• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Já tohle nějak neumím posoudit. Jsem s dětmi sama celou dobu. Je tedy pravdou, že jsou oba hrozně hodní, a asi nejdůležitější je že spinkají celou noc.
Lito kdybych byla ve tvé situaci, určitě bych se paní na hlídání nebránila. Mimča potřebují spokojenou a odpočatou maminku, utahaná a nervózní jim nebudeš k ničemu. Když budeš odpočatá a v pohodě, budou v pohodě i kluci. Viděla jsem to u sebe. Jakmile jsem se dala do pohody, uklidnili se i mimča :slight_smile:
16. kvě 2010 v 17:12  • Odpověz
Petulko, jsi borec, máš můj neskonalý obdiv :slight_smile: , když člověk musí, tak to zvládne, ale jsi fakt dobrá.
16. kvě 2010 v 17:35  • Odpověz
Liti ,urcite bez vycitek ber takovou vypomoc!!
Ja uz jsem vyrizena ted :grinning: :grinning: z toho nevyspani...v noci mezi kojenim neusnou vubec,takze kolotoc-kojeni-prdy-skytani a plac stale..pres den obcas mezi kojenim spi..ale ne pokazde a ne obe najednou :frowning2: Uz jsem pekna chodici zombice..kdyz k tomu pripocitam jeste ty mesice v tehu,co jsem taky nepala..tak se docela divim,ze jeste ziju...
Stale se uklidnuje,ze se po 6nedeli zlomi..ale jak ctu Liti tebe a treba Sweet..tak se asi tesim marne..

Osdavacka Swing je fakt super-pohlazeni-to je Liti presny pojem :dizzy_face: Tea stale odmita sat z prsu..takze dostava MM z lahvicky..a Mia zacala delat fory-saje jen 5-10min,potom jakoze tvrde usne a pak za hodinu rve hlady...a kojit co hodinu fakt odmitam :frowning2:
Takze u nas hlasim-ze je to zatim dost boj...a obdivuji vsechny,co to zvladaji sami-Petulko,pred tebou fakt smekam :wink: A hlavne vsem zavidim,ze vam deti v noci spinkaji......
16. kvě 2010 v 18:28  • Odpověz
Jak zařídit, aby děti spinkaly aspoň část noci, poraďte :wink:
Já ze začátku kojila osm hodin od rána v kuse, pak rychle sníst oběd, co mi manžel ohřál po příchodu z práce a pak další kojení v kuse až do noci, kdy aspoň chvíli spaly, tak si za to asi můžu sama, že jsou pořád takoví protivní. V tom rozhodnutí nekojit co hodinu, cien, vytrvej :slight_smile:
16. kvě 2010 v 19:14  • Odpověz
Sweethy, a co zkusit jim dát na noc kaši? Už máte 4m, tak rýžová je neškodná. Normálně nemléčnou a do odstříkaného MM nebo do UM (já dělám jen polovičák). Holky ve 4m už spaly celou noc. Od 2m 1x kol. druhé, třetí jedly, ale to už se dalo celkem do té doby vyspat, i když jsem po tom krmení měla problém usnout. A když je řev, tak dudlík. U nás se spí hezky tak do dvou, do tří a pak se chodí nandávat dudlíky 2-5x za noc - hold jsou 2, ale dokud jsem je balila i s ručičkama, tak si ty dudle netahaly z pusy a celou noc byl klid. Teď je učíme spát ve spacáku, tak nám ty ruce venku dělají neplechu.
16. kvě 2010 v 19:38  • Odpověz
sarri, tak jakobych dopředu četla tvou radu :wink: dnes jsme právě kaši koupili, už jsem se totiž fakt naštvala a Vendulku jsem tím nacpala, vzbudila se po deseti minutách a řev, teď jsem ji nějak sklidnila a je chvíli ticho, tak jsem zvědavá, jestli vydrží spát. Hodně se bojím, že se budí prostě jen tak ze zvyku, ale snad když bude zasycená, tak to nějaký efekt mít bude. Jo a dudlík nechce, to vypadá vždycky, že se pozvrací a přitom jí by to tak pomohlo, by se trošku zklidnila. Štěpánek teda si dá s dudlíkem říct, ale když vypadne, tak si naštěstí strčí ruce do pusy a je klid, ještě nahazovat dudlíky, to by byl konec :sunglasses:
Jinak balení ručiček jsem na ni taky už zkošela, ale asi by to snad muselo být do řetězů, zatím se mi vymotala ze všeho :sweat_smile:
16. kvě 2010 v 19:52  • Odpověz
My teda celou noc ještě nespíme :frowning2: Usínáme kolem sedmé, a vydržíme tak do těch tří pak se budí a dudlíkem je prostě neuspokojím, možná by i za nějakou hodinu, usnuly ale manžel vstává kolem páté do práce takže je nemůžu nechat řvát ani si povídat. Takže se radši rychle zvednu a jdu udělat mlíko a po tom hned usínají a spíme do sedmi. Jenže teď jak se přetáčejí to je ještě horší, Sofinka se jak se probudí točí hned na břicho, a prostě spát ne a ne, Nelinka taky než usne tak je několikrát na břiše a tam se jí nelíbí a ve spánku se neumí otočit takže kňučí než ji dám zase na bok a tak vstávám několikrát než teda usne tvrdě :grinning:
Jinak my dny máme uvztekaný, Sofinka se staví na kolínka a vzteká se že se nemůže posunout dopředu. Navíc má šílenej hlásek a mě to trhá už uši ten její křikot :grinning:
16. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz
Holky se právě už taky uměly vyprostit ze sebelepšího zabalení, ale na usínání to bylo zlaté. Po té kaši by neměla mít hlad, tak zkusit jí fakt min. do 3 do rána nedat. Já jsem teda od začátku drsná matka - z postýlky jakmile uložím, tak nevytahuju, když je řev, hladím, utěším, cucek, zazpívám, ale nevytáhnu a v noci, když je řev, tak fakt stačí ten cucek nandat a spí dál - druhá se tím řevem většinou ani nevzbudí. Jo a holky spí samy v pokojíčku a zvuky máme z vysílačky (tu ztišenou, aby každé kňourání nebudilo).
A jinak - jinak máme již druhou třetí třetí večeři v klidu a míru bez řvoucích dětí (vaříme teplé večeře - jeden vaří, druhý hlídá nebo oba vaří a děláme u toho cooking show pro děti v seděčkách) - a to díky Teletabís - stále nevím, jak se to správně píše. Myslím, že televize na dětech napáchá mnohem méně škody, než to naše rychlé jídlo, honem, honem, ať je můžeme vzít, protože řvaly jak tuři.
16. kvě 2010 ve 20:27  • Odpověz
Lucy, Adéla piští - manžel nesnáší vsoký hlas a my máme doma subretu :grinning:
16. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz
Lucy, a kolikrát s tím brzkým ranním mlékem jíte?
16. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz
Lituško, holka, neblázni a tu paní na výpomoc ber všemi deseti!!!
Já jsem na kluky od začátku sama. Manžela teda mám, ale je mi na dvě věci... :frowning2: Buď je pryč anebo když je doma, je to ještě horší, je vzteklej, když kluci brečí nebo vyžadujou pozornost, je na ně fakt ošklivej. Takže je nám vlastně líp, když jsme doma sami. Je to smutný, ale je to tak :confounded: :cry:
Taky mi nespí, ještě před 14 dny jsem kojila, teď už jsou plně na UM. Chtějí ale pít každé tři hodiny, ve dne v noci, takže se taky vůbec nevyspím. V úterý jdeme na očkování, bude jim přesně půl roku, tak se musím domluvit s doktorkou a dát jim už nějaké příkrmy nebo alespoň kašičku. Takhle to fakt nejde dlouho vydržet, už jsem taky troska.
Takže neváhej, žádné špatné svědomí, pomůže ti to a ty budeš pohodová máma pro svoje broučky!!! :wink:
16. kvě 2010 ve 20:30  • Odpověz
Darling, to Vám určitě doporučí příkrmy, i kdyby se kluci kojili. Přes den to jídlo stejně +- co 3 hodiny vychází. Jde o to fakt mít alespoň nějaký souvislý spánek. Já jsem lezla do pelechu hned, jak jsem je uložila - normálně v 8 a o půl deváté tuhá.

Darling, jsi šikulka, dlouho jsi kojila, zvládáš to sama a jestli se manža nezmění - nechci nikoho posuzovat - tak jsi pěkná ženská a časem může být všechno jinak - promiň, nechci Tě urazit, ale přeci nestrávíš nejlepší roky života s někým, kdy se k Vám tak chová.

Jo, já jsem včera zkusila Hami Hajaja - poslali mi to zdarma po ragistraci v hamiklubu - a dobré - olkám to jelo - je to valstně mléko Nutrilon 2 s rozdrcenýma kukuřičnýma a rýžovýma vločkama - pěkně hladké. Takže jakási alternativa kaše.
16. kvě 2010 ve 20:38  • Odpověz
Lucy, tak ono i do těch tří hodin je to fajn, na vyspání v kuse je to docela dlouhá část noci, i když věřím, že to vstávání pro mlíko je otravné.
Já už bych taky plně ráda přešla na UM, to kojení je dost únavné, navíc vůbec nemám přehled, kolik vypijí a jak často, jen prostě nechápu ten systém. Kolik dávek a kolik ml na dávku a taky co dělat, když mají hlad dříve než aspoň po těch třech hodinách, což by u nás určitě bylo, když by najednou přešly z pití kdykoliv si řeknou na přesně stanovené dávky.
Dáváte oběma dětem vždycky najednou? Ať už chtějí nebo ne? Máte jakoby pevně dané časy a rozestupy, kdy dáváte UM? (nebo ty co už dáváte příkrm, tak jak jste to měly)
16. kvě 2010 ve 20:44  • Odpověz
Ahojky,
Lito, tak já bych určitě taky brala paní na výpomoc, hlavně ty začátky jsou šílený a když je člověk nevyspalý nemá potom sílu být usměvavý celý den, takže se krásně vyspinkej a vypni radary v uších :grinning:

U nás se stále bojuje s kojením, nevím co těm prckům je, ale Barunka když vidí prso, tak řve jak tur a Ríša už to začíná dělat taky, ale jenom jak kdy. Je to přesně jak tady psala Miradka :frowning2: ...dneska manžel přišel s nápadem zkusit použít klobouček a ejhle :confused: , Bára se chytla a sála jak divá :angry: , takže vážně nechápu v čem to je....., ale krmení se pro nás stává noční můrou. Máte stím některá zkušenost??
Lucy, myslím, že tobě holky taky začli kolem 3měsíce odmítat MM, viď??

Holky chtěla bych se ještě zeptat, ve středu jsme byli na očkování a nevím jestli je to přesně od čtvrtku nebo pátku, ale Ríša je strašně protivný, ubrečený, no prostě furt na rukách....myslíte, že to může mít souvislost stím očkováním? byvaj děti po tom ukňourané? A jak dlouho to tak trvá??
16. kvě 2010 ve 20:48  • Odpověz
Sarri jíme s tím brzkým papu 5x denně, ale když se nevzbudí takhle brzy a vzbudí se v těch sedm tak jim dám papu v těch sedm, pokud papají v ty tři hodiny a vzbudíme se kolem tý sedmý tak papu dostanou až kolem půl deváté.
My máme ve tři 170ml mléka,
kolem deváté 200ml mléka
kolem dvanácté oběd 190g sklenka + (140-170ml) mléka
kolem třetí 200g přesnídávka nebo jogurt
kolem šesté 230ml Beby na dobrou noc
16. kvě 2010 ve 20:51  • Odpověz
Sweethy, jakmile přejdeš na UM, tak za chvilku bys musela jet příkrmy. S MM můžeš vydržet až do půl roku a pak se už nebude kojit tak často - i když nám trvalo 2 měsíce, než sní celý oběd a svačinu místo mléka.
Já krmím jenom po sobě - ze lžičky - nechci mít tou šlichtou vymalováno - a mléko z flašky oběma najednou - vedle sebe a do každé ruky flašku, ale holkám si už i po tom půl roce dětičky umí držet flašky - no my teda ne. Ať chtěly nebo nechtěly ,tak dostaly - kolik daly, tolik, ale dostaly a teď už je to tak zajeté, že prostě sní všecko a ty časy jim vyhovují. To bychom se nikam ven nedostaly, kdyby si zmyslely každá jíst jindy.
Uvidíš, co po té kaši - třeba se to smrskne na jedno kojení v noci.
16. kvě 2010 ve 20:52  • Odpověz
Lucy, tak to je v poho - pokud nemáte v noci jídlo navíc mimo těch 5. Baštíte hodně, ale jste akčňáci :wink:
Mislatko, krmení bylo mojí noční múrou, nejdřív kojení, pak zelenina a ono se zas jistě něco vyvrbí.
\takže jediné co pomáhá: "Vyděržaj pioněr!"
16. kvě 2010 ve 20:57  • Odpověz
Misi jj taky jsme to tak měly, kolem 3 měsíce obě ukňourané a vztekaly se jen uviděly prso, prvně klobouček pomohl, za dva týdny to samé. Prvně se vztekala Sofinka, takže mě nevydržely nervy tak jsem ji dokrmovala UM, Nelinka papala v pohodě. Jenže kolem 4 měsíce se začala vztekat i Nelinka a bylo vymalováno, SOfinka byla většinu dne na UM nebo na odstříkaném, a kojena byla jen v noci. Takže jsem to psychicky nevydržela a přes den jim začala dávat UM a pokud jsem stíhala tak jsem odtříkávala. Jenže mlíka bylo čím dál míň tak jsem kojila už jen v noci a to jen Sofinku protože Nelinka se u prsa začala vztekat i v noci. Tak jsem s tím bohužel po 4 měsíci sekla, bo jsem byla fakt hotová a vzteklá a na holky i zlá. Ono když je člověk celý den sám a děti se ne a ne přisát a obě se vztekají jak potrhlé tak slabší povahy prostě kojení vzdají. Miši takže buď vydržet a nebo vzdát :unamused:
Já jsem nakonec ráda že jsem to vzdala, protože holky začaly být veselejší a já taky.Prostě zjistily že když se budou vztekat a nebudou chtít pít tak dostanou flašku :angry:

A po očkování jsme tak 4 dny protivné jak noci a ukňourané, takže to souviset určitě může :wink: :unamused:
16. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz
Sweety ty časi se pak vytvoří samy, a musí se prostě naučit jíst zároveň, já je krmím zároveň, jak mléko, tak jak říká Sarri (mimochodem taky neumíme držet flašku, tedy spíš nechceme) a i příkrmy ze lžičky. Dát do jídelních židlíček, bryndáky, jednu misku, jednu lžičku a na střídačku papáme :grinning: JInak to prostě nejde :sweat_smile:
16. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz
lucy, tak já myslím, že s tím kojením nekojením zatím docela jdeme ve tvých šlépějích, tak uvidíme, jak dlouho budeme bojovat :sunglasses: a jak píšeš, že začaly být holky veselejší, tak to mě právě docela nahlodává, jestli náhodou nebývají takoví protivounci tím, že jim nevyhovuje systém papání :confused:
16. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz
Lucy, já su asi poleno, ale při současném krmení lžičkou neumím rychle vyřídit poptávku a holky si rvou ruce do pusy a nezvládám to jistit.
16. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz
Lucy díky , myslím, že to u nás dopadne stejně, já už na to nemám nervy teď :frowning2: , vzteká se, pořádně se nenají a pak nechce spát ,bo má hlad a to je furt dokola a krmíme už i 1,5hod :astonished: , za poslední týden se to strašně zhoršilo :frowning2:
A čím si začla krmit? Já jsem kdysi dávala Bebu, ale teď jednou ju oba dostali (když jsem nebyla doma) a Ríša se nemohl pořádně vykadit...tak nevím jestli si na to zvykne??

Sarri, díky za radu :grinning: :grinning: ..snažím se :wink:
16. kvě 2010 ve 21:09  • Odpověz
Sarri já jsem rychlík, takže proto jsme tak upatlaný ale kdybych jim měla ještě jídlo stírat z pusiny tak by na mě asi pěěěkně řvaly :grinning: Ale v poho už se naučily jakž takž čekat takže je to super, akorát v tý židličce se Sofinka pořád dívá na nohy a studuje vše okolo tak je celkem problém ji nasměrovat lžičku do pusiny :pensive: V lehátkách se krmily lépe ale zase moje záda to měly těžký :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ona eistuje i souvislost mezi psychickým stavem maminky a dětí - v porodnici holky prostě nejedly - cpala jsem to do nich veškerý čas, nespala vůbec - no bylo to na prášky. A doma, jak jsem se hodila do klidu, vyspala, tak se rozjedly jak hlúpé.
16. kvě 2010 ve 21:16  • Odpověz
Misi my dávaly Bebu, a pak jsme přešly na Sunar, s tím kakáním jsme při přechodu na UM měly dost velký problémy :frowning2: Hodně jsme plakaly při tlačení, bobíci byly tužší než při MM takže si musely zvyknout :unamused:
No pokud je to tak že krmíte i 1,5 hodiny tak to je fakt strašné :frowning2: Nevím jak ti pomoc ale někdy se děti vzpamatují a pijí zase krásně dál, jen jde o to vydržet. Je to tzv. bojkot kojení :frowning2: Jenže když má člověk jedno dítě tak to asi vydržet i jde, ale při dvou dětech je to dost o nervy a takhle asi končí většina s kojením. Známe vydržela a kojila dvojčata do roka a půl, já byla slabá, nu což, já jsem taky od třech měsících na Sunaru a žiju :grinning:
16. kvě 2010 ve 21:16  • Odpověz
Lucy, já židličky právě vybírám. Zatím krmím v autosedačkách a sedím na schodku v kuchyni. Holky jí moc hezky (Adéla teda zelené věci nee), takže špinavé už nic nemáme (ťuk, ťuk, ťuk), ale ty ruce v puse...
Jaké máte židličky?
16. kvě 2010 ve 21:18  • Odpověz
Sarri máme půjčené od švagrové a od švagrové segřinýho přítele :slight_smile: Takže jsem ráda, zase o starost méně, já než bych je vybrala :grinning: Mám je v albu :wink:
16. kvě 2010 ve 21:20  • Odpověz
Miši, s tím umělákem - musíš pozkoušet - u nás zácpa z MM a Nutrilonu - po Bebě pohodička - už jsem ani nedávala navíc žádná probiotika. Teď mám poslední pytlík Beby a budeme zkoušet Hipp2.
16. kvě 2010 ve 21:20  • Odpověz
Lucy, jdu to omrknout.
16. kvě 2010 ve 21:21  • Odpověz
Tak díky za rady, ještě to pár dní zkusím, ale trápit už se nebudu, jsem rozhodnutá jít na umělko :frowning2: , ikdyž je mi to líto, kojení mi mooc vyhovovalo, ale jak píšete...svět se nezboří a já sama jsem taky vyrostla na sunaru :wink:
A ty umělka se mužou takhle střídat? nebo tam musí být nějakej pozvolnej přechod z jednoho na druhý? (jako abych vyzkoušela který jim bude vyhovovat)

No frčím spát :unamused: , Ríša už byl 3x vzhuru :frowning2: , tak jestli bude v noci tak ubulený jako přes den, tak se mám na co těšit, ještěže Barunka je usměvavá :wink:

přeji krásný večer a tichou noc :wink:
16. kvě 2010 ve 21:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.