, že mužeš kojit co cca 1,5-2hod. dočetla jsem se to tady http://www.kojeni.net/databaze.php Mě tydle stránky hodně pomohly , když jsem byla na dně a chtěla to vzdát, tak jsem tam vždycky našla odpověď a tak nějak mě to nakoplo :grinning: ... Jako třeba teď , malí se začli vztekat u kojení a mají doslova hysteráky... takže jsem zjistila, že procházíme tzv. bojkotem kojení...no hrůza :frowning2: , tak snad to překonáme a nebudem muset kvůli to mu skončit..., ale já se tak lehce nevzdám :slight_smile:
držím palečky a hlavně vydrž, prvních 6 týdnu je vážně psycho, než se sehrajete, ale zlepší se to nebuj :sunglasses:
9. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz
Holky diky :wink:
Ted se divam ,ze ma Tea zmenenou stolicku...uz zadna vajecinka,ale takova hneda smrduta...a malo...tak myslim,ze mas fakt hlad...ach jo.Dnes jsem odstrikala sice 2x 60ml,ale to je taky malo...tak v noci ji budu muset asi dokrmit UM... :frowning2:
Ale budu bojovat a moc diky za povzbuzeni :dizzy_face: !

Sarri,ja zatim plastenku na kocik nemam... :confused: nejak jsem to zasklikla...musim koupit :wink:
Manzel teprve sklada kocar...
9. kvě 2010 ve 21:46  • Odpověz
J.Cien, vítej!! :slight_smile:)).. ještě jednou moc veliká gratulace, holčičky jsou moc krásné a na fotkách vypadají jako jednovaječné :slight_smile:. Z té porodky, ano ano, to jsi jedna z většiny, co mají takové zkušenosti, byla jsem na tom stejně... a jak jsem si pak konečně lebedila, když jsme dojeli z porodky.. to začalo být naprosto o něčem jiném... Jo a to, co ti dělá Tea, tak to samé mi dělala Anička. No u nás výsledek znáš, ale moc ti přeju, aby se ti to podařilo... A kdyby to náhodou nešlo, tak svět se taky nezboří, to mi věř :wink:

Zuzi.O, dětičky jsou k sežrání :wink:, velká gratulace.

Holky, já jsem si u těch vašich fotek úplně pobrečela, no je to se mnou teď horší jak v šestinedělí :wink:)... Tak jsem si hned musela prohlédnout i fotky našich holek, když se narodily a to už tu byly potoky slz...
9. kvě 2010 ve 22:43  • Odpověz
Zuzi72, tak co, strhl se tam rekord s dvojčaty? :wink:)... No my jsme to nechali na příště. Makali jsme celý den na zahradě, že cítím každou kostičku i sval v těle :confounded:

Jinak my jsme včera vyšly poprvé naprosto polehku na procházku, protože pralo slunko jako prase. Poprvé v životě jsem nevzala s sebou pláštěnku (jindy ji vždy beru a ještě jsem ji nepotřebovala), došla jsem do vedlejší dědiny na náměstí a začalo se kabonit... Ve chvíli, kdy jsem se rozhodla, že musím valit dom, tak začal slejvák... No promokla jsem durch a ještě ve snaze, aby byl co nejmíň zasaženej kočár (kvůli holkám) jsem ho zakrývala... To se může stát jen mě, že. Příště i kdybych tu pláštěnu měla nést v zubech, tak ji beru :unamused:

Jo a ještě jak se mi holky začaly budit ráno dřív na jídlo, tak jsem jim v pátek večer udělala místo 220 ml, 250 ml, i včera a zase spinkají až do osmi :dizzy_face:... No takže jim opět zvyšuju dávky.. Holky, máte tu některá děti, ktery tolik vypijou? Je fakt, že když vlastně 12 hodin spí, tak toho v globále nesní za den tak moc.. Každopádně se přizpůsobuju a jsem ráda, že aspoň nemusím dělat ty kaše...
9. kvě 2010 ve 22:52  • Odpověz
Ahoj Hani, holky pijí na noc 200 poloviční kaše, takže taky pijí moc - tada někdy to vypijí, jindy jen 150. Ráno a odpoledne jen 120 ml.
Počasí u nás bylo včera taky jak na houpačce - pařák - zataženo - poprchání - pařák.
Už jsme doma, tak zas budu bojovat sama.
10. kvě 2010 v 06:57  • Odpověz
Hani rekord se strhl, ale s kočárky zvítězili jsme i nad prahou a to 222kousků. dvojčat kdyby bylo o 7(14) víc tak je rekord, bylo jich 36(72). :slight_smile:
10. kvě 2010 v 07:53  •  4 děti  • Odpověz
dobré ránko,

Cien: vítej doma a máš opravdu nádherné holčičky, přejeme moc a moc zdravíčka :slight_smile:

Zuzka.o: ti tvoji miláčci jsou užasní, to snad néní ani pravda, že naši prdíci byli také takoví malincí :wink:

Zuzy: co ten Langer? To není tatínek,že? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :grinning:

Sarri: prosím Tě, co vykládáš, že jsi tlustá...To teda ani náhodou, jsi neviděla mě - tlustoprda :angry:

Tak my jsme byli v pátek večer na vínku a normálně jsem se ožr...ze tří dvojek bílého, na kole jsem potom jela jak Amstrong a kluci spali až do rána, chudátka věděla, že mamka je drclá a nebyla by schopná vstát. Už mám zase alespon na půl roku pokoj s alkoholem

Holky, mně kluci jí večer hustou kaši, že tam stojí lžička a to 120 ml a přes den tak 130 ml mléka a to stejně skoro vždycky něco nechají, loupežníci jedni :sweat_smile:

ještě fotečky z včerejšího odpoledne, rosteme jak z vody
10. kvě 2010 v 08:07  • Odpověz
Irmi - to jsou super tučňáková trička :grinning: A ten problémek, co byl na pusenénce, už vůbec není poznat - ještě z něj bude model - šikulíni. A tlustá su, vážím co před porodem, nosím těhotenské pláťáky, protože z normálních gatí mně vylezů ty hnusné kožovité špeky pěkně navrch - fuj. No spoléhám na léto, kdy pravidelně hubnu pohybem. Ty diety fakt nedávám - navíc mi stačí, že jsem občas nervozní z dětí a ne tak ještě z nízké hladiny cukru v krvi :wink:
10. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz
Mislatko, hysterák u kojení máme za sebou, bylo to fakt šílený a od té doby stojí Nutrilon na lince, ale ještě jsme ho neotevřeli :slight_smile: . Dělal mi to Vašek u večerního kojení. Večer mívám docela málo mlíka a on místo toho aby tahal, tak řval s ceckem v puse! Tak jsem začla v noci odstříkávat a tím ho pak večer dorazila. Trvalo to asi týden. Uf. Tak uvidíme co si na mě vymyslí kluci příště.
Jo a my jíme ráno nejvíc ( po noci jsou pořádné zásoby) tak 250-300ml. Přes den 120-150ml a na noc taky tak. Víc není. Asi by vypili, ale není. A stejně spí až do rána. Že by už kluci praktikovali zásady zdravého stravování :grinning: ?
10. kvě 2010 v 08:19  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: Irminko, teď mi došlo, že jsi si mě spletla s manželem :wink: -tož to s tů klokanků nejsu já - taťka je vychrtlina :grinning:
Ten si včera stěžoval, že útočí na magickou osmdesátku - jenže má 190cm a nějaké drobné :frowning2:
10. kvě 2010 v 08:21  • Odpověz
yori: tak to teda čumím, že kluci tolik vypijí, no jsze prostě ukázkoví :wink:

Sarri: jééé, jí ty špeky mám taky a když si sednu, tak se mně hezky vyvalí nahoru a já potom nemůžu ani dýchat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bruník to má opravdu moc hezké, paní dr. je opravdu moc šikovná, také tu teda v ČR zaváděla tyto operace. A teda modela nechcu, protože už doma jednoho máme a i když má tvářičku jemnoučkou(to teda říkají všichni, jen ne my rodiče), tak když vyrazí ven s negelovanýma vlasama a hubu má od čokolády, tak by mě z něho musel trefit šlak :wink:
10. kvě 2010 v 08:26  • Odpověz
Sari, ale moc vám to sluší :slight_smile: a ten červený kočárek, nádhera. Ach jo, já si snad budu muset pořídit ještě holčičku. Celý život jsem si myslela, že budu mít Zorinku (už 4. v pořadí, tak to musí být) a když mi řekli, že to budou dva kluci, tak mě musela paní doktorka křísit :grinning: :grinning: :grinning:
10. kvě 2010 v 08:27  • Odpověz
Sarri? ty jsi ale volek...pardon

Můj manža se ženil a měl při výšce 190 cm 72 kg, no hnus a ted má 97 a konečně vypadá jak chlap, tož jsme stejné figury, ale na rozdíl ode mě, mu to sluší a já jsem jak valach
10. kvě 2010 v 08:28  • Odpověz
Irmi Ríša je vážně moc hezkej :slight_smile: a Bořeček taky a Bruník samosebou taky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. kvě 2010 v 08:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.