• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
KOCU, LUCY - dekuju za radu! Mudra rikala dat poprve jen 30ml, aby se videla tolerance, takze zadny dlouhy spanek cekat nemuzeme, ale vysoplili to krasne :slight_smile:

LUCY - vzdyt ti holcicky sikulky krasne spinkaji! Budi se v noci jen jednou a v tak uzasnych intervalech, alespon mne to tak pripada :wink:
Uz se take tesim, az se kluci budou rehonit na cele kolo. Kluci uz se usmivaji, i kdyz zrejme trochu nevedomky, ale maji vzdycky desne sibalsky vyraz, uz se trenuji na svadeni holek, podle horoskopu od sestry budou pekni proutnici :slight_smile:

YORINKO - vy jste tedy sikovni! Nadherne vahy, stale kojite a jeste na materine spinkate celou noc!
Copak to, Yori, papas? Ze by nejake "nazelenale" kolacky? :wink: :grinning:

IRMINKO - vy jste take sikulove, takhle krasne papat ze lzicky a maminku za tu dobrou kasicku nechat hezky spinkat :slight_smile:
Nemas nejaky trik na krmeni lzickou takovych mladatek? Krmis z normalni lzicky nebo takove te pripojene na lahvicku?

Kdyz jsem zkousela davat Brajikovi ten Nutriton gel po lzickach, tak toho bylo vice vsude kolem nez v jeho papulce. A Tobik se mi u lzicky zase desne dusi, az mam desny strach mu na te lzicce vubec neco davat, ale musim - kapku vit. D s troskou mlicka. A to je vzdycky nerv, zda mi u toho nezacne sipat a modrat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ZUZI - hezka pohodicka, klidne bych si to s tvymi kloucky na chvilku vymenila :wink:
1. kvě 2010 ve 02:21  • Odpověz
ZUZI.O - jeste jednou gratulka k laseckam! A musim tedy rict, ze jsi odvaha se takhle sama odridit do porodky s kapajici plodovkou! To ja si take vrazila rucnik pod zadek, ale chtela jsem v sobe alespon neco udrzet, tak jsem hodila nozky na palubni desku, coz ty jsi zjevne nemohla :wink: :grinning:
Drzim palecky, at mas vnitrek uplne v poradku a nemusi do tebe znovu zasahovat!
A sup sup sem s foteckama, uz jsem na ty tvoje milacky zvedava :wink:
1. kvě 2010 ve 02:23  • Odpověz
Holky, take se vam ve sterilizatoru usazuje vodni kamen? Pokud ano, cistite to nejak a jak?
U nas je porad v permanenci a uz mi prijde, ze je to takove drsne od kamene a to ho tocime teprve tak 2-3 tydny, co jsme doma.
1. kvě 2010 ve 02:25  • Odpověz
autor
Lituš, já to vydrhla kartáčem. Ale možná bych zkusila kyselinu citrónovou, je normálně potravinářská a mohlo by to pomoct. Akorát to potom vezmi ještě jednou, ať kluci nemají kyselý mlíko. :grinning: :grinning: :grinning:

Taky je u vás tak pod mrakem? Taťka chce jít na procházku, no nevím. :confounded:
1. kvě 2010 v 07:56  • Odpověz
U nás už neprší, moc hezké počasí bych nečekala :slight_smile: Všichni spí, tak jednou snídám jak člověk u stolu a ne při kojení :grinning:
1. kvě 2010 v 08:02  • Odpověz
Tak jsem nakoukla :frowning2: u čekatelek je to mrtvý, ach jo. je mi z toho smutno. :frowning2:
1. kvě 2010 v 08:04  • Odpověz
Litu ani nazelenalé koláčky ani makové buchty. Ale jinak už pojím víc než manžel (a ten toho sní fakt hodně :slight_smile: ). To budou těžké návraty do reality pidi porcí.
Proč dáváš UM?
1. kvě 2010 v 08:06  • Odpověz
Ahoj!!! Taky vás musím jít zprdnout i sem! Co jste nám to provedly!!! :frowning2:
1. kvě 2010 v 08:07  • Odpověz
autor
Holky, ale vy to taky máte za pár. :grinning: :grinning: :grinning: Když to vezmu upřímně, docela jsem se divila, že nám to admini tolerovali tak dlouho. Někdy jsme řešily fakt jiné věci. :grinning: :grinning: :grinning:
1. kvě 2010 v 08:09  • Odpověz
Kocu- nezamlouvej nám to! :grinning: Přece nechcete, aby jsme kvůli vám rodily dřív!? :astonished: :grinning:
1. kvě 2010 v 08:15  • Odpověz
autor
Mončo, to v žádném případě!!!! Ne aby vás něco takového napadlo!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
1. kvě 2010 v 08:20  • Odpověz
dobré ránko,

tak u nás dnes sluníčko nesvítí, ale je krásně teplo, takže budeme celý den venku. Hošani dnes spali opět ukázkově, Bořek do 4.00 , Brunda do 6.00 a potom oba dva až do 8.00...ted si je vzala babička ven, takže si můžu něco poklidit, popapkat( už mám v sobě vaječinu ze 4! vajíček, jsem to ale ohuma), uvařím kuřecí masko v sýrovočesnekové omáčce a těstoviny a potom půjdeme na prochajdu . Ségra dělá dnes navečer táborák, tak tam kuknem a zase celý den bude pryč :wink: a zítra se nám už vrátí tatka :slight_smile:

Lito: kluky krmím z normální lžičky f. IKEA, nic zvláštního a také se divím, že to klukům tak jde. Ale čaj mně nechtějí pít z flaše, tak jim to dávám také z lžičky a to jim jde koutkama ven, takže jsme mokří až na pupku :wink: , no nic, nemůžeme umět všechno...

jéééé, sluníčko nám vychází, že by bylo hezky?
1. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky, krásné dopoledne
Kocule děkuji za odkaz :slight_smile:

Lito, já do sterilizátoru liju destilovanou vodu, my tu máme strašně tvrdou vodu a na flaškách zůstaval bílý povlak, jinak kojeneckou vodu převařuju a dělám mlíko do zásoby na celý den, pak ohřívám

Holky nemá tu někdo zkušenost s laktobacilky dophilus infants, někdo se tu o nic zmiňoval, kluci nekakaj, Davídkovi to nějak nevadí když 2 až 3 dny nic, pak se mu to třeba podaří nebo mu pomůžu ale Kubík pořád tlačí a nic nevytlačí tak pořád dáváme rourku
1. kvě 2010 v 11:23  • Odpověz
KOCULKO - tak tu kyselinu citronovou vyzkousim a radsi to projedu 2x bez flasek. Uz takhle ma Brajisek kysely zaludek :sweat_smile:
U nas sviti punta a na prochazku se chystame za cca 2 hodky, tak doufam, ze se to pocasi mezitim nepokakne.

Jinak ja na predpoved i na nekolik hodin dopredu koukam na
http://pocasi.idnes.cz/
Muzes si tam dat i svuj kraj. Hlavne se mi libi ta mapa srazek (kliknout na ramecek Srazky pod mapou), sipkama nad mapou jde klikat dopredu ve 4hod intervalech a okouknout, jak se asi srazky budou pres nasi rodnou vlast pohybovat :slight_smile:

YORINKO - to UM davam jen na noc kvuli Brajiskovi. On ma hodne silny reflux a navic osklive paleni zahy. Nutriton ho desne zabetonoval, pediatra tedy rikala, ze na noc muzeme dat nejake AR mleko (anti-reflux formule). Na Nutrilon AR jsem cetla stejne spilani jako na Nutriton - beton do strev, maminky si celkem chvalily Novalac AR, ze pry houstne az v zaludku a deti nejsou tak zalepene. No, uvidime, docela se bojim. A abych klukum na noc zesynchronizovala spani, tak dam Tobikovi take jednu porci UM - vybrali jsme s pediatrou Nutrilon HA.

Vcera jsem davala na zkousku jen 30 ml a uz spinkali dele, dali mi 3 hodiny spanku v celku!! U nas nehorazny luxus :grinning: Ale mozna to bylo take unavou z prochazky.

Ja jsem tedy take zrava jak kyselina, ale ted nemam na jidlo moc casu, tak kdyz konecne kolem poledniho ci vecerniho usednu ke "snidani", tak do sebe nacpu porci, za kterou by se ani Otesanek nestydel :grinning:

IRMINKO - a jaky caj davas klukum? Moje mamka rikala, at klukum namacim dudlika do caje, kdyz placou, ze ho budou radeji cucat a nebudou ho tolik plivat. Tak nevim, jaky jim mam pripravit.
1. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz
Holky, co to znamena, kdyz je na baleni cajiku napsano, ze neobsahuje sacharozu ale laktozu? Laktoza je mlecny cukr, ale co to v praxi znamena?
1. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz
autor
Lituš, není sacharóza cukr třeba v ovoci a normální cukr? Laktóza by měl být mléčný cukr. Herdek, chybí nám tady J.Cien. :grinning: :grinning: :grinning: Taky tomu rozumím jak koza petrželi. :grinning: :grinning: :grinning:
1. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz
autor
Teda ne že bys byla koza. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Je super, že ti konečně chlapečci spinuškali a ty sis taky mohla odpočinout. Snad se jim uleví a mlíčko pomůže. :wink:
1. kvě 2010 v 11:48  • Odpověz
autor
Zdeni, my máme ty laktobacílky baby a mám takový pocit, že asi změkčují stoličku, páč se mi z nich Toma většinou po... :sweat_smile: A to měl třeba tuhý bobeček a pak rajda. :grinning: :grinning: :grinning: Tyhle ale neznám, takže moc nepomůžu. :cry:
1. kvě 2010 v 11:54  • Odpověz
ZDEPROS - takze to jde si pripravit UM dopredu (smichat prasek s vodou, predpokladam) a pak jen ohrat? Dobry vylepsovak :wink: Zatim budu pripravovat mlicko cerstve, protoze jim UM budu davat kolem 11 vecer a jen jednou, ale pokud to clovek musi delat cely den, tak to tedy usetri hodne casu.

Laktobacilky dava Kocu a je s nimi nadmiru spokojena. Ja je zacala davat klukum pred par dny, zatim nijak moc velky ucinek, ale mozna se to trochu zlepsilo. Myslim si, ze pomohly Brajiskovi po zabetonovani Nutritonem. Nekakal 24 hod, coz u nej neni zvykem (oba kluci vetsinou kakaji nekolikrat za den), tak jsem na nej vytahla rourku, ta mu neskutecne pomohla. Pak se behem jednoho dne 2x vykaknul sam a myslim, ze to bylo asi diky tem bacilkum. To druhe kaknuti mel chudak az na zadickach, jak to bylo uvnitr jeho briska natlakovano :sweat_smile:

U nas nepomohl ani Sab ani Baby Calm (po tech se mi navic dusili kvuli tem silnym silicim). Pediatra silne doporucuje ty probioticke kapky. Vim, ze holkam zde na diskuzi u deticek moc nepomohly, ale na diskuzi na MK venovane kolikam bylo hodne maminek spokojenych, ze pry se musi brat tak jeden az dva tydny, nez zacnou ucinkovat. Jenze ta cena je docela desna. Proto si myslim, ze i u tech Laktobacilku je potreba nejakou dobu pockat, nez zacnou zabirat.

My budeme po Amazonu objednavat Gripe Water, o ktere jsem tu uz psala. Obsahuje olej ze seminek kopru a sodu bika. Vodicka ma byt ucinna na koliky a na paleni zahy, coz nasi milacci maji. Pokud by pomohla, tak dam vedet. Kamarad byl v Madarsku, kde ji maji a je levnejsi, tak nam ji koupil. Jenze popleta si ji nechal v prirucnim zavazadle, tak mu ji na letisti zkonfiskovali :angry: Uz jsme ji zitra mohli mit :frowning2:

Jinak rourka je nase utociste a obavam se, ze s AR mlekem bude casto vyuzivana. Pediatra rikala, ze u takto malych detatek (navic ty mas take nedonosenatka) se muze pouzivat casto, jak je treba, ze se na ni zavislost nevytvori.
1. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz
KOCULKO - ty laktobacilky muzu davat 2x denne? Na baleni je napsano 1-2 kapsle denne, ale primo na jejich strankach je uvedeno jen 1x, tak jsem z toho jelen, teda asi spis srna :grinning:
1. kvě 2010 v 11:57  • Odpověz
Koculko - no nekdy si jak koza ale pripadam :grinning: Kdyz jsem nevyspala, tak delam opravdu kraviny, tedy asi spis koziny :grinning: Pokud tedy k tomu jeste nejsem kravicka :grinning:
Presne tak, brouckove spinkali dele a hned mam vice sil a muzu tu datlit o 106 :slight_smile:
Ale uz mi tam Tobik place a dozaduje se papkani, tak budu muset bezet.

Jeste by nam s tim cukrem mohla pomoct Yorinka, ta je take lekarnice, ze? Nebo se pletu?

My mame ty Laktobacilky Baby, jak jsi doporucovala :wink: Jak jsem psala, rada bych u nich chvilku vydrzela, zda nezacnou pomahat vice. A je na nich jeste napsano Acidophilus Infant. Ty Dophilus Infant pouziva, myslim, Sarri pro sve holcicky. Uz z toho zase zacina byt ta petrzel :grinning: :grinning:
1. kvě 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ty laktobacilky baby dáváme už asi týden 2x denně a zatím nic, na toho našeho Kubíka asi nezabere nic :unamused:
1. kvě 2010 ve 12:04  • Odpověz
autor
Lituš, já ze začátku dávala jednu ráno a jednu večer. Jak se to upravilo, tak dávám jednu denně. Paradox je, že v kapsli je jedna miliarda bacilků a probiotické kapky mají jen půl miliardy, teda poloviční množství. Nám třeba vůbec nezabraly a logicky bych si už dneska vybrala větší kalibr. :grinning: :grinning: :grinning: To jsem ale dřív nevěděla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. kvě 2010 ve 12:05  • Odpověz
autor
Zdeni, je to blbá rada, ale je potřeba vydržet. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chápu, že je to strašné, hlavně pro malého, ale tak malé děti mají ty střevíčka nezralé a bohužel z toho musí vyrůst. :frowning2: :frowning2:
1. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz
to UM může být v lednici 24 hodin stejně jako MM alespoň jsem to tak četla :slight_smile: , dělám ho dopoledne a pak večer na noc :slight_smile:
1. kvě 2010 ve 12:08  • Odpověz
autor
Teď budu strašně chytrá, ale doktorka mi říkala, že pokud mléko obsahuje probiotika, třeba Beba, je lepší dělat vždy čerstvé, ohříváním se prý ničí. Mohou se taky množit bakterie a vysloveně mi ohřívání hotového mléka nedoporučila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Holky ale v pohodě ohřívají a pak si vyberte. Třeba by mi jiná doktorka řekla zase něco jinýho. :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. kvě 2010 ve 12:11  • Odpověz
Kocu, asi nám nic jinýho nezbude, paní doktorka nám řekla že je Kubík menší- o dva centimetry, tak má problémy se střívky oproti Davídkovy, střívka jsou stejně dlouhá a on je menší, tak je má asi víc zamotaný :slight_smile: , no hezky nám to vysvětlila
1. kvě 2010 ve 12:12  • Odpověz
Ahoj holky, taky jsem vás našla!!! :slight_smile:
Díky, Kocu, teda ty se činíš :wink:
Teda Yori, Lucy, vy se máte! Já krmím tak většinou kolem osmé večer a o půlnoci, nejdéle v jednu jsme vzhůru, musíme znova jíst a tak kolem čtvrté až páte znova. Kluci si dodržují intervaly stejné ve dne jako v noci. Neznáte na to někdo nějaký fígl? Už bych se taky docela ráda trochu vyspala... :frowning2:
1. kvě 2010 ve 12:16  • Odpověz
Kocu tak to jsi mě moc nepotěšila, jestli se ty probiotika ohřevem zničí, tak to se pak můžu divit, že mu nic nepomáhá

Darling, přesný intervaly máme i my, půlnoc až jedna hodina a pak čtvrtá až pátá a během dne po třech hoďkách a kolik ti kluci vypijí?
1. kvě 2010 ve 12:20  • Odpověz
Zdepros, mám pocit, že kluci jsou "nežerky" asi jako my dva s manželem :slight_smile: Nemají po kom být otesánci. Vypijou s bídou stovku, a to je ještě někdy fakt boj. Pořád si to prohazujou - buď pije ukázkově jeden nebo druhý, ale nikdy oba najednou :cry: Takže prakticky pokaždé s někým bojuju, aby alespoň trošku vypil. Taky někdy skončíme na 30 ml,což je teda opravdu málo. Ale není síly, která by to do nich dostala... :cry: Nemáte některá zaručenou radu???
Jinak, my měli obrovské problémy s kakáním, dáváme laktulozu a laktobacílky a docela je klid... Sice to dá trochu práce,ale nakonec se vždycky podaří :wink:
1. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.