• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Lucy, já dávám holkám jednu skleničku 135g - když něco patlám sama, tak do těch 150g (jednou jsem jim dala 200g sklenku a tu nesnědly) a loknou trošku čaje (2 hlty) a konec. Ony by si mléko daly, ale když další 3 a 1/2 hodiny vydrží, tak jim už nic nedávám. Ono záleží, co jim k tomu jídlu dáš - brokolice je např. kaloricky málo vydatná (sklenička masa s mrkví, bramborama apod. je vydatná jako 2 brokolicové, brambory s kukuřicí jso syté, maso s bramborama oproti rýži je také sytější, takže na váze toho jídla až tolik nezáleží).
Dnes má dojet babička, tak se chystám uklízet. teda, né že by se mi chtělo.
15. kvě 2010 v 06:47  • Odpověz
Jo a taky jsem chtěla napsat, že na druhou stranu musíš brát i v úvahu, jak moc jsou holky akční a kolik toho naspí. My jsme takové peciválky, tekže podle toho i jí :wink:
15. kvě 2010 v 07:07  • Odpověz
Holky, bavily jste se tu o slunicku v kocaru. Mne ty pleny pres korbu desne nevyhovuji, chci videt na deti a prijde mi, ze tam s tou plenou maji dusno a horko, nemuze tam proudit vzduch, navic pri vetru to lita do vsech stran.

Ja sla do slunecniku, protoze jdou stelovat do ruznych uhlu dle slunicka. To stinitko mi prijde, ze nemuze zachytit vsechno slunicko, kdyz jsem mela plenky hozene pres korbu, tak i zbyvajicim kouskem dole na ne svitilo v urcitem smeru.

Ty slunecniky se daji jednoduse pricvaknout na postranni tyc, ten klip si tam nechate namontovany a slunecniky vzdy jen nasadite, jdou ruzne stelovat, podle uhlu slunicka a maji UV filtr :slight_smile:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/1754-slunecnik-rayosan-click-uv-ke-kocarku
Maji jeste slunecniky za pulku, ale ty mi prisly forove.
15. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz
Ahoj lituško, jak je? Vyspinkana aspoň trošinku?
15. kvě 2010 v 11:58  • Odpověz
Yorinko - dekuju, jsi hodna, trosku ano :wink: Vecer si vzal lasecky na par hodin manzel a v noci me nechali vyspat 2 x jednu hodinu mezi kojenim :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudak Bryan ma zase boleni briska.

Ale dneska k nam prijde na kukandu potencialni pani na hlidani! Tak doufam, ze si padneme do noty a bude fajn, uz se nemuzu dockat, pak se vsechno bude snaset mnohem lepe, a to i psychicky.
15. kvě 2010 ve 12:23  • Odpověz
Yorinko - jeste mam par otazek ke kojeni, ty jsi moje takova moje spolehliva laktacni poradkyne :wink:

Nevis, jak dlouho trva rozmrazeni MM v lednici, dejme tomu cca 150 ml?
A muzu to rozmrazeni popohnat, ze to necham polorozmrazit venku (samozrejme ne v horku)?

A kdyz mam cerstve mlicko v lednici dejme tomu 20 hod, muzu ho jeste zmrazit? Pokud ano, mela bych ho pak po rozmrazeni spotrebovat do 4 hodin nebo se to pak pocita jinak?
Ja si totiz na kelimky nepisu hodiny, ale jen datum.

Dekuju! :wink:
15. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz
Kamarádka vyčetla ve starých skriptech o kojení, že v lednici může zůstat mléko 3dny. Tak bych udělala kompromis, 24h není dogma, půl den navrch nemůže škodit. Když jsem MM nespotřebovala do 24h, ještě jsem ho šupla do mrazáku. A mlíko rozmražuju hrubě, v hrnu s teplou (dost teplou) vodou. To musela být rychlá akce, protože nestačilo moje a Nutrilon ještě nestál na lince :slight_smile: , bylo použito na hrubé násilí a řvoucí dítě co nejrychleji nakrmeno. A co rozmražování v mikrovlnce? Nějak nevím co si o tom myslet. Tak nějak mi přijde ten hrnek s horkou vodou snad i lepší.
Rozmražené MM spotřebovávám co nejrychleji a řídím se po čuchu :slight_smile: . Asi bych to neměla říkat, ale když mám něco projitého (jako léky) tak to očuchám a když je i barva v pořádku konzumuji i několik let prošlé :slight_smile: .
15. kvě 2010 v 17:41  • Odpověz
Yori-to já taky-však to ty léky nemůžou poznat kolikátého je, no né? :grinning:
15. kvě 2010 v 19:16  •  4 děti  • Odpověz
Fotky dnes. Sarri to je ta taška, je boží, má kapsu nahoře, naboku, reflexní pásky a stříbrnej nápis. konečně se mi podařila sehnat úplně ta původní komunistická kytička s tím cuplíkem, aby se dalo spat na břichu, jen je žlutá, ale to je fuk. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2010 ve 20:39  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi a kde jsi tu tašku sehnala?
16. kvě 2010 v 07:43  • Odpověz
ahoj holky, dnes 3.5. jsem byla na transferu dvou embyrií a včera i dnes mám pozitivní těhotenský test. Menstruaci jsem měla naposled 16. dubna až 20. dubna. Nevím od kdy se těhotenství počítá, resp. v jakém jsem týdnu a kdy bude něco vidět na UZ. Děkkuji za odpověď.
16. kvě 2010 v 07:49  • Odpověz
Odkaz na mimi Rejchl

http://decinsky.denik.cz/miminka/20100514_miminka_tyd19.html

Je to šestá foto a hlasujte :slight_smile:
16. kvě 2010 v 07:54  • Odpověz
ahoj, omlouvám se, ale já neporadím. dvojky máme přirozeně, takže ty transfery nevím, jak se počítají .... ale vydrž, holky ti určitě napíšou.

Mlžeš i do diskuze "čekáme dvojčata" - tam jsou taky maminky čekatelky po IVF
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cekame-dvojcata/?collapse=true&page=last&post=last
16. kvě 2010 v 07:56  • Odpověz
salu děkuji Ti
16. kvě 2010 v 07:57  • Odpověz
Jinak blahopřeju k testíku. Je to ten první krásný okamžik z velkého čekání a snažení. Držím palečky.
16. kvě 2010 v 07:57  • Odpověz
l1u1c1i, podle poslední menstruce jsi 4+2tt. Nevím, jak se to počítá po ET, ale velký rozdíl v tom být nemůže. Já jsem měla na testu "ducha" právě v termínu očekávané menstruace, takže v tom 4tt. Na ultrazvuku jde něco vidět za další týden v 5+ a v 6+ už srdíčko či srdíčka :dizzy_face:
16. kvě 2010 v 08:16  • Odpověz
l1u1c1i počíta se to jednoduše k datumu punkce ( odběr vajíček) si připočítej 14 dní zpětně datum co ti vyjde je první dne MS . Nevím kolika denní jsi měla kultivace .
př.: 3.5. ET (5 denní kultivace ) 29.4. OP (- 14 dní) Ms 14.4. takže ted bys byla 5+4tt
16. kvě 2010 v 08:37  • Odpověz
Zuzi, taška je šikovná. Já doufám, že už mi dojde moje, co jsem si objednala. Já jsem chtěla takovou, aby nebyla vyloženě ke kočárku a barevně neutrální (černo-šedá).
Kluci jsou úžasní - a ta krásná bodyna :wink:
16. kvě 2010 v 08:40  • Odpověz
1u1c1i -proboha to je ale Nick :grinning: , já jsem po transferu a počítá se to podle poslední MS, alespoň u nás to tak bylo.
Sarri díky, pak hoď foto i s kočárkem a holkama :slight_smile:
Salu koupila jsem ji u nás v obchodě, tak , jako ten kočárek, ale je na objednání tak jsem 14dní čekala, ale stálo to za to. :wink:
16. kvě 2010 v 09:57  •  4 děti  • Odpověz
holky moc Vám děkuji. Už se těším na UZ, jsem zvědavá zda to opravdu budou dvojčata.
16. kvě 2010 v 10:53  • Odpověz
l1u1c1i u nás se to také počítalo podle poslední MS. Já měla pozitivní tes 8. den po transferu. Moc moc gratuluji.
16. kvě 2010 ve 12:25  • Odpověz
l1u1c1i - u nas take dle posledni menstruace (vetsinou pak deti na utz vychazeji o par dni az tyden starsi). Ja mela pozitivni test uz 8. den po ET stejne jako Petulka, ale citila jsem to na prsou uz cca 5 den. Velka gratulace ke dvojitemu stesti :wink:
16. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz
YORINKO - dekuju za odpoved :wink:
Kdyz me to mlicko uz kousek po 24 hod prijde docela zdrcle, jakoby se oddeli smetana a plave skoro ve vode, a to se mi detem uz radsi nechce davat, i kdyz by to mozna zase melo stejnou formu po zatreseni :slight_smile:
Ja prave take soupu do mrazaku mlicko, kdyz uz se blizi konec tech 24 hodin, takze je mi zahadou, jak je to pak s tou dobou k pouziti po rozmrazeni.
To tve hube rozmrazeni je podle me v poradku, protoze to byl rychly proces a to mlicko kluci hned vypili.
V mikrovlnce se pry rozmrazovat nema, neznam duvod.
Rozmrazovani v lednici trva vecnost, to aby clovek planoval den dopredu a prave ze ta rezerva v mrazaku se perfektne hodi na ty urgentni pripady, jen to skupenstvi je ve forme nanuku :grinning:
16. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz
Jinak hlasim radostnou novinu, ze vcera u nas byla na predstaveni pani na hlidani a moc se nam libila a doufam, ze i my ji :slight_smile:
Hodne mi pripominala jednu milou sestricku z porodnice. Je take detska sestra z nedonoseneckeho, ted uz na volne noze, na hlidani malych mimisku ma i zivnostak, hlida a poskytuje zdravotni pomoc uz dlouhou dobu. Rozhodnuti o financich nechala dokonce na nas, zadna dvojita sazba ci priplatek za dvojcatka, jako si nekde uctuji.
Ale hlavne jsem z ni mela dobry pocit jako z cloveka a jako z pani, co nam bude hlidat nase malicke.

A prijde uz dneska vecer!
Na jednu stranu se citim jako primadona, co si poridi deti a pak je necha na starost nekomu jinemu :sweat_smile:
Na druhou stranu z toho mam druhe vanoce, protoze se opet vyspim jako clovek. Jen nevim, zda nebudu mit porad nastrasene usi na plac kluku a tu noc stejne probdim :sweat_smile:
16. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz
Lita-já bych to nedokázala svěřit své děti jinému,ale asi jsem jinak vychovaná. Pokud to dokážeš zaspat a nebudeš mít uši napnuté, tak tě obdivuji. :wink: Ale nic si z toho nedělej, je to jen můj názor a já jsem stará briketa.
16. kvě 2010 ve 13:26  •  4 děti  • Odpověz
Lito, já si zas dovedu představit, jaké to je téměř 2 měsíce nespat a také bych v Tvé situaci určitě pomoci využila. Maminka "chodící mrtvola" je dětem na houby. Mně pomáhá manžel a v noci chodí strkat dudlíky do pusy víceméně jenom on - já spím jak dřevo a prostě je neslyším. A taky jsem ráda, když si je třeba jako včera vezme babička na prochajdu a mohli jsme jet na nákup a uklidit a taky odpočat. Holky si vyžadují nonstop pozornost, když nespí - hlavně Eliška, ta se prostě sama nezahraje.
16. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz
Lito, tak to je super- hlavně, že jste si padli všichni do oka. Potřebuješ si trošku spočnout! :wink: Jestli to není tajemství, nebo moc nevhodná otázka tak by mě ze zajímavosti zajímalo kolik si tak paní účtuje?
16. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz
Lituš to se odděluje, ale po protřepání je to v pohodě. Tam bych se řídilla tím, když je dostatek vylít, když je nedostatek spapat.
To je dobře, že jste našli paní, která se vám líbí. Využij každé minuty kdy tam bude a odpočiň si, polomrtvá dětem k ničemu nebudeš. A musím říct, že obdivuji všechny holky co jsou s dětma sami celý den. Mám vážně hodné děti, ale odpoledne s nima nechci být sama, takže jezdím po lékárnách a hledám volnou náruč a nebo si zvu kamarády, bez nich bych už byla jen blekotající troska :slight_smile:
16. kvě 2010 v 15:14  • Odpověz
Lito: plně s tebou souhalsím, spánek je ted hodně důležitý, tak pokud můžeš, paní si dopřej.....uvidíš, že potom celý den budeš fungovat na sto percent.
Hold zuzko, máš asi velké štěstí, že jsou kluci hodní, já to štěstí mám také, ale jsem ráda, když přijde babička a povozí je, není nad to mít chvilinku klídek. Spostu maminek má uřvaná děcka a nejsou schopny se postarat o jedno natož o dva mimísky.
Já bych byla hotová za 3 dny, kdybych se nevyspala, jsem nervák a při představě, že by mně měli kluci řvát celou noc i den....no prostě, asi bych to nezvládla
16. kvě 2010 v 15:45  • Odpověz
Lituš, určitě pomoc využij, není na tom nic špatného, právě je to moc fajn, protože se pak budeš moct dětem věnovat s větší energií a radostí.
Já mám děti uřvané, přes den křičí, neusnou, jen v kočáru, když se uvozí a v noci mi Vendulka křičí co půl hodiny, takže tak jedu už 4 měsíce a v úterý mám ještě státnice, takže melu z posledního.
Takže Ti tu dnešní noc budu v dobrém závidět a určitě spinkej, paní se o chlapečky určitě dobře postará :wink:
16. kvě 2010 v 17:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.