• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Hani neprovokuj s tím jaké máš holky šikulky :grinning: :grinning: To ty moje troubelínky by se asi nenapily :grinning: :grinning: Holky jsou šikulky, a mě si začíná v postýlce povídat sofinka se z ní picnu :angry:
1. kvě 2010 ve 22:07  • Odpověz
hani: holky jsou perfektní s těma flaškama, prostě super..už se na to také těším, jak si kluci budou držet papáníčko sami
A nejsi out, já tam mám také sebe a proč také ne,že?
1. kvě 2010 ve 22:08  • Odpověz
KOCULKO - tak to jsem netuchala. Na tech jejich strankach rozvijeji teorii, ze vlastne BPA neni skodlivy (ve zkratce). No nevim, verit tomu radsi ted nebudu, treba za par let, az lahvicky pouzivat nebudeme :slight_smile:

IRMINKO - na ten granulovany fenyklovy mam take zalusk, ze bych jim v tom macela ty dudliky.
A ty uz nekojis ani Borka, ze davas cajik? Kdyz se koji, tak se zadne jine tekutiny davat nemusi, ze? Ptam asi jako totalni poleno, ale pro jistotu - at ty moje zlaticka netrapim zizni :slight_smile:
1. kvě 2010 ve 22:12  • Odpověz
no mě se to v postýlkách taky začíná ozývat, takže já frčím, ale určo se tu co nejdřív objevím...

jo a díkes za přidání do tabulky, rodila jsem císařem v 37+5

brou noc všem
1. kvě 2010 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj holky, no řekněte mi, jak je to možné, že naši kluci pijí tak málo??? Já to nechápu, doktorka říká, že přibírají správně, ale oni prakticky nejí a když koukám na to neuvěřitelné množství pohybu, které udělají...
Jinak lahvičky jsme moc neřešili, koupila jsem takové, jaké se mi líbily...asi mě tu sežerete zaživa,ale já netušila, že mám koukat na složení látek v lahvičce...Zatím jsme neměli problém, při krmení pouštíme neustále vzduch do flašek, ale jak tak koukám, tak kdybychom měli asi kvalitní flaštičky, tak se "tohle dělá samo" :wink: Je to tak? :slight_smile:
1. kvě 2010 ve 22:13  • Odpověz
Lituško: poleno zajisté nejsi, nebot toho víš z nás snad nejvíc :wink: .Já jsem uplný blb, ale řídím se jaksi taksi srdcem a citem.Nekojím už ani jednoho chlapeka, protože jsem si řekla, že pokud budu spokojená já, budou spokojení i hošani. Takže při neustálem vztekání u prsu jsem už na to neměla nervy, tak jsem dala flašu a byl klid...tož tak. ted večer už dávám kaši na lžičku a hošani spinkají jak medvídci, tuky tuk....... Cuciny jim také namáčím do čaje jak jejich, tak i do mého slazeného :sunglasses: , který je prostě k dispozici. když jsem jedla čokoládu a Bořek řval jak tur, tak jsem olízla cumel a jak mu to chutnalo :sweat_smile: . Dnes u teny jsem papkala kynutý vdolek a normálně jsem jim dala líznout povidla. Ale jen trošinku, jak mlaskali loupežníci jedni :wink:

Říká se i píše, že pokud se kojí, tak miminka nepotřebují čajík. Ale můj názor je ten, že pokud je opravdu moc horko, tak není na škodu dát nějaký tem mililitřík na uhasení žízenky,,,ale je to opravdu jen můj názor :wink:
1. kvě 2010 ve 22:19  • Odpověz
Lucy, já neprovokuju :wink:).. jen jsme se chtěly taky v něčem ukázat, tady se všechna mimča už otáčí o stošest, ale nám se pořád nechce, sice se Anička přetočí, ale musí mít fakt náladu... a Eli se ještě nepřetočila úplně sama... U nás se taky povídá, třeba ve 2 v noci, dělá to Anička, vždycky tak potichoučku, asi jak je všude klid a tma... a naštěstí pak zase usne.

Irmi, děkujem :wink:... tak ty máš aspoň aktuální foto, kdežto já mám tady mám foto z roku raz dva... Jinak mně přijde, že to všechno strašně rychle utíká, dnes se kámošce narodilo mimi a tak jsem si uvědomila, že už to bude půl roku, co jsou holky na světě.... letí to fakt strašně... :frowning2:
1. kvě 2010 ve 22:23  • Odpověz
moji dva uřvanci :slight_smile:
1. kvě 2010 ve 22:25  • Odpověz
jdu hajat...Tom Cruise mě už moc nebere, tak si nechám zdát nějaký hezký sen.....papapa, mějte se
1. kvě 2010 ve 22:27  • Odpověz
Irminko - no prave ze co se tyce miminek a pece o ne, tak si prijdu jak slonice v porcelanu :slight_smile: Vy jste tady vsechny takove zkusene nebo sikovne maminky, tak musim rychle okoukat vase figle :grinning:
Ono kdyz kojis jen jednoho milacka, tak to kojeni bylo takove polovicate a hlavne sladit jejich spanek, kdyz jeden je na MM a druhy na UM asi byla trochu utopie. Takze se ti nedivim, ze jsi s tim sekla a ted nam tady lamete spaci a papaci rekordy :wink: :grinning:
Uz se tesim, az s nimi budu moci delat take papaci experimenty a sledovat jejich reakce. Zatim jsou jeste malickati, tak jim nechci nijak ublizit ci pritizit.
A jestli budu jeste v lete kojit, tak jim nejaky cajik ci vodu take urcite dam, take mi prijde, ze to na skodu rozhodne neni :wink:
1. kvě 2010 ve 22:28  • Odpověz
Holky, tož teď se cítím trapně, mám pocit, že jsem vás vyhodila a přitom na dvojčatech ani noha...dobře mi tak :slight_smile:

Jo, jinak všímám si, že máte v profilu miminkovské fotky, ale připravte se na to, že vám je admini vymažou, je to proti pravidlům (vím z vlastní zkušenosti :frowning2:...
1. kvě 2010 ve 22:29  • Odpověz
Zuzi já to myslela ze srandy :slight_smile: Holky jsou šikulky. A mě se Sofinka začala přetáčet před tím než jí bylo 5 měsíců, Nela se přetočí až teď a to ještě tak neobratně že si zapomíná pod sebou ruku a neumí ji vytáhnout atd. Sofinka už se plazí po zadu, krásně se otáčí dokola, a zase zpátky na zádíčka aniž by se už uhodila do hlavičky, ale Nelda to je naše knedla :slight_smile:
NU Sofinka si povídala ale probudilo ji asi vedro, je zpocená, chtěla jsem ji dát čajík ale než jsem došla už zase spí. Otevřít okno nemůžu, máme střešní a každá spí tak nějak blízko oken a mám strach aby na ně netáhlo :frowning2:
1. kvě 2010 ve 22:30  • Odpověz
Hanulko - teda to jsou ale sikulky, oni si to mlicko priste snad pripravi samy :grinning: A jeste ti udelaji a prinesou kaficko :grinning:

Irminko - krasni hosani, fakt jsou neskutecne nadherne osubky :slight_smile:

Mislatko - vitej na diskuzi a uz se tesim, az si zaplnis fotoblog a albicko, jsme tady zvedavky, co rady sustime albicky ostatnich :slight_smile: Tedy alespon ja, at nepomlouvam ostatni :grinning:
1. kvě 2010 ve 22:30  • Odpověz
Irmi, jací uřvanci, vždyť jsou to koťátka hodná a milá a s naprosto nevinným kukučem :slight_smile:)) :grinning:

Fiali, na tom něco bude, taky jsem si teď vzpomněla, že jsem něco takového slyšela, že tam musí být foto přímo té osoby... no zase ta zdejší pravidla...
1. kvě 2010 ve 22:32  • Odpověz
Holky, budej se vam lasecky navzajem? Jako ze jeden ci jedna zacne povidat ci mrcet ci plakat a ten druhy/ta druha se prida nebo jen proloupne oko? Ja musela ty nase "rozsadit", meli hlavicky u sebe, ale zamrcel jeden a ten druhy hned odpovidal. Ted je to lepsi.
1. kvě 2010 ve 22:33  • Odpověz
jsem napsala, že jdu spat,ne?

hani, jsem si dělala srandu, ale kdyby jsi někdy k nám přijela tak kolem sedmé večer, tak náš barák poznáš ihned co přijedeš do naší dědiny a to podle řevu. Ty hysteráky nejdou přeslechnot, prostě celý den jsou v klidu s usměvem na rtech a večer spustí......ale dá se to vydržet

Tak pa a dobrou
1. kvě 2010 ve 22:35  • Odpověz
Lucy, to bylo asi na mě, že? :wink:)) jj, já vím, žes to myslela ze srandy, jak taky jinak, no ne? :slight_smile:))... my máme taky ložnici v podkroví, takže se děsím léta... Bývá tu vždycky hrozná hicna, po celém dni, jak to praží na tu střechu... Sice možná holky do té doby budou ve svém pokojíčku, ale to je stále podkroví :frowning2:, akorát tam asi tak celej den to slunko nepraží...

Lito, ano ano, občas i takové sny mívám :wink:)) :sunglasses: :grinning:
1. kvě 2010 ve 22:37  • Odpověz
Darling - dulezite je, jestli kluci pribiraji a prospivaji, at uz je to z mlicka ci "ze vzduchu". Nam Tobik na tech svych 30-35 ml proste nepribiral, tak jsme museli byt na nedonoseneckem delsi dobu. Ale pak se proste rozbumbal, asi nejak chytil grif nebo proste ze uz nema zloutenku, tak ma silu. Jeste minuly tyden jsem ho pred a po kojeni vazila, abych vedela, kolik vypil, abych ho pripadne docvakla odstrikanym mlekem, ale zacal krasne pribirat, tak uz to take nedelam a jen je vazim vecer pri koupani.

A s tema lahvickama je to prece kazdeho vec, jake pouziva a s jakymi je spokojen. Mne se ty Dr Brown's proste zamlouvaly a fakt se z nich moc hezky krmi. Ale pokud se nekomu dobre drzi Aventka a ditka je maji rady, tak preci proc ne.

A jak je doma? Jsi jeste u rodicu? Jste s manzelem v kontaktu nebo uz mu to doslo?
1. kvě 2010 ve 22:38  • Odpověz
Fili fakt? To vůbec nevím že je tohle v pravidlech, nu tak uvidíme :frowning2: Ale moje osobnot jsou v současné době moje berušky :slight_smile:

Irmi taky jsme mívaly večer hysteráky, ale teď už je to zlatý, sice při oblíkání si Nela když je hooodně utahaná ještě zařve ale vezme falšku a pije... :slight_smile:

Mislatko a co ty vaše večery? Už jsou lepší?
1. kvě 2010 ve 22:38  • Odpověz
Irmi, nám to tak holky před spaním taky někdy dělají, je to tím, že jsou prostě koťátka už ospalá, a potřebujou si naprat bříška, aby krásně usnula :slight_smile:))
1. kvě 2010 ve 22:39  • Odpověz
Lucy, Hani - my mame take pudni byt, ale nastesti nemame klasik zkosena stresni okna, ale normalni okna, tudiz s vedrem nebojujeme, nastesti!
Na redukci vedra v pokoji pomaha nejvice mit zaluzie ci jine kryti nad oknem a ne pod oknem, t.j. v pokoji na okne, nebo mezi sklama okna. Treba by vam to pomohlo.
1. kvě 2010 ve 22:40  • Odpověz
Ježiš Hani já jsem trubajzna, jojo to bylo na tebe, už jsem utahaná tak jdu radši spát abych tu nepsala bludy :grinning:

Nám tady praží celej den do celýho bytu, uvažujeme o těch venkovních žaluziích, protože v bytě máme teď jak jsou tepla běžně 26 stupňů :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dřív mi to bylo putna pustila jsem si větrák a bylo :unamused:
1. kvě 2010 ve 22:40  • Odpověz
Tak to u nas se rve a ryci bud pri kolikach anebo skoro pravidelne pri krmeni, vezmu jednoho a druhemu se to prestane libit, i kdyz do te body spinkal. Hlavne Brajik dokaze vyloudit neuveritelne hlasity krik, ze nevim, co si sousedi o nas mysli :sweat_smile: Tobik zase kdyz place uz dlouho, tak se mu pak desne klepe bradicka a to by se slitoval i ten nejvetsi tvrdak :slight_smile:
1. kvě 2010 ve 22:43  • Odpověz
Lito, u nás se většinou holky navzájem nebudí, když jedna řve, tak druhá chrní a vůbec jí to nevadí. Ale když jsou obě vzhůru a mají hlad, tak jedna začne mrčet a když se dlouho nic neděje (prostě chystám jídlo a nejde to nijak urychlit), tak se k ní přidá i druhá... a to není řev, ale jestli jsi někdy viděla takové ty plačky, co jsou oblíbené u jistých kultur a které jsou placené za to, aby kvílely a srdceryvně až hystericky brečely, tak to je ono :wink:)))...
1. kvě 2010 ve 22:45  • Odpověz
Hani - tak to maji holky nacrtnutou slibnou karieru :grinning:
A holcicky se vazne krmi samy? Nebo jim jeste musis pomahat? A kdy jsi je zacala krmit stereo? Ja si to neumim predstavit, drzet flasticku ve dvou pusinkach zaroven. U nas se Tobik dost zalyka, takze bych se bala, ze ho udusim. Zatim tedy kojim, ale nemyslim si, ze to vydrzim dele nez pul roku.
1. kvě 2010 ve 22:49  • Odpověz
Lito, my máme baráček, a v přízemí bývá příjemně, ale tam máme obývák, kuchyň, koupelnu, garáž a žádnej pokoj... Ty jsou právě všechny nahoře v tom podkroví :frowning2:... a to máme veškerá izolační opatření, co snad existujou... A jak píše Lucy, když budu sama, pustím větrák (klimu ne, po té mě vždycky bolí v krku), ale s holkama to nejde.... A co se týče těch žaluzek, tak ty určitě zabírají i ty vnitřní, v létě je máme přes den napůl zakryté, navíc ráno pořádně vyvětráme, nasaje to ten ranní vzduch a pak celej den neotevřem okno... je tam pak parádní chládek... ale to právě neplatí pro to podkroví, tam je to dané tím, jak praží do té střechy...
1. kvě 2010 ve 22:51  • Odpověz
s těma fotkama je to v pravidlech, když to zadáváte do profilu, je to tam napsané - já jsem se dost naprudila, když mi smazali moji fotku, kde ale bylo hlavně mé břicho a moje hlava skoro ne - od té doby už tu žádnou nedávám, prdím na to, když se nelíbilo moje břicho..

ale děcka máte nádherné, radost pohledět :slight_smile:
1. kvě 2010 ve 22:53  • Odpověz
Lito, krmím je tak hned od začátku, když jsem tu chvilku ze začátku kojila, tak jsem obě nakojila a pak se stejně dorážely UM, a to probíhalo už stereo... Já už snad bych ani neuměla nakrmit každou zvlášť :wink:... Ela začala držet flašku tak týden dva zpátky, Anička až teď posledních pár dní... začaly úplně samy. Prostě jako vždy jsem dala flašu a ony ji chňaply a bylo to dost pevně na to, abych ji nemusela přidržovat. Sem tam se stane, že jim celá flaša vypadne úplně pryč, tak jim ji musím podat... ale když vypadne a ony ji stále drží v packách, tak si tu savičku samy strčí do papulky.
1. kvě 2010 ve 22:55  • Odpověz
Hani - stejne jste sikulky! Krasne spinkate a papate, kdypak ti holcicky zacnou uklizet? :grinning:
U nas nejdrive desne boje s papanim, ted uz je to nastesti v poradku a ted to spani. Snad se to po tom UM na noc zlepsi, jinak me uz klepne. Dneska nasazuju plnou davku, tak uvidime, jak dlouho me nechaji vyspat.
1. kvě 2010 ve 23:05  • Odpověz
ZUZI.O - tak to je dobre, ze to nevypada na zadne zbytky. Ta deloha by se ti pri kojeni mela zavinout mnohem rychleji. Mne delali v porodnici sono bricha a deloha byla cista, nastesti. Ja koncim sestinedeli zitra, takze bych mela urcite jit na kontrolu, budu se muset objednat a nechat tady manzela s lahvickama s mym mlikem, at si to uzije :slight_smile: Bych mohla po kontrole po dlouhe dobe zavitat do centra, se snad budu citit jak Alenka v risi divu :grinning:

Co se tyce tech kolik, nechci strasit, ale nam zacaly, az kdyz jsme prisli domu, tzn. 3-4 tydny po porodu. Na intermediaru kluci moc neplakali a ze zacatku doma take v pohode, vsechno jsem krasne stihala. Pak prisly koliky a s nimi nevyspani a nemoznost skoro cokoli udelat.

K tomu kojeni - mam tolik mlika. Ale to neni zadna vzacnost. Proste poptavka udava nabidku, tzn. kdyz budes ted na zacatku casteji odstrikavat, tak se ti mliko pekne rozjede a pozdeji si ho muzes udrzovat sem tam nejakym odstriknutim pres den. Ja jsem cca prvni 2 tydny od spusteni mlika odstrikavala poctive kazde 3 hodiny, i v noci. A me mlecne produkci to rozhodne pomohlo :slight_smile: Pak jsem jeste na intermediaru zacala odstrikavat ob kojeni, tj kazdych 6 hodin a to jsem ze sebe dostala pokazde 240 ml. Ted doma odstrikavam bud 1 nebo 2 krat denne, jak stiham. V noci se potrebuju vyspat, takze neodstrikavam. Ale jeden den jsem neodstrikavala vubec a druhy den jsem odstrikala zlomek predchoziho dne. Takze jsem zase pilne zacala a je to zpatky.

Deti z tebe ale rozhodne dokazou vytahnout jeste vic. Pred par dny jsem mela nalite a zatvrdle leve prso. V teple sprse jsem si ho masirovala a pak odstrikavala, co to dalo, ale nepomohlo. No a po kojeni Tobika jsem mela prso zase uplne v poradku. Tudiz mel lepsi tah nez vykonna odsavacka :grinning:

Mliko se mi zacalo ztracet ze stresu a silneho nevyspani, na to pozor. Ale uz je to zase dobre a mrazak uz mam plny mlecne banky, je mi lito to mliko vylivat.

Rozhodne ted odstrikavej co nejcasteji, muzes si koupit Via kelimky a vicka od Aventu a skladovat mleko v mrazaku na horsi casy nebo pro manzela, aby te mohl zastoupit v krmeni. Dobre je si koupit elektrickou odstrikavacku a kdyz uz elektrickou, tak bych sla do Medely. Ale neni to levna zalezitost, kazdopadne se to vyplati, pokud chces kojit a kojeni si nejakou dobu udrzet.
1. kvě 2010 ve 23:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.