• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Cien, já je nebyla vůbec schopná nakojit. V porodnici tu dávku, co měly vypít, tahaly 45 min. 16x jsem ji budila. 3 srky a chrupec. No to se ve dvou dětech fakt nedalo mít stále někoho u prsu - držet je při tom obě nepřipadalo v úvahu - čím bych je pak budila. Takže jsem jela odsávačka, flaška - první dva týdny půl na půl a pak do 6 týdnů jsem odsávala, ale ke konci to bylo jen tak na jednu dávku za den pro jednu, takže zoufalé.
18. kvě 2010 ve 20:54  • Odpověz
J.Cien, já do toho zas tolik nevidím, kojila jsem jen 3 týdny, ale zkus jim dát to UM a když se napapá, tak se zklidní a tím pádem ty taky.. nebo odsávat. Každopádně stres tomu asi vážně nepomůže, tak abys nepřišla o mléko úplně... No a kdyby náhodou, určitě se svět nezboří, když jedna bude na UM a jednu budeš kojit, mělo to tady tak víc ženských :wink:
18. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky, my jsme naštěstí v pořádku, bydlíme na kopečku, Frýdek je výš než Místek, ale sklep teda máme taky plný vody :unamused:
Jinak státnice dnes dopadly dobře, za tři s odřenýma ušima, ale nevadí, hlavní je, že to je :sweat_smile:
Cien je mi tě líto, že máš takové trápení s tím kojením, já na ty začátky vůbec nevzpomínám ráda, místo užívání prostě jen přežívání, ale to se všechno srovná, jen to chce ještě nějaký čas, si říkám, že u dalších dětí budu vědět co a jak a půjde to líp, ale kdoví, co mě zase překvapí :slight_smile: Drž se.
18. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz
Já nechcu, aby to vypadalo, že někoho nabádám dát UM, když já sama jsem nebyla schopná je ukojit, ale s flaškama a UM se to u nás uklidnilo, měla jsem čas si holky pomazlit a ne jenom fungovat jak robot. Někdy to fakt bylo jak stroj a spánek Ti taky nic nenahradí - mně se klepaly ruce a byla jsem nervák a propukala co chvíli v zoufalý pláč.
Pokud Ti pije alespoň jedna, tak bych té druhé ten umělák dala a když budeš mít čas, tak k tomu přidala odsáté a buď se to s mlékem spraví, když budeš Miu kojit nebo ne a svět se nezblázní. Toliko můžu říct za sebe.
18. kvě 2010 ve 21:01  • Odpověz
Holky, jinak, víte o té akci s Nutrilonama? Kdo používáte Nutrilon, tak nevyhazujte krabice. Do konce června je akce, že za 5 vystřihnutých čárových kódů z krabic je jedna nová krabice zdarma :slight_smile:...
18. kvě 2010 ve 21:01  • Odpověz
cien
snad nevadí, že píšu...jen jsem nakoukla...
nám taky pila zpočátku jen nelinka a elišku jsme museli krmit um.. měla hodně silnou žloutenku a byla pořád unavená...
neměla na kojení sílu...
ale za pár dní se to zlomilo samo a začala pít z prsu...
a pijou doteď :wink: :slight_smile:
vím, je to na palici a člověk padá únavou, ale nevzdávej to ještě... každým dnem bude líp a líp :wink:
18. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz
Sweethy, Ty jsi ďábel - ty ses učila na státnice? To jsi šikulka a připíjím na Tvé státnice a zdraví :wink:
18. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz
Sarri, měla jsem to totožně :wink:... a taky jsem zastáncem kojení, tož ale budu se zase opakovat, že ne za každou cenu. Hlavně zdraví (i to duševní) :slight_smile:...
18. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz
Hani, dávám jim te´d na noc Hami 2 Hajaja a to mléko je vlastně Nutrilon - hrozně mi to pění - když jsme dávali Nutrilon Nenatal, tak to bylo taky samá pěna. Dělá Ti to taky nebo je závada na mém přijímači?
18. kvě 2010 ve 21:04  • Odpověz
sarri, děkuju, byly to opravné, kdybych na ně nemusela a nebyl to poslední termín, tak bych teda nešla, no ale hlavně, že už je to za mnou :sunglasses:
18. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz
Hani, někde jsem tu akci zahlédla, ale nevím, jestli to bylo přesně ono, ale zdá se mi, že šlo o nutrilon 2, nebo se to vztahuje i na jedničku? Nevíš něco blíž?
18. kvě 2010 ve 21:07  • Odpověz
Sweethy, taky gratuluju, jsi velká šikula, ještě to mám v živé paměti, a s dětma, to bych asi nedávala... :wink:... Já teda přesně nevím, ale my tam dáváme krabice od jedničky a manža donese dvojku... Já bych se ho zeptala, ale už chrní, tak zítra :wink:...

Sarri, Nutrilon mi pění dost, ale já tam dávám Sabík, takže ani bublinka :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 21:13  • Odpověz
zase je naše dědina slavná, ale po čem prd :angry: http://www.novinky.cz/domaci/200651-opily-brazdil-smrtici-pereje-moravy-na-detskych-dusich.html

U nás jsou už nachlazení oba dva hošani, takže odsáváme jak diví,rýma, to je opravdu hnus, kašlou jak staří chlapé, takže u nás bude krutá noc :frowning2:
18. kvě 2010 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky, omlouvam se, ze pisu az ted, ale nebyl prostor. Vsem vam moc dekuju za vase mile reakce a podporu :slight_smile: Jste uzasne spolubojovnice a bez vas bych se vypovidavala akorat tak do zdi a u slepic (to jsem delavala jako mala u dedy pres plot, protoze ony tak chapave koukaji a soucitne pokyvuji hlavou :grinning: ) a pozdeji nejspise u psychiatra, protoze uz mi to opravdu zacinalo lezt na mozek z toho nevyspani. Kdyz jsem to tu od vas cetla, tak me to zase ohromne nakoplo, jste fakt skvela parta duo-mamek :wink: :grinning:

Nejradeji bych tu pani na hlidani naklonovala a poslala vam vsem, abyste se bud konecne vyspaly nebo kdyz spite, tak si treba udelaly chvilku pro sebe.

Pani je moc fajn, je to detska sestricka od nedonosenatek, ted je na volne noze a hlida a poskytuje zdravotni peci. Ke klukum se chova moc hezky a navic je skromna. Financni rozhodnuti nechala na nas a kdyz jsem ji nechavali na gauci lozni soupravu, tak ji nechtela. Musim rict, ze jsem usnula hned jak spalek a bez vycitek ci strachu. Druhy den byl o poznani jednodussi a lepsi nalada. Jak psala Petulka, hned se to odrazilo i na detech.
Tchyne tohle vsechno moc dobre zna, manzel je ze ctyrech deti a jsou s odstupem jednoho roku, tudiz byla neustale jen v jednom kole a take mela pomoc, jinak by z toho se zdravym rozumem nevysla.

PETULKO, DARLING - ja to pisu porad, pred vami hluboce smekam, jak to zvladate samy! Mate narok na oceneni Maminka roku :wink:

SWEETHY - velka gratulace ke statnicim! Jsi neskutecna, skoro nespis a jeste zvladas skolu. Mne by do hlavy ted vubec nic nelezlo, spise naopak zapominam a mam omezene vyjadrovaci schopnosti :grinning: Tehotenska demence se nejspise se mnou preliva do materske :sweat_smile:
18. kvě 2010 ve 22:22  • Odpověz
SARRI, IRMINKO, KOCULKO - jak to s tou vodou zvladate vy a vase rodiny? Prsi jeste?
Doufam, ze vas to moc nezasahne, nektere zabery jsou strasidelne :confounded: Proti tomu je nevyspani s dvojcatky jako prochazka ruzovou zahradou. Ty chudaci v Troubkach to zase odnesli a hlavne uz nebudou mit sanci poradne prodat sve pozemky, protoze je nikdo nebude chtit, takze tam budou dobre uvizli.

BALINKO - tak to jsou skvele zpravy s tou vasi hlavickou, sis oddychla, vid :slight_smile: Ja se tedy kochla a holcicky jsou nadherny, uz se vylouply :wink: A ty brejle se jim v lete budou hodit, treba se do nich vejdou obe dve :grinning:

MONIKA.TDM - jelikoz jsem rodila driv, tak jsem shanela pediatru z porodnice, ale mela jsem ji dopredu vybranou a stesti, ze nas i s dvojcatky vzala. Pak jsem jich mela jeste par v rezerve. Zkus stranku znamylekar.cz Treba si tam vyberes, jsou tam reference od pacientu, u pediatru samozrejme od rodicu pacientu :grinning:
18. kvě 2010 ve 22:23  • Odpověz
PETRANELKO - velka gratulace ke krasnym detickam :grinning: Jakpak to zvladate?
A maji krasna bodycka a zavinovacky :wink: :grinning:
Jak pise Yorinka, u kojeni postuchovat, ted uz mi neusinaji, protoze to jsou pusinky nezavrene, zakousnou se a jedou, dokud je neodpojim ja, jinak by se prechlemtili a to s jejich refluxem nejde.
Kdyz mi usinali, tak jsem je lochtala na zebirkach a lopatkach a to se vetsinou probrali, ale na chvilku. Hlazeni je tedy spise uspavalo, takze to jsem si musela ze zacatku odpustit, ale neustale me to svadelo :slight_smile: Ted je hladim, jak chci a sajou a sajou, takze vydrz, ono to prijde.
18. kvě 2010 ve 22:23  • Odpověz
Bali, holky jsou krásné :slight_smile:, naprosto každá jiná a ta fotečka s brýlema, zrovna dnes jsem Eli taky tak vyfotila :slight_smile:)

Lito, tak to je fajn, že se cítíš lépe, teď si můžeš drobečků užívat mnohem víc :slight_smile: a o to jde :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 22:35  • Odpověz
J.CIENko - to je stresem a vycerpanim!! Presne to me chytlo v porodnici, vzdycky jsem tam odsala na jeden zatah tak 240 ml a pak najednou stezi 100 ml, pak 50 ml. Takze me chytila depka a slzave udoli. A jedna takova razna, ale skvela, sestricka na me spustila, ze slzama o to mliko urcite a ihned prijdu. Doktorka mi naridila klid a sestricky si druhy den chlapecky vzaly na jedno krmeni k sobe, takze me nechaly asi 4 hodiny v kuse spat! A dalsi noc to udelali zase. Proste tam byli vsichni uzasni.

Doma pri stresu mi take mliko zacalo mizet, ale uz jsem vedela, ze kdyz se pokusim nejak hodit do klidu a alespon trochu vyspat, ze se to mliko vrati z dovolene :wink: :grinning: Znam ten pocit, jak mas totalne povoleny prsa a jeste nez zacnes odsavat, tak je ti jasny vysledek a pak ta beznadej, jak tlacis ocima kazdou kapku mlicka :unamused:

Opravdu nehazej flintu do zita, to prejde a mlicko zase bude. Zkus si to nepripoustet, nemyslet na to a nedelat kategoricke zavery. Vzdycky je nejake vychodisko.
Zkus povolat manzela do sluzby a nechat ho holky nakrmit samotneho pres lahvicku tvym mlickem, pokud se ti podari neco odstrikat nebo pokud mas neco na mrazaku. Tim treba ziskas 3 hodiny spanku v kuse a to te nesmirne nakopne. Zkuste to takhle udelat nekolik dni za sebou, o vikendu mu je po krmeni dej a jdi si lehnout, at neslysis jejich mrceni nebo brekot.
A nezapominej pit - mezi kojenim, pred kojenim a behem kojeni. Ale zase se presprilis nezavodni.

Pamatuji si, ze Irminka kojila Borika a Bruna krmila UM. Ta ti urcite poradi, ale ted uz jsou oba chlapecci na UM - a jak jim to slusi :wink:

Opet bych nedelala zavery, ze Tea skonci na UM. Ja si to nastesti odbyla v porodnici, kde mi pomahaly sestricky, radily a korigovaly. Tobik take bumbal hrozne malo oproti braskovi, neumel se prisat a po vycerpavajicim kojeni jsem do nej malokdy byla schopna dostat dokrm, protoze po te namaze vytuhnul a ani se nestacil odkrknout. Ale pak se to tak po 10ti dnech zacalo zlepsovat, zacal tahat vice a sem tam vysvihl nejaky rekord :slight_smile: Domu jsme sli s nutnosti poridit vahu, abych ho hlidala a pripadne dokrmovala. Doktorka mi rikala, at si ji pronajmu, ze tomu dava tak tyden max. dva. Ja to videla jinak a koupili jsme vahu. A mela pravdu ona, behem tech dvou tydnu se krasne rozbumbal a ja sama od sebe pak prestala vazit, protoze zacal krasne pribirat. Sestricky v porodce mi rikaly, ze treba Tobik jeste bude vetsi pijan nez Bryan, ze se to casto otoci. Opet jsem jim neverila a mely docela pravdu, protoze ten hladovec nesasytny je ted Tobik.

Tudiz bych Teu jeste nesoudila predem, zkus vydrzet. Hrozne mi to pripomina nas pripad, tudiz je jeste velka sance, ze se rozbumba. Jestli ma jeste trochu zloutenku, tak je unavena a tim mene taha. Casem si to tvoje prso "osaha" pusinkou a najde si ten spravny grif. U nas se to zacalo lamat tak mesic po porodu, coz vy jeste nemate.

S tim kojicim maratonem te velice chapu - to same je u nas. Diky refluxu nesmime krmit vice, aby vydrzeli dele. Navic ted musim po kojeni kazdeho drzet pul hodiny ve vzprimene poloze, takze prebalit, nakojit, drzet a znova to same s druhym. A za hodinu a pul ci nekdy hodinu, kdyz jsou neklidni a musim je drzet dele, muzu zacit znovu :unamused: Takze v noci to je zahul a pres den pri nevyspani to same.

Drzim palecky, at se to u vas brzy zlomi. Sice ti ted prijde, ze to neni mozne, ale ony te berusky jeste mohou prekvapit.
Kazdopadne UM neni jed a ja na nem take vyrostla :slight_smile: Kdyby nejake pomohlo tomu nasemu refluxu, tak uz jsou kluci davno na nem, to mi ver.
18. kvě 2010 ve 22:49  • Odpověz
Hanulko - to je bomba :grinning: :grinning: Eli jako drsnacka, jeste jste ji meli oblect do kozeneho :grinning:
18. kvě 2010 ve 22:50  • Odpověz
J.Cien, u nás začal Pavlík dobře pít až skoro ve 2měsících a teď taky pije víc ja Vašek. A trvalo nám to někdy i přes hodinu. Když mi někdo řekl, že jejich dítě pije 10minut tak bych i vraždila :slight_smile: . Teď mi půl hodiny 5xdenně přijde nádherné a začlo mě to i bavit :grinning: . Vydrž, to zvládneš, jsi šikulka!
19. kvě 2010 v 06:33  • Odpověz
U nás svítí sluníčko, ale neodvážila jsem se podívat na teploměr :slight_smile: .
19. kvě 2010 v 06:36  • Odpověz
Holky, tak ve sklepě půl metra vody. U babičky pohodička, docela i polojasno.
Lito, to je super, že paní vyhovuje. A škoda, že se nemůže naklonovat a občas vypomoct. Doma bych občasnou výpomoc taky uvítala.
19. kvě 2010 v 08:34  • Odpověz
Sarri, tak to je blbé... tak aspoň jste to vyklidili a víš jak - hlavně zdraví...

Lito, no tak nějak, akorát nevím, jak bych ji do toho mundůru cpala, ona má takové faldíky :slight_smile:))
19. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
dobré ránko, tak u nás vody děs a hrůza, ale jsme ještě na suchu, teda kromě sklepa, tam máme také asi 40 čísel, ale na to jsme celkem zvyklí :angry:

Cien: přesně tak, ´jak psala Lituška, Brunda byl na UM a Bořka jsem kojila 2 měsíce, potom jsem na to neměla nervy, strašně se u toho vztekal a já jsem neměla tu vytrvalost to vydržet, hnápla jsem mu flašu a byl klid.

My jsme pořád nakřápnutí a to teda pořádně, že odsáváme furt a furt a děkuji tam tomu nahoře za odsávačku na vysavač..šup, šup a je to, žádná zdržovačka a chlapečci mají usměvy na rtech, žádné hysteráky, tak to je prostě paráda. když si kýchnou, tak mám sople i v oku, ale hlavní je, že to jde všechno ven. A to kašlání: starý chlap by se takový chrchlot nemusel stydět.

Ted přišla moje mamka, že si vezme kluky na prochajdu a já jdu opět uklízet kuchyn. Vždycky ji vygruntuji a na druhý den přijde manža a začne opět něco vrtat a bordel je nazpět...no nevadí, hlavně, že už to bude za chvilku hotové

Hani: brýlečky úžasné, fešanda veliká, ale ten obleček sadomaso opravdu chybí :sunglasses:
19. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz
Lita-jsem ráda, že ti paní vyhovuje i přes můj náhled na tohle. Důležité je, abyste byla všichni OK a to je hlavní.
J.cien, taky bych asi nasadila UM, třeba jen večer, nebo ob 2 kojení, tím, že jsi nervózní, přenášíš to na děti oni špatně pijí, jsou potom hladové a netvoří se tolik mléka. Tohle by mělo pomoci všem, ale není to napořád, zkus to tak jen 3-4dny a uvidíš, pak se vrať zase do normálu, pokud to nepůjde hold budeš muset střídat MM s UM. Tak to potom bylo i u nás, kluci byly hrozně hladoví. Teď jsme na UM a jen ráno kolem 5 kojím, prsa už mám jen jako chlap. :grinning: takže mi už nevylízají z podprsenek. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Sarri-jejda, to je děs, my měli v 97 spodní vodu ve sklepě a to jsme na kopci i tak to bylo hrozny, lidi o 20metrů od nás byly 1,5metru pod vodou. No hrůza..........však všichni si to ještě pamatujem. :frowning2:
19. kvě 2010 v 09:40  •  4 děti  • Odpověz
Holky jste zlate,moc vsem dekuji za podporu :wink:
19. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz
Irmi, mně spíš přijde, že chybí křidélka, tykadýlka, žihadýlko :slight_smile:))...

Holky, už aby ta voda zas opadla, co, ach jo. A to člověk řekne květen, nejkrásnější měsíc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2010 v 10:03  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: ,
tak u nás už skončilo období protivnosti po očkování, tak je to zase veselejší :slight_smile:

j.cien přesně jak píšou holky, je to o psychice, je to těžké, ale je třeba se nestresovat , u nás to bylo do 6t MM + UM, pak jsem začla plně kojit, ale je to asi 3 dny co jsem to tady řešila s holkama, že Bára nechce z prsa, takže Ríšu kojim a Bára má buď odstříkaný a přes noc nebo když nestihnu odstříkat, tak má UM...bohužel. A když MM bude ubývat, tak nechám jen Ríšu na kojení a Bára bude mít jen UM a svět se nezboří.
Asi bych to udělala jak psal Zuzka, třeba ob kojení dát UM, ona se víc nacucne a ty si víc odpočineš... návíc až bude větší a silnější, tak se třeba mužeš vrátit k plnému kojení :slight_smile: .
Já když mám míň mlíka, tak začnu pít gravimilk a jíst homeopatika a zdá se mi,že se to vždycky zvýší (ale nevím jestli je to tím :grinning: )... chce to vydržať prťka :grinning: :grinning: , bude líp

Lito, no to je skvělý, že kluci mají zase odpočatou maminku, jen si to užívej :wink:

U nás zatím venku neprší, tak kéž by to chvíli vydrželo, by jsme šli s prckama aspoň na půl hoďky ven :unamused: , jinak Ostravice zatím drží ťuk,ťuk

sarri, no to je děs, ještě, že jste ten sklep vyklidili, si na KM v 97 pamatuju :frowning2: , mám manžela kroměřížáka :grinning: a já jsem tam studovala

sweethy, tada smekám :sunglasses: a moc gratuluju , já bych se s prckama nedokázala naučit vůbec nic

jinak všechny zdravím :sunglasses:
19. kvě 2010 v 10:33  • Odpověz
Kurňa to je blby, teď mi volali, že ještě 3 zkoušky si mám udělat, takže během 3týdnů jsem zvládla 30 zkoušek a teď ještě teda celkem 7 a já myslela, že už jen ty 4. Jsou to blbci. Ach jo. :cry: :confused: :zipper_mouth:
19. kvě 2010 v 10:39  •  4 děti  • Odpověz
Hani, nestačí ale čárové kódy z krabic od nutrilonu, musí ti dát v lékárně při nákupu razítko do takové kartičky. Bez toho ti ten šestý zdarma nedají. Já si ho přinesla zrovna včera a ještě jsem jich koupila pět, kluci to stejně sní tak jako tak, kupovala bych to po jednom. A bude ještě jeden navíc. Já kupuju pořád ještě Nutrilon 1, takže ta akce platí i pro tenhle...
Lito, jsem ráda, že ti ta paní na hlídání vyhovuje, to je super, nabereš síly a zase budeš spokojená a pohodová maminka pro svoje broučky. :slight_smile:
J.Cien, já bych taky byla pro UM aspoň občas, kojit je fajn, ale ne za každou cenu. Dětičky tě potřebují v pohodě!
19. kvě 2010 v 10:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.