• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Lucy, děkujem :slight_smile:, bundičky jsou od babičky... ale jak píšu, myslím, že přes léto, jak nebudou tak navlečené, tak se tam vlezou. Když je tam dám jen v domácím oblečení, tak je celkem v klidu. No já nevím, na koho ty kočáry dělají... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Salu, my se držíme na 80... :wink:
20. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz
Ta první fotka je mikina velikost 68/74 a je jim krátká, a už skoro i rukávy, prostě tak tak... a druhá fotka je 74/80 a je jim akorát....
20. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz
Tak jsem si šla v deset s holkama lehnout a co myslíte? Sofinka usnula v deset, Nelinka v deset dvacet, a než jsem zabrala já tak už Sofinka v deset čtyřicet byla vzhůru no mě klepne dneska :confounded: :confounded:

Hani holky jsou krásnýýý, a kolik už mají vlásků :slight_smile: To my máme velikost 68 a 74 ale něco i 80, ale třeba tepláčky 74 jim jsou ještě velké, takže jak co
20. kvě 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky, tady v Brně se dnes udělalo tak hezký počasí, vylízá konečně sluníčko, tak si říkám, že bych zítra s dětičkama vyjela na prochajdu s kočárem, doufám, že se počasí nepokazí.
U nás se asi začínají projevovat rozdily mezi holkama a klukama. :sweat_smile: Adrianka je pohodářka, skoro nebrečí, je to spokojená holčička, hlásí se křikem hlavně na jídlo, ale Davídek měl v noci prdíky a nechtěl spát sám ve svojí postýlce a strašně dlouho hekal. Musela jsem ho konejšit snad věčnost. Dávali jsme Sab simplex, masírovali bříško a dávali nožičky k bříšku. Vyprděl se, pomohlo to, ale stejně byl neklidnej a uknouranej skoro celou noc. Ted mi zase pres den spinkaji jako andilci, ale ty noci zacínají být asi krušný. Ani nevím, co jsem v noci naspala, pořád jsem ho konejsila, ale spanku bylo dost malo. No uvidíme, jsem zvědavá co nás s nima všecko čeká. :fearful:
20. kvě 2010 v 11:11  • Odpověz
Kdo se chce kouknout na video tak tady je odkaz
http://www.youtube.com/watch?v=lJoiCu852as

Nelinka s válcem je to trošku delší a horší kvalita :sweat_smile:
20. kvě 2010 v 11:12  • Odpověz
Lucy, my 74 neoblečem skoro nic, kromě té růžové mikiny... A jinak tepláčky nosíme všechny 9 - 12 měsíců... Teď jsem jim zkoušela šatičky, co mají být na 1 rok (takové ideální na oslavu narozenin) a ony jim jsou už teď, sice trošku větši, ale klidně už by to mohly mít... No a to už se začaly hooodně vrtět a míň spí, takže vydávají přes den dost energie... Jak jsem pořád skuhrala, že se nepřetáčí, tak teď se přetáčí až moc, musím je pořád vracet, abych je vůbec přebalila... Vlasy jim docela už narostly, teď v neděli na tom vítání občánků měly i sponečky ve vlasech :slight_smile:... Lucy, nemáš teď koho zaúkolovat na hlídání? Třeba do kočáru a ty bys chvíli odpočala...
20. kvě 2010 v 11:15  • Odpověz
No mamka přijde odpoledne ale jen na chvilu, manža až večer, ale já to přežiju, chvilku si pofňukám a bude to ok :slight_smile: My válíme sudy, teda u Nelinky ta se pohybuje po celém obýváku, ani nevím na co mám ty puzzle na podlaze když jsou většinu dne mimo něj :sweat_smile: Ted jsem vypila kafe a je mi o poznání lépe :wink:
Ty jo tak nám mikiny 6-9 jsou krásně, ale to jsem si myslela že jim budou i vlétě ale asi houbelec, musím začít nakupovat oblečení v 80 a víc skoro nic nemáme :unamused:
Teď jsem koupila v Kenvelu trička na 2-3 roky a holkám jsou jen jsou delší ale to neva :slight_smile:
20. kvě 2010 v 11:21  • Odpověz
ahojte babule,

tak u nás je opět pičasí :angry: , mrholí a mrholí a 10 st.,tfuj

Lucy: holky jsou perfektní , jsem se nasmála, uplné kočeny a každá jiná. Už se těším, jak moji chlapečci budou také tak dovádět.

My v noci ani nemluvte, jak jsou hošani nachlazení, tak se pořád budí, ještě k tomu s náma dnes spal Ríša, protože tchýnka chtělav noci skypovat se synátorem v USA, takže, aby ho nerušila, tak ríša spal v ložnici....do toho se oba dva loupežníci vzbudili už o půl jedné a dělali takový hulákot, že probudili i Richarda, ten je rozdováděl...no, umíte si to určitě živě představit :wink:

jdu se něčeho napapkat, hlad mám jak vlčisko
20. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz
Lucy, tak jsem si to celé pouštěla a holky jsou hrozné šikulky!!! :slight_smile:) Fakt, strašně moc šikovné. Nelinka se úplně krásně přetáčí jakoby nic, a Sofinka si zase leze kam chce :slight_smile:. Jinak musím říct, že Nelinka má úplně stejný smích jako naše Ela, ale naprosto stejný :slight_smile:)... My právě máme dole všude dlažbu, takže když náhodou se posunou někam mimo hrazdičku, tak musím vracet zpět... My už oblečení 6 - 9 máme skoro vše odbourané, jen pár kousků ještě oblečem, jinak hlavně těch 9 - 12 a to jsem si myslela, že to kupuju dost předčasně a za chvíli už to oblíkly... No holky dostaly od babičky šatičky na 2 - 3 roky, tak jsem je hodila do skříně a teď jsem se probírala oblečením a zjistila, že už by to v klidu oblékly, akorát rukávy jsou delší... Jsem zvědavá na vážení příští týden...
20. kvě 2010 ve 12:03  • Odpověz
Hani, kolik měří? Musí být hrozně dlouhé na tu osmdesátku. Holky měří 67cm a nosíme vel. 62, 68 - záleží na výrobci.
20. kvě 2010 ve 12:14  • Odpověz
Sarri, já nevím, nedovedu je přesně změřit, uvidíme příští týden na prohlídce... Ale 80 jim je většinou pěkně, akorát jeden overal 80 je jim pořád větší, ale jinak to oblíknou pěkně, ani jim nejsou dlouhé rukávy...
20. kvě 2010 ve 12:37  • Odpověz
Sarri, tak do 62 bychom se nevlezly ani kdyby to byl jakýkoliv výrobce... :wink:... a do 68 mám ten jeden kousek - mikinu a je jim už taky krátká přes bříško.
20. kvě 2010 ve 12:38  • Odpověz
Lucy - krásný video, holky se švihají na jednu - na druhou stranu, je jich plný obývák. Počkej, za chvíli začnou kramařit pod stolkem :slight_smile:

No jak vás čtu, tak raději nic od 3 měsíců a výš už nenakupuji, protože musím až podle situace.
20. kvě 2010 ve 13:28  • Odpověz
Ahoj holky,

začínám mít podezřele hodně času, tak se k vám přidám :sweat_smile:

Lucy, videa jsou úžasný! Nelinka se krásně řehtí...a obě jsou teda šikulky, jak už se parádně hýbou, prostě nádhera:slight_smile:

Naše slečny měří cca 60cm a nosí už jen oblečení vel.68, do 62 už je nenacpu a to že máme oblečení od dosti různých výrobců...a overálky v 68 už jim jsou tak tak:slight_smile: tak nevím, kam až ty holky porostou

Tady krátké video, v mizerné kvalitě, jak holky povídají
http://www.youtube.com/watch?v=4YARO03tiz0
20. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Holky, videa jsou super - Lucy, jste akčňáci - to holky jen na břichu a obléct je je hrůza, jak jsou vykroucené.
Hani, vlásky už máte krásně dlouhé všechny - to my jsme oproti vám plešoňci.
Já si teda 74 nakoupila letní věci na prázdniny. Zatím máme většinou ty 3-6m, tak snad nám ta 74 akorát na to léto vyjde - aby teda nějaké to léto bylo :angry:
Haassinko - tak vidíš, už je čas i na koníka.
20. kvě 2010 ve 13:56  • Odpověz
Jste některá z Trutnova, Náchoda, Nové Města nad Metují, případně poblíž? Zbyly nám malé plenky - 3-6kg, skoro celé balení Pampers Sleep and Play a potom asi 30ks obyčejných Huggiesek...nechci je vyhazovat, tak je daruji! Jenom se mi nechce to posílat poštou, tak bych raději osobní odběr:slight_smile:
20. kvě 2010 ve 14:04  • Odpověz
Sarri, o to víc těch vlasů potom bude, to tak bývá :wink:... No já si asi před 2 - 3 měsíci koupila asi troje body s krátkým rukávem 74, vůbec jsem netušila, že to do léta nevydrží... Takže jsem se rozhodla nakupovat nejlépe měsíc dopředu... Nám se taky holky šíleně kroutí, jako žížalky, vážně problém je přebalovat a když jim chci dát triko a ony mají něco v packách, tak zuří :wink:...
20. kvě 2010 ve 14:15  • Odpověz
Tak my chrníme. Dnes to bude boj - su sama, měla dojít kamoška, ale je nachcíplá, takže budu koupat bufínů sama - to by mi ani tak nevadilo, ale u nás je prostě každý den od šesti do sedmi večer boží dopuštění. Holky jakoby toho měly už za celý den dost a řvou - pomáhá jen se chovat, což já sama nedám, když ještě dělám holkám večeři a když se koupeme, tak ta, co se koupe, ok a ta druhá hold někde řve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Máte taky večer sirény?
Koču, jak se máte? Co ta teta? My už ve sklepě "jen" srač.. a to doslova. manžel se to pokusí do soboty do večera uklidit a přijet pro nás.
20. kvě 2010 ve 14:49  • Odpověz
Hanul zatim nelatkuju...ty AIO,co mam,jsou jim velike az pod pazi :grinning: :grinning: a i ty PUL kalhotky na klasicke ctvercovky,mam strasne velke...nekupovala jsem XS a toS je jim zatim obri...
20. kvě 2010 v 17:30  • Odpověz
Sarri - tak u nas koupani probiha za huronskeho revu take, kdyz jsou oba vzhuru a maji hlad, coz maji skoro porad. Proto jsem rada, kdyz je doma manzel a jednoho rvouna muze zabavat a umlcovat dudlikem. Jenze neni na koupani doma pokazde, to pak litam neustale k posteli a cpu dudlika pokapaneho Sabem, nebot tak jim chutna a nevyplivnou ho hned. Kdyz muzu byt u nich, tak jim dudu namacim do cajiku. Ale Sab jim ten dudlik prilepi na jazyk, ci co :grinning:
20. kvě 2010 v 17:49  • Odpověz
My jsme zacali past koniky :slight_smile: Kluci krasne zvedaji a otaceji hlavicky a zacinaji je i hezky drzet a divat se dopredu, jen se jim jeste trochu bimbaji. Ale uz je pokladaji opatrneji a ne ze s hlavickou flaknou o podlozku ci moji hrud :slight_smile:
Tobik se mi na posteli pretocil z briska na zadicka, ale to je asi normalni, ze? Tezsi to bude ze zadicek na brisko. To zase Bryan pri prebalovani uz se skoro otoci na brisko.

SARRI - chtela jsem te poprosit, ty mas holcicky narozene v podobnem tydnu, navic mas uzasny prehled o detske psychologii a vyvoji. Muzes doporucit nejakou webovku nebo pripadne knizku (ale preferuju net), kde se pise, v jakem tydnu by meli umet to a to, jak to podporovat a nejake aktivity, ktere s takto malymi detmi muzu delat, abych je zabavila a zaroven podporila jejich vyvoj (mentalni i motoricky). A asi se to pocita korigovane? Ci se to pocita od data porodu?
Rada bych totiz vedela, jak si stojime a kde bychom meli pridat ci ubrat.

Samozrejme uvitam rady a doporuceni od ostatnich zaslouzilych ci novopecenych maminek :wink:
20. kvě 2010 v 17:57  • Odpověz
Holky, ty vase videa me donutily take natahnout na youtube jedno nase. A to sice, jak Tobik saje sveho brasku. Tobik totiz kdyz ma hlad, tak se prisaje k uplne cemukoli :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=tP_8WG1a13s

Lucy - teda ty tvoje holcicky jsou akcni duo, nic je nezastavi :wink: Mate ohradku nebo by u vas nefungovala?
Uplne chapu, jak se asi dneska po probdele noci citis :confounded: Snad te dneska nechaji trochu vyspat.

Haassinko - roztomile povidalky mas :slight_smile:

K tem obleckum, my jsme uz vyradili 56 a jedeme 62, pricemz to vidim tak max. na 2 tydny. Mozna to je ale tim, ze vse peru na 60oC a susim v susicce a tak se to trochu zdrcne.
20. kvě 2010 v 18:05  • Odpověz
A jeste - do albicka jsem nastrkala par novych ulovku :slight_smile:
20. kvě 2010 v 18:06  • Odpověz
Hani - ja s obchodem dvojcatka.cz mam jen ty nejlepsi zkusenosti, pani Valo je moc fajn a kocarek s dalsim zbozim mi odeslala dokonce jeste, nez mela pripsane penize na uctu! Mela jsem par pozadavku ohledne dodani a nic nebyl problem. Ja jsem byla na max spokojena, ale vim, ze Monika.tdm mela opacny nazor a zkusenost.
20. kvě 2010 v 18:08  • Odpověz
Sarri, u nás to bývá taky tak, ale právě taťka příjíždí v 6 z práce a tak si holky přebírá a jak je celý den nevidí, tak s nima dělá zas nové opičky a tak se to nějak do těch 7 zvládne. Ale když ten den málo spí, tak už po šesté bývají hodně protivné. To je právě jak píšeš, už toho mají za celej den dost :wink:... A pokud se taťka zdrží a zrovna máme koupat a zrovna mají ty svoje protivné chvilky večer, tak holt jednu koupu a druhá mrčí... nedá se nic dělat :sweat_smile:... Já jdu ještě vařit oběd na zítra....

Lituš, já ti asi moc neporadím, jen se mi zdá, že jste spíš napřed, protože přetáčet se nám holky začaly až nedávno :wink:. Je fakt, že v těch 2 měsících se taky přetočily třeba na boček a pak se to nějak utlumilo a úplně přestaly. Začaly tak kolem toho 5. měsíce a teď už jsme docela vypilovaní :slight_smile:...

J.Cien, já to tak právě taky měla, plínky i kalhotky byly ze začátku holkám velké... no a už jsem se pak k látkování nevrátila :wink:)... ale tím nechci říct, že ty se nevrátíš, jen já prostě zpohodlněla a taky mi ty vlňáčky protíkaly...
20. kvě 2010 v 18:11  • Odpověz
Tak jsem dnes doufala v nejhorší a nakonec to bylo super odpoledne.
Holky si chruply do půl 4, pojedly a dala jsem je do sporťáku a šly jsme na procházku - hodinu a půl čučely, pak usnuly na třičtvrtě hoďky, takže jsme dojely akorát na koupání a holky byly čerstvé. Děda slezl z půdy, takže nafasoval Adélku a protože šel hokej, tak si ju dal do sedačky a čučeli na hokej, takže jsem si je v poho okoupala, pak jsem dala mléko na noc - dnes zkoušíme Beba 2 na dobrou noc. Nechala jsem je ještě chvilku pohrát a teď ještě v postálkách baští přítulníčky a povídají jim.

Lito, z profesního hlediska mm v psychomotorickém vývoji jasno, ale jako matka jsem úplně nemožná. Chudinky pořád sleduju - hrubá, jemná motorika, kognitivní funkce (paměť, koncentrace, myšlení, pozornost, řečové schopnosti...) a nejvíc mě sam. zajímá, co neumí místo toho, abych se radovala z toho, co umí.
Věk se bere v poměru k vývoji gestačnímu a hodnotí se především vývoj řeči a sociálního chování (sociální interakce), vývoj pohybu, hry.
Většina všelijakých tabulek, co by kdy dítě mělo zvládat míchá hrušky s jabkama a nerozlišuje to, co dítě dělá samo a co dělá jako reakce při lékařských vyšetřeních - př. dítě udrží váhu svého těla (do 6 m) - jo,k dyž ho doktor postaví, ale samo nestojí...
Něco je na http://www.maminkam.cz/psychomotoricky-vyvoj-1-mesic/ ale právě tm je to takové dost nešikovné.
Já jsem si pořídila knížku "Narodilo se předčasně" a tam je taková tabula a je to rozděleno po čtvrt roce a připadá mi to i tak odpovídající. Já to nascenuju a hodím to do IP - kdo bude mít zájem - ale až doma - zatím jsme stále u babičky.
My odpovídáme momentálně tomu gestačnímu věku - v něčem byly holky jako donošené, ale teď bych to zrovna viděla přesně na ten gestační. Apropos ve čt jedeme do neonatalogické poradny, tak si moc přeju, aby bylo opravdu vše ok.

Potěšily jste mě, že i vy máte doma ped spaním s koupáním "horké" chvilky :dizzy_face:
20. kvě 2010 ve 20:24  • Odpověz
Hassinko holky jsou úžasný, jsou nádherný a taaak maličký, to snad není pravda že my jsme byly taky takovýhle prcci :slight_smile:

Lito tak to video je úžasnýýý, to je bomba jak malej jede po bráškovi :grinning: Fakt bombastický, jsou nádhernýýýý :wink:

Tak u nás má Sofinka rýmu jako trám, chuděrka moje malá, je mi jí tak líto :frowning2: :frowning2: Tečou jí z nosu opratě, nemůže dýchat a proto v noci asi nespala, ale spustilo se to až odpoledne. Holky my za celý den naspaly 40minut :unamused: Pak si je mamka vzala na hodinu ven a já se trošku prospala, Sofinka spinkala ale Nelinka nene a prý celou dobu řvala jak pominutá a to i když seděla, Tak nevím proč ten kočár tak nenávidí :unamused: :angry:

Sly spinkat v sedm a do osmi byla SOfinka 5x vzhůru a plakala, tak jsem ji dala čípek i když teda teplotku neměla ale aby se trošku prospinkala, byla strašně unavená :frowning2: Tak snad noc bude lepší, doufám :unamused:

Sarri my večery taky máme krušný ale je to den ode dne lepší, dokážou si vyhrát už sami, Nelinka válením sudů, Sofinka plazením :grinning: Ale někdy to je dost krušný, zvlášť když mají velkej hlad, jako dneska, odpoledne moc přesnídávku nechtěly, tak dostaly najíst až za další 3 hodiny a na ex vypily 260ml :slight_smile:
20. kvě 2010 ve 20:52  • Odpověz
Holky jak vám děti spí přes den? Mě fakt nechtějí spinkat, jednou za 14 dní dají v postýlce odpoledne 2 hodiny ale jinak je to dvacet minut 2x denně a dost, když se jede ven tak hodinku, někdy i hodinku a půl vydrží ale Nelinka i to ne. Přitom se hodně pohybuje tak by měla být unavená, ale ona i kdyby nešla spát 4 hodiny tak je v pohodě, viz video. Spala jen 30minut denně a je to točeno přesně před koupáním a je vysmátá :confused:
20. kvě 2010 ve 20:55  • Odpověz
Lucy - jak který den - někdy odpoledne nespaly vůbec - když se prořezávaly zuby. Ale obecně to máme tak, že pokud jsou unavené, tak jsou protivné.
Dnes vzbuzené v 6, 7:30-9:00 dochrupec, 10:00-12:00 prochajda, spí na střídačku, spíš bdí, Adélka ale pak usnula fest a spala ještě půlhodinu po vycházce na zahradě, 14:00-15:30 chrupec v postýlkách, 17:30-18:15 chrupec v kočáře.
20. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz
Lito, to video je super - jsem se zasmála a zavzpomínala - holky se tak přisávaly na tváře - sobě navzájem, babičce...
20. kvě 2010 ve 21:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.