• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
autor
Holky, to počasí je opravdu hrůza. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to nebude ještě horší a zvládnete to v pořádku všechny. :frowning2: :frowning2: My jsme na kopci, ale manža byl dneska v UH, tak jsem na tebe Irmi myslela, jestli vás to nezatopilo. :angry: Miradku voda asi odřízla, no já bych do toho bacila :angry: :angry: :angry: Sarri, vy máte dům? Snad to nedojde až k vám. :frowning2: Cien, jak vy jste v Ostravě na tom? Omlouvám se, ale nevím, jestli nejste ještě některá na severní moravě. :pensive:

Jinak vám řeknu, zlatá ohrada. Oba dva se jí přidržují, takže je stíhám jistit, jinak teda nevím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tomča si dneska sednul, to je ta první vlaštovka, jak se sesunul po šprušlích, takže doufám, že ho to nenapadne zopakovat. :grinning: :grinning: :grinning: Obchází kolem ohrady dokola a dokonce se frajersky chytí jednou rukou. :grinning: :grinning: :grinning: Já teda mám oči až na zádech, páč jistit oba dva je vážně nářez. :grinning: :grinning: :grinning: Ale strašně rychle se zlepšuje, takže už je celkem stabilní; akorát fakt nevím, jak s tím lezením. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo, ale z té ohrady dokáže už slézt dolů, to zas jo. :grinning: :grinning: :grinning:

Mončo, doktora si určitě domluv už teď. Já měla doktorku od 6tého měsíce a v porodnici se hlásí, páč dělají různá vyšetření a v případě nálezu by obeslali právě vašeho lékaře. :wink:

Holky blbá otázka, ale pucujete nějak zuby? Nemají se otírat gázou? :grinning: :grinning: :grinning: Já vážně nevím, jen mě to tak napadlo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Držte se, snad to dobře všechno dopadne a napište, ať víme, že jste v pořádku. :wink: Já jdu do pelechu, než se probudí divá zvěř. :grinning: :grinning: :grinning:
17. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz
autor
Koiro, já byla o doktorky až ve 3 měsíci a hladinu nevím. :grinning: :grinning: :grinning: Moc nepomůžu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
Koču, v Kroměříži bydlíme v bytovce 6 bytů a v rodné obci vedle babičky máme dům, ale nebydlíme tam - bydlíme u babičky a tady se nám může rozvodnit leda tak járeček.
Jak vy to děláte? My zas měsíc nic - teda, né že by to nebylo pohodlné, ale na tu neonatalogii si mohly připravit nějaké lepší číslo než jen to přetáčení a anglická slovíčka.
17. kvě 2010 ve 21:36  • Odpověz
autor
Sarri, ale zase ta jazyková vybavenost. :grinning: :grinning: :grinning: My jsme oba s manželem v tomhle pěkná kvítka a u malých se to asi znásobilo, jinak si to nedokážu vysvětlit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vy jste ale 3 týdny ještě za náma, tak máte čas. :wink: Dělala jsem mlíko a za tu dobu jsem 4krát Tomču sundávala ze sebe a 3krát z poliček v kuchyni. Dělala jsem ho celou věčnost. :grinning: :grinning: :grinning:
17. kvě 2010 ve 21:41  • Odpověz
My jsme za váma tak o 3 měsíce - ne týdny. :grinning: :grinning: :grinning:
A to, jak je hnusně, tak byl jen chrupec. V 6 mléko - od 7 do 9 Adéla chrupec, Eli do 10, v 1/2 12 protivné, chrupec do 14, v 15 jsem jich naložila d oauta a chrupec do 17, ve 20 spaní.
17. kvě 2010 ve 21:59  • Odpověz
Teda ty povodně to je děs, tak přežijte všichni ve zdraví.
Nám tady vůbec nepršelo jen byl šílený vichr, no nám na Vysočině povodně nehrozí, naštěstí.
Hani holky ještě nesedí, ale v židličkách se opřou a sedí, dá se to polohovat do polosedu, takže super akorát teda ta Sofinka fakt čučí na nohy takže jí nakrmit je nadlidský výkon.

Teda Sarri vy jste takhle krásně spaly, to čučím, my vstávačka v sedm, o o půl deváté chrupec v kočáře do půl dvanácté, pak chrupec ve tři do půl čtvrté a pak chrupec v sedm. Jenže Nelinka se začala vehementně přetáčet na břicho a zase zpět a náramě jí to dneska bavilo, no jenže to začala dělat i v postýlce takže o půl deváté jsem si říkala co je to tam za šramot tak se jdu podívat a je na břiše a čeká že někdo přijde. No usnula až před chvilou a to jsem tam byla asi třicetkrát, připálila jsem jim špenát takže zítra musí být nějaká sklenka z obchodu :unamused: A usnula až když vyžahla 170 mléka. No a já jsem teď dovečeřela a jdu taky spát :grinning: Pak nemám být tlustá :grinning:
17. kvě 2010 ve 22:16  • Odpověz
KOcu teda vy jste fakt akční, se nestačím divit, myslela jsem že Sofinka je taky dost akční ale kam se hrabe na vás :grinning:
17. kvě 2010 ve 22:17  • Odpověz
kocu vy budete pristi mesic kupovat aktovky do skoly!!! :slight_smile: :grinning: S vama se clovek asi nenudi!!!
17. kvě 2010 ve 22:34  • Odpověz
Lucy, tak to jo, je super, že se to dá polohovat, sakryš, taky musím už nějaké ty židle shánět... Ale je přede mnou napřed bojový úkol č. 1 - ohrádka... Nám to Anička už taky několikrát udělala. Ráno jsem se vzbudila jejím žvatláním, třeba v 6 ráno a kouknu do postýlky a ona úplně jinde, úplně naopak (hlavou kde mívá nohy) a pase koníčky jak o život... Tak ji zas dám zpět, zakryju a jdu ještě chrupat :wink:...
17. kvě 2010 ve 22:35  • Odpověz
Holky, tak ve sklepě voda :frowning2: a jestli se vyplní prognózy, tak se to má vylít i z koryta - teda prý už zase prší. Na Hodonínsku je zataženo, ale neprší - zas nám nešel v noci proud a tma jak v pytli nebo spíš v tom druhém a já lovila cucky.
Židličky jsem objednala ty, co má Salu Babypoint Pinta oranžovočervené.
18. kvě 2010 v 10:28  • Odpověz
autor
Sarri, koukám na tu hrůzu a doufám, že se to k vám nevylije. :frowning2: Mám v Přerově tetu, která je totálně bez energií , takže ji asi povezeme pryč a sestřenku uvíznutou v Karviné. Ach jo, je mi z toho smutno a doufám, že to všichni hlavně přežijí ve zdraví. Když ukazovali záběry z Troubek, tak jsem se vážně rozbrečela. :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Jinak nám zvedli tu mateřskou a vyplatí ji zpětně, ale to je houby, oproti takové katastrofě. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
18. kvě 2010 ve 12:25  • Odpověz
Prší-tak jsem se zase nudila, jen ti kluci v tom modelingu nebudou po mě, vůbec se nechcou fotit. :grinning:
18. kvě 2010 ve 13:19  •  4 děti  • Odpověz
autor
Sarri, tak prý to vypadá dobře, Morava snad kulminovala a zatopit by vás to nemělo, huráááá. :slight_smile: U našich doufejme taky dobré, v 97 tam spadla skoro celá čtvrť a při poslední povodni byl taťka stavět hráze. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak mě napadlo, Sweethy je z F-M viďte, snad je v pořádku. :frowning2: Holky, omlouvám se, že to tak prožívám, ale v 97 jsme byli zatopeni a teď mám taky rodinu pod vodou, tak mě to bere. :frowning2: :frowning2:
18. kvě 2010 ve 13:42  • Odpověz
Koču, tak ve sklepě prý 5 cm z kanálu - takže sračky, ale vypadá to, že už voda neporoste a půjde to dolů - i předpověď výšky hladiny tomu odpovídá, tak snad se nijak nepředvídaně už nerozprší.
V 97 to byla v KM hrůza - voda do půli schodů do vyvýšeného přízemí. Tehdy všechno teklo kanálama.
Já se na zprávy radši nedívám, jen net na čhmú. Ráno jsem jen z tv zaslechla, že hrozí, že voda půjde z koryta a bylo mně z toho šoufl, takže to ani nechcu vidět. Teda nedovedu si to představit mít barák uprostřed jezera. Akorát nějak nechápu, kam se daly ty všechny prachy na protipovodňová opatření, když zas všecko plave? Kde jsou ty mobilní protipovodňové zábrany apod? Např. ty Toubky? To se zas někdo nažral a koza ostála celá.
Aspoň, že ta mateřská. Koupím za si za to člun.
18. kvě 2010 ve 13:54  • Odpověz
Holky moravačky myslím na Vás. Snad to žádnou nespláchne :frowning2:

Jinak jsem do albíčka přihodila pár nových fotek - pro ty, kdo by se chtěl kochat mojema holkama :grinning: :grinning: :grinning:
Dneska jsme se vrátily od neuroložky a Aďulčina predilekce se ukázala býti leností. A zákaz válení se na lehátku a čučení na telku pomohl. :grinning:
Holčiny definitivně najely na spánek celou noc do 6 hod, kdy jim dám mlíčko a povídají si v postýlkách dokud zase nezachrupnou do půl 9. Vypadá to, že jsou děsný pohodářky, které si rády pohový.
18. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz
Bali, tak to je super. Jdu omrknout ty fotky a pokochat se.
18. kvě 2010 ve 14:07  • Odpověz
autor
Bali, konečně nějaké dobré zprávy! :grinning: Super, jdu se taky podívat. :wink: :grinning: :grinning:

My ještě musíme pořešit tetu, je to stará dáma, která pochopitelně nechce pryč, jenže jí netopí, nejde teplá voda, elektrika. Možná jí zavřou i plyn. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sestřenka by snad měla být taky OK, prý se ve škole zkouší o 106. :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 ve 14:24  • Odpověz
Bali super fotky-krásny holky. :wink:
18. kvě 2010 ve 14:25  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj, tak nám od rána nešel proud (plánovaná odstávka), tak teď rychle hltám zprávy.
Sarri, je mi to moc líto, snad už voda nahoru nepůjde. Fakt taky nechápu, proč už nejsou nějaká protip. opatření!
Jinak jsem ráda, že ti židličky káply do noty.

Dobrá zpráva - mateřská :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2010 ve 14:32  • Odpověz
Závidím Vám tu mateřskou, já ji nedostala. :confounded:
18. kvě 2010 ve 14:37  •  4 děti  • Odpověz
zuzi a proc??
18. kvě 2010 v 16:03  • Odpověz
Protože jsem nesplnila těch odpracovaných 270dní. Já podnikala a pak nastoupila na ÚP. Taky to nechápu, ale je to tak-bohužel. :angry:
18. kvě 2010 v 16:15  •  4 děti  • Odpověz
Jo aha!!!
18. kvě 2010 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak my máme dneska narozeniny, klukům je přesně půl roku :slight_smile:
Normálně jsem se tu dojímala nad prvníma fotkama... :slight_smile:
Dostali "dáreček" k narozeninám - oba dva očkování, takže jsme mrzutý a ubrečení. Jinak jsme dneska dali poprvé mrkvičku k obědu a na noc mám koupenou kaši. Chci se zeptat, jaké příkrmy a jak (kdy, co a kolik) jste dávaly a jakou kašičku?
Díky a držím palečky všem "zaplaveným" maminkám!!!
18. kvě 2010 v 18:52  • Odpověz
Darling, a co nějaké mrkvičkové pikantnosti, co? Žádné veselé zážitky z natáčení?
My začaly přikrmovat na noc trochu rýžové kaše do mléka, pak oběd - zeleninky, vždy jeden druh 4 dny a pak další a pak maso - kuře, krůta, hovězí, králík, vepřové - můžete už všechno, ale jen libové. Trvalo nám 2 měsíce, než holky snědly celou dávku 130g - teď jí tak 150 g zeleninomasového příkrmu a jednou týdně špenát nebo brokolice s vařeným vaječným žloutkem. Po měsíci zeleninky jsem začala dávat ovoce - střídám jabko s piškotama, banán s piškotama s ovocnou přesnídávkou. A ty kaše už dávám s různýma příchutěma - nejdřív jsem ji testla víckrát po sobě, jestli nebude nějaká reakce a odzkoušené pak střídám. Za dobrou cenu mají v DM - i nemléčné. Teď zrovna teda dávám holkám na noc Hami 2 Hajaja a spí po tom dobře - to je od 6m, tak to by jste už taky mohli.
Já su dneskaj mrtvolka - děda chvilku s holkama pásl s holýma zadkama (teda děda neměl zadek holý) a jak se mu počuraly, tak byly mimo ručník a na kožence se jim udělala kaluž v které se vyválely, tak jsem je musela okoupat už o čtvrt na 5 . přestože bylo domluvené, že v 6 dojde babička tchýně (mamka je na odpolední) a pomůže mi. No tak děda hlídal a já koupala, nechala jsem je tan vyrachtat - babička má obří vanu- pochytat kachny.... Jenže se unavily a pak jsme je museli už jen chovat, abychom dosáhli nějakého minimálního času k večeři a spánku. Takže od 5 do půl 7 jsem chodila s děckem na rukách a s druhým babička. Pak luply každá 240 toho Hajaje a Eliška padla za vlast - Adéla povídala a už nepovídá, tak asi taky chrápe. Já dám vanu a trochénku vínka a padnu asi taky.
18. kvě 2010 v 19:31  • Odpověz
Holky to je hnus tady u nas...my nastesti Ok,nemame sklep..jinak bysme meli plno vody...cela zahrada je jeden velky mocal...ale chudaci ti,co jsou primo ohrozeni...Trinec to sliz hodne..a stale prsi.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takze mam depku jako čepku :confounded: a navic valcime s kojenim Tei...
Holky,mela jste nektera jedno dite kojene a druhe na UM?Da se to zvladat....? :rolling_eyes:
18. kvě 2010 ve 20:16  • Odpověz
Cien, a co jí to mléko odsát, když je to takový boj a zkoušet kojit třeba za zas dva dny? Jestli máš měnžela k ruce, tak mu to odsaj, on ji nakrmí a budeš kojit jen Miu.
Je to boj s tm baštěním a nebaštěním. Mně zas teď holky s prominutím žerou jak urvané z řetězu.
18. kvě 2010 ve 20:27  • Odpověz
Jj,odsavam...ale jak jsem vystresla..tak mam toho mika na odsati cim dal min...nebo jestli je i ten spurt ve 3 tydnech do toho...nevim.Mia porad krici,po kojeni...nekdy az do dalsiho kojeni...a ty prsa se mi vubec uz tak nenalivaji ,jako driv...
Jsem z toho na nervy,strasne moc chci kojit...ale dava mi to zabrat a mam pocit,ze obe neukojim :frowning2:
18. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz
Cien, je to nervama - já myslím, že u mně to bylo to samé, prostě jsem byla nervózní, že holky nejí, já nevyspaná, prsa jsem ždímala a mléka málo. Tak bych asi dala UM - smíchané s tím, co odsaješ a třeba se to zlepší - Tea bude spokojenejší, Ty taky a mléčko ještě bude.
18. kvě 2010 ve 20:41  • Odpověz
Diky Sari...ach jo,kdyby Teinka sala jako Mia...tak jsem vychlamana...ale takto je to silene....
Ale kdyby neplati....Sari ty si kdy presla na UM?A spaly ti po nem dele?
Ja kojim v noci co 2hod...tj.pres pul hodiny kojim....pak cekam na rihnuti..pak prebalim...a muzu zacit znova....jsem totalne vycerpana a rozcaqrovana a vubec nemam energii si ty miminecka vytouzene uzivat.... :frowning2:
18. kvě 2010 ve 20:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.