• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Sarri nám se taky klubou asi ty zuby, mají to nateklý jak blázen, Nelinka víc, tak snad se to prořeže co nejdřív :unamused: Ty jo tak vy jste spavý, to je krása. My dnes vzbuzené v 6 Sofinka, v 7 Nelinka, chrupec v 10.00-10.20, pak chrupec ve 14.00-14.25, pak si je teda mamka vzala ven tak Sofinka spala od 15.20-16.20, Nelinka od 15.20 do 15.40, pak šly v 19hod spinkušit. A takhle podobně je to kadžý den :unamused:
20. kvě 2010 ve 21:09  • Odpověz
Lucy, nechcu do toho kecat - ale stejně budu :grinning: :grinning: :grinning: - do budoucna by bylo možná lepší jim ten spánek trošku strukturovat - přes den, aby si zvykly alespoň na nějaký pořádný odpolední chrupec - aby tak málo spaly je ještě hodně brzy. Co je zkusit prdnout do těch postýlek např. po o a nechat je tam tu hodinu, "ať se tam staví třeba na hlavu". Já když je tak uložím, tak mi většinou tu hodinu a půl uspí. Ty jo, máš to zápřah, když si potvůrky nechrupou zároveň.
20. kvě 2010 ve 21:15  • Odpověz
Sarri no přesně to chci nějak dokázat ale jak to udělat to vůbec nevím, když spí v kočáře tu hodinu a půl tak pak po obědě mi spí těch dvacet minut a když nejdem ven tak je to konec prostě nespí. Snažím se je ještě uspat aby spaly dýl, ale je to marný hodinu je tam mučím ale je to marný prostě nechtějí spát a pak řvou jak pominutý. NO ale musíme nastolit režim spaní po obědě ale vůbec nevím jak je to naučit :frowning2:
20. kvě 2010 ve 21:24  • Odpověz
´Jako oni chodí spinkat spolu, většinou i stejně usínají ale jak se probudí jedna druhá se probudí taky, no bude to ještě dlouhá cesta je to naučit, jedno pozitivum je že už Nelinku neuspávám na míči ale dám do postýlky a chrupe
20. kvě 2010 ve 21:25  • Odpověz
Budou to nervy - nevím, jak toho docílit, akční jste až dost - takže nějak víc je unavovat ani nejde, jedině mě fakt napadá je tam mrsknout a nechat - chvilku i řvat. My se zas učíme spát bez zamotání jen ve spacáku. Umíme to po týdnu v noci, ale přes den na ně vtáhnu plenku a deku a jdou zabalit i s rukama. V kočáře je uspí drncání - nejlépe kočičáky, ale v postýlce je to problém - tak po obědě zabaluju.
20. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
Lucy, já je přes den dávám spat většinou každou do jiné místnosti - jedna do pokoje, druhá do ložnice - když si jedna něco mele, tak tím neotravuje tu druhou a může si eventuelně i zařvat :wink:
20. kvě 2010 ve 21:30  • Odpověz
Sarri taky přemýšlím šoupnout každou jinam, jenže oni se teď nějak naučily usínat za tmy a v ložnici máme zatemněné žaluzie a v děckým pokoji je světlo, no musím to nějak zvládnout, zítra je vezmu ven, když nebudou dopoledne spát tak mají smůlu a spát půjdou po obědě a prostě je když se probudí musím ještě uspat.
Já uspávala Nelinku na míči a už mě to celkem unavovalo a nebavilo a ona se teď naučila usínat na boku nebo na břiše a usne najednou sama :slight_smile:
20. kvě 2010 ve 21:43  • Odpověz
Ahojky, mám chvilku čas, tak jsem přišla nakouknout a nikdo tu není :frowning2:
Sarri tiše závidím jak ti holčiny krásně spinkají - u nás se spí jenom po obídku tak hoďku, dvě. A musí být každý v jiné místnosti, jinak se nespí vůbec. Já se utěšuju tím, že aspoň spí pěkně v noci a já můžu v klidu pracovat a pak taky spát :grinning: A jestli přestanou spát v noci, tak nevím, to asi vyhrajou cenu za workoholika roku, protože budou muset sedět u mě u počítače a pracovat se mnou :grinning:
20. kvě 2010 ve 22:44  • Odpověz
Lito, moc děkuju za info ohledně dvojčátek, tak teď už nebudu váhat a ohrádka bude od nich :slight_smile:... Video je úžasné, jsou to takoví sladcí bobánci a už velcí! :slight_smile:

Lucy, my spíme většinou dopoledne tak hoďku a odpoledne ještě tak dvě hoďky, takže kolemm 3 hodin za celý den. Ale stane se, že někdy vstáváme až po deváté a to pak už dopoledne nespí... a není to pravidelně, prostě nelpím na tom, že "se bude spinkat". Většinou když chcou spát, tak usnou. Ale jak píše Sarri, dokážou být dost protivné, když jsou unavené. Takže se stane, že je chovám a ony usnou u mě (teda naštěstí je to vyjímka a vždycky to chytne jen jednu)..
20. kvě 2010 ve 22:49  • Odpověz
Holky, tak to my přes den pořád spíme v jedné postýlce :wink:))) Nějak se nebudí a jsou zvyklé se i trochu pokopat, protože na nožky si prostě dosáhnou. A když se jedna kvůli druhé probudí, tak zase usne. Naštěstí spaní nemusíme moc řešit. I když poslední dobou bývá Anička taky taková rozmrzelá a jak jsem psala, musím si ji třeba položit na břicho a pak usne.
20. kvě 2010 ve 22:59  • Odpověz
Hankac, ty pracuješ? OMG... tož to já si vyloženě užívám mateřských "povinností" a nechci se nechat ničím rušit :slight_smile:)))))))))))
20. kvě 2010 ve 22:59  • Odpověz
Holky já vám to spaní přes den závidím, fakt jo, no snad to bude časem lepší :confounded:
Já jsem se trochu vyspala, ale je mi zle takže na mě taky něco leze :frowning2:
Ve 22.00 se Sofinka vzbudila a plakala, tak jsem ji utěšovala do jedné hodiny a mezitím jsem ji 5x vysávala nosík :frowning2: Chuděrka malá, Donesla jsem i lehátko aby spinkala v tom aby byla ve vývýšené poloze, ale nechtěla tam spinkat, vyhodila jsem manžu do obýváku aby spinkala vedle mě, ale taky neusnula, tak jsem počítala že budeme asi ponocovat ale kolem jedné ráno už byla tak vyčerpaná že nakonec usnula a spinkala celou noc až do půl sedmé kdy nás vzbudila hladová Nelinka :grinning: Takže jsme se trošku prospinkaly ale nic moc, pořád jsem ji sledovala jak jí chrčí v nosíku a jak se jí musí špatně dýchat :cry: Postýlku vyvýšenou mám ale je to na nic,protože mi stejně vždycky sjede dolů :confounded:
21. kvě 2010 v 07:42  • Odpověz
Ahojky holky to u nás druhou noc měli kluci mléčný bar non-stop nechtěli ani pít jen žužlat :frowning2: nevím nevím co jim ted je:o(
21. kvě 2010 v 08:33  • Odpověz
Holky, taky brali vasim laseckam krev, kdyz byli takhle malinci? Nam dneska rano brali a byl to horor. Tobikovi zilku nakonec nasli, ale stejne plakal jak na lesy. A chudakovi Brajiskovi to ne a ne napichnout, rejdila mu jehlou pod kuzi a ruzne pichala, bych ji nejradsi v tu chvili nakopla :angry: Nakonec mu to vzala z prsticku, ze pry to neboli. Ale to by mu ho nesmela tak dlouho zdimat, chudak malej, uplne zbelal :unamused:
Ted jsou ty moje kocicky v postylce a uz jim je dobre. Ale proc je takhle trapi? Nebo jen nas, ze jsme nedonoseni?
21. kvě 2010 v 08:56  • Odpověz
Ahojte holčiny, nestíhám s vámi povídat, ale občas nakouknu.
Lito, taky nám brali krev, z hlavičky, taky ječeli, no co se dá dělat. Když se musí, tak se musí, kvůli krevnímu obrazu. Od té doby bereme železo, až dokud nebudou baštit masíčko. :frowning2:
21. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz
Ivaajirka, jak zvládáte s Jiříčkem? Chodí do školky? Náš Matěj jo, je to teda ráno pořádný maraton, všechny je vypravit a v 8 být ve školce. Naštěstí ji máme kousíček.
21. kvě 2010 v 09:06  • Odpověz
Ahoj, jojo pracuju, ale jen tak aby se neřeklo. V noci kontroluju faktury a dávám dohromady účty s výpisy bank a přes den občas něco domluvím, nebo poradím. Dá to tak 4 hodiny denně a aspoň máme nějaké penízky navíc. :grinning:.

Lucy, u nás proběhl zánět průdušek a s tou postýlkou a klouzáním jsem to vyřešila pomocí tetra pleny - stočíš ji šikmo (aby byla co nejdelší), oba konce přivážeš k postýlce, aby se udělalo takový účko a prďolku tam dáš zadkem do spodku toho účka a nožky přes. Je to dva týdny zpátky, tak by to snad šlo použit i u Vás, ikdyž jsou holčičky větší.
21. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz
Hankac, když jste tak stejně staří jako my, kolik, prosím, vážíte a měříte? A jakou nosíte velikost? :slight_smile:

Lucy, s tou rýmou, to znám, holky měly jednou, za to pořádnou, trvala tak tři týdny a taky jsem pořád odsávala, kapala, a nakonec až jsem předstala tolik odsávat, tak to odeznělo. Ale možná to s tím nesouviselo...

Lito, nám brali krev akorát v porodce, ale už nevím odkud, myslím, že z patičky? Už si to nepamatuju.. Já u toho nebyla, tak jsem s nima netrpěla. Ale stejně to musí být celkově takovej šok pro ty mrňátka, tak si hezky hoví v tom břichu a najednou je někdo vytáhne, otravuje je, píchne do nich jehlou, a ještě nemůžou být s maminkou, no hrůza..
21. kvě 2010 v 09:40  • Odpověz
Hanulko, v 11 jedem do poradny, tak pak pošlu aktuální stav :grinning: Velikost oblečení máme hlavně 68, něco 74 a něco ještě i 62. Z té 62 jsou nám teda jenom trička a body s krátkým rukávem z Tesca, ostatní ne - nějak mi přijde, že to mají trošku větší než ostatní firmy.

Nám taky brali krev :cry:, nejdřív v porodnici kvůli žloutence a později pak kvůli anémii. V porodnici to celkem šlo, ale pak to bylo ve 3 a 4 měsících a to už byla hrůza. Strašný řev a pláč, až jsem se z toho rozbrečela málem taky.
21. kvě 2010 v 10:36  • Odpověz
Hankac, tak to jsme asi my fakt takoví obříci. My máme 74 a 80... a máš pravdu, taky mi ty Tesco oblečky připadnou větší. Odjinud už 6 - 9 měsíců neoblečem, ale z Tesca ještě jo.

Holky, mrkněte, jestli tohle nejsou dětičky někoho z vás, takhle ženská (jestli to není chlap) prý je falešná registrace, má tu X přezdívek a používá fotky ostatních z koníka...

http://www.modrykonik.sk/fotoblog/barboreta/album/budeme-konecne-stastny/
21. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz
@hanula83 Co to je za uchyla ze slovenska???
21. kvě 2010 ve 12:34  • Odpověz
Uf tak jsem ás dočetla. Videa supráckýýýýýý. Já chci taky :grinning:

J cien já kojím jednu holku a druhou jedu umělým. Prostě nemám dost mlíka. Ze začátku jsem s tím dost šíbrovala a kojila v podstatě furt. Ale prostě se mi nedělá pro obě 2 holky. Tak jsme najeli na UM Bebu. Jen jsem do 3 měsíců krmila stříkačkou aby neodmítaly prso. Teď už jedem z flašky ale začínají se mi trošku kroutit nad kojením, když jsou unavené....
Ta stříkačka není tak šílená. Byla to pro mě taková schůdná varianta jak se netrápit a alespoň částečně holky kojit. Ale uvidíš, třeba se ti ještě mlíčko rozjede.

Holky mají za sebou první očkování. Chůďátka z toho byly celé oblblé. Ale jsou to statečnice.
21. kvě 2010 ve 20:34  • Odpověz
To se divím, že vás u toho nechali. Když jsem byla s Pavlíkem na proplachování kanálků, tak mě paní doktorka poslala za dveře. Když jsem slyšela ten křik, tak jsem jí byla docela vděčná.
A náš pan doktor nechtěl brát krev na krevní obraz a rovnou nám dal železo a kys listovou. Ale já to hrozně flákám, když jim to dám 2xtýdně jsem ráda :slight_smile: .
21. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
Holky hódně blbej dotaz-jak to video dostanu na to Youtube? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. kvě 2010 ve 22:14  •  4 děti  • Odpověz
Konečně jsem se dostala k počítači. Oba kluci byli po očkování protivní, aspoň že tu se mnou zůstal chvilku tchán, jinak bych měla ruce vytahané jak opičák :grinning:
Jo a máme 68cm a 7 a 6,2kg - za měsíc vytáhli o 5cm, jsem koukala jak blázen. Dřív to bylo tak 2 max 3 cm :slight_smile:
21. kvě 2010 ve 22:33  • Odpověz
Ahoj holky, ve čtvrtek jsme byli na vítání občánků.
Je to v dnešních novinách, kdo se chcete mrknout :wink:
http://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-bolesiny-maji-osm-novych-obcanku20100521.html
22. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz
Ahoj holky, přeju vám hezký víkend. Já kojím jako divá, konečně se i mlíčko tvoří víc a víc, malí jsou nenasytní a když musí jen chviličku počkat ječí šíleně. Snažím se kojit hlavně najednou a mezi tím když se jeden přihlásí, tak jednotlivě. Včera se mi režim rozhodil, Adrianka hned na začátku kojení usnula, byla k neprobuzení a Davídek si vytáhl skoro stovku. Tím pádem se mi celé kojení rozhodilo a já celý den kojila jednotlivě. Byla jsem z toho už vyřízená, jen jsem seděla a nustále kojila. Přemýšlela jsem o tom, že se s takovou nikam ven s dětma nedostanu a jen budu sedět doma.... jedinná možnost je si připravit s sebou na cestu UM,.... Já totiž nic moc neodstříkám. Dnes už kojím zase zároveň a je to vážně lepší, dokonce jsme s manželem usnuli na tři hodiny po obědě, dětičky pořád hodně spí a je doma pohoda, ale únavu už začínám cítit, dětičky mne vycucávají.... Kojení dvojčat je fakt časvě náročný, dát jim UM je docela rychlovka. Zítra nás čekají návštěvy, takže musíme doma uklidit a něco připravit na pohoštění... Do toho pohoštění se mi obzvlášť nechce...
Říkám si, jaká to musí být pododa být na mateřské s jedním dítětem!!! Ale stejně se pořád na ty naše poklady nemůžu vynadívat, jsou to zatím zlatíčka. Adrianka je hodnoučká, hlásí se křikem na jídlo, jinak nemá problém. To Davídek má občas prdíky, ale myslím, že je to zatím vpohodě, bojím se, aby nebylo hůř. Takže u nás je zatím klid před bouří.
22. kvě 2010 ve 20:16  • Odpověz
Petranelko, mluvíš mi z duše, my to měli taky tak, ale vydrž! Taky stále jen kojím a vím, že když jsem prcky výjimečně nenakojila najednou, celý den se mi rozhodil, nejen krmení, ale i spaní. Teď už je to ale o hodně lepší, protože už nekojím půl hodiny (teda když u toho neusnu), ale mimča jsou napitá do 10 minut, takže i když je potřebuju nakojit zvlášť, není to vůbec problém. Jinak UM bych jim zbytečně nedávala. Máš výhodu, že už je jaro a můžeš je nakojit zvlášť i venku. Já jsem taky nikdy moc neodstříkala (max 70 ml z obou prsou v noci v porodnici), ale děti si to ze mě zkrátka umí samy kdykoliv vytáhnout, přestože mám dost malá prsa. A myslím, že jsou nakojený rychleji, než kdybych jim dávala z flašky...... A taky musím říct, že s dvojčátky je to na mateřské pro mě větší pohoda, než s prvním synem. Ten mi pořád brečel, dlouho se kojil, nemohl spinkat...No, byl to děs. Teď si to teprve dokážu užívat. Mimča jsou pohodová a holčičku mám taky hodnější a trpělivější. Tak se držte a pozdravuj v Brně. Studovala jsem tam a mám tam taťku. :wink:
22. kvě 2010 ve 21:17  • Odpověz
Darling, fotky z vítání pěkné, už jste velcí kluci. :wink: Akorát legrace, že je to ve škole! :slight_smile: (Jsem totiž učitelka, tak mě to pobavilo). My už máme vítání taky za sebou, před měsícem, tak sem asi taky hodím fotku. Obec každému mimču zřídila konto u KB a dala tam 1000 Kč. Tak dobrý, asi začnem mrňousům spořit! :wink:
22. kvě 2010 ve 21:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.