• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
ooooooo, děkuji moooccc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

všichni mají krásné dětičky a já přeji všem hlavně moc zdravíčka :wink:
10. kvě 2010 v 08:40  • Odpověz
Yori, tak to taky hledím, že vypijete tolik, to by naše holky ve 4 měsících asi nedaly a to jsem myslela, že jsou to žroutíci :wink:)...

To my těch 250 máme večer a ráno pak taky... No a je možny, že vypijou i víc, ale nezkouším to... Jinak přes den potom ještě dvakrát 180 + zelenina.

Sarri, to máš pravdu s těma dietama, když byl člověk sám, tak to šlo, ale teď musí být plný optimismu, tak to nejde bez cukru :wink: ... Já právě taky plánuju přes léto makat, já ani v tom vedru na to sladky chuť nemám, ale zas to kompenzuju masem :unamused: ... a ty jsi říkala, že manža je o 12 let starší? Vůbec nevypadá na 40, jestli dobře počítám... :wink:

Zuzi, tak to sice bylo o chlup, ale to bych stejně s těma dvěma už nespasila :wink:... Tak někdy příště. A byla i Hanča? Ta se tu ještě neukázala... No a jaktože kočárků tolik a dvojčat o tolik míň? To někdo přijel jen s kočárem bez dětí? :wink:)

Irmi, trička fakt super, a jak se smějou hošani :slight_smile:)
10. kvě 2010 v 08:42  • Odpověz
Yorinkay, kolik máš těch dětí?
No já prva chtěla kluky, když tedabylo jasné, že jednovaječný páreček mít nebudeme :grinning: , ale ta dcera by mi pak asi hodně vrtala hlavou. Zatím to vypadá, že mi holky jednou dotáhnou domů nějaké chlapíky v tatínkově věku (už teď je nejvíc zajímají šediví vrásčití dědci) a mě z toho klepne nebo mě odvezú - to by ani nemoseli - dojela bych si tam na kole - su zvyklá - jezdím tam do práce.
Dnes se má řešit ta moje mateřská, neb se někde stala chyba a 29.4. mi skončila (nějak uniklo další dítě a počítali mi ji jen na 28 týdnů), tak snad se to nějak rychle vyřeší. Šéfová do mně furt hučela, že si musím dát žádost o čerpání dovolené, než mi mateřská skončí, že jinak to nepůjde a to bych asi jen tak nerozdýchala, kdyby to nešlo, neb té dovolené mám 70 dní a co s prachama vím, takže už se na ně těším.
10. kvě 2010 v 08:42  • Odpověz
Hani, manžel je jen o necelých 8 - bude mu 36. No už mi trochénku víc šediví :wink:

Irmi, tady je teď udělaná new cyklostezka Kroměříž - Hodonín - po břehu Moravy. Nevede to i přes vás?
10. kvě 2010 v 08:45  • Odpověz
Sari jen dvě. Ale babi, mamka a já jsme všechny Zorky :slight_smile:
10. kvě 2010 v 08:49  • Odpověz
Taky jsme s manžou o 8let, ale já bývala spíš na mladší, modrooké blondˇáky. A mám o osm let staršího, tmavovlasého aspoň modorokého :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. kvě 2010 v 08:50  • Odpověz
Aha, jé to je hezká tradice. U nás se taky táhne moje jméno historií - mám ho schované pro chlapečka - pro holčičku jsem úplně stejné nechtěla, ale jestli někdy bude třetí, tak ho asi stejně vyfasuje :dizzy_face:
10. kvě 2010 v 08:50  • Odpověz
Sarri, aha, tak to jsem s někým spletla :wink:. Můj bude mít 37, a najdou se i šedivy chlupy na hrudníku, dřív jsem to sem tam vyškubla k velké libosti manžela. Ale teď už to nemá cenu :sweat_smile: ... Mně by to s tou mateřskou taky zvrzali, ale dali mi předtím ještě vědět, že mi končí mateřská, tak jsem to musela uvádět na pravou míru... Přitom to účetní věděly, že mám dvojčata... No hrůza, co si člověk neohlídá, to nemá. Dovču taky ještě nějakou mám a jsem zvědavá, kolik z toho kápne :grinning:
10. kvě 2010 v 08:54  • Odpověz
sarri: tak teda to nevím, jestli ta cyklostezka vede přes nás, stezek tu máme to jo, musím se zeptati manžilka, jestli ji tu máme

Tričena máme z HM a jsou fakt milounké, musím tam opět zajet a nějaká zakoupit,
10. kvě 2010 v 08:58  • Odpověz
Tak u nás s těma jménama je to podobně, babička je Anna, mama je Hana, já jsem Hana a máme Annu :slight_smile:)... No jo no. Hlavně jsem nechtěla dávat po sobě. A vlastně ani po nikom z rodiny, ale ta Anna se nakonec nějak vyvrbila :wink:)... A Elenu to jsme chtěli s manžou, hlavně česky Elena a nakonec nám to tady na vítání občánků zvrzli a napsali Elen....
10. kvě 2010 v 08:59  • Odpověz
já mám sestru Elen a má 45 let, já Irma..no prostě naši byli veeelmi nadčasoví a teda čumím, já jsem taková stařena podle vás děvčata
10. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz
Irmi, nevím, kolik ti je, ale přece záleží na tom, na kolik se cítíš a já se teda někdy cítím tak na 60 a víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... tak pořád doufám, že časem se to otočí a budu se cítit čím dál mladší :grinning: ... Tak to byli vaši opravdu nadčasoví :slight_smile:, já jsem chtěla jméno Elena, protože je to tak v kalendáři. Elen už zní moc "zahraničně", navíc k typicky českému příjmení :wink:))...
10. kvě 2010 v 09:04  • Odpověz
hani: budu mít 34 a někdy se cítím na 15 a někdy 2 dny před smrtí, unava někdy vítězí :frowning2:

tak my nemáme české příjmení, tak to jde :wink:
10. kvě 2010 v 09:18  • Odpověz
Irmi, no já taky nemám české příjmení, ale manža s holkama jo :wink:)))... Já mám svoje za svobodna. Ale to je dlouhá historie, proč to tak je :wink:... Tak dva dny před smrtí jsem se cítila zrovna včera po tom kopání a makání na zahradě. Do toho ještě po šesté večer už začaly holky kňourat v kočáře, tak jsme šly domů, já hodila v rychlosti sprchu, okoupala holky, dala jim najíst, uložila a ještě šla poklízet něco v domácnosti. No teda hnus včera, ráno jsem vstávala jako zmlácená. Přes těhotenství a pak přes zimu jsem si odvykla od náročnější fyzické práce a takhle jsem dopadla :sweat_smile:
10. kvě 2010 v 09:22  • Odpověz
Taky jsem byla včera na zahrádce. Do postele jsem vlezla o půl deváté a o půl dvanácté jsem se tam ještě mrskala, nemohla jsem zabrat, všechno mě bolelo, no jsem taky pěkně shnilá po tom těhotenství :frowning2:
10. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz
Ahoojky
My včera měly náročný den, byly jsme u známýho na chatě, a pak u neteře na narozeninách, měla dva roky. Takže holky odpadly už v autě a pak vypily 300ml Beby na Dobrou noc a co myslíte? Vzbudily se o půl paté na jídlo a vyžahly 170ml :angry: Tak jako nevím, jestli se budí fakt že mají hlad nebo už jen ze zvyku :angry: Pak Sofinka vstává v šest, tak si ji beru do postele a spíme do půl deváté. No kdybyc h nemusela v noci vstávat tak by mi nevadilo ráno vstávat dřív, :sweat_smile:

A můj manža je o devět let starší takže teď v květnu bude mít 37 :confounded: Toto letííí :sweat_smile:

Sofinka začala v pátek dělat paci paci, šikulka moje

Nu a s hubnutím jsem na tom taktéž bídně, chvilku jsem držela dietu a už na to zase prdím, mamka měla 50tiny a tam bylo žrádla že jsem byla jak v jiříkově vidění :grinning: :grinning: Takže dieta porušena, manža si koupil kolečkové brusle, takže já si je taky koupím a budu jezdit s holkama na bruslích.

Jcien holky jsou naprostooooo nádhernýýý, moc krásný, ježiš to tak strašně uteklo když byly holky takhle malinkatý :confounded:
10. kvě 2010 v 09:46  • Odpověz
Lucy, počkej, to budou holky v kočáře a ty s nima na bruslích? :wink:... To se asi fakt holky budí jen tak ze zvyku, prostě budík v hlavě.. Zase aspoň ještě Sofinka s tebou usne, tak se to dá, ne? :slight_smile:... A to se to paci paci naučila sama? To je ale šikulka! :slight_smile:

Já nevím, jestil jsem to tu psala, ale u nás zase Anička začala dělat "ne ne ne", kroutit hlavičkou jakože ne ne :slight_smile:).. Je to srandovní, když to dělá. Řeknu jí ne ne ne a ona začne tou hlavičkou vrtět .-))... No každá má prostě něco, Anička tohle, a taky se krásně přetáčí, Elenka se zase sama krmí :wink:
10. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz
Jojo Hani já na bruslích a holky v kočáře :slight_smile: no jsem zvědavá, ale máme tu dobrou cyklostezku takže tam jezdí plno kočárků s maminkama na bruslích :slight_smile:
Sofinku jsem to paci paci učila asi měsíc, každý den jsem dělala paci paci a ona se tomu smála a teď když ji to řeknu tak to dělá sama :wink: Ne vždy, musí mít náladu, ale je to tak roztomilý :slight_smile:
10. kvě 2010 v 10:21  • Odpověz
autor
Ahojte ježibaby, my se taky začali budit, krmilo se ve 2 h ráno a Adu už lítala v 4,45. :angry: :angry: :angry: Tak jsme si ji dali do postele, aby nebudila Toma, ten vstával v 6,15. Ach jo, co jsem komu udělala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to ještě Tomča nemohl usnout, páč nám neustále stoupe v postýlce a ve 2 h ráno je to nazabití. :grinning: :grinning: :grinning:

Irmi, vy máte ale fešáky! Tričena jsou vážně parádní a moc vám sluší. :wink:

Sarri, tak to jste měli parádní, ten super výlet. Kočárek vážně super. :slight_smile:

A veliká gratulce J.Cien, nádherné holčičky, moc moc. Takové malé kočandy, nějak nemůžu věřit, že jsme taky byli tak malincí. :sweat_smile: Docela mě zarazilo, že Misi manža nemohl být u drobečků. U nás je donesli ze sálu a manža hned fotil u ošetřování, byl u toho a mohl si je donést i na výhřev do inkubátoru. To je naprosto neuvěřitelný, nějak to nechápu, v čem je problém. A ostatní no comment. :angry: :angry: :angry:

J.Cient, já teda nechci strašit, ale u nás se třeba Adu přisála jak přísavka hned, a to mi spadla na 2 Kg a Tomča to kojení tak bojkotoval, že byl prostě nekojitelný. :stuck_out_tongue_closed_eyes: On se kojit nechtěl a babo raď. :angry: Ale flaška taky dobrá, to máš vidět, jak mu to jede. :grinning: :grinning: :grinning: Jinak se nám nechce baštit příkrmy, sní oběd třeba 40 g a pak se v pohodě dojede 160 ml mlíkem. Holky, já už vážně nevím, co s ním. Jako že bych mlíko odbourala úplně, tak to opravdu nehrozí. :angry: :angry: :angry:

Moc myslím na Rejchl, jak se daří a čekám na zprávičky od Salu. Pak všechno v tabulce opravím. :wink:
10. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz
Koču, to holky teď příkrmy baští a jak mě vidí něco jíst, tak otvírají pusy a chtějí taky, případně se mi po tom sápají. Takže už ochutnaly rohlík. Apropos já začínám do jabka přidávat po piškotu - pomalu jdeme do lepku.
Dnešní vážení: 7100 g - obě stejně - váží míň jak pře 14 dny a stejně jak před týdnem.
10. kvě 2010 v 11:16  • Odpověz
Nejplodnější ženou je podle nejnovějšího vydání Guinessovy knihy rekordů první manželka Rusa Fjodora Vasilijeva Šujského, která porodila 69 dětí. Při dvaceti sedmi porodech (mezi lety 1725 až 1765) porodila šestnáctkrát dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Z šedesáti devíti dětí se jich šedesát sedm dožilo dospělosti. Zprávy o tomto neuvěřitelném případu se v roce 1782 donesly až do Moskvy, kde se o ně osobně zajímala carevna Kateřina II.

Holky, máme co dohánět.
10. kvě 2010 v 11:29  • Odpověz
Ahojky ženský,

sarri ta nejplodnější žena je hustá, co ženský vydrží je až neuvěřitelný. A taky ukazovali včera ve zprávách nejstarší rodičku : 70 let a má dvojčata. Byl tam její manžel, který si pochvaloval, že se o něj na staré kolena aspoň bude mít kdo starat. (holky já mam pocit , že v 70 už budu na úúúúúplně jiném místě :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
10. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz
autor
Sarri, ten chleba nám taky jede. Manža musí dávat na střídačku a běda, jak mu to trvá. To je velmi hlasitý protes! :grinning: :grinning: :grinning:

Bali, to já už budu prdět do hlíny, nevím jak vy. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. kvě 2010 v 11:45  • Odpověz
Jé to jsem se chtěla zeptat jak je to s tím lepkem, a to jim ten chleba dáváte jen kůrku? A ten rohlík jen na žmoukání a v leže nebo v sedě? Mám strach že se mi holky začnou dávit jak mají nějaký kousky tak je to tragedie, ale kukuřičný křupky nám jedou :slight_smile:
10. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz
autor
Lucy, určo jste taky žmuchlali v dětství ten měkký vnitřek v ruce, tak ten. Normáně na kousky a padá to do nich jak do studny. Ale normoš jídlo, to moc néééé. :angry: Jdu na Tomču, smad něco zbaští. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. kvě 2010 v 11:54  • Odpověz
Sarri, tak to je něco s tou Ruskou :wink:))... no jak je vidět, tak my si opravdu na porody stěžovat nemůžem, protože na tuhle dámu nemáme :slight_smile:... Ale že tolik dvojčat, trojčat a čtyřčat... No někdo k tomu prostě má sklony, ale tohle je fakt mazec :wink:)... Tak se těším na další těhu :sweat_smile:
10. kvě 2010 v 11:58  • Odpověz
Holky a to dáváte normál rohlík? Klasickej tukovej? A odkdy? Já už taky uvažuju, že jim dám něco tužšího, ale nevím co. Zub ani jeden a ten je k tomu potřeba, ne? :wink:
10. kvě 2010 v 11:59  • Odpověz
Lucy, já jsem si říkala, že s tím lepkem pomalu začnu - půl roku nám už bylo a vidím to tak nějak jako zlatou střední cestu mezi zaváděním o 3 měsících a v 8. Z rohlíka jsem jim dala kousek prostředku, když jsem ho jedla já čerstvý a Adélka hrozně hezky žvýkala. Eliška, ta všechno hltá. Byly to fakt pidikousky. Na žužlání se dává tvrdší, aby se tím neudusily a hlídat. Jinak dávám vařený vaječný žloutek do brokolice nebo špenátu (zkuste, komu vám to děti nechtějí - u nás to moc nejelo a se žloutkem to sní) a ten jenom rozmačkám vidličkou a to jim taky nevadí - stejně tak banán - jenom vidličkou - jen ať ty svoje pizizuby namáhají.
10. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz
Hani, normál rohlík bílý tukový - celozrnné pečivo se nějak dlouho nemá kvůli vláknině.
10. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz
Sarri, a kdy jim to zařazuješ, jen tak náhodně? Nebo k nějakému jídlu? Já právě mám pořád strach jim dávat něco mezi jídlama, aby mi nezdivočely s krmením, když už to máme tak zavedené...
10. kvě 2010 ve 12:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.