• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Byla jsme v lékárně a já naivka jsem chtěla opalovací krém pro holky.Paní mě vyvedla z omylu,že všechny jsou nejméně od půl roku a dítě vůbec nemám dávat na slunce.A jak to mám asi udělat,když nemám otáčecí kočár a venku praží :angry:
Tak jsem si objednala tyto stříšky a jsu zvědavá,jaký budou.Nemáte je někdo?
http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=1087846
13. kvě 2010 v 10:40  • Odpověz
Irminko, teda to je hrozný, chudáček malej!!! Moc držíme palečky!
Yori, díky, zkusím se zeptat.
Sarri, díky za odkaz, mrknu na to.
13. kvě 2010 v 10:43  • Odpověz
Teda Irmi, chudák Bořek. Ale určitě to dopadne dobře, když držíme tolik palečků. Jenom jsem Irmi nepochopila jaké souvislosti mělo to vdechnutí kašičky atd.. to znamená, že mu tam něco uvízlo a u toho se mu udělal zánět?

Kočule, oblečky samozřejmě ráda předám i když myslím, že tyhle maličký by asi uplatnila víc Lita na nedonoseňáckým odd. Tady v kojeňáku už jsem miminka "normální" velikosti než jdou do děcáku :frowning2: ale v lepším případě, a to častěji, ke šťastným rodičům. Holky povim vám, srdce mi to mohlo utrhnout. :frowning2: :frowning2:

Jinak můžu připsat další plusovej bod Bumblíkovi. Jdou mu stríšky přetáhnout krásně hluboko nad hlavičku. Holky jsou prakticky v každé pozici zakryté před sluníčkem. Ale zeptám se ti na ten opalovací krém. Jedna maminka mi o něm teď povídala jak ho maže 4 měsíčnímu nedonošeňátkovi...
13. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz
Komver - my jezdíme na sporťáku a tam ta bouda jde hodně přetáhnout dopředu - sice tam není vidět, ale stíní. Na korbách jsem jim tam proti slunku přehodila plenku.No já teda doufám, že je tam nrvu aj ve fusaku - máme fleeceové a do objemu už to moc nepřidá, tak jestli budou mít zadky po taťkovi :slight_smile:
13. kvě 2010 v 11:13  • Odpověz
Jo tak na sporťák jsme se ještě ani nedívala,ani jsem ho nyvybalili :unamused: .Ale celé léto budem jezdit ještě s korbama,tak jsem to musela nějak vyřešit.
No a jestli holky budou mít zadky po mě,tak se tam teda rozhodně nevlezou. :grinning: :grinning:
Bali díky,zkus se zeptat.
13. kvě 2010 v 11:16  • Odpověz
Komver, s těma opalovákama je to těžký. Každá značka má dětské, samozřejmě. Ale když se v tom začneš pitvat, tak ti z toho vyjde, že dokud máš dítko v kočárku a nikam ti nemůže odejít, tak se prostě sluníčku dá vyhnout a nemá smysl na dítko něco patlat. Jinak můžu doporučit Avene, dětský 50+, má v sobě chem i fyz UV blokátor (na to se dá říct, že tak malé dítě by nemělo dostat žádný chem UVblok, ale jen fyzikální neudělá tak vysoké UV). Dále La Roche 50+ dětské mléko, vhodné i pro potencionální alergiky (stejně jako Avene a Bioderma). Ale připrav se. že to bude stát tak 500kč a je to většinou jen 100ml. Já letzos určitě nic na ně mazat nebudu, stínítko mi přijde jako lepší řešení :slight_smile:
13. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz
Yorinkay - to jsou teda pálky. Ono zastiňovat určitě jo, ale občas se tomu člověk nevyhne - jíme venku, musíme pak brknout, řvou, nosí se a pak ten kočár s otočnýma kolama - ta otočná musí napřed, takže jezdit na opak je problém - jede si to kam chce. Asi by se to muselo zaaretovat.
13. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz
Yori díky,snad se to vyřeší těma stříškama.
13. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz
Sarri s tím kočárem máš pravdu,když to jde tak taky jezdím pozadu,alůe na těch křivých chodnících mám strach,že se mě ten kočár převrátí :unamused:
Holky co ty zuby,od kdy rostou? Slyšela jsme,že je na to nějakej gel se kterým se potřou dásničky.Můžu to začít používat,i kdyby se ukázalo,že to zuby třeba ještě nebudou?Ptám se jak idiot,ale já fakt nevím jak poznám že rostou :grinning:
13. kvě 2010 v 11:46  • Odpověz
Komver - holky od 4m slintali a v 5 a půl měla Adéla zub, za 14 dní další a Eliška taky - 2 rostou zaráz. Můžeš mazat Calgelem, ale u těch prvních mi to přijde zbytečné. Jedničky nebývají komplikované - u nás jen ta slintavost, protivnost, průjmík. V noci normálně spaly, tak jsem jim to nemazala a přes den se hold chovaly - to nějak částečně umrtvuje, aby to tak nebolelo.
13. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz
Na starší děti (tak od dvou let, rok a půl) bych dala Ladival 30, stojí něco 300kč 200ml, to už jde. :slight_smile:
13. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz
Jejda, to si všechny plníte manželské povinnosti? Tuším, že všechny jedete podle rad Mudr. Plzáka stanovit si jedenkrát za týden přesný čas, kdy se plní manželské povinnosti - prý to tak dobře funguje :sunglasses:
Tož, tuším máte všecky stanovený ten čtvrtek nebo co. :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2010 ve 21:31  • Odpověz
Sarri, my jsme totál hotoví, měli jsme dnes fofry, takže nějaké manželské povinnosti - co to je? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ...a budeš žádat o čerpání té dovči už teď? Já nevím, jak moc musím dopředu... Jinak mi mluvíš z duše, zrovna jsem se vás chtěla poptat, jak jste na tom s jogurtíkama... my zatím nic, ale máme nakoupeny bíly jogurty - klasicky neslazeny. Prý to jsou ty pro děti...

Jinak my už druhý den papáme: mléko - banán s jablkem - obídek - mléko - mléko... no zatím dobrý, ale banán jim teda vůbec nejede. Myslela jsem, jak jim to nebude chutnat a ony nad tím ohrnujou nos, trvá mi věčnost, než je tím nakrmím...

Joo Sarri a to jablko taky holky moc nemusí, prostě zase - pokud v tom není mrkev, tak mi na to dlabou... ach jo, ještě, že jsem jí tolik zasadila :wink:))... A taky jsi mi opět vzala dotaz, jestli se holky vlezou do kočáru, u nás jsou tam teď jako sardinky, já teda fakt nevím, jestli tohle má vydržet do dvou let... Prý se změní postava, půjde do délky, tak jsem zvědavá...

Komver, u nás se slintá dobré dva měsíce a stále nic... a ty záchvaty pláče, u nás to dělá hlavně Anička a jedná se u ní o nevyspání, chce chrnět, ale jaksi nemůže zabrat, tak ječí... Musím naklusat s mazlíkama, plyšákama, zababušit do peřinky a pak teprve usne :wink:

Žensky, vás taky dočíst, to je něco :wink:...
13. kvě 2010 ve 22:07  • Odpověz
Komver, k opalovákům, jak začalo pařit to slunko, tak jsem to taky řešila. Manža donesl z lékárny takovej krém za 200 Kč, nevzpomenu na název, zítra kdyžtak písnu. A prej se mají děti mastit, ale rozhodně, vůbec nemají přijít na přímé slunce. No tak dávám holt pozor... Akorát se třeba chvilku stane, že na ně svítí slunko a jak mají dudlíky v puse, tak pod nima je to bíly a okolo takovy tmavší :wink:)). ... joooo a boudička jde taky přetáhnout u nás celá dopředu :slight_smile:))... akorát na holky pak nevidím, takže prostě sem tam se na ně sluníčko dostane...
13. kvě 2010 ve 22:13  • Odpověz
No a taky se mi potentil foťák, takže už týden nefotím a jsem tím pádem jak bez ruky :frowning2:... Nevíte některá, co to může být? Prostě vyfotí se to, ale skoro celá fotka je nafialovělá a rozmáznutá...
13. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz
Dobré upršené ránko přeju.
Dnes máme pediatra, tak už se těším, jak se budeme štrachat v tom dešti před poliklinikou, kde nikdy není kam zaparkovat, takže zlatý kočárek. Naštěstí jede i manžel, tak někam přeparkuje.
Hani, s tím ovocem to chce trpělivost - my jsme začly zeleninku ve 4 a půl měsících a celou dávku snědly poprvé před týdnem (takže dva měsíce - a první měsíc to bylo fakt zoufalé - každé soustou 3x zpátky do pusy, než to snědly - jsem se obědu děsila od božího rána. S ovocem to bylo už o něco rychlejší, ale dělá to i to, že už umí jíst ze lžičky. Dělám jim banán - rozmačkat vidličkou a k tomu každé 4 rozemleté piškoty nebo jabko s piškotama (dá se to i zahustit nemléčnou rýžovou kaší, když nechceš piškoty). Když se mi to zdá být kyselé, tak přidám trochu přesnídávky - ty jim taky chutnají, ale většinou to přidám jen k tomu jabku a aby byla změna, tak koupím nějakou švestkovou - ta jim jela a já se pak na druhý den divila povidlům v plence :astonished:
Zkus dat foťák do servisu (pokud nemáš v záruce) - nám nevyjížděl zoom - mrkli na to, řekli 1200, manžel kývl a pak to opravili. Kdyby se ta oprava nevyplatila, tak většinou dají vědět a koupíš nový.
O to čerpání dovolené napíšu žádost v červnu. Asi to pojmu jako klasickou žádost, moje iniciály, zaměstnavatele, věc a že mi končí mateřská dovolená tehdy a tehdy a od 2.7. že žádám o čerpání řádné dovolené.
14. kvě 2010 v 06:49  • Odpověz
autor
Dobré ráno,

Salu, tu židličku jsme kupovali v Kočárkách VaV ve Zlíně, mají i internetový obchod. Jenže tam byla za normální cenu, my šli na kukandu, že se podle toho rozhodneme a cenu jsem zjistila až v obchodě, že je ta akce. :angry: Třeba ještě někde budou, ale podle mě jsou stejně všechny na jedno brdo. :grinning: :grinning: :grinning:

U nás jako vždy, totálně KO. :grinning: :grinning: :grinning:

Sarri, držte se, ať to tfuj tfuj dobře dopadne. :wink:

Bali díky, asi to nejdřív projdu a pak se spojím s Litou. :wink:

No nic, zase asi ze snídaně nic nebude, jdu tahat Tomáška z televize. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jo a mlkem se dojíždíme furt a dost, normálně budeme dlabat bůh ví kdy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2010 v 07:26  • Odpověz
autor
Sarri, já to psala taky tak, ovča od do, počet dní celkem a ještě jsem tam napsala, že žádám zaměstnavatele o rodičák do 3 let věku dětí a nechala to podepsat šéfa, ať mám potvrzení, že jsem to včas nahlásila a bylo mi to schváleno. :wink:
14. kvě 2010 v 07:28  • Odpověz
Jéé, kočárky VaV tu máme taky. Tam zajdeme taky na čumendu. Kupovala jsem tam tu termosku na jídlo a vyšla levněji naž na internetu.
14. kvě 2010 v 07:38  • Odpověz
autor
Teď jsem se na to ještě jukla, moc se omlouvám, ale jsou to kočárky-zlín na kvítkové: http://www.kocarky-zlin.cz/index.php?akce=uvod

Mám v tom trošku chaos. Ale na netu někde levně ještě tuším byla, zkus hodit do google, pokud ji chcete. Musím říct, že zatím je nám trošku větší, není divu, je pro děti tuším do 3 a více let. Ale jsem spokojená, pozkoušíme ji a počkáme si na další akci a koupíme druhou. :wink: Já už letím, hezký den. K.
14. kvě 2010 v 07:42  • Odpověz
Sarri, jasně, do servisu ho dám (teda až se do nějakyho dostanu), ale právě mě napadlo, jestli nedělám něco blbě, to by nebylo poprvé :wink:)...

Holky, taky měly vaše děti po ovoci tužší kakání? Já teď už druhej den po sobě našla v plínkách tuhé bobky... Přitom bánán a jablko je na dobré zažívání, ne? No tak už nevím... Jo a vy, co už vám dětičky oslavily půlrok, měnily jste dudlíky? My jsme dali včera dvojky Nuky a jaksi jim moc nejedou.

Kocu, ale to nemusí být schváleno zaměstnavatelem... že?
14. kvě 2010 v 08:40  • Odpověz
Hani, my máme dudlíky ty od půl roku - ty menší už furt vypadávaly. Kakání má tuhé Eliška - většinou série kozích bobků a pak se podaří i něco měkkého - jinak přeju dobrou chuť, pokud právě snídáte :sunglasses:
14. kvě 2010 v 08:58  • Odpověz
Sarri, já když mám hlad, tak mi nějaké kozí bobky jsou víš kde :wink:)
14. kvě 2010 v 09:00  • Odpověz
Holky, ještě se vám musím "pochlubit", včera mě chytla uklízecí mánie, takže jsem vydrhla komplet celou kuchyň, téměř jako předvánoční úklid... s vyjímkou trouby, tuhle lahůdku a potěšení si nechám na jindy... :wink:

Jo a náš krém proti spálení se jmenuje Daylong Baby.
14. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz
Holky a ještě z jiného soudku - znáte to prase Peppa pig? Teda nevím, kdo tohle vymyslel a už vůbec nevím, jak se to může děckám líbit :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2010 v 09:05  • Odpověz
Sarri, díky, práve raňajkujem, chuť si mi naštiastie nevzala :grinning:

Inak vás holky zdravím po dlhom čase....detičky spinkajú, aspoň sa tak tvária. Mirinka je v kočárku na záhrade a David sa vztekal, tak som ho vzala dnu a má zatvorené oči, ale občas podudle...
S Mirkou posledné dni neuveritelne bojujem, ešte kojím, ale ju už 2x denne dokrmujem. Teraz začala u prsu strašne vyvádzať, ale len cez deň. V noci sa chytí bez problémov. Tak si viete predstaviť čo mám doma za čurbes. Ráno som ju musela tíšiť na balóne, pol hodinu vkuse vrieskala a nechcela sa prisať a David chudáčik trpezlivo čakal..Mirka je hrozne zvedavá, príde mi roztržitá, všetko by chcela vidieť a dokonca aj telku by pozerala...No už mi pomaly dochádza trpezlivosť, ale bojujem :slight_smile:

Holky čo kŕmite Bebou alebo inou UM. Až teraz som si všimla, že na krabici od beby je napísané, že po otvorení sa má spotrebovať do 2 týždňov..kúpila som tú 900g a sme len v polovici a 2 týždne utiekli. Myslíte, že sa to mlieko pokazí po 2 týždňoch? Príde mi škoda vyhadzovať ho :unamused: Dávam HA, stálo 500 Kč :unamused:
Ešte by som sa chcela opýtať, ako to riešite s varením? Vždy varíte čerstvé mlieko? Alebo urobíte viac, dáte do chladničky a potom len prihrejete?
14. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz
Miradko, nepokazí a v porodnici byl navařený Nutrilon 24h v ledničce, takže pokud vyvyřuješ lahvičky, tak můžeš mít na noc nachystáno dopředu nebo horká voda do termosky a udělat - tak to dělám venku. Výrobci si všechno jistí, aby případné problémy nebyly žalovatelné - např.na piškotech je od 3 let :grinning:
14. kvě 2010 v 09:43  • Odpověz
Miru, já si taky myslím, že to UM v pohodě vydrží. Pokud je uzavřené, tak v klidu... A co se týče vaření mléka, tak já to první dva měsíce dělala tak, že jsem pokaždé uvařila čerstvé mléko. Pak jsem si začala vařit dopředu jen na noc a v tu chvíli mi holky začaly celou noc spát, takže nakonec jsem to ani nepotřebovala. Akorát když jdem ven, tak uvařím dopředu, vezmu do pak do termoobalů... Ale jak píše Sarri, je lepší jen ta převařená voda do termosky a nachystat dávku přímo do lahviček... Smíchat až před konzumací...
14. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz
Sarri-ježkovy oči-jedenkrát za týden? No to je trochu málo, né? Copak jsem jeptiška? :grinning:
My mažem taky Daylong Baby.
Miradko-jasně, že nevadí, nevěř všemu co píšou.
Holky já byla včera v Excelu a mají tam krááááásny kloboučky, tak 20druhů, no něco nádhernyho a na kluky NIC. :frowning2: Tož kde je ta spravedlnost??? :grinning:
14. kvě 2010 v 09:50  •  4 děti  • Odpověz
Já mám na cesty vodu v termosce a v lahvičkách ´mám nasypany 4odměrky a pak už jen zaleju a papkáme, jako třeba včera před radnicí u Arionovy kašny, no hodně lidí si nás fotilo-teda spíš děti a hlavně cizinci-asi začnu vybírat poplatky. Jo a už přišlo konečně vítání občánků, máme to 18.6. ve 14hodin-jupííííííí-tak snad tam nebudou řvát, jako tuři. :grinning:
14. kvě 2010 v 09:53  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.