• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
autor
Zlati super, díky! :wink: Musím popohnat i ostatní maminky, ať to máme komplet. :grinning: :grinning: :grinning:

Sarri, mě nalákala taky ta cena v akci :grinning: :grinning: :grinning:, jinak je na můj vkus dost drahá. :confounded: A máš pravdu, že na převoz je to na houby, páč já dám do kufru kočárek a jsme vyřízení. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ta tvoje se mi taky moc líbí a právě si myslím, že na převozy bude super. My se tam asi bude skládat jak pavouci a zřejmě budeme dělat ještě rakev na střechu. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Asi jsme pořídili malé auto. :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2010 v 07:08  • Odpověz
autor
Jo ta vaše fotečka, nasmála jsem se jak blázen! Vážně dobrý! :grinning:
13. kvě 2010 v 07:09  • Odpověz
Koču, my už rakev máme (máme od známého, ale na aukru byly za dobré ceny taky) - ten sporťák sice jde úplně krásně složit a dá se do kufru, ale na to bych radši nic těžkého nedávala, takže velké tašky s oblečením poputují do rakve. No a na tu dovolenou teda nevím, jak se pobalíme, neb když jedeme k našim, tak tam beru vlastně jen věci pro holky - my tam oblečení a boty máme. A když pojede i babička, tak to bude maso.
No a myslíte, že ta židlička na židli bude stabilní? Židle máme docela těžké.
A co ty jogurtíky? Už někdo baští? Dejte zprávu jaké a jak to prckům jde. Holky se mi ksichtí jen když je kyselejší jabko - to k tomu musím dát trošku přesnídávky, jinak nee.
Hani, tak mi tu mateřskou údajně prodloužili. Mám ji do 1.7., takže od 2.7. si žádám o čerpání dovolené. Manžel si plánuje, že z nečekaného příjmu si koupí jakúsi televizu - teda nevím na co, když jediné, co sledujeme je ve středu Dr. House a to u toho většinou vytuhneme. No teda přiznám se, že včera jsme holkám museli pustit včelí medvídky, protože nebylo možné sníst večeři :frowning2:
13. kvě 2010 v 07:29  • Odpověz
autor
Sarri, podle toho obrázku bych se docela bála. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přece jen až se budete pohybovat, tak člověk neví, co holky vymyslí. :confused: My jsme sice extrém, ale ta naše židlička by to měla unést. Dívala jsem se i na rostoucí židličky Jitro a tu druhou, teď nevím, jak se jmenuje a taky s tím mají docela problém. Prý se dokonce převrhla s dítětem dozadu. :angry: :angry: :angry: ještě mě napadlo, že u našich máme tu starou, na které jsme vyrostli my a zkusila bych sehnat druhou na bazárku, jestli to vůbec jde a odpadly by problémy s převozem. :wink:

Manžel je dobrý. :grinning: :grinning: :grinning: Já to sbalím a půjde to pěkně na spořící účet. :grinning: :grinning: :grinning:

Jogurt baštíme a strašně nám jede. Dávám do něho frutaúuru nebo přesnídávku, kterou třeba nedojíme a je to vážně dobré. :wink:
13. kvě 2010 v 07:40  • Odpověz
Jo, a ještě jeden dotaz. Každý, koho potkám, lamentuje, jak máme malý kočárek a kam je prý dám, až budou větší. Už mně to docela se.. Teda spíš mám takový pocit, že spousta lidí prostě jen závidí, tak hledá kdejaká negativa - viz. komentáře, jak to musí být strašné starat se o 2 mimina a jak by to nechtěli (to vždycky nahodím amarický úsměv a vylíčím, jak jsou holky hrozně hodné, spí celou noc, samy si hrají a že kdybychom se pořád nemazlily, tak ani nevím, že je mám :wink:
Myslíte, že v tom kočáře do těch dvou let vydrží? Máme 2 sporťáky a místa je v nich prostě tolik, kolik místa může být v něčem, co projede osmdesátkama dveřma. Výrobce to pojímá jako kočárek do 3 let, tak jsem nikdy neřešila to, jestli se tam dají. Vůbec nemám představu, jak velkou prdelku má dvouleté dítě, ale manželovi moc nechybí a do toho sporťáku by sedl - teda, co se zadku týče.
13. kvě 2010 v 07:44  • Odpověz
autor
Jo, tak to mě přesně včera vytočil soused. :angry: :angry: :angry: Tak jsem se hned bránila, jako že fakt mě štve, proč mě všichni litují a měli by nám spíš závidět. Pak se mu to asi rozleželo v hlavě a přišel se mi omluvit. :sweat_smile: Jasně, že se tam holky vlezou, vůbec o tom nepochybuj! :wink: Kamarádky dvouleťáček nosí velikost 92-98, jak co a my máme dnes 80. :confused: Takže logicky se růst zpomalí a do šířky se zvětšovat určitě nebudete. :grinning: :grinning: :grinning: Ten první půlrok až rok je to extrém, aspoň doufám. :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2010 v 07:50  • Odpověz
Sarri, do 2 let určitě vydrží a pak na jaře (to jim bude 2,5) už v něm holky stejně nebudou moc chtít být, budou chtít ťapat. Budeš mít co dělat uhlídat 2 děti a ještě tlačit "nepotřebný" kočár - vůbec se teď nestresuj, řeš až podle situace! Tenhle a příští rok to zvládnete určitě!
13. kvě 2010 v 07:50  • Odpověz
autor
Ahojky Salu, dobré ráno, musím ti taky odepsat, nějak to všechno nestíhám. :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2010 v 07:52  • Odpověz
V pohodě :slight_smile: Já taky nestíhám, manža fuč, Anička marodí ....
13. kvě 2010 v 07:55  • Odpověz
Díky, hned je mi líp na dušičce. Já si taky myslím, že pak budou jezdit na vycházky na nějakých odrážedlech apod.
Plánujeme teda asi koupi vozíku za kolo - potkala jsem s tím jednu paní a ta byla hrozně spokojená, že jí tam děcka čučí - hlavně když je to za kolem a jede se.
13. kvě 2010 v 07:56  • Odpověz
Salu, ty si tam ty týdny nějak falšuješ nebo co? Se mi zdá, že Ti to tam skáče nějak rychle :grinning:
já už byla ve 30 tt úplně vyřízená. Sedět jsem nemohla a každý týden kontrola ve Zlíně v nemocnici, ultrazvuk, ohmatávák a KTG. Ty cesty byly hrozné - nohy v žebrech a nedalo se dýchat. Uff.
13. kvě 2010 v 07:59  • Odpověz
Holky, nemáte nějaký odkaz na test těch dětských židliček? Nemůžu nic najít.
13. kvě 2010 v 08:00  • Odpověz
Anička měla ve 2 letech 12 kg a 86 cm - info z chytré knížky :slight_smile: hubeňour, já vím, teď má 17 kg.
13. kvě 2010 v 08:01  • Odpověz
autor
No fakt! Nevzaly jste to nějakým rychlokurzem? :grinning: :grinning: :grinning: Chuďátko Anička, v takovém počasí. :frowning2: U nás se už netopí, malí mi začínají kašlíkovat, jsem pěkně nas... :angry: :angry: :angry:

No nic, musím jít na Tomču, manža odešel a já ho budu sundávat totálně ze všeho a to každou minutu asi desetkrát. :grinning: :grinning: :grinning: Normálně mě z toho bolí zadek. :grinning: :grinning: :grinning: Paaa.
13. kvě 2010 v 08:03  • Odpověz
Sarri, no taky koukám, že mi tam dneska skočila 30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já počítám každý týden, mám fakt nějak nahnáno. Musím vydržet alespoň do 34tt !!!!!!
13. kvě 2010 v 08:03  • Odpověz
autor
Sarri, testy jsou staré z roku 2006 a další se už nedělaly. :confounded: Ta naše židlička v něm ani není. Našla jsem nějakej článek o německém testování, ale musíš pohledat, je to někde na netu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2010 v 08:05  • Odpověz
Test na židličky - nevím, já mám něco jako tuhle po Áně
http://www.babypoint.cz/detail2120.100/pinta/pinta-08
a byla jsem spokojená. Všechno se dalo omýt, dala se šoupat nahoru dolu, polohovat do lehu (někdy vytuhla v ní) .....
13. kvě 2010 v 08:07  • Odpověz
Jsem našla nějaké staré testy, kde doporučují tu, co má Kočule, ale takové ty na klasickou židli jsem stejně nikde nenašla. Ještě chválí tu Ikea - teda mně se vzhledově vůbec ale vůbec nelíbí :frowning2:
13. kvě 2010 v 08:16  • Odpověz
a jaký má Kocule? četla jsem, že je koupila v akci, ale máš odkaz?
13. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz
Peg-Perégo prima pappa diner
13. kvě 2010 v 08:26  • Odpověz
Tak to je na stejný způsob, co máme. Ta tvoje je fajn na cestování, ale asi bych se bála toho převrácení. A co k babi koupit nějaké obyč a doma mít třeba tyhle?
13. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz
Holky, prosím vás, dají se ty lahvičky Difrax a Dr. Brown koupit někde normálně v obchodě? Nebo jen přes internet? Nikde jsem je zatím nenašla, zatím jsem koupila MAM, ale Honzík mi nechce pít z téhle savičky :frowning2:
13. kvě 2010 v 09:18  • Odpověz
Darling - někdy pasují i jiné značky dudlíků a saviček. My máme třeba na Canpol i dudlíky Avent. Mimochodem ty Canpol dudlíky na flašku jsou docela dobré - takové jiné - měkké, holky z toho pily líp než z Aventek. Hodně dudlíků mají v Tescu nebo DM, tak vzít flašku a omrknout, jestli by sedělo i něco jiného.
13. kvě 2010 v 09:36  • Odpověz
Díky, Sarri, zkusím vzít flašku s sebou a něco najít. Honzík chce výhradně kulaté savičky, my ani nemůžeme mít jiná šidítka než ty retro kytičky :slight_smile:
13. kvě 2010 v 09:45  • Odpověz
Darling, kulatých je hodně, my jedeme taky na kulaté. Záleží, jak je ta flaška, co máte tlustá. Na úzké dělá savičky i babynova.
Mně se moc osvědčily tyto http://www.babyveci.cz/detail.php?zbozi=1077358
13. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz
Darling-to jsme na tom stejně. Retro je naše. :grinning:
13. kvě 2010 v 09:57  •  4 děti  • Odpověz
dobré ránko,
tak jsem vás ted hodinu četla, vy jste ale kecalky :wink:

Myslím, že jsem vám to psala, jak si Bořík dal packu do pusinky až se z toho poblila potom si trochu vdechl spapané kašičky, No, potom večer začal trošku pokašlávat, tak jsem si myslela, že to půjde tím odkašláváním pryč...Včera jsem šla k doktorovi, protože už sípal a chrchlal jak starý chlap aj ještě, že jsem šla. Něco mu zůstalo v dyých. cestách, tak jsme dostali antib., hormonální prášky a kdo ví, co ještě , prostě samý sajrajt. Odsáváme sople, malý je uplně hotový...chudátko moje. Pokud by se to nezlepšilo, hrozí nám zápal plic a nemocnice...tak držte palce at to zvládneme, zatím pa, už to tu knourá
13. kvě 2010 v 10:02  • Odpověz
Irminko, tak to je síla. Eli se taky poblila, jak si narvala ruku do pusy a nejednou nám šlo jídlo i nosem ven.
Tak snad atb zaberou a bude to ok. Teda takové komplikace by mě vůbec nenapadly.
13. kvě 2010 v 10:21  • Odpověz
Irminko, držíme palečky, to bude dobrý :slight_smile:
Darling, Dr. Brown se dá objednat do lékárny, ale blbě :wink: . Má to pouze jediný distributor, RNDr.Kulich a od toho neberou všechny lékárny, protože je dost drahej a dodávky jsou 1xtýdně. Každopádně se zkus poptat.
13. kvě 2010 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky,dočítat vás teda fakt nebudu,není kdy :frowning2:.Stačila jsem přečíst jenom poslední stranu.
Sarri já mám stejnej kočárek jako ty a mám fakt obavu,že se mi v zimě,až je dám do fusaků (v zimě jim bude rok ) do toho kořáru nevlezou :cry: Kamarádka s dvojčátkama musela koupit ten obyč. sporťák,když bylo holkám trošku přes rok,protože v dvojčecím neměla šanci je tam nacpat a myslím,že to nebyli řádní obříci. Holky měli 9 kilo.Tak se začínám smiřovat s tím,že ho moc dlouho nevyužijem a pěkně mě to se..
Janička hrozně slintá a brečí bez příčiny.Je holky možný aby jí tak brzo - 3,5 měsíce rostly zuby????
Jinak laktobacílky můžu jenom doporučit,fakt nám hodně na ty prdíky pomohly.
Irmi my jsme měli zápal plic v 6 týdnech a není teda o co stát,tak držím pěsti,ať to překonáte.
U nás Janička od té doby pořád kašle,takže za 14 dní jdeme do Brna na plicní a taky jsu zvědavá,co nám řeknou,protože podle dr. tam nic není,ale já už su z toho jejího kašlání na nervy.
13. kvě 2010 v 10:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.