• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Ahoj holky, hlásím, že jsem živá a celá, v pátek jsme přijeli z porodnice. :wink: Dětičky jsou zlatíčka, hodně času prospí, takže zatím je vše moc fajn. Mají ale převrácený režim a v noci jsou plačtivější. Zatím zvládáme, manžel hodně pomáhá. Nechci zakřiknout to, že jsou děti tak hodný, ale bolení bříška je zatím netrápí. Kojím, ale mlíčko jim nestačí a musíme dokrmovat, protože Adrianka nám málo rostla. Oba mi u kojení pořád usínají. Měli jsme už rodinné návštěvy, takže jsem se k netu dostala až dnes večer. Babičky by se k nám nejradši nastěhovaly. Zítra napíšu víc. Do albíčka jsem vložila pár foteček.

Moc gratuluju J.cien a Rejch, pokud jsou tu už další miminka, tak ani nevím, musím vás dočíst.
16. kvě 2010 ve 23:04  • Odpověz
Misi, z těch UM zkus nejdříve, co je Ti sympatické a když s tím budou problémy, tak vyměníš. Ono nějaké problémky během té změny asi budou - prdíky, kakání. Zas já myslím, že je lepší měnit dětem jídelníček postupně, takže když dáš UM a za měsíc začneš zeleninku.
Holky v Olomouci - držte si tam tu vodu sakra! My to tu nechceme. Řeka z okna normálně není vidět a dnes vstanu a je tam :frowning2:
Už by to mohlo přestat nebo mně prdne. Celé dny být zavřená doma. Má to teda jedinou výhodu, že holky víc spí, jak je furt polotma. A teda zas topíme - v půli května!!!
17. kvě 2010 v 07:05  • Odpověz
Peti, vítej, buď ráda, že máš ochrapy - ono to krmení je se spavýma problém a zabere spoustu času, takže je dobe, že spí hezky mezi jídlem. Ražim jim zatím dělat nemá smysl - až budou vnímavější a udělají si noční krmící pauzu.
17. kvě 2010 v 07:07  • Odpověz
Peti vítej doma a velká gratulace :slight_smile: . To je dobře, že spinkají. Musíš u kojení šimrat a šťouchat a hladit :slight_smile: .
17. kvě 2010 v 07:53  • Odpověz
autor
Dobré ránko, já vás nestíhám. :grinning: :grinning: :grinning: Aspoň se snažím číst postupně, ale nestíhám přispívat. Tomča stojí vždy a všude, takže ho sundávám ze všech kusů nábytku, Adu už je na kolínkách a trvat jí to asi dlouho nebude. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petruško super, že jste doma a mrňousci chrní. U nás Tomča zásadně celý den nespí, za včerejšek dal za celý den 1 hodinu a je to děsně únavné. :angry: Je umrančený, ale nezabere a nezabere. :confounded:

Jinak dávám info, byly jsme s mamčou sobotu v HM a mají tam super tepláčky, pokud sháníte. Jsou sice na šňůrku, ale dá se v pohodě vytáhnout a navléct guma. Většinou mají tepláky ty dírky zašité a pěkně mě štve to celé párat a zašívat. :angry: Jo a hlavně, mají na nohavicích gumičky, takže malí, jak lezou, tak se jim ty nohavice nevyhrnují, což jak jsem zjistila, 99 % tepláků nemá a dost mi to vadí. :angry: Měli i kraťáskové, tak jsem je vzala, ať máme na léto. Stály 129 Kč, což není tak strašné a hlavně se nám nevyhrnují. :wink: Jinak musím Tomčovi objednat 86 velikost, 80 je mu skoro malá a je v tom jak sardinka. Ach jo, Sarri, my se asi do toho kočárku vážně za chvíli nevlezeme. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Moc vás zdravím, večer se zkusím připojit. :wink: K.

Jo a to počasí a voda, tak to je teda síla. :frowning2: :frowning2:
17. kvě 2010 v 08:11  • Odpověz
Koču, vy jste tak akční. U nás se hraje "spali medvědi". Eliška v postýlce Adéla v tátově pelechu.
Děsí mě ta voda, mám plný sklep jídla, plenek, kočár, moje mému srdci velmi drahé i drahé kolo a vůbec plno věcí na sport, které nemáme kam jinam dat a máme septik napojený do řeky (přes čističku), ale prostě když bude moc vody a velký průtok, tak to ta klapka nemusí vydržet a pustí to do sklepa, jak už se i jednou stalo.
Tak teď mi byla říct sousedka, že ta zpětná klapka nefunguje. No bezva. Asi půjdu vyklízet sklepy.
17. kvě 2010 v 08:37  • Odpověz
Holky to picasi me zabije :frowning2:
17. kvě 2010 v 08:46  • Odpověz
Cien, ani nehovor...ešte k tomu som sa zobudila s poriadnou rýmou a bolením v krku :frowning2:
Ráno som vypravila moju polovičku a uvidíme sa až o týždeň, odlieta do Japonska..služobne, takže budem s maminou. Celé šťastie, že si mohla vziať dovču a prísť k nám...inak by ma za ten týždeň asi porazilo :zipper_mouth:
Sarri, to by som asi neriskovala.. :unamused:

Peti gratulujem!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Detičky sú krásnučké, úplne na zjedenie :grinning: Aké miery mali a koľko vážili? A čo porod? Ako si to všetko prežila? :slight_smile:
17. kvě 2010 v 09:24  • Odpověz
Ahojte holky,

Lito, určitě ani na vteřinu neváhej a vem paní na hlídání. My jsme to sice nepotřebovali, ale kdybych už byla tak dlouho nevyspalá a neměl kdo pomoct z rodiny (na delší dobu), tak bych taky neváhala. Spánek je fakt důležitej... Není to žádná ostuda, naopak, chceš přece být pro svoje děti pěkně odpočatá a plně se jim věnovat :slight_smile:

Zuzi, ty nepotřebuješ spánek, ty jsi jak ten jogín z televize, tak ty to nepochopíš :slight_smile:))...

Petranelko, moc zdravím a těším se na info a podrobnosti :slight_smile:)... dětičky jsou krásné, úplně kouzelné, a jak koukají!! :slight_smile:)... Holky, já se na ty fotky mini-miminek asi nemůžu koukat, já u toho vždycky brečím jako praštěná...

Jdu vás dočíst... snad mi něco neuniklo :wink:
17. kvě 2010 v 09:30  • Odpověz
Tak my taky od začátku najeli na to, že prostě jak dáme do postýlky, tak neberem. Když byl jekot, tak uklidňování jen v postýlce, a holky si na to pěkně zvykly a teď i když se v noci vzbudí, tak jim dám dudlík a ony jsou spokojené. Někdy (jako třeba dnes v noci - kvůli vichru) se vzbudí třeba ve 2 - 3 ráno a čučákujou, povídají, ale třeba půl hodinky a pak zas samy usnou... Já u toho vykládání taky nemůžu usnout, když mě to vzbudí. Takže někdy nečekám, až usnou a jdu k nim, dám dudlík a potichoučku řeknu, že se bude spinkat a tichoučko a ony na to slyší :slight_smile:))... Anička se hned zachumle k mazlíkovi a nejspíš dělá že spí, pochybuju, že by tak rychle usnula :wink:... každopádně pak usne.

S tím hláskem, u nás mají obě takovy uječeny hlasy. Ale naštěstí to není tak často :wink:... Když ale spustí, tak mi pak začne pískat v uchu... Manžel jednou Ele, když řvala, docela potichu a klidně řekl, že má hlas jako hyena a ona spustila takovej pískot a jekot, že už si jí to nikdy příště nedovolil říct... :sweat_smile: ... Nám teď teda holky strašlivě, ale fakt hodně povídají, pořád a neustále si něco brblají. Včera jsme byli na tom Vítání občánků tady v dědině a všude klid a Ela začala povídat - něco v tom smyslu, co to tu žvaníte, fakt se hroooozně nudím... no jo, samozřejmě se musela postarat o rozruch. Navíc jsme doma zapomněli dudlíky (tu nejdůležitější věc) a tak jsem jí ani nemohla zacpat pusu :slight_smile:))...
17. kvě 2010 v 09:42  • Odpověz
Lucy, holky ti už sedí?? Mně by se v jídelní židličce neudržely... Já právě musím krmit každou zvlášť, protože jsem byla zvyklá je krmit z flašky dohromady, ležely vedle sebe. Ale to se zeleninou nejde, strkají si ruce do pusy, pak na hlavu, do uší... No takže lžičkou každou zvlášť. Jinak flaše jim dám do postýlky nebo pod ohradu a to už papají samy...
17. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz
Hani, já ty židle teď zkoumala a jsou i s polohovacíma zádama - takže je dáš do pololehu.
No nás ten sklep nemine, takže pofrčíme s holkama k babičce. Doprdele!
17. kvě 2010 v 09:51  • Odpověz
Hani, mně holky ještě ke všemu jdou po té lžičce a po misce.
17. kvě 2010 v 09:52  • Odpověz
Sarri, to je obsaženo v těch třech tečkách :slight_smile:))..po tom jdou asi v první řadě :wink:)... a co to je za židličky? Vůbec neznám... Tak vyklízení sklepu vážně nezávidím - ale asi lepší, než pak sčítat ty škody... :unamused:
17. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz
Ahoj holky, tak koukám že s krmením je to všude stejné :slight_smile: Já tedy krmím oba současně ve stoličkách, jedna miska jedna lžička, jinak to fakt nejde. Pokud nestíhám dostatečně rychle krmit, tak si právě taky strkají ruce do pusiny a pak si to patlají všude. Takže u nás krmení vypadá spíš jako závod :grinning:
17. kvě 2010 v 10:00  • Odpověz
Hani, vybírám mezi http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-babypoint-fabula-1/ a http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-babypoint-pinta-1/ Co se týče sezení - je to stejné, jen by mi víc ladily ty celočervené červené - jak na potvoru ty dražší.
17. kvě 2010 v 10:23  • Odpověz
Pro zajímavost http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-babypoint-pinta-1/ Od 550 to máme v septiku.
17. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz
17. kvě 2010 v 10:25  • Odpověz
Sarri, tyhle jsou taky fajn, mám jí. Budeš spokojená.

Je mi líto, že máte vodu, ale ten sklep asi budeš muset fakt začít vyklízet :frowning2:
17. kvě 2010 v 10:32  • Odpověz
Sarri, vypadají pěkně, no u nás to začíná být taky akutní.. jako ta ohrádka. Tu jsem si zadala úkol, že musím objednat tento týden a hotovo. Pořád to odkládám a včera jsem přišla k hrazdičce a Anička úplně mimo, na dlažicích... A ty židle, koukám, budou za chvíli to samé...

Peti, já bych krmila i lžičkou zároveň, ale to bych musela dělat generální úklid po každém krmení, což vyjde časově líp, když nakrmím každou zvlášť... Možností jsou ty krmicí židličky, které zatím nemáme...
17. kvě 2010 v 10:49  • Odpověz
Salu, jde ten opěrák napolohovat do pololehu?
Čekám manžela, máme tam velké plastové krabice např. s vánočníma ozdobama a tahat se mi to nechce. Přemístila jsem plenky, ubrousky, jídlo. Lyže a ostatní věci musí manža.
17. kvě 2010 v 10:56  • Odpověz
Jo, Salu, píšú, že slpžená je skladná. Myslíš, že se to dá do auta do kufru?
17. kvě 2010 v 10:57  • Odpověz
polohuje se celá ta sedačka, né jenom ten opěrák. jakoby se celá zhoupne.
při skládání se sundá ten pultík, ten se zacvakne na ty zadní nohy, se sedačkou sjedeš do nejnižší polohy a pak se nohy sklapnou k sobě. do kufru se vejde.

zkusím pohledat nějaká foto :slight_smile:
17. kvě 2010 v 11:19  • Odpověz
Salu a 2?
17. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz
ona na výšku nezabere moc. v poho. máte kombika?
17. kvě 2010 v 11:24  • Odpověz
Máme takový ten typ limuzína nebo jak bych to řekla - Hondu Accord, kufr dokonce větší jak v babiččině Peugotovi combi.
Tak snad jo, pro jistotu naběhnu někam do obchodu a zkusíme.
17. kvě 2010 v 11:30  • Odpověz
až přijede manža, sundá jí z půdy a nafotím ti to a změřím.
17. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz
Jéé, to nemusíš, já naběhnu do obchodu. Ale jsi hodná.
17. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz
holky, mám nový problém....David objavil palec, snažím sa cpať mu do pusy dudlík, ale ten hneď vypľuje a strčí si tam palec. Nemáte nejakú radu? :confused:
17. kvě 2010 v 15:49  • Odpověz
Miradka-zavázat obvazem :grinning:
17. kvě 2010 v 15:54  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.