• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
No jo, ženským po císaři, co rodily normál dávno, se to kecá. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz
Zuzi, ty už nekojíš? Take jedeme 4 odměrky v lahvičce a vodu v termosce :grinning:
Jdeme se vypravovat k tomu doktorovi. Ach jo.
14. kvě 2010 v 09:58  • Odpověz
Já rodila normál dávno a mě se to teda nekecá :grinning: Už NIKDY !!!! Jen císaře-ale já už ne, nebojte.
Sarri-my jedeme dnes po školách s Adamem a ještě jsme nevyjeli, furt čekám, že přestane pršet, no ale nemine nás to, takže vyrážíme, jo a už máme tu tašku na kočár-vyfotím-stála 290,-
My už jedem UM, nestačilo jim to, takže kojím už jen ve 4,30 a to jen aby se tak nějak udyndali a spali dál. No zase mám svých 75C, ach jo, no bylo to hezky, ale je to pryč. :grinning:
14. kvě 2010 v 10:04  •  4 děti  • Odpověz
ahojky děvčata :slight_smile:

zuzko krásná fotka, ty jsi ale baba :grinning:

Miradko, ja to krmeni dělám obráceně. Mam převařenou vodu v lahvičkách vždycky tak na půl dne a pak jí jen ohřeju v mikrovlnce a zasypu mlíkem. Jinak s kojením vydrž. Mě se Aďule kolem 3 měsíce začala taky děsně cukat, furt otáčela hlavu no byla jsem z ní na mrtvici. Ale pak jí to zase přešlo, asi po týdnu :unamused: a teď klid. Já sem zrovna v té době teda řešila antikoncepci (tělísko) a prý se může změnit chuť mlíka - asi jak se něco zpustí v těle bo co.

Chystáte se letos někdo s děckama na dovolenou k moři? Kamarádi nás tahají, ale jsem z toho taková rozpačitá ...
14. kvě 2010 v 10:36  • Odpověz
holky, tak to ste ma fakt potešili a s tou termoskou je to super nápad :slight_smile: Jo a ešte tam píšu, že sa má používať kojenecká voda. V jednej knižke písali, že sa má používať do 4 mesiacov. Do kedy ste ju vy používali?
Zuzi, aj my sme boli na vítaní občankov, bolo to moc pekné a deti dokonca dostali umelú žabu na pieskovisko a knižku. S prekvapením sme dostali 2 rozne knižky, takže na nás mysleli. Žaby máme dve rovnaké, ale knihy rozdielne :slight_smile:
Zuzi o čom píšeš že 1x za týždeň? :confused:
14. kvě 2010 v 10:44  • Odpověz
Ahojky maminky :slight_smile:
Tak jsem si prave objednala Swing odsavacku,jak mi radila Lita :wink:
Mlika mam dost,Mia pije pekne ..ale Tea je spava,jen tak pocucava...a spi u toho...a pak ji musim dokrmovat,tak snad mi to usetri cas...
Jinak je to pakarna,mit jedno kojene a druhemu kvedlat UM...tak zatim budu verit,ze se mala Tea jeste rozkoji...
A jestli ne,tak si to taky nehodim :wink:
Holky,vcera jsem si dala vecer sklenicku cerneho piva a normalne jsem z toho byla namleta :grinning: a krasne se mi ty 2hodinky spalo :dizzy_face: Manzel me totiz posila se "vyspat" po koupani do prvniho revu...takze urvu denne aspon ty 2hodky....a asi si to pivo budu davat denne :grinning: je to jak narkoza :grinning: :grinning:

Holky,mate taky to hnusne picasi??? :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz
Bali, aj ja čakám kedy ju to prejde, hľadala som nejaké rady na kojeni.net, tak viem, že platí len trpezlivosť, ktorá mi fakt občas chýba...Ja zatiaľ neriešim antik., vlastne keby som otehotnela prirodzene, bol by to zázrak...takže to ani riešiť nebudem, ale viem, že aj MS može ovplyvniť chuť mlieka. Teda tú ešte nemám...ani neviem kedy by mala doraziť :confused:

Jo to píšete o sexe, však? :grinning:
14. kvě 2010 v 10:50  • Odpověz
Zuzko tobě je 75C málo???? to já se děsím že se vrátím k 75 A :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 v 10:52  • Odpověz
Ahoj Miradko!myslea jsem na tebe,jak se mas a jak uz mate rezim?Stlae se ti dari kojit??
14. kvě 2010 v 10:52  • Odpověz
Tak to nás čeká v neděli naše druhé vítání občánků... tady ještě občánci oficialně nejsme, ale pozvali nás... No nebudem se s nima hádat, že :slight_smile:))... Na prvním vítání dostalo každé dítě 2 tisíce, teď na tom druhém má dostat každé dítě 1 tisíc, takže se docela divím, někde se fakt dostane jen kytka a plyšák...

Miru, my používáme kojeneckou vodu od začátku, Horský pramen.... Měla by se používat aspoň do 1 roku...

J.Cien, ano ano, máme příšerné pičasíčko...
14. kvě 2010 v 10:54  • Odpověz
Holky, teď jsem četla na jiné diskuzi, že se nesmí po císaři otěhotnět alespoň do roku... prý když je to dřív, tak doporučují potrat :unamused: ... Já teda beru prášky, ale kdyby náhodou něco, nevím, co bych dělala :frowning2:
14. kvě 2010 v 10:56  • Odpověz
Cien ahoooj :slight_smile: no práve som písala, že s Mirkou mám trochu problém, cez deň nie a nie prisať sa a Davida zatiaľ len kojm.
Režim už jaký taký máme, funguje asi tak 2 týždne a stále ešte nieje podľa mojich predstav, ale základ je. Už kúpem čo 2. deň a David chodí spinkať okolo 7 do postielky. Mirka ešte zaspáva v obývačke a stále chce byť v klasickej zavinovačke. Už sa v nej dosť potí, tak tento týždeň sa snažím nauči´t ju na prikrývku...a čo ty? ako bojuješ? :slight_smile:
Hani, tak to máte bohaté mesto :wink: Tá vida je fakt drahá, u nás stojí už 14 Kč a čo nevidieť budeme variť čajíky :confounded:
14. kvě 2010 v 11:11  • Odpověz
Tak máme po poradně doktor spokojený. Ptala jsem se, jestli můžu ve sporťáku polohovat a on, že v pohodě, že je můžu mít i doma v autosedačkách, ať čučí kolem (to teda dělám, když vařím a bobíni nechcú spinkat) a že pokud je stabilní pevná podpora zad, o kterou se dítě opře, tak to ničemu nevadí.
Miradko, my jedem ještě kojeneckou vodu. Alespoń do půl roku by se měla a pak se může kohoutková, ale převaená v každém případě. Stejně jsi šikulka, že tak krásně kojíte :wink:
14. kvě 2010 ve 12:04  • Odpověz
Hani, my jsme na vítání nešli - dávají knížku a vlastně by mě to lákalo jen kdyby mávli nějakým tím bakšišem. Holky měly křtiny a to byl moc hezký obřad s dalšíma třema miminkama a celou naší rodinou. Pak byla oslava a koštování archivních vín, co se skladují pro zvláštní příležitosti :wink:
14. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz
U nás je hnus.
Jo a po císaři se fakt otěhotnět nemá - zrovna to řešila paní na stránkách klubu dvojčat, že je těhotná, když mají dvojčátka, která vzešla až z několikátého pokusu IVF. 5 měsíců a musí jít na potrat, protože by to ta děloha po císaři nedala - musela by být od nějakého 20tt v nemocnici a šance na nějaký schopný týden porodu mlhavá a navíc velké ohrožení života matky. Takže i zázraky se dějí a početí bych teda neriskovala. Sama jsem 2x otěhotněla, přestože "děti mít nemůžeme". Ha, ha, ha.
14. kvě 2010 ve 12:11  • Odpověz
Sarri, ano ano, ten bakšiš mě právě též láká.. no na ulici to nenajdeš, že :slight_smile:... V našem rodném městě to proběhlo docela dobře, akorát teda to představení dětiček ze školky, tak to mohli trochu zkrátit :wink:...
14. kvě 2010 ve 12:15  • Odpověz
Vyřizuji vzkaz od Rejchl - od zítra budou naši kluci na netu decinskeho deniku - hlasujte jako sileny :grinning:
http://decinsky.denik.cz/miminka/

Jinak je nejpozději v pondělí pustí domu, tak pak Rejchl podá info :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 12:17  • Odpověz
No tak to my děti evidentně mít můžem. A právě po předchozí zkušenosti jsem teprve pochopila, jak velice snadné někdy je přijít do jiného stavu. A asi většinou tak, když to člověk zrovna neplánuje... No tak se toho trošku bojím. Já bych klidně měla další mimčo, ale jednak chci, aby holky byly větší a trošku samostatnější, nejlépe už bez pleny. A taky kvůli tomu císaři... No budu doufat v efektivitu prášků...
14. kvě 2010 ve 12:18  • Odpověz
Sarri, díky..ono je to hooodne pohodlné :slight_smile: ale niekedy tie scény sú hrozné, na to nemám nervy, tak bojujem asi pol hodinu a keď nič, tak dám fľašu. Snáď to do týžd%na prejde. Inak už sa neviem dočkať, kedy sa decká začnú naťahovať za hračky. Divné je, že ešte si neobzerajú svoje ruky, takže naťahovanie za hračkami ešte tak skoro nebude :frowning2: Neviem ich moc zabaviť, tak aby sa hrali sami. Musím byť furt u nich, inak za chvíľku začnú mrnčať :unamused: Kuchyňu a obývak máme prepojený a medzi nimi je postielka, taká hooodne stará, asi tak 60 ročná, ešte v nej vyrastal moj tchán, po bokoch je sieťka zo šnúry. Vmestia sa tam obaja, ale keď som v obývačke, tak na mňa nevidia...takže je mi na figu...teda skoro...musím stáť pri nich, aby boli v pohode. Až sa toto zmení, tak budem celá šťastná :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz
Miradko, holky prvně bouchaly rukama do věcí na hrazdičce - náhodně, pak chválně a pak si to začaly do rukou brát. Naše děti se samy taky na dlouho nezabaví - musím jim pořád něco vymýšlet a střídat to. Ještě mě napadlo, když si to z flašky vezme a u prsa se vzteká, co zkusit takový ten kojící klobouček?
14. kvě 2010 ve 12:38  • Odpověz
Miradko to jsi sikulka,zes zatim kojeni nevzdala :wink: ,je to boj,co...?
Ja take podobne bojuji-Mia pije pekne,raz dva je hotova,napije se fest,kdyz jsem ji vcera vazila,tak si za 15min vypila z prsu 80ml :wink: a kdyby stejne v poho pila Tea,tak jsem vysmata...
Jenze ona cucka a cucka,tvari se,jak strasne pije..ale jsou to ty kratke tahy a polyka jen cca kazdy 10tah...takze technika na hovn...,na vaze pak ma po kojeni jen +10-20ml...z toho by umrela,takze dokrmuji z flasky....tak pul na pul -UM a MM,co odstrikam...Ale to je taky pakarna,oac furt sedim s kozama ven a odstrikavam....

Holky,to cumim,ze nekde na vitani obc.davaji prachy!!my dostanem 100% prd :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 ve 12:39  • Odpověz
Sari,mne ten klobouk pomuze akorat v tom,ze se Tea "pricucne"..ale stejne houby saje...bez neho se ani nepricucne...furt hleda a pritom ma pul meho prsa nacpaneho v puse...Ja mam pry bradavky na prd,kratke a mekke...pry s tim se kojit bez klobouku vubec neda..aspon tak to rikaly vsechny ty sestry v porodnici...Ale Mia to neresi a prisaje se i bez....
Jen ta Tea ne a ne.... :frowning2:
14. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz
Sarri, tak to si ma celkom vydesila :astonished: No zaujímavé, že mi dr nedoporučil antikoncepciu... :confused: Asi kvoli tej endomrche
14. kvě 2010 ve 12:51  • Odpověz
Cien, i kdyby, tak jeden úspěch taky úspěch :wink:
14. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz
Miradko, právě paní psala, že doktor říkal, že v jejich případě antikoncepce není třeba.
14. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz
Tak teď jsem lehce vyvedená z míry... Nastalo kňučení, jako to bývá, když už mají hlad... Jdu pomačkat brambor a ohřát mrkev a když se vrátím, tak obě chrní...
14. kvě 2010 ve 13:22  • Odpověz
Miradko na endomrchu nespolehej. Pokud ti jeste po porodu nedorazila mrcha, tak jí tam zřejmě ještě nemáš (tena né že by to byla nějaká výhra ). Ale mě doktor po laparku vysvětloval, že těhotenstvím endomrcha zmizí a následně je MOŽNOST, že se objeví znovu po znovu spuštění cyklu. Ale není jistota, že tam tu endošku ještě máš. Tolik moje individuální situace...
14. kvě 2010 ve 13:44  • Odpověz
holky jsou dneska úpně oblblé. Doufám, že to bude tím počasím a ne tím pivkem co jsem si včera dala :grinning:
14. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz
Cien to je teda blbé, že už tak skoro Tea nesaje...no moja švagrová teraz rodila, Viktor má 1 týždeň a hneď musela dokrmovať, mlieko sa jej spustilo až včera a to rodila normálne :confused: No obdivujem ťa že odstrekávaš, aj ja som odstrekovala, ale len občas, bo ma to nebavilo. Než som odstrekla 30 ml, trvalo to skoro hodinu, což keď som sama, tak nemám na to čas. Strácala som u toho nervy, ale fakt som sa snažila. Dokonca som si kúpila 2 odsávačky, s aventkou mi to vobec nešlo, tak som kúpila medelu. S ňou to šlo lepšie, ale asi som fakt nemala dosť mlieka :frowning2:
Inak, vybrala si krásne mená, aj ja som uvažovala o Mii a Teovi akože Teofil (biblické meno) ale Miu mi neschválil mužík no a David to nakoniec vyhral :slight_smile:

Sarri, prečo myslíš klobouček? malá nemá moc veľkú silu v pusinke, zvlášť keď plače a vzteká sa, tal neviem, či by si niečo vytiahla. ono ide skor o to, že sa chce stále niekam dívať, čo pri kojení nejde :unamused:

Hani, hlavne že spinkajú :wink:
14. kvě 2010 ve 13:50  • Odpověz
Bali, ako vieš, že ti endomrcha zmizla? Ja ju tam určo mám, ale asi je to v lepšom stave než pred tehu. Keď mi robili cisara, tak dr spomenul endomrchu, asi tam videl nejaké stopy...mala som 4.stupeň.
Ja práve riešim, zatiaľ len v hlave...čo s embryami ktoré mám na mraze. máme ešte 1 morulu a 1 8 bunečné, či mám ísť do toho, či vyhadzovať oblečenia po deťoch...tie hromady prádla nejde skladovať...prijde mi nezodpovedné, nechať vyhodiť embryá, čo keby to mohli byť naše ďalšie deti....keď mám týchto mojich drobcov v náručí, tak je to hrozná predstava, asi by som na to nikdy nezabudla a určo by som si to vyčítala :unamused: No neviem čo by som robila, keby to prišlo ešte aj prirodzene :astonished:
14. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.